Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#7051) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali!

Lenne egy kis gondom. Ma üzemeltem be egy PVR3000 Deluxe tunert. Eddig 4x1 GB ram volt a gépemben, amivel egy 2000 XP Expert kari ment kifogástalanul. A hardveres kódolás miatt váltottam a PVR3000-re. Azonban a kari nem akar menni a 4gb ramommal, kénytelen voltam kivenni egy modult. Így tökéletesen megy a masina, a 4gb-tal már induláskor kékhalált dobott.

Van valami ötletetek az ügyre?

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7052) #65675776 válasza bucilali (#7051) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik driververziót használod és milyen OS alatt?

(#7053) bucilali válasza #65675776 (#7052) üzenetére


bucilali
aktív tag

Win7 x64 ultimate, jelenleg a 4.1.100.1332 verziójú driver. A Leadtek oldaláról szedtem le.

Mielőtt gépbe tettem, az Expert összes cuccát leszedtem, de mindenképp kékhalál.

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7054) #65675776 válasza bucilali (#7053) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom honnan töltötted le azt a drivert, de a PVR3000 Deluxe jelenlegi driververziója 6.0.2039.7001. [link] És ez van fent WU-en is.

(#7055) bucilali válasza #65675776 (#7054) üzenetére


bucilali
aktív tag

Felmentem a Leadtek honlapjára, kikerestem a pvr3000-t és ezt adta ki w7x64 hez.
Nem hinném, hogy ez lenne a problem, hacsak nem orvosolja a 4GB vs. pvr3000 gondot.
De megpróbálom az általad linkeltel.

Ugyanezt szedtem le. A kicsomagolt fájl tulajdonságainál, a részleteknél írja az általam írt verziószámot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7056) poero


poero
aktív tag

Sziasztok!

Meghalt az eddig használt TV tunerem.
Tudnátok ajánlani egy megbízhatóbb analóg (esetleg hibrid) Leadtek tunert, ami max 10e-ből kijön.
a konfigom:
Windows7 32bit
C2D E7500 (2,93GHz)
3 giga ram
SB X-Fi Xtreme

Köszi előre is!

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#7057) #65675776 válasza bucilali (#7055) üzenetére


#65675776
törölt tag

A >2GiB és hwMPEG codec problémát már ~3 éve megoldották.

Az általad megadott verziószán nem a driverre vonatkozik, hanem a telepítőkészletre. Egyébként pedig ne azzal telepítsd, hanem csomagold ki, és rakd fel kézzel az Eszközkezelőből.

(#7058) bucilali válasza #65675776 (#7057) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Közben a következő helyzet állt elő: Megy a tuner gyönyörűen akkor is, ha benn van mind a 4 GiB ram, de csak akkor, ha letiltom a BIOS-ban a H/W 4G Remapping...-ot. Így viszont azt írja ki, hogy a 4 GiB-ből 3 használható.
Van ott egy S/W 4g Remapping is, azt engedélyeznem kellett.

Itt tartok jelenleg. Így valami ötlet?

Köszi és üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7059) Bib


Bib
őstag

Sziasztok! Az xmltvupdate helyett van valami megoldás a műsorfüzet pvr2-be való bevarázsolásához? Imádtam ezt a funkciót,nem szívesen válnék meg tőle.
köszi

(#7060) bzoley válasza Bib (#7059) üzenetére


bzoley
veterán

XMLTV, vagy TVXB segítségével magadnak létrehozhatod a szükséges fájlt.

(#7061) #41133696


#41133696
törölt tag

Megjelent egy új driver 3200 H-hoz. Nem tudom mi újdonságot hozott , de feltettem :)
Ehh elnéztem a dátumot 2010-es :W

[ Szerkesztve ]

(#7062) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdvözletem!

Van egy PxDTV 2300H kártyám már jó ideje, eddig analog-on néztem az adást, de egy barátom rámutatott, hogy DTV-n is lehet nézni pár csatornát.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne a legjobb minőséget elérni?

Gondolok itt a megjelenítési módra (EVR-en van), és a hardvergyorsításra (most bekapcsoltam).

Előre is thx!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7063) bzoley válasza Motion_Blur (#7062) üzenetére


bzoley
veterán

EVR ajánlott, főleg Win7-en. A legújabbakat nem, próbáltam, de a korábbiakkal a hw gyorsítás nem volt ajánlott, mert fagyott tőle a PVR2. A minőségre amúgy sincs hatással.
A minőséget itt leginkább a szolgáltató befolyásolja, sokat nem lehet változtatni rajta.

(#7064) Motion_Blur válasza bzoley (#7063) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Értem, köszi.

Hardvergyorsítás: 25 helyett 50 fps, logok, feliratok élesebbek de összességében talán gyengébb képminőség

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7065) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Van egy kis probléma, feltöltök két képet:

[link]
[link]

Mindkét esetben a jobboldali kép az általam lőtt. Látszik hogy a másik képhez képest nem stimmel a képarány, pedig mindkét kép mérete 720x576p. De az én képeimen kijön az arcon hogy össze van nyomva a kép. Érdemes megnézni a csatorna logo-ját, az én képeimen mennyivel messzebb van a kép széléhez mint a hasonlított képeknél.

Mit tudok ez ellen tenni?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7066) #65675776 válasza Motion_Blur (#7065) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bal oldaliak mivel készültek?

Egyébként azért van "bentebb" a te kártyáddal, mert a PVR2 a teljes frame-et megjeleníti, nem vagdal le belőle egyik irányban sem.

(#7067) whisperity


whisperity
tag

Sziasztok. Annyi lenne a kérdésem, hogy van egy WinFast TV2000 Expert tunerem, viszont a kodekekkel (így a felvétellel) is szépen besültem. Tudnátok egy jó, működő kodek packot és működő drivert mutatni :F

Windows 7 Ultimate x64 (Service Pack 1) van a gépemen,
Asus M4A78L-M LE alaplap (integrált VIA hangvezérlővel)

(#7068) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Tegnap este kikapcsoltam a távirányítóval a tunerkártyát, ma meg bekapcsoltam, de már se csatornát váltani, se pedig hangerőt állítani nem tudtam.
Megnéztem, az infra jeladó nem húzódott ki, az elem sem merült le a távirányítóban, mert kicseréltem már vadi újakra.
Valaki valami ötlet?
A múltkor is hasonló miatt kellett újrarakni, amikor a nyújtásos gondom volt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7069) #65675776 válasza whisperity (#7067) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kodekpakkot raksz fel, akkor ne is csodálkozz semmin... Semmi szükség ezekre a szutykokra. Csak az legyen fent, amit használsz. Felvételre teljesen jó a PVR2-ben levő MPEG2 codec.

Driverből tökéletesen megfelel az, ami a Leadtek oldalán fent van.

szumo: Próbáld meg a Wizared-ban etiltani, majd újra engedélyezni a távirányítót. ÉS természetesen letiltani az MCE módot.

(#7070) szumo válasza #65675776 (#7069) üzenetére


szumo
senior tag

Az MCE módot, hogy/hol tiltom?
Régen már láttam párszor, de valahogy most nem találom.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7071) #65675776 válasza szumo (#7070) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Wizard-ban van a távirányító beállításainál. Illetve most nézem, már nincs ott... Az újfajta távirányítón lehet kapcsolgatni. Akkor ez a javaslat törölve.

(#7072) bzoley válasza #65675776 (#7071) üzenetére


bzoley
veterán

No, ez nekem is új. Wiszont a Switcher-t használva még aktiválható a PVR2 mód. Átkapcsoltam MCE módba, még a WMC-t is elindította :((

(#7073) szumo válasza #65675776 (#7071) üzenetére


szumo
senior tag

Hát egész nap próbáltam valamit csinálni, de nem jött össze.
Egy úgymond hagyományos fehér távirányítóm (y04g0024) van. Közelről vesz néhány parancsot, a jelfogó, de nem a megfelelőt, ami a gombhoz lenne rendelve.
A legszörnyűbb, hogy ha éjszaka nyomogtam el, és nem tudom visszacsinálni, pedig a kmplayer-t is olyan jól hozzá állítottam, nem tudom az ágyból majd kikapcsolni a gépet. :O

Az megoldás lehet, ha kölcsönkérek egy fekete távirányítót?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7074) bzoley válasza szumo (#7073) üzenetére


bzoley
veterán

Minek neked fekete távirányító? Ha elnyomkodtad, akkor állítsd alapra a profilokat, az RCConfig-ban, vagy telepítsd újra a PVR2-t a beállítások törlésével.

(#7075) szumo válasza szumo (#7073) üzenetére


szumo
senior tag

Megvan!!!!!
Az open swichert, beállítottam egy olyan gombra, ami van az én távirányítómon is, és így sikerült visszaállítani a távirányítót. :B

(#7074) bzoley: próbáltam, úgy hogy minden file legyen törölve, de úgy sem állt délután helyre, meg kiresetelni is próbáltam az RCConfogot. De most sikerült, és öröm, és bódogság van.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7076) whisperity válasza #65675776 (#7069) üzenetére


whisperity
tag

Újratetelepítettem a rendszert, működik a videó felvétel, csak hangot nem vesz fel.

Pedig úgy van beállítva, hogy:
Analóg videó eszköz: WinFast TV2000 XP Expert WDM Video Capture.
Analóg audió eszköz: Vonalbemenet (VIA High Definiti
Lejátszó eszközök: Hangszórók
Audió vezérlése: Vonalbemenet
Felvételi eszközök: Vonalbemenet (VIA High Definitio

Miért nem vesz fel hangot? Analóg felvételi profil: MPEG-2 Jobb minőség-et használok, de a többi sem vesz fel hangot.

Mellékesen, ez integrált hangkártya. Két mikrofont használok, egyet hátulra egyet pedig elölre dugva. A hangszórók párhuzamos módban vannak (hátsó és elülső is szól egyszerre).

A másik, hogy a programok (pl. TeamSpeak 2, de a beépített hangrögzítő is) addig nem érzékelik az front panel mikrofont, amíg nem indítom el és állítom le a PVR2-t (indításnál pedig az pattan egyet.. ilyen pukkanó hangot ad a hangszóró)

[ Szerkesztve ]

(#7077) #65675776 válasza whisperity (#7076) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a hang a vonalbemenetre van kötve?

(#7078) whisperity válasza #65675776 (#7077) üzenetére


whisperity
tag

(Közben szerkesztettem az előzőt pár dologgal)

Igen, hátsó paneli átkötéses, hátul a vonalbementbe van kötve. Normál használatkor van hang is. Csak felvételkor nincs.

(#7079) Motion_Blur válasza #65675776 (#7066) üzenetére


Motion_Blur
félisten

WinFast TV 2000 XP-vel

Most azt néztem hogy ha nyomok egy print screen-t és lementem a képet, akkor 720x576 helyett kb. 780x576-os képet kapok és itt normálisnak tűnnek az arányok (pl. arcok).

Szóval hiába kapom a full frame-et, a PVR2 összenyomja 720x576-ra amikor lopom a képet.

mod: egyébként ahogy nézem sztar.com-on, a legtöbb képet 785x576-os felbontásban töltik fel :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7080) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#7079) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szóval: PVR2-vel lopott kép:

Sima print screen:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7081) whisperity válasza Motion_Blur (#7079) üzenetére


whisperity
tag

A beállításoknál a képlopás minőségét maximálisra állítottad?

(#7082) Motion_Blur válasza whisperity (#7081) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem hinném hogy itt van a hiba, de tessék, a beállítások: [link] [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7083) joecontra válasza Motion_Blur (#7082) üzenetére


joecontra
addikt

Milyen forrásból veszed az adást? Nagyon szép képe van. :R

Üdv,
J

(#7084) #65675776 válasza Motion_Blur (#7080) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval összehasonlítod egy analog és egy digitális felvétel képarányát? Nem csoda, hogy eltérést tapasztalsz.

Megoldásnak esetleg az van, hogy letiltod a fix képarányt, és Video nyújtás. Bár a mostani megoldással az is tud érdekes dolgokat produkálni.

(#7085) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali!

Megoldottam a 4 GiB ram PVR3000 delux problémámat.
Feltettem az A8N-SLI lapomhoz a "legújabb" BIOS-t, ami ha jól néztem 2007-es :D
Memori remap bekapcsolás, és megy minden mint a karikacsapás. 4 GiB használható és a tunerkártya is szuperül megy.

Okulásul, hátha valaki beleszalad ugyanebbe a gondba.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7086) kriszms


kriszms
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémában kellene a segítségetek!

Kaptam egy WinFast tv 2000 Xp tévékártyát (cs nélkül), 878A csipszettel. Magát a kártyát felismeri a gép (mint hardwert), de az illesztőprogramokat amiket eddig letöltöttem és felraktam, nem fogadja el, vagyis mindig két uj eszközt talál amire nem tudok jó drivert szerezni.
Ha tudnátok segiteni azt megköszönném!

Krisztián

(#7087) #65675776 válasza kriszms (#7086) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen OS? Honnan töltötted a drivert? Hogyan telepítetted fel?

(#7088) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

PVR2-ben csak Overlay módban lehet rendes 16:9-re kinyújtani a 4:3-ba "összenyomott" képet?
EVR-ben szebb a kép, viszont a 16:9-re való kinyújtás nem jó, mert nem egyenletesen nyújtja szét a képet.

Jó lenne a jobbik módban kinyújtani a képet, mert a másik tényleg ronda minőség :(

(#7089) #65675776 válasza Mr. Teddy (#7088) üzenetére


#65675776
törölt tag

VMR9?

(#7090) kriszms


kriszms
csendes tag

Sziasztok!

Az OS XP sp2 -es . A drivert már rengeteg helyről szedtem le, különbőző verziókban..
Amikor felismeri az xp, akkor kézileg beállitom a foldert ahova leszedtem, és onnan telepiteném, de nem találja meg..
Valami ötlet?

Krisz

(#7091) torogyuri


torogyuri
aktív tag

nekem olyan problémám van hogy hiába nyomkodom az "A" billentyűt a legújabb PVR-ben nem vált BG/DK között. Mi lehet az oka?

(#7092) bzoley válasza torogyuri (#7091) üzenetére


bzoley
veterán

Csak akkor használható, ha országnak Hungary van beállítva.

kriszms:
Kevés az infó. De drivert elég egy helyről leszedni. Ahonnan kell.

(#7093) kriszms


kriszms
csendes tag

Az oké, de honnan szedjem le, hogy jó legyen linkeld be léci.

(#7094) #65675776 válasza kriszms (#7093) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#7095) kriszms


kriszms
csendes tag

Sajnos amit innen szedtem xp re valamiért nem jó egyik se. egyébb ötlet?

(#7096) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
PxDVR3200H kártyámmal a következő a problémám: a gép készenlétből való felébresztése után (billentyűzetről vagy egérről ébresztem fel) kb minden második alkalommal automatikusan elindul a PVR2. A gép persze úgy volt elaltatva, hogy nem futott a PVR. Hogy lehetne ezt megszüntetni?

(#7097) Prego


Prego
senior tag

Tudja valaki hogy a WinFast PVR2-ben hogy kell beállítani azt hogy ne álljon át a számítógép sleep módba, miközben TV-t nézek?
Köszi

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#7098) #65675776 válasza kriszms (#7095) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig az ott levő driverrel hibátlanul működik a tuner. Nem bízd rá az automatikus telepítőre. Csomagold ki a telepítőkészletet, és telepítsd fel a drivert minden eszközhöz kézzel az Eszközkezelőből.

Prego: Nincs benne ilyen beállítási mód. Tiltsd le az automatikus Sleep-et.

BigBlackDog: Érdekes hiba, magam még soha nem találkoztam vele. Pedig már ~3 éve csak Sleep-be szoktam levinni a gépem, nem szokásom kikapcsolni.

(#7099) Prego válasza #65675776 (#7098) üzenetére


Prego
senior tag

Tök jó, épp az azonnali kérdések topicból irányítottak ide hogy ezt a lejátszóban és a TV néző progiban kell kilőni :D
Energiagazdálkodásnál már mindent letiltottam: alvó mód, HDD kikapcs, hibernálás, hibrid hibernálás, képernyővédő nincs, és mégis átmegy a gép alvó módba 20 perc után (se kép se hang), aztán mozgathatom az egeret és visszajön.
Előző telepítésnél minden tök jól működött, csak akkor lépett sleeep módba ha nem ment semmi multimédiás alkalmazás, sajna az alaplapcsere után az új hangkarival összeveszett a TV tuner, nem volt más hátra mint újrahúzni.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#7100) Prego válasza Prego (#7099) üzenetére


Prego
senior tag

Nah megoldottam: feltettem egy asus-os programot az alaplaphoz ami számolja többek között hogy hány miligramm széndioxodot termeltem és természetesen felülír minden energiagazdálkodási sémát :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.