Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) #01478400 válasza schawo (#78998) üzenetére


#01478400
törölt tag

Schawo már kezdesz elkényeztetni ! Olyan sok van már , nem tudok választani ! :

Jól van akkor , az lesz a Raider 550!! nehéz szülés volt ! :D

Előre is bocsi fiúk , hogy ennyit kínoztalak titeket ! Köszönöm szépen Schawo , Balathruin , Pedzee a válaszokat és a segítséget ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#79002) 04ahgy válasza schawo (#78991) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért a CWT sem mind vacak. Vannak kiemelkedő, prémium minőségű kapcsolásaik. Persze azt ad el, amit a Corsair kér. Vagy a másik gyártó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79003) schawo válasza 04ahgy (#79002) üzenetére


schawo
titán

Valóban vannak jók is, de sajnos általában nem azaz a jellemző.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79004) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Az iponban a jóféle hamburgot árulják? A kép tudom hogy stimmel, a templomos van kitéve, de hátha valaki vett is már onnan és meg tudja erősíteni.

Sajnos az Aquánál hiába rendeltem meg 7 napja egy komplett konfigot (hamburgostól), egyszerűen képtelenek visszaigazolni a rendelésemet, levelekre nem reagálnak. Pedig kapható náluk minden a mai napig, ráadásul az árak is emelkednek. Szóval gondolom ha vissza is igazolnák, drágábban szállítanák. Kár értük, szimpatikusak voltak.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#79005) MasterMark válasza oszkarfincs (#79004) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#79006) oszkarfincs válasza MasterMark (#79005) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Köszi, pont egy ilyen infóra vártam. :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#79007) Grózi válasza Balathruin (#78990) üzenetére


Grózi
veterán

Ebben nagyon egyetértünk,de legalább a sz@r játékvizeiket jó drágán adják a jampizni akaróknak. :DD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#79008) DR|FTK|NG válasza Grózi (#79007) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Lehetek-e a 3. Corsair-nemszerető? :DDD


Balathruin(#78990)
Lefizetni a tesztoldalakat? Szándékos átverés... :((( Nagyon gáz, ha ez igaz.
A corsair hardverek nagy előnye: ideális airsoft-célpontok. :DDD

(#79009) Balathruin válasza DR|FTK|NG (#79008) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez az egyetlen magyarázat, mivel nem reális eredmények kerülnek ki. Többen vannak a fórumról is, akik ezt tapasztalták.

(#79010) Grózi válasza Balathruin (#79009) üzenetére


Grózi
veterán

Ventiben is nagyon gyöngék,de ugye jól néz ki és sok drága gépben használják-ezért azt kell venni... :U
Ja és a 12k-s Hr-02 Macho lemossa hűtésben az összes játékvizüket-kipróbáltuk.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#79011) proof88


proof88
addikt

mi az a játékviz?

(#79012) DR|FTK|NG válasza proof88 (#79011) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Kompakt víz, pl korszar h110i.

(#79013) Adamrapkor válasza #01478400 (#79001) üzenetére


Adamrapkor
tag

Én is azt vettem itt ajánlották!Nem bántam meg.Kifogtam itt ph-n 1 hirdetést!Garanciásat ráadásul :3 JÓL JÁRSZ VELE NEKEM JÓL MŰKÖDIK!

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79014) nofear2t


nofear2t
csendes tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy korrekt tápegységet ?! Keret 24-30 ezer forint között lenne rá.

Haf 912 plus házba menne.. Ausus r9 280x+ fx 8350/4,5ghz / 4hdd, 3 db 20cm es venti mellé..

Válaszokat előre is köszönöm..:) :R

(#79015) Balathruin válasza nofear2t (#79014) üzenetére


Balathruin
veterán

Túllépi a keretet, de XFX XTR 550/650.
FSP Aurum S Gold 600W, XFX TS 550 Gold (Bronz is jó), Seasonic S12 II 620W

(#79016) Adamrapkor


Adamrapkor
tag

Balathruin: Én most építettem be a Raidert a gépbe az előző GPS-nél is cicergett, meg ennél is cicereg, előbb jobban most egyáltalán nem.Ez most amit linkeltél, cikk erre igaz hogy nem kártékony, és nem befolyásol semmit?Tudni kell hogy legalább van 6 venti a gépembe :D cpu-t és gpu-t leszámítva.(hűtő)

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79017) Balathruin válasza Adamrapkor (#79016) üzenetére


Balathruin
veterán

Biztos, hogy a táp cicereg? Nem lehet, hogy valami más csinálja?

(#79018) Adamrapkor válasza Balathruin (#79017) üzenetére


Adamrapkor
tag

a ventilátor felől jön!van ilyen fehér ventim artic pwm f12 az csinálja.gondolom ahogyan veszi fel az áramot és ingadozik a feszültség.

meghallgattam külön leszedtem az oldalsó házat le fektettem a gépet úgy hallgattam a tápot semmi és most is odaraktam a fülem semmi.

Csak a táp hangosabb alsó tápos házba van azt lefelé van a ventilátor.fektetve, halkabb de nem zavaró szóval, csak ha odarakom a fülem akkor tapasztalom, meg van az oldallapon is egy 12 centis ventilátor szintén artic f 12 ami előbb említettem, h cicereg.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79019) Ren Hoek válasza Adamrapkor (#79018) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem is f12 van, nem a legjobb választás, de 800 RPM körül semmi hangja nincs kb. PWM-es szabályozásnál sem kéne ciceregnie...Az már régen rossz ha ingadozik a fesz :) Az nem okoz cicergést ventiben... ha már beöregedett akkor kerreghet, lehet meg kéne kenni egy kicsit ... vagy alaplap kondiról jön, vagy VGA-ból, csak nehezen belőhető a forrás.

Szerk: Ventik amúgy folyamatosan kerregnek általában. Változóan ciripelő dolgok lap, táp, VGA-ból szoktak jönni...

[ Szerkesztve ]

(#79020) Adamrapkor válasza Ren Hoek (#79019) üzenetére


Adamrapkor
tag

Lefogom a ventit akkor semmi. Ha rá teszem a tenyerem, nem lesz a cicergés elvettem egyből. De csak onnan fentről abból a ventilátorból.Erre felfigyeltem mióta megvettem!Pcx-nél vásároltam jól hűt meg minden, eddig nem is foglalkoztam vele nem volt probléma de nem lehet hogy a lapátjával van valami a ventinek?Szerinted cseréltessem?Mindjárt lehúzom azt a ventilátort.
Vagy az hogy rossz a venti ennek a szempontjából, vagy rossz a földelés, vagy mi.Hogy így cicereg.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79021) Ren Hoek válasza Adamrapkor (#79020) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szabályozva van egyáltalán? Hánypines csatlakozóra van rádugva? Amúgy lehet csak simán elöregedett, cseréltesd. Arcticokat utálják itteni fórumban...

Meg hogy érted, hogy ráteszed a kezedet? :D Megállítod a lapátot működés közben? WTF?

[ Szerkesztve ]

(#79022) Adamrapkor válasza Ren Hoek (#79021) üzenetére


Adamrapkor
tag

Aerocool x strike one házam van felül fújja ki a levegőt ott teszem rá a kezem, és abba hagyja! a cicergést.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79023) Adamrapkor válasza Adamrapkor (#79022) üzenetére


Adamrapkor
tag

az alaplapom sys fan- csatijára van vagy asszem pwn fan mindjárt megnézem. PWM FAN-RA VAN KÖTVE!

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79024) Ren Hoek válasza Adamrapkor (#79022) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nem tudom így távolról, de olyan nekem is volt, hogy a felső 14-es venti ciripelt, és ha hozzáértem akkor levezettem a vibrációt és abbahagyta. Szétszedtem, megkentem és elmúlt. Kicsit a csavarokon is lazítottam előtte, ezzel is lehet játszani... de ha cicereg akkor sz.r lehet a csapágy...Azért kíváncsi lennék hány RPM-en hajtja a lap... (Fesz nem ingadozhat, mert impulzusokban kapja a 12Voltot...) 1200 felett már elviselhetetlenül hangos.

Mod: Amúgy ezt szerintem nem lehet nagyon megkenni, mert ilyen kapszulás cucc (ha garis nehogy szétszedd, vidd vissza...)

[ Szerkesztve ]

(#79025) Adamrapkor válasza Ren Hoek (#79024) üzenetére


Adamrapkor
tag

Most lehúztam, nincs ez a ciripelés megvan a hunyó! Maga a venti lehet, vagy a földelés, erre következtettem szerinted?

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79026) Adamrapkor válasza Adamrapkor (#79025) üzenetére


Adamrapkor
tag

Fehér az artic.
Nekem volt gpu hűtőbe ilyen gtx 560 hoz k.rva jók(accelero twin turbo 3).Azon 40- fok hatást, tudtam elérni.
Oldalsó az nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#79027) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Halk, 80+ Gold tápot keresek teljesen fekete kábelekkel és csatlakozókkal, 4-500W teljesítmény elég. Eddig a BQ E9 400W volt szimpatikus, csak annak színesek a kábelei. Modularitás előny, de nem feltétel. A legolcsóbb megoldást keresem, 30k fölé nem mennék.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79028) alkonyat


alkonyat
tag

Sziasztok!

Most a gépemben egy Corsair CX430as táp van, viszont most teszek bele egy R9 290 (vízhűtéssel)+ I7 3770et. Emellé szeretnék egy új tápot
Nem fogom tuningolni.
És lehetőleg olyat szeretnék amiből jön 8 pin kábel vga-ba, hogy ne kelljen átalakítóznom

[ Szerkesztve ]

(#79029) schawo válasza r4z (#79027) üzenetére


schawo
titán

FSP Aurum S 400

Bár azt nem tudom, hogy az Gold címke miért lényeges.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79030) r4z válasza schawo (#79029) üzenetére


r4z
nagyúr

A Be Quiet is 80+ Goldos, az alá a hatékonyság alá nem akarok menni.

Az Aurum S nem nyert, pont ugyanolyanok a kábelei, csak még átlátszóbb a háló. Olyasmi kábelt keresek, ami pl. az EVGA Supernova G1-nek van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79031) schawo válasza r4z (#79030) üzenetére


schawo
titán

Jaa, értem, szalagkábelest keresel. Az a modulárisoknál fordul elő, azt pedig +/- 30 alatt nem találsz normálisat. Ezek közül az XFX XTR550-et (XFX P1-550B-BEFX) javasolnám. Ha már...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79032) Balathruin válasza alkonyat (#79028) üzenetére


Balathruin
veterán

Mennyi a keret? Modularitás kell/nem kell?

RazorGTR1: Csak szalagkábeles tápok nem olcsóak, XFX TS 550-en is harisnyás az alaplapi főcsatlakozó.

(#79033) orionpro válasza schawo (#79031) üzenetére


orionpro
tag

XFX TS -nek is szalagkábelei vannak, csak nem moduláris. Egyedül alaplapi tápcsati harisnyázott.

Megelőztek :R

[ Szerkesztve ]

(#79034) schawo válasza orionpro (#79033) üzenetére


schawo
titán

Mármint a valódi TS-ek (TS3X) És az is 30-nál kezdődik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79035) Balathruin válasza schawo (#79034) üzenetére


Balathruin
veterán

De nem lépi túl a keretet. :P

(#79036) alkonyat válasza Balathruin (#79032) üzenetére


alkonyat
tag

Nem kell modularitád, mivel 20ezer alatt szeretném(ha lehet)

[ Szerkesztve ]

(#79037) schawo válasza Balathruin (#79035) üzenetére


schawo
titán

Ha ezeröttel többért félpasszív modulárist kapok, melyiket válasszam? :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79038) r4z


r4z
nagyúr

Hm, ez az XTR 550W jól hangzik... :R Már csak azt kell végiggondolnom, hogy megér-e nekem bő másfélszeres árat a fekete kábel és a modularitás :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79039) schawo válasza r4z (#79038) üzenetére


schawo
titán

Inkább úgy hangzik, hogy megér-e másfélszeres árat egy sokkal jobb táp.

Távolról nézve csak a fekete kábel és a moduláris felépítés látszik. Ha tartalmat is megvizsgáljuk, akkor más is kiderül. Félpasszív hűtés miatt csendesebb üzem. Stabilabb feszültségek és alacsonyabb dc zaj miatt jobb tuningpotenciál, hosszabb számítógép-alkatrész élettartam, alacsonyabb hang torzítás és alapzaj.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79040) Balathruin válasza alkonyat (#79036) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha boltból vennéd, akkor kicsit túllépve a keretet XFX TS 550 Bronz (LeC-nél olcsóbb) vagy FSP Raider 550.

(#79041) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sosem értem, a Chieftec-et miért nem ajánljátok? Vagy egyáltalán szóba jön ez a márka itt?

(#79042) Balathruin válasza tothjozsi96 (#79041) üzenetére


Balathruin
veterán

GPS-A8 és iARENA szériák gyenge minőségűek
CTG 2 ágas (vagy 1, de nem tudni, mivel szét kell szedni, hogy kiderüljön) és nem éri meg az árát
Drágábbakban pedig CWT van és szintén nem éri meg

(#79043) schawo válasza tothjozsi96 (#79041) üzenetére


schawo
titán

Mert nincsen olyan tápja, ami megfelelő ár/érték arányt kínálna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79044) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Értem, akkor mit ajánlanátok egy ilyen gépbe?
Eddig nekem a Chieftec volt a minden. :))

I5 3570
R9 280X
8GB DDR3 1600 HyperX
120GB SSD
1TB WD
+ 3 system cooler

Akkor ehhez ti mit ajánlatok?
Azért nem akarok olyan húú de sokat kidobni rá, de jót akarok ..

(#79045) DR|FTK|NG válasza tothjozsi96 (#79044) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

FSP Raider (S > 80+ Silver a 80+ Bronz helyett) 550
Thermaltake Hamburg 530(TR2-530AH2NH > rossz, TR2-530AH2NSW > jó)

(#79047) schawo válasza tothjozsi96 (#79044) üzenetére


schawo
titán

14k: Thermaltake Hamburg 530 (városkép van rajta)
21k: Seasonic S12II 520
31k: XFX XTR 550

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79048) jim bcs válasza tothjozsi96 (#79044) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

eddig de most új korszak jön :D , legolcsóbban legyen FSP Raider S550

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#79049) BullZeye


BullZeye
veterán

Z97-es lapba és i4770-hez meg egy Radeon 290x-hez kellene táp, sok és nagy kívánalmakkal.

1) 2D-ben asztalon legyen passzív, ne forogjon a táp ventije, ha csak 50-80 watt áramot vesz fel.
2) Terhelésnél se legyen 800-1000RPMnél több a venti sebessége, és lehetőleg ne a leggagyibb venti legyen benne.
3) Mindenféle védelem gondolom most már alap
4) 10-30k körül jó lenne, ha megállna.
5) Moduláris legyen, jó kábelekkel alsó tápos házba tervezve.
6) Simán bedugva konnektorba gép nélkül ne egyen 8-10 wattot kikapcsolva, ez simán bosszantó.
7) Konfigból látszik, hogy nem kell túl nagy táp, 500 watt körül elég mindenre.

(#79050) Balathruin válasza BullZeye (#79049) üzenetére


Balathruin
veterán

10-30k körül jó lenne, ha megállna
Ilyen igényekkel? XFX XTR 550/650 van, de az már 30 felett van egy kicsivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.