Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) BPFeri válasza Ősember (#1100) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszönöm, köszönöm!!!
Nos igen.. ugylátom hogy CSAK 1 ventit üzemeltet a deszka. Sajna!! Tudod ez egy 845-ös INTEL lap egy COMPAQ gépből való és mivel lett hozzá pár alkatrészem gondoltam megcsinálom kisfiamnak.
Igazából elég lenne a teljesítménye ( P4/2.66, 2GB DDR + vidkari + TERRATEC hangkari + HDD-k ) de örülnék neki ha kaphatna még egy hűtést, ahogy írtam előröl.
Ez az Y elosztó .. hogy néz ki ?? Tudod a másik venti amlelyik előre menne ( már meg van !!) szintén egy ugynevezett ''alaplapi'' csatlakozóval van ellátva csak hogy ugyebár azt már a hátsó foglalja.

....

(#1102) BPFeri válasza Jinxx (#1099) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszi a választ...
Van ötleted erre a ''szabályozóra'' merre keressem ???

....

(#1103) Jinxx válasza BPFeri (#1102) üzenetére


Jinxx
senior tag

Bármeik nagyobb számítógépboltba beméssz, és biztosan tudnak adni. 4-5k körül lehet kapni olyat ami 3,5ös vagy 5,25ös helyre építhető be, vagy olcsóbb megoldásként vannak olyanok is, amelyek a ház hátulján egy takarólemez helyére rakhatók. Ahogy Ősember mondta, költségkímélőbb egy y-elosztó, főleg ha csak 2 ventillátort akarsz szabályozni, ez a legegyszerűbb megoldás, bevallom eszembe sem jutott.[link]
Ha van egy kis kézügyességed és szigetelőszalagod, akkor magad is összekötheted a 2 ventillátort, az ingyen van. :D

(#1104) C^^ válasza BPFeri (#1102) üzenetére


C^^
őstag

[kép]

Zalman ZM-MC1. 2db 5v-os es 2db 12v-os 3pines csatlakozo van rajta.

[link]

(#1105) Bici válasza Jinxx (#1096) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

A tesztben szereplő képről kiderül, hogy biztosan nem fér rá a lapomra. A chipset-hűtőm háromszor akkora, mint a tesztgépen szereplő... :((
Látom, hogy jóval olcsóbb, mint a Ninja, és nem annyival marad el tőle, de a lapomra nem fér föl, az tuti. A Ninja is éppenhogy csak fement, épp ezért lehet, hogy a Coolink U8 120 mellett döntök, de még utánanézek...

Köszi a linket, és az infókat! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1106) BPFeri válasza C^^ (#1104) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszi.. megyek délután ILYET vadászni !
Üdv, F

....

(#1107) szlosi


szlosi
tag

Sziasztok!

Egyszerűen nemtudom összehozni a házban a levegő áramlatot hogy jó legyen :(((
Van bent 3 venti: 1 oldalplexiben
1 a videó kari alatt ami kiszívja hátra
1 a prociról szívja le hátra
így néz ki:
[link]
[link]
Ha fent van az oldala akkor jó 6-7 fokkal melegebb a videókari.
Tudtok valamit ajánlani hogyan rendezzem el a ventiket?


[Szerkesztve]

(#1108) Winner_hun válasza szlosi (#1107) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fújja a VGA-ra, ne szívja

Jaigen, meg nem kell ezer megapixeles kép, jó lesz az lekicsinyítve is:U

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1109) Met válasza Gipsz Jakab (#1090) üzenetére


Met
nagyúr

Nemtudom aktuális e még

magyar [link]
angol [link]

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1110) szlosi válasza Winner_hun (#1108) üzenetére


szlosi
tag

Köszi!

Kipróbálom akkor hogy fújja....
Hát igen általában 1024 ben játszom de akad mikor 1280 ba.... :B

(#1111) Gipsz Jakab válasza Met (#1109) üzenetére


Gipsz Jakab
csendes tag

Köszi!

Jelenleg elviselhető hőmérséklet van, de bármikor lehet még 30 fok (az a sokat emlegetett globális felmelegedés :) ), úgyhogy még aktuális.

(#1112) Balu77


Balu77
őstag

775-ös foglalaltra keresek valami brutál hűtőt. Mit javasolnátok?

izé

(#1113) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Van egy Asrock 939NF4G-Sata2 [link] lapom.
A probémám vele, hogy a procira rakott AC Silencer 64 Ultra TC [link] hűtőm lefogatókarjának tengelye nyomja az NB csipszet hűtőbordáit.
Milyen max. 4k körüli jó, csendes, mATX házban [link] elférő hűtőt ajánlotok? (beszerzésihely és ármegjelölést is ha lehet:R)
(szemezek az AC Freezer 64 Pro-val [link] , de nem szeretnék azzal is úgy járni mint a silencerrel)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1114) misu


misu
aktív tag

Hy!

Laptopba lehet hűtőt cserélni?
Egy ECS g320-hoz kellene procihűtő...
neten nem találtam..:(

Előre is kösz...

Bye!

Bűn az élet.

(#1115) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 580W-os Tagan Easycon tápom, ami hangos, így kicserélném benn a ventillátort.

A kérdésem az lenne, hogy a Scythe S-FLEX 21D (12cm, 800RPM, 57m3/h, 8,7dB(A)) szállít-e elég levegőt, beszerelése esetén nem melegszik-e túl, nem károsodik-e a táp?

[Szerkesztve]

(#1116) Bali1991


Bali1991
tag

Hellotok! Szerintetek a Deer Pc 115 Atx Midi háznak milyen a szellőzése? :R

(#1117) CounterBoci válasza Bali1991 (#1116) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Szerintem ha kivágod az oldallapot talán jó lehet, mert hogy elől semmi levegő nem jut be az hétszentség. Hacsak nem építesz be turbinát.

(#1118) #72042496 válasza CounterBoci (#1117) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm a választ!

Viszont...ki tudnád fejteni bővebben is, mert jelen formában nem értem a hsz.-ed:

Jelenleg a gyári hűtő tökéletesen teszi a dolgát, pedig nem egy ''turbina''...igaz, hangos annyira, hogy lecseréljem egy halkabb ventire. Miért ne tudna levegőt beszívni a ventillátor? :F

Fontos lehet, hogy a gépbe vízhűtést tervezek, így a CPU, GPU és egyebek által termelt hő a gépházon kívül kerül majd leadásra, emiatt a táp ventije lényegesen alacsonyabb hőmérsékletű levegőt szívhat be...

Az nem tiszta, miért kellene kivágnom az oldallapot ahhoz, hogy levegőhöz jusson a táp.

(#1119) CounterBoci válasza #72042496 (#1118) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem neked válaszoltam, hanem Bali1991-nek egyel alattad... Táphoz nem tudok hozzászólni, majd jönnek az okosabbak.

(#1120) #72042496 válasza CounterBoci (#1119) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL, mekkora hülye vagyok, ezt de benéztem... :B

[Szerkesztve]

(#1121) Thommyboj válasza Balu77 (#1112) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

hi!

ha támogatja az alaplapod akkor egy zalman hűtőt lehetőleg full réz verziót, most verzió számot nem tudok nézni de a zalmanusa.com on végignézheted,
ha nem megy rá, akárcsak az én alaplapomra se, így én egy
Primecooler Hypercool 5 öset választottam, teljes réz, 12 cm es venti, igaz még a proci hozzá nem jön meg de, a mostani gépemen ami egy amd barton 2500 as, ezen egy primecooler hypercool 4 es van, és a legnagyobb terhelés alatt sem szokott 50 fok fölé menni, ja és a hypercool 5 ös manuális fordulatszámszabályzós, és legnagyobb fordulatszámon sem ad le 30 db nél több zajt, nekem most az amd-s gépbe alig ad ki hangot nem is lehet hallani a vinyo hangosabb nála. és most jelenleg hogy már reggel óta megy a gép 42 fokon van a barton proci, de haveroknak is primecoolereket raktam a gépükbe és ott is tökéletesen müködnek legalábbis nekem bevállt, a hypercool 5 öst 5-6 ezer forint között lehet kapni.

(#1122) Bali1991 válasza CounterBoci (#1117) üzenetére


Bali1991
tag

Az elég bonyolult dolog lenne. Egyenlőre minden hardweren aktív hűtés + van egy házhütő 8cm-es ventim. Der tervezek mégegyet azt 5 volton fogom járatni. Vagyis úgy fogom megcsinálni hogy lehessen kapcslgatni 5v off és 12v között. Egy ledes visszajelzőt is tervezek rá :D :D Jah az oldala kivágása....hát nagyon szar lenne mert hol itt egy venti nyílás hol egy szellőző és sajna ha kivágnám vmelyiket félbe kéne vágnom ami meg nem nézne ki vmi jól :F

(#1123) dbius válasza #72042496 (#1115) üzenetére


dbius
veterán

TTS-től vennéd a ventit? Mert én is ilyet akartam tőle venni, 3-mat egyszerre vízhűtés radihoz, de azt mondta sajnos, hogy nincs és nem is tudja hogy mikor lesz... :O

Ha máshonnan vennéd, priviben szívesen fogadnám az árat és elérhetőséget ;)

:R

dbius

(#1124) Krobi79


Krobi79
tag

lehet, hogy nem jó topikban vagyok, akkor irányítsatok el nyugodtan. szóval jó kis Thermalright SI-97 /socket A/ [link]szeretném ráapplikálni valahogyan LGA 775 P4-re. tud ebben valaki segíteni.
Lehet kapni Thermalright P4 478 -> LGA 775 átalakítót, szóval ha valaki tud megoldást arra, hogy esetleg a régi P4 hűtőtartó füleibe hogyan lehetne egy ilyen socket A-s hűtőt beleakasztani az segítsen.
köszönöm

(#1125) misu


misu
aktív tag

Hy!

#1114-re vki?

Köszi!

Bye!

Bűn az élet.

(#1126) Vilddjur


Vilddjur
csendes tag

Hali!
Mennyire ajánlatos a gépbe ventit rakni vízhűtés mellé [videokarit venti+borda,tápot 12cm venti hűti]? Ha kell bele még +venti,akkor hova és hány db lenne célszerű?

(#1127) Met válasza Vilddjur (#1126) üzenetére


Met
nagyúr

A gépház belsejében van a vízhűtés radiátora?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1128) CounterBoci válasza Bali1991 (#1122) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nekem is volt 8 centis venti nyílás, ha arra raktam ventit olyan szívó hangja volt a sok kis lukon keresztül hogy szörnyű. Úgyhogy adtam neki:
[link]

(#1129) Vilddjur válasza Met (#1127) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Nem. A házon kívül lesz majd,mert még nincs meg.

(#1130) Met válasza Vilddjur (#1129) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem elég 2, egy előlre vagy oldalra beszívó üzemmódban és egy hátra kifújónak. Az első lehetőleg a vinyó(k)ra fújjon:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1131) Vilddjur válasza Met (#1130) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

Akkor 1db 8 centis lesz hátul [esetleg megbuherálom, elkészítem a helyet 2db 8centis ventinek hátra], oldalra meg teszek 1db 12-es vagy 14-es ventit. Több vinyót meg úgysem teszek a gépbe,az az 1 ami van,az pedig kap vmi vinyóhűtőt [borda+venti vagy hőcsöves cuccot] vagy pedig megoldom azt is vízhűtéssel.

(#1132) trassher válasza Vilddjur (#1131) üzenetére


trassher
addikt

inkább csak 12eset rakjál be mert az eddigi tapasztaatok latt a 14es nem egy álom se zaj se légszállítás szempontjából

Redmi Note 7

(#1133) Vilddjur válasza trassher (#1132) üzenetére


Vilddjur
csendes tag

12-es ventit szerzek majd be, azt könnyeb is beszerezni és nagyobb választékban árulják.

(#1134) as_Rock válasza as_Rock (#1113) üzenetére


as_Rock
őstag

Akkor válaszolnék a feltett kérdésemre: Végül egy Zalman cnps7000b-cu lett a szerencsés, a hűtő tökéletes a laphoz, jól elfér az NB mellett, és szépen hűt :C procihőmérséklet azonnal leugrott 37-ről 31-33 közé:D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1135) szasza_1


szasza_1
senior tag

A hőcsövel szerelt proci hűtőknek mindegy, hogy a talpuk vízszintesen, vagy függőlegesen áll? (Tehát álló házba is lehet őket alkalmazni?)

(#1136) szasza_1 válasza szasza_1 (#1135) üzenetére


szasza_1
senior tag

Konkrétan az Igloo 5700 MC érdekelne.

(#1137) szasza_1 válasza szasza_1 (#1136) üzenetére


szasza_1
senior tag

Oks, megvan. [link]

(#1138) kifu


kifu
tag

Siasztok!

Lenne egy-két kérdésem :)

Szóval, hogy adott egy Chieftec BG01B-B-SL ház, amit kinéztem magamnak. 5 ventihely van gyárilag, egy 120-as elöl, egy 80-as jobboldalt a vinyók magasságában, 2 90-es a levehető baloldali lapon és egy 90-es hátul is.

Namost a 80-as a vinyóknál és elöl a 120-as Silent Blade lesz ez már tuti.
A 90-es házhűtőnek a Chieftec D09SM-12-es modellt néztem ki, mert a prohardver tesztben dícsérték. A kérdés az, hogy hol lehet kapni?

Másik kérdésem az lenne, hogy a vinyóknál levő hűtő, az befelé kell fújnia a levegőt, rá a vinyókra, ugye?

Bocs, ha amatőr kérdések, mert most foglalkozom ilyesmivel előszőr, a korábbi 566-os celeronomnál nem sokat kellett házszellőzéssel foglalkoznom. :)

[Szerkesztve]

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1139) Met válasza kifu (#1138) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom hol lehet kapni, nézegessél árlsitákat (asszem a mistrálban láttam 9cm-est) de lehet találsz halkabbat vagy jobb légszállításút

igen, a vinyókra kell fújnia

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1140) kifu válasza Met (#1139) üzenetére


kifu
tag

Köszi a válaszokat. :) Igazából a halkság lenne a lényeg.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1141) kifu válasza kifu (#1140) üzenetére


kifu
tag

Ráleltem tts oldalára, így gyakorlatilag a kérdésem tárgytalan :)

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1142) Bali1991


Bali1991
tag

a ventinyílás körüli fehér vmi az milyen anyagból van? mivek vágtad ki? mert nagyon szépnek néz ki. :C
én eddig rohadtul nem tudtam kivágni kört. :Y én is gondoltam rá hogy ki kéne vágnom a ventirácsot és akkor nem süvítene. csak nem akarom elrontani a házat (esztétikailag) pedig lennének ötleteim :DD

(#1143) CounterBoci válasza Bali1991 (#1142) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Az a fehér izé műanyag. Pontosabban ipari fűrészgép fűrészlapján az élvédő szalag :))
A kört dekopírral vágtam, lehet hozzá kapni fémhez való hegyeket is, én jó kemény fűrészlapból alakítottam egyet magamnak. Dekopírral is lehet szép kört vágni ha ügyes vagy, de ha nem, akkor is reszelővel ki lehet igazítani.

(#1144) Lindemann


Lindemann
tag

Hellosztok!
van egy chieftec toronyházam, és van benne 5 8centis zalman zm-f1 , és egy 9centis zalman. Meguntam a hangoskodást, bár a teljesítményük nagyon jó, de nem tudtok ajánlani valami viszonylag halk, és jó teljesitményü ventit, még akkoris ha leszabályzom? és valami elfogadható áron kéne :B előre is thx

(#1145) Winner_hun válasza Lindemann (#1144) üzenetére


Winner_hun
félisten

ezek is le vannak szabályozva?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1146) Lindemann válasza Winner_hun (#1145) üzenetére


Lindemann
tag

változó, estére muszáj, mert különben nem tudok aludni :DDD de pl. a 9-eset muszáj mert brutálisan hangosan, a többi meg szintén nem a leghalkabb darab.

(#1147) F.B.I. válasza Winner_hun (#1145) üzenetére


F.B.I.
veterán

Üdvözlet mester! :R :R
Kérdésem volna.Van egy 450W Chieftech tápom, sajna kihasználja magát teljesen ( lásd konfig.) és ezért nagyon hangoska szegény :O .Ha kiveszem a 12cm-es gyári ventijét, és berakok helyette egy Silentbladet, mondjuk akkor nem fogja kidurantani a tápot :U :F ? Vagy az a venti is nagyon fel fog pörögni?Mit tanácsolsz, milyen megoldást :F ?A választ előre is köszi! :R :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1148) elfelejtette válasza F.B.I. (#1147) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Én megnéztem a konfigodat, de nem jöttem rá, hogy mitől használja ki magát teljesen a 450W-os chifi tápod!
Ha halkabbat akarsz, inkább cseréld le a nagy öregek által ajánlott Seasonic S12 380W tápra!
(mod. Az nem tudom, hogy milyen a házad szellőzése, de jobb ha tudod, hogy egy táp sem lesz halk addig, amíg vele akarod elszállítani a proci által termelt hőt a házból!)


[Szerkesztve]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1149) Winner_hun válasza F.B.I. (#1147) üzenetére


Winner_hun
félisten

A géped nagyon nem hajtja ki a tápodat, az biztos. Meg az is, hogy a gyári ventillátor az igen hangosra sikeredett, szóval annál szvsz csak jobb lehet, nekem az elhalálozott coolink ventillátorom van benne több, mint fél éve, mindig ~1000 RPM-en és még semmi baja sem volt a tápnak. A silentblade a nevéből ítélve halk ventillátor, szerintem halkabb lesz, mint a gyárival.
És igen, nem lenne rossz tudni, hogy a házad mennyire szellőzik

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1150) Winner_hun válasza Winner_hun (#1149) üzenetére


Winner_hun
félisten

esetleg biztos halk ventillátor (leghalkabb:F) [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.