Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43651) Narxis válasza F34R (#43650) üzenetére


Narxis
nagyúr

Avast! Antivirus 5.1.807 a legújabb beta. :)

5.1 Free beta

5.1 Pro beta

Changelog

Thanos was right.

(#43652) F34R válasza Narxis (#43651) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor még várok vele :D

(#43653) Möbiusz válasza Narxis (#43648) üzenetére


Möbiusz
tag

Mi az a BB ? :DDD

(#43654) Narxis válasza Möbiusz (#43653) üzenetére


Narxis
nagyúr

Behavior Blocker ;]

Thanos was right.

(#43655) Heaven&Hell válasza Narxis (#43645) üzenetére


Heaven&Hell
csendes tag

Én PCTools tűzfalat használok egy ideje és az mellé tettem fel a Vipret.
Előtte avast volt és a saját XP fala.
Már az első napon, ahogy felkerült a PCTools fala (szigorúra lett azonnal állítva!) rögtön jött egy figyelmeztetése, hogy valami ki akar menni a netre az Internet Exploreren keresztül. Teljesen ismeretlen nevű volt. Nem engedtem és utóbb, a tűzfal blokkolása és a naplója alapján az elérési útvonalból kiderült, hogy ez egy ártalmas rootkit volt. Vipre célirányos (Custom Scan) kereséssel le is szedte.
Ennyit ér egy jobb tűzfal a WinXP sajátjánál.
Gondolom ez már nem újdonság Nektek, csak egyszerűen megosztottam a tapasztalatomat.

(#43653) Möbiusz
Behavior Blocker (Viselkedés Elemző)

Szerk. Közben látom megeleőztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43656) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Sziasztok !

Segítsetek döntenem.
Egy átlagos, nem túl erős és több éves laptopra (XP/SP3) tennék fel virusirtót.
Három szimpatikus és fő szempont, hogy tudjon magyarul és kevéssé fogja a gépet.
*NOD32 (magazinos kóddal megoldható)
*AVAST 5
*Comodo AV

Melyiket a háromból? Nodot ismerem valamennyire de a másik kettőt nem.

Köszi előre is a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

Blood, Sweat & Tears

(#43657) Fire/SOUL/CD válasza B.S.&T. (#43656) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Önmagában egyiket sem, mert XP alatt kell gondoskodni kétutas tűzfalról(az XP fala nem tud kimenő forgalmat szűrni)

Amúgy NOD32 AV, amit javasolnék a 3-ból, mellesleg nekem is jár olyan havilap, amiben vannak kódok(Outpost/Panda/NOD32/ESS/Vipre), és abban az Eset Smart Security-hez is kapsz(ebben meg van tűzfal). Úgyhogy ha a lehet inkább ESS-t használj, úgy egyben a tűzfal is letudva...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43658) B.S.&T. válasza Fire/SOUL/CD (#43657) üzenetére


B.S.&T.
csendes tag

Szia!

Köszi a választ. Azt elfelejtettem az előbb (és ezért csak az AV-re kérdeztem) mert tűzfal szoftver már van fent, régebb óta ez van használatban. PcTools Firewall Plus és ez is tud magyarul. Ezt nincs szándékomban lecserélni, nagyon bevált és ezért kell csak AV.
Én is a NOD32 felé hajlok, de kicsit bizonytalan vagyok a döntésben és ezért kérdeztem a lehetőségek közül.

[ Szerkesztve ]

Blood, Sweat & Tears

(#43659) Lecoq válasza HZoli87 (#43585) üzenetére


Lecoq
csendes tag

Csak azért akartam Eset fixet használni mert ahonnan leszedtem a nod32-t ott volt hozzá és kiakartam próbálni,de valahogy nem műxik a dolog.Tudnál segíteni honnan tudok ilyen magazinos kódot szerválni 4.2.67-hez mert megmondom őszintén nem nagyon értek ezekkhez a dolgokhoz?

Előre is köszi

(#43660) Lecoq válasza Lecoq (#43659) üzenetére


Lecoq
csendes tag

Már találtam de azért köszönöm

(#43661) ludla


ludla
őstag

Ha valakit érdekelne 2490ft ért Norton Antivirus 1user

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#43662) 12-es csaj válasza Imi1981 (#43649) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az 5.0-ban a Viselkedés elemző még nem sokat ér, és ráadásul csak egyfajta kártevő ellen van, az exploit ha jól tudom.
Az 5.1-ben lehet majd beállítani, hogy kérdezzen. De láttam screenshot-okat, állítólag még a CCleaner-re is rákérdez, szóval én hozzá nem értőnek nem ajánlanám. ;)

(#43663) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Sziasztok!

Ma nyertem egy Vipre vírusírtó csomagot és az lenne a kérdésem hogy érdemes e lecserélni rá a most használatban levő Microsoft Security Essentials vírusírtót? Szerintetek melyik jobb?

(#43664) Imi1981 válasza 12-es csaj (#43662) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát én csak a 5.0 free-t raktam fel neki úgyhogy akkor ha jól értelmezem az még nem kérdezget.Az 5.1 fentebb néztem hogy az még beta úgyhogy az semmiképen nem raktam volna fel neki.De később még az is eszembe jutott hogy az avast-ban van webvédelem és ha jól tudom elég jó úgyhogy ez is az avast mellet szól. :D

(#43665) Narxis


Narxis
nagyúr

Antivírus teszt

Thanos was right.

(#43666) riki válasza Narxis (#43665) üzenetére


riki
senior tag

Hát ez a teszt kissé különbözik a rap teszt értékeitől. Főleg a győztes érdekes. Kissé reklám szaga van. :U

(#43667) Narxis válasza riki (#43666) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kissé igazság szaga van. ;]

Na jó csak vicceltem, igazából szerintem se egy komoly teszt bár az én listám is hasonló lenne. :)

Thanos was right.

(#43668) TFSi válasza riki (#43666) üzenetére


TFSi
őstag

A Panda Cluod Antivirus Pro 1.3-ról tudnátok nekem linkelni egzakt teszteket? Youtube-on néztem róla tesztes videókat, de egyáltalán nem jön a 99,87%-os kamu szagú hatékonyság, a malwarebytes mindig talált utána valami komolyabb szemetet...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#43669) Fire/SOUL/CD válasza riki (#43666) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a teszt teljesen korrektnek tűnik. :K
Nem tudom, hogy nem olvastátok figyelmesen, vagy nem néztétek meg, hogy miket teszteltek, de itt nem védelmi szempontok lettek tesztelve.

Vagy én nem néztem át tüzetesebben az oldalt(ez esetben elnézést), de olyat nem találtam, hogy x darabos vírusmintán, melyik mennyit fogott meg, mennyi a fals, stb stb, csak ezeket
[link] [link] [link] [link] Na ezek meg védelem szempontjából lényegtelen dolgok, max érdekes/plusz infók... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43670) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#43669) üzenetére


Imi1981
veterán

Ott a pont!Pont ezt akartam írni. :D

(#43671) Narxis válasza Fire/SOUL/CD (#43669) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk ja, ilyen ne legyen már szempont...

"The more updates per day, the better the antivirus program is considered to be."

;]

Thanos was right.

(#43672) Tetete1 válasza Narxis (#43665) üzenetére


Tetete1
senior tag

Érdekesek ezek a kergető tesztek. Én a következő config mellett hónapok óta egyetlen káretvőt sem szoptam be (napi 1-2 vírusadatbázis firssítéssel):

Comodo FW 5.1, Vipera, Wondershare Time Freeze, Acronis True Image Home 2011.
Utánaellenőrizve: Emisoft Anti-Malware, Mbam free, Sas free.

Pedig sokmindent megnézek és sokmindent kipróbálok.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#43673) riki válasza Fire/SOUL/CD (#43669) üzenetére


riki
senior tag

Jogos !! :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#43674) riki válasza TFSi (#43668) üzenetére


riki
senior tag

Nekem tökéletesen működik a Panda cloud 1.3 + Pc tools firewall plus 7. Én szeretem . Pedig elég rázós gépet véd: A leányomét . Ki van téve a barátság portálok szemetével és még komolyabb versenyzőt nem találtam utána. Én is MBAM ,Spybot-tal szoktam ellenőrizni. A link ellenőrzője meg szerintem jobb mint a Wot. Tesztet most hirtelen nem tudok, de emlékeim szerint kb. az Mse-vel van egy szinten.

[ Szerkesztve ]

(#43675) TFSi válasza riki (#43674) üzenetére


TFSi
őstag

Én ezt találtam róla, de még nem az 1.3, viszont egész jó kis teszt 8 ingyenes vírusirtóról, és lazán veri az MSE-t:

http://www.com-magazin.de/uploads/tx_commagdb/2010-08_Test_-_Acht_kostenlose_Antiviren-Programme.pdf

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#43676) Lacpac válasza TFSi (#43668) üzenetére


Lacpac
őstag

Nem lehet, hogy a böngésző chace-ben találja a kártevőket a malwarebytes?

(#43677) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Na ez meg mi???

[link]

Már így ilyen időben nem bírtam értelmezni ezt a kütyüt.

Valaki értelmezi legyen szíves megírni ide, köszöntem szépen! :D

To protect and serve!

(#43678) #41133696 válasza zazenke (#43634) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meghosszabbítanám ;) Tehát maradnék mellette ;) Ez természetes számomra ;)

(#43679) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Szét bas..az ideg :W UPC hűséges élőfizetője vagyok ( kb 5 éve ) De azt vetem észre hogy egyre lejjebb csúszik a szolgáltatásuk az elmúlt 4 hónapban Nincsen olyan hónap hogy ne lenne valami hiba az internettel ( 60 Mb nettem van ) Tegnap óta már megint hiba van a rendszerükkel (kb 15 -20 Órája ) tötyörög az internet a lapnak is 3 perc kelet hogy bejöjjön. van olyan lap ami be sem jön Tegnap már 2 x hívtam az ügyfélszolgalatot de már bejellenkezésnél ezt mondta női hang " Felhívjuk ügyfelünk figyelmét hogy lassulás és bizonyos lapok nem érhetőek el " oké meghallgattuk: ja és a kezelő kapcsolásig 4 perc (sokan rugdalhatják a seggüket ) Kivártam bejelentkezik a srác mondom tudok a hibáról
de mégis mikortól lehet használni a nett munkára kéne Leellenőrizte a z élőfizetésemet aktív , kérdezte hogy a modem működik -e mondtam persze ahogy szokót Újra indítottam -e a modernt persze (újra indítottam szétszedtem összeraktam ) a kor nem magánál van a hiba ! ezt eddig is tudtuk . A munkatársaik már dolgoznak a hibán ( kérdezem hogy mégis mi a baj ö információt nem adhat és még is mikor lesz kész ö azt nem tudja ) dolgozni szeretnék de nett nélkül nem tudok Várjak türelemmel nemsokára a hiba meg lesz oldva .Oké (elmentünk vásárolni ) 19 h kapcsolom be na aljunk neki dolgozni és még mindig szar (telefon a upc nek még mindig azt mondja a női hang ) Oké a kor nem dolgozok úgy is kezdődik a X-faktor majd utána Vége a x nek még mindig szar Na mindegy majd holnap felkelek korán és megcsinálom a dolgom Ma 5: 30 kapcsolom a gépet és még mindig tötyög az internet Olyan ideges vagyok hogy fel tudnék robbanni 8 h körül hívom a ügyfél szolgálatot és meg fogom kérdezni hogy az ügyfeleknek ezt a 20 - ,?? h bakit mégis mivel fogják kompenzálni ( ha a Cseket nem fizeted be időre csúszol 2-3 napot a kor már késedelmi pótlékot számolnak fel ) Ilyenkor veszi észre az ember hogy menyire kiszolgáltatott helyzetbe van ( internet ,mobiltelefon ) Azért érdekes hogy legutóbb a t-mobil , Telemor volt pár h leállás most Upc de itt már nem pár h lassan 1 napos ( végül is ez nem leállás mert a startlap , meg néhány oldal bejön ( ahogy a Bkv nál hívják elégséges szolgáltatás van ) Elégséges szolgáltatás vicc :W :W
Azóta mióta ez van. a Norton IS 10 --- Eset smart sem tud csatlakozni a szerverhez ( nincs frissítés )

(#43680) 12-es csaj válasza 78zolika (#43679) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor nemcsak a DIGI-nél van ez... Itt is pár hónapja romlik, régebben ilyenre nem emlékszem...

Hogy ontopik példával is szemléltetve legyen: néha-néha kézzel is (vagy hogy mondják, de őszintén ez most nem érdekel ;) ) frissítem az avast!-ot. Ha nem sikerül neki, mert nincs mire frissítenie, akkor az egész dolog 2-4 másodperc - kiírja. De volt már 48 mp is az internet sz*rakodása miatt. Le is fotóztam...

(#43681) riki


riki
senior tag

Itt a kánaán ! Lehet válogatni a az "új keresők" között.[link]

(#43682) TFSi válasza riki (#43681) üzenetére


TFSi
őstag

Múltkor az egyik naiv ismerősöm szívott be valami Security Tools nevű kakit... Kicsit megizzasztott még leszedtem. Egyébként Virusbuster Professional 7.044 volt fent magas heurisztikával beállítva... Szégyen... Van még hova fejlődniük, mert eddig a VB nagyon gyenge, ezt a tesztek is alátámasztják. Ok nem egy Kingsoft színvonal(talanság), de akkor is gyenge, még az Outpost is veri, pedig egy motor...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#43683) #41133696 válasza riki (#43681) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh várható volt , hogy évente jelentetnek majd meg új verziót :(

(#43684) sznorbi2 válasza 78zolika (#43679) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Még szerencse, hogy nálam nincs ilyen problem, több mint 10 év alatt talán ha 2-3X volt rövid idejű lassulásom :R
Én személy szerint áldom, hogy ilyen kiválasztott vagyok.
Egyébként maximálisan megértem a hőbörgésedet ;) , csak ezzel az a bibi, hogy a tavaly óta az összes szolgáltató rendszerével egyre több gond van( akár mobilszolgáltató akár net vagy telefon szolgáltató, de akár a bankokat és biztosítókat is említhetném), csak sajnos ez téged nem vigasztal.

(#43677) Erre ránézett valaki? Tud valamit róla?

To protect and serve!

(#43685) Pano válasza 12-es csaj (#43680) üzenetére


Pano
addikt

Nekem abszolút nincs gondom a digivel.

(#43686) F34R válasza 78zolika (#43679) üzenetére


F34R
nagyúr

Tedd fel a kérdést a Fibernet-es topic-ban elképzelhető hogy bekorlátozzák a sebességet az átlag 3 havi 300 GB-t meghaladtad

(#43687) 78zolika válasza F34R (#43686) üzenetére


78zolika
senior tag

nem korlátozták sebességemet Mert ha felhívja valaki a 1221 számot avval kezdi a hibabejelentésnél " Felhívjuk tisztelt élőfizetőink figyelmét hogy internet lassulás + egyes honlapok nem jelenek meg A kollegináink dolgoznak a hibán türelmüket és megértésüket kérjük "" A hiba fen áll több mint 1 napja Azt hiszem a fogyasztóvédelemhez csak 48 óra eltettével lehet fordulni ( meg hát azt mondják elégséges szolgáltatás van )

sznorbi2 : én nálam sem volt probléma 5 évig de az utolsó 4 hónapban csak a baj van még jó hogy már nem kötöttem új élőfizetést velük De megvan kötve a kezem mert a társasházban ez a rendszer van kiépítve :W Egyedül csak a mobilinternet jöhet szoba ( t-mobil , Vodafone ,Telenor )

[ Szerkesztve ]

(#43688) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Mi lesz ha lejár a Hitman Pro 30napos licensze? Egyáltalán nem lehet azután használni?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#43689) sznorbi2 válasza ko9 (#43688) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Fogod tudni használni továbbra is de csak keresésre meg a sütik és egyéb nem igazán veszélyes fájl eltávolítására. A kártevőket csak megkeresi és jelenti is neked de nem fogja tudni eltávolítani a lejárata után.

78zolika:

Én is társasházban lakom és nekünk a mobilszolgáltatókat is beleértve 7 de hamarosan 8 netszolgáltató van jelen. Remélem hétfőre megoldódik a probléma a neteddel! ;)

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43690) ko9 válasza sznorbi2 (#43689) üzenetére


ko9
addikt

Hmm... Ez kár... Akkor mit ajánlatok, ami free, és nem igényel nagy beavatkozást. Egy ügyfél gépére kell, nem nagy szaki, megmagyarázni semmit nem lehet neki, nem fog vele foglalkozni :D Mindennek autonak kell mennie, odaadom neki a gépet, és kb többet nem is látom, max 3év múlva amikor kér egy reinstallt :D
Most egy Panda Cloud van rajta, eddig ezt találtam olyannak ami nem fogja nagyon a gépet, nem szarozik, hanem törli a vírust és ezt magyarul az user tudtára is adja.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#43691) F34R válasza ko9 (#43690) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha eredeti operéciós rendszer akkor Microsoft Security Essential és legalább magyar is ;)

(#43692) ko9 válasza F34R (#43691) üzenetére


ko9
addikt

Ez van XP-re is? :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#43693) F34R válasza ko9 (#43692) üzenetére


F34R
nagyúr

persze katt

Azt elfeljettem mondani hogy naprakész rendszer sem árt (mert úgyis kérni fogja , telepítésnél egy ereditésg vizsgálat megy , ha tört rendszered van akkor fel sem települ )

(#43694) zazenke


zazenke
őstag

miért van az hogy amikor a nis 2011 megcsinálja a szokásos tétlenségi vizsgálatot akkor mindíg kiírja hogy nyomkövető cookie törlése megtörtént . Ezt alapból blokkolni kéne realtime neki . van erre valami beállítás gondolom csak én nem találtam meg ? Vagy erre telepíteni kell speci segédprogramot

(#43695) F34R válasza zazenke (#43694) üzenetére


F34R
nagyúr

Az régen rossz lenne ha a cookiakat blokkolná nem tudnál belépn sehova se mert átmenetileg ezek tárolják a jelszavakat is oldalspecifikusan , azért törli utánna mert olyan mint a ccleaner , (böngészőven betudod állítani ezeket hogy ne jegyezze meg soha , de nem ajánlott!)

(#43696) zazenke válasza F34R (#43695) üzenetére


zazenke
őstag

de vannak kifejezett nyomkövető fajták is nem ,amik nem lehetnének még ideiglenesen se a gépen ? hiszen ő is nyomkövetőnek írja . De ezt már megfigyeltem hogy ha más progival kerestem a gépen hogy megnézzem mit találnak a norton után akkor mindíg csak ezeket hozták ki " hibának " mert hogy veszélyesnek ítélték meg

(#43697) Fire/SOUL/CD válasza zazenke (#43696) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

F34R leírta érthetően, automatikusan/átmenetileg kell hogy létezzenek.
A nyomkövető sütik(Tracking Cookies) alapvetően teljesen ártalmatlan szöveges fájlok, épp ezért kap alacsony besorolást a víruskergetőktől. Meglétük azért jelent(het) "kockázatot", mert a sütik feldolgozásával kideríthető a netezési szokásaid, melyik oldalakon barangoltál stb stb.
Természetesen vannak olyan sütik, amik igazából nem sütik, csak annak vannak álcázva, de az már egy másik történet...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43698) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Gondoltam ma felrakom a KIS2011-et, sok jót olvastam róla erre-arra, a VIPRE úgyis lejárt volna, mondom egy próbát megér.
Telepítés közben kiírta, hogy nem kompatabilis programok vannak fenn. Kettőt jelölt meg, az Orbit Downloader-t (ezen még túlteszem magam, ha le kell törölni), meg a ClamAV-t. Az utóbbit viszont nem értem... Nem lehet mellette más vírusírtó, vagy nincs is szükség rá? Jó dolog ez a Cloud-os megoldás, ráadásul a ClamAV jobban teljesít mint vártam...
Nincs módszer rá, hogy a ClamAV-t megtartsam KIS2011 mellett?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#43699) blattida válasza ko9 (#43698) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tanácsos két aktív av egymás mellett, mert csak stabilitási gondokat okozhat...

Ha mindenáron ragaszkodsz a clamav-hez, akkor szedd le, majd utána telepítsd fel a kaspersky-t, de csak azok után, hogy rendesen kitakarítottad a gépet.
Utána mehet vissza a clam.
De lehet, hogy így is gond lesz... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43700) Fire/SOUL/CD válasza ko9 (#43698) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát 2 valósidejű védelem nem szerencsés(már ha ez a ClamAV az), összeakadás is lehet belőle akár. Ha mindenáron ki akarod hagyni, hogy a KIS 2011 ne vizsgálja az inkompatibilis progikat, akkor így járj el: [link]
A Kaspersky igen széleskörű védelemmel rendelkezik, olyannal is, amiről nem is tudod hogy létezik... :DDD Nem kell mellé realtime védelem, esetleg kiegészítő védelem, pl MBAM, EMSI Antimalware Free stb.
(Ez utóbbi nálam is fent van, de fél év alatt ha 1x indítottam. lehet, hogy le is szedem :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.