Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33101) Hobbbyt válasza schrank (#33100) üzenetére


Hobbbyt
őstag

őőő De egy csomó helyen Super PVA-t írnak. Sammsung monitorok alatt is egyik PVA a másik (pl 245T) más S-PVA-s :S És sehol sem találok egy magyar rendszerező leírást ,hogy akkor most mi mi és miben jobb az.. ez..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33102) Pyzoo válasza schrank (#33100) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia! schrank

Meg tudnád nekem nézni a szervíz menüben hogy a 4.pont (System)-en belül a 11. pont HDEV neked mire van állítva?( on vagy off). Mert elnyomkodtam és nem tudom mi volt eredetileg.
Előre is köszi.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#33103) mickemoto válasza schrank (#33099) üzenetére


mickemoto
őstag

Ok! Akkor inkább HD-ready mint full HD, a vga (HD4830) lehet amúgy sem bírná.

(#33104) hdmi válasza mickemoto (#33103) üzenetére


hdmi
tag

3 méteres nézési távolsághoz a 32”-es tv nagyon kicsi. Legalább 37”-es, vagy 40”-es ajánlott, hogy legyen valami házi-mozi feeling is a filmeknél.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33105) schrank válasza Pyzoo (#33102) üzenetére


schrank
tag

az LH2000-en vagy a samun ?

(#33106) Pyzoo válasza schrank (#33105) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Az LH2000-esről lenne szó. Időközben viszont sikerült rábírni a tv-t hogy használja az usb port-ját. Megy rajta az MP3 ,AVI,MKV, képek meg minden egyéb (feliratok hangsávok). Gondolom így egyből ugrott a garanciám. Igazábol a TV-m a gép mellet van és amikor otthon vagyok a gép is megy szal nekem nem sok értelme lett hogy be tudtam kapcsolni rajta, mert annyira úgy se használom ki. Érdekesség hogy a THX-et meg a THX Media Director-t is engedné bekapcsolni pedig az elvileg csak felsőkategóriás plazmákban van az LG-nél ha jól tudom.
Én itt akadtam egy két érdekes dologra: [link]

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#33107) schrank válasza Pyzoo (#33106) üzenetére


schrank
tag

hát nem szívesen kotrok bele , amúgy is csak multimédiás monitornak használom :U

(#33108) zhagyma válasza anrab (#33095) üzenetére


zhagyma
őstag

Örülök, hogy megy! :)

(#33109) #41635072 válasza schrank (#33097) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha gondolod felvilágosítalak pü-ben. Csak akkor írj rám. ;)
Pyzoo: Szerintem nem ugrott a gari, menüből gyárilag visszaállítasz mindent és jó.
Legalábbis egy szakszervízben dolgozó ezt mondta. :) (Az nem nézhető vissza később, ha valaki a szervíz menüben kavart)

(#33110) Scoobyka válasza #41635072 (#33109) üzenetére


Scoobyka
addikt

tévedésbe vagy,mert visszanézhető.....van benne egy log fájl amiben folyamatosan leirja milyen változtatások történtek a szervíz menüben illetve hiba esetén szintén ide fogja irni mi miatt történt ....ez azért kell,mert ha a szervízes ért hozzá akkor csak mengézi mit csessztél el és visszaállítja és nem kell újra rakni az egész tv-t.

Mindneki ezek tudatában piszkáljon bele a szervíz menübe!

(#33111) #41635072 válasza Scoobyka (#33110) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egy szerelő nekem azt mondta, hogy nincs ilyen. :U

(#33112) Scoobyka válasza #41635072 (#33111) üzenetére


Scoobyka
addikt

pedig hidd el nekem,hogy van..... :K

(#33113) #41635072 válasza Scoobyka (#33112) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jóó, most nem szeretnék arról vitatkozni, hogy kinek van igaza. :R
Nekem úgy is mindegy ha meglátszik, mert a szerelő barátunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33114) ZewaDeluxe válasza anrab (#33095) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Üdv!

Ha már ilyen szépen megoldódott ez a probléma, hadd kérjek valamit - talán többen is igen kíváncsiak lennénk... Alig találni még a neten egy valamirevaló tesztet erről a TV-ről - LÉGY TE AZ ELSŐ...! :)) Amire személy szerint nagyon kíváncsi lennék, az az INPUT LAG... Ha jól láttam, akkor a TV a VGA-bemenetről is tud 1920*1080-at. Nagyon megköszönném, ha egy üres órádban megvizslatnád, hogy milyen különbségek vannak LAG-ügyben HDMI versus VGA, illetve általában: meddig kell lebutítani az elektronikát (ha kell) ahhoz, hogy elfogadható legyen az Input Lag...

Előre is köszi!

(#33115) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Nézegettem egy kicsit mindkét szervíz menüt. Mind a "INSTART Service Menu" és az
"EZ Adjust Service Menu"-t. Én csak egy log file-t találtam ami azt log-olja hogy mikor miért kapcsolt ki a tv. A másik meg, egy szervizes is tisztában van azzal hogy pl a panel vagy a táp nem azért megy tönkre mert én bekapcsoltam a divx lejátszást. Egyébként neki tök mindegy kinek számlázza ki a szerelést, nekem vagy az LG-nek. Persze ez emberségen is múlik. Azért kiváncsi lennék mit szolnának ha felhívnám őket hogy most vettem aTV-t és ez olyat is tud amit nem kéne neki, akkor mit csinál? Kijön és kikapcsolja?
Volt már hogy egy lejátszót visszavittem sőt alaplapot is hogy szar és mindkettőn volt bios/firmware frissítve ,egy szót se szoltak pedig régebben egy lap bios frissítés garvesztéssel járt.
Egyébként gar ídő alatt neki kell bebizonyítani hogy az én hibámbol ment tönkre a készülék. Ezt azért nehezen lehetne.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#33116) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

tanacsot szeretnek kerni. Oszkor tervezek egy LCD TV-t venni, viszonylag hosszutavra. Mit erdemes venni 200-300 ezer forint kornyeken? Olyat keresek ami legalebb 42"-es, DLNA-t tamogat, 100Hz-es legalebb, Internet TV opcionalisan. Samukat neztem elsosorban, de kacsintgatok a Sonyk fele is (elsosorban a menu tetszik a Sonyknal). Van most ebben az arkategoriaban ilyen keszulek? Vagy inkabb erdemes varni oszig, telig -amig lemennek az arak? :R

(#33117) Scoobyka válasza Pyzoo (#33115) üzenetére


Scoobyka
addikt

én csak azt irtam,hogy bizony megjegyzi a tv.....azt nem irtam,hogy gond :D.....amugy a samuban is az 5ösnél bekapcsolhato,hogy lejátsza usb-ről a filmkeket....szóval ha kijön és azt mondja aha....én azt mondom nini :D

adriankoooo:csak a 40b650 illetve 46b650es az ami minden igényedet kielégiti a felsorotakbol...a sony illetve lgben vannak hiányoságok.

[ Szerkesztve ]

(#33118) #41635072


#41635072
törölt tag

Valaki próbált már TV-re adapter nélküli 2,5"-os hordoható winyót kötni?
Csak mert félek, hogy nem biztos látja el elegendő árammal. Kezelési útmutatóban eléggé felhívták a figyelmet, hogy 0,5A felett már saját tápellátásra van szükség. Na ezt az összes 2,5-ös wincsi túllépi felpörgetéskor... Meg az is aggaszt, hogy sok winyóhoz Y kábelt adnak, emrt 1 port nem látja el elég árammal...
1,8-as winyókat meg sehol sem elhet szerezni tokkal vonóval, 16GB-s pendrive lehet nemsokára már nem lesz elég mkv-knak, 32GB-s meg drága.

(#33119) Pyzoo válasza #41635072 (#33118) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Megoldást sajnos nem tudok rá., de ilyenkor jön jól egy olcsón beszerezhető "kamionról leesett SSD meghajtó" :D

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#33120) adriankoooo válasza Scoobyka (#33117) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A B650-est mar neztem es nagyon szimpatikus, valoszinuleg varok meg egy kicsit, hogy lejjeb menjen a 46"-os ara (olyan 300 ezer korul mar elfogadhato ar lenne egy 117-es teveert).

Beepitett merevlemez-felvevo ezekben egyikben sincsen, ugye? Samuknal melyik az a szeria amelyikben van? Udv, ;)

(#33121) Drizzt válasza #41635072 (#33091) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem lehet kapni valami olyan usb-s cuccot, ami mondjuk wifin keresztül úgy tudná mutatni a mondjuk pc-n levő tartalmakat, mintha azok egy pendrive-on lennének rajta? Vagy akár sima ethernet kábellel wifi helyett?

I am having fun staying poor.

(#33122) #41635072 válasza Pyzoo (#33119) üzenetére


#41635072
törölt tag

És hol lehet ilyen ssd-ket venni? :D
Drizzt: Max HDMI kábel, de az nem jó, mert 1 emeltetnyi szintkülönbség van a PC és a TV között. Természetesen vannak iylen wifis médiaboxok jópénzé. :D

[ Szerkesztve ]

(#33123) shez válasza Drizzt (#33121) üzenetére


shez
tag

A Sony és a Philips 2009 -es készülékeinek egy része már le tudja játszani a számítógépen tárolt tartalmakat. A kulcs a DNLA szabvány.

ilyet vegyél
;)

(#33124) anrab válasza ZewaDeluxe (#33114) üzenetére


anrab
addikt

hát erre csak annyit tudok írni hogy nekem HDMI-vel van összekötve és így mikor átkapcsolok PC bemenetre a tv kikapcsolja a 100Hz-t és a perfect natural motion-t. ez a kettő ami befolyásolhatná a lag-ot. nekem vezeték nélküli egerem van és ahogy hozzá érek rögtön reagál . semmi külömbséget nem látok a monitor és a tv között de mérni nem tudok. bocs de a vga bemenettel meg nem tudom megnézni mert rövid a kábel és mérés nélkül nem sok értelme lenne szerintem.
de itt van Scoobyka ha jól emlékszem tavaly Ő tesztelte a 7000-es szériát akkor valami 10m/s-et írt. u.olyan volt mint a sony w4500. ez a széria attól csak jobb lehet szerintem. bár sose lehet tudni!
ha nem jól emlékszem javíts ki!

(#33125) shez


shez
tag

Ehhez mit szóltok nem gyenge mi? :DD

Bang & Olufsen

(#33126) #41635072 válasza shez (#33125) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amúgy ez miért jó? :DDD

(#33127) schrank válasza #41635072 (#33109) üzenetére


schrank
tag

nnna akkor nyomassd a PÜ-t még jól jöhet később :D

(#33128) #41635072 válasza schrank (#33127) üzenetére


#41635072
törölt tag

Rögtön reppen.

(#33129) ZewaDeluxe válasza anrab (#33124) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Na ez remekül hangzik. Igen, arról tudtam, hogy a tavalyi modellek jeleskedtek alacsony Input Lag-ben, csak mindíg felmerül a kérdés, hogy az újabb - és feltehetően komplexebb - elektronika nem okoz-e némi visszaesést a sebességben/lag-ben... Mindenesetre köszönöm: ha a HDMI-n okés a dolog, a többi már nem is olyan fontos... ;)

Köszi még egyszer! :R

(#33130) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali, a kérdésem a következő lenne ps3-hoz szerintetek megfelelő tv lenne egy Samsung LE46M87BD? (ezt találtam legjobb áron használtan azért kérdezném ezt a tipust...)

(#33131) Scoobyka válasza shez (#33123) üzenetére


Scoobyka
addikt

a samu b6tol ffele is mind le tudja játszani dlna-n keresztül a dolgokat és sokkal jobb mint a konkurensek....a sonytol azért mert több formátumot ismer,az lgtől zértmert több beállitási lehetőség van ami hasznos,a philipset még nem láttam....szoval attol nem tudom,hogy jobb-e....de sztem egy szinten minimum vannak.

B-L-A-C-K: jo lehet,denem tudom milyen árért szerzed...esetleg ha mondasz egy árat lehet mondunk azért a pénzért egy jobbat...

[ Szerkesztve ]

(#33132) anrab válasza Scoobyka (#33131) üzenetére


anrab
addikt

én meg nem tudok mit mondani mert felraktam a TVersity-t és raktam bele filmeket, ilyet is olyat is meg képeket de sajnos a tv folyamatosan végzi a keresést de nem látja! felkellene temmem a vistát a wmp 11-el de nem sok kedvem van hozzá mert utána minden progi szarakodni fog. az egészet meg nem akarom letörölni mert a tv-re várva letöltöttem egy csomó filmet.
annyit a tv-ről egyenlőre hogy nem tudom az analóg adás jobb vagy a digitális mert mindkettőnek vanak hibái! és csak kapcsolgatom. az analóg kontrasztosabb míg a digi tisztább egy picivel de néha meg nagyon ocsmány is. a philips közel azonos képet alkot analógban és nem csinál olyan csúnyaságokat mint amit kapok digin! azt se mondanám hogy jobb a képe a volt tavalyi analóg philipsemnél 42"7613/D-nél.

(#33133) fila válasza anrab (#33132) üzenetére


fila
senior tag

Nézd meg itt[link], hogy mit tud hálón keresztül lejátszani.

Nekem úgy rémlik valaki említette, hogy a filipszek nem játszanak le filmeket a gépről, merthogy 1.0-ás a DLNA.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#33134) anrab válasza fila (#33133) üzenetére


anrab
addikt

hát sajna csak az első két mezőt értem!
de itt egy részlet a kézikönyvből: [U]Multimédiás alkalmazások/U]
•Multimédiás kapcsolatok: Ethernet-UTP5, USB
•Lejátszási formátumok: MP3, LPCM, WMA 2––9.2 verzió, JPEG állóképek, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-Progam-stream PAL, WMV9/VC1

(#33135) anrab válasza anrab (#33134) üzenetére


anrab
addikt

egyébként biztos hogy én bénázok.

(#33136) ANT válasza #41635072 (#33118) üzenetére


ANT
őstag

Nem próbáltam, de szvsz egy ilyesmi usb hubról működhet a dolog. Az y-kábel adatkábele megy a tv-be, a tápkábel meg a hub kimenetére.

Szerk: vagy a hub összekötve a tv-vel, és mindkét csatlakozó a hub-ra. :U

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#33137) fila válasza anrab (#33135) üzenetére


fila
senior tag

DLNA adatok:

42pfl8404h[link]
40b650[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#33138) mcdokika


mcdokika
tag

Sziasztok!
Van most olyan TV a piacon ami USB ről lejátszik MKV kiterjesztést ? Ilyen a számítógépen levő full HD filmeim kiterjesztése.
Tehát a problémám, hogy tudok HD minőséget számítógép nélkül?Ha kiirom Blu ray discre , akkor a Blu ray lejátsza ?Ez a része nekem nem világos, valaki tud segiteni ? :U

(#33139) Drizzt válasza shez (#33123) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pont az érdeklne, hogy a dlna-t ki tudnám-e valahogy váltani, mert marha nagy felárral jár elég gyakran, mert felsőkategóriás cuccokba rakják csak bele.

I am having fun staying poor.

(#33140) Drizzt válasza anrab (#33132) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem azt írja a monitor, hogy csatlakozás? Akkor elvileg hálózattal van gond, azt nem találja.

Tversityben elvileg kéne legyen valami olyan funkció, hogy a gépeden indítod el a lejátszást, de a tv-re. Ez benne az extra, így tudnál elvileg nem dlna támogatott formátumokat is lenyomni, ha realtime transcodingot használsz. Mondjuk ez vélhetően maszív cpu izzasztással jár.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#33141) Yahhher válasza #41635072 (#33118) üzenetére


Yahhher
aktív tag

És miért félsz attól? Nem fog bántani... Vegyél külső adapterest.

(#33142) #41635072 válasza Yahhher (#33141) üzenetére


#41635072
törölt tag

Külső adapteres mos it van, csak az nem valami kényelmes, emrt lehet ki be huzigálni...
Amúgy is valami igazán hordozható kéne...

mcdokika: Igen, LG szinte összes tv-je, ha nem mind. Természetesen más márkákban is van,pl Samsung, csak ott nem tudom melyekben.

[ Szerkesztve ]

(#33143) Drizzt válasza fila (#33133) üzenetére


Drizzt
nagyúr

DLNA 1.0 azt jelenti elvileg, hogy play to funkció nem támogatott, de bizonyos filmformákat még le kell tudnia nyomni. Egyébként élőben játszattam is le 40PFL8404H-val divx filmeket dlna-val, a philips bemutatóteremben(Macroda), szóval tuti játszik le filmet, engem az érdekelne, mennyire széles a támogatott formátumok köre, meg hogy tényleg lehet-e bővíteni ilyen transcodingos cuccokkal, mint a TVersity. Elvileg igen.

I am having fun staying poor.

(#33144) mcdokika válasza #41635072 (#33142) üzenetére


mcdokika
tag

Tehát akkor van olyan Samu ami lejátsza USB stickről az mkv filet ? Ez komoly ? És ezt a funkciót hogy hívják, hogy kell keresni ?Apámék tv jén (Samu A656) is van de eddig csak fényképet játszottunk USB ről az is elég lassan ment.Nem tudom egy 7-8 gigás cucc hogy fog menni akkor.Ilyen alapon akkor hordozható vincsi is rámegy USB n ?

(#33145) #41635072 válasza mcdokika (#33144) üzenetére


#41635072
törölt tag

B650-es, B550-es sorozat tuti tudja.
A tiétek nem biztos.
De samukat nem vágom, majd jön egy hozáértő, és segít. :)

[ Szerkesztve ]

(#33146) anrab válasza fila (#33137) üzenetére


anrab
addikt

most akkor végülis mi a külömbség! azt látom hogy a philips 1.0 a samu pedig 1.5 de u. az a többi. mivel tud többet az 1.5
biztos van jelentősége mint mondjuk a hd kábelnél

(#33147) anrab válasza Drizzt (#33140) üzenetére


anrab
addikt

a sz. gépen elindul a lejátszás.
viszont a tv nem találja a media szervert, a tv autómatikusan felismerte a sz. gépet és beírta a hálózati adatokat. kb. két másodperc alatt beírt mindent.
azt írja a tv hogy: [U]A TV-készülék folyamatosan ellenőrzi, hogy fut-e mediaszerver-program./U]
és allul futkároznak a kis gömbök és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#33148) anrab


anrab
addikt

ezt fordítsa le valaki légyszi: Quick Start Guide: [link]

(#33149) anrab válasza Drizzt (#33143) üzenetére


anrab
addikt

és a 8694-et megtudod nézni? az is 1.0?
bocs nem is neked kellett volna hanem fila-nak!

[ Szerkesztve ]

(#33150) anrab


anrab
addikt

nem lehet hogy ezeket vissza kell telepítenem? mert én leszedtem mikor feltettem a VLC media playert
Transcoding of some file formats require the installation of third party directshow filters that are compatible with TVersity.
Haali Media Splitter - for OGG/OGM and Matroska.
Real Alternative - for Real audio and video.
AC3 Filter - recommended for better AC3 support (in which case AC3 should be disbaled in ffdshow).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.