Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Lindemann


Lindemann
tag

és én ? milyet vegyek? mert 4200ft-ért :B nem szeretnék..

(#1152) Winner_hun válasza Lindemann (#1151) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, a ventillátoroknál nem vagyok otthon, nekem a gépemben régi tápventillátorok vannak, 5 Volton járnak, meg vagyok velük elégedve, a hanguk szinte semmi. Így is a tápventillátorom és a winyóm a leghangosabb periféria a gépemben. Ventillátorra még nem költöttem és nem is tervezem vételüket

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1153) Lindemann válasza Winner_hun (#1152) üzenetére


Lindemann
tag

Esetleg gyártanál nekem pár ventit? :DD

(#1154) Winner_hun válasza Lindemann (#1153) üzenetére


Winner_hun
félisten

[kép]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1155) Lindemann válasza Winner_hun (#1154) üzenetére


Lindemann
tag

Na jó akkor más kérdés.. hogy tudnék kivágni a chieftec oldallapomon egy, vagy 2 12-es ventinek szépen helyet? :) valami ötlet, vagy esetleg segítség a mestertől ? :DD

(#1156) Winner_hun válasza Lindemann (#1155) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én dekopírral vágtam ki. Beleteszel egy fémvágó lapot és nekiesel. A dekopír talápára, ha fémből van nem árt rátenni valamit, mert igen összegányolja a ház festését.
Berajzolod a köröket, fúróval fúrsz lyukat, aztán kivágod. Ha nem akarsz sokat vágni, akkor körbefurkálod a kört és azt vágod ki, csak akkor több lesz a reszelnivaló

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1157) Lindemann válasza Winner_hun (#1156) üzenetére


Lindemann
tag

nincs dekopírfűrészem :( :P

(#1158) Winner_hun válasza Lindemann (#1157) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ha van egy fúrógép meg egy reszelő akkor jópár óra alatt azokkal meg tudod csinálni. Körbefurkálod a lyukat, majd a furatokat a fúrógéppel, azt oldalra húzva összevágod. Aztán reszelő. Remélem érthető:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1159) jerry311 válasza Lindemann (#1157) üzenetére


jerry311
nagyúr

a, keresel valakit akinek van.
b, keresel egy lakatosműhelyt a közelben, akik kivágják neked :)
c, veszel egyet (bőven elég a tesco gazdaságos is)

(#1160) Winner_hun válasza jerry311 (#1159) üzenetére


Winner_hun
félisten

c, veszel egyet (bőven elég a tesco gazdaságos is)

csak legyen fordulatszám szabályzós, igen hasznos kütyü rajta:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1161) 7600GT


7600GT
senior tag

Tudtok nekem ajánlani naggyon jó 92mm-es ventit?
Ha nem akkor is próbáljátok meg. :D
Ja és boltot is ahol lehet kapni.
Köszke.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1162) oettinger01


oettinger01
őstag

core 2 duóra milyen jó megoldás van? szeretnék TT-et mert eddig is ezt használtam, igaz az passzív volt...

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1163) Lindemann válasza oettinger01 (#1162) üzenetére


Lindemann
tag

haverom zalman 9500-öt vett rá, elég mutatós :D és persze jól is hűt

(#1164) oettinger01 válasza Lindemann (#1163) üzenetére


oettinger01
őstag

én nem akarok zalmant...

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1165) Winner_hun válasza oettinger01 (#1164) üzenetére


Winner_hun
félisten

Helyes. Akarj Coolink BAT-ot;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1166) oettinger01 válasza Winner_hun (#1165) üzenetére


oettinger01
őstag

honnan veszed, hogy az a legjobb duóra :F :U

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#1167) Winner_hun válasza oettinger01 (#1166) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt írtad: core 2 duóra milyen jó megoldás van? namost itt nem írtad, hogy a legjobb kell, mellesleg tudomásom szerint ezek már nem termelnek valami sok hőt, ha az én A64 3200+-omat 3500+-ként elviszi passzívan 45 fokon, akkor azthiszem, hogy ez elég jó hűtő:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1168) Gipsz Jakab válasza Winner_hun (#1158) üzenetére


Gipsz Jakab
csendes tag

Nincs is jobb, mint ezt a vékony lemezt reszelni :) .
Ha nagyon rányomod a reszelőt, akkor össze vissza hajlik, ha nem nyomod rá, akkor meg igen sokáig tart.
A reszelés helyének közel kell lennie a rögzítési ponthoz, tehát inkább egy asztallaphoz rögzítsd párhuzam szorítóval.
Gömbölyű, vagy félgömbölyű finom (apró fogú) reszelővel próbálkozz :) .

Mellesleg (ha már amúgyis van egy fúrógéped) a reszelőnél sokkal jobban jársz egy ''bosch'' kővel. A hivatalos neve, ha jól emléxem csapos csiszolókő, vagy csapos köszörűkő. Ez egy henger alakú, 2-3 cm átmérőlyű, fúrógépbe befogható csiszolókő, olyan anyagból, mint a köszörűkő. Így is rögzíteni kell.

(#1169) Winner_hun válasza Gipsz Jakab (#1168) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó hangja van, az bizots, El is felejtettem hirtelen a fúrógépbe fogható köszörűszerűséget, pedig én is azzal csináltam
csak az a baj, hogy gyorsan kopik:((

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1170) CounterBoci válasza Gipsz Jakab (#1168) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem akarok kötözködni, de a ''bosch'' kő azért van olyan anyagból mint a köszörűkő, mert az is köszörűkő, csak éppen furatköszörülésre használják. Másrészről meg annak több ezres fordulat kell, sok sikert a fúrógéphez.

(#1171) F.B.I. válasza Winner_hun (#1149) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hi mester!A ház eléggé kicsi sajnos.Előről 2 db 8cm-es Zalman szívja, hátl pedig 2 db 8cm-es silent fújja ki+12 cm-es silent oldalról procira.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1172) Winner_hun válasza F.B.I. (#1171) üzenetére


Winner_hun
félisten

hátul hol vannak a ventik? Egy a proci magasságában egy a VGA-nál? Ha a VGA-nál, akkor az fújjon befelé, többre mész vele;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1173) F.B.I. válasza Winner_hun (#1172) üzenetére


F.B.I.
veterán

Rögtöna kártya felett van mindkettő egymás felett.A procihűtő teteje mega táp között 2cm ha van :((( .Lehet, hogy a prockóról távozó meleget érzékelii a táp és ezért pörög ennyire a táp :F ?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1174) 7600GT válasza oettinger01 (#1162) üzenetére


7600GT
senior tag

Léghűtésből Schyte Mine cuccot vegyél vagy Zalman 9500AT-t.
Szerintem a jelenlegi felhozetal mellett ne vegyél tt.
Amúgy a Core 2-ök csak voltmoddnál kezdenek el rendesen melegedni.
Az én 9500AT-m a túlhajtott Allendale prockómat nem engedi 55 fok felé 7 volton.
Elég meggyőző voltam?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1175) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Eléggé jól írok hajnalban. :))

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1176) D@ni88


D@ni88
addikt

na kérem, ma voltam a Félegyháza legjobb számtechbolja kirakatát megnézni, és megláttam egy légcsatornát a kirakatba :)) hát már mióta kerestem egy ilyet. meg a fórumot olvasgatva jónéhány PH-s csávó is.
a cucc Air duct néven fut asszem és 700ftos ''horribilis'' áron kapható :D ezen túl 8cm=>7cmes ventiátalakító is van, ami mifelénk ritkaság számba megy.
(Mert egyszer voltam bent egy másik helyi bltba, és venni akartam volna egy 7cmes ventit, erre azt a válast kaptam, h ilyen ventiszabvány nincs is) na mind1, holnap megyek és meg is veszem a cuccot.
bye

(#1177) 7600GT válasza D@ni88 (#1176) üzenetére


7600GT
senior tag

hát....
nem tudom hogy mi értlme van de biztos jó...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1178) Winner_hun válasza F.B.I. (#1173) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor talán fújjon befelé, próbáld ki úgy is és nézd a hőmérsékleteket, aztán amelyik a hidegebb azt használd

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1179) virkir válasza Winner_hun (#1178) üzenetére


virkir
veterán

Esetleg meglehet próbálni belenézni a tápba, hogy hova van a ford. szab. hőérzékelője téve és átrakni egy kevésbé melegedő helyre?
Nekem a SF tápom indult auto állásba hangosan, mindig hajolgatnom kellett hogy átkapcsoljam halkra aztán meguntam és szétszedtem kiderült egy tekercshez ragasztották az érzékelőt, átraktam a hűtő bordák közé azóta nincs hangja a tápnak és nem melegszik jobban.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1180) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Emberek!

Van rajtam kívül valaki akinek az alaplapi chipset hőérzékelője egy nagy kaki? (Asus A8n-sli) ELőször is tettem rá egy zalmi nb 47-est a kis 8000-ret pörgő venti helyett. (azzal volt hogy 40 fokot is jelzett a cuccos.)
Aztán feltettem a zalmit, vemti nélkül simán ment 42 fok fölé is tovább nem hagytam, raktam elé egy 8-as ventit így azt írta 33 fok volt átlagba. Amit már ekkor furcsállottam, mert ha megfogtam a bordát, erőssen égette a kezemet.

Aztán most megvettem a legújabb zalmi chipsetcsodát ezt az NBF-et.
Alap hogy minden lapra simán felszerelhető, csak az Asus A8N- szériákra nem, holott erre semmi nem hívja fel a figyelmet, még a neten se. Elvileg az összes lapot kompatibilisnek tekintik. Effektíve ez is az, csak gyakorlatileg nem. Ugyanis függőlegesen kellene felrakni ezt a csodát a vidikarink mellé, de a vidikariból kb 1, 1-5 centi belelóg (pedig nem hosszú karim van csak egy 7600gt, mi a sz@rt kezdenek azok akiknek GTX-eik vannak, vagy akár 7800gt, szóval egy vicc :( ) így jön az alternatív, nem szabályos megoldás = vízzszintesen ippekhogy fel lehet helyezni a zalmit, de a vidikari vf700-asába frankón egy 3cm-ert ide is belelóg (talán ha a gyári hűtés lenne rajta akkor sehogyse tudtam volna felrakni a lapra.) de mivel a vf700-nak a legyezőit elég könnyű fizikailag kicsit (pár milit) elmozdítani ide oda- össze lehetett ''fűzni'' a két hűtőt a legyezők miatt... :Y
No comment... Szóval így fizikailag több ponton is érintkezik a vf700-as az NBF-el.
Tehát fel lehet rakni, de nagyon nehéz a vidikari hűtőjével a házba összefűzni a két legyezőst.

Aztán jött a meglepi. Ezzel a csodalegyezővel már vanti nélkül sem mentem 35 fok fölé. (A dióda szerint!)
Azonban megint megfogom és meleg mint az istennyila. Gondolom magamba b@aszki ez nem 35 fok, ez legalább 50. Aha, veszem elő a hőmérőt (pontosabban lázmérő) és dugom be a végét két tetszőleges legyező szárnyai közé.
Nézem folyamat, kb 15 másodperc és már 36-megy tovább 42-nél kivettem mert féltem galyramegy a hőmérő. SZóval: SZ@R az alaplapi diódám. Tutti.
Kérdés: Ez speciális eset vagy gyakori, vagy van e egyáltalán ilyen, van mi a teendő, vagy hagyjam úgy ahogy van? Vagy meddig bírja ez az NForce4-es kazán a hőmérsékletet?

Előre is köszi az észervételeket. Bármien tanácsot fogadok! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1181) wesker24


wesker24
senior tag

hello mindenkinek azt szeretném megkérdezni hogy a következő 4 CPU Cooler közül melyik lenne a legjobb választás !!! Mindenképp olyan Cooler kéne ami már egész jól hüt, és jól néz ki (LED-es ).

1.Arcting Cooling Freezer 7 Pro (ennek sajnos nem lehet levenni a ventijét )

[kép]

2. Gigabyte GH-ED 521-MF (ennek nagyon jó kék LED-es ventije van)

[kép]

3. Scythe Katana CU (ehhez nem a gyári hütöje van hanem egy zöld LED-es venti)

[kép]

4. Thermaltake CL-P0092 (ennek meg szivárvány szinű ventije van)

[kép]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#1182) C@rbon


C@rbon
senior tag

HI!
Az Artic Coolig Freezer 7 Pro mekkora órajelet bír el?
3.8-at még elbírja?
V tudtok vmi olyat ami 5-6k körül van és elbír 3.8-at?
Kösz a segítséget!!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1183) slayer006 válasza wesker24 (#1181) üzenetére


slayer006
addikt

1.Arcting Cooling Freezer 7 Pro (ennek sajnos nem lehet levenni a ventijét ) :U
de le lehet, csak nem tudod másfajtára kicserélni
esetleg egy kis barkács ... :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1184) Met válasza wesker24 (#1181) üzenetére


Met
nagyúr

Én az első és a harmadik közül választanék.
A teljesítményt meg tudod nézni tesztekben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1185) tts válasza wesker24 (#1181) üzenetére


tts
addikt

a többi nincs egy fajsúlyban a Scythe Katana-val

(#1186) dbius válasza tts (#1185) üzenetére


dbius
veterán

Vmi ilyesmi fogalmazódott meg bennem is... a négy közül szvsz ez a legjobb....

(#1187) sgergi válasza wesker24 (#1181) üzenetére


sgergi
veterán

A négy hűtő közül szerintem is a Scythe Katana a legjobb választás. :D

(#1188) slayer006 válasza tts (#1185) üzenetére


slayer006
addikt

az attól függ, hogy Katana vagy Katana CU a kettő között van egy ''kis'' különbség: [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1189) Krapy


Krapy
tag

Hello mindenkinek!

Azt szeretném tudni hogy rakjam a ventiket!Merre fujják a levegőt!Van egy 12cms elöl,egy 12cms a tetején,egy 12cms a hátulján!Ja és a procin ami van 8cms az hogy kell hogy álljon?Szivja le vagy fujja rá?

Köszi elöre is :R

ASTRA 4 ever

(#1190) slayer006 válasza Krapy (#1189) üzenetére


slayer006
addikt

az első befelé, a többi kifelé

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1191) Krapy válasza slayer006 (#1190) üzenetére


Krapy
tag

Köszi!És a procin?

ASTRA 4 ever

(#1192) tts válasza slayer006 (#1188) üzenetére


tts
addikt

a belinkelt kép árulkodóan színes (rézszínes) ;)

Krapy - általában a venti fújjon a bordákra, de van néhány speciálisan kialakított borda (pl. a Thermalrigt régi SLK sorozata) amik durván egy ''T'' betűt szimbolizálnak, vagyis felül lényegesen szélesebbek mint alul, ezeknél ugyan olyan jó a szívó venti is - régebben a HT101-el voltak tesztek szívás/fújás elrendezéssel, ha jól emlékszem max 2 fok különbség volt

[Szerkesztve]

(#1193) Krapy válasza tts (#1192) üzenetére


Krapy
tag

Ok!


Köszi az útbaigazitást!
:R :R :R :R :R

ASTRA 4 ever

(#1194) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

# 1180? Valaki?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1195) slayer006 válasza tts (#1192) üzenetére


slayer006
addikt

én látom, hogy ''rezes'', mivel kerestem is kifejezetten ilyet :R
de a fórumtársnak lehet nem árt, ha tudja hogy kétféle létezik ... :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1196) Ribi válasza Ferdzsoo (#1194) üzenetére


Ribi
nagyúr

En alaplapom is ilyen, 36 fokosnak irja de ha rateszem a kezem akkor erezhetoen 40-50+. Radasul azon meg az alap passziv huto van ami hat hogy is mondjam, egy kis vacak. Egy szarul szellozo hazban is ki kell birnia, szal az en jol szellozo viskomban egy szava sem lehet.

(#1197) Ferdzsoo válasza Ribi (#1196) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem, köszi.
Honnan kezdenek ezek el fagyni?
Neked a sima Zalmi NB-47j-s van?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1198) Ribi válasza Ferdzsoo (#1197) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemtom mit bir az alaplap, de nekem nem sikerult kideriteni, mert nem az a szuk keresztmeteszet. Nekem a gyari huto van rajta [link]

(#1199) Bici


Bici
félisten

Halihó!

Van valami jó 5letetek arra, hogy ha a VGA RAM bordáim már egyáltalán nem ragadnak, akkor hogy tudom rárakni a RAMokra őket?
Láttam a TTS kft-nél zalman hővezető ragsztót. Ez lenne az egyetlen megoldás? Mi a tapasztalat róla? Lehet valahogy oldani?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1200) CounterBoci válasza Bici (#1199) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Hővezető kétoldalas ragasztószalag is van. Mindent meg lehet oldani, de rambordát legcélszerűbb ragasztani, mint mondjuk rácsavarozni. Ha meg már ragasztunk akkor ne pillanatragasztóval.

Oldásra legelterjedtebb megoldás a hűtőláda. Bele egy zacsiba, lezárni, és be a hűtőbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.