Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok.
Meg tudnátok nekem mondani, hogy mi a különbség a 43LF630v és a 43LF632V között? LG oldalán végig néztem, de nem találtam a specifikációban különbséget, viszont 10000 forint mégis van.

(#59802) Gtaati válasza huncutka1029 (#59800) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló, értem és köszi! A problémám, h a kifejezetten 4K-s motyókra a kézikönyv a 3-as bementet a 10bitest ajánlja, de ekkor ha bekapcsolom a blue ray-t azt irja ki a tv h nem támogatott hdmi verzio kapcsoljam ki az UHD DeepColort, de a tv is támogatja meg a BP740-es blue ray is, a hdmi kábel új 4k-s 3D-s ethernettel, high speed 14,4GBit/s és támogatja az UHD DeepColort. Ekkor a tv settingsébe ki be tudom kapcsolni a Deepcolort, de ha a többi bemenetre teszem ekkor nincs hiba de viszont a tv settingsébe be van kapcsolva deepcolor de inaktiv és halvány nem lehet rámenni, rákattintani...

(#59803) #94529552 válasza nauro (#59801) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, ez: Titán(sötétszürke metál), vagy fekete színű talp.

(#59804) huncutka1029 válasza Gtaati (#59802) üzenetére


huncutka1029
addikt

3 HDMI van ebből 2 4K képes
mi az hogy HDMI ethernettel?
Kicsit zavaros nekem amit írsz.
Nálam a deep colort simán be lehet kapcsolni az 1-s és 2 -es HDMI bemenetre,akkor is, ha nincs csatlakoztatva illetve nem aktív az eszköz. ilyenkor mindegyik után újraindul a tv.
Próbáld meg te is így bekapcsolni őket, azután kapcsold be a Hmozi cuccot.
Ilyen cucchoz, nem jók a madarasteszkós 900 ft-os kábelek.
Egyébként, nem hiszem a deep color olyan sokat változtat, egy jó képbeállítást kell alkalmazni a HDMI-re haladó 2 módban, és kész.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59805) Gtaati válasza huncutka1029 (#59804) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nekem 4 hdmi bementem van, ahogy fentebb is írtam, mind a 4 fölé van írva: HDMI (4K@60Hz)DVI IN sorban meg így jőnnek: 1: HDCP2.2, 2: ARC, 3: (10BIT), 4: (MHL). A kézikönyv ebből a 3.-at ajánlja->10bit. Ha ezen keresztül kötöm össze akkor jön a hibaüzenet. A maradék 3hdmi esetén nem ír ki UHD DeepColor hibát a tv. De ezen 3 esetén a tv settingsébe fakó szürke a UHD Deepcolor: Be felirat tehát nem engedi állítani.

Az LG BP740 meg egy síma Blu Ray lejátszó ami jelenleg az LG-nél kapható legjobb ami tud felskálázni és 2160p-ben továbbitani a jelet és támogatja a DeepColort.

A kábel meg nem hinném, hogy gagyi. Suttyóság lenne egy felsőbb kategóriás 4K tv esetén meg szintén felsőkategóriás BD lejátszó esetén 1000ft-is hdmi kábelt venni és ezen sporolni. Én nem ebbe a kategóriába tartozom...

A kábel specifikációja:

Hdmi 2.0 cables you will be able to play movies with 2160p at 60Hz. 3D movies can be played with 1080p at 48Hz.
Bitrate is increasing from 8,16 GBit/s to 14,4 GBit/s in comparison to hdmi 1.4 cables.
This professional high-end hdmi cable with 4K/3D/Full HD and ethernet provides a perfect and lossfree broadcast of high-definition signals.
High-Quality-type, hdmi-version 2.0, high-speed with Ethernet

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#59806) body007 válasza huncutka1029 (#59791) üzenetére


body007
addikt

ilyen felhősödéseket előhozni már tehetség kell :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59807) huncutka1029 válasza Gtaati (#59805) üzenetére


huncutka1029
addikt

a 4 es az a telefonoknak való, kábeles összekötésre.
Talán kérdezd meg az LG care centert, mi lehet a baj.
Én mindenképpen az ARC- bemenetet erőltetném....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59808) Gtaati válasza huncutka1029 (#59807) üzenetére


Gtaati
őstag

Oké, értem és köszi! Holnap írok nekik! :R

(#59809) tami_ válasza Gtaati (#59802) üzenetére


tami_
csendes tag

- a lejatszod nem igazi 4K lejatszo, csupan egy upscaling-et nyom a videora. Kerdesem a lejatszodnak milyen hdmi verzioja van? ezen a HDMI kimeneten a felskalazott videojelet milyen formaban nyomja ki magabol?

[ Szerkesztve ]

hg1dfb

(#59810) Mickey23 válasza huncutka1029 (#59388) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Sziasztok,

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy megszerkesztettem a listát a Chansort progival, majd visszatöltöttem a tv-re, újra is indította magát, viszont utána van a listában olyan adó amit én nem is raktam bele, illetve egy csomóra azt írja ki, hogy nincs jel, főleg a HD adókra ez miért van?
Pedig ami nem kellett az összeset hide-ra raktam. A tv típusa lg47lb730v és a szolgáltató pedig digi műhold digicammel.

Köszi előre is.

(#59811) yvsmad válasza Mickey23 (#59810) üzenetére


yvsmad
őstag

Én szombaton vagy 5x oda-vissza töltöttem a programcsomagot a tévébe (47LB730V) és a ChanSort-ba, mire végre azt mutatja a tévé, amit én akarok (ebben benne van az is, hogy most használtam először a ChanSort-ot).
Nem tettem be minden adót, a maradékot törölni kértem, de azokat is beletette a lista végére 5 számjegyű sorszámmal. Ezekből néhányat a tévé átszámozott magának 3 jegyűre és kirakta a listába is. Utána a tévén szerkesztettem és visszatöltöttem a ChanSort-ba, közben néhány áthelyezési hibámat kijavítottam, mentéskor újra törölni kértem a nem használt csatornákat. 5-ödjére már csak 3-4 nem használt csatorna maradt a lista végén és azokat sikerült úgy letiltanom a tévében, hogy léptetéskor és a guide is kihagyja, tehát számomra tényleg láthatatlanok lettek.

[ Szerkesztve ]

(#59812) Gtaati válasza tami_ (#59809) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Tisztában vagyok vele, hogy felskáláz, de ezt fentebb is írtam. A jelet BD film esetén 2160p 24Hz-ben továbbítja a Tv-re, de csak BD film lejátszása esetén.

(#59813) Spynoza


Spynoza
csendes tag

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót, így voltaképpen inkább megerősítést szeretnék kapni a következők kapcsán. A ledtvplaza oldalán kiválasztottam az LG 47lb671v típusú készüléket, és emailt váltva rákérdeztem, hogy a két éves garanciáról mit kell tudni, a válaszban pedig annyi érkezett, hogy "24 hónap kereskedői" garancia jár. Ebben az esetben, ha regisztrálom a megvásárolt készüléket az LG felületén, és esetleg a webshoppal történik valami, a két éves garit ugyanúgy tudom érvényesíteni? Segítségeteket előre is köszönöm.

(#59814) tami_ válasza Gtaati (#59812) üzenetére


tami_
csendes tag

- akkor menne ha a lejatszo HDMI v2.0-es interfeszen, 4K@60Hz 4:4:4/4:2:0/8bit (10bit-et csak 4:2:2 Ycbr-ben eszi meg a tv) color space-ben nyomna a jelet, mivel a lejatszod ezt nem tudja, igy nem fogja a TV elfogadni.

[ Szerkesztve ]

hg1dfb

(#59815) yvsmad válasza Spynoza (#59813) üzenetére


yvsmad
őstag

A kereskedői garancia azt jelenti, hogy nem a márkaszervizhez kell fordulni garanciális javítás esetén, hanem a bolthoz. Ha több éve fennálló. megbízható boltból vásárolsz, az valószínűleg nem fog fél év múlva bezárni neked.

(#59816) #94529552 válasza Spynoza (#59813) üzenetére


#94529552
törölt tag

2 év LG gyári helyszíni garanciád is lesz, és ha véletlenül lenne valami a tévével, akkor ezt kell igénybe venni, nem a boltit.
De ezek az összefoglalóban is megvannak, itt fent le kell nyitni, és egy terjedelmes tájékoztatót találsz.
Tudnak még 671V-t szállítani, mert nagyon kezd kifogyni? Ha mégse lenne, akkor a 670V is ugyanaz, csupán egy jelentéktelen színbeli eltérés van.

(#59817) Gtaati válasza tami_ (#59814) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értem, köszi! Amit a gyártó oldalán találtam:
-Deep Colour Igen
-xyYCC Igen
-1080p felskálázás Igen
-4K felskálázás Igen

Ezután csak azt nem értem h miért és mire jó a Deep Colour, ha támogatja a tv is meg a lejátszó is gyakorlatban meg akkor nem?

(#59818) tami_ válasza Gtaati (#59817) üzenetére


tami_
csendes tag

- van egy gyanum, hogy a lejatszonak v1.3 vagy max. v1.4 HDMI interfesze van, es ez lesz a gyenge lancszem.
- amugy nem biztos, hogy a lejatszoba jobb scalert epitettek mint ami a TV-ben van..

hg1dfb

(#59819) Gtaati válasza huncutka1029 (#59807) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ma reggel sikerült elérnem az LG care centert. Hát szerintem nem igazán értették a problémámat. Állításuk szerint a 3-as HDMI port ami a 10bit-es szó szerint írva a"legbutább" port, holott az LG kézikönyv szerint ezt ajánlják a leginkább a 4K tartalmak megjelenítésére.... és hát ugye csak ennél a portnál dobja fel a tv h HDMI verzió nem egyezik és kapcsoljam ki az UHD Deep Coolort mert valószínűleg nem fog megfelelően működni. Ebben az esetben van is lehetőségem a tv menüjében ki-be kapcsolni.

Ezután megkérdeztem h a többi portnál ez a hibaüzenet nem jelenik meg, de a tv beállításaiban az UHD Deep Color funkció be van kacsolva de inaktív a fül és állítani sem tudom ekkor állításuk szerint aktív és működik ez a funkció.

Szóval akkor használom az ARC-n keresztül aztán valójában meg vagy működik az UHD Deep Color vagy nem.

Másik kérdésem, hogy véleményetek szerint a játékkonzolt melyik bemenetre érdemes rákötni vagy a max 1080p konzol kimenete miatt teljesen mindegy?

Köszönöm!

(#59820) Gtaati válasza tami_ (#59818) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem és köszi! Ez egy jó kérdés h maga lejátszó milyen hdmi kimenettel rendelkezik...., a felskáláz bd lemez kivételével mindent a tv média lejátszóján keresztül nézek: külső hdd, média szerver stb. Csak a Bd filmek mennek a lejátszóval. Itt meg gondoltam h amit tud a technika akkor hozzuk ki belőle(pl.: UHD Deep Color, stb )

(#59821) tami_ válasza Gtaati (#59820) üzenetére


tami_
csendes tag

- meg valami, a DeepColor feature az nem az UHD-hez kapcsolodik! ezt a HDMI szabvany tartalmazza, espedig v1.3-asban debutalt, nem jelent mast mint, hogy az addigi 8bpp szinfelbontas helyett, lehetoseg van immaron 10/12/16bpp-s videofolyamot is atkuldeni, persze ehhez az kell, hogy a lejatszo eszkozben levo hdmi es a megjelenitoben levo hdmi verziok tamogassak, ha jol tudom a v1.3a-s verzioju kabelektol ez mar alap.
- sok ertelmet nem latom BD lejatszoknal a DeepColor-nak (szoftveres mahinacio), majd ha eljon a 4K BD - majd ez fog tobb informaciot tarolni, az uj 2020.as szinterben 8 helyett 10bites szincsatorna melysegben. Amennyiben PC-rol hajtanad meg a TV-t, ott mar ki lehetne hasznalni a TV nagyobb szinter megjelenítési tudasat, itt persze olyan vga-t kel keresni ami a tobbi feltetel mellett, mar nagyobb szinmelyseget is tud.
- es meg nem beszeltunk a 4K videotomorito szabvanyrol: a HVEC speckorol :) , amely mar nem az ITU 709-es szinter-leiro szabvanynak felel meg, hanem lett egy uj a Rec.2020-es szinter specko. Egy informativ oldal a ket speckorol: http://dot-color.com/2012/12/04/so-you-bought-a-4k-tv-now-where-is-the-4k-content/rec2020-vs-rec709-001/

[ Szerkesztve ]

hg1dfb

(#59822) Gtaati válasza tami_ (#59821) üzenetére


Gtaati
őstag

Ez tök jó és érthető h így leírtad!:) :R Köszönöm! Az UHD Deep Color-t azért írtam így mert mintha ilyen megnevezéssel lenne a tv-ben, ha jól emlékszem. Valójában a BD-nél h van-e értelme nem tudom ezért akartam kipróbálni, hogy van-e szemmel látható hatása a funkciónak. próbálok maximalista lenni és eléri a minél tökéletesebb, számomra tetsző képet. Köszi még egyszer h ezt így leírtad, mert ezeket csak külföldi oldalakon láttam így, de az nem volt ennyire egyértelmű.

(#59823) forras2 válasza Beni2360 (#59797) üzenetére


forras2
őstag

Milyen kódra gondolsz?
Nekem nem kellett semmilyen kód... LG tár-ban megkerestem a Plex Media Server nevű programot és feltelepítettem. Ha ez megvan, bemegyek a mediashare-ba, ott eszközök, plex media server, és ott kiválasztom a megosztott mappát. Így megy minden film onnan, és magyarul megy minden.

(#59824) KOHO


KOHO
senior tag

Sziasztok, üdvözlök mindenkit, új vagyok itt a topikban!A kérdésem a következő lenne, hogy akinek van ilyen LG 32LB5610 LED vagy ehhez hasonló tv-je akkor hogyan lehet kikapcsolni azt, hogy pl sötét háttérnél ne vegye le automatikusan a fényerőt? Nagyon sokszor idegesítő, amikor egy sötétebb jelenetnél teljesen elhalványul a kijelző!

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#59825) #94529552 válasza KOHO (#59824) üzenetére


#94529552
törölt tag

Üdv. neked is. Kép mód közül az Eco mód helyett Expert1-et használd, továbbá a Dinamikus kontraszt, és az Energiatakarékos mód kikapcsolásával próbálkoznék, ha vannak nálad ilyen opciók.

(#59826) KOHO válasza #94529552 (#59825) üzenetére


KOHO
senior tag

igen van eco mód én azt át is váltottam egyből normálra és az energiatakarékos mód is ki van kapcsolva, ezért csodálkozom rajta, hogy ugyanúgy leveszi a fényerőt!

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#59827) huncutka1029 válasza KOHO (#59826) üzenetére


huncutka1029
addikt

Eco mód: minimális, közepes (normál) aximális, kép ki.
ezekből válogathatsz, de mindegyik leveszi a képet.
Válaszd ki a haladó 1 Vagy ahogy pumma írta expert 1 beállítást, vagy a mozi opciót.
Az eco módon (képmód) kívül van még egy energiatakarékosság opció is a menüben,
azt minimálisra állítod, akkor sem fogja a fényerőt váltogatni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59828) KOHO válasza huncutka1029 (#59827) üzenetére


KOHO
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, ha hazamegyek akkor megpróbálom!

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#59829) #94529552 válasza KOHO (#59826) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor még a Dinamikus kontraszt is lehet. Kép menü, speciális, vagy valami hasonló opciók.

(#59830) huncutka1029 válasza #94529552 (#59829) üzenetére


huncutka1029
addikt

beállítások-->kép-->további beállítások
itt van az, élkiemelő, zajcsökkentő, és a dinamikus kontraszt is. :K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59831) #94529552 válasza huncutka1029 (#59830) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem-nem, nálam nem így van a menü. Kép igazítása, ahol Speciális beállítások meg Képopciók is van. Egész más mint a tiéd. Neki NetCast van, ezért írtam, hogy valami hasonló helyen keresse. :K

(#59832) turancsics


turancsics
csendes tag

Sziasztok. Segítsetek már nekem kicsit, jól gondolkodok-e?! A megcélzott méret 55" Sokat gondolkodtam az idei modelleken a webos 2.0 miatt. Az uhd annyira nem érint nekem még távol van hogy akkora méretű fájlokat kezeljek jelenleg is csak 720p filmeket nézek. 3d se igazán érdekes, de a jobb modellekben már mindben benne van. Sok tv nézés és filmezés kis konzol, valamint az lg telefonokkal való tükrözés kompatibilitás a fontos. 55lb730v-t néztem ki már csak az ára miatt is ettől csak a lassú menü miatt tartok. Sokat írjátok hogy a 2014 es modellekből már nincs sok de az ár összehasonlító oldalon més sokan árulják. Nem gondolom hogy lentebb megy az ára, esetleg karácsonykor leakciózzák valahol. Mik a tapasztalatok ha 1 évre vissza emlékeztek voltak még karácsonkor 2013 as modellek?
Előre is köszi

(#59833) Beni2360 válasza forras2 (#59823) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok már minden rendben. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59834) forras2 válasza turancsics (#59832) üzenetére


forras2
őstag

Ami tény az tény, nekem is LB szériás tv-m van, és a hajamat tépem, amikor a menüben kell valamit állítani, mert eszméletlen lassú. Amikor 1 3D-s filmet néznék meg simán, és ki akarom kapcsolni a 3D-t, igen csak időbe telik, ameddigre sikerül...

(#59835) turancsics válasza forras2 (#59834) üzenetére


turancsics
csendes tag

Hmm... Na és ha filmet nézel és mondjuk keresel a mappák között. Ha csiga attól megőszülök,persze tudom én hogy nem lehet elvárni hogy ne legyen kis,várakozás de hát na.

(#59836) winki80


winki80
újonc

Most készülök tv-t vásárolni a nappaliba (50'). Mi a véleményetek a Samsung UE50JU6450 (ju6400) és a sony kdl-50w756c(esetleg Sony Bravia KDL-50W805C )? Eddig samsung tv-im voltak? Sony tv-k milyenek? Köszönöm segítségeteket.

(#59837) Beni2360 válasza forras2 (#59834) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt vedd figyelembe ami 2 évvel ezelőtti androidos telcsi volt csak nagyban.
Az előző LG plazmámban semmi smart nem volt és olyan gyors volt, de ezek soha nem lesznek olyan gyorsak
Ahhoz egy szuper gyors számító gép kellene bele.
Nékem 1 mp a be és ki kapcs 3D-nél.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59838) Beni2360 válasza winki80 (#59836) üzenetére


Beni2360
félisten

:W HM, LG topic!!

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59839) forras2 válasza Beni2360 (#59837) üzenetére


forras2
őstag

Az előző tv-m egy LA szériás LG volt, de kenterbe verné bármikor ezt a tv-t :)
Gyorsabb volt, sokkal, jóval több beállítás volt bent, és nem volt ennyire "bonyolult".

(#59840) turancsics válasza Beni2360 (#59837) üzenetére


turancsics
csendes tag

Érdekes ez a sebesség dolog, mert egyébként abszolut mindenben megfelel, de hát akkor úgy látom együtt kell vele élni, vagy megvenni egy 2015 ös modellt, de az bazi borsos áron megy.

(#59841) #94529552 válasza turancsics (#59832) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tudom nem soká(talán a jövő hónapban) érkezik a webos 2.0 a 2014-es tévékre, bár 671V-n az 1.0-val is jól működik a menü. Nincs gondom a sebességével.
Na és ha filmet nézel és mondjuk keresel a mappák között
Nem ilyen, azonnal tovább megy a mappák közt. Hogy meddig lesz kapható, tán még a jósok se tudják, figyelni kell a kereső oldalakat folyamatosan. 2015-ös tv-k közt sajnos alig van Smart, FHD, 3D tévé, és talán már nem is lesz több modell.
forras2 Amikor 1 3D-s filmet néznék meg simán, és ki akarom kapcsolni a 3D-t
Ezt sehogy sem értem, ha 3D-s filmet néznél, miért kapcsolnád ki a 3D-t, ami a távirányítón amúgy is 1 db gombnyomásig tart csak. Tehát azonnali működés.

[ Szerkesztve ]

(#59842) yvsmad válasza turancsics (#59840) üzenetére


yvsmad
őstag

LB730V-nél úgy vettem észre, hogy a normál távval lassú a menü, de a magic remote-tal semmi gond nincs a sebességével. Ott nem kell egyesével végigléptetni a pontokon, hanem csak rámutatok a képernyő bármelyik pontjára és gombnyomásra rögtön csinálja, amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#59843) turancsics válasza #94529552 (#59841) üzenetére


turancsics
csendes tag

Hmm ez nem is rossz! Kíváncsian várom mit mutat majd a webos frissítés. Vaagy ahogy nézem bem sok különbség van a 671 és 730 között. Akár még az is jó lehet ha az gyorsabb :D

(#59844) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Ma volt időm kicsit vacakolni a TV-vel. Kipróbáltam néhány média szervert is. Eközben rájöttem valamire. Sima file megosztással is látja a TV a laptop (Lenovo T60 2 giga rammal) megadott könyvtárait (windows 7), de csak az avi kiterjesztést. Gondoltam egy nagyot és átneveztem az mkv 3D-s filmeket avi-ra :-) Pl. 3dfilm.mkv helyett 3dfilm.mkv.avi lett a neve. Így már rögtön látta is a TV és csodák csodájára simán le is játszotta :-) Szóval tényleg okos, mert hagyta magát átverni :-) A megosztás mondjuk kicsit bonyolultabb volt, mert valami Otthoni csoportba is be kellett tenni, csak így látta. Külső vinyóról is működik természetesen.Ami még érdekes, hogy wifiről is megy a 3d film folyamatosan, míg bármelyik média szerverrel többször megállt tölteni a nagy file-okat. Amit nm értek, hogy néhány mkv-t nem tud lejátszani, míg a laptop VLC lejátszóval simán lejátsza. Most éppen egy ilyet konvertálok avi-ra, de baromi lassú, 30%-ot csinált meg 3 óra alatt. Nincs valami gyorsabb konverter ? (Freemake Video Converter a jelenlegi)

[ Szerkesztve ]

(#59845) Beni2360 válasza amtibacsi (#59844) üzenetére


Beni2360
félisten

Amit nm értek, hogy néhány mkv-t nem tud lejátszani

Hát van egy újabb mkv kód amit még nem építettek bele a webos-ba és ezért nem játszik le minden mkv fájlt.
Windows naponta frissül annál nem gond.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59846) forras2 válasza amtibacsi (#59844) üzenetére


forras2
őstag

A konvertálás sebessége nem a programtól függ, hanem a film méretétől, és a processzorod sebességétől.

(#59847) yvsmad válasza amtibacsi (#59844) üzenetére


yvsmad
őstag

Ne konvertálj AVI-ra, mert nem csak időt veszítesz, de minőséget is!
Próbáld ki az MKVmerge programot, lehet, hogy nem is konvertálással van a baj.

(#59848) TeeJay válasza turancsics (#59843) üzenetére


TeeJay
félisten

csak a panel a különbség, 55LB700 és 730V már 800Hz-es tehát 200HZ a panel míg a 670V még 700Hz csak ott úgy tudom 100Hz-es a panel. direct ledes mindegyik, mondjuk nekem 42LB670V van de bőven tökéletes és a sebessége is jó igaz én a youtube alkalmazáson kívül mindent letúrtam és úgy bepörgött hogy ihaj.
kíváncsi leszek én is a webOS 2-re úgy mi javul majd :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#59849) kelepce


kelepce
tag

Nálam most jelzett egy új frissítést. A 04.55.25 lett frissítve 04.55.40-re.

(#59850) TeeJay válasza kelepce (#59849) üzenetére


TeeJay
félisten

LG lapon még nem raktak ki ilyet ezek szerint a TV hamarabb találja meg?
észre vettél bármi változást?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.