Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

Milyen 12 centis és 92 centis ventit ajánlotok az Antec SOLO ház hűtőinek?

(#1552) Pat válasza Beretta 92R (#1551) üzenetére


Pat
tag

Ha az elsődleges szempont a csönd....:

120-asból jelenleg a leghalkabb ventik a Scythe - S-Flex -ek..
PH: [link]
~3500 FT [link]

németük grósze teszt a legjobbakról: [link]
5v/12v minden amit akarsz..

angolul az eddigi referencia hűtőről: Nexus 92 and 120 reference fans [link]
narancssárga vékony...könnyen felismeretőek

[link] itt is ezt választották..

olyan tesztről ami a Nexust meg az S-flexeket eggyütt méri nem tudok..
de többnapos tesztnézegetés után inkább az S-flexeket javaslom..
egyetlen egy dolog, ami necces, hogy a leglassab (800) as sflex 5 volton nem mindig indul el..
és a középső (1200) 5 volton még halkabb mint a 800as 12 volton..

hja és 92 esekből marad a nexus vagy esetleg papst..
remélem segítettem :D




[Szerkesztve]

(#1553) Noddy


Noddy
senior tag

Nagyon hangos a gépem. Hogy tudom megállapítani, hogy mitől? Milyen technikával lehet mérni hogy melyik venti hangos?
Abit IC-7(ventis NB gyári), Celeron 2GHz (Gyári intel borda+venti), egy db 12cm-es foxcoon venti, táp 12-cm.
Ha meglesz a bűnös majd tippeket is kérek az elhalgattatására.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1554) FehérHolló válasza Noddy (#1553) üzenetére


FehérHolló
veterán

Legmegfelelőbb eszköz erre a célra a füled.

IC7-es ventije olyan 2 év múlva elég hangossá tud válni az ismerettségi köröm elmondása alapján. Az más kérdés, hogy a saját IC7-es alaplapomon ez 3 év alatt nem történt meg vele.

Ha esetleg leírnád, hogy pontosn milyen ventik vannak és hol (procin és a tápon nem mondtad, hogy mi van), akkor még tudnánk is segíteni.

Különben a legjobb módszer az, hogy egyenként lehúzogatod a ventik tápcsatiját (=nem adsz nekik áramot), és amikor halk lesz a gép, akkor valószínűleg az a venti volt hangos, amit épp akkor kötöttél le.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1555) turho


turho
addikt

Viszonylag olcsó, de nagyon halk (motorhang pláne) 70 m-es 25 vagy 20 mm vastag ventit tudtok nekem ajánlani? delta venti van az x360-amba, de bármit csináltam már vele (szét van trancsírozva pedig9 nem a szélzaja zavaró, hanem a motorhangja (gumival elcsatolva is morog és szét tudnám verni).
Vettem azt a kéken világító vackot bele, de az is zúg. Mostmár valami értelmesebb ventibe tenném a pénzem. Légszállítása legyen azért csak motorhangja ne....(én ne legyen 0.32 A az áramfelvétele mert az tuti erős motorú, és ugyanott lennék. indokolatlanul erős némelyik ventibe a tekercselés, és zúgnak faszán).
köszi...

Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

(#1556) venember83


venember83
nagyúr

Akinek regebbi tapja van (350-400wattos, 1db 8cm-es ventivel), s egyetlen problemaja, h hangos a venti benne, annak ajanlok 1 jo s kiprobalt megoldast.
Eloszor is a tap aljat -ami a proci folott van- vagja ki megkozelitoleg olyan korben amilyen korben 1 12cm-es venti lapatai forognak (nem lyukakat tenni ra, mert akkor nem fog eleg levego jutni a tapba) fogasson fel a kor alaku lyukra (kivulrol, mert belul nem fog elferni) 1 halk 12 cm-es ventit (en 1 SilentBlade-t tettem). A lemezhez hozza lehet erositeni a 12centis ventit, ugy hogy lyukakat furunk a lemezbe, ahol a venti felfogatocsavarjai kerulnek. Miutan kivette az eredeti tapventit (mert ugye ennek az eltavolitasa a cel) a helyere kosson be 1db 100 ohmos ellenallast, hogy az elektronika tovabbra is ugy erzekelje, mintha meg mindig ott lenne a venti. A 12cm-es venti tapkabelet meg ra lehet kotni az alaplapra, a SilentBlade-t szabalyozni se kell, hangja nincs 12V-on, viszont eleg levegot juttat be a tapba.
A tap szellozorostelyait kivulrol nem art ugy lefedni, h csak 1 iranyba tudjon kimenni a levego a tapbol, meghozza hatul. Erre meg nem talaltam jo megoldast, jelenleg a szellozonyilasok kartonpapirral vannak beboritva, amit szigetelo szalag fog oda, ez persze mind szigoruan kivulrol!
Tudom, h viszonylag sok munka mindezt megtenni, de 1 szombat alatt megvan, sok szerszam se kell hozza, eleg 1 furo, reszelo, forrasztopisztoly meg ugye az az 1 db ellenallas, de a tap ezentul a leheto leghalkabban fogja tenni a dolgat. Mindenkinek sok sikert!

(#1557) Noddy válasza FehérHolló (#1554) üzenetére


Noddy
senior tag

Sajnos a fülemmel az a baj hogy ezek a ventik mind egykupacban vannak és nem igazán tudom elkülöníteni őket.

A tápon egy 12 cm venti van, a táp márkája ISO-550 (420W)(Foxconn házban ez volt benne, ez és a hátsó 12 cm-es venti vadonat újak, az alaplap és a proci 2+ évesek lehetnek kb.).

A procin mint említettem intel borda és venti van (dobozos). Ő sajna nem mai legény, kb 2 évesre tippelem.

Mikor huzogathatom le a ventiket, mikor megy a gép vagy mindig állítsam le mikor leveszem és vissza rakom?Lehet hogy ez hülye kérdés volt, de nem akarom az alaplapot tönkre tenni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1558) Beretta 92R válasza Pat (#1552) üzenetére


Beretta 92R
tag

Nagyon köszi sokat segítettél. :R

(#1559) Pat válasza Noddy (#1557) üzenetére


Pat
tag

hát innen a lehető legnehezebb megállapítani hogy mi hangos a gépedben.. :D
szóval ez Neked kell megállapítanod.. egész egyszerűen lekapod a házad oldalát.. már így is hallod kb. hogy mi a hangzavar oka.. de hogy egyértelmű legyen, egyesével lekapkodod a ventiket. én sosem állítottam le a gépem ilyen miatt, és rengeteget tesztegettem a gépeimet...
..ha nem akarsz tápot cserélni mert ha jó akkor minek.. (nem tudom mi van benne) akkor a benne lévő ventit egy halk 12 lecserélheted. attól még hogy egy venti új, attól még lehet nagyon hangos is.. passzív northbridge hűtés sztem mindenképp.. vidkarid? rengetegen van sívító miniventis hűtés...
nameghát olvass vissza a topikban, sok hasznos információ van..
hajrá :)

(#1560) Flagstaff2 válasza Noddy (#1557) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Gép oldala levesz és kézzel lefogod állóra pár pillanatig az összes ventit egyenként. Ennyi.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1561) Noddy válasza Flagstaff2 (#1560) üzenetére


Noddy
senior tag

Kösz szépen. Nem vagyok egy nagy buhera mester de ez menni fog.

A vid. kari passzív az biztos nem zúg :D

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1562) FehérHolló válasza Flagstaff2 (#1560) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nekem anno a gyári Intel hűtő, amit a Pentium D-hez adtak, bedarálta az ujjam, azóta nem játszok ilyennel. :))

Skynet is real. It's called Google.

(#1563) Noddy válasza Noddy (#1561) üzenetére


Noddy
senior tag

Gyorsan ki is próbáltam a tippeket, eredmény: (közben megtaláltam egy másik topikot is -> speedfan, így kézzel csak a nagy 12-es ventit kellet lefogni.)

1. helyezett: IC-7 NB: sajnos ő a leghangosabb. :(
2. helyezett: Intel gyári venti: 35% már szinte nem is hallani de 100%-on zúg cefetűl :(
2. helyezett: táp, monoton mély zúgással :(
4. helyezett: nagy 12-es olyan hangja van mikor erőssen fúj a szél, ez most mitől van (méhsejt rácsos hátsó fal v. túl gyorsan forog)? A venti rossz vagy csak a szélzaj.

Tehát mindenki részt vesz a zaj szinfóniában :( , azt hittem kevesebbel megúszom.

FehérHolló: Én se mertem hozzányúlni, meg nem is lehet.

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1564) FehérHolló válasza Noddy (#1563) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én hozzá merek nyúlni, csak ha lehet, akkor más megoldást alkalmazok a történtek után.

Annyit tudnék tanácsolni, hogy a NB-re rakj valami jobbfajta passzív hűtést, próbáld meg visszafogni a többi ventit annyira, hogy még normális hőmérsékleten tartsák a hűtőtt dolgokat.
Ha még mindig hangosak a cuccok, akkor pedig érdemes új ventit/ventiket venni, ha van pénzed. Nagyon úgy fest számomra, hogy kiszolgálták az élettartamukat.

Megjegyzések:
1. Tápventit ne próbáld meg visszafogni.
2. 2db kettes pontod van. :)
3. Várd meg a többiek válaszát is, mert szerintem ők okosabbak nálam ilyen téren.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1565) ANT válasza Noddy (#1563) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg a 4. helyezettnél kipróbálhatnád, hogy kivágod a méhsejt-rácsot, és beteszel a venti elé egy ''grillrácsot''.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1566) Flagstaff2 válasza Noddy (#1563) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Ha a házventinek csak szélzaja van,akkor vágd ki mögüle dremellel a méhsejtet! Sokat fog halkulni. Esetleg ugyanezzel az eszközzel szabadítsd meg a kerettől is a ventit,csak annyi kis keretet hagyjál rajta amivel épp fel tudod fogatni a helyére. NB-re passzív cooler,CPUra meg valami mittomén. Ha van kedved moddolni kicsit akkor AC Freezer7pro,ha nincs akkor nézelődj. Nagy moddolás nem szükséges amúgy, Játékos már leírta mit kell tenni,max fél óra az egész. :)

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1567) Flagstaff2 válasza FehérHolló (#1562) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Hámmer aztat elég nehéz pont a közepénél lefogni. :) Megoldás: Gép kikapcs,venti lefog,gép bekapcs,majd venti elenged. És rögtön kiderül a merre hány méter.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#1568) Pat válasza Flagstaff2 (#1567) üzenetére


Pat
tag

vagy speedfan... :D

(#1569) Blackhole13 válasza fefo1 (#30) üzenetére


Blackhole13
senior tag

:)

[Szerkesztve]

(#1570) Bali1991 válasza venember83 (#1556) üzenetére


Bali1991
tag

Eléggé jónak néz ki amit leírtál asszem meg is próbálom egy p2-es tápján. Azt akarom kérdezni hogy a 12cm-es fújja a levegőt a tápba nem? Meg hogy az elkészítésnél te körbefurkáltad a kivágandó mintát aztán átszakitottad fúróval és végül kireszelted? Én lehet bennhagyom a 8-cm ventit is ha meg tudom oldani hogy csak 5v-ot kapjon. :R

(#1571) venember83 válasza Bali1991 (#1570) üzenetére


venember83
nagyúr

fujja be a levegot alol s hatul jon ki a levego, azert kell a szellozo racsokat, amik korbe vannak betakarni valamivel, h a meleg levego ne menjen vissza a hazba. Igen, jobb megoldast nem talaltam, apam lakatos, o sem :P Korbefurtam a mintat, a lyukak 1mashoz a leheto legkozelebb kerultek, aztan reszelovel 1ik lyukbol a masikba. Munka, de ha eleg durva a reszelo, akkor viszonylag eleg hamar megy. Kicsit konnyit a helyzeten ha a lemezt be tudod fogatni 1 satuba, akkor az legalabb alol fix s csak felul kell lefogjad kezzel. Furoval nem fogod tudni atszakitani, mert a fej tancolni fog a lemezen s reszelokent se hasznahatod, h 1ik lyukbol a masikba menj, mert a fej eltorik. Szoval marad a reszelo.
A ket venti szerintem csak egymast fogja zavarni, nem lesznek osszhangban, jo esetben kisebb legnyomas lesz a tapban mint a hazban -de ezt ketlem- rossz esetben meg tulnyomas - ez a valoszinubb. Ha meg utobbi eset van, akkor hiaba van ott a 8cm-es venti, csak plusz zajforras.

(#1572) Noddy válasza Flagstaff2 (#1566) üzenetére


Noddy
senior tag

Na agyaltam egy kicsit:

NB: Zalman NB47J
CPU: kifejtenéd milyen moddingolásra gondolsz, nem ismerem ezt a ''Játékost''. Én Glacialtech 4380 light-ra gondoltam. Láttam erről az AC Freezer7pro-ról képet, kétlem hogy a házamba beférne úgy hogy a táp is bent van.
Táp: Azért írtam két 2. helyet mert egyformán hangosak, mi a véleményetek a chieftech tápok hangosságáról?(közben kiderült hogy a tápom se márkás, és ajánlják hogy cseréljem le).
Ház venti: sajnos koliban nincs fémvágó, így marad a csendesítés, poti vagy valami.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1573) Játékos válasza Noddy (#1572) üzenetére


Játékos
addikt

Hali !
Én vagyok az, akit nem ismersz. Néhány oldallal ez előtt leírtam, hogy moddoltam egy Freezer 7 Pro-t S478-as lapra ( Abit IS7- E2) . Erre célzott a kolléga. :R
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1574) opr válasza FehérHolló (#1550) üzenetére


opr
veterán

akkor tényleg a 8cm-es a ramokra a legjobb megoldás, a kis ventik előbb-utóbb nagyon zajosak lesznek a relative magas fordulatszám miatt ( kis venti alacsony fordulaton nem venti :D). A rögzítés tényleg macerás tud lenni, de megoldható ;)

Ha kertesházban laksz akkor kimész a műhelybe összeszeded amid van és előbb-utóbb nagyon jó kis megoldások születnek ott :B

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1575) Bali1991 válasza venember83 (#1571) üzenetére


Bali1991
tag

Hoppá! Most jöttem rá hogy nekem ez a megoldás nem jó mert nem fér el a cpu hütő és a táp között egy ventilátor. Erre van vmi megoldás?

(#1576) venember83 válasza Bali1991 (#1575) üzenetére


venember83
nagyúr

nem hiszem, hacsak a tapban (az also lemez belso oldalan) nem fer el a venti...

(#1577) ANT


ANT
őstag

Ha esetleg valaki igazán halk hűtést szeretne a vinyójához, tudom ajánlani ezt [link]. 7V-on járatva teljesen hangtalan, és nálam 6-7 fokkal hűvösebb a vinyó!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1578) venember83 válasza ANT (#1577) üzenetére


venember83
nagyúr

Azt nem probaltad, h 1 12cm-es halk hutot teszel be a hdd ele, h a hardra fujja a levegot? Az is lehuti, igaz nem ennyire, de akkor az tobb celt szolgal, hisz elol beszivja a levegot...

(#1579) ANT válasza venember83 (#1578) üzenetére


ANT
őstag

12-es hűtőnek nincs hely elöl, csak 8-asnak. Azt meg be is raktam, plusz ez a Coolink hűt alulról!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1580) venember83 válasza ANT (#1579) üzenetére


venember83
nagyúr

ugy ertheto..

(#1581) Pat válasza Bali1991 (#1575) üzenetére


Pat
tag

Nexus silent narancssárga 120asa sem fér be? az laposabb a normál ventiknél..

(#1582) venember83 válasza Pat (#1581) üzenetére


venember83
nagyúr

rossz valasz, az is 25mm-es mint a SilentBlade :(((
''Dimensions 120x120x25mm'' [link]
raadasul hangosabb is...


[Szerkesztve]

(#1583) Winner_hun válasza Pat (#1581) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1584) Pat válasza venember83 (#1582) üzenetére


Pat
tag

bocs! valóban 25ös.. nem is tudom miért gondodoltam hogy nem az..

viszont a PH-s ventiteszt szerint amit százezerszer rágtam végig anno, halkabb a nexus.. :D persze teljesen mind1 mert a Noiseblocker XL1 a leglahkabb most [link]
de itt [link] van az összes szóbajöhető egyéb venti.. S-flex - D, és Arctic Fan 12 ami még kiváló..

(#1585) Bali1991


Bali1991
tag

Még nem tudtam hogy beférne -e de sztem nem mert nem emelik fel sztem a benne lévő cuccokat 2.5cm-re. De ha lesz időm szétkapom.

(#1586) DTR


DTR
csendes tag

Sziasztok! Egy Arctic Fan 12L-t néztem ki, lehet már kapni valahol budapesten?

[Szerkesztve]

(#1587) stevenson


stevenson
csendes tag

Üdv nép!
Azért írok ide mert előkotortam a régi PII-es gépem és miért ne csinálhatnám meg és lehetne belőle egy amolyan szervergép szerűség (nálam ez azt jelenti, hogy le és feltöltés lenne a célja)
Mivel a sarokba lenne bevágva és éjjel nappal menne ezért a lehető legkisebb zajt kéne kibocsájtania... a procihoz (Celeron 433Mhz, socket 370) kinéztem 2 ventit:
Spire FalconRock II 5F271B1L3 3400+
Spire WhisperRock VI SPA04S4-U 3400+

A falcon(golyóscsapágy) szupercsendesnek van írva és 25 decibeles, a whisperrock-hoz (csúszó csapágy) ez a jelző nincs írva de ott van a 19dB... (elgondolkodtat)
Tehát melyiket érdemes (mármint a kérdés az hogy a csúszócsapágy megéri-e hogy halkabb (2. kérdés mennyivel?? sokkal?), de csúszócsapágyas, vagy legyen-e inkább a falcon?

Végső kérdés pedig hogy egy Geforce2 MX440-re tudtok-e mondani valami jó hűtőt, esetleg passzívat? (a foglalatok közt kb 6centi a táv)

ja és még egy: rakjak-e be még egy ventit a házba vagy ennyi elég egy PII-esnek?
És igen: a cél a lehető legcsendesebb kivitel (és semmi csilivilis led őrület)

Válaszokat, tanácsokat előre is köszi :R

How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

(#1588) Noddy válasza stevenson (#1587) üzenetére


Noddy
senior tag

Csak saját tapasztalat: A spire falconrock II nagyon halk, ha rajta kívül nem lesz más venti a gépben, sztem nem fogod hallani. A másikról nincs sajnos tapasztalatom, de mivel arra még kevesebbet írnak, lehet, hogy tényleg jobb.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1589) ANT válasza stevenson (#1587) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg tanulmányozd a Coolink Cool X sorozatot (van 8, 9 és12 cm-es változata is!) 25 dB-nél jóval kisebb a zajszintje! Nekem három ilyen venti is pörög a házban, ''észrevétlenül''!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1590) Pat válasza DTR (#1586) üzenetére


Pat
tag

Én is iyen ventiket akarok, ő az új silentgyőztes... kinnt tesztelték már pár helyen..
de itthon?! a magyarországi forgalmazó még csak azt sem tudta megmondani hogy mikor várható kb.. szal tudtommal nincs még nálunk. de ha találsz szólj! :)
egy baja van, fordítva nem lehet berakni :F

(#1591) Bali1991 válasza stevenson (#1587) üzenetére


Bali1991
tag

Hello! Nekem is volt egy p2-esem de annak semmi hangja nem volt. Sztem nem kell rá ilyen erős hütő. De te tudod. Akikkel beszéltem a táp kivágásról és a 12cm-es ventiről. És ha felülre raknám be a 12cm-est 12v-on és a mostnai 8cm-es is menne benne 5v-on? Azért gondoltam benne hagyni a 8cm-est mert a 12cm-es nem nagyon tud levegőt szívni mert a táp és a ház teteje között nagyon kicsi a hely.

(#1592) Gipsz Jakab válasza Bali1991 (#1591) üzenetére


Gipsz Jakab
csendes tag

Ha nagyon kicsi a hely, ahol levegőt tud szívni, akkor nincs semmi értelme felülre rakni a ventit:
1.: nagy szélzaj, de alacsony légszállítás
2.: a venti motorját is ez a légáram hűti, ha nem kielégítő a hűtés le is éghet a venti motorja

megoldás:
Vágd ki a ház tetejét. Több helyen (pl.: [link], [link]) lehet kapni fém porszűrő rácsot, ezzel le tudod fedni a nyíilást.

(#1593) zpitta


zpitta
csendes tag

Ki tudja, hogy kell a gigabyte kárnyáról a silent pipe II hűttést roncsolás mentesen eltávolítani? A bordák egyszerűen lejöttek, de a hátlapi rögzítéssel nem jutok semmire.
Köszi

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#1594) Winner_hun válasza zpitta (#1593) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, hogy milyen, csak gondolom. Ha műanyag pöckökkel van rárögzítve, akkor azokat össze kell nyomni és kitolni a helyéről.
Esetleg képed van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1595) zpitta válasza Winner_hun (#1594) üzenetére


zpitta
csendes tag

Sajnos nem ilyen egyszerű.
A leírás, kép:[link]

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#1596) Winner_hun válasza zpitta (#1595) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel sajnos nem sokra megyek, kéne látni a kártya hátoldalát, hogy hogy van rögzítve. Az biztos, hogy leszedhető.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1597) zpitta


zpitta
csendes tag

Egy jobb kép[link]

[Szerkesztve]

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#1598) Winner_hun válasza zpitta (#1597) üzenetére


Winner_hun
félisten

2 csavar fogja, csavarozd ki. Mást nem látok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1599) zpitta válasza Winner_hun (#1598) üzenetére


zpitta
csendes tag

Igen, akkor lejönnek a hűtőbordák, de a hátlapon ott marad a rögzítés, mert a csavarok nem jönnek ki a lyukból, csak forognak benne. Az egyik oldalt a csavar feje, a másokon a mentetes rész előtt egy hatlapfejű rész akadályozza, mintha egy anya lenn, de szétcsavarni nem tudom, nem akarom erőltetni féltem a kártyát. Mintha két darabból lennének összeragasztva véglegessen. De ezt kétkem, hogy ilyen végleges rögzítést alkalmaznának.

Csak az álló ventilátor halk igazán.

(#1600) Gipsz Jakab válasza venember83 (#1571) üzenetére


Gipsz Jakab
csendes tag

kissé off, van itt barkács rovat :)

Bali1991 (#1570)

A satunál sokkal jobb megoldás a párhuzam (pillanat) szorító! Vékony lemezt ne a levegőben fúrj, hanem rakj egy stabil asztalra valamit, aminek nem baj ha belefúrsz (pl.: használt bútorlap), erre rakd rá a lemezt és ezt rögzítsd a párhuzamszorítóval a lyukhoz a lehető legközelebb. Pontozd be, alacsony fordulatszámmal kezdj fúrni, így nem fog táncolni a fúró.
A furatok közti rész átszakításánál úgy rögzítsd, hogy a lyuk a levegőben legyen, természetesen a lehető legközelebb a rögzítéshez. Az egyik lyukba dugd be a fúrót, a forgás irányt állítsd úgy, hogy jobbra forogjon (ez a default beállítás :) ), kapcsold be, indulj el a jobbra lévő lyuk felé. Ha legalább 4-es fúróval csinálod és megfelelően rögzíted, akkor nem fog eltörni a fúró a lemez átszakításától.

Én nem vagyok lakatos :) , de ezen a megoldáson kívül van még néhány ötletem:
- magas fordulatú gép (talán ''dremmel''), itt a PH-n már emlegették néhányszor. Ennek van ''Tesco gazdaságos'' változata, ami néhány táp és PC oldallap átalakítását kibírja. Ehhez lehet sokféle fúró, csiszoló, maró betétet kapni.
- dekopírfűrész (szúrófűrész), nagyon finom fogazású lappal
- kézi ''Lombfurész'' [link] (itt van Barkácsszorító is, ezt szokták párhuzamszorítónak csúfolni)
- az anyagilag húzósabb megoldások (egy lyuknál még nem éri meg :) ) gépi lemezvágó olló (kézivel igen nehéz, de nem lehetetlen) pl.:
[link]
Bosch Rotocut
[link]


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.