Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43501) 12-es csaj válasza F34R (#43500) üzenetére


12-es csaj
senior tag

És még x64 viselkedés védelem sincs... a tesztelők arra panaszkodnak a fórumon...

(#43502) F34R válasza 12-es csaj (#43501) üzenetére


F34R
nagyúr

sztem működni fog csak mivel korai beta benne van a pakliban ;)

(#43503) 12-es csaj válasza F34R (#43502) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Sokaknál nem csinál semmit..

(#43504) Imi1981


Imi1981
veterán

Próbálta már valaki a Panda Internet Security for Netbooks normál pc-n?Igazából az érdekelne hogy kevésbé fogja e a gépet mint a normál panda internet security?Bár a technikai követelmények teljesen megegyeznek mindkettőnél, de attól még lehet hogy kevésbé lassít a netbook-os verzió. :D .

(#43505) #41133696 válasza riki (#43499) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez kemény :D

(#43506) RBJ válasza riki (#43499) üzenetére


RBJ
addikt

én már gondoltam arra , hogy tényleg mi van ha egy szoftvergyártó direkt hagy futni egy illegális licencet arra használva , hogy tudják ellenőrizni , hogy mennyit és kik használják.
Pont az avast nál volt ilyen érzetem mikor még ki se jött a szoftver és máris voltak hozzá kulcsok. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43507) ko9 válasza BlackSeven (#43494) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Köszi a választ, reméljük egyszer lesz belőle valami... Addig marad a rendszerindításkori kézi update...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#43508) ko9


ko9
addikt

Valaki nem tudja hogy a ClamAV milyen/melyik portot használja a Cloudhoz való csatlakozáshoz?
Ugyanis elvileg suliba addig nem tudok sehova kimenni, ameddig be nem kapcsolom a Proxyt, de a ClamAV miest bedugom a kábelt, egyből csatlakozik a Cloudhoz (kiírja, hogy connected), pedig konkrétan még semmilyen proxyt nem kapcsoltam be...
Érdekes :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#43509) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Megjelent a Virus Bulletin RAP tesztje június -december közti teszt.

[VB RAP test]

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43510) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#43509) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Még egy új teszt. Remélem nem linkelték még, és nem ismétlés. :D

(#43511) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Én nem emlékszem rá, hogy ismétlés lenne a teszt linkelése.

Nem tudom linkelni a végeredményt a VB100 tesztnek.

Valaki aki be tudja linkelni az dobja már ide mert vannak ismét meglepik.
Például a Comodo.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43512) HZoli87 válasza 12-es csaj (#43510) üzenetére


HZoli87
veterán

Szokásos eredmények.

(#43513) 12-es csaj válasza HZoli87 (#43512) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen, teljesen.

Egy dolgot nem értek - de lehet, hogy le van írva, csak nem szoktam elolvasni a hosszú angol szöveget. Amelyikek nem szerepeltek, azok miért?

Meg lenne egy kérdésem is. ;) Az MSE csak szerintem szerepelt nagyon rosszul, vagy ti is így vélitek? Mi lehet az oka? :F

(#43514) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#43513) üzenetére


sznorbi2
senior tag

A VB100-on meg jól szerepel a RAP teszten!
jó erős középmezőnyös játékos.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43515) HZoli87 válasza 12-es csaj (#43513) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem jól szerepelt. Ezen a teszten >50%-s eredmény jó, a "nagyok" is így teljesítenek, kevés a szórás, és teszi ezt kevés FP mellett.

(#43511) sznorbi2: CIS fórumban kitárgyaltuk a "gyengélkedés" okait ...

[ Szerkesztve ]

(#43516) R.Danel


R.Danel
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom itt a topikokat és az utóbbi 10 percben már harmadszorra dobja fel a PCTools Firewall a blokkolási ablakát.
Erről az IP címről jön.

(#43517) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

A NOD32 is meglepett, legendásan jó heurisztika mellett "csak" középmezőny, én az élmezőnyben várnám. Nem is értem, miért van ott.
Norton utolsó 4.?

Az avast!-ról lenne pár megjegyzésem. A helyezése nem lepett meg - mikor épp töltődött a teszteredmény, már látatlanban is tudtam, hogy a mezőny végén kell majd keresnem. Viszont pár dolog meglep. Nem szeretnék vitát, illetve azt se, hogy egyeseket zavarjak a megjegyzéseimmel! Kérem, akit nem érdekel, a két szaggatott vonal közti sorokat ugorja át!
---------------------------------------------------------------------
Mikor elkezdett érdekelni a téma, akkor még sokkal jobb volt a közvélemény erről a vírusirtóról, és a teszteken is sokkal jobban szerepelt. Ha jól emlékszem, akkor még nem majdnem mindegyik fertőzött gépen ez volt... Nem tartozott az ellenjavalltak közé.
Időközben fejlődött, a sok téves riasztást adó vírusirtók közül a kevés/viszonylag kevés vakriasztást produkáló szoftverek közé került. Régen órákig tartott a scan, most pedig az egyik leggyorsabb. Régen elviselhetetlenül lassította a gépet, manapság kevésbé - illetve egyeseknél egyáltalán nem.
ELLENBEN a tesztek nagy részén az utolsók között "ér célba", hátulról nézve lenne dobogós. A legtöbb fertőzött gépen ez van. Ezt nemcsak szerelőktől lehet olvasni fórumokon. A Gyakorikérdések.hu-n feltett kérdésekben, amikben az illető sürgős segítséget kér, mert nagyon "beteg" a gépe, kb. 95%-ban avast!-ot használnak. De jelen topikba is, ha valaki beesik, mert vírusos lett a gépe, akkor vajon mit használ... avastot.

Nem tudom, mi folyik a cégnél, mi rossz, mit csinálnak rosszul. A pénzzel gazdálkodnak rosszul? Vagy egyszerűen az a cég a kevésbé tehetséges programozók gyűjtőhelye? Vagy az a cirka 100 munkás ennyire nem elég?

Ja, és időközben kiderült, hogy viselkedés védelem még mindig nem lesz 64bitre...

Havonta elgondolkozom, hogy szimpátia alapján maradjak-e a terméknél, és bízzak a szerencsémben, illetve a nem informatikus emberkék között talán átlagosnál nagyobbnak mondható tudásomban
vagy
váltsak egy olyan vírusirtóra, ami teszi is a dolgát?
Egyelőre maradok, bár a helyzet elszomorít... Igaz, akkor is elszomorítana, ha másik vírusirtót használnék. Nyilván nem az élet legnagyobb gondja, az sejthető, de azért valamennyire lelomboz...
----------------------------------------------------------------------------------

Egy csomó versenyző hiányzik az utolsó helyekről. :D Mert azok nem szerepeltek - Kingsoft, ilyenek. ;)

(#43518) HZoli87 válasza 12-es csaj (#43510) üzenetére


HZoli87
veterán

(#43519) csákány. válasza sznorbi2 (#43509) üzenetére


csákány.
aktív tag

1 dolgot nem értek - hogy a búsba szerepelhet jobban mindkét szempontból az Avira Free, mint a többet tudó nagytesója??? :F :U

(#43520) sznorbi2 válasza R.Danel (#43516) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Ez az ip az ultrawebhez tartozik és a másik fórumon is jelez rá pár program, pl: a Malwarebytes valós idejű védelme is állandóan visít erre az ip-re. Már lett írva az uw-nek de nem lett tiltva az ip. :F

Csákány.:

Ez nekem is rejtélyszámba megy! :O

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#43521) RBJ


RBJ
addikt

Érdekes , hogy az kaspersky csak a 2 csillagosokhoz került.
a másik dolog mi a csuda az a zeobit. nem is hallottam még róla :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43522) HZoli87


HZoli87
veterán

Majd 3 óra után észrevettem, hogy megkergült az Avira a gépen. Kicsit hangosabbnak éreztem a notebookot, ha az érzékszerveim nem lennének ennyire kifinomultak még mindig kajálná a CPU-t ez a dög. :DDD

(#43523) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Amúgy most jobban megnéztem az av-comp. tesztet; hát, elég kevés mintával teszteltek... :F

(#43524) csaba1203 válasza 12-es csaj (#43523) üzenetére


csaba1203
addikt

A másik dolog pedig a szokásos résztvevők fele hiányzott :D :DD

(#43525) HZoli87 válasza 12-es csaj (#43523) üzenetére


HZoli87
veterán

Retrospective/Proactive teszten nagyságrendileg mindig ennyi mintával tesztelnek (20-30 ezer kártevő), megnéztem pár régebbit is. Mostani teszten 15 cég terméke szerepelt, az előző On-Demand alkalmával 20, a 2009 novemberi Proactive-n pedig 16 db.

(#43526) Chriss2 válasza HZoli87 (#43525) üzenetére


Chriss2
tag

Üdv!
Érdeklödnék hogy milyen virusölöt ajánlanátok!
Mert nekem az avast van és nem vagyok vele elégedett!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#43527) blattida válasza Chriss2 (#43526) üzenetére


blattida
nagyúr

Főleg szláv és német av-okat, de egy két tengeren túli is szóba jöhet, valamint spanyol és finn. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43528) 12-es csaj válasza blattida (#43527) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Finn? F-Secure? Vagy nem az a finn?

(#43529) Möbiusz válasza Chriss2 (#43526) üzenetére


Möbiusz
tag

NOD32.
Az egyik legjobb és magazinos kóddal akár a végtelenségig használható.

(#43530) HZoli87 válasza Chriss2 (#43526) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Érdemes kipróbálnod őket, és szimpátia alapján döntened. Ha Avastból régi verziót használsz (4.x), akkor érdemes frissítened az új verzióra (5.x).

Ingyenes AV-k: (Avast), AVG, Avira*, Comodo AV, MSE ...
Ingyenes tűzfalak (kombinálva a fentiekkel): Comodo FW, PC Tools Firewall Plus, Online Armor Firewall*, Privatefirewall*, ...
Ingyenes komplett védelem: Comodo IS, (Outpost Security Suite FREE)*, ...

* - nem tudnak magyarul

(#43531) RBJ


RBJ
addikt

Avira AntiVir Premium 10.0.0.639 SP1

jé nem is tudtam ,hogy jöttek ki új avira k. de mi ez szervizpakkosak ? :DDD
és majdnem 10 mb al kisebb lett a telepítője mint a régebbinek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43532) HZoli87 válasza RBJ (#43531) üzenetére


HZoli87
veterán

SP1-t zárójelbe is rakhatod, mert nem írják mögé a honlapon. Csak hibajavításokat tartalmaz az előző verziókhoz képest. 624-s Premium build 53 MB, a mai napon megjelent 639-s pedig 58 MB, nem csökkent, hanem nőtt a mérete, főleg a frissebb adatbázisnak köszönhetően.

(#43533) RBJ válasza HZoli87 (#43532) üzenetére


RBJ
addikt

Hát amit én most letöltöttem 45 mb. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43534) blattida válasza 12-es csaj (#43528) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, az is finn...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43535) HZoli87 válasza RBJ (#43533) üzenetére


HZoli87
veterán

Javaslom a hivatalos oldalt ilyen esetekben.

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#43536) 12-es csaj válasza blattida (#43534) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Miért, még melyik AV finn?

(#43537) RBJ válasza HZoli87 (#43535) üzenetére


RBJ
addikt

hát onnan szedtem le.[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#43538) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#43517) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Látom, ezt erre senki se olvasta el. :DDD

Nem baj amúgy. :DD

(#43539) HZoli87 válasza RBJ (#43537) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez valami régi verzió: KÉP :N

624-s build (SP1, november elején jelent meg), ez még régebbi és ekkor is már 50 MB fölött volt a mérete, nem tudom mi ez a csonka verzió. KÉP

[ Szerkesztve ]

(#43540) blattida válasza 12-es csaj (#43536) üzenetére


blattida
nagyúr

F-Prot.

Mindenki elolvasta... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43541) HZoli87 válasza blattida (#43540) üzenetére


HZoli87
veterán

(#43542) 12-es csaj válasza blattida (#43540) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Csak annyit kérdeznék: senkinek nincs sejtése az ott felvázolt kérdésemmel kapcsolatban? Ha nincs, hagyjuk.

(#43543) HZoli87 válasza 12-es csaj (#43542) üzenetére


HZoli87
veterán

Saját véleményem a programról, hogy teljesen rendben van. Ingyenesek között még mindig az egyik legjobb. Az elmúlt években jó irányban fejlődött, gyors, értelmezhetőbb felületet kapott, detektálása hozza a nagy átlagot. A fizetős verziók helyett azért én már mást választanék, körülnéznék más cégek termékei között is. Aki mellette vírust kap, annak az esetek nagy százalékában tökmindegy, hogy milyen AV fut a gépén szerintem, egyszer majd ők is megtanulják használni a számítógépet. Tény, hogy maga a cég jóval kisebb és szerényebb költségvetéssel dolgozik, mint egyik-másik . 100 jól dolgozó és lelkes ember néha többet ér, mint 1000. 64 bit szépségeivel még számos terméknek baja van, vagy ebből fakadóan hiányosak a 32 bites társukhoz képest.

(#43544) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem(kérésem),hogy megírnátok-e nekem,melyik kergetőnek milyen bug-ja van?
Mindegyik érdekelne.
Kíváncsiságból.
Előre is köszi a válaszokat!
Bármilyen nagy vagy kicsi programhiba érdekelne.
Azt tudom már,hogy a Vipre-nek gond volt(van?)a frissítésével.

(#43545) zed01 válasza 12-es csaj (#43542) üzenetére


zed01
őstag

Azért nem olyan az Avast, nem kellene ilyen rossz hírét keltened, mások is olvassák ezt a fórumot. Nem tudom feltűnt-e már hogy az általad olyan becsült NOD32 és az Avast között csak 13 % különbség van az av-comparatives proatív tesztjén és azt is hozzátenném hogy az on-demand teszten viszont az Avast jobb, a 99 % feletti teljesítmény nagyon, de nagyon szép, az már egyértelműen felső kategória. Szvsz az on-demand teszt mutatja egy vírusirtó tényleges teljesítményét, mert abban minden benne van amit tud az adott vírusirtó, ugyanis nem hiszem hogy ezen a teszten kikapcsolt heurisztika mellett tesztelnek.
Aki az Avast használata mellett vírust kap, az egészen biztos más vírusirtó használata mellett is vírust kapott volna. Azért olvasható sok olyan hozzászólás hogy az Avast mellett vírust kapott a gépem, mert az Avastnak van az egyik legjobb ingyenes vírusirtója, mind a funkcionalitását, mind a tudását tekintve és pontosan azért mert ingyenes, sokan használják.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43546) dnsi


dnsi
aktív tag

1 year license of Zemana AntiLogger for free:

[link]

(#43547) McKane


McKane
senior tag

na végre kész lett!!!

Most már mehetnek korlátlanul a vírusminták a VirusBuster VirusLabornak! :C

[ Szerkesztve ]

(#43548) blattida válasza HZoli87 (#43541) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. Jogos az észrevétel, izlandi cég... :W :K
Egyszerűen rosszul emlékeztem, megzavart a múltjuk. :(((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43549) blattida válasza 12-es csaj (#43542) üzenetére


blattida
nagyúr

Új utakon járnak, nincs elég ilyen irányú tapasztalatuk és kicsit kevesen is vannak a fejlesztők, viszont sokat akarnak egyszerre de hiányos az infrastruktúrájuk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43550) riki


riki
senior tag

Kicsit régebbi tesztek ingyenes védelmekről,de szerintem reálisak:

Tűzfal:[link]
Víruskereső:[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.