Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1952) Darkness


Darkness
aktív tag

udv,

szeretnem az itten levo hozzaertoktol megtudakolni, hogy vagyon-e olyan hutesi megoldas, ami 100x100x 160mm formaciba belefer es a propeller oldarra fujja a levegot?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1953) coke


coke
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy új gépet.
Asus M2N (hőcsöves) alaplap, AMD 3500+ am2 proci , 2x512mb DDR800 ram, Gigabyte 7600GT s.pipe (hőcsöves), Cooler Master Cavalier TA-01 ház, és Chieftec 400W -os táp, WD2500KS winchester

Ezt a rendszert szeretném lecsendesíteni. Kb olyan 15k -t szánok rá. A vga és az alaplap hangtalan, a processorra kellne valami jó hűtő. Ezek nézem ki magamnak z0ty bazárjában:

Scythe Mine SCMN-1100 8 611 Ft
Scythe Ninja PLUS SCNJ-1100P(Rev. B) 10 200 Ft
Scythe Infinity SCINF-1000 11 500 Ft
Scythe Samurai Z 6 178 Ft

Ezeken 12cm-es hűtő van, nem? Az lenne az igazi, ha passzívban elvinné a procimat :)
Nem tuningolom a procimat, tehát nem kell, hogy nagyogy teljesítménye legyen.

A tápegységemben 12cm -es hűtő van. Ez nem nagyon hangos, de azért kicserélném.
Ez elviszi a tápomat?
Scythe SFlex 800rpm 120x120x25 3 482 Ft

Már csak a winchester maradt. Nem nagyon melegedős. A házamban 8cm -es hely van a winchesternél, azok meg nekem túl hangosak.

Ezt nézem ki:
Scythe Quiet Drive SCQ-1000(passiv) 8 836 Ft

De így sajnos már nem jönne ki 15k-ból :(
Van valami más alternatíva a winchester hűtésére?

Válaszotokat köszönöm :R

(#1955) MaddeNNNN válasza Shodan (#1935) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Köszi választ, Te legalább vetted a fáradtságot :R

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1956) coke válasza coke (#1953) üzenetére


coke
csendes tag

UP! Senki nem válaszol? :F

Eddig úgy döntöttem, hogy veszek egy Ninját, és kettőt ebből: Scythe SFlex 800rpm
Egyiket a táegysébe, másik a rendszert fogja hűteni. Winchester hűtésért még mindíg nem tudom :U

(#1957) coke


coke
csendes tag

Még az érdekelne, hogy ez a hangtonpítós doboz hogyan van kialakítva. Szerencsétlen módon beletörött a s-ata csatlakozóm a winchesterbe, tehát csak azzal a kábel lehet használni :F Kell valamilyen speciális kábel ehez a dobozhoz, vagy használhatom a régivel?

(#1959) coke válasza Enszuke (#1958) üzenetére


coke
csendes tag

ez csak hangszigetel, vagy hűt is :F

(#1961) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

A tápomban szeretném kicserélni a két 8cm-es ventit. A lényeg az lenne hogy csendes legyen. Bele tehetek sima házhűtő ventit? 12V-os ventik lennének beletéve. A táp egy 360W-os chieftec.

(#1962) -zolee- válasza TriackFeri (#1961) üzenetére


-zolee-
tag

Persze én is ezt csináltam és nem volt vele semmi gond. Én Glacialtech Silent Bladet tettem bele de elevileg bármit beletehetsz aminek elég nagy a légszállítása. A vezetékeket meg kivezeted a táp vezetékeivel együtt és innetől oda kötöd őket ahová akarod.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1963) tts válasza Enszuke (#1943) üzenetére


tts
addikt

nagyon vágod :C - de akkor már azt is meg kellene jegyezni, hogy a Coolink ventiket is kerülje, mert az Akasával együtt mindhárom YS-Tech venti, és legolcsóbban eredeti YS-Tech-et kap ;)

(#1965) tts válasza Enszuke (#1964) üzenetére


tts
addikt

miért, drágán hol kapható? :D

ja és egy apróság, a srác 8 cm ventiket kérdezett

(#1966) Csapi007 válasza coke (#1959) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Grat, jó kis gépet raktál össze. ;)
AM2-es hűtőkhöz nem nagyon értek, ezért arra nincs ötletem de szerintem a winyó hűtését simán megoldgatod egy leszablyzott 8cm-es ventivel is. Nincs akkora hangja a winchestereknek hogy elnyomná a többi ventit.
Más: Az A8N-E lapomon leszablyoztam a chipsethűtőt 6500-ról 3800-ra így 36 helyett 38 fokos, de még mindig van hangja. Továbbszabályoztam 2500-ra de itt már 45 fok körül volt terhelésnél, mennyi a max amit szabad?
(ezek a hőmérsékletek nem közvetlenül a chipset hőmérsékletét mutatják)

"Csak úgy mondom"

(#1968) tts válasza Enszuke (#1967) üzenetére


tts
addikt

Igen tévedtél, de nem ebben, a srác 80 mm ventiket kérdezett - erre, szvsz nem igazán helytállóan, javasoltál neki egy 12 cm akármit,a mi szerinted egy szuper dolog.

Eltekintve attól, hogy a világ legfasszább 12 cm-ese sem használható 8 cm helyett ;) - én pl. egy 80 mm-es YS-Tech ventire gondoltam, ami a maga 40m3/h és 17 dB mutatóival és 999,- Ft-os bruttó árával igen csak ütőképes - de még mindig nem derült ki, hogy te mit ajánlasz neki, ha a ''noiseblocker ventiket keruld el, mert dragak'' és ''ha nem ragaszkodsz a matricahoz'' ?

Csak ne 120-ast ''coolink 2000ft korul, a szabalyzos 2500ft korul van'' - ettől ő nem lett okosabb. Mert ha úgy gondoltad tudsz neki hasznosat mondani, akkor illet volna megnézni, hogy az általa kérdezett ventik mind 80 mm-esek, nem csak írni valamit ... :R

nem piszkállak tovább :R - remélem már érted mit ajánlottál rosszul - további szép estét! ;)

(#1969) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Van-e rá ötlet, hogy miért van az, hogy:

Régi felállásban oldallapban 1db 12 centis venti a procival szemben, procin 8 centis, chipszeten zalman passzív + 8 centis venti, vga-n zalman hőcsöves + 8 centis venti. Ma vágtam az oldallapba még egy 12 centis ventit a vga és a chipszet magasságában, hogy leváltsam róluk a két nyolccentiset.
Hőmérsékletek: vga, lap nem változott, hdd jobb lett, DE a proci terheléskor 10 fokkal feljebb megy :F Pedig azon semmit sem változtattam, sőt még több friss levegő is megy be. Ezt abszolút nem értem. Van még hátul meg a HDD-n is egy-egy nyolc centis a teljesség kedvéért.
Mielőtt valaki megkérdené, -de szerintem egyértelmű- ki van hajtva a gépből minden amit csak lehet.

(#1970) tts válasza CounterBoci (#1969) üzenetére


tts
addikt

mert valsz jön-megy benne a levegő - próbálj egy viszonylag egyirányú áramlást kialakítani - a legegyszerűbb alapmodell, amikor a HDD-kelőtt befúj, hátul a proc mögött és a tápon kifúj - valahogy ehhez próbáld a többit illeszteni, mert ha egy csomó venti csak össze-vissza fúj-szív, a levegő meg esetleg egyik helyről a másikra áramlik oda-vissza, az tényleg lehet kevésbbé hatékony mint néhánnyal kevesebb, de jól elhelyezett

remélem nem sikerült nagyon bonyolultra

abból a mit leírtál, én elsőre azt próbálnám meg, hogy az utólag berakott venti kifelé fújjon, ne be

(#1971) CounterBoci válasza tts (#1970) üzenetére


CounterBoci
senior tag

nálam eddig bevált, hogy minden befelé fúj. ezelőtt amd64 2500+ 1800@2560 terhelve 45 fok körül mozgott, most meg már idle sem megy 51 alá. kezdem azt hinni a procihűtőt kéne megvizsgálni.
áramlást ésszerűen kialakítani ebben a kodegány házban nem lehet. ezért döntöttem a minden befelé fújjon elv mellett. meleg levegőt nincs mit kiszívni, elég nagy az elnyomás :)
ventit megpróbálom megfrdítani, de akkor a vga alól is elszívom a levegőt.

(#1972) xlaci


xlaci
senior tag

Nah, raraktam a haz oldalara az ures helyre a 9 cm-s ventit, igy egy 3,2 ghz-n 1,35 volttal jaratott c2d orthos alatt max 45 fok a thermaltake big typhooonnal! :C
Idle 30 fok, jatekok alatt nem sokkal lepi at a 30-at

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#1973) CounterBoci válasza CounterBoci (#1971) üzenetére


CounterBoci
senior tag

tiszta hülye vagyok nem 2500+ hanem 2800+

(#1975) tts válasza Enszuke (#1974) üzenetére


tts
addikt

bla-bla-bla - vagy ilyen súlyos szövegértési gondjaid vannak? :O

80 mm ventiről volt szó..., de én ezt nem folytatom, mert ez falra hányt borsó :C

(#1977) tts válasza Enszuke (#1976) üzenetére


tts
addikt

nos.. - én leírtam, tényközlésként, a Noiseblocker, Coolink, Aksa és YS-Tech egy gyárban készül, a négy közül az utóbbiéban, továbbá a keresett méretben szvsz a legjobb ár és minőség szintén a negyedik márkáé

a többi a boltról süket mellébeszélés, semmi köze a témához (főleg, hogy az említett márkák közül gyakorlatilag csak egy van és nem egy hiányzik :P)

(#1979) tts válasza Enszuke (#1978) üzenetére


tts
addikt

80 mm Coolink (1000 fölött)[link] vagy [link]

80 mm YS-Tech olcsóbban [link] Főoldal/Újdonságok II. /középső sor/utolsó kép

:U

(#1981) #35692544 válasza tts (#1979) üzenetére


#35692544
törölt tag

üdv

egy PIII tualatin 1133-ra, és egy Msi Ti 4200-ra keresek valamilyen halk hűtést
thx

(#1982) tts válasza Enszuke (#1980) üzenetére


tts
addikt

az eredeti kérdés # 1924 volt :P

téma kilőve

[Szerkesztve]

(#1984) waveson


waveson
tag

Sziasztok!
Keresnék 8cm-es ventillátorokat, lehetőleg halkat, ne drágát.
Kinéztem kettőt:
GlacialTech Silent Blade 80 Case fan Black hűtőventilátor házhoz
Fordulatszám (RPM) : 1700
Zajszint (dB) : 19
Levegő szállítás (CFM) : 25.2
1440ft
És egy zalman F1et, ami szintén 1440Ft.
Esetleg egyéb ötleteknek is nagyon örülnék a westend körül lakom.
Van most egy Gembird golyóscsapágyas 8cm-es rendszerhűtőm egyik gépembe, de az igen-igen hangos, és szeretném lecserélni, továbbá 300Wattos enermax tápomban megadta magát a Globe Fan venti, csapágyas, és zörög, azt is szeretném vmire cserélni, 0,24A-es, és 3000fölött is pörög ha úgy adja a terhelés...
Nagyon fontos lenne, mert elmennék aztán vásárolgatnék, lehetőleg olyan kell ami nagy levegőmennyiséget szállít, és tényleg kussos :)

(#1985) Noddy


Noddy
senior tag

Hellosztok!

Lehet, hogy nem itt kellene megemlítenem, de nem akarok új topikot nyitni, csak szeretnék érdeklődni.
Most, hogy engedem be az ablakon a hideg levegőt hogy szellőztessek, és látom, hogy a procim hőmérséklete esett 5-6 C-t (mivel rázúdul a hideg levegő, mert ablak mellett van), volt-e már olyan próbálkozása valakinek, hogy akkor mikor a kinti hőmérséket alacsonyabb mint a benti, hogy a kinti levegőt használni hűtésre.
Pl.: Olyan csővel és foglalattal, ami a szagelszívókhoz van (2db, megelelő átmérűjű cső, pl.: 9 cm-es) megoldani hogy hideg levegőt szivatni be a gépbe elől (9 cm venti), majd hátúl ugyan úgy kivezetni a szabadba (9 cm venti), ha a ház szigetelve van akkor csak a tápnál lehetséges hideg szivárgás, erre sajnos nincs ötletem. Elméletileg pára lecsapódással nem lehet gond, mivel a meleg felületeken nem csapódik le a pára csak a hidegeken, és a gép alkatrészei melegebbek mint a kinti hideg levegő. Persze ez az egész akkor hatásos ha kint hidegebb van mint bent, tehát októbertől áprilisig.

Valaki próbálkozott már ilyennel?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1986) C^^ válasza waveson (#1984) üzenetére


C^^
őstag

A Glacial Tech silent blade 120mm-es ventijevel van tapasztalatom, nagyon jol hut, es meglepoen csendes, ebbol merem azt a kovetkeztetest levonni, hogy a 80mm-es se lehet valami hangos.

Van 2db ZM-F1 ventim is, ellenallas nelkul a 30 dbA valami borzalom :D A gyari ellenallassal ''leszabalyozva'' meg elmegy, de mintha hamar elkezdene tonkremenni a csapagy :F :U

(#1987) waveson


waveson
tag

De 12 centis ventit be lehet valahogy rakni 8cmes helyére? valami átalakító, ami szűkít, vagy ilyesmi? nem akarok fűrészelni..:S

(#1988) C^^ válasza waveson (#1987) üzenetére


C^^
őstag

[link]
Ezt talaltam, de nem tudom, hogy mennyire jo / nem e kelt szelzajt.

(#1989) ANT válasza waveson (#1984) üzenetére


ANT
őstag

Kicsit elfogult vagyok, amikor ezt[link]ajánlom neked. (Nekem négy ilyen pörög a házban.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1990) waveson


waveson
tag

Hát ezt a Zalman F1-et asszem meg fogom nézni, 800ft alatt van a mis---l-ban :D
Anno ott vettem egy AeroCool AB7080T nevezetű socket A-s full réz procihűtőt, ami 55fok max hőmérsékleten tartja a 3200+ra húzott bartonomat..:) 1000ft volt. LOL.
Mi a véleményetek amúgy róla?
Erre az F1re nagyon kíváncsi vagyok. Engem amúgy nem az érdekel hogy totál kussban legyen a gépem, csak azt szeretném hogy ne legyen hangos. Bár a régi jó kis wbk38am 8500as fordulatszámon olyan hangot adott ki magából, hogy hangos zenehallgatás mellet füllhalgatóval is ilyen brutális kerregés hallatszott ..:D:D:D:D
De szerencsére vége azoknak az időknek, fejlődik ez is...

(#1991) yakuza.tora válasza waveson (#1984) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezt nézted már?
[link]
Z0ty-nál érdeklődj az árról! Sztem 1K körül lehet!

Alléz Olympique de Marseille!

(#1992) Bali1991


Bali1991
tag

Hellotok
A Socket-A procihütőnek a leszorító füle (amivel utoljára szorítod rá) annak a táp fele kell néznie?
Üdv

(#1993) (Bundás) válasza Bali1991 (#1992) üzenetére


(Bundás)
addikt

99%-ban igen. Ha van egy hosszabb ''marás'' a borda felületén, annak is úgymond a táp fele kell néznie.

(#1994) Bali1991 válasza (Bundás) (#1993) üzenetére


Bali1991
tag

Akkor ok mer nekem is úgyvan, pedig már azt hittem ezért nem hűt jól a Glacialtech.

(#1995) (Bundás) válasza Bali1991 (#1994) üzenetére


(Bundás)
addikt

Silentbreeze? Mi fokon?

(#1996) Bali1991 válasza (Bundás) (#1995) üzenetére


Bali1991
tag

nem 2470 Tc 1 házhütővel 53 fokos üres állapotba az 1800+ palomino magos proci. Ráadásul elég hangos a ventije.

(#1997) (Bundás) válasza Bali1991 (#1996) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nekem terhelten 54 fokon járattott egy 2500+-os Bartont, nem mai darab hűtő... Ezen eredményhez képest lehet picit magas a hőmérséklete, viszont ez teljesen más környezetben, más alaplapban (másképp mér félre) mérődött, tehát nagyjából reális az értéke. :D

Ha aggaszt a hőmérséklet tehetsz rá egy másik ventilátort, talán az segít a hangján is, de 1-2 ezer Forint környékén kapsz minimum egy rézmagos hűtőt az öreg Palora.

(#1998) Bali1991 válasza (Bundás) (#1997) üzenetére


Bali1991
tag

Inkább a hangja aggaszt :DDD De találtam, egy potit a fiókomban (érdemes volt rendet rakni :D ), így azt hiszem azt fogom belerakni. Így lehet, hogy egy kicsit még melegebb lesz de legalább csendes.

(#1999) (Bundás) válasza Bali1991 (#1998) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát terhelve 65 °C fölé nem nagyon hagynám menni a CPU hőmérsékletét, az már kínzás, de majd sípol, ha már nem bírja. ;]

(#2000) Bali1991 válasza (Bundás) (#1999) üzenetére


Bali1991
tag

Nem ha játszanék, ami mostanába egyre ritkább akkor feltekerném maximum fordulatra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.