Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Winner_hun válasza Birsmann (#1900) üzenetére


Winner_hun
félisten

sokkal:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1902) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Slot-a bordát keresek! TT Golden Orb előnyben :))

All Black...

(#1903) Birsmann válasza Winner_hun (#1901) üzenetére


Birsmann
tag

Köszi :)

(#1904) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok emberek!

eddig nem a táp, és modding topicokban voltam járatos !


rövid bevezető:


CHIEFTEC GPS-400AA-101A tápomban akarom az egy darab vízszintesen fekvő, alulról fel-átnyomó

ventit halkra cserélni.

120-as házventi van benne, a venti matricáján :

12V 0,30 A

a venti kábele nem forrasztott hanem a KÉT VEZETÉK (FEKETE ÉS PIROS) kis kétlukú konnektorral van

rádugva.




vettem egy glacialtech silentblade 120-at.

ez: 12V, 0,20 AMP és itt ugye 3 vezeték van: fekete, piros ÉS sárga egy hármas konnektorba, meg

van rajta, tudjátok olyan ''IDE eszközhöz'' való konnektor is, abba már csak a piros és a fekete

jut.



KÉRDÉS:

halkítani akarom a tápot. beletehetem-e és hogy a legcélszerűbb, ezt a glacialtechet?


olyan SEJTÉSEM van, hogy ez a táp valamennyire thermo-szabályozott, mert mintha szabályozná

bizonyos keretek közt a tápvetnije fordulatszámát, de nem nagyon, meg a no name venti hangos is.


ha átfabrikálom a originál tápventi 2 eres (feka+ piros) vezetékéről a glacialech ugyanazon

vezetékeire a 2 luku konnektort, kész?

légszállítás LEHET hogy változik mer a glacialtech azér lassabban is pörög. GOND LEHET?

gépem , remélem relatíve nem nagy fogyasztó, AMD 3200+ túlhúzva 200FSB helyett 250 -ig, egy DB

nem SLI PCI-E, 1 x SATA, 2 x IDE DVD, néha 1x IDE HDD.

olyan tanács is jó lenne hogy mi ez a harmadik, sárga vezeték némely ventinél, és hogy tudnám

logikusan átfabrikálni, hogy kipucolás után a kikerülő no name 120-as ventit is tudjam használni

de gondolom szabályozni azt nem fogom tudni mer csak 2 eres, vagy most mi van.

de legfontosabb szempont nyilván hogy halkitani szeretnék, de ha már a garanciás tápot felbontom,

el ne csesszem hogy az uj glacialtech nem hűti jól és elpukkan, annyit nem ér.

üdv!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1905) C^^ válasza martin555 (#1904) üzenetére


C^^
őstag

''olyan SEJTÉSEM van, hogy ez a táp valamennyire thermo-szabályozott, mert mintha szabályozná ''
Igy van.

''légszállítás LEHET hogy változik mer a glacialtech azér lassabban is pörög. GOND LEHET?''
Gond lehet.

''de gondolom szabályozni azt nem fogom tudni mer csak 2 eres, vagy most mi van.''
Nem te szabalyozod a fordulatot, hanem a tap szabalyozza a ventinek leadott feszultseget, igy befolyasolva a fordulatat.

Mellesleg:
Fekete - Foldeles
Sarga: 12V
Piros: 5V

Es legyszives ne ''dobald'' igy szet a hozzaszolast, mert atlathatatlan.

(#1906) Bali1991 válasza C^^ (#1905) üzenetére


Bali1991
tag

Ő azt kérdezte, hogy a kiszedett ventit tudja-e utána szabályozni. Igen tudod egy potméterrel, vagy egy ellenálásal. A légszállítással nem hiszem, hogy gond lenne. 37cfm levegőt szállít, én a 300w-os tápomban cseréltem le a ventit egy 13cfm légszállításúra 2 hónapja azóta is kiválóan, és immár csendesen müködik :R :C

(#1907) martin555 válasza Bali1991 (#1906) üzenetére


martin555
aktív tag

sziasztok kedves hozzászólók.

a szétdobálás: biztos a sok új sorra gondolsz. rendben, kicsit összébb lesz legközelebb, minden moderálást szívesen veszek.
nos: van az ASUS A8N-SLI premium alapomon rengeteg venti csatlakozó, amik mind az emlitett 3 eres konnektorhoz valók. játszom is egy kisebb, nem használt gyári OEM AMD coolerről leszedett ventivel, meg van a szintén nem használt ZALMAN-omból a FAN MATE fordulatszámszabályzó. nyilván én is gondoltam tehát erre hogy az alaplapra tenni chassis fan vagy valaminek, de na ne má!! ugy vagyok vele, ha nem tudok mellédugni egy termosztátot, azér ne má.. nem vállalom el hogy az alaplap, chassis vagy chipset fannak hazudva vezérelgesse a silentblade-t a tápban ami lehet hogy melegszik éppen amikor a ház egyébként még nem.
egy jó tipp amit olvasok: a szállított levegő mennyisége alapján való összehasonlítás. a silentblade-jét tudom, 37CFM @ 950 RPM. szóval tényleg nem értek a villanytanhoz de azér gondolom a tápot nem véletlenül fújják ventivel annyira mint amennyire.(szétkaptam, kipucoltam porszívóval) (tehát megnézem a jelenleg a chieftec tápban levő, ismeretlenebb márkájú, 12V-on é 0,3A-rel mit mond a google róla, mennyit fúj.)
és: a-a! három eres a silentblade, de NEM kék hanem SÁRGA a harmadik ér. az OEM AMD cooleren kék, a zalmanon fehér a harmadik vezeték.. a három eresek a fordulatszám-visszajelzősök? nem iszem hog többet számítana, három ventimen háromféle, vagy ezeknél még nem olyan egységes a színkódolás.. amit nézek, hogy egy venti 5 vagy 12 voltos-e, aztán slussz, ennyit figyelek.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1908) tts válasza C^^ (#1905) üzenetére


tts
addikt

a ''Mellesleg'' szvsz téves - a 3 PIN ventiken a piros a 12 V a sárga a fordsz. visszajelzés

ami te írsz az a 4 PIN tápcsatik (''molex'')

(#1909) Bali1991 válasza tts (#1908) üzenetére


Bali1991
tag

Hopp akkor ezt kicsit tévesen tudtam :B Bocs! :R De rádughatod a 3 pinesre attól, hogy nem táp ventinek érzékeli, mert az alaplap nem fogja leszabályozni, szóval nyugodtan rádughatód arra.

(#1910) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali!

Valahogy lehetne fokozni a notebook-om hűtését anélkül, hogy a hardverekhez hozzányúlnék? (Garanciális még a gép és nem akarom, hogy ez ugorjon.) Egyszerű internetezé és zenehallgatás mellett is 46fokos a procim. Ez ellen szeretnék tenni.
Hogyan lehetne arra ösztökélni a cooler-t, hogy kicsit nagyobb teljesítményre legyen képes? :F

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1911) Winner_hun válasza D4rkm4n (#1910) üzenetére


Winner_hun
félisten

speedfan nevű programot próbáld ki, hátha

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1912) D4rkm4n válasza Winner_hun (#1911) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Próbltam. De azzal csak ellenőrizni tudom a proci állapotát. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1913) Ribi válasza D4rkm4n (#1910) üzenetére


Ribi
nagyúr

Minek akarod hidegebbre ? Az teljesen normalis. Ha melegevan felporog. Amugy prbald meg hogy a sarkai ala teszel valami alatetet hogy alatta is legyen valamennyi hely.
Ha 60 lenne talan izgulhatsz te 46-nal felesleges.

(#1914) kozyapo


kozyapo
csendes tag

Van egy geforce nvidia 5700 Ultra grafikus kártyám a gépbe és a ventillátora zajos. Milyet lehetne erre tenni? Ezzel kapcsolatban várom a javaslatotokat.
Üdv
kozyapo

Az okos tudja amit mond, az ostoba mondja amit tud.

(#1915) tts válasza kozyapo (#1914) üzenetére


tts
addikt

erre a világ legjobb hűtője az Arctic Cooling NV Silencer 2 - és ha minden igaz nekem van még egy darab zsír új, bontatlan, de meg kell néznem a boltban, biztosan még meg van-e, ettől jobbat biztosan nem találsz sem árban sem teljesítményben [link]

(#1916) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ma kivágtam az oldallapom és plexit raktam a helyére.
Cikk olvasható a Logout-on.

"Csak úgy mondom"

(#1917) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Lehet nem ez a legjobb topic de mást nem találtam.
Szóval egy LIGHTWRITER venti érdekelne. Ha ezt leszabályzom ugyanúgy ki fogja írni az értékeket? És ha ezt úgy a ház hátuljába szerelem hogy kifelé fújja a levegőt akkor merre írná ki a dolgokat?

"Csak úgy mondom"

(#1918) garfield-r


garfield-r
tag

Hali!
Nem biztos h ide való a kérdésem de mivel ez a topik áll hozzá a legközelebb ígyhát: jelenleg van egy AMD 3500+-os procim gyári hűtővel + egy 7900 GS videókártyám nVidia refhűtővel, ezeket mindenképpen le szeretném cserélni csak azt nem tom h vízhűtés vagy léghűtés??? Tudnátok valamit mondani h egy jó léghűtés mennyivel marad el egy vízhűtéshez képest???

(#1919) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hali tts!
Sajnálom, de a korábban ígért tesztet - az Infinty és a 2 db SUNON ventivel - nem tudom megcsinálni, mert őket! I'm sorry! :R
Üdv!

Alléz Olympique de Marseille!

(#1920) yakuza.tora válasza garfield-r (#1918) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ajánlom, látogass el a ''Milyen cpu hűtőt vegyek?'' topikban is!
Mennyivel marad el a léghűtés a vízhez képest? Súlyos tízezrekkel! :DDD
Komolyra fordítva, remélem, hogy nagyon, mert én most váltok át, és csak a radi + cpu blokk + kiegyenlítő tartály 44.000.- volt!!! A pumpa, a gpu és a chipset még az ablakban...hogy a csövekről és a csatlakozókról ne is beszéljek, de mondjuk azok már tényleg elenyészőnek is mondhatók. :))
Ha nem akarod egy kisebb gép árát rákölteni a hűtésre, akkor mindenképpen a léghűtést ajánlom. A Schyte Ninját vagy Infinityt már 12K alatt megkapod, és mindkettő tényleg nagyon jó kis (NAGY!!!) hűtő! A videókarira meg AC ACCELERO X1-et ajánlok, ami kb. 6.000.- vagy még kevesebb! Így kb 20K alatt megúszod úgy, hogy a proci és a gpu is az egyik legjobb, - ha nem a legjobb - hűtést kapta!
Persze, ha van pénzed, vagy jó viszonyban vagy a Télapóval, akkor gondolkodhatsz brutál vízhűtésben is! :D A normálisabb kb. 50K-tól kezdődik - cpu és gpu hűtés - a felső határ pedig a csillagos ég! Igaz, egy ilyen rendszer már a napot is képes lehűteni. :D Erre lassan szükség is lesz, mert jönnek a AMD új Quad FX procijai. Egy alaplap, két processzoral! (szívesen megnézném, azt a deszkát, amin 2 db Infinity feszít! Darabja 1 kg.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DD )

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1922) szlosi


szlosi
tag

Sziasztok!

Mi nyikoroghat a gépben?
Olyan zizegő-nyikorgó hangot hallok, és nem tudom honnan.
Az igaz hogy nyikoroghat a tekercs az alaplapon/a tápban?

egyszerűen nem tudom megtalálni hogy mi....

[Szerkesztve]

(#1923) Birsmann


Birsmann
tag

Szevasztok!

Azt szeretném tudni, hogy létezik-e olyan ventilátor, amit a gép elejébe szerelhetnék be (az 5,25''-os slotokba) és befelé fújná a levegőt (ill a gép hátulja felé)? Ha igen akkor milyen márkájú, mennyibe kerül és milyen halk?

(#1924) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Üdv!

Kérdezném a hozzáértőket, hogy a 8 cm-es házhűtők közül melyek azok, amelyek viszonylag halkak. (Márkák, típusok.)

:R

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1925) CounterBoci válasza Birsmann (#1923) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#1926) yakuza.tora válasza Birsmann (#1923) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, van! Schyte KamaBay! Itt be is szerezheted :D
[link]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1927) garfield-r válasza Enszuke (#1921) üzenetére


garfield-r
tag

Hát nálam a tuning jelenleg még nem játszik, a lényeg az lenne h csendes legyen, nameg a GPU-m ne 62 fokos legyen játék után, csak azt nem tudom h úgy általánosságban mennyivel lesz halkabb + hűvösebb a gépem ha vízhűtést használok (amúgy egy 3500+ os AMD-m + egy 7900 GS-em van szóval inkább egy normális játékgépről van szó)

(#1928) yakuza.tora válasza garfield-r (#1927) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nyudtan vegyél egy Schyte Ninját a procira, a videókarira meg egy AC ACCELERO X1-et. Kb. 16K a kettő és nem kell félni a túlmelegedéstől! Persze a ház jó szellőzéséről se feletkezz meg!

Alléz Olympique de Marseille!

(#1929) garfield-r válasza yakuza.tora (#1928) üzenetére


garfield-r
tag

Azzal szerintem nem lesz baj, ugyanis egy Gigabyte Aurora házikóm van három 12 cm-es hűtővel, és erről mi a véleményed: Zalman Cooler CNPS9500 AM2 + VF-900 (már csak azért mert szerintem jobban néz ki :DDD )

(#1930) Birsmann válasza yakuza.tora (#1926) üzenetére


Birsmann
tag

Köszi :)

[Szerkesztve]

(#1931) xlaci


xlaci
senior tag

Lehet hogy beruhazok egy jo 9cm-s ventire, mivel a haz oldalan van egy ures hely, es extrem tuning eseten (vagy folyamatosan) bekapcsolnam. Nem kell nagy legszallitas, a lenyeg hogy a leheto leghalkabb legyen. Syoval a kerdesem az lenne hogy melyik most a leghalkabb/nagzon halk 9cms a piacon?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#1932) ádyz


ádyz
addikt

hi.
annak van értelme ha van egy prociventi és arra pluszba rá raksz még 1-et? :F
thx!

(#1933) Shodan válasza ádyz (#1932) üzenetére


Shodan
addikt

nincs

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1934) yakuza.tora válasza ádyz (#1932) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Attól függ, hogy milyen bordáról beszélünk és hogy hova rakod!?

Alléz Olympique de Marseille!

(#1935) Shodan válasza MaddeNNNN (#1924) üzenetére


Shodan
addikt

Noiseblocker S3
Papst 8412 N2 GLE
GlacialTech silenblade

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1936) ádyz válasza yakuza.tora (#1934) üzenetére


ádyz
addikt

spire falcon rockII bordája és agyári venti fölé vagy alá
2:THX

(#1937) Shodan válasza ádyz (#1936) üzenetére


Shodan
addikt

Valahol régebben olvastam vagy láttam hogy csinált valaki ilyet, de nem lett tőle hűvösebb a proci , 1-2 fok esetleg.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1938) xlaci válasza ádyz (#1932) üzenetére


xlaci
senior tag

Van

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#1939) yakuza.tora válasza ádyz (#1936) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Tudom, hogy ciki, de nem ismerem ezt a bordát, így passzolok.

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1940) Bali1991 válasza yakuza.tora (#1939) üzenetére


Bali1991
tag

Nem fog ''gerjedni'' a ventilátor? Én csak a sima CPU ventire raktam rá egyet nem menő állapotban és a szívó hatásra az a venti is elkezdett pörögni és egyből jó hangos lett.

(#1941) yakuza.tora válasza Bali1991 (#1940) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát ez benne van a pakliban...
Két, külön-külön halk ventiből együtt lehet egy nagyon hangos. :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1942) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Szeretetek az AMD új 35W-ot fogyasztó procijára milyen passiv hűtést érdemes majd rakni? :))

All Black...

(#1945) szlosi


szlosi
tag

Sziasztok!

Vettem egy zalman előlapi vezérlőt, és nagyon megvagyok vele elégedve.
Nagyon jó!

Mindig szenvedtem, hogy hangos a gép és levettem minden ventit 5V ra, de ugye akkor nagyon melegedett minden.. :Y

Na ezért vettem ezt a cuccot!

Ha játszok feltekerem a ventiket, ha nem akkor visszavéve minden. :D

6 ventit lehet vele kezelni, ebből 4 potis, 2 pedig kapcsolós.

Zalman ZM-MFC1
Ez a tipusa.

(#1946) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#1942) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ill. van már ennyit fogyaszto Sempron is :B

All Black...

(#1947) garfield-r válasza Enszuke (#1944) üzenetére


garfield-r
tag

Engem azért zavar az h 62 fokos mert ott már lassan kenyeret lehet pirítani és még csak húzva sincs (jah meg mi lesz itt még a nyáron). Ezért érdeklődök h mekkora külömbség lehet ha erre a 7900 GS-re rakok egy zalman VF-900 / 700 -at vagy vízhűtést szerelek rá, és egyáltalán ez a külömbség megéri e azt az árkülömbséget ami egy jó léghűtés és egy rendes vízhűtés között van

(#1949) Stalker-2572 válasza garfield-r (#1947) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Akkor kezdjen zavarni, ha 3 számból áll a GPU hőfoka :(((

All Black...

(#1950) Ribi válasza Enszuke (#1948) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos fazott a gep ezert hutotte a vizet, a holeado meg probalta viszamelegiteni, nehogy megvfazzon szegeny. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.