Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Winner_hun válasza CounterBoci (#1699) üzenetére


Winner_hun
félisten

cseles :D :R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1702) Met válasza CounterBoci (#1699) üzenetére


Met
nagyúr

a végén kikapirgáltad a gyurmát és ottmaradt a kemény hély? :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1703) CounterBoci válasza Met (#1702) üzenetére


CounterBoci
senior tag

nem kapirgáltam elfér az alatta :)

(#1704) maTaKee


maTaKee
csendes tag

kéne egy kis segíség! a gépházamon van kijelző és a procihőmérsékletének mérésére van egy kis hőmérő madzag :DDD . azt hogy kell a procira tenni?? :F
proci + hűtőzsír + a madzag + a venti?? vagy
proci + a madzag + hűtőzsír + a venti??

(#1705) Winner_hun válasza maTaKee (#1704) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nehogy a procira tedd, azt nem rá kell tenni, mert ha ráteszed, akkor a borda és a proci között nem lesz hőátadás aztán nézhetsz. A borda aljára, a proci mellett legyen a mérőrész, minél közelebb a procihoz, de sohasem a procin!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1706) maTaKee válasza Winner_hun (#1705) üzenetére


maTaKee
csendes tag

azt meg hogy?? :DDD ne a procira, de a borda aljára??? így??:
proci + zsír + hőmérő + borda??

(#1707) Winner_hun válasza maTaKee (#1706) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem. Általában a hűtők processzorral érintkező felülete jóval nagyobb, mint a processzor, vagyis lelőg róla, arra a részre kell rakni a hőmáérőt, ahol nem értintkezik a procival a hűtő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1708) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ide is, csak léghűtés: ;]

92 mm-es ventilátor kéne, jobb légyszállítás, kisebb zaj. Van valakinek valami bevállt típus?

(#1709) ANT válasza (Bundás) (#1708) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg ez?[link]12V-on is télleg halk, semmi csicsa.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1710) (Bundás) válasza ANT (#1709) üzenetére


(Bundás)
addikt

Gyengécske. ;]

92mm the best now! NorthQ Silent Tornado (47 m3/h - 15-17 dBa), esetleg YS-Tech FD 129225 LB-N (49 m3/h - 18 dBa). Halkak és finomak, sajnos csak utóbbit sikerült beszereznem.

Köszöntem. :R

(#1711) ANT válasza (Bundás) (#1710) üzenetére


ANT
őstag

Mé' gyengécske? Pl. az X9 1500 (53,9 m3/h - 19 dBa) Azt elhiszem, kicsit hangosabb, de gyengécske :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1712) (Bundás) válasza ANT (#1711) üzenetére


(Bundás)
addikt

A betyár mindenit! CFM-t néztem, lál. :B Na az se lett volna rossz választás, sőt lehet olcsóbb is. :(

Elnézést...

(#1713) lbalog


lbalog
tag

hmmm, itt a tél srácok!
nyitott ablaknál :D már könnyű igazán hatékony léghűtést összehozni :))
[link]
[link]
na jó... ez csak poén, nem fogok 19 fokos szobában dideregni..... :B

[Szerkesztve]

--roger--

(#1714) ANT válasza lbalog (#1713) üzenetére


ANT
őstag

Ha nyitott ablaknál bekapcsolom a gépet. a hőmérs. érzékelős házventik nálam is állva maradnak néhány percig! De ez hosszú távon télleg nem túl kényelmes megoldás!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1715) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hadd emlékeztessem a kültéri hideggel kísérletezőket, hogy bizonyos hőmérséklet alatt a szilícium nem válik vezetővé. ezért káros számítógépe egészségére. persze nem a nyitott ablaknál 16-18 fok, hanem ha pl kirakja valaki a fagyba.

[Szerkesztve]

(#1716) Flagstaff2 válasza CounterBoci (#1715) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Hadd emlékeztesselek hogy hála istennek kishazánkban NINCS akkora hideg ami a procira károsan hatna. Lásd hűtenek processzort kompresszoros hűtéssel,mínusz pár tíz fokos maghőmérséklet illetve folyékony nitrogénnel is,ami már elég komoly hidegnek minősül. :D Esetleg vízhűtésre lehet káros hatással a nagy hideg ha belefagy a csövekbe meg a radiátorba a víz.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1717) ANT válasza CounterBoci (#1715) üzenetére


ANT
őstag

De itt senki sem akarta kirakni a masinát a fagyba! :Y (Én legalábbis biztos nem!) Csak arról volt szó, hogy a nyitott ablak miatt lecsökkent szobahőmérséklet milyen hatással van a gépre.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1718) lbalog válasza ANT (#1717) üzenetére


lbalog
tag

bizony, bizony..... csak egy kis tesztelgetés kedvéért, hűsöltem a szobában egy kicsit :DD

--roger--

(#1719) ANT válasza lbalog (#1718) üzenetére


ANT
őstag

Nem vagy te mazochista? :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1720) lbalog válasza ANT (#1719) üzenetére


lbalog
tag

remélem nem :D
de az viszont eszembe jutott, hogy egy egyszerű 12cm-es átmárőjű műanyag gégecső az ablaktól a pc oldalán lévő vencsiig és máris kész a hatékony de normális szobahőn működő léghűtés :C mondjuk nyáron ne próbáld ki ;]

--roger--

(#1722) Winner_hun válasza Enszuke (#1721) üzenetére


Winner_hun
félisten

A seek zajra én ezt használom (bár nem működik minden winyónál) [link] A hitachi csinálta, maxtorral is megy a program

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1724) DigitXT válasza Enszuke (#1723) üzenetére


DigitXT
félisten

meg azon at is hallatszik a porgetes is
Ezesetben kénytelen leszel 3,5''-os helyett notebookba való 2,5''-os HDD-t beszerezni. Mondjuk szerintem ez már túlzás, de te tudod, hogy megéri-e még ez is.:) Nekem pl. a vinyóm a gép aljában van - tehát elég messzi a fülemtől -, és elnyomják a hangját a ventik.:DDD Mondjuk a seek zaja persze le van csökkentve (lassítással), illetve egy Zalman 2HC2-ben csücsül. De pl. tesóm laptopjában tök hallom a vinyót, ha leáll a prociventi, szóval semmi sem tökéltes... De talán ha egy 5400-as vinyót bedobozolsz...;) Talán.:D

(#1725) smntms


smntms
csendes tag

Na tegnap elvoltam kicsit...
[link] :D :D

Veszélyes dolog csíráztatni az atommagot

(#1726) dokar válasza smntms (#1725) üzenetére


dokar
addikt

nem rossz, bár kicsit furcsa, hogy balra igazítva szerelted be a potikat. lehet túl sokat szerkesztesz szöveget. :D

ha igazán jót akarsz, akkor nem a poti állapotáról veszed az infót a led fényerejének intenzitásához, hanem a ventiből a fordulatszám alapján és ilyenkor pl ha fel van tekerve maxra és lefogod a ventit, akkor kialszik a led. :)
további érdekesség lehet, ha nem az fényerőintenzitás csinálsz, hanem fordulatszám arányában történő villogást.

én vettem egy gyári komplett potisort, de aztán eléggé zavaró hogy állandó fesz mellett kitöltési tényezővel variál :((( ezért alacsony fordulaton búgnak a ventik

extra - SEXRay

(#1727) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Sziasztok!
Athlon 64 3500+Venice 939-hez szeretnék költséghatékony halk hűtést. mit ajánlanátok?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#1728) CounterBoci válasza dokar (#1726) üzenetére


CounterBoci
senior tag

1 az 1-ben 50-es fordulat felett nemigazán érzékelnéd a villogást. magam eszével dual potival és astabil multivibrátorral csinálnám. de hogy osztod le a fordulatot?
és ha hardcore-player egy érzékeny kivezérlésjelzővel már akkor érzékeli az ellent mikor még nem is hallja :)

(#1729) Totyahu


Totyahu
csendes tag

Sziasztok!

Van (ill. lesz) egy ilyen [link] Antec fekvő házam. Szeretnék bele valami jó halk proci hűtőt. A ház alacsony, ezért a Zalman 9500 nem fér bele :( . Azért lett volna ez jó, mert a ház oldalán van két venti és az alaplappal párhuzamosan fújó hűtővel pont oda tudtam volna nyomni a meleget.

A 7700-as beleférne, de az meg lefelé fúj, nem a ventikhez. Mennyire gáz ez? Mindenképp olyat keressek ami rögtön kinyomja a házból a meleget, vagy az a két venti úgyis mindent kiszív?

A másik opció, hogy kicsit lefűrészelek a 9500-as tetejéből. :)

(#1730) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Ahogy elnézem egy eddigi ismeretlen gyártó átvette a legjobb léghűtő trónját a Scythe-től:
bemutatkozik a ZEROTherm a VR-Zone tesztjében: [link]

[kép]

már csak a beszerzésével lehetnek gondok :U

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1732) dokar válasza CounterBoci (#1728) üzenetére


dokar
addikt

jó az astabil mv :)
fordulatleosztáshoz pedig számlálót lehetne használni, 7 flip-flop elég is lenne és minden 64-dik impulzust lehetne ráengedni a LED-re

extra - SEXRay

(#1733) ANT válasza Achill3uS (#1730) üzenetére


ANT
őstag

És még a dizájn se semmi! Kár, hogy 478-al nem klappol!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1734) (Bundás)


(Bundás)
addikt

9 és 12 dBa között hallgató a különbség?

(#1735) Winner_hun válasza (Bundás) (#1734) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel az emberi fül 15dBa alatt nem hall ezért nem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1736) smntms


smntms
csendes tag

Hy!

Van egy állandó halk búgás a gépembe. Ez a HDD lehet? :F
Sehogy se tudok rájönni... :F
Ha igen mit lehet tenni? :W

(a 2-ra kérem csak az válaszoljon akinek értelmes ötlete van)

Veszélyes dolog csíráztatni az atommagot

(#1737) csapos2 válasza smntms (#1736) üzenetére


csapos2
addikt

Akár a HDD is lehet, de sok minden más is. Milyen ventik vannak a gében?
Ha biztosan kiszűrted, és csak a HDD lehet a zaj forrása, próbáld meg rugalmas közegre rögzíteni, nem a ház fém részeihez.
Persze, ha mindezt megtetted, még akkor is halhatod a vinyó hangját, de akkor már csak a beburkolás segíthet.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1738) palerNEW


palerNEW
tag

Halli All
Most szándékozom cserélni a procimat 3800+ X2-re.
Milyen ventilátort tegyek rá. :F Kérlek segítsetek. :R
Az összeg max.10000 HUF

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#1739) forceberg válasza csapos2 (#1737) üzenetére


forceberg
veterán

vigyázz, ha viszont nem a fémházhoz csavarozod a vinyót, ajánlatos hűtést tenni rá, mert nincs, ami elvezesse a hőt. Sztem...
Nekem annó két Samu(120PATA ill 160SATA) ''gerjedt''össze. Periodikus búgás volt a hangjelenség. Ezen sufni gumitalpas hdd tartó segített.
Ez:[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1740) csapos2 válasza forceberg (#1739) üzenetére


csapos2
addikt

Tökéletesen igazad van.
Elektroműszerész barátomtól be is szereztem egy rakás olyan hűtőbordát amit az erősítőkben szoktak használni és szépen felcsavaroztam a vinyó oldalára. Aztán már csak két gumiszalag kellett és máris, kész a halk gép. Viszont mostmár a csapágyhag hangos. :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1741) Tockos25


Tockos25
tag

Üdv emberek!

Volna egy kérdésem, ha egy ventinek molex csatlakozója van, akkor azt le lehet valahogy halkítani? Létezik esetleg olyan átalakító, amelyik 3 pinest csinál belőle?

Válaszokat előre is köszi.

AMD, ATI - the BEST

(#1742) ANT válasza Tockos25 (#1741) üzenetére


ANT
őstag

Van. [link] Csak keresned kellett volna! :(((

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1743) Tockos25 válasza ANT (#1742) üzenetére


Tockos25
tag

Azt hittem a fórum azért van, hogy ne kelljen keresgetnem! :Y
Különben meg nem is ilyet kerestem, mert ez teljesen más, ilyen nekem is van egy tucattal!!!
Tanulj meg olvasni és utánna válaszolj!

[Szerkesztve]

AMD, ATI - the BEST

(#1744) ANT válasza Tockos25 (#1743) üzenetére


ANT
őstag

Ha ez nem tetszik, akkor te meg tanuld meg használni a keresőt! Nem poénból van odabiggyesztve a jobb fölső sarokba!
Azér' van itt a PH-n annyi hsz, mer' a sok gyík újonc 6000-edszer is felteszi ugyanazt a kérdést! Na ennyi, szeva!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1745) ati05


ati05
aktív tag

Hi szerintetek egy chieftec 420-as dualfanos tápba milyen ventit érdemes tenni, mert a gyári nagyon hangos... De azért legyen kellő hűtáse is :DDD

(#1746) dokar válasza Tockos25 (#1741) üzenetére


dokar
addikt

venti halkítás: bekötsz egy ellenállást vagy inkább egy mezei potit

Létezik esetleg olyan átalakító, amelyik 3 pinest csinál belőle?
Felesleges.

extra - SEXRay

(#1747) Tockos25


Tockos25
tag

Pontosan milyen ellenállást kössek be, mert azt senki nem árulja el. Sok boltban megkérdeztem már, de sehol nem tudtak mondani semmit. Hol lehet pl. olyan ellenállást kapni?

AMD, ATI - the BEST

(#1748) Tockos25 válasza ANT (#1744) üzenetére


Tockos25
tag

Attól, hogy újonc vagyok, nem vagyok hülye is. Nincs kedvem végigolvasni 1700 hsz-t. Az a baj, hogy egyes gyökér tagok nem bírják végigolvasni mit is akar az ember. Nekem nem egyszerű átalakítóra van szükségem, hanem feszültségcsökkentőre. Tudom, hogy azt lehet kapni, ha a venti 3 pines, de mi van, ha molex csatlakozós? :W
És ha kell még felteszem a kérdést vagy 200-szor.

AMD, ATI - the BEST

(#1749) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Egy 7600GST-re melyiket ajánjátok?
1. AC NvSilencer6 rev.2
2. Zalman VF700ALCU
Melyik halkabb, melyik hűt jobban?

"Csak úgy mondom"

(#1750) fap333 válasza Tockos25 (#1748) üzenetére


fap333
aktív tag

Na emberek, akkor higgadjunk le egy kicsit.
- A kereső nem csak arra való, hogy megtalálj egy adott topikot, hanem lehet a topikban magában is keresni, és így nem kell végigolvasnod mind az 1700 hsz-t.
- Molex csatiról fölösleges 3pin-esre alakítani, mert a fordolatszámár úgy se fogod megtudni, és a lapról is csak a 12V-ot fogja kapni. Ha molex csati hiányában vagy, vegyél inkább egy egyszerű elosztót.
- Arra meg látatlanba nem lehet mit írni, hogy milyen ellenállás kell a ventijeid elé. Minden venti eltérő teljesítményű, ergo eltérő ellenállások kellenek ahhoz, hogy ugyanannyi voltal kevesebbet kapjon, de a különböző ventik, ha ugyananyival kevesebb voltot kapnak nem biztos, hogy ugyanolyan mértékben fog lassulni.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.