Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) szlosi válasza OP-ToTo (#1044) üzenetére


szlosi
tag

Szia! Nekem is CNPS7000B m van és nagyon jó szerintem.....
Nagyon halk 1300as fordulaton(5v)
Meghajtva több órán keresztül sem volt még 52C nál több. :P

(#1052) donpe válasza Winner_hun (#1047) üzenetére


donpe
aktív tag

Kösz szépen a linket, de sajna nem vált be. Nem a seek-kel van a gond. azt nem is hallom. Egyszerűen alapból ahogy pörgeti az csinál zajt. Hangosabb az összes ventimnél. Úgy látszik öregszik, régen nem volt ilyen. Nem vagyok szerencsés ezekkel a motorokkal. Tegnap a dvd olvasom lett csapágyas :O

(#1053) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Max terhelés alatt a jelenlegi hűtővel és úgy hogy hátul nincs bedugva a 12 cm-es venti a prockóm 70 fokos. Ezt dc++ futtatás, msn, winamp, és dvd konvertálással produkáltam.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#1054) hecktor


hecktor
aktív tag

aűsziasztok!

Hangtalan processzorhűtőt keresek amd3000+ 939 procira. nem tuningolom.
Max. 5000-ft ért. Tudtok párat ajánlani?

(#1055) (Bundás) válasza OP-ToTo (#1053) üzenetére


(Bundás)
addikt

:Y A DVD konvert megizzasztotta rendesen :) ! Nem sikerült még mindig hűtőt választani?

(#1056) Norbo03 válasza OP-ToTo (#1053) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát lehet h sok az a 70fok. Mert az a DVD kovertálás szinte ugyanaz mint full terhelés.

(#1057) Cxgrav válasza hecktor (#1054) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Persze:

Ezek mind Zalman koppintások, de nagyon jók!

[link]

CPU PRIMECOOLER HYPERCOOL III+ CU UNIV. LED
CPU PRIMECOOLER HYPERCOOL 5+ ALCU UPG. UNIV.
CPU PRIMECOOLER HYPERCOOL 5+ CU UNIV. LED
CPU PRIMECOOLER HYPERCOOL 5+ CU UPG. UNIV.

AC Freezer:

[link]

[Szerkesztve]

Picture me Rollin' by 2pac

(#1058) polip válasza hecktor (#1054) üzenetére


polip
addikt

nekem most ilyen van fenn...

rohadt olcso és nagyon halk: [link]

egy ninjat cseréltem le erre...amugy 3500+-om van

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1059) Cxgrav válasza polip (#1058) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Engem ez érdekelne hogy mennyibe kerül, de sehol nem látom az árát :(

[link]

Picture me Rollin' by 2pac

(#1060) Org válasza Cxgrav (#1057) üzenetére


Org
aktív tag

Ac freezer 64 pro tenyleg jo.
en most vettem ra raktam ( alig fert el az MSI K8N Neo Platinum alaplapom), gagyin raktam ra es nem kap friss levegot, de igy is nem terheles alatt 30 fok. ;)

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1061) Cxgrav válasza Org (#1060) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Jaja, ált így szokott lenni, hogy a jó hűtők alig férnek be a házba.. az én NPH2-es AMD hűtőm is elig fér el a helyén.... nekem 40-42 fokos terheletlenül... ha meg terhelem oldalról rákapcsolom a 12es ventimet úgy meg 44-46 :C :C

Picture me Rollin' by 2pac

(#1062) donpe válasza hecktor (#1054) üzenetére


donpe
aktív tag

Én tegnapelőtt vettem egy Primecooler hypercool III+cu-t, és baromi jó. :DD Kb 10-15 fokot ráver egy 7000-es alcu Zalmanra. Most a 2,8@3,5 cerka alap fordulaton(teljesen hangtalan) teljes terhelés mellett 56 fok. Szerintem alapórajelen elég lenne akár passzívan is. :R

(#1063) donpe


donpe
aktív tag

Tanácsot kérnék. szerintetek, hogy jobb a házban elhelyezni a ventiket. Simán hátra hűtő mellé egyet, és előre egyet mondjuk két nagy helyre, vagy inkább vágjak lyukat a gép oldalába és oda egy 12cm-es ventit?

(#1064) polip válasza donpe (#1063) üzenetére


polip
addikt

én az elöl-hátul 12cm-es megoldást favorizálom.. :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1065) Org válasza donpe (#1063) üzenetére


Org
aktív tag

Ha sok a zsinor akkor inkabb az oldalaba. mert ha elol van akkor nem nagyon engedi at a levegot a zsinor(ok)...

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1066) hecktor válasza Cxgrav (#1057) üzenetére


hecktor
aktív tag

Nos, most jelenleg nekem AC frezzer64pro-m van, és eléggé zúg...annál csendesebb kellene.

(#1067) Cxgrav válasza hecktor (#1066) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Akkor csapágyas lett a venti... cseréld le a ventit, vagy kicsit ''olajozd'' meg. Ha ilyen beavatkozást nem szeretnél végezni, a Primecoolereket tudom ajánlani. Csak figyelj hogy beférjen a házadba, mert a ventik átmérője 14cm!!! Hogy eltudd dönteni, hogy befér-e valamelyik egyszerűen kiderítheted. A procid középpontjától a tápig van-e 8cm szabad helyed illetve lefele a vga-ig van-e 8cm szabad helyed anélkül hogy beleütközne valamibe...

Picture me Rollin' by 2pac

(#1068) donpe válasza Org (#1065) üzenetére


donpe
aktív tag

és az oldalba pront a proci fölé, vagy lentebb a vga fölé?

Hecktor meg vegyen Primecoolert.

[Szerkesztve]

(#1069) Jinxx válasza Cxgrav (#1059) üzenetére


Jinxx
senior tag

Most akarok ilyet venni, tényleg nagyon jó, és HALK venti, az ára kb. 1,9-2k közt mozog.
Ha valakinek van keresek:
-Passzív hdd hűtőt
-bármilyen halk ''márkás'' ventillátort (18-19dB alatt)
-előlapi panelt amin van hőmérsékletkijelzés, és olcsó
THX!

(#1070) Org válasza donpe (#1068) üzenetére


Org
aktív tag

Azt mar Te dontod el...

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1071) gautama


gautama
csendes tag

Haló!

Vettem az amd athlon 64 3200+ procimra a gyári hűtés helyett egy nagy, batár coolink u8 120-1600 hűtőt. Gyári hűtővel, terhelés nélkül a proci hőfoka kb 35 C volt (ventillátor sebesség kb 1000 fordulat), coolink-kal maradt minden ugyan ennyi.
Feleslegesen adtam ki érte kb 11.000 Ft-ot, vagy mi? :O

Valakinek ötlet? Köszi!

gautama

(#1072) Jinxx válasza gautama (#1071) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nézd meg terheléssel. Biztos nyertél pár fokot. Nekem 3Ghz-es prescotton van hasonló és 52 fok terhelve a gyári majdnem 70 helyett, és venti nélkül is maximum 60-62fok. Esetleg nézz szét a házban, hogy nem-e áll meg benne a meleg levegő. Jó, ha az ilyen hűtőkről a hátsó házhűtőventi leszívja a meleget.

Ja, és ha a szobádban van mondjuk 25 fok akkor ne várj csodákat, a 35 szerintem bőven jó adat. Ne várd, hogy attól a hűtőtől elkezdjen deresedni a procid. ;)

[Szerkesztve]

(#1073) OP-ToTo


OP-ToTo
tag

Na megcsináltam a gépem. Most jött emg a zalman cnps 7000b cu hűtő. Hátul a 12 cm-es ventit elcsöndesítettem. Vettem fordulatszám szabályzót. 1000-es fordulaton nem lehet hallani. A proci az új hűtővel 29 fokos. (a64 3500+). Kurva jó lett a gépem.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#1074) Winner_hun válasza gautama (#1071) üzenetére


Winner_hun
félisten

Teljesen reális, a hőcső előnyeit terhelésnél fogod észrevenni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1075) Org válasza OP-ToTo (#1073) üzenetére


Org
aktív tag

Képet... ;]

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1076) OP-ToTo válasza Org (#1075) üzenetére


OP-ToTo
tag

Nincs fényképezőm. Telefonanl tudnék de nincs mivel felraknom gépre. De nagyon szép. Szerzek képeket.

Chieftec GPB-500S 85+; Asus M5A97 R2.0; AMD FX-6300; Samsung 840 120GB SSD; 8gb DDR3 HyperX Fury Balck 1600Mhz Ram; Gigabyte RX560 4GB

(#1077) Org válasza OP-ToTo (#1076) üzenetére


Org
aktív tag

Okes. Kosz. :P

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

(#1078) polip válasza gautama (#1071) üzenetére


polip
addikt

terheletlen állapotban szinte minimális a különbség...terhelten nagyobb lesz a diferencia...mondjuk a gyárival 50 fok, ezzel meg 43-45...ez 10% különbség...

amugy sztem a64-re kár komoly hűtőt venni, mert abszolut nem melegedős fajta...

nekem ninjam volt, eladtam és vettem egy igloo-t...páőr fok a különbség, és ugyanolyan néma mindkettő..

ha így nézed, feleslegesen adtál ki 11k-t...
viszont van egy fasza hűtőd :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1079) hecktor válasza Cxgrav (#1067) üzenetére


hecktor
aktív tag

A csapágyasok idővel hangosodnak?
Megvettem az AC-t bekapcsoltam a gépet, és eléggé meglepett a hangja, mert mindenki olyan jókat írt róla...inkább eladom, mert nem merem olajozni.
Primecoolerből melyiket válasszam? Nem hallottam még a márkáról. Ez is olyen, mint a Zalman, meg a többi, vagy rosszabb márka?

(#1080) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Túl hangos a gépem, gondolom ezzel nem vagyok egyedül . A leghangosabb a tápom, pedig már ellenállással is levettem a feszt 7 Volt környékére. Az a kérdésem, hogyha a mostani viszonylag kicsi hütőbordákat lecserélem nagyobbra, akkor el hagyhatom-e a ventit. A táp ISO400PP, a nevével ellentétben csak 300 W-os. Az alaplap ASUS A7V400 MX, minden integrált, van 1 db DVD író, 2*256 MB DDR Ram, 2 db PCI-os kártya(1 tuner és 1 wireless kártya), 4 db ventillátor. Sajna a watt mérő progi nincs meg, így nem tudom megmondani a maximális fogyasztást, de kb. 180 W körül lehet. Köszi

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#1081) Jinxx válasza Lacika25 (#1080) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem nem kéne a ventiket teljesen elfelejteni, mert vannak a tápban még olyan állatok, hogy kondenzátor, meg tekercsek, és ezeken nincs borda, és csak a ventik hűtik őket. Szóval ha nagyobb bordát raksz az aktív elemekre, attól egy tekercs még lazán elszállhat ha áll mellette a forró levegő. Nem annyira értek hozzá, ez csak az én véleményem, de itt tuti kapsz megoldást a kérdésedre:[link]

(#1082) Lacika25 válasza Jinxx (#1081) üzenetére


Lacika25
tag

Köszi! Ebben igazad lehet, akkor megpróbálom nagyon lassú fordulaton járatni a ventit.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#1083) sgergi válasza Lacika25 (#1082) üzenetére


sgergi
veterán

A tápban mindenképpen érdemes járatni a ventit, hiszen a kondenzátorok, és a tekercsek hűtés nélkül azzonnal elszállhatnak.

(#1084) C^^ válasza Lacika25 (#1080) üzenetére


C^^
őstag

Nem hagyhatod el a ventit. A tekercseken kivul, vannak benne olyan alkatreszek, amik hutest igenyelnek. Egy vizhuteses tap eseten is kell venti, hogy ezeket huteni tudd. (vannak komplett, gyarilag vizes tapok, de azok nem viccbol kerulnek majdnem annyiba, mint egy teljes config.)

[Szerkesztve]

(#1085) m4rek


m4rek
csendes tag

halo. chieftec lbx-01, jobb oldalt három 92mmes, balon 2, hátul egy 12es, plusz a táp..
Segítség kéne,h álljanak a ventik? Merre szívjunk?.) Kösz

(#1086) Met válasza m4rek (#1085) üzenetére


Met
nagyúr

hátul mindenképpen kifelé fújjon, oldalt és elől meg szívjanak befelé

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1087) m4rek válasza Met (#1086) üzenetére


m4rek
csendes tag

vagyis oldalt befele fújjon? és az nem gond ha öt 92mmesen megy be és kifele meg csak két 12esen jön?

(#1088) Met válasza m4rek (#1087) üzenetére


Met
nagyúr

nem gond de szerintem felelsleges, hogy az összes venti menjen
hátul+oldalt 1 esetleg 2, előlre nem lehet rakni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1089) m4rek válasza Met (#1088) üzenetére


m4rek
csendes tag

elől nincs hely neki, jobb oldal az szinte elől van, a balon meg szinte hátul

(#1090) Gipsz Jakab


Gipsz Jakab
csendes tag

Korábban valahol láttam vízálló PC hűtőventit, egy jót mosolyogtam rajta (minek egy PC-be vízálló venti) és nem jegyeztem meg, hogy hol láttam. (off) Valamelyik nap egy állatkereskedésben beszélgettem a figurával, hogy lehetne megoldani az akvárium hűtését, válasz: a fedél belső felére rakni néhány ventit (on) milyen jól jönne most az a vízálló venti :) . Nem tudja valaki hol lehet ilyet kapni, hol van róla leírás?

(#1091) PirosHello válasza Lacika25 (#1080) üzenetére


PirosHello
senior tag

Hangos a táp? Tudom ajánlani a Seasonic S12-es sorozatot, semmi hangja (nekem elhiheted, mert a gépemben is az van)....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1092) Digital


Digital
addikt

Stacker tulajokat kérdeznék,alakítottak-e valamit a házuk szellőzésén?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1093) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mit javasoltok s478-as Prescott magos proci Giga-Mega-Brutál tuningjához? ;]
Scythe Ninja
Scythe NCU 2005
Coolink U8 120
Esetleg egyéb hűtő??
(Fontos a jó ár/érték arány, de mindenképpen ebben a szegmensben gondolkodom.)
Egyébként melyik hűt jobban a Ninja, vagy a NCU-2005?
A Coolink U8-at tudom viszonyítani a Ninjához egy itteni PH-s teszt alapján, és az NCU-2005-ről is olvastam teszteket más oldalakon, de összehasonlítást nem találtam.

Ha ez segít a megítélésben:
Egyébként a házamban hátul van egy 5V-onjáró 8cm-es venti, plusz egy csomó lyuk, a ház oldalán a procival egy vonalban is van tölcsérrel ellátott 8 centis rácsos lyuk porszűrővel, és a kártyáknál is egy 8x11cm-es rácsos rész. (Delux MG430 [link] )
Egy 400W-os Coolink tápom van, amiben egy 12centis venti szívja a proci felől a levegőt, igaz nagyon lassan. (semmi hangja sincs)

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1094) Jinxx válasza Bici (#1093) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nézd meg a 1072es hozzászólásomat, ott van egy pár hőmérséklet. Én egy thermaltake sonic towert használok, rajta egy 12es ventivel ami 5v ról megy[link].
Nekem oldalt van a venti, de sokaktól hallottam, hogy ha 2-t raksz rá, vagy középre rakod, mint a képen is láthattad, akkor kicsivel jobban hűt. Én alap feszen és órajelen használom, de amikor próbáltuk 3,6ig lehetett feltornázni, és talán 10 fokot emelkedett a procimag hőmérséklete. Az jó, ha a ház hátulján a venti leszívja a meleget a cuccról, mert nagyon be tud állni a borda körül, és akkor bizony nem is olyan szép és jó. Ár teljesitményben szerintem a legjobb, és talán használtan is hozzá tudsz jutni jó pénzért. Sok sikert a ''Giga-Mega-Brutál'' tuninghoz, csak a végén nehogy grillezni használd a géped. :DDD

(#1095) Bici válasza Jinxx (#1094) üzenetére


Bici
félisten

Csinosss. :)

A ninjához képes mit tud? Nincs róla infód?

köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1096) Jinxx válasza Bici (#1095) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem tudom, hogy a kettő között mennyi differencia lehet, de én azért válsztottam a thermaltaket mert első ránézésre nagyobb felületen adja le a hőt mint a ninja, de mivel nem volt még ninjám, ezért nem alkotok róla véleményt. Már lehet láttad, de ha nem akkor talán ez segit dönteni:[link]
Ha megint hűtőt kéne vennem, én újra ezt választanám. ;)
És még annyit, hogy mielőtt bármeiket megveszed, nézd meg nincs-e neki útban valami az alaplapon. nekem is kellett reszelgetni, hogy felmenjen. :D

Ja, vedd azt figyelembe, hogy a teszten 90 fokkal el lett forgatva szegény, és nem egyből a ház hátulján távozott a levegő, mint a többinél, hanem ment még vagy 2 kört a házbam. :DDD

[Szerkesztve]

(#1097) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok !
Egy gyors kérdéshez kérem szakmai segítségetek !
PCm házába tennék előre is egy hűtőventit ( 9cm és 12 V) ..
Ha jól tudom ennek befelé kell a levegőt fújnia(szívni!) míg a hátső meglévő ventinek kifelé. A hátsó (szintén 9cm , 12v ) venti az alaplapról kapja a tápot meg vezérlést .. kérdés az hogy az első ventit honnan ( hogyan ??) üzemeltessem???
Nincs több alapalapi venticsatlakozóm !!!
Mit tegyek ? Fúrjak, faragjak, hegesszek.. vagy??
Köszi a válaszokat..
Üdv, F.

....

(#1098) Digital válasza BPFeri (#1097) üzenetére


Digital
addikt

Van olyan átalakító amivel molex csatiról meg tudod hajtani a ventit:

[kép]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1099) Jinxx válasza BPFeri (#1097) üzenetére


Jinxx
senior tag

Pár ezer forintért lehet kapni olyan venti fordulatszám szabályozókat, amire 3-4 ventit is rá tudsz kötni, és 6-7 és 12V közt te állithatod be a feszültséget, vagyis a fordulatszámot. vagy rákötheted fixen az 5 vagy 12 voltra a tápodon. Ez már kicsit barkácsolósabb, de ha 5 volton rendesen hűti a géped akkor is amikor használod, akkor az tök jó, mert a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad, de ha nem, akkor még ott a 12 volt, bár akkor valószínű hangos lesz a géped. Nekem 5 volton megy minden ventim, és halk is meg hűt is. :DDD

(#1100) Ősember válasza BPFeri (#1097) üzenetére


Ősember
őstag

Y eloszto :U ... össz vissz 2 ventid van vagy csak 1-nek nincs helye az alaplapon, mer az elég fura, hogy csak 1 ventit tud kezelni a lap
az elv, amit alkalmazol a legegyezrübb és legjobb. én se oldalrol, se felüröl, csak elöröl huzatom be a levegöt és hátulé nyomatom ki. annyira egyértelmü, hogy magyarázni sem kell :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.