Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33301) killer04 válasza hdmi (#33298) üzenetére


killer04
csendes tag

Én úgy tudom ,hogy a Sony a Samsunggal (régebben) illetve a Sharp (mostantól) közösen gyárt paneleket.[link]

(#33302) killer04 válasza hdmi (#33300) üzenetére


killer04
csendes tag

ez pontosan így van..... :K

(#33303) hdmi válasza Cyrin (#33299) üzenetére


hdmi
tag

Lehet, de én annyit soha nem adnék egy tv-ért, mint amennyiért azt adják.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33304) hdmi válasza killer04 (#33301) üzenetére


hdmi
tag

Jól tudod, kivéve a 37"-es méretben, mert azt a Samsung is, és a Sony is más gyártótól veszi, mert abban a méretben nem gyártanak panelt. Ezért van az a Samsungnál pl. a B650-es sorozatnál, hogy mindegyik méretben tükörfényes a képernyő, kivéve a 37"-es méretben.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33305) Scoobyka válasza killer04 (#33297) üzenetére


Scoobyka
addikt

tapasztalat vagy teszt....? ;]

nekem elhiheted jobbak az idei modellek sd adásban.....amugy a panel ,hogy 8 vagy 10 bites nem számit felskálázásnál,hiszen az csak a színmélységet takarja.... :D

(#33306) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Adott egy noti, amin csak D-sub kimenet van, meg egy LCD tv, amin RCA illetve HDMI csatlakozó. Hol kapok hozzávaló kábelt, amivel össze tudom kötni? Nem találtam D-sub - HDMI kábelt sehol.

(#33307) Alex91 válasza Daemon09 (#33306) üzenetére


Alex91
félisten

Olyat nem is fogsz :DD. Analog jelet digitalisra kotni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33308) hdmi válasza Alex91 (#33307) üzenetére


hdmi
tag

bocs, téves, véletlenül neked válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33309) hdmi válasza Daemon09 (#33306) üzenetére


hdmi
tag

RCA - VGA kábel van: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33310) Daemon09 válasza Alex91 (#33307) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem kábel akart lenni, hanem valami ilyesmi : [link]

hdmi : Köszi, megpróbálom egy ilyennel.

(#33311) dh66e válasza hdmi (#33304) üzenetére


dh66e
veterán

Valószínűleg a sharptól veszi a samu is mint ahogyan a sony is.Mármint a 37"illetően.A sony-sharp kapcsolat már elég régi a notebookjaiban is sharp kijelző figyel.

(#33312) hdmi válasza Daemon09 (#33310) üzenetére


hdmi
tag

Itt van egy VGA - HDMI átalakító, de elég húzós ára van: [link]

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33313) tuso


tuso
tag

Végre megvan az új LCD-m. Sony KDL-40WE5 (fehér). Nagyon-nagyon komoly :) . Iszonyat milyen feketéje van. :Y Az új háttérvilágítás (HCFL) meleg katódsugárcsöves révén kb. 90W a fogyasztása. Tényleg nem véletlen ,hogy a 40" LCD kategóriába veri a LED háttérvilágítású Samukat. chip.de teszt :C

[ Szerkesztve ]

(#33314) fokukac válasza tuso (#33313) üzenetére


fokukac
nagyúr

izé, a katódsugárcső az egy picit más volt :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33315) fores válasza Lg52xMAX (#33292) üzenetére


fores
csendes tag

Szia!
Megpróbáltam,nem sikerült :N
Mindent a leírásnak megfelelően csináltam..mégse
Csak a sárga led villog alul,de nem történik semmi.több percet is vártam,többször megismételtem,de nem...Azt írja a leírásban:kék képernyőn jelzi,ha frissít,de nekem több perc után is csak fekete képernyő és sárga led villogás..
Mostani verzioszám:
E0812181
M000105
ezeket írja ki most azonosításnál..
Vmi ötlet,mit rontok el??, :W :W

(#33316) tuso válasza fokukac (#33314) üzenetére


tuso
tag

Pontosítanám: meleg katódos....Hot Catod Fluorens Lamp (HCFL) . :R

(#33317) Racecam válasza tuso (#33316) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Írd csak egyszerűen azt, hogy "meleg katód fénycső". ;)
A chip.de értékelésére pedig azért ne vegyél mérget. :N

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33318) tuso válasza Racecam (#33317) üzenetére


tuso
tag

A tapasztalat és nem a teszt alapján írtam....Itt "vigyorog" a nappalimban a készülék. :)) De bármelyik tesztet megnézheted, van egy pár....

(#33319) #41635072 válasza tuso (#33318) üzenetére


#41635072
törölt tag

Van összehasonlítási alapod? ;]
Biztos vagy abban, hogy veri a LED TV-ket kontrasztban? :D
Vagy egyeltalán minden CCFL TV-t?

[ Szerkesztve ]

(#33320) tuso válasza #41635072 (#33319) üzenetére


tuso
tag

Hál istennek van összehasonlítási alapon. Van lehetőségem összehasonlítani a készülékeket :K . 11 éve a szakmába dolgozom.... ;) Most nem nyítnék vitát a LED háttérvilágítású TV-k hátrányairól.(meghíbásodás, LED modul kiégés...stb., kevés LED modul szám..) Persze kontrasztban nagyon jók. A CCFL illetve a HCFL között képminőségre én nem láttam különbséget (csak fogyasztásban, ami nem egy utolsó szempont) Érdekes ,hogy nem meleg a panel ha megérinted.

[ Szerkesztve ]

(#33321) #41635072 válasza tuso (#33320) üzenetére


#41635072
törölt tag

Háát ha te mondod. ;]
Csak azt nem tudom, hogy kontrasztban hogy lehet jobb a ledes megvilágításnál. :F
Most lehet akármilyen katódcső, ha egyszer ~10dm2-nyi helyeket világít meg egy, míg a led minden pixel fényerejét külön szabályozza.

Más: Egyeltalán a katódcsöves TV-k képesek arra ,hogy katódcsövenként szabályozzák a fényerőt?

[ Szerkesztve ]

(#33322) Alex91 válasza tuso (#33320) üzenetére


Alex91
félisten

Te porolod le oket? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33323) tuso válasza Alex91 (#33322) üzenetére


tuso
tag

Miért magadból indulsz ki.... :DD

(#33324) Racecam válasza tuso (#33320) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen szakmában dolgozol 11 éve, de gratulálok. :R
Viszont, én sem ma jöttem le a falvédőről, úgyhogy erősen megkérdőjelezem a véleményedet. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33325) tuso válasza Racecam (#33324) üzenetére


tuso
tag

A samu tv-k 128 LED modult alkalmaznak 640 LED diódával. Kb. 300 LED modulnál lehetne kiküszöbölni a fényszívárgást. Majd az OLED-nél ez már nem jelent problémát, mivel nincs szükség háttérvilágításra.

[ Szerkesztve ]

(#33326) tuso válasza Racecam (#33324) üzenetére


tuso
tag

Hogy érthető legyen ...local dimming LED

Azért érdemes megnézni ,hogy mutat egy kiégett LED modul ( kb. 3cm2 fekete lyuk)

(#33327) Racecam válasza tuso (#33325) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Köszönöm az információt, igaz az OLED-ről én már 4 évvel ezelőtt írtam cikket. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33328) Jhonny06 válasza #41635072 (#33321) üzenetére


Jhonny06
veterán

A ledes megvilágításúaknak nem egy nagy kaland a kontrasztjuk, szerintem te kevered az OLED-del.

(#33329) #41635072 válasza Jhonny06 (#33328) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, kevertem egy pillanatra.
De a LED-ek kontrasztja nagyobb valamivel, mint a sima cfl TV-nek.
Szerintem jobb valamivel, csak engem speckó idegesít, mikor a filmek fégén stáblista megy meg ilyeneknél. A másik, hogy személy szerint azt a rohadt nagy felárat nagyon nem érik meg.

[ Szerkesztve ]

(#33330) tuso válasza #41635072 (#33329) üzenetére


tuso
tag

Csak segíteni akartam... azért van a fórum, hogy tájokozódjunk. ;)

(#33331) #41635072 válasza tuso (#33330) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mi meg csak nem hisszük el, hogy egy hcfl kontrasztban jobb, mint egy LED TV. :)

[ Szerkesztve ]

(#33332) tuso válasza #41635072 (#33331) üzenetére


tuso
tag

Én nem azt írtam, hogy jobb. Csak annyit írtam ,hogy nagyon jó a feketéje.
Mérési eredmények:
sony 40we5

samsung ue40b7000

[ Szerkesztve ]

(#33333) Terminator17


Terminator17
senior tag

:F ?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#33334) #41635072 válasza tuso (#33332) üzenetére


#41635072
törölt tag

"Tényleg nem véletlen ,hogy a 40" LCD kategóriába veri a LED háttérvilágítású Samukat."
Hát akkor ezt hogy kéne értelmezni? Ha már a LED TV-kel hasonlítod össze, akkor mindenki a kontrasztra gondol. A feketéjét semmi értelme led tv-hez viszonyítani. :F
Egyébként a grafikonokon is látszik, hogy a LED TV kontrasztja jobb.
Bár ezek a grafikonok szerintem különben sem a panelek teljesítményét mutatják, hanem a szoftveres beállítást, értékek megváltoztatását. :U

[ Szerkesztve ]

(#33335) tuso válasza #41635072 (#33334) üzenetére


tuso
tag

a teszt alapján igen összeségében jobbra hozták ki a Sony-t. Miért is nem lényeges a fekete mélysége az LCD-knek????? Igen ,kontrasztban valóban egy kicsit jobb , de nem kell azért egy hátast dobni a LED háttérvílágítású TV-ktől. Főleg ha mellé rakjuk az árát. Fogadjunk hogy Samsung TV-d van? :)

(#33336) Scoobyka válasza tuso (#33332) üzenetére


Scoobyka
addikt

megsúgom,hogy a 40b650es meg 0.04es cd/m2 ami ugyebár még jobb,mint a 40we5-ös

amugy mindenbe jobb a b650es egyedül a fogyasztás magasabb ugyanis a 40we5ös 90w illetve ez alatt fogyaszt a b650es meg 130w körül.....másik a tükröződő képernyő.....,de minden másban a samu jobb....bár ízlések és pofonok.....valoban nagyon mutatos a 40we5ös....de tudásba közel sincs a samuhoz...

így újra olvassva elég samu párti lett ez a hz-ás,de míg a philipsek nem jönnek addig sztem a samu a legjobb választás most.....sony most kicsit elmaradt.....de meg kell vallani sztem is kiba..otul mutatos a fehér sony......de azért maradjunk a realitás talaján.

(#33337) tuso válasza Scoobyka (#33336) üzenetére


tuso
tag

Valóban nagyon jó a B650-es, de nekem a Samsung harsány színei , fényes képernyő , anyagminőség nem igazán jön be. Hát izlések és pofonok.... :) Mi az a minden más....tényleg kíváncsi vagyok, szerintem a b650-es egy szinten van a hasonló tudású w5500-assal. Valóban USB-ről több formátumot támogat...de képminőségre :N

[ Szerkesztve ]

(#33338) Scoobyka válasza tuso (#33337) üzenetére


Scoobyka
addikt

amugy ha nem tetszik a harsány szín akkor azt a menüben lehet kalibrálni,saját szájíz szerint....ezt azért nem fogadom ellenérvnek :)) ...bár sonynál valoban nagyobb gondot forditanak a calibrálásra és kevesebbet kell piszkálni ezt még anno a w4500asnál is megjegyeztem...

de a tükrözödéssel eszem ágában sincs vitatkozni ...anyagfelhasználás meg sztem egál...na jó ha nem akarunk elfogultak lenni sony talán picivel jobb iylen téren,de a belsőben erősen samu fölény van.....

nekem sonyban ami nem tetszik,az a gyenge dinamikus kontraszt kezelés és,hogy magas árért nem kapom meg azt a tudást amit a konkurens ad.....mint dlna-n keresztül szinte minden létező videoformátum lejátszása...meg kényelmi funkciók amit most nem fogok felsorolni.....a sony input lagben volt jo,de most már ezt sem igaz :( ,mert egálra sülyedtek ilyen téren is.

b650es kontra w5500es

akkor a lista

b650es 100hzes megoldása teljesen más mint a sonyé a samu add egy bizonyos 3d-s érzést mig a sony csak össszeilleszti a képeket.....a samu dinamikus kontrasztja is erősen nőveli a térbeli érzés illuzióját...mig a sony sikban marad(ezt nehéz megfogalmazni,de mélység érzetett kelt)

erre talán egyik érdekes példa,ha 3d moziban vagy akokr ott ugy ekijönnek a képek,szinte hozzáérhetsz....na itt meg olyan mint ha a háttébe süllyedne a kép és igy ad bizonyos térérzetet...

samu internet tv.....sony smafu.
wifin is eléri a hálozatot.....sony nem
dlna fejletebb....sony butácska

stb-stb.....

a samu fejlettebb multiméia ekszöz.....a sony meg "csak" egy klassz tv.

[ Szerkesztve ]

(#33339) luciferk válasza hdmi (#33300) üzenetére


luciferk
senior tag

Azért kérdeztem, hogy az 1080i is full hd felbontást jelent e vajon, mert a T-kábeles hdtv ismertetőnél full hd adást sejtett bár a hd stb-je csak 1080i-t tud.[link]

(#33340) c41r0^


c41r0^
őstag

no, megvan az LG 32LH4010 (LH4000-et rendeltem, de ezt kaptam, gyakorlatilag ugyanaz a TV)

kitesztelgetni egyelőre nem nagyon volt időm (összeszereléssel 1ütt 1 órát foglalkoztam vele), dvi-hmdi-vel tökéletesen megy 1920x1080p-ben 60 Hzen a PC-vel, de ahogy gondoltam, PC-vel való digitális összekötés esetén ugyanúgy egy csomó lehetőség letiltódik a menüben, mint az előző TVmnél (32LC51), így ha HD ripet nézek, akkor a "valósághű mozi" funkció nem kapcsolható be, mert szürke a menüben, pedig sztem ez a feature lesz az 24p real cinema 5:5 pull-down, majd megnézem több inputról is, a digitális kábelTV is jó scarton

majd még jelentkezem és beszámolok bővebben, egyébként az első benyomásom nagyon pozitív, nem nagyon hinném, hogy újonnan 139K-ért kapni jobb ár/értékű készüléket

egyébként csak nekem tűnt el a 9.7 és 9.6-ban a DTV pont a Catalystban? szerencsére nincsen under/overscan, de ha esetleg egy felbontásnál előjön, mi a csudát kezdjek majd vele? leutoljára a 9.5-ben volt benne...legalábbis nálam, Vista alatt. igaz, most megvariálták a 9.7 menüjét, de mindig speciális módban használom, de mondom, már a 9.6-ban sem volt benne (mondjuk az nem is érzékelte a régi TV-t, még felbontásokat sem lehetett állítani a CCC-ben a 9.6-tal)

(#33341) NEISSE válasza c41r0^ (#33275) üzenetére


NEISSE
tag

Az nagy helyzet hogy Hdmi-n 1280*720 60hz-n mintha fel lenne nagyítva az asztal kilóg minden sarokból kb 10cm és ha összetolom az nvidia programmal akkor 1152*864-es felbontásra áll be.Tv-n nincs lehetőség összetolni csak ide-oda tologatni.viszont 1680*1050-t is tudd csak akkor már nem igazán látható a betű.
Tényleg mennyire függ hdmi kábel hogy mekkora felbontásra képes?Nekem sima Metro-s 1600ft kábelem van.

(#33342) c41r0^ válasza NEISSE (#33341) üzenetére


c41r0^
őstag

a kábeltől függhet, de amihez kéne (1360x768) az 1.0-s kábel is tudná teljesíteni, tehát nem a kábelednél keresendő a probléma

a felnagyítás, amit tapasztalsz, az az overscan és sajnos normális jelenség, nekem ugyanez volt 1280x720-ban...még 1 próbát megér, ha 50 Hz-en is kipróbálod, ugyanis 50 Hz tartozik a 720p-hez, PAL szabványnál. Nálam 720p@50Hzen meg nem volt overscan a régi TVnél, de a panel meg vibrált...szóval végigpróbáltam anno én is mindent, szerencsére az én régi TVm ment dvi-hdmi-n 1360x768@60Hzen, pixelpontosan, over/underscan nélkül (igaz, ezért is ezt a típust vettem meg anno, mert tudtam, hogy OK lesz)

sajnos a te TV-d eggyel régebbi széria és nem támogatja az 1:1 pixelpontos megjelenítést a HDMI csatlakozón, sztem maradj az RGB VGA kábelnél

(#33343) #41635072 válasza tuso (#33335) üzenetére


#41635072
törölt tag

Már megint marhaságokat beszélsz. :W
A teszt elég sok szempontot mér, ami nem is feltétlen a minőséget mutatja.
Senki sem állította, hogy a fekete mélysége nem számít, már megint ferdítesz, fogalmad sincs miről dumálsz.
Nem kicsit jobb, hanem sokkal, te pedig azt mondtad, hogy kontrasztban is jobb a sony...
Nem, nem Samsung TV-m van. Neked van sony, és azt szajkózod.
Itt befejeztem, mert nem lehet veled értelmes dolgokról beszélgetni.
Már 100 állításodra rácáfoltam, és nekem enyni elég is.

[ Szerkesztve ]

(#33344) dh66e válasza fores (#33315) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
Formáztad a pent?(csak fat)Amikor kitömörítettem akkor csak a szoftvert tettem én a penre a pdf leírást nem.Próbáld újra vagy másik pennel.

(#33345) Sanyabá válasza #41635072 (#33343) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Érdekes a "tuso" fórum társsal való szakmai eszme futtatásod,és érdeklődéssel is figyelem mind addig míg személyeskedésbe nem megy át. Én személyesen is találkoztam már vele, és személyében egy korrekt hozzá értő szakembert ismertem meg (nem vagyok fogadott prókátora).
Ezért jó a fórum hogy pro-kontra el lehet mondani a véleményeket,és szakmai tézisekkel alátámasztani. Aztán az olvasó levonja a konzekvenciákat előnyére vagy ne adj' Isten hátrányára.
Köszönöm hogy végig olvastál!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33346) Lg52xMAX válasza fores (#33315) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Én 8GB Kingston pendrival frissítettem, első lépés pendrive formázása FAT32-re, bár lehet hogy a sima FAT jobb ebben az esetben, nekem FAT32 vel működött.
A csomagolt állományból rámásoltam a pendrivera az *.img1 nevű állományt.

A többit ugyanúgy csináltam mint a leírásban. A bekapcsológombot kb 10 másodpercig nyomtam, utánna kb 50 másodpercig nem történt semmi csak a sárga led villogott, aztán kék képernyő és zajlott a frissítés kb 60-70 másodpercig, majd kiírta hogy kész.

Próbáld ki egy másik pendriveot, de ne legyen rajta titkosítás, másik patrició.
Remélem így fog sikerülni.

(#33347) fores válasza Lg52xMAX (#33346) üzenetére


fores
csendes tag

Hát nem sikerül...
8gb-os pendrive,leformázva fat32-re,csak az img1 van rajta(pdf nincs),
minden a leírás szerint és csak a sárga led villog folyamatosan..
a pendrive jó,mert pl ha képet teszek fel rá,simán beolvassa a tv.
úgylátszik csak nekem nem jön össze :Y :Y
próbáltam vagy 10x a leírás szerint..(bár már fejből is megy,mert nem bonyolult művelet,elvileg..... :C :C
másik kérdés sharposok felé..eddig hdmi2-ről ment a upc dvr hd..hanggal.
kb két hete elment onnan a hang,csak kép maradt..
áttettem hdmi3-ba ott van hang.felhívtam a sharp vonalat,ott azt mondta egy"szakember",hogy ott nem is kell hangnak jönni hdmi-ben,mert ott külön van hang!!Pc-hez.
Ez nekem gyanus... :F :F eddig (6 hónapig)miért volt ott hang?És mitől ment el?
Megfejtéseket várom :C :C

(#33348) dh66e válasza fores (#33347) üzenetére


dh66e
veterán

hmmm....hívd a szervizt hátha ők okosabbak.

(#33349) tuso válasza Sanyabá (#33345) üzenetére


tuso
tag

Köszi..."Sanyabá"!

(#33350) fores válasza dh66e (#33348) üzenetére


fores
csendes tag

nem okosabbak..ők modták ,hogy hdmi2-ön nincs is hang..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.