Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42901) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#42887) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem is volt egy olyan időszakom - egy Win install el is ment rá - amikor végig próbálgattam jó pár AV-t, hogy kiválasszam a Norton méltó társát. Kiválasztottam, és azóta az egyik gépen a Norton, a másikon meg az MSE van. Semmi pénzért nem cserélgetném az AV-ket :)

(#42902) swatti válasza Kezdő vagyok (#42900) üzenetére


swatti
tag

Egyéb eltávolító programokkal ezt lehet orvosolni. CCleanerrel is érdemes 1xer nekimenni. Pl.: Revo Uninstaller

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#42903) Möbiusz


Möbiusz
tag

Sziasztok!

Megoldottam a problémát.

Leszedtem a nodot és feltettem a KAV trialt. Full scan és meg is találta ott ahol voltak az előző vizsgálatkor (KAV négyet talált) és leszedte. Újabb Windows Live OneCar már nem talált semmit. Kép.

Most már csak a kérdés, hogy melyik AV-t tegyem vissza. AVG-t, NOD32-őt vagy a Vipret?

[ Szerkesztve ]

(#42904) Kezdő vagyok válasza swatti (#42902) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A probléma csak az,hogy a Revo Uninstaller se "látja",hogy ott van.
És a Windows se.
De a Ccleaner-t még kipróbáltatom vele.

[ Szerkesztve ]

(#42905) RBJ


RBJ
addikt

G data 2011 még mindig nincs magyarul ? már csak úgy kérdem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42906) RBJ


RBJ
addikt

Még egy apró kérdés. tudja valaki , hogy a német gdata miért csak 100 akárhány Mb míg a többi nyelvi verzió 247 Mb

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42907) Tetete1 válasza Möbiusz (#42903) üzenetére


Tetete1
senior tag

Én inkább a Viperát javallom, ismerve a másik kettőt. :D

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42908) lck válasza Möbiusz (#42895) üzenetére


lck
senior tag

Jéé NOD van fenn és ott a vírus ! Biztos rosszul látok.
De már tudom is a választ - Nem az mellet jött be.

Én egyébként AVG-t tennék.

(#42909) Tetete1 válasza lck (#42908) üzenetére


Tetete1
senior tag

Szerintem meg döntse el saját hatáskörben, melliket pakolja föl. :DD Oszt jó napot...

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42910) csaba1203


csaba1203
addikt

Román gyerek bebizonyítja,hogy nincs 100%-os védelem :D :DD
[link]

Nem mellékesen elég érdekes a tesztelési metódusa :DDD

(#42911) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#42901) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én sem cserélgetem, fixen használom azokat a kergetőket(meg még Panda-t, még az előző évezred óta), amik az aláírásomban szerepelnek. Az, hogy ki-mit használ, meg az, hogy ki-mit próbál ki/tesztel, az két külön dolog. Nekem a melómhoz kell, hogy valamelyest több kergetőt ismerjek, mert van amikor olyan kergetőt kell telepítenem, amit én magam esetleg még nem is próbáltam, az meg elég gáz, ha keresgélnem kell, hogy merre és mit lehet beállítani... ;)
Pl a NIS-nél is akad beállítási lehetőség rendesen, és van olyan is, aminek megváltoztatták a nevét, stb, szóval elég kellemetlen tudna lenni, ha pl a NIS 2011-ben keresem a Korai Betöltést, aztán teljesen más néven van és ezért nem találnám, hogy kilőjem :DDD

Szóval nem csak teszt miatt(sőt az utóbbi időben abszolút nem védelmi tesztek miatt) próbálgatok ki szoftvereket.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42912) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#42911) üzenetére


Tetete1
senior tag

Így igaz, mert nem mindegy hogyan állítod be. Amióta a Comodo Firewallnál nem a tűzfalat vettem aktívra, henem a Defenset, egészen más (és egyedire a tűzfal biztonságot). Valamint a sandboxot kikapcsoltam. Ha ezt valaki nem így állítja be például, akkor elég gyatrán megy. Szóval nagyon tudni kell, hogy mit hogyan állítunk be. :U Hogy más tüzfalbeállításokról ne is beszéljek, mert ezenkívöl is van elég.

Akkor mindig meg kéne tanulni a nagyon pontos beállítást.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42913) blattida


blattida
nagyúr

Ingyenes av-k friss tesztje egy lengyel oldalon, húszezres mintával.
Eredmények

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#42914) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#42913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk számomra ebben a tesztben egyetlen megdöbbentő dolog van, nevezetesen az MSE enyhén szólva rossz felismerése ezen a 20k-s csomagon... :F Még az egyharmadát sem ismerte fel, ami elég durva, egy ekkora minta esetén...

Tetete1
A Comodo erőssége a defense+, enélkül 8ha pl kikapcsolnád), akkor egy teljesen átlagos kétirányú tűzfalként szuperál. Ahhoz, "normális" védelmet nyújtson, ahhoz javasolt a tűzfalat és a D+ is biztonságos szintre állítani...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42915) RBJ válasza Fire/SOUL/CD (#42914) üzenetére


RBJ
addikt

Nálam a comodo tűzfalnál nincs semmi defense bekapcsolva. sima tűzfal oszt jó van.
Mégse lesz lekváros a gépem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42916) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#42914) üzenetére


Tetete1
senior tag

Félreértettél, a Defense mindig a biztonságos szinten van, csak a konfigurációban állítottam át a aktívat. Itt nem a tűzfal az aktív, hanem a Defense.Sandbox pedig kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42917) Tetete1 válasza RBJ (#42915) üzenetére


Tetete1
senior tag

Mindig az szokott előfordulni, ami még eddig nem volt.Oszt jól van.

Fire/SOUL/CD
(PH! kedvence)
(LOGOUT blog)

A tűzfalat egyéni házirendre állítottam be.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42918) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#42914) üzenetére


Tetete1
senior tag

Csak annyia baj, hogy ennél a konfignél, amikor a Defense az aktív, nem a tűzfal (főleg eleninte) sokat kérdez a tűzfal.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42919) pethYeti


pethYeti
addikt

Gépigény szempontjából valaki besorolná nekem ezeket:

CIS 5
Comodo FW + NOD32
Comodo FW + Avira Free
AVG IS 2011

Valamint az igaz hogy az Avira Free csak később és napi egyszer kap update-et?

(#42920) Fire/SOUL/CD válasza RBJ (#42915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megteheted, csak kikapcsolt D+ esetén nem hozza azt a proactive védelmet, amit pl a Matuosec proactive teszten elér, mint mondtam, "sima" tűzfalként szuperál ilyenkor.

Tetete1
Oké, megértettem. :DDD
Persze, hogy a D+ biztonságos szinten többet kérdez, de ha valaki telepítés előtt áll és tutira nem telepít "szemetet" a gépére, addig nyugodtan lehet tanuló módban hagyni, akkor lényegesen kevesebbet kérdez...Persze utána célszerű visszaállítani a megfelelő szintre...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42921) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#42920) üzenetére


Tetete1
senior tag

Köszi. :R

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#42922) HZoli87 válasza pethYeti (#42919) üzenetére


HZoli87
veterán

Gépigény szempontjából nincs nagy különbség a felsoroltak között.

-----

Avira ingyenes változata naponta csak 1X frissít, de akkor az elérhető legfrissebb adatbázist tölti le, mint a Premium verziók. De 1 perc alatt beállíthatod, hogy tetszőleges időközönként keressen frissítést, például 2 óránként. KÉP

(#42923) pethYeti válasza HZoli87 (#42922) üzenetére


pethYeti
addikt

Avira free-nél is be lehet etr állítani?

Premium nálam kiesik a pocsék webvédelme miatt:)

(#42924) HZoli87 válasza pethYeti (#42923) üzenetére


HZoli87
veterán

90%, hogy igen. Talán van aki megtudja nézni.

(#42925) Imi1981 válasza pethYeti (#42923) üzenetére


Imi1981
veterán

Pocsék webvédelme van szerinted? :F Szerintem meg inkább a jobbak közé tartozik.Gondolom az Avira premiumra gondoltál. :D

(#42926) HZoli87 válasza Imi1981 (#42925) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem a lassításra értette. Gyors net, és nincs gond vele. ;]

(#42927) pethYeti válasza Imi1981 (#42925) üzenetére


pethYeti
addikt

Pocsék alatt azt értem, hogy olyan szinten lassítja a böngészést, hogy tépem a hajamat:D

(#42928) RBJ válasza pethYeti (#42927) üzenetére


RBJ
addikt

Hát pont az avira nal nem lehet azt mondani , hogy lassítaná a webbezést.
mivel a leggyengébb pontja pont az említett védelem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42929) Imi1981 válasza pethYeti (#42927) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát nekem 1 megabit-es netem van és tény hogy lassítja a böngészést, de annyira nem vészesen, szerintem egy gyorsabb netnél ezt nem lehet észrevenni.Persze nem használtam gyorsabb netnél de gondolom hogy ott nincs gond. :D

Szerintem ez egyáltalán nem így van!Én már próbáltam pár írtót de azok közűl ha a webvédelmet nézem inkább kiemelkedő volt!De lehet hogy rosszul látom. :D

[ Szerkesztve ]

(#42930) ludla


ludla
őstag

Vigyázat, most jön a Java! Windows, Mac, Linux

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#42931) Fire/SOUL/CD válasza pethYeti (#42923) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, be lehet állítani...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42932) csaba1203 válasza pethYeti (#42927) üzenetére


csaba1203
addikt

Én jelenleg a NOD32+CFW párost használom de jó választás az AVAST+CFW összetétel is abszolút nem lassít :D

(#42933) Zedroxine


Zedroxine
tag

Nemtudom ki hogy van vele, én KIS-t használok a 6-os óta.
Most 2011-es van fent eddig semmi panaszom nincs rá, ha vírust kaptam és nem tudott vele mit csinálni jön az okos módszer a megkeresem és én magam törlöm ki.
Persze azt a vírust is a saját hülyeségemnek köszönhettem.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#42934) pethYeti válasza csaba1203 (#42932) üzenetére


pethYeti
addikt

Én is azokat használom most, csak úgy érdeklődtem, hogy az Avira Free miket tud, mert anno engem nagyon lehangolt a Premium :))

(#42935) RBJ


RBJ
addikt

G data 2011 mikor lesz magyarul , tudja valaki ? elég rég kint van már a 2011 verzió ahhoz , hogy még nincs magyarosítva.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42936) 78zolika válasza Imi1981 (#42929) üzenetére


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Jó reggelt !
Imi : használtam a Avira IS kb 3 hétig nem vált be a webvédelem ? miatt elégé visszafogta a internetezést , ( videonézés ,honlapok megnyitása ) . De programok megnyitása , másolás , kitömörítés ,letöltés, stb nem volt lassulás ... 60 mb nettem van ( de az is elképzelhető hogy nem ö volt a hibás ,? Szerintem igen ::: 4 éves a asztali gépem úgy hogy nem mai gyerek ( 1 GB Ramm: Intel 3 ghz ( famili )? Pentium 4 ) Igazság az hogy úgy nem próbáltam hogy kikapcsoltam a webvédelmet :W

Más : 6 napja használom a fent említett gépen a Norton IS 10 Nagyon pozitív a véleményem ( nem tudok rosszat mondani :C még ) 10 ennyire jól működik a 11 még szuperebb lehet ? Régebben csak rosszakat lehetett hallani a Norton termékeiről Úgy hogy 100 szónak is csak 1 a vége Szuper :C ( eddig ) :Y

(#42937) RBJ válasza 78zolika (#42936) üzenetére


RBJ
addikt

Mondjuk én nem igazán tapasztaltam az aviranal ilyeneket. nekem is 60 mb net van.
a norton 2011 nyugodtan tedd fel mert még jobb lett. a kulcsod ugyanúgy elfogadja az új termék.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42938) Narxis válasza RBJ (#42935) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jövőre...talán.

(#42908) lck: Nodfóbiád előjött...(csak vicceltem :D )

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#42939) hdf válasza 78zolika (#42936) üzenetére


hdf
tag

Avira webvédelmét kikapcsoltam néhány percre, hogy megnézzem van- e kűlönbség a honlapok megnyitásában. Eddig még így nem használtam a gépet.
Kikapcsolva valóban gyorsabb az oldalak letöltése. Főleg itt a prohardver fórumnál ( :F ) éreztem különbséget. Volt olyan weboldal, ahol nem tapasztaltam gyorsulást.
De az én tűréshatáromon belül van a különbség! :) A biztonság meg ügye nagyobb bekapcsolva! :C
upc 30/3 a netem, és most csak egy gép megy.

(#42940) F34R válasza hdf (#42939) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem kivan kapcsolva a WebGuard ugynazt tudj mint a heurisztikus védelem csak még éppen lemezre íródás ellőtt http protokolon keresztül szűri betöltődéskor az oldalakat és tartalmukat, ez minden védelemre igaz hogy, lassítja a netezést ha ilyen típusú a webvédelme.

[ Szerkesztve ]

(#42941) 78zolika


78zolika
senior tag

Ha már a webböngészésnél tartunk Észrevétel : Az asztali gépemre fel van telepítve Win Xp ( norton Is 2010 védelemmel ) + Linux Ubuntu ( védelem nélkül ( csak a tűzfal van beszabályozva ) azt hitem hogy az Ubuntu gyorsabban fogja kezelni a honlap megnyitásokat ( hiszen nincs rajta semmi ami lassítaná )Mind a 2 Firefox böngésző van Á _Á nem vetem észre gyorsulást az internetezésbe . Legalábbis nálam Ennyire jó a Win xp + Norton ? Vagy az én gépem nem szereti a Linuxot ?

(#42942) RBJ


RBJ
addikt

Nagy a csend az AVG körül. valaki mondjon valamit. javították az apróbb hibákat ?
egyedül csak a linkscaner ja miatt nem csípem mert nálam érezhetően lassabban jönnek be az oldalak .
:DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#42943) csaba1203 válasza pethYeti (#42934) üzenetére


csaba1203
addikt

Az Avira free gyorsabb,mert nincs benne a webvédelem próbáltam anno.Nálam gyorsaságot tekintve a Nod vált be legjobban.Persze stabilitás is számít.A gyengéit pedig kompenzálja a CFW az erős HIPS-el :D :DD

(#42944) Imi1981 válasza RBJ (#42942) üzenetére


Imi1981
veterán

Tegnapelőtt raktam fel egy havernak és úgy vettem észre hogy már nem lassít a linkscaner !DE mivel neki még nálam is lassabb nete van így inkább leszedtem és anélkül raktam fel neki hogy biztosan ne lassítsa neki. :D

(#42945) zed01 válasza ludla (#42930) üzenetére


zed01
őstag

Akkor ezért frissült az Ubuntumon a java. Az automatikus frissítés telepítette. Apropó azt tudtad hogy 48-72 óra telik el a javításig az Ubuntuban a hiba felfedezésétől számítva maximum.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#42946) zed01 válasza zed01 (#42945) üzenetére


zed01
őstag

Pontosabban a plasma-sriptengine-javasript frissült.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#42947) LoJoCi


LoJoCi
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy KIS 2011 van fent nekem, önmagában elég vagy kéne valami más is mellé? Vagy inkább mást tegyek fel helyette?

(#42948) flash-


flash-
veterán

mennyire véde kevésbé az Avira AntiVir Personal - Free Antivirus mint a premium?
vagy ajánlott vírusirto még a free is az én esetemben?ugyanis rezidensként fut a gépen az mbam és a sas is.

vagy inkább váltsak vipre vírusirtóra?azzal jobban járok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42949) Möbiusz


Möbiusz
tag

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a Sunbelt ClearClod-ot?

Fel lehet telepíteni a NOD32 mellé? Hoz plusz védelmet vagy nem érdemes foglalkozni vele.

(#42950) bivalyolo válasza Möbiusz (#42949) üzenetére


bivalyolo
őstag

ez olyan mint a comodos secure dns

ezt telepíteni nem kell, amit le lehet tölteni az vmi segédprogi lehet szerintem ami beállítja neked automatice viszont ha routert használsz akkor csak a primary: 74.118.212.1 és secondary: 74.118.212.2 dns-eket kell belőni.

persze ha nincs router akkor szedd le a progit és az majd belállítja a winen.

védelemben annyit hoz amit ott le is írnak. szerintem nem baj ha használod :)

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.