Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43051) zed01


zed01
őstag

Én most ezt használom:

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43052) Tetete1 válasza zed01 (#43051) üzenetére


Tetete1
senior tag

Ez meg mi lenne?

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#43053) zed01 válasza Tetete1 (#43052) üzenetére


zed01
őstag

Nem ismersz rá a logojáról? Avira. :-)

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43054) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Ez csak nekem új, vagy valóban új is? :B

A muszkák megint bedobtak valamit. ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43055) polonic válasza sznorbi2 (#43054) üzenetére


polonic
félisten

Mi ez a kamu szöveg?
Nem a comodo az első ingyenes komplett internet security?

(#43056) sznorbi2 válasza polonic (#43055) üzenetére


sznorbi2
senior tag

De bizony az az első komplett security! :C

Viszont nem is tűnik olyan gagyidas-nak, mert a tűzfala az a Pro verzióból származó cuccokat örökölte, az antivírusa gondolom a Virusbusteré + proaktív védelem meg felhő is van benne(ImproveNet) + ingyenes frissítések + anti spam.
Azért ebből már elég jó kis védelem kerekedett belőle. :C

To protect and serve!

(#43057) csaba1203 válasza sznorbi2 (#43056) üzenetére


csaba1203
addikt

Most a táblázat szerint mi a különbség hülyüljek meg nem értem tisztán:
[link]

Mármint a free és pro közt ezeken a kis csillagocskákon nem igazán tudok eligazodni mit is akarnak jelölni :D :DD

(#43058) zed01 válasza sznorbi2 (#43056) üzenetére


zed01
őstag

Azért ebből már elég jó kis védelem kerekedett belőle

Vigyázz, meg ne dicsérj valamit, mert Blattida leb@sz hogy nem a Comodot dicséred.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43059) sznorbi2 válasza csaba1203 (#43057) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Tehát.
Nincs benne annyi nyelv mint a Pro verzióban, nem frissít napi többször, csak 1X. Nem igazán kap technikai támogatást és nincs benne ID prevention. A többi összetevő meg van a free-ben is.

Ha még az antivírus motorja Bitdefender-é lenne akkor nem gondolkodnék tovább a tesztelésén. :K :D

Zed01:
:Y
Nem olyan Blattida. ;)

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43060) csaba1203 válasza sznorbi2 (#43059) üzenetére


csaba1203
addikt

:R :R :R

(#43061) jozanparaszt válasza zed01 (#43051) üzenetére


jozanparaszt
csendes tag

Azt ugye tudod, hogy ezek az antivírusok nem a linux-os kártevők ellen vannak?

(#43062) jozanparaszt válasza F34R (#43048) üzenetére


jozanparaszt
csendes tag

Ööö, volt olyan kérdésem amire ez a válasz? :) :P

(#43063) F34R válasza jozanparaszt (#43062) üzenetére


F34R
nagyúr

Vót :D ez e

Arre írtam akár Win mellet is csinálhatod csak megfelő eszköz kel hozzá :D

(#43064) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv!

Lehet nem teljesen ez a topikja de hátha itt van jobban hozzáértő ember.
Van egy javítandó gép ami megfertőződött a vírus:
Win32/Murofet.A (aliasok: Trojan horse Downloader.Generic10.WCF (AVG),
Generic.dx!ubo (McAfee), Trojan.Fortemp!inf (Symantec) )

Már próbáltam a legújabb Kasperskyt Pure 2011 és a legújabb Avastot 5 is (mindekettő trial), de mindig csak az újonan megfertőződött fájlokat detektálja a vírust viszont nem. Érdekes hogy amint felmásolok egy futtatható állományt a gépre az egyből megfertőződik. A fertőzést megszünteti egyből a fent említett vírusírtó,de hiába a full scan maximális érzékenységre meg deep scanre állítva, a vírust nem találja így nem is tudja eltávolítani.

Tudtok-e ajánlani olyan vírusírtót ami biztora eltünteti. A formázás nem megoldás mert azon a meghajtón is fertőzőttek az exe file-ok ahol az adatok vannak.

Köszönöm a segítséget!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#43065) F34R válasza LBandi (#43064) üzenetére


F34R
nagyúr

Malwarebtyes Antimalware Free vagy Hitman Pro , Vagy Csökkentett mód, de ha ezek nem segítenek egy Rescue CD kell PL Avirától , kírod cd-re vagy csináldsz boot-olható USB-t , beállítod biosban hogy az legyen az első eszköz , ott elindítassz egy scant- és ha talál leírtja

[ Szerkesztve ]

(#43066) Fire/SOUL/CD válasza LBandi (#43064) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amikor már bármely víruskergető nem tud mit kezdeni OS alól a fertőzéssel, az azért van, mert az a kártevő jó eséllyel "beégett" a rendszerbe, sok esetben olyan jogosultsága van, amivel nincs mit kezdeni, avagy rendszerfájlokat fertőzött végig. Ilyenkor csak az marad, amit F34R is javasolt, hogy bootlemezről kel indítani az irtást, ennek viszont az a veszélye lehet, hogy ha valóban rendszerfájlokat is érintett a fertőzés és a kártevőt csak törléssel lehet eltávolítani, akkor ugye a rendszerfájlok is mennek a levesbe. Ez meg ugye kampec, mert lehetséges, hogy az a rendszer már ez miatt nem fog elindulni többet.

Én tegnap egy napot harcoltam egy laptoppal, hogy pótolhatatlan adatokat mentsek meg róla. Olyan kártevő volt rajta, aminek mindegy volt hogy mit dugtam rá, azt megfertőzte(pendrive, fényképező, mobil...) Az MBAMot frissíteni sem engedte, harminc valahány rendszerfájlról szedett(volna) le az MBAM csúnyaságot, de nem tudott újraindítás után meg az MBAM is halott volt...

Szóval egy izmosabb kártevővel fertőzött rendszerről utólag letakarítani a szemetet, sok esetben lehetetlen...

Ha sikerül is (látszólag) a manöver, én azt javasolom, hogy pendrive-ra az értékes/pótolhatatlan adatokat szedd le, aztán újrahúzni mindent. A pendrive-ot pedig csak olyan gépre dugni, ami valamilyen virtualizációs szoftver fut, mert simán lefertőzheti azt a rendszert is, bár konkrétan az általad említett kártevőnek nem néztem utána, nem tudom, hogy külső/hordozható adathordozókat fertőz-e...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43067) LBandi válasza Fire/SOUL/CD (#43066) üzenetére


LBandi
aktív tag

A vicc az hogy a rendszer a teljesen friss. Mivel a vinyó 2 partcióból állt így a win particiót tudtam formázni és tegnap fel is telepítettem az új rendszert, de ahogy mondtam valószínűleg az adat partición maradhatott a vírus. Norton, Kaspersky, Avast kilőve.
F34R tanácsára kipróbáltam a hitman pro legújabb változatát, az nem talált semmit. Most jelenleg az avira legújabb rescue futtatom (bootolható CD) ha ez sem segít van még egyéb ötlet?

Esetleg mivel úgy néz ki hogy ez a vírus Malware lehet hogy a folyamatosan bejelentkezett mail fiókon keresztül mászkál át a gépre?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#43068) Fire/SOUL/CD válasza LBandi (#43067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez esetben csak "egy" módszer van arra, hogy visszafertőzze a tisztán telepített rendszert, az pedig egy kamu visszaállítási pont és autorun.inf elhelyézese a nem rendszerpartíción. Ilyenkor elég, ha csak bemész a sajátgépbe/intézőbe aztán már kakukk is.

Remélhetőleg az Avira tud kezdeni vele valamit, bár még jó pár rescue lemezt meg lehet próbálni, Kaspersky, Eset, F-Secure stb...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43069) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Emsisoft AM 5.0 promo( 6 hónapos):

[link]

To protect and serve!

(#43070) LBandi válasza Fire/SOUL/CD (#43068) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hát sajnos az Avira nem talált semmit :( , viszont a Malwarebytes (jelenleg ezzel próbálkozok) talált egy fertőzött registry bejegyzést, ami után kért egy restartot. Most újra futtatom a teljes tesztet aztán hátha...

Akkor szerinted keressek egy kamu visszaállítási pontot (ez milyen kiterjesztésű?) és egy autorun.inf filet a másik partición?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#43071) jozanparaszt válasza F34R (#43063) üzenetére


jozanparaszt
csendes tag

A kérdésem továbbra is adott:P

(#43072) Fire/SOUL/CD válasza LBandi (#43070) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ami így fertőz, ahogy írtad, annál biztosan kell lennie egy másik partíción autorun.inf-nek, vagy akár egykorábban a gépen használt pendrive-on van, amit a telepítést követően rádugtál esetleg.

Nme minden kártevő használja ezt a kamu visszaállítási pontot, de ha van, akkor általában $NThfdhd7sf78dsf7sdf vagy hasonló krix-krax néven rejtett attributummal lelhető fel...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43073) zed01 válasza LBandi (#43070) üzenetére


zed01
őstag

Én az Avira Rescue CD-t ajánlanám. Letöltöd a képfájlt, kiírod, bebootolsz róla és csinálsz egy teljes víruskeresést.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43074) F34R válasza jozanparaszt (#43071) üzenetére


F34R
nagyúr

ZOMG most komolyan azért cserélnél OS-t mert aszthiszed azalatt nem tudják kilopni az adataidat ?, mert akkor tévedsz , ahogy leírtam az SSL-t is kilehet kerülni egyszóval nem jobb-rosszabb ilyentéren a Windows-sem

(#43075) jozanparaszt válasza F34R (#43074) üzenetére


jozanparaszt
csendes tag

Ok, adok egy tippet: hasonlítsd össze a nickemet az általad linkelt hozzászólás írójáéval:)

(#43076) zed01 válasza F34R (#43074) üzenetére


zed01
őstag

Csak tudod ott van a különbség, hogy windowsra van néhány millió keylogger.

Sosem felejtem el azt az usert aki, itt panaszkodott hogy AVg IS 8.5 használt még annak idején és ellopták a bankkártya adatait, és a steam fiókját. Azt írta nagy nehezen egy másik vírusirtóval megtalálta a keyloggert, de akkor már késő volt. Hiába, ez windows.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43077) LBandi válasza Fire/SOUL/CD (#43072) üzenetére


LBandi
aktív tag

Na megoldódott a probléma a Malwarebytes progi kiírtotta. Nem volt semmiféle autorun vagy krix krax file sem. A nem rendszerpartición lévő regisztry volt a ludas (ami maga a vírus volt) fulls scan után megtalálta letávolította és restart után már tiszta volt a gép mködött rendesen minden. Szóval +1 a proginak (amit sem a Norton sem az Avast sem a Kaspersky sem az Avira nem tudott lokalizálni és megszűntetni).

zed01 Az Avira rescue lemezt próbáltam és nem mentem velem semmire pedig a legrisseb verzót írtam ki.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#43078) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

W7 64-bites rendszerhez milyen virusirtot ajanlotok?

- MSE 2.0
- NIS 2011
- AVAST
- AVG

vagy esetleg mast? :)
Az a lenyeg, hogy ne lassuljon tole a gep erezhetoen mint pl. amit KIS-nel lehet tapasztalni. :)

Udv. core2

(#43079) Hermina49 válasza Neil Watts (#43078) üzenetére


Hermina49
csendes tag

Hello. Próbáld ki az uj COMODO INTRENET SECURITY PREMIUM-mot. Nagyon szuper gyors, ,nem lassitja a gépet . Csak ajánlani tudom. Kipróbáltam a többit is amit leirtál, de nekem ez jött be a legjobban. ;]

Avira Anti- Virus Free/ Malwarebytes' Anti-Malware 1.5 Pro/Windows 7 Ultimate 32 b/ Google Chrome / Mozilla Thundenbird/i

(#43080) RBJ


RBJ
addikt

Erről hallott már valaki valamit ?[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43081) Narxis válasza Neil Watts (#43078) üzenetére


Narxis
nagyúr

- NIS 2011
- AVAST

Thanos was right.

(#43082) pethYeti


pethYeti
addikt

Outpost Security Suite FREE-t valaki végül kipróbálta:P??

(#43083) csaba1203 válasza RBJ (#43080) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen de még bétás állapotban leledzik :D :DD
[link]

(#43084) RBJ válasza csaba1203 (#43083) üzenetére


RBJ
addikt

jól látom ezen a videón . hogy semmire nem reagál a nano ?
pedig most fent van nekem. a legutobbi 50 darabos laca pakkra ráengedtem és csak 9 hagyott úgy hogy nem tudom frissiteni a progit még. 16 . i még az adatbázis. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43085) polonic válasza Neil Watts (#43078) üzenetére


polonic
félisten

Én ebből mse 2-t javasolnék. Kicsi az erőforrásigénye. A beépített windows tűzfal meg bőven elegendő.
Mondjuk a nis 2011-nek is nagyon kicsi az erőforrásigénye, de az ugye komplett csomag.

(#43086) csaba1203 válasza RBJ (#43084) üzenetére


csaba1203
addikt

Itt a legfrissebb változat ez elméletileg 1 napos :D :DD
[link]

Egyébb tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#43087) Tetete1


Tetete1
senior tag

http://www.buzz99.com/1865/download-outpost-internet-security-suite-7-0-free/

[link]

Agnitum kiadott egy teljesen ingyenes Internet Security Suite for Windows, amely egyesíti a víruskereső, tűzfal és proaktív védelmi technológiák és megvédi a felhasználókat a legújabb vírusok, kémprogramok, behatolás-támadások, spam. Azonban, az ingyenes verzió hiányzik néhány extra funkciók, mint az azonosság lopás védelem és az internetes ellenőrző összetevő, amely elérhető a pro változatban.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#43088) wwhy


wwhy
veterán

kezdek elégedetlen lenni az FS IS frissítésével :(


az ablak felső része szerint sikerült lekérdezni a frissítéseket de az alsó rész szerint ugyanakkor 2 naposak a definíciók.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#43089) R.Danel válasza Tetete1 (#43087) üzenetére


R.Danel
csendes tag

(#43090) Tetete1 válasza R.Danel (#43089) üzenetére


Tetete1
senior tag

De még lesz is.... :DD :DD :DD

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#43091) sznorbi2 válasza wwhy (#43088) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Nekem is szarakodott az utóbbi napokban, nekem nem tudta frissíteni a definíciós fájlokat, de nekem egy manuális ip cím váltás megoldotta a gondomat. Egyébként a netemnek is nagy volt a ping értéke de az is megjavult.
A frissítés után egy ideig még az előző adatbázist mutatja és majd kis idő múlva vált át a tényleges adatbázis kijelzésére(kb. 1 perc vagy kevesebb).
Tiszta Windowsra telepítetted?

To protect and serve!

(#43092) wwhy válasza sznorbi2 (#43091) üzenetére


wwhy
veterán

persze hogy tiszta
az adatbázis frissítő progival minden gond nélkül helyreáll, de azért nem buli;
intézményi gerinchálózaton vagyok, szóval mint a villám, ez nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#43093) sznorbi2 válasza wwhy (#43092) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Azért kérdeztem, hogy tiszta-e mert ha nem okés a win akkor nekem is csinált már furcsa dolgokat.
Folyamatosan az előző adatbázist jelzi ki?
Automatikusan frissít vagy kézileg frissíted?
Azért érdekes mert ha frissít az adatbázis akkor azt jelzi is.
Ha most ráfrissítesz kézileg akkor is ugyanazt jelzi?

To protect and serve!

(#43094) wwhy válasza sznorbi2 (#43093) üzenetére


wwhy
veterán

W okés.
az automatikus frissítés nem csinál semmit (kép: 2 napos def.)
kézi mód: néha időtúllépés, néha sikerült, de az adatbázis semmit sem változik.
ha futtatom az fsdbupdate9.exe-t akkor okés.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#43095) sznorbi2 válasza wwhy (#43094) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Most már értem.
Szinte ez volt nekem is a bajom néhány napig de amit már írtam, hogy a manuális ip cím váltás nekem megtette a hatást.
Tudsz manuálisan ip címet váltani?

Ja, és az egyéb beállításoknál azon belül a kapcsolat, hogyan van belőve a program?

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43096) lutiy


lutiy
tag

Ezt a Spyshelter programot ismeri vagy használta már valaki??
Mennyire hatékony és jó program?

(#43097) sznorbi2 válasza lutiy (#43096) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Nézd meg és döntsd el, hogy neked megfelel-e.
Nem a legjobb, azért van jobb is. Akad utána szemét.

[link]

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43098) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Új build az AVG-nél mind az AV free, AV, IS verzióban.
3265 build.

Új Bitdefender termék van a láthatáron. Még BETA változat.

[link]

To protect and serve!

(#43099) RBJ


RBJ
addikt

Nocsak , nocsak. Feltettem a g data 2011 av.
kellemesen csalódtam. minden nagyon jól működik. semmi lassulást a webezésben másban nem találtam. talán a boot idő nőt meg kicsit de egye fene.
:DD

Pedig amikor kijött a 2011 verzió próbáltam és akkor nem feküdt ennyire. talán a javító buildek voltak és gyorsult a progi ?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43100) Gorneck


Gorneck
titán

Mai termés...több mint 2000 fertőzés egy laptopon... :D

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.