Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32101) sb5100 válasza anrab (#32081) üzenetére


sb5100
csendes tag

Igen, én is arra tippeltem végül is nem is az .mkv a lényeg hanem hogy mi van benne és általában H.264/MPEG-4 AVC.

"hát ha 10W-ot megeszik használat nélkül ki is dobom. az napi 240W"

Azért egy router sok mindenre jó, tűzfal, netmegosztás, miegymás.
napi 240W az azt jelenti hogy 4 nap alatt 40Ft, döntsd el sok-e. Ha meg veszel egy időzítős konnektort és teszem azt éjjelre meg napközbenre, amikor senki nem használja lekapcsolod - lehet a hét adott napjaira programozhatót is venni, hogy hétvégén menjen napközben is -, szóval akkor meg a felét is megtakaríthatod.

Most akkor jól érzem, hogy a Philips-ben nagyságrenddel több internet@TV funkció van? Nem rossz a B650, nem tükröződik vészesen és több helyen lehet készletről venni, mint a pfl8404-et, ráadásul azt itt írtátok többen hogy mennek az mkv-k, az srt-k vele. A Philips felé az SD adás miatt húzok, meg a keskeny nem tükröződő káva miatt, viszont nem tudtam sehol megnézni élőben. Hát nagyon nem tudom melyiket... :D

Nem tudja valaki hol lehetne megnézni bekapcsoltan a 8404-et?

(#32102) ricsik válasza sb5100 (#32101) üzenetére


ricsik
őstag

Valaki össze tudná foglalni nekem a b650 és a 8404 közti pro és kontrákat?
A kettő közt vacilálok 32-es méretben.
A philips jól kezeli a dts mkv-kat? Ki tudja tenni a hangot opticalra?

Köszi

(#32103) anrab válasza sb5100 (#32101) üzenetére


anrab
addikt

én a Tv Store-tól rendeltem /42"/, de én se láttam élőben! /halkan hozzáteszem hogy 5 nap helyett hétfő lessz a 10. nap hogy várom/
viszont nekem 7613-as volt előtte /42"/.
a pólusban meglehet nézni a 8654-et, annyi a külömbség hogy ebbe perfect natural motion van a 8404-be meg HD natural motion. az első 350000 ft.

[ Szerkesztve ]

(#32104) anrab válasza ricsik (#32102) üzenetére


anrab
addikt

(#32105) tothbe válasza anrab (#32104) üzenetére


tothbe
addikt

ezzel csak az a baj, hogy az a656 és nem b650, azt nem is ismeri, csak a b750-et, mondjuk akkor inkább ahhoz közelebb áll a b650, mint az a szériához, de annak a tesztje is igencsak, hogy is mondjam, hiányos... ;)

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#32106) tothbe válasza holhe (#32100) üzenetére


tothbe
addikt

ezek monitorok, nem tv-k. :F

By(e) Tothbe

(#32107) anrab válasza tothbe (#32105) üzenetére


anrab
addikt

bocs, elnéztem!
na megnéztem az oldalt, hát egy nagy rakás ...
mást nem tudok!

[ Szerkesztve ]

(#32108) Nippon


Nippon
őstag

Mondjatok megbízható boltokat ahol a Samsungokra 3 év gyári garit adnak.
220Volt, Laser műszaki udvar ezek mennyire korrekt helyek? Olyan kell ahol ki is lehet próbálni a készüléket vásárlás előtt.

(#32109) tothbe válasza anrab (#32107) üzenetére


tothbe
addikt

nincs, 40b-böl csak a 750-es, mint irtam, bár az is csak felsorolva van, mert adat szinte 0 róla.

By(e) Tothbe

(#32110) tothbe válasza Nippon (#32108) üzenetére


tothbe
addikt

a 220-ban tuti a gyári garanciát adnak. Ha jól emlékszem a laser is azt mondott, mikor kérdeztük. még ott van esetleg az edigital, bár ők meg mostanság nem annyira olcsók.

By(e) Tothbe

(#32111) ricsik válasza anrab (#32107) üzenetére


ricsik
őstag

Neked nem pont egy ilyen philipsed van? Írhatnál róla, vagy legalább, azt ami nagyon izgat, hogy dts hangokkal van probléma? Átküldi a hangot opticalon?

(#32112) ricsik válasza ricsik (#32111) üzenetére


ricsik
őstag

Ja most látom, hogy még mindig várod. Nah ha majd megjön jöhet a teszt :)

(#32113) kisfric


kisfric
csendes tag

Sziasztok,
Lg 47LH5000-el van tapasztalat valakinek?
Nekem elég szimpatikusnak tűnik ár/érték arányban, bár sok helyen mondják, hogy LG-ből csak konyhagépet.... ez igaz? :)
Köszi, Frici

Frici

(#32114) holhe


holhe
csendes tag

Sziasztok! Új tévét szeretnék venni, mert a régi behalt. (szegény egy idős velem, azaz 20 éves, és már megöregedett ;)) Nézegettem mostanában a tévéket, és lenne két fő jelöltem, a kérdésem az, hogy ti melyikre szavaztok, azaz hogy szerintetek melyik érné meg a legjobban, és hogy melyikkel lehet fogni önállóan a magyar digitális adást. (árban kb egyformák)

1. jelölt: LG M227WD-PZ
2. jelölt: Samsung T220HDVE

Köszi előre is a segítséget :)

(#32115) dh66e válasza holhe (#32114) üzenetére


dh66e
veterán

A Samuban van dvb-t mpeg 4 tuner a leirás szerint. Direkt tv tuneres monitort keresel vagy csak ezt találtad vagy az ára miatt?

(#32116) anrab válasza ricsik (#32111) üzenetére


anrab
addikt

csak egy 5.1-es dolby pro logic II, dimarson /samu/ házimozim van erősítőnek RCA bemenettel!

[ Szerkesztve ]

(#32117) ricsik válasza anrab (#32116) üzenetére


ricsik
őstag

akkor ez a fajta teszt elmarad, de a többit várom :)

(#32118) tothbe válasza dh66e (#32115) üzenetére


tothbe
addikt

már irta ugyanezt és én is visszakérdeztem, de csak megismételte a hsz-ét, mint ha nem is érdekelné a válasz... :(

By(e) Tothbe

(#32119) ikcs


ikcs
csendes tag

Melyik tv-t ajánlanátok főleg sd adás-t néznék rajta (80-90 ban) a következő kettő-t néztem ki:
Samsung LE32B530
LG 32LH3000
Ha van más javaslat ilyen árban azt is szívesen várom.
A választ előre is köszi!

(#32120) anrab válasza ikcs (#32119) üzenetére


anrab
addikt

hol láttad 80-90-ért mert150

[ Szerkesztve ]

(#32121) _ak_


_ak_
addikt

Pár napos nyúzás után meg vagyok elégedve a samu 40b550el, igaz összehasonlítási alapom nem igazán van, de eddig nem találkoztam semmi zavaró vagy hiányzó funkcióval, legalábbis a tv felől. Ellenben van 2 dolog amire nem igazán találtam megoldást, ha a laptoppal kötöm össze.

Az egyik problémám, h a laptopomon display port van, bár vettem egy dp>hdmi átalakítót, de úgy összekötve egyszerűen nem látja a tv a jelet, vagyis a source menüből nem tudom kiválasztani azt a hdmi bemenetet amire a laptopot kötöttem. Persze először én is azt hittem, h rossz az átalakító, de a samsung 2494hs monitorral működik a dolog, igaz, h ott sem megy teljesen jól, mert a hang nem akar átmenni (csak néha-néha reccsen egy csendeset a hangszóró), meg nem tudtam rendesen fullhdba tenni, mert vagy nagyobb képet kaptam vagy foltokban homályosat (utóbbi több mint valószínű, h az AV mód miatt volt. btw az mi lehet?), de mindenesetre kép jön rajta.

A másik gond, meg igazából csak nem hiszem, h probléma csak nem értem, h miért nem tudom kiválasztani az 59hz-et. (d-sub kábellel használom most) nem tudom, h ez mennyire rossza vagy nem az, csak rémlik valahonnan, h 59hz jobb vmiért, mint a 60. A samu monitrnál d-sub kábellel felajánlja az 59hz-et.

Ja és igen, h ne legyen egyszerű a dolog, a laptopomba intel gma 4500mhd integrált vga van.

Let's begin, de gozaimasu!

(#32122) anrab válasza _ak_ (#32121) üzenetére


anrab
addikt

a dp-hdmi átalakító helyet használj DVI-HDMI átalakítót. /nem ismerem a dp-hdmi-t/
a tv-n rendeld a pc-t ahhoz a hdmi bemenethez amelyikre kötötted a csatlakozás menüben.
59 hz-el én még nem találkoztam! a 60hz a jó. nézd meg a tv-d.

(#32123) MM válasza #41635072 (#32061) üzenetére


MM
őstag

Aki TV/monitor között vívódik, annak ajánlom figyelmébe az LG W2600HP-BF -et.
Ez 26" FullHD monitor (1920 x 1200), S-IPS panellal, és 140K körül van az ára.

Ez kb. az egyetlen "normál" árú 26"-os, amiben nem TN panel van, sok teszt szerint meglepően jó.

(#32124) TZoZ válasza anrab (#32120) üzenetére


TZoZ
csendes tag

80-90%-ban sdtv-re használja, nem pedig az ára annyi :))

(#32125) anrab válasza TZoZ (#32124) üzenetére


anrab
addikt

jaaa!
tiszta hülye vagyok hogy nem hívnak a tv miatt, én már 2x telefonáltam! az utolsó hívásnál mára mondták!

[ Szerkesztve ]

(#32126) tothbe válasza anrab (#32122) üzenetére


tothbe
addikt

de ha displayport van a notiján, akkor arra nem tud dvi-t dugni, nem baj? :Y

By(e) Tothbe

(#32127) Nippon


Nippon
őstag

Bizonyára sokadjára merül fel a kérdés, de a héten veszek egy LE40B650-est és érdekelne, hogy pontosan hogyan állapítható meg a benne lévő panel típusa. Gondolom nem újdonság, hogy csak a Samu paneles érdekel.
Az oldalán lévő matricából kiderül valami? Ha hátul nincs S betű, akkor is Samu?

(#32128) anrab válasza ikcs (#32119) üzenetére


anrab
addikt

az SD adás miatt én bátran ajánlom a philipseket. viszont sok összehasonlítási alapom nincs de amit idáig láttam az csak megerősített. http://www.edigital.hu/Philips_LCD_televizio/Philips_32PFL5604H__LCD_televizio-p44889.html?bid=25&partner=33009

(#32129) tothbe válasza _ak_ (#32121) üzenetére


tothbe
addikt

próbáld meg bekapcsolni a force tv detection-t. És a tv miatt az 50Hz biztosan nem lesz jobb a 60-nál, hagyd nyugodtan 60Hz-en.

By(e) Tothbe

(#32130) tothbe válasza Nippon (#32127) üzenetére


tothbe
addikt

a matricából biztos nem derül ki semmi. Egyébként sztm ezt csak egy féle panellal nyomják, de legalábbis az enyém és az öcsémé pont ugyanolyan, pedig két helyen vettük külön időben, persze ettöl még lehet, hogy pont ugyanolyan panelt fogtunk ki, de neten keresve sem találtam panelproblémás dolgokat erre a tipusra.

By(e) Tothbe

(#32131) ikcs


ikcs
csendes tag

A pihilpeseknél ugye van a pixel plusz, ami elvileg sd adás minőségén próbál javitani. Ez valoban ennyit számit? Érdemes ezért Philipset választani? ha 80-90% ban sd adást néznék rajta?

(#32132) anrab válasza tothbe (#32126) üzenetére


anrab
addikt

nem arra gondoltam hogy a DP-re dugja a DVI-t! hanem gondoltam van rajta olyan kimenet is!
de lehet hogy csak nem rendelte hozzá a bemenethez a PC-t.

(#32133) anrab válasza ikcs (#32131) üzenetére


anrab
addikt

igen.
[link]

(#32134) ikcs válasza anrab (#32133) üzenetére


ikcs
csendes tag

Köszi a választ még 1 kérdésem lenne. Az a probléma, h 120-130e van a tv-re ennyiért van a fent emlitett samsung és lg, de a philips az 145e körül van. Valami pozitivumot tudsz mondai ezekről? (samsung, lg)

(#32135) luciferk válasza tothbe (#32021) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi az idáig adott infókat :R látom, hogy te nem vagy az a úgynevezett "márka fan" mert itt a fórumon van egy két emberke akiknek eléggé szubjektív feelingjű a hozzászólása ;) a következő kérdésem az lenne, hogy az analóg (sd) adást milyen minőségben jeleníti meg a B650-es? mert olvastam, hogy az a adás ami crt tévén még elfogadható, az a lcd tévén már elég rossz minőségben jelenik meg.Nekem t-kábelen jön az adás, a legtöbb adó elfogadható minőségű.

(#32136) Pedro78


Pedro78
senior tag

Hello

Utobbi idoben gondolkozom azon, hogy vegyek egy nagyobbacska tv-t, bar epp most koltozom majd haza mo-ra, szal nemtom minek, de talan valamivel itt olcsobbak, szal a lenyeg a lenyeg, tanacsot kernek, Lg es samsung kozott filozok, bar a samsung dragabb es nemtom csak a nev miatt vagy mert minosegre jobb-e...

nomeg, plazma vagy lcd?

es mi az a led tv?

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#32137) anrab válasza ikcs (#32134) üzenetére


anrab
addikt

nem ismerem őket.
én is csak annyit tudok róluk amit itt a fórumon írtak.
írd be a bal felső sarokban a gyorskeresőbe és olvasgass.

(#32138) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Kis hazánkban van valami értelme annak hogy az lcdtvk-be pcmcia bemenetet raknak? szóval lehet azt valamire használni? egyáltalán mi a búbánatot lehet beledugni?

(#32139) radi8tor válasza EasyLife (#32138) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pl. DVB-C szolgáltató által adott chipkártyát egy PCMCIA-s modulba. Így a kódolt, kódolatlan tartalom közvetlenül TV-n váltogatható, kezelhető.

⭐ Stella

(#32140) Rick4 válasza radi8tor (#32139) üzenetére


Rick4
félisten

Tegyük hozzá, a DVB-C vételhez nem ártana a tévében egy DVB-C tuner. Mutatsz nekem egyet, amiben van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#32141) anrab válasza Rick4 (#32140) üzenetére


anrab
addikt

azt hiszem az összes 2009-es már evvel jön.

(#32142) EasyLife válasza anrab (#32141) üzenetére


EasyLife
aktív tag

értem, de konkrétan kis hazánkra kérdeztem. van itt olyan szolgáltató amelyiknél kitudom használni hogy van egy ilyen nyílás a tvmen?

(#32143) tothbe válasza luciferk (#32135) üzenetére


tothbe
addikt

akkor pont jó lesz a példa, mert nekem is t-kábel van. az analóg adok kicsit szemcsésebbek közelröl nézve meg föleg, de azért még nézhetőek. Az előző 32" tv-hez képest a 40" még jobban kihozza az analóg adás gyengeségét.
viszont a digitális(az is t-kábel nálam) erősségét is, mert míg a 32"-esen szinte semmi különbség nem volt a kettő közt, itt most a digitális kategóriákkal jobb.
crt után különösen nagy lehet a váltás neked, de reméljük, hogy a technológiák fejlődésével a tv adások is fejlődnek és már a digitális sugárzás is sokat segít, ez már most látszik, a hd pedig ha majd egyszer végre tényleg az lesz, akkor szintén sokat dob a minőségen.

(csak egy mellékzönge arra, hogy crt-hez képest az lcd-nek rosszabb az sd képe: nem tudom ki látott egyáltalán anno crt-böl 72"-nél nagyobbat, mert ott már talán csak a loewe kategóriában nem voltak nagy elkent foltok a tv adás képei közelről nézve, tehát érdemes azt is nézni, hogy ott sem volt fenékig tejfel az élet, csak ugye a megszokás...)

By(e) Tothbe

(#32144) csongi


csongi
veterán

Sziasztok. Nem vagyok járatos ebben a témában. Van egy,két elképzelésem, amiket ide belinkelek. A tv-n filmeket akarok nézni játszani nem. Az Mpg4 kódolás nem érdekes mert nincs digitális tv-m csupán kábeles. Samsung
Panasonic
Ha valakinek van ötlete vagy javaslata 82 ill 94 cm-es méretig és 120k öszegig bezárólag akkor szívesen várom.

(#32145) x64


x64
aktív tag

Most vettem észre az LG oldalán, hogy bizony-bizony az LG-nél is szerelik LG-D és AUO gyártású panelekkel is a 37"-os TViket, és bizony az utóbbinál pölö csak 8bit a színmélység (az LG-D-s 10 helyett). Persze árban ugyanannyi mindkettő típus.

(#32146) tothbe válasza Rick4 (#32140) üzenetére


tothbe
addikt

az enyémben van dvb-c tuner és egy ci slot / ci+ slot kártyahely van a hátulján, és bár még nem tettem át a digitális kártyát bele, de sztm hétvégéig vszleg kipróbálom majd, mire képes.

By(e) Tothbe

(#32147) tothbe válasza EasyLife (#32142) üzenetére


tothbe
addikt

azt csak akkor tudod kihasználni, ha veszel bele egy pcmcia dvb-c tuner-t.

By(e) Tothbe

(#32148) EasyLife válasza tothbe (#32147) üzenetére


EasyLife
aktív tag

jó de ez melyik szolgáltató? upc directem van aminek a stb je egy nagy ... azt ki lehet valami módon váltani?

(#32149) anrab válasza EasyLife (#32142) üzenetére


anrab
addikt

a digi tv-nél 40 ingyenes digitális csat. van, [link] ahhoz c tuneres tv kell.
van 4 kódolt csat. ahhoz kell az a CI modul és abba kell a szolgáltatótól kapott kártya. /ha jól tudom/
most jutott eszembe hogy: nem vagyok benne biztos de a hd kódolás az a CI modulon keresztül megy /mpeg4/ míg a többi digi csak a c tuneren /mpeg2/

[ Szerkesztve ]

(#32150) anrab


anrab
addikt

a philips net tv-vel kapcsolatban volt valakinek kérdése hogy mit lehet fogni. itt egy példa azokon kívül amit már egyszer írtam.
[link]
/csak véletlenül találtam de a tv biztos megtalálná/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.