Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) anrab válasza soma55 (#32047) üzenetére


anrab
addikt

talán ha leírnád hogy ki, mivel, hogyan, mit!
lehet hogy hamarabb kapnál választ, mert amit írtál ahhoz nem lehet mit hozzáfűzni.

(#32052) hunika1


hunika1
tag

Rövidesen vennék egy Samsung 40 LE-40B650 tv-t. Be kell járatni, mint a plazmát?

[ Szerkesztve ]

(#32053) anrab válasza hunika1 (#32052) üzenetére


anrab
addikt

leviszed Nyíregyházára meg vissza, szerintem elég lessz neki

(#32054) schrank válasza #41635072 (#32043) üzenetére


schrank
tag

aj-jaj maga már át esett a ló túl oldalára kolléga :D
ha te nekem mutatsz olyan képű monitort annyiért amilyen egy tv .... :P
inkább játszok egy 32" hd ready tv-n mint egy 26" fullhd monitoron kb ugyan annyiba kerül de ha olyan képű 26"-os monitort akarsz mint a 32"tv akkor van egy 1,5-ös szorzó :DDD

(#32055) schrank válasza hunika1 (#32052) üzenetére


schrank
tag

igen ezeket még be kell járatni : először csak VHS kazettát szoktak rákötni 72 órára ezekután szokás szobantennával használni 3 napig aztán kábeltv-vel 3 napig utána DivX-lejátszóval ugyan addig majd még 3 nap DVD és csak ezután tanácsos vele 720p-s filmet megnézni hogy újabb 3 nap elteltével 1080p-s filmekkel örvendeztessed meg magadat :C

(#32056) #41635072 válasza schrank (#32054) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hülyeségekről, tapasztalatlanokkal nem tárgyalok. :P

(#32057) dabadab válasza #41635072 (#32043) üzenetére


dabadab
titán

A monitorokban kb nulla elektronika van (legalabbis egy TV-hez kepest), meg jo esellyel TN+Film panel van benne, amivel rogton el is bukott mindenfele minosegi osszehasonlitast (a "rendes" panellel szerelt monitoroknak meg hihetetlenul durva araik vannak, annyiert fullHD 32"-es TV-t is lehet kapni)
Olyan TV-t meg meg nem lattam, ahol ne lehetett volna nagyon visszavenni a fenyerot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32058) soma55


soma55
csendes tag

Kösz, azt hiszem, már nem akarok választ kapni semmire.
Az utóbbi néhány beírás válasz volt ha nem is a témára, de valamire igen.
További jó szorakozást.

(#32059) TZoZ válasza AMD_ok (#32042) üzenetére


TZoZ
csendes tag

Szerintem ha monitornak kell, akkor monitort vegyél. Nem teljesen ugyanaz a technológia az LCD TV-k és monitoroknál. 50 k-ért olyan 22"-os LG monitort kapsz HDMI-vel, ami minden igényt kielégít. Hiába jók a TV-k, de nem erre vannak tervezve, és ez látszik is.

[ Szerkesztve ]

(#32060) hunika1 válasza anrab (#32053) üzenetére


hunika1
tag

Elég lenne egy konkrét válasz is.
Ez egy LCD fórum, gondoltam , itt megkérdezem.
Plazmám van, azzal tudom mi a teendő.

(#32061) #41635072 válasza dabadab (#32057) üzenetére


#41635072
törölt tag

A TV-ben mivel van több elektronika? Max a tunerük jobb.
26"-ban feltételezem nem TN panelben gondolkodik.
Nah jah, csak neki túl nagy a 32". El lehet gondolkodni, hogy a monitorok miért kerülnek többe... A másik h 26"-os TV-knek nem igen van keresletjük, ezért az összes fos panelt belerakják. Tavaly egész nyáron a redtowerben dolgoztam, láttam egymás mellett egykettőt... Persze ez is oylan kérdés, h kinek a pap, kinek a papné, csak nem szeretem, amikor valakinek fogalma sincs, és heccelően rávágja h az ő véleménye a jó. Főleg úgy hogy a topikhoz még semmit sem tett hozzá. Természetesen nem rád gondolok.

soma55: Köszönjük hogy megtiszteltél jelenléteddel! Főleg hogy nem lehetett választ adni a kérdésedre, mert annyira értelmetlen volt.

hunika1: NEM

[ Szerkesztve ]

(#32062) #41635072 válasza #41635072 (#32061) üzenetére


#41635072
törölt tag

Meg még annyit, hogy gratulálok annak, aki 1 méterről akar 26"-t nézni.

[ Szerkesztve ]

(#32063) hunika1 válasza #41635072 (#32061) üzenetére


hunika1
tag

Ez konkrét. Köszönöm

(#32064) anrab válasza soma55 (#32058) üzenetére


anrab
addikt

te tudod de én nem adnám fel ilyen könnyen!

(#32065) anrab válasza hunika1 (#32063) üzenetére


anrab
addikt

én ua. írtam mint Tel Elek csak mögé kellett volna nézned.
meg néha nem lehet kihagyni egy ilyen ziccert!
bocs ha sértő lettem volna!

(#32066) Tutu7030 válasza ricsik (#31999) üzenetére


Tutu7030
veterán

Megvan a teszt.
A Popcorn AudioConverter is jól végzi a dolgát. Ajánlom mindenkinek,aki a dts problémára keres megoldást.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32067) AMD_ok válasza #41635072 (#32062) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ezt hogy érted? mi a baj a távolsággal?

(#32068) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Hello!

Megszabad venni ezt a tv-t 150.000 Ft ért?

LG 32LF2510

82 cm, Full HD-s csak nem tudom még mit kell nézni, hogy nehogy egy régi esetleg elavultabb típust vegyek...

Köszi!

(#32069) anrab válasza dpetiba (#32068) üzenetére


anrab
addikt

nem vagyok benne biztos de ez nem a legújabb sorozat? LF? előtte volt az LG nem rég.
de nem vagyok benne biztos. biztos jön vki aki tutira tudja, de szerintem idei.

(#32070) dpetiba válasza anrab (#32069) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Hello,

sajnos nem vágom én sem ezért kérek segítséget! Az van, hogy nekem azt mondták csak Braviát szabad venni. Most van 194.000-ért ez a típus:
Sony BRAVIA KDL-40U4000

Na most a lenti LG-t néztem még és az 50.000-el olcsóbb és annak 50000:1 a kontrasztaránya (Bravia 33000:1. Gondolom a nagyobb a jobb ugye?) és MPEG-4 dekóder is benne van, míg a Braviába csak MPEG-2es!

Most egy hülye kérdés: de az LG az jobb olcsóbban? :) És a minősége?

(#32071) anrab


anrab
addikt

filózgatok itt magamba. minden gyártó viszi le a készülékek fogyasztását mert ugye az öko vagy mi!
namármost: van egy philips 0.15 W standby!
ugyanakkor beletették a NET TV-t, internet böngészőt, DNLA-t!
így venni kell egy routert, ami viszont megint egy állandó fogyasztó!
igaz, nem tudom mennyit eszik ez a kis kütyü.
ez csak úgy eszembe jutott.

(#32072) anrab válasza dpetiba (#32070) üzenetére


anrab
addikt

az U sorozat az biztos hogy tavaly év eleji lehet.
én V sorozatot láttam hát iszonyú volt rajta az sd adás, pedig az utána jött valamikor május környékén ha jól emlékszem.
mindenesetre a nagyobbat jobb nézni az biztos, meg azokba jobb a panel is.
elősször is döntsd el mennyid van rá és abból hozd ki a legjobbat. kissebb de ütősebb vagy nagyobb de csak közepes.

(#32073) anrab válasza dpetiba (#32070) üzenetére


anrab
addikt

"Most egy hülye kérdés: de az LG az jobb olcsóbban? :) És a minősége?"
hát ha tényleg idei az lg akkor előfordulhat hogy jobb, szerény véleményem szerint.
de várjunk inkább konkrét véleményt én nem ismerem őket csak amit itt leszűrtem a fórumon.

(#32074) dpetiba válasza anrab (#32073) üzenetére


dpetiba
aktív tag

De az LG specifikációi alapján ez megér 150.000-et vagy keressek ilyen árban más gyártót?

(#32075) sb5100 válasza anrab (#32071) üzenetére


sb5100
csendes tag

Egy router keveset fogyaszt cserébe állandóan. WLAN router kb. 12-15W-ot, egy WLAN nélküli sztem 10 W-ot sem. Sokszor maga a hálózati táp fogyaszt sokat anélkül, hogy rádugnál bármit. Volt egy régi p2-p3? gépem asztali nem használtam, viszont be volt dugva a konnektorba. Lemértem egyszer és 30W-ot zabált úgy, hogy nem működött! Viccen kívül. :D
Úgyhogy nem hülyeség a kapcsolós konnektor.
Egy kikapcsolt állapotú LCD TV-t próbáltam egyszer lemérni egy digitális fogyasztásmérővel asszem LG volt, de a <1W helyett 9W-ot mutatott, ami valószínű nem korrekt mert kis fogyasztást nem tudnak normálisan mérni ezek a kütyük.

Köszi a véleményt a TV-ről. Egyet nem tudok hogy MKV-t lejátszik-e a philips?

A fogyasztásra rákattantam, úgyhogy 37es pont jó lesz se nem kicsi se nem eszik 200W-ot.

Az ambilight számomra kakukktojás, nem tudtam hogy a szem pihiztetésére van. Meg gondolom marketing neoncső. Ha a mellett döntök, remélem ki lehet kapcsolni. :)

Tutu neked is THX. Meg kell néznem őket élőben, a B650-nel kapcsolatban meg a clouding parát és a kelet-EU=lutri panelt sikerült belémültetni. :D Majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#32076) hdmi válasza dpetiba (#32070) üzenetére


hdmi
tag

A Sony U4000-es tavalyi, ráadásul erősen belépő szint, 194k-t nem ér meg. A Sony-k ár/érték arányban a legrosszabb választás. Amelyik jó, pl 40W4500, az 300k. Ennyi pénzért inkább Samsung, LG, vagy hasonló.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#32077) sb5100 válasza soma55 (#32047) üzenetére


sb5100
csendes tag

Nem biztos hogy így kell, de kb. ilyemi szokott lenni.
Nem irtad milyen számítógép, mondjuk legyen PC vagy notebook végül is mindegy, abban van valamilyen videókártya. Annak van vmilyen meghajtó programja meg szoftvere, és gondolom tud dual clone vagy valami módot amivel a képet kiteszed a TV-re. Milyen kábelen kötöd össze? lehet S-video-n meg D-sub VGA csatin vagy DVI esetleg HDMI-n is. Nem tudom mennyire értesz hozzá vagy a fiad, de jobb egér gomb a PC asztalán majd tulajdonságok és ott keresgélj a Beállítások ---> Speciális-nál. ott kell megmondani a pc hova tolja ki még a képet. Vagy indítsd ujra a pc-d és ha elég "okos" magától kiteszi a képet, mondjuk ebben nem vagyok biztos, de majd jön valaki és utbaigazít. Ha minden kötél szakad pc videókártya használati útmutató és TV használati útmutató olvasgatása.

(#32078) Tutu7030 válasza sb5100 (#32075) üzenetére


Tutu7030
veterán


" a B650-nel kapcsolatban meg a clouding parát és a kelet-EU=lutri panelt sikerült belémültetni "

Én cloudingot még nem vettem észre,a panel dolog pedig már nem izgat annyira,mivel eddig meg vagyok elégedve a kép minőségével is. :U

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32079) schrank válasza dpetiba (#32068) üzenetére


schrank
tag

cső
az LF az tavaj előtti cucc tavalyiak G-sek az ideik H-sok ergó az LH3000 a te tv-d ennyiért :K

(#32080) tothbe válasza blader81 (#32022) üzenetére


tothbe
addikt

igazából már +20k-nál járnak, mert én még 279-ért vettem másfél hete.

By(e) Tothbe

(#32081) anrab válasza sb5100 (#32075) üzenetére


anrab
addikt

"Multimédiás kapcsolatok: Ethernet-UTP5, USB
Lejátszási formátumok: MP3, LPCM, WMA 2––9.2 verzió, JPEG állóképek, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI (DivX, DIV5, DX50, DXMF), H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-Progam-stream PAL, WMV9/VC1"
gondolom ezekből ez az "MKV" a H.264/MPEG-4 AVC! vagy nem? mert nem tudom!
hát ha 10W-ot megeszik használat nélkül ki is dobom. az napi 240W.
az ambit ki lehet kapcsolni és nem marketing. egyébként még a kép megjelenése is jobb. de ez mindegy, ne ez legyen a szempont.

[ Szerkesztve ]

(#32082) anrab válasza schrank (#32079) üzenetére


anrab
addikt

látod milyen hülye vagyok! hogy tudtam az F-et a G után rakni! kicsit át kellene vennem az ABC-t.

(#32083) schrank válasza anrab (#32082) üzenetére


schrank
tag

látod-látod minden az alapoknál dől el :DD

(#32084) dpetiba válasza schrank (#32079) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Hello!

megnéztem a 37LH3000-est. Ahogy látom a HDMI több rajta és több a hangszóró. A kontrasztarány is ugyanaz, MPG-4, válaszidő kb ugyanaz.Mégéri az 50.000 felárat az LH3000?

Amúgy az 5ms válaszidő az elfogadható? Ezek már nem mosódnak mondjuk sport közvetítéskor?

Köszi

(#32085) schrank válasza dpetiba (#32084) üzenetére


schrank
tag

ja 37" ? én azt hittem 150k a 32" :U

(#32086) schrank válasza dpetiba (#32084) üzenetére


schrank
tag

te is 32-es fh-t linkeltél ne akarjál már áátb*szni :DD

(#32087) dpetiba válasza schrank (#32086) üzenetére


dpetiba
aktív tag

Hogy mivan? :)

Kérdezem, hogy van 150k-ért az LF. Illetve te mondtad az újabb LH-t. A méret tök mindegy, itt a típusról érdeklődnék, hogy megéri-e az újabb model a plusz 50.000-es felárat, vagy az LF is egy jó tv?

(#32088) dabadab válasza #41635072 (#32061) üzenetére


dabadab
titán

"A TV-ben mivel van több elektronika?"

Zajszures, mozgasinterpolacio, atmeretezes, pl.

"26"-ban feltételezem nem TN panelben gondolkodik."

Mas nem nagyon van, most igy hirtelen csak a Samsung T sorozata remlik, 27"-es 250k-ert, 24"-es 200k-ert.

"A másik h 26"-os TV-knek nem igen van keresletjük, ezért az összes fos panelt belerakják"

Igen, azok mind TN panelesek (32" alatt szinte csak az van, onnantol kezdve viszont egyaltalan nincs).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32089) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok,

LCD tv-t vásárolnék 82 centist. Ott tartok, hogy nem tudok dönteni nem hogy típust, de márkát sem :)
Először kinéztem ezt: LG 32LH3010

Aztán rájöttem, hogy Panasonicban és Samsungban is vannak hasonlók. Melyikert érdemes megvenni? Mire kell figyelni? Max 150.000-ig mennék el vele, de nem ragaszkodom a plafon árhoz ha 130.000-ért azt mondjátok jó a fenti LG akkor azt választanám.

Az árakat sokféle árösszehasonlító oldalról néztem, ahol olcsóbbak mint a bevásárlóközpontban. Szabad ezektől rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#32090) Fidel76 válasza #41635072 (#32043) üzenetére


Fidel76
tag

Még Cifu-nak volt 1 beírása több mint 1 éve amikor 40es samut monitronak is használt.
[link]
Na most ha több mint 1 éve jó volt az lcd játéra(voltak képei wow-ból is)+ forumozásra akkor nem hinném, hogy a mostaniakkal gond lenne.
150k-ért s-pva,mva dell,samu,nec,eizo-t 26os méretbe nem nagyon fogsz találni, ennyiért max tn+film panelest kasz amit tvzésre szerintem senki se ajánlana(ő említette hogy tv-t is nézne rajta).
Legtöbb lcd monitornak nincs jobb válaszideje, sőt nagyon kevésnek van jobb mint a mai lcd tvknek.(rengeteg input lag teszt van fent a neten lcd monitorokról)
"A TV-k fényerejét sokszor nem is lehet kicsire levenni, és közelről kifolyik a szemed."- szerintem ezt viccnek szántad.:)
Ugyanakkor full hd-re 32es TVre 122cm a nézési ajánlás. Ki tudja..?A legtöbb esteben mindnekinek vannak megszokásai,elvei,berögződései. Tehát hiába vannak kimutatások,tesztek ha én nem bírom megszokni vagy zavar pld nézési távolság,fényerő vagy csak rossz a szemem...akkor én döntöm el mi,hogy,merre,stb.:)
pld nekem van 1 zenész ismerősőm és mondom neki, hogy tv milyen jól szól, ő meg erre:menj el fülészetre mert ez nagyon béna...
Röviden a legtöbb esteben a vásárló szubjektív dolgai döntenek, akár a tv kinézete.. vagy az eladó rábeszéli, hogy ez tökéletes lesz neki.:)

[ Szerkesztve ]

(#32091) Fidel76 válasza sb5100 (#32075) üzenetére


Fidel76
tag

t-home féle dsl modem/router 13 W eszik, legalábbis fogyasztásmérő szerint. Régi dlink routerem 20 W körül evett. Ugyanakkor a set-top-boxról se feledkezzünk meg, enyém 23 W eszik standby üzembe....LCD TV is megeszik annyit amit mértél, de szerintem csak a régiek.(mondjuk a mai világba semmi se biztos). Más nem, kérsz kölcsön 1 minimultit valamelyik ismerösödtől és azzal pontosabban ki tudod méregetni.
Másik a max fogyasztást nem nagyon érdemes nézni lcd tvknél, mert úgy tényleg kiégeti a szemed.:)
Mostanába olvastam a sony takarékos tv-jéről és itt van 1 teszt, hogy mennyi az annyi:
[link]
"Once they are calibrated at equal brightness, the 46WE5 consumed 107 W while our 46W5500 consumed 128. The difference in price between the two models – 100 euros – will therefore be paid for over a few years.

Nézd meg mennyit írnak max fogyasztásra 46os W 5500...206W

[ Szerkesztve ]

(#32092) AMD_ok válasza Fidel76 (#32090) üzenetére


AMD_ok
őstag

Akkor azt mondod, megéri használni monitornak egy tv-t? Főleg net és játék menne rajta, és ugye néha tv-znék is

(#32093) thakl válasza AMD_ok (#32092) üzenetére


thakl
csendes tag

Hidd el megéri... Február óta használok egy Samsung LE40a656-ost monitornak. Netezés , játék , filmek egyaránt nagyon jól rajta. Netezésnél, játéknál 1,5m-ről nézem a filmeket kb. 3 méterről.

[ Szerkesztve ]

(#32094) AMD_ok válasza AMD_ok (#32092) üzenetére


AMD_ok
őstag

nincs közel a játéknál? belátod az egészet, egyszerre? Nem kapkodod a fejed ide-oda?

Ja, és mivel kötötted össze? D-sub, vagy HDMI kábel?

[ Szerkesztve ]

(#32095) thakl válasza AMD_ok (#32094) üzenetére


thakl
csendes tag

Nincs közel. Nekem pont jó. Nem kell a fejet sem kapkodni. Dsub-al és HDMI-el is összekötöttem.

(#32096) AMD_ok válasza thakl (#32095) üzenetére


AMD_ok
őstag

Van különbség a két kábelösszeköttetés közt képminőségben?

(#32097) thakl válasza AMD_ok (#32096) üzenetére


thakl
csendes tag

Én úgy vettem észre, hogy a HDMI-n jobb a képminőség ( főleg a szineket találom szebnek), DSUB-ot játéknál használom, mert a HDMI-n nagyob az input lag ezen a tv-n ( a game módját pedig nem szeretem) .

(#32098) AMD_ok válasza thakl (#32097) üzenetére


AMD_ok
őstag

Értem, köszi :R

(#32099) anrab válasza Fidel76 (#32091) üzenetére


anrab
addikt

és akkor még nincs rákötve a házimozi erősítőnek vagy erősítő!

(#32100) holhe


holhe
csendes tag

Sziasztok! Új tévét szeretnék venni, mert a régi behalt. (szegény egy idős velem, azaz 20 éves, és már megöregedett ;)) Nézegettem mostanában a tévéket, és lenne két fő jelöltem, a kérdésem az, hogy ti melyikre szavaztok, azaz hogy szerintetek melyik érné meg a legjobban, és hogy melyikkel lehet fogni önállóan a magyar digitális adást. (árban kb egyformák)

1. jelölt: LG M227WD-PZ
2. jelölt: Samsung T220HD VE

Köszönöm szépen a segítséget előre is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.