Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#7351) azbest válasza Szotyi25 (#7350) üzenetére


azbest
félisten

persze, bármelyikbe

(#7352) Szotyi25 válasza azbest (#7351) üzenetére


Szotyi25
tag

Köszönöm szépen!

(#7353) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!
Rég jártam itt, nem volt netem. Problémám viszont van, 3 is:

1: Az RTLK-ról és TV2-ről felvett .ts fájlokat a TMPGenc Xpress (4.7.7.730) mindigg szaggatottá teszi, olykor a kép is befagy. Mindent próbáltam állítani, hiába. 4.7.8 vmilyen class hibával folyamatosan elszáll. MC-rel felvenni nem olyan jó, mert kisebb a felbontás, wmv-tömörített, és bár az jó, DivXizálni mpegizálással kell, ami bonyolult, és a minőséget is rontja. Kéne valami jó .ts editor program. Szintén TMPGenc Video Mastering Works-öt töltöttem le, de az meg japán lett. Más program meg csak némán kezeli ezt a két adót. Mivel tudnám normálisan kezelni a felvételeket? :F

2: EVR módban M1 és M2 nézésekor pontosan 5p 30mp után lefagy a PVR2. VMR9-re állítva megy tovább. Ez mitől van? EVR-t valahogy jobbnak érzékelem.

3: .33-ad PVR2 rendben megy XP-n, de ha az XP-s (!) .39 verziót felteszem, több magyar adónak sincs hangja. W7-en OK. Mit qrtak el a cuccban? Most 2 verziót tárolhatok szükség esetére. :((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7354) #65675776 válasza katt777 (#7353) üzenetére


#65675776
törölt tag

2. Ismert bug, hogy HD csatornákon fagy a DXVA. Kapcsold ki a Hardveres gyorsítást. VMR(9)-ben azért nem jelentkezik a probléma, mert a DXVA előfeltétele Vista és W7 alatt az EVR használata rendererként.

(#7355) katt777 válasza #65675776 (#7354) üzenetére


katt777
félisten

Megpróbálom, köszi.

Szerkesztési hibákra tipp? XPress rosszul kódol, Video MW meg kifagy szerkesztéskor. Szóval most TMPGenc Xpressben szerkesztek, aztán betöltöm VMW-be, ott megnézem az illesztéseket, mert ált. abban ott marad néhány képkocka, de törölni nem tudom őket, mert akkor kifagy, ugye, szóval vissza Xpress-be, 1-2 képkockát illesztéseknél törölni, majd megint VMW, és most már kódolhatom. :Y :C Nem kicsit macerás! :W És persze, ha szélesvásznú 4:3-ban, akkor még jöhet az ATI XCoder, hogy levágjam a széleket 16:9-re. Nem tudom, amikor legalább 100-féle program van ugyanarra, miért nem tud 1, azaz EGY video-szerkesztő ennyit megcsinálni. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7356) #65675776 válasza katt777 (#7355) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nagyon elvetemült vagy, akkor megpróbálkozhatsz egy AviSynth telepítéssel... Ott jól el lehet szórakozni scriptekkel...

Esetleg megpróbálhatod demultiplexelni (pl ezzel.) a ts-t, és egyenként átkódolni mindent, aztán újra multiplexelni (avi-t muxolni akár egy VirtualDubMod is bőven elég már.)

Esetleg innen kiindulva még szétnézhetsz.

TMPGEnc mióta nem tud levágni a szélekből?

(#7357) szumo válasza katt777 (#7355) üzenetére


szumo
senior tag

Avidemux-ot nézted már?
Linux alapú, ingyenes, és nekem elég jól működik, ha gyorsan szükségem van valamire.
Kukkants rá, annyit megér :)

Nekem olyan gondom van, hogy amikor bekapcsolom a tunert, recseg kicsit a hang. Viszont pár csatornaváltás után elmúlik. A fekete keretet pedig azóta sem tudtam eltüntetni sem keretes, sem keret nélküli módban.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7358) katt777 válasza #65675776 (#7356) üzenetére


katt777
félisten

Mé', tud? :F Ha próbáltam átállítani, csak fekete kereteket rakott a képek köré. :U
A multiplexelés kissé idegen kifejezés számomra.

szumo: Próbáltam, de, ha jól rémlik, abban is néma volt az RTLK és a TV2 is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7359) #65675776 válasza katt777 (#7358) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rég használtam, de akkor még tudott, igaz nem az Express.

Egy TS (transport stream) vagy PS (program stream) több ES-ből (elementary stream) áll. Az ES-ek TS/PS-sé egyesítését nevezzük multiplexelésnek. Egy TS/PS ES-ekre bontását demultiplexelésnek.

(#7360) katt777 válasza #65675776 (#7359) üzenetére


katt777
félisten

Ennyire nem mentem bele a beállításokba, de akkor megnézem. Akkor ezt már értem, csak azt nem, hogyan kerülhetném el ezzel azt, hogy GencXP elakassza a gépet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7361) #65675776 válasza katt777 (#7360) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az arra utal, hogy a TMPGEnc dekódere nem megfelelő a célra.

(#7362) katt777 válasza #65675776 (#7361) üzenetére


katt777
félisten

A sok említett progi még ennyire sem. Marad a macera, meg elcsesztem egy rakás adatforgalmat. :W Egyébként a szerkesztőablakon van most egy filter fül (végül is csak ugyanakkora, mint a szerkesztő gombja, nyilván ezért nem vettem észre :B :DDD ), ott lehet levágni (és nyújtani, + egyebek), de trükkös, mert ha 16:9 képarányt adok meg, akkor vagy szétnyújtja, vagy fekete széleket csinál így is, tehát ha 4:3-as képarányból akarok 16:9-et csinálni, akkor 4:3 képarányon kell hagynom! :C :W Hogy végeredményben a lejátszók majd 4:3-nak ismerik fel, vagy 16:9-nek, azt még letesztelem.
Azt sem értem, hogy lényegében ua. program, a Video MW meg miért alkalmas ugyanarra. Persze, arra sincs magyarázat, hogy annak meg miért a szerkesztője akad ki, amikor az meg XPress-ben OK. A legjobb az, hogy amiért fizettem, és kaptam VideoStudio-t, az végképp nem alkalmas .ts fájlok kezelésére. :C :((
Más. Tegnap jól beszopatott a PVR2. Elmentem füvet nyírni, amíg vettem fel a Star Trek-et ORF-ről (se reklám, se kivágás), és arra mentem vissza, hogy az XP lekapcsolt készenléti módba, mert neki a TV-nézés (illetve hát a PVR2) nem használati funkció! :Y :W Persze az összes többi filmet megismételték éjjel, kizárólag ezt nem. :(( :W

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7363) joecontra válasza katt777 (#7362) üzenetére


joecontra
addikt

Hogy végeredményben a lejátszók majd 4:3-nak ismerik fel, vagy 16:9-nek, azt még letesztelem.
Akkor csinálj a lejátszó programban 16/9-es levágást, amikor visszanézed.

Üdv,
J

(#7364) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok!
Most már megbánva frissítettem a PVR-r és azóta 16:10-es képarányban olyan a kép, mintha görbe tükröt néznék. ( a széleken jobban nyújt mint középen).
Nagyon idegesítő. Lehet valahogy rajta segíteni?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7365) #65675776 válasza Armahun (#7364) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy visszarakod a régebbi PVR2-t, vagy kikapcsolod a Videó nyújtást. (Egyébként sem tudom mi a j abban, hogy a 4:3-as képet szétnyújtja az ember 16:10-ra...)

(#7366) Armahun válasza #65675776 (#7365) üzenetére


Armahun
addikt

Az a jó benne, hogy már szinte mindenhol széles tv van 4:3-as képarányú adással és egy idő után hozzászokik az ember szeme a nyújtott képhez.

Melyik lenne az utolsó nem ilyen módon nyújtó verzió amiben esetleg benne van a távirányító hangoló program ( az tényleg jó) .
Vagy azt fel lehet rakni kölön is régebbi ver mellé?

Szerk: bár a beállítások között igazán lehetne egy "kapcsoló"
Na meg a jobbgombos menüből is nagyon hiányzik egy kilépés.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7367) #65675776 válasza Armahun (#7366) üzenetére


#65675776
törölt tag

Emlékezetem szerint a 33-as az utolsó verzió, amiben még csak simán nyújtja a képet.

[ Szerkesztve ]

(#7368) Traxx


Traxx
őstag

No...újratelepítettem az XP-t, és most tökéletes végre a tunerem, nincs szaggatás, széteső kép sehol :C Illetve csak majdnem: megtörtént olyan eset pár csatornaváltás után, hogy a tv2 és az RTL Klub adása elnémult...és csak ez a kettő :U A Duna tv adói, valamint az m1, m2 ugyanúgy szólt...és ez megmaradt azután is, hogy kilőttem a PVR2-t, és újra elindítottam. Csupán a gép újraindítása jelentett megoldást. Ja és maradtam a szabadon fogható MinDig tv-s adóknál.

Ez a probléma mitől lehet szerintetek? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7369) Traxx válasza Traxx (#7368) üzenetére


Traxx
őstag

Még egy dolgot tennék hozzá: az újratelepítés után frissítettem a windows-t. Felmászott vagy 100 frissítés, és ettől újrakezdődött a szaggatás történet, igaz egyelőre csak m1, m2-nél, bár jóval kisebb akkora mértékben, mint korábban :( Mivel tegnap minden csatornán tökéletes volt a kép, és most az időjárás se zavarhat be, ezért élek a gyanúperrel, hogy ezen frissítések között lehet valami, ami felelős a gondomért...Mivel még az Operát tettem fel, és azt levakarva is maradt a probléma, ezért is gyanakszom a frissítésekre.

Hozzátenném, hogy most a kép nem élvezhetetlen, hanem egész jó sebességgel fut, de percenként be-beakad és néha szétesik pár mp-re...vagyis van, hogy 5 percig tökéletes és utána fél percig is kockásodik, akad, máskor meg jó minden... Tudom, hogy ez hülyeségnek tűnik, de más tippem nem nagyon van, mint hogy ez a bibi okozója...

Erre tudtok mondani valami okosat? :F

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7370) azbest válasza Traxx (#7369) üzenetére


azbest
félisten

Nem lehet, hogy szimplán rossz a vétel? Akár napszaktól vagy bekapcsolt eszközöktől.. .esetleg más emberek mozgásától is nagyon változhat a vétel minősége, ha bizonytalan.

Korábban azt hiszem mondtál olyat, hogy másik szobában volt egy tévé és azon jó volt az adás. Ha máshogy nem tudod, akkor esetleg próbáld ki átvinni a gépedet oda és abba a csatlakozóba dugni az antenna kábelt. Macerás az asztali géppel, de ha tisztán telepített windows, ami nincs még teleinstallálva mindenféle codec-pakkal és mégis akadozik a vétel, akkor már inkább a vételi viszonyok problémájára tudok gondolni. (az adatlapodon még mindig hiányzik egy nulla a tuner típusából :) )

[ Szerkesztve ]

(#7371) AYEL


AYEL
tag

Sziasztok,

tudtok ajánlani Win7 Ultimate 64 bit-es rendszerhez egy jó TV kártyát?

UPC analóg TV adás lesz a feed, esetleg DVB-T...

Előre is kösz.

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#7372) joecontra válasza AYEL (#7371) üzenetére


joecontra
addikt

UPC analóg TV adás lesz a feed, esetleg DVB-T...
Akkor neked egy hibrid kártya kell majd, ha mindkét forrást szeretnéd vele nézni.

Üdv,
J

(#7373) Traxx válasza azbest (#7370) üzenetére


Traxx
őstag

Hát, nem tudom...elvileg jónak kellene lennie. Tokajból fogom a jelet, és a tv adó ott a hegyen van, innen nyílegyenesen rálátni, mert én már Szabolcsban élek, sík területen...és maga a hegy is max. 20 km innen. Más elektromos berendezés a szobában nincs a lámpát és egy asztali ventilátort leszámítva, de ilyenkor nyilván az sem megy. A mozgás nem tudom, hogyan befolyásolhatja a minőséget :U Tetőantennáról jön a jel, a kábel pedig nyílegyenesen jön le a padlásról...

Semmiféle codec nincs még egyébként felpakolva, lehet nem is lesz, max az xvid. És csak ezen a kettőn akad be néha...a többin jó a dolog. Létezhet olyan,amit daa-raa is írt korábban, hogy ez a mux A ennyivel gyengébb lenne, mint a mux C? Csak azért, mert a tv2, RTL Klub egész jó, igaz az nem HD adás - bár ahogy látom, az m1-2 se mindig az :F A Duna meg még a win reinstall előtt is stabilabb volt.

Így meg már értem, miért kérdezted meg korábban, milyen tunerem van...nem tűnt fel, hogy lehagytam egy nullát :B :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7374) azbest válasza Traxx (#7373) üzenetére


azbest
félisten

hát a vétel minőségét legfeljebb valamelyik programmal tudod ellenőrizni tsreader lite, ha a másikkal nem lehetett ezt megnézni...

Azért a 850 és 810MHz amit tokaj ad, az egészen magas frekvencia. Előfordulhat hogy a tetőantenna nem tud megbirkózni vele. De úgy emlékszem azt írtad, hogy a tévével jól ment az adás, bár az is igaz, hogy a tévék érzékenyebb tunerrel rendelkeznek.

Olyat is írtál, hogy az antenna csatlakozójának megigazítása is sokat javított a vételen, ami megint csak azt erősíti hogy vételi problémád lehet. Ha erősítős az antenna, akkor akár az is lehet a baj, hogy túlvezérli a jelet (tehát jó vétel erősítve rosszabb eredményt kapsz).

[ Szerkesztve ]

(#7375) Traxx válasza azbest (#7374) üzenetére


Traxx
őstag

Ebben a tsreader-ben nem vagyok valami penge, hogy hogyan kell értelmezni a kapott adatokat, ezért fellőném a 850 és a 810 MHz-en készült eredményeket. Bár lehet az jó jel, hogy a Signal quality 100%-on áll :B


Ez a 850 MHz-es.


És ez a 810-es.

Az igazgatással nem értem most el sok javulást. Egyébként még egy érdekes felvetésem lenne...miért van az, hogy ha java alapú chatet használok (pl. chat.hu, gyaloglo.hu) a PVR2-vel egy időben, akkor látványosan rosszabb minden? Mármint nem a kép szétesésére gondolok, hanem sokkal jobban akadozik a kép és a hang is. Valahogy olyan, mintha ütné egymást a két dolog, és ugyanazok az erőforrások kellenének nekik...pedig a gép mind memória-, mind processzor terhelés ügyileg simán bírná egyszerre a kettőt. :U

Még valami: a tetőantennánk enyhén szólva nem mai csirke, kb. 15 éves...nem tudom, ez mennyire mérvadó :B Ja és a tsreader a win újratelepítés előtt nem ment fel, az ini fájlok közül egyet sem tudott felrakni...most meg pöccre.

És még egy: a csatornákat nem tudom, mutatnia kellett volna-e a jobb oldalon, de nem tette.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7376) azbest válasza Traxx (#7375) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy nézem hibátlan, maximális minőségű az adás. Középen a nagyobb zöld csíkok a kódolatlan adások (a pirosak a kódoltak). Az ingyenes progi nem mutatja a h264es adás képét, azért nem látszik.

Valami probléma lehet a videókártyánál esetleg. Telepítettél hozzá drivert? Vagy a windows telepített? Támogatott ez a kártya win7 alatt vagy csak a szabvány vga drivert tette fel hozzá, mert az komoly visszafogó tényező lenne.

(#7377) Traxx válasza azbest (#7376) üzenetére


Traxx
őstag

XP SP3-at tettem újra, és telepítettem, a Forceware 93.71-es verzióját. Azért ezt, mert a legújabbat az előző alkalommal leszedtem, de viszont produkált fura dolgokat a kártya azzal, mint pl. firefox alatt ha gyorsabban görgettem, akkor az oldalak teljesen feketére váltottak, és a szöveg csak az egérmutató felévitelekor jelent meg ismét...és ezt ne úgy képzeld el, hogy pl. bevillant egy bekezdés egyszerre, hanem szavak. Vagy itt a PH-n a bal oldalon lévő témák szépen egyesével. Magyarán nem volt éppen élvezet használni. Ja és azzal a legújabb driverrel sem értem el előrelépést az újratelepítés előtt.

Daa-raa említette, hogy lehet kevés a 256 mega VRAM a témának, de azt is hozzátette, hogy neki integrálttal szépen megy :F Másik kártyát kérni meg nem tudok.

Magyarán a 6 csatornából perpill 4 jó, az m1, m2 az, ami akadozik...viszont ott most nincs kint a HD logó, tehát ha jól okoskodok, akkor ugyanolyan minőségű adásnak kellene jönnie, mint az RTL-tv2 páros esetében - és ugyanúgy mux A-n. Érti ezt a fene :O

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7378) katt777 válasza joecontra (#7363) üzenetére


katt777
félisten

Csak WMP-ben nem lehet. Mindegy, van GOM-om, tegnapelőtt pont valamelyik osztrák kereskedelmi adóról vettem fel, és 2,35:1-ben adták a filmet (16:9-re még azok is soxor levágják, vagy 1,85:1-re, de nem 4:3-ra, mint a magyarok), szépen, pixelre körül tudtam vágni. Bár azért egy kicsit sántít a dolog, formátumnál ugyanis 2 px-enként tudok lépni, kódolásnál 2-esével, szerkesztésnél megy csak 1-esével a levágás.

Traxx: A TV2/RTLK némulást nálam a .39-es verzió csinálja, .33 teljesen OK XP alatt. .33-at visszatéve is megmaradt a hiba, partíciót kellett visszaállítanom. AMD-drivereket idéz a dolog. ;]
Nálam fent vannak a win frissítések naprakészen, és semmi hiba. Lapozófájlt használsz?
Nálam teljesen OK volt a TV-adás IGP-vel, 128MB RAM-mal.

azbest: Egy antenna-hosszabbító egyszerűbb. Nálam pl. a videóhoz kapott koax kábellel soxor szaggatnak egyes adások, vagy be sem jönnek, egy vásárolt hosszabbítóval meg minden rendben. Pedig nem holmi aranyozott kábelről van szó! :Y

AYEL: Pl. az enyém. Vagyis egy olyan, mint az enyém. :B :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7379) Traxx válasza katt777 (#7378) üzenetére


Traxx
őstag

Viszont nálam nem némul, hanem szaggat (és szétesik a kép) :D :O És csak az m1-2 szaggat, a többi rendben van. Felpakolnám én is azt a ~100 frissítést, ami még kellene, de úgy vettem észre, hogy valamelyik azok közül okozott parát (mivel totál szűz rendszerre feltéve a PVR2-t tökéletes volt az említett 2 csatorna is). Tudom én is, hogy mindez hülyeségnek tűnik, mert a 2 dolognak nem kellene, hogy köze legyen egymáshoz...ezeken kívül csak az Operát tettem fel, de már azóta azt is levakartam, így kizárásos alapon maradtak a frissítések.

Lapozófájl: első körben van, ha alapértelmezés szerint lennie kell, mert semmit nem módosítottam az XP alapbeállításain :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7380) katt777 válasza Traxx (#7379) üzenetére


katt777
félisten

Dehogynincs közük egymáshoz, az XP frissítések is tartalmaznak médiafájlokat. Viszont nálam azok is fent vannak. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7381) katt777 válasza #65675776 (#7367) üzenetére


katt777
félisten

Na, találtam ángliusítást a TMPGenc WMV-hez, de így is kiakad szerkesztésnél! :W (Véletlenszerűen.) Marad a macera, XP-ben szerkeszteni, WMV-ben kódolni. De a levágós tippet köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7382) Traxx válasza katt777 (#7380) üzenetére


Traxx
őstag

Ez igaz...de akkor mi arra a magyarázat, hogy ezeket eltávolítva ugyanott vagyok, ahol a part szakad? :) Újabb win install kéne...?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7383) katt777 válasza Traxx (#7382) üzenetére


katt777
félisten

Az, hogy valami fent marad, akármilyen fájl, vagy csak beállítás valahol a rendszerben. Én a PVR meghajtóival voltam így. Hiába távolítottam el a progit, töröltem a fájljait, szedtem ki a registry-ből a maradék szemetet, a .33-at visszatéve továbbra sem volt magyar (de lehet, hogy csak TV2/RTLK) hang .39 után, holott eredetileg azzal van. Az az 1 tuti, hogy mint azt kezdő ATI VGA-s koromban megtanultam, készítsen az ember teljes rendszermentést, ha mindent feltelepített, beállított, és minden működik (ill. lépésenként). Ez a kisebb ráfordítás, mint utólag hibát keresgélni, reinstallni, miegyéb, az aktiválásról már nem is beszélve.
Az biztos, hogy a 2 keresk. adónak valami szar hangkódolása van, mert a .ts fájljaikat sem játssza le semmi a PVR-en kívül hanggal, szerkeszteni sem lehet mással, csak TMPGenc progival, királyi adók meg nálam EVR-módtól fagynak be pontosan 5p 30mp alatt. (XP-n mondjuk EVR nincs.) Szóval valahol ott lehet a gond, hogy nem szabványos kódolást használnak, mert van vagy 7 osztrák földi digitális adóm, és azokkal semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7384) #65675776 válasza katt777 (#7383) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet kisebb ráfordítás, de így soha nem is fogod tudni mi a probléma. Ezáltal megoldani sem tudod, csak megkerülöd. És legközelebb ugyan úgy bele fogsz futni...

W7 megjelenése óta nem raktam újra az OS-t, ugyan azt használom a mai napig. Csak annyi történt, hogy átköltöztettem egy másik partícióra. Tunerek, PVR2-k, Radonok és Catalyst-ek jöttek, mentek, mégsem kellett soha újraraknom.

Eddig minden PVR2 verzióval volt hang nálam a kertévéken is DVB-T-n. Legalábbis amióta tudok DVB-T-t nézni.

(#7385) katt777 válasza #65675776 (#7384) üzenetére


katt777
félisten

Sosem követem el 2x ua. hibát. ;)
OK, de az a te konfigod. Nem feltétlenül. Azt már rég megtanultam, hogy egy TV-tuner hibát távolról sem csupán a tuner, vagy annak szoftvere okozhat.
Amúgy az ORF megint megszívatott. Múltkor 0kb-os fájlt csinált időzített felvételnél, tegnap meg 440MB-nál elszállt az egész. Ennek spec. mi lehet az oka? Időzített felvétel volt hajnalban, amikor aztán nem sok minden zavarhatja a vételt. Mondjuk azt hallottam, mert felébredtem rá, hogy elkezd tekerni a vinyó, mint az állat, kb. 1 percig, de semmi nem futott a gépen, indexelés meg már rég megvolt. Azt ki szoktam kapcsolni, de akkor meghajtók gyökerében Nero mindig lefagy, ezért most megy.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7386) #65675776 válasza katt777 (#7385) üzenetére


#65675776
törölt tag

Engem a Nero említésénél kivert a víz...

(#7387) #93794560 válasza katt777 (#7385) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Nero sajnos elég sokszor összeakad a Leadtek TV tunerek drivereivel Vista és Windows 7 alatt. Nálam is furcsaságokat művel a gép, ha a két cucc egyszerre a gépen van. Előfordult, hogy a videót tartalmazó mappák bélyegkép nézeti funkcióját bolondította meg. Ekkor jött a hibaüzenet a COM Surrogate leállásáról, és hiába okéztam le, az üzenet újból előjött. Ha átállítottam lista nézetre a mappát, akkor nem jött hibaüzenet, de ha a tunerrel felvett videót meg akartam nyitni egy szerkesztő-konvertáló programmal, ott a megnyitás ablakban ismét hibaüzenet fogadott, és a konverter progit is bezárta. Ha eltávolítottam a Nero-t, a hibaüzenet megszűnt, és a tuner is jól kezdett működni. Innen tudom, hogy ez okozta a hibát. Nálam azóta nincs fenn a Nero. Ez a jelenség csak Vistán és Windows 7-en jött elő, de mindkettőn ugyanúgy. XP-n nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#7388) AYEL válasza Traxx (#7347) üzenetére


AYEL
tag

Traxx,

nekem 3200H kártyával ugyanilyen eredeti hibaüzenetem volt, mint ahonnan indultál. "A demultiplexer hibája miatt, a rendszer nem jeleníti meg a képet."
Én is rögtön mentem a hivatalos honlapra és onnan leszedtem a legújabb drivert, meg a progit is. Így kezdtem az installálást. Na, ez volt a hiba. Órákat szívtam, hogy működésre bírjam, de nem ment.

Utána egy kósza ötlettől vezérelve, lecseréltem a drivert és a programot is arra, amit a CD-n adtak vele (valószínűleg korábbiak), és azokkal remekül megy minden!

Egy próbát nálad is megér!

[ Szerkesztve ]

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#7389) #65675776 válasza AYEL (#7388) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez képest én soha nem raktam fel a mellékelt lemezről semmit, mégsem volt még ilyen bajom.

(#7390) katt777 válasza #93794560 (#7387) üzenetére


katt777
félisten

Nálam semmi hiba vele az említetten kívül, ha nem kattintanék néha véletlenül egy gyökérkönyvtárra, ma is kikapcsolhatnám az indexelést.

daa-raa: No, akkor hajrá, hibakeresés! :DDD

AYEL: Hát én a Realtek driverekkel járok így már legalább az 5. alaplapommal: ha nem a CD-ről mellékeltet teszem föl, hanem vmi újabbat, garantáltan alig lesz hangerő.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7391) AYEL válasza #65675776 (#7389) üzenetére


AYEL
tag

Figyi, vadiúj gépem van, egy elég komoly i72600-ra épülő rendszer 64 bites win7 Ultimate-el. OS jogtiszta, minden friss telepítés, fullra upgrade-elve.

1. Akkor miért kaptam a bizonyos hibaüzenetet?
2. Miért megy minden hibátlanul a CD-kapott driverrel és szoftverrel?

Ugye...;-)

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#7392) #65675776 válasza AYEL (#7391) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit számít, hogy milyen alkatrészekből épül fel a géped?

1. Miket telepítettél még a PVR2-n kívül?
2. Az a driver és PVR2 nem tartalmaz semmivel sem több komponenst, mint a legújabbak.

Ellentét:

az utóbbi 7-8 évben jöttek-mentek az alkatrészek a gépemben, volt négy majdnem teljes gépcsere.

1. Mindig a legfrissebb elérhető drivert, PVR-t, DTV-t (mert még ezeket is használtam anno), PVR2-t telepítettem. Sok esetben beta-kat, hotfix-eket, amelyek hivatalosan soha nem kerültek kiadásra semmilyen formában. Soha nem kaptam még csak hasonló hibaüzenetet sem. Sem XP, sem Vista, sem W7 alatt, legyen 32 vagy 64 bites.

2. Soha nem raktam fel a mellékelt lemezről drivert, sw-t.

+1: soha nem raktam fel semmilyen idióta kodekpakkot, nem telepítettem nyolcvancsillióféle médialejátszót, mindenbe beleturkáló mindenes programokat.

Ugye?

(#7393) #93794560


#93794560
törölt tag

Mivel az én tunerem, a WinFast TV2000 XP Expert régi kártya, a hozzá kapott lemezen csak az XP-s driverek találhatók meg. Vistához és Win7-hez le kellett töltenem a drivereket. Nekem sem volt gond velük, sem 32biten, sem pedig 64 biten.

(#7394) katt777 válasza #65675776 (#7392) üzenetére


katt777
félisten

Attól, hogy nálad nincs hiba, másnál még lehet. XP-n csak netezem, semmi nincs fönt, mégis elnémulnak a magyar ker. adók .39-es PVR2-vel.

Codec-csomagokat illetően egyetértünk, nálam sincs fönt semmi (ill. persze amit Nero felpakol), vagy egy GOM Player-em, és mindenféle film/zene hibátlanul megy, TV-is. Ja, ez persze W7-en.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7395) Traxx válasza AYEL (#7388) üzenetére


Traxx
őstag

Hali!

A demultiplexer hibát nálam valószínűleg a régi tuneremhez kapott progik maradványai és / vagy a DScaler együttesen okozta. Ezeket teljesen levakarva megszűnt a jelenség, "csupán" a szaggatás maradt, ami miatt valószínűleg egy újabb windows telepítést nyertem, amit majd megejtek a hétvégén :O

Amúgy szintén a legújabbakkal próbáltam, és a korábbi win telepítés után korrektül is működött a cucc, ahogy a sirámaimban is leírtam, ha visszaolvasol :R

katt777: hibakeresésről egy darabig nem szeretnék sokat hallani, pláne hogy az utóbbi hetekben nem csak tunerrel kerültem copóágra, hanem nyomtatótól a memóriakártyán át egy csomó hardverrel :DD Más kérdés, hogy csak a tuner volt az enyém, de a memóriakártya is érzékenyen érintett, mert olyat terveznék beszerezni telefonhoz, de így nem hiszem, hogy érdemes :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7396) #65675776 válasza katt777 (#7394) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Nero önmagában elég rendesen össze tud keverni mindent. De erről már volt szó.

"Attól, hogy nálad nincs hiba, másnál még lehet."

Ezt meg lehet fordítani: Annak, hogy nálad szinte mindennel probléma van, nem biztos, hogy az eszköz a forrása.

(#7397) szumo válasza #65675776 (#7396) üzenetére


szumo
senior tag

Ezért is álltunk át teljesen az ImgBurn nevű programra, mert minden médiaforrást az akart irányítani. Egy próbát megér, ráadásul, nem kell szívni a nero multimédia kényszerével, s hozza az igazi régi nero feeling-et.
Ja és teljesen free, még céges felhasználásra is!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7398) katt777 válasza #65675776 (#7396) üzenetére


katt777
félisten

Én SOHASEM állítottam, hogy nálam szinte mindennel probléma lenne, és azt sem, hogy ennek forrása biztosan az eszköz. PVR-problémát nyilvánvalóan a .39 build okozza XP-n, mert a drivereken kívül semmi nem volt a gépen, amikor teszteltem. A magyar adások, főképp TV2 és RTLK hülye kódolását meg már kitárgyaltuk.

Nero 10.5-tel nekem az említetten kívül semmi gondom. Régebbiek közül valamelyiknél volt az, hogy a videók thumbnail nézetét el tudta cseszni, ennek tök 1szerű megoldása volt: kikapcsolni a fájltársításokat telepítéskor.

szumo: Nem kell feltelepíteni a Nero Multimédia központot (én sem teszem), sőt, mást sem, ha pl. csak az író kell.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7399) #93794560 válasza katt777 (#7398) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ami a Nero régebbi változatait illeti, sajnos a fájltársításoknak semmi köze hozzá, ugyanis a hibajelenség akkor is előjött, ha semmit nem társítottunk hozzá, sőt, ha csak a Nero Burning ROM-ot telepítetted fel a csomagból, akkor is előjött a hiba, ugyanis akkor is felrakott egy kodeket a rendszerre, ha csak az íróprogramot telepítetted. Úgyhogy itt nincs szó semmiféle fájltársításokról, hiszen soha, semmit nem társítottam hozzá, mégis megbolondította a funkciót. Egyszerűen csak felrakott egy inkompatibilis kodeket, akkor is, ha semmi médiás alkalmazást nem raktál föl. S ráadásul sehol nem kérdez rá, hogy telepítse-e, vagy nem.

(#7400) katt777 válasza #93794560 (#7399) üzenetére


katt777
félisten

Akkor én mázlista vagyok, hogy nincs ilyen problémám. :R A régebbi verzióval viszont tutira az említett hibákba futottam bele.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.