Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12169) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Szép jó nagyot kívánok.

Tegnap nem sikerült, érdemben a géphez ülnöm, tehát a sanyarú kálváriám a nagymacskákkal, még folytatódni látszik, de szerintem csak ma estig. :D

A következő dologgal rukkolnék elő, hogy bonyolítsam egy kicsit az életem:D
Találtam egy leírást a notimhoz, viszont a hozzá való kexstat, meg a kexts.zip már nem elérhető az oldalról. Honnan tudom ezeket megszerezni?

Illetve, hogy mit ajánlotok, ezzel a leírással tegyem fel, ami alább látható?
Vagy pedig egy fórumos srácnak itt, már sikerült feltennie ugyanerre a notira Iantares 10,6,3-al.
Nem tudom melyik a frissebb. (talán az Iantares) gondolom én, mint hozzá nem értő laikus:)

Ja és úgy, hogy simán bootoljon, ne kelljen baszakodni vele, mert sokszor a gyerekek is használják.:D

Toshiba Satellite A200-1CR
Chipset: Mobile Intel Calistoga-GML i943GML
CPU: Mobile DualCore Intel Pentium T2080, 1733 MHz
Video: Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family
Audio: Realtek ALC862 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
Wlan: Atheros AR5006X Wireless Network Adapter
Ethernet: Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter
Fan control: Working! I don't know egzactly what I've done (so many tryin'...:)), but there's the kextstat file and the kext's what I've used. (I think the secret is the PowerManagement.bundle file must be overwrited and remove the AppleACPIThermal.kext from the ApplACPIPlatform.kext) I don't found (sure I deleted too) the AppleCPUThermal.kext. I think this solution will working on the other Toshiba notebooks too.

Kextstat file (rtf)http://www.megafileupload.com/en/file/167335/kextstat-rtf.html and Kext's what I've used (the old version I've deleted from the extension library) http://www.megafileupload.com/en/file/167338/kexts-zip.html
Existing OS: Windows 7

Install: Use: iATKOS v7 10.5.7 Intel/AMD DVD. Problem with iAtkos: Formatting partition with HFS was not successful. I use iDeneb v1.5 10.5.7 DVD to formatting but full install with this DVD is not recommended because it occurs screen resolution problem. (Only works with 1024x768). So format with iDeneb, after use iAtkos. Do not use USB accessories (USB mouse, etc...) during the install.

After successful installation the notebook functioning without errors.

[ Szerkesztve ]

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.