Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Met válasza laca. (#1800) üzenetére


Met
nagyúr

nemhiszem, hogy találsz bele való ventit, bordát is cserélni kell amivel lehet jobban is jársz mert egy jobbfajta nagyobb bordához lehet nem is kell venti

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1802) ádyz válasza ANT (#1799) üzenetére


ádyz
addikt

a venti előtt nincs rács.csak ami a tápon van alapbol :F

(#1803) ádyz


ádyz
addikt

én már arra is gondoltam hogy a táp bordája miatt :F de az nem lehet mert kifelé fújja a levegőt :F

(#1804) ádyz válasza ANT (#1799) üzenetére


ádyz
addikt

gondolod hogy annak van hangja? :F mert feleslegesen nem akarom gányolni a tápot :U

(#1805) p0pc0rnp!4y4


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

sziasztok,

most vettem egy ninja plus proccerhutot, atl 1250 en porog, halk, CPU se melegszik 28C nel jobban, minden fasza.
az egyetlen fura dolog, hogy a BIOS visit mint allat, hogy alacsony a fan speed, ezt boot-nal is jelzi. habar kilottem, hogy ne jelezze, azert megis erdekelne, mi a baja. :(
vmi otlet?

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#1806) ádyz válasza p0pc0rnp!4y4 (#1805) üzenetére


ádyz
addikt

húzd le a lapról a csipogót :DDD

(#1807) (Bundás) válasza ádyz (#1804) üzenetére


(Bundás)
addikt

Koma! Ezek elférnek egy hozzászólásba is, szedd össze a gondolataid mielőtt írsz és várj türelmesen. ;)

(#1808) ádyz válasza (Bundás) (#1807) üzenetére


ádyz
addikt

nézd már melyiket mikor írtam! :((( :W :Y :Y :Y

(#1809) (Bundás) válasza ádyz (#1808) üzenetére


(Bundás)
addikt

Láttam. Ezért írtam, hogy szedd össze a gondolataid és várj türelmesen. Ha Összevissza 30 percet ültél volna a gondolataiddal, akkor egy hozzászólásba is belefért volna. Offos lesz a topik nagyon, ez nem nyerő. ;)

(#1810) p0pc0rnp!4y4 válasza ádyz (#1806) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

hehe, kosz. nem csipog. csak erdekelt volna, hogy miert nem eleg a rendszernek az 1200rpm...
azert kosz :(((

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#1811) ádyz válasza p0pc0rnp!4y4 (#1810) üzenetére


ádyz
addikt

nekem is csipogna a lapom :(
a hardvare monitorban tedd ignore-re a venti ford.számát :) nekem legalábbis igy kussolt el :B

(#1812) p0pc0rnp!4y4 válasza ádyz (#1811) üzenetére


p0pc0rnp!4y4
csendes tag

jaja, ez volt az elso dolgom.... csak nem vagom, hogy miert nem teccik neki a fanspeed? :F

Kinek a foga fáj, tartsa nyelvét rajta.

(#1813) Loituma69


Loituma69
őstag

Hi
E6300 core 2 duo procihoz milyen léghűtést ajánlotok?
3 dolog fontos :nagyon halk legyen
nagyon jól hűtsöm
és végül 8000 ft nál olcsóbb legyen?
segítségedetek előre is köszönöm!

(#1814) ANT válasza ádyz (#1804) üzenetére


ANT
őstag

Csak egy tipp volt. Azért ezt tippeltem, mert elmondásod szerint ugyanilyen ventik a házban halkak. Amúgy azt te tudod megállapítani, h szélzajt hallasz-e vagy pl. venticsapágy hangját.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1815) ádyz válasza ANT (#1814) üzenetére


ádyz
addikt

szélzaj hangja az :O na majd megoldom ;] ;] (csípőfogóval :DDD )

(#1816) yakuza.tora válasza Loituma69 (#1813) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hali!

Nekem van egy eladó Tt Sonic Towerem! Sztem elég ütős tud lenni! Tudok hozzá adni egy alig használt 12-es ventit is. 8K-ért!

Alléz Olympique de Marseille!

(#1817) ANT válasza ádyz (#1815) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg először csak annyit próbálj ki, hogy megritkítod a rácsot, nem az egészet gyepálod ki. Hátha az is hoz eredményt. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1818) ádyz válasza ANT (#1817) üzenetére


ádyz
addikt

kicsíptem az egészet de nem lett jobb :O :O :O :O

(#1819) ANT válasza ádyz (#1818) üzenetére


ANT
őstag

Jajj! Na most ez a tápegység venti tutira ugyanaz a típus, mint a halk házventid? Nekem ezek után nem úgy tűnik.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1820) ANT válasza Loituma69 (#1813) üzenetére


ANT
őstag

Az árlimit miatt erősen lecsökken a lehetéges típusok száma. Az AC Freezer7 Pro még belefér. Ennél jobbat csak drágábban kapsz. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1821) ádyz válasza ANT (#1819) üzenetére


ádyz
addikt

tutira ua. mert eggyütt vettem a kettőt :)

(#1822) ANT válasza ádyz (#1821) üzenetére


ANT
őstag

És a ford.számokkal mi a helyzet? A házventi esetleg nincs leszabályozva, és emiatt halkabb?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1823) ádyz válasza ANT (#1822) üzenetére


ádyz
addikt

nincs.azt se tudom hogy kell.4 tűs csatiról megy :F

(#1824) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hali!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy melyik a jelenleg kapható legnagyobb teljesítményű 12cm-es venti? A hang nem számít!!!

Köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1825) dokar válasza ádyz (#1818) üzenetére


dokar
addikt

ahol a tápod érintkezik a házzal ( 4 csavar, oldalsó élek), oda tegyél műanyagcsőből levágott darabokat, nálam ez segített

extra - SEXRay

(#1826) ádyz válasza dokar (#1825) üzenetére


ádyz
addikt

már van.de nem segített :O jah bocsi.azt hittem a ventikhez:DDD

[Szerkesztve]

(#1827) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam a fórumot és láttam, hogy többen is mondták, hogy az Nforce4 ultra chipsetre végre van passzív hűtés a Zalaman ZM-NBF47 személyében. Nagyon megörültem, mert a gyári hűtő igencsak zörög. Utananéztem még egy két helyen, csak jót mondtak róla. Ma én is vettem egyet 1500.- ellenében. Hazajövök, gyárit leszedem, az újat nagy gondossággal felrakom. Megállapítom, hogy ''Szép nagy, ez biztos elég lesz''. Nagy örömömben bekapcsolom a gépet, feláll a win, majd 5 perc után újraindul. Ezután két preces ciklusokban egyfolytában újraindult. Erre megfogom a bordát, és tűzforró, pedig kapott levegőt a videókártya 8asától. Volt olyan érzésem, hogy az ABITEQ, ami felügyeli a hűtést nem érzékeli az NBFANT, ezért indul újra. Mondom ''letiltom, és akkor nem fog újraindulni.'' Hát nem jött be. Úgyhogy gép megint szétszed, gyári vissza, Zalman ki. A gyárivan is tűzforró a cucc, viszoht eddig úgy tűnik, hogy megy(kopp-kopp), igaz a kis venti 5000et forog.
Most, hogy újfent a gyári van az NB-n, az ABITEQ már ezt sem látja(OFF-ot ír az NBFAN-hoz), Everest viszont igen. Ezt nem értem, elmagyarázhatná valaki, hogy most miért nem monitorozza ezt az ABITEQ(Pedig reinstalltam is). Továbbá valaki azt is megmondhatná, hogy nekem miért melegszik túl, másnak meg miért csak ''kézmeleg, még a nyári forróságban is.'' Lehet, hogy a gépem nem tud arról, hogy ez milyen jó hűtő. Azt nemhinném, hogy a felrakással vana gond, már sok ilyet csináltam.(Nem nagyképűségből mondom.)
A másik ami szemet szúrt, hogy amikor feltettem a zalmant a chipre, a mag körüli diódák csak pártized mm-re voltak a hűtő aljától. A gyárin van egy kis szivacsréteg, gondolom azért, hogy nehogy rövidzár legyen a vége. Szóval ezt zalmanék megoldhatták volna. Ha valaki tud a fenti összes problémámra értelmes magyarázatot adni, az írja meg. Csak azt a csendet sajnálom, ami a zalman alatt volt, na meg az 1500HUF-ot.
Kezdem azthinni, hogy ez az egész ''Hú, most kifejlesztettük a legnagyobb passzív chipsethűtőt, ami mindenre jó'', egy becsapás. MÉg annyit, hogy a házamnak jó hűtése van, a ventirácsok is ki vannak vágva, szóval nemtudom mit csaináljak. Valaki segítsen, mert a gyári nagyon zörög, de ezek szerint nincs mire lecserélni.
Lehet, hogy most sokan elküldenek a fenébe, de én most csalódtam a Zalmanban. :((

Ájemdé

(#1828) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Hahó, valaki pls segítsen. A gyári hűtés rossz, az új meg nem jó. Mit csináljak? :W

Ájemdé

(#1829) EQMontoya válasza Szilibandi (#1827) üzenetére


EQMontoya
veterán

1. mindenképp JÓ MINŐSÉGÜ PASZTÁVAL PASZTÁZD LE a hütő alját, és a chipsetet, sokat javit, sztem túlmelegszik, és lelövi magát.
2. Maga a borda tuti, hogy elég, elvégre a gigabyte lapon 1 kis lóf... borda is elviszi: [link]
3. ha ez nem lenne mégsem elég, akkor: [link]

Same rules apply!

(#1830) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Szeretnék venni egy nagyon halk, ámde bivalyerős procihütőt az A64 3200+ os procimra.
Később egy 2 magosra váltanék.
AM2-es foglalatra mit ajánlanátok?
Jelszó: néma csend és hatékonyság.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1831) EQMontoya válasza Ace Ventura (#1830) üzenetére


EQMontoya
veterán

alternativa bőven van, pénztálcád függvényében:
1. zalman 9500 am2
2. asus silent square
3. arctic cooling freezer 64pro

Same rules apply!

(#1832) Szilibandi válasza EQMontoya (#1829) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

A paszta a bordához mellékelt zalman paszta, szóval sztem nem az a ludas.
Viszont az jutott eszembe, hogy nekem a procin a gyári amd hűtő van ami olyan, hogy nem fúj a chipset felé levegőt, mint mondjuk a zalman cpu hűtői. Lehet ez a baj?

Ájemdé

(#1833) EQMontoya válasza Szilibandi (#1832) üzenetére


EQMontoya
veterán

2lem. Azt viszont nézegetném vmi progival, hogy ha a zalmit teszed fel, milyen chipset-hőmérsekleteket irkál, és a ventivel is... szal hogy melegebb-e, vagy csak a lap hülye :D Ha melegebb, akkor thermalright :)

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#1834) Ace Ventura válasza EQMontoya (#1831) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megnézegettem őket, és a választásom a 64 Prora esett.
Viszont nekem nem egyértelmű, hogy milyen halkan dolgozik a kicsike.Decibelben kifejezve nem találtam adatot, csak valami 0.8 some???Ez mit takar?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1835) EQMontoya válasza Ace Ventura (#1834) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem tudok pontosan értéket mondani, de a pro az 1ik leghallkabb hütő, ami létezik :) Szal nem lesz vele gond, nyugi

Same rules apply!

(#1836) Ace Ventura válasza EQMontoya (#1835) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Remélem a halkság mellett jobban is fúj, mint az A64 gyári ventije.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1837) Bali1991 válasza Szilibandi (#1832) üzenetére


Bali1991
tag

Próbáld meg azt, hogy beépítesz egy 8cm-es vagy 12cm-es ventit az oldalapba és azzal fújatod. Így már nem szabad, hogy túlmelegedjen. Mert a passzív hűtés nem elég magába ha nincs egy darab házhütő ventilátorod sem, mert megáll a meleg levegő amit ont magából a borda, és idő után a legszuperebb passzív hűtés is kevés lesz. Jah de látom, hogy írtad hogy, a házadnak jó a hűtése. Nem akarlak hülyének nézni, de asszem van egy kis fólia a talpon. Azt eltávolítottad? Vagy esetleg nem fújja semmi rá a bordára a meleg levegőt?
Üdv:

[Szerkesztve]

(#1838) turho


turho
addikt

SOS kérdésem volna ventilátor-ügyben. Kesesek itthon jelenleg is kapható 70x70x18 vagy 70x70x25 mm-es csendes pc-ventiket. Illetve olyan processzorhűtőt mely jelenleg van forgalomban, és 70x70 mm-es csendes venti dolgozik rajta. Légyszi segítsetek.

Eladó dolgaim, XBOX játékok és kieg., ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz

(#1839) #64791808 válasza Szilibandi (#1827) üzenetére


#64791808
törölt tag

Namost az nF4 melegszik. Pont. A zalmant rárakod, és raksz fölé egy 8 centis ventit, ami csendes, és picit megmozdítja a levegőt a környéken, úgy jó lesz.

Ha csak odalököd passzívban, hogy majd elég lesz, akkor elárulom, nem lesz elég :)

(#1840) Szilibandi válasza #64791808 (#1839) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, majd ügyeskedek valamit. Az oldallalpban van venti, csak 5V-on megy, így nemisnagyon jut el a chipsetre a levegő.Ha emelnék a fordulaton lehet jó lenne. MAjd kipróbálom. Egyébként a chipset hőmérsékletét nem tudom szoftveresen mérni, mert nem lehet, csak hardveresen. A hűmérő a gyári bordával többet mutat, mint a zalmannal. De akkor miért indul újra a gép? :U

ui.: Visszamentem abba a boltba ahol vettem a hűtőt, segítséget kérni. Azt mondta a gyerek, hogy ők minden eddigi hűtőcsere alkalmával a hídra a régi 47es zalmant rakták fel, és 100ból 100al jó, nem melegszik el. Most akkor melyik jobb,a régi, vagy az új?

[Szerkesztve]

Ájemdé

(#1841) yakuza.tora válasza Ace Ventura (#1834) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az AF12025-nél azt írja, hogy 24.5 dB(A), 0.6 Sone, az Arctic Fan 12-nél pedig a 23.5 dB(A), 0.5 Sone. Nos, szerintem olyan 26-27 dBA lehet a megoldás! Persze ezt csupán józan paraszti ész alapján mondom! :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1842) Ace Ventura válasza yakuza.tora (#1841) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Akkor az asszem felejtős.Nekem hangos.Jó lenne dB(A) alá menni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#1843) yakuza.tora válasza Ace Ventura (#1842) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Akkor Scythe a Ninja a javaslatom! Vmilyen nagyon halk ventivel! Mivel passzív hűtésre tervezték - ritkább a lamella szerkezete a bordának - , közepes teljesítményen futó halk 12cm-es ventivel is remek teljesítményt tud hozni! Persze, az is igaz, hogy kb. két és félszer annyiba kerül mint az AC! :(((

Alléz Olympique de Marseille!

(#1844) mryocee


mryocee
csendes tag

Halihó!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani a notim hűtését, olyan módon hogy egy ventit akarok USBn keresztül üzemeltetni. Ennek egy akadályát látom, mégpedig, hogy hogy van az USb port lábainak fesz kiosztása. Ennek tudatában könnyebben menne, amit nagyon megköszönnék.
Esetleges egyéb ötlet? cooling pad kilőve, a rossz ventielhelyezkedések miatt:S

Előre is thx!

Haai!

(#1845) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Előlapi panelen kívül mivel lehet csökkenteni/szabályozni a ventik fordulatszámát? Olcsó megoldás érdekelne.

(#1846) Winner_hun válasza TriackFeri (#1845) üzenetére


Winner_hun
félisten

potméter, speedfan, 5 voltra kötés

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1847) ANT válasza TriackFeri (#1845) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg még ventivel sorba kötött ellenállás.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1848) polip válasza TriackFeri (#1845) üzenetére


polip
addikt

vannak olyan tápok, amelyek dinamikusan tudják szabályozni a ventik fordulatát, Fan Only csatlakozón át...

pl Antec True Power sorozat... nekem ilyen van, remek találmány

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1849) janee_


janee_
tag

hali nekem egy e6400-re kéne hütés, a max amit ki lehet hozni légel, ki akkarom hozzni.
tehát a hang nem számit, csak az a lénnyeg minél többet hozak ki, az én kis e6400-emböl köcce :DDD :D :DDD

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#1850) polip válasza janee_ (#1849) üzenetére


polip
addikt

big typhoon, vagy ninja

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.