Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) ttower


ttower
aktív tag

hy all
adott egy Codegen 8011-ca ház (plexi oldalú) [link]
van benne 2 8cmes venti hely a tetőn és a hátlapon
az oldalán a rács mögé is ha kell valahogy bebuherálok egypár ventit
mit tudtok ajánlani? a hang nem a legfontosabb
belső:
IntelP4 3.06ghz
1giga ram
ASUS lap
Radon 9600
Lg dvd író
noname cd író
40 giga maxtor
2*250 giga samsung
2 neon(lesz)
2 uv(lesz)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1202) Bici válasza CounterBoci (#1200) üzenetére


Bici
félisten

Van 5leted, hogy hol lehet kapni olcsón ilyen ragasztószalagot?
Nézem én is a depon, meg kiskerarakon, de hátha Te tudsz jobbat, vagy gyorsabban. :)
Oldásnál mélyhűtő?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1203) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Lga775-ös 3.2cpu-hoz kéne nekem valami extra halk hűtési megoldás...
Tudtok valamit ajánlani?
THX

(#1204) -zolee-


-zolee-
tag

Helló mindenkinek nekem egy kis segítség kellene.
Van egy s775-ös alaplapom (ASUS P5P800) és most a gyári szörnyűség (hűtő?) van rajta. Nah most kapok egy Thermal Take Silent Tower-t csak az a gond, hogy annak 3pin-es a csatija az alaplapon meg már az újabb fajta 4pin-es van. Nah ilyenkor mi van? Van valami átalakító vagy mi?
Előre is köszönöm a segtíséget.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1205) Bici válasza Lolek (#1203) üzenetére


Bici
félisten

Coolink U8 120 lehalkított ventivel.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1206) C^^ válasza -zolee- (#1204) üzenetére


C^^
őstag

[link]

Ez szerintem a segitsegedre lesz ;)

(#1207) CounterBoci válasza Bici (#1202) üzenetére


CounterBoci
senior tag

[link]
Itt találsz többféle méretben is, rendelni is lehet online.

Oldáshoz mélyhűtő, nekem nemsok tapasztalatom van benne, erről inkább mást kérdezz bővebben.

(#1208) Ribi válasza -zolee- (#1204) üzenetére


Ribi
nagyúr

En mondok olcsobb megoldast is: nem kell atalakito. Direkt ugy vannak kialakitva, hogy a 4-bol csak arra a 3-ra lehessen radugni amelyikre kell.

[Szerkesztve]

(#1209) question man


question man
tag

ventillátort nézni érdemes itt [link]
van minden fajta és ha kell van hangos de extra teljesítményü amúgy pedig a Papst ventiket ajánlom drága de nagyon megbízható.
a proci hűtésére ha elég nagy a gép akkor egy Scyte ninja az ami jó és halkabb már nem is lehetne nekem a p4 2.8 EE Prescott-on ez van ez nagyon melegedő proci még a régi S478-as fajta ennek a nagyobbik tesóját a 3,2-est használják itt is a procihütők tesztelésére tehát akkor értehtő hogy van ám rendeen hőleadása. amúgy meg nekem full terhelésen max 47-48C az amit ezzel a bordával lead az előtte lévő zalman 7000bCu-val ez nagyjából 49-52C között mozgott a gyárival meg egy laza 55C-on ment a vas full terhelésnél ami azt jelenti hogy film kódolás és 100%-os proci terhelés egy laza 10-16 órán át.
Ja hogy mennyire melegszik a proci, mivel elég szellős az épület ahol lakom és néha behal a fűtés ilyenkor beállítom kódolni a gépet és mikor hazajövök 8 óra után kellemes 23-24 fokon tartja a szobát :DDD

[Szerkesztve]

a számítógépek füsttel működnek

(#1210) wesker24


wesker24
senior tag

Vettem egy Zalman CNPS 9500 Led-es procihütöt !!!

Tudom hogy kell berakni de hogy rakjam be úgy hogy még jól is tudjon hüteni ???

Hogy ne ütközzön a levegő egymásba !!!

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1211) wesker24 válasza wesker24 (#1210) üzenetére


wesker24
senior tag

Ja és ASUS P5LD2-es alaplapom van !!!!

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1212) Met


Met
nagyúr

Mióta nincs kánikula pang a topic :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1213) Lolek


Lolek
aktív tag

#1203?

THX

(#1214) wesker24


wesker24
senior tag

#1210 ??

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1215) Winner_hun válasza wesker24 (#1210) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az attól függ, hogy hol van ventillátor a gépedbe. Oldalt van a procihűtőnél? Hátul van? Felül van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1216) wesker24 válasza Winner_hun (#1215) üzenetére


wesker24
senior tag

Ime a válasz

[link]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1217) Winner_hun válasza wesker24 (#1216) üzenetére


Winner_hun
félisten

a gép tetején vagy elöl van venti?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1218) tomiee85


tomiee85
senior tag

Hello!!

Segítenétek nekem? Kellene 5e forint alatt 20 db el es hütö (ne legyen hangja) s478 ra.
Tudnátok adni tippeket?
Elsö nekifutásra erre gondoltam: Arctic-cooling Freezer 4

köszi

(#1219) wesker24 válasza Winner_hun (#1217) üzenetére


wesker24
senior tag

se az elején se a tetején nincs venti amint a képen is láthatod mindössze csak 2 venti van benne a ház hátoldarára rárcsavarozva.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1220) Winner_hun válasza wesker24 (#1219) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én azt befelé fordítanám:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1221) CounterBoci válasza Winner_hun (#1220) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Megerősítem. wesker gondolj bele: a lopótököt is nagy erővel kell szívni, hogy jöjjön felfelé a bor :) . Ne csinálj vákuumot a gépedbe, mert így kínkeservesen jut be a friss levegő.

(#1222) wesker24 válasza CounterBoci (#1221) üzenetére


wesker24
senior tag

thx :R :R :R

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1223) Pinya007 válasza ttower (#1201) üzenetére


Pinya007
tag

Hi!

Szerintem elég, ha hátulra és felülre teszel ventiket. Hő nagy része így távozik. Esetleg ha elől is van hely és szellőzőnyílás oda is egyet. Ha oldalra is teszel ventit az rontja légáramlást , a fent leírt esetben előlről áramlik be friss levegő, jó esetben winchesterekre, hátul pedig ki a meleg.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1224) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
A tápomban lévő venti szeretném egy halkabbra cserélni. A jelenlegi:
Name: Yate Loon D12SH-12
Size: 120x120x25 mm
Speed: 2200 RPM
Airflow: 88 CFM
Noise: 40 dB
Stol kolléga azt mondta, hogy légszállításban max. 20%-kal mehetek a gyári érték alá. És van még egy olyan kikötés, hogy elterjedt típus legyen, mert debreceni vagyok. Tehát ne olyat ajánljatok, amit csak TTS kolléga tud beszerezni!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1225) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Figyelembevéve a teljesítményt, és a zajszintet, szerintetek melyik lenne az ideális?

Coolink Bat
Cooler Master Hyper 6+?

ATX a házam teljesen hétköznapi elrendezéssel, nameg egy jó meleg AMD Athlon 2600assal, ami 2080Mhzen ketyeg. Hozzá kell tenni, hogy a 12cmes Code táp a procihűtőre nyomja a meleget, szóval azzal is meg kellene bírkozni, ugy hogy 55°C fölé nem megy a hőfok.

Mellesleg a Code proci felé leadott meleg levegőjének semlegesítéséhez milyen ötletetek van? Ház tetejére berakott, kifele szívó venti, jó lenne?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1226) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Hali.
Az AMD procimon mozog a gyári hűtő ha erősebben megnyomom (csuszik a procin) Gondolom ez nem olyan jó :( Kellene egy kis help privibe :(

(#1227) Winner_hun válasza Dzsolo (#1226) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem baj, ha egy kicsit mozog, előfordul:)
mivel gyári hűtő, ezért a kerete nem engedi, hogy lecsússzon, a hűtése meg ugyan olyan marad.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1228) Szten Márs válasza Agostino (#1225) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Hozzá kell tenni, hogy a 12cmes Code táp a procihűtőre nyomja a meleget''
? :F

A 12 Cm-es ventivel szerelt tápok a proci felől SZÍVJÁK a levegőt, és hátul, ahol a méhrács van nyomják ki azt....

Amúgy ha a Code Codegent akar jelenteni, márpedig mi mást, akkor ajánlanék egy pánikszerű tápcserét... 7 ezer körül 300W FSP, 9 ezer körül 350W Chieftec, meg szintén FSP.

(#1229) LeC válasza Dzsolo (#1226) üzenetére


LeC
addikt

ment priviben válasz, igaz megkésve :DDD

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1230) LeC válasza Agostino (#1225) üzenetére


LeC
addikt

én a Coolink Bat-ot választanám. Egyébként ez volt a ph teszt győztes :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1231) LeC válasza tomiee85 (#1218) üzenetére


LeC
addikt

sztem adj fel hw piacon hirdetést hogy keresel ilyen hűtőt. Több sikerrel járnál.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#1232) Agostino válasza Szten Márs (#1228) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Butaságot mondtam tényleg. Kifele nyomja. Nem téma. : ))

Codegen - Nem tudom, egyenlőre marad asszem, nagyon halk, eddig jól ment. Miért kellene pánikszerűen cserélnem? 9 hónapja gond nélkül üzemel.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1233) Szten Márs válasza Agostino (#1232) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak gondoltam a géped jobban érdekel, minthogy feltedd rulettjátékra... ez itt off, ha gondolod nézz át a tápos topicba. Itt van ezen a topicgyűjtőoldalon az is :D A lényeg nagyjából az, hogy egy minden védelem nélküli elektronikai selejt szolgáltatja az áramot a gépedben, ami ha bármi baj van, vagy nincs, csak olyanja van a fél gépedet az örök pc-mezőkre küldheti.
MOD: még a 480W-os Codegen ér valami keveset a 360-as Sirtec belével... de az sem az igazi...

[Szerkesztve]

(#1234) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tegnap leteszteltem a gépemet kb. 3 órán át superpi, prime95, filmnézés és net kombinációval. A procit nem húztam, alap 3G-n megy.
A procihőm. 58-61 fok között ingadozott (alapon 55-58 fokos; 500-600 fordulaton megy a venti), a freezer 7 pro hűtő 500-1800-as fordultaszám tartományban dolgozott (pwm szabályozással). Elől 12-es szívó, hátul 12-es kifújó venti van + a táp venti, de a táp az oldalára van állítva van a házban, és elég messze van a procitól.
A ház tetején és a táp mellett van még szellőzőrács 9cm-es hellyel, de nincsenek bent a ventik. A táp mellettit azért vettem ki, mert az csak hideg levegőt fújt ki. Az oldallap zárt, valamint a gép is egy zárt térben van (előlről nyitott), de van 4 db d=60mm-es lyuk vágva az asztalba hátul, hogy legyen némi szellőzés.
Lehet-e valamit javítani ezen a hőfokon léghűtéssel? (Ha pwm kikapcsolással járatom a cpu hűtőt, akkor az 2600-2700-körül forog fixen, de nagyon hangos - viszont alapon a proci 40-41 fokos, terhelve 53-55)
Ma v. jövő hét elején lesz egy 9500-as Zalman hűtőm is, kíváncsi vagyok, mit tud...
Konfig az adataimnál.

(#1235) Met válasza gilfoyle (#1234) üzenetére


Met
nagyúr

Nemtudom, hogy az LGA775-öshöz képest a S478-as proci mennyire melegszik jobban.
De nekem most CPU 49 gyári hűtővel 1800-as fordulaton, MB 33. Az oldal lapon van egy 12cm-es venit a poric felett majdnem fúj befelé, elöl egy 8cm-es Zalman lassú fordulaton szintén befelé fúj és hátul egy 8cm-es venti lassú fordulaton fúj kifelé + a táp.
Terhelénél max 60 fok körül mozog és a procihűtő pörög fel (Asus Q-Fan).

Nyílván számít, hogy hátul mennyire gyorsan tud kijutni a meleg levegő a zárt térből és talán az is, hogy elöl honnan szívja be, mert én a ventit a cd-rom helyére állítottam be, tehát nem a gép előlapján keresztülszívja be a levegőt hanem majdnem közvetlenül a szabadból :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1236) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Sikerült rájönnöm, hogy miért ilyen zajosak a 8cm-es Silent Blade ventijeim.
Az egyik fordulatszáma (amit hangosnak is hallok): 1960-2060 RPM, a másik (amit kellemesen halknak hallok): 1840-1940 RPM.
A baj az, hogy gyári értéknek ezt írják a dobozra: 1700 (+/-10%) RPM!
Ráadásul nem tudom, hogy fontos-e, de a zajosabb kék színű, a halkabb pedig fekete.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1237) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egyébként teszteltem a gépet PASSZÍV hűtéssel.
Ez úgy nézett ki, hogy lehúztam a procihűtő ventijének a kábelét, a venti maradt, csak nem forgott.
A gépben hátul egy szívó, és oldalt egy fújó üzemmódban dolgozó 8cm-es Silent Blade dolgozott, plusz a táp 12cm-es ventije.
Amikor a Silent Blade-ek 5V-on mentek, akkor 60 fok volt a proci max. hőfoka, ha 12V-on mentek, akkor pedig 51 fok.
Egyéb részleteket az érdeklődők a 'Sempron klub'-ban találnak!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1238) tomiee85


tomiee85
senior tag

Segítsetek léci:

Van egy s478 as 2.8, as celeron proci amit nem akarok húzni. Mindössze a hifim miatt 0 hangú hütö kéne.

Erre a kettöre tippelek (mert már freezer 4 et nem lehet kapni :O :O :O :O )

- Glacialtech 4360 light
- Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TC

Melyiket ajánljátok????

(#1239) question man válasza tomiee85 (#1238) üzenetére


question man
tag

ami passzív
-scythe ninja
-thermaltake silent tower
-vagy a thermal right legtöbb hőtőlye
itt keress [link]

a számítógépek füsttel működnek

(#1240) t1 válasza tomiee85 (#1238) üzenetére


t1
addikt

nem lehet már Freezer 4-et kapni?akkor nekem még szerencsém volt.. sztem az Artic Cooling az jó nagyon csendes jobb mint a gyári sookal.

(#1241) tomiee85 válasza t1 (#1240) üzenetére


tomiee85
senior tag

bár a 0.9 sone amit annak ir az áll több mint 30dBA nem akarom elhinni...

(#1242) Flame


Flame
csendes tag

Hali!

Nos én két kérdéssel kezdenék. Elsőként nem tud valaki valamilyen halk VGA hűtőt? Azért lenne szükségem rá, mert hát ami alapból van a VGA-mon(Radeon X1800GTO), az néha olyan mint egy középkategóriás porszívó...szóval ha egy játékközben beindúl erősebben, akkor a zenét simán elnyomja. Szükségem lenne valami halk, de léghűtéses megoldásra.

A másik kérdésem, hogy az alaplapomon(Abit KN8 Ultra) van egy kis chipset venti, és sokszor mikor bekapcsolom, akkor hangosan kerreg. A venti keretének oldalába vagy nem tudom pontosan, de akadnak a lapátok, és kerreg mint a hétszentség. Csak úgy hallgat el, ha kézzel benyúlok, megállítom a ventit, és a lapátokat megnyomogatom kézzel. És akkor az érdekelne, hogy érdemes-e szétkapni, és megpróbálni megcsinálni(ha igen akkor mi lehet a megoldás), vagy inkább dobjam be a szervízbe, és majd ott kiokoskodják?

Előre is Köszi.

Flame

(#1243) BóBe


BóBe
csendes tag

Sziasztok!

Hát én VGA hűtő megoldásom ez lenne nekem eddig bevált potival tudom a sebességét állítani egy (Radeon 9600 Pro 256) alapjáraton semmi hangja sincs :)
[link]
[link]
Most tettem Ram hűtést a kártyára vékonyan kentem rá pillragasztót:
[link]



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Egy nap ami el se jön talán soha, kérek majd egy szivességet. (Don Vito Corleone)

(#1244) tts válasza Flame (#1242) üzenetére


tts
addikt

Arctic Cooling X2 vagy Thermalright V1-Ultra

(#1245) KoM@


KoM@
tag

Hali!

Ha egy ventit állandóan maxon járatok, az jelentősen rontja az élettartamát? (ys-tech venti)

Asus P4P800deluxe, P4 NW 2,6-> 3,1ghz(OC)--> MAGYAR Alcomp CUAL 550 Pro P , 1gb ddr 377mhz (dual channel), Gainward 6800GS Golden Sample 256mb, Samsung SyncMaster 753DFX, Samsung 120GB

(#1246) Játékos válasza tomiee85 (#1238) üzenetére


Játékos
addikt

Hali!
Nekem is Artic Cooling Super Silentem van, és nem hülyéskedek, több. mint másfél éve még tud némán dolgozni!!! Most egy 3.0Ghz-s Prescottot hűt, ha dolgoztatom a procit, akkor megy 2100rpm körül, és ilyenkor 52-53 fokos a prescott (némi túlhúzás mellett!). Éjszaka pedig le van véve a fordulatszám 40-50%-ra. Igaz, elég lenne 60-ra (kb. 1200rpm), mert már ott is TELJESEN néma. Legalábbis a zárt házból nem lehet kihallani! Nagyon ajánlom ezt a kis hűtőt, és minezek mellett nem kérnek érte túl sokat. A 2,8-as cerkát vígan meghűti!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1247) Játékos válasza KoM@ (#1245) üzenetére


Játékos
addikt

Nyílván, de ne kérd, hogy számolja ki neked valaki, mennyivel... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1248) KoM@ válasza Játékos (#1247) üzenetére


KoM@
tag

jajj ez most nagyon humoros volt, de én arra gondoltam hogy teljesen tönkre fogom így tenni vagy úgy van kitalálva hogy ezt is tartósan bírja? Nem fog kb 2-3 hónap után zörögni meg tönkremennI?

[Szerkesztve]

Asus P4P800deluxe, P4 NW 2,6-> 3,1ghz(OC)--> MAGYAR Alcomp CUAL 550 Pro P , 1gb ddr 377mhz (dual channel), Gainward 6800GS Golden Sample 256mb, Samsung SyncMaster 753DFX, Samsung 120GB

(#1249) (Bundás) válasza KoM@ (#1248) üzenetére


(Bundás)
addikt

Arra találták ki, hogy ''maxon'' pörögjön, ha csak nem túlpörgetésről van szó jelen esetben. Üzemóra a gyárilag szabott fordulatszámon van számolva.

(#1250) Keserves


Keserves
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Most ruháztam be egy új gépbe, de a hűtése elég gyenge és hangos. Tud valaki ajánlani az Arctic Cooling freezer 64 pro -n kívül még extra csendes procihűtőt? VGA-ra Ti mit tennétek a gyári helyett, mert az egy helikoptert is megszégyenítene.
A házban lesz elől egy 12 cmes befújó, hátul van már egy ugyan ilyen kifújó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.