Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32701) EasyLife válasza hdmi (#32699) üzenetére


EasyLife
aktív tag

mert van egy fölösleges darab. :DD és a pénz most jobban boldogítana :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#32702) FRN


FRN
tag

Sziasztok!

Sajnos még mindig nem sikerült döntenem, de már szűkült a kör.
Az már szinte biztos, hogy Samsung 32" lesz, de azon belül...
Szerintetek?

LE32B450 104.000.-
LE32B530 128.000.-
LE32A550 119.000.-

Köszönöm! :R

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32703) K123456 válasza Dexar007 (#32668) üzenetére


K123456
tag

Szia!
Próbálok tanácsot adni, mi hogy néztük ki a kiszemelt TV-t. Nem vagyok hozzáértő szakértő!!!!!!!!!!!!!!!!
Megnézni, hogy kell-e full hd (szerintem igen :DD ) legyen 100 HZ (szerintem jó, ha van, sőt már van 200Hz is), meg a tunerek DVB-t (földfelszíni digitális) meg DVB-c (digitális kábel) sem baj, ha van, de set top boxal úgyis jönnek a digitális adások van, nézd mennyire fekete a fekete :B a képernyőn, vannak TV-k amiknek fényes a képernyője van aminek matt (nekem ez tetszik). Philipsnél van, hogy világít a kerete és akkor a képernyő mögött is van fény, meg a tv körül (én elvagyok nélküle :DD , de van akinek ez tetszik) a képernyő frissítés minél kevesebb legyen (az enyémen azt hiszem 2 ms) Konkrét típust nem tudok ajánlani, ezeket a tulajdonságokat mindenképpen nézd végig. Igazából már az is segítség, ha van egy márka ami szimpatikus neked, vagy pont nem (Nekem a samsung nem volt szimpi TV-ben, pedig volt samu telefonom és imádtam :B )
Mi viszonylag könnyen döntöttünk, LG volt a szimpi (házi mozink is LG és a monitorunk is :B ), meg a sony is jó, de az nagyon drága volt és mi így az LG között szemezgettünk, így esett a választás a 37LH7000 típusra, de az jóval több, mint az általad megadott keret. Nyilván egy 37" Tv több mint egy 32" kb 50e különbség volt az általunk vásárolt tv és a 32" társa között.
Ja és figyeld, mert vannak ÁFA mentes napok is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32704) Dexar007


Dexar007
veterán

jó reggelt!
LG 50PC55 -el mi a helyzet?
Tudom tudom...tegnap még 37"-os kellett ..de akkor inkább a lenti tv-t cserélem le először ..102centis samsung LE40R82 , ezt szeretném 70k ráfizetéssel LG 50"PC55-re cserélni.
:))
Aztán majd jöhet a szobámba nyár végén a 7-es szériás samsung.

Give me your cum,bull!

(#32705) VGYke


VGYke
addikt

Philips hozzáértőktől szeretnék kérdezni:
42PFL9903=kb. 900eFt, 42PFL9803=670eFt. Ok hogy a nagyobb szériaszám jobb lehet, de az összehasonlításban csak azt látom, hogy a 9803 jobb. Pl. LCD LED megvilágítású. Led jobb mint az akármilyen csöves megvilágítású LCD, vagy tévedek?
Összehasonlítás: [link]
Egetrengető különbség nincs az lcd LED megvilágításán kívül. Akkor melyik a jobb TV?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32706) FRN válasza dh66e (#32654) üzenetére


FRN
tag

Köszönöm!

Az 530-as tudja a DVB-C-t?
Csak mert ahogy elnézem van 40e különbség a két TV között, viszont azon az 1HDMI bemeneten és a kialakításon kívül nem találok más különbséget.

ElectroWorld:
LE32B530 128.000.-
LE32B550 169.000.-

:R

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32707) x64 válasza Tizedes1 (#32664) üzenetére


x64
aktív tag

Ezen én is erősen gondolkodom...
Mindenesetre nem egy új modell a 10000:1-es dinamikus (2000:1 valós) kontrasztjával és 6,5 ms-os válaszidejével...
Mindegy, megnézem milyen élőben. 152-ért full hd 42" túl szépen hangzik... :)

(#32708) Symbio válasza VGYke (#32705) üzenetére


Symbio
senior tag

Gyerekcipősek még az idei LED-es tv-k, +230-at nem fizetnék azért. A 98XX-as is felső kategóriás, nagyon jó képpel és elektronikával.
Ha már annyit el lehetne költeni, akkor inkább 1-2 mérettel nagyobbat vennék vagy egy tényleg jó HDMI-s erősítőt.

(#32709) syC válasza FRN (#32702) üzenetére


syC
addikt

Üdv.

Én is hasonló döntlés előtt állok. Én a le-32b530 mellett voksolok azthiszem. A többi annyival nem jobb.

(#32710) VGYke válasza Symbio (#32708) üzenetére


VGYke
addikt

Hát pont fordítva van a problémám: a Philps 9803 LED-es és olcsóbb, a 9903 a ki tudja milyenes (nem LED-es az tuti: Dinamikus képernyőkontraszt: 30000:1), a sokkal drágább!!!!
Pedig a 9803 (olcsóbb és LED-es) a 2008-2009 év TV-je!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32711) x64 válasza x64 (#32707) üzenetére


x64
aktív tag

Nekem nem jött be ez a Sharp lc42sb55e. Nagyon "fapados" megjelenésű (valszeg már bőven nem idei modell) és a képe sem olyan szép, éles mint a körülötte lévő LGknek, meg Samuknak.

Amúgy viszik a TVket az Euronicsből, mint a cukrot. Pedig a nagyrészük az "ÁFA-elengedés" után is jó 10-20-al drágább, mint a webshopokban.

Az év szövege az egyik eladótól:
"Nálunk olcsóbb, mint az interneten. És egyébként is július 1-től az interneten megszüntették a garanciát!"
Ezen úgy ledöbbentem, hogy nem tudtam megszólalni. Mire felocsudtam már egy idős házaspárnak ecsetelte a plazma "vitathatatlan" előnyeit: "LCD Tv (gondolom ezalatt a HD felbontást értette) csak játékra kell, TVzéshez a plazma még jobb is..." És ezután példaként hozta a ms alatti válaszidőt... :C

[ Szerkesztve ]

(#32712) VGYke


VGYke
addikt

Hihetetlen hogy a gyártók honlapjáról milyen kevés infót lehet összeszedni! :(((
Mi a különbség a Samsung B650T2W és B750U1W között, az árán és a 100-200Hz-en kívül?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32713) FRN válasza syC (#32709) üzenetére


FRN
tag

Hát, ha nem hallok ellenvéleményt, szerintem én is ezt fogom választani.
Közben megtudtam, hogyvan benne DVB-C, tehát egyszer még jó lesz digitálisan is. :)
Sok sikert a jó döntéshez. :C
Azért sajna nem túl hosszúak ezek az áfamentes napok. :(

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32714) syC válasza FRN (#32713) üzenetére


syC
addikt

Na igen, nekem csak az usb hiányzik róla :(

(#32715) he7edik.


he7edik.
addikt

Két kérdés B650 tulajokhoz
mivel nincs elég hosszú utp kábelem egyenlőre nem tudom használni a tv-n a nettet
a tv-ben van böngésző vagy csak nettes tv adások vételére alkalmas a készülék ill. usb-s wlan kártyával is müxik az internet vagy csak az ethernet csatin keresztül?

Égő szöveg a flém vázon

(#32716) FRN válasza syC (#32714) üzenetére


FRN
tag

Engem is csak az lelkesít, hogy ott a PC. :)

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32717) anrab válasza VGYke (#32705) üzenetére


anrab
addikt

biztos a 21db 2-3 utas hangszóró+a 2 mély hangszóró meg az actív keret meg a nyavaja tudja hogy mi dobja meg az AUREA árát! :Y

(#32718) Bazs- válasza he7edik. (#32715) üzenetére


Bazs-
tag

A Tv-ben nincs böngésző. Úgynevezett widgetek vannak. Ez régiótól és a TV aktuális szoftverétől is függ. Ezekkel pl meg tudod nézni az időjárást, youtube videókat, stb.
Szerintem csak a gyári samsungos usb-s wlan kártyával müködik a net. Legalább is én egy smc-vel próbáltam, de azt nem ismerte fel a tv.

[ Szerkesztve ]

(#32719) kisninja


kisninja
őstag

Hi LG 32LG2000 típusú tv vettem 60-k ért zsír ujj. Ennyit csak megért nem ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#32720) dh66e válasza kisninja (#32719) üzenetére


dh66e
veterán

simán.

(#32721) dh66e válasza FRN (#32706) üzenetére


dh66e
veterán

tudja,ja már utána jártál sok sikert!

(#32722) Dexar007


Dexar007
veterán

Hali,
elmondaná nekem valaki hogy mi a különbség:
LE37A626
LE37A686
LE37A656A1F

között?Elméletileg mind 6-os szériás samsung,vagyis "ugyan azt " tudja.
Kb 10-15k a különbség,élőben a médiamarktban az A1F-et láttam ami elég brutális képet produkált...

+ Egy választ szeretnék #32704-re ha lehet:)

Give me your cum,bull!

(#32723) Tutu7030 válasza x64 (#32711) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én 3 hete vettem náluk a 32b650-et 199999-ért. Igaz,hogy kellett érte 35km-t menni,mert az itteni euro.-ban 240-ért akarták adni.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32724) anrab válasza Dexar007 (#32722) üzenetére


anrab
addikt

hát egy 50"-os plazmának, főleg ha nem mai gyerek, biztos hogy 5x több a fogyasztása mint a 40-es lcd tévédnek!
de csak tippeltem, lehet hogy 7x. :)

[ Szerkesztve ]

(#32725) Dexar007 válasza anrab (#32724) üzenetére


Dexar007
veterán

Miért a PC55 milyen gyerek? :DDD
Ezt találtam róla :
HD READY, 1366 X 768, 1080I, 100HZ MOTION PLUS, 3 X HDMI,30000:1 CONTRAST, DBT, PIP, MAGYAR MENÜ, X ENGINE, DMI, DOLBY SRS

Olyan régi lenne? :Y

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#32726) Henry06


Henry06
tag

Sziasztok szeretnék segítséget kérni,(már egyszer kértem de abból nem lett tv vásárlás)
Szeretném ha elmondanátok a véleményeteket ezekről a tvkről:

Sony Kdl-40l4000
Sony Kdl-40e4000
Lg 42lh4000
Samsung Le40a656a1fxxh
Samsung Le40b530p7wxxh

A Samsung Le40a656a nagyon dicsérik, az ára is jó, de van valami gebasz a Hdmi részével, a youtubon is csomó videó van róla ahogy vibrál és szét esik a képe sokszor, sőt sokak szerint néha még a Blu-ray filmek is akadoznak! :F(most vettem rohadt olcsón egy Bluray playert szal erre is kéne) A másik Samsungal is ez a gond, állítólag. :F
.
Sony Kdl-40l4000: Ha jól tudom ez egy régebbi tipus, ráadásul 60 hertzes és nem 100 ami ha jól tudom gond mert így nem folyamatosak a Blu-ray filmek megjelenítése, állítólag :F
Sony Kdl-40e4000: Nagyon tettszik ez is, de ez sem 100-hertzes, szal ezzel is lehetnek gondok?
Lg 42lh4000: Jó kis tv-nek néz ki, de azt hallottam hogy az lg a fekete megjelenítésében elég bénák, és hogy nekik a legfényesebbek a tv-jük :F Ami gondolom zavaró lehet.

Szal szeretném a segítségeteket kérni!Láttátok-e már ezeket a tv-ket működés közben, vagy olvastatok róla valamit, esetleg tudjátok mennyire fontos a 60 meg 100 hertz, már lassan ott tartok hogy inkább veszek egy plazmát, de a beégés meg a játékok(x360, és ps3) miatt inkább Lcd felé hajlok, szóval minden segítséget nagyon nagyon megköszönnék :DD

Go Gunners!

(#32727) anrab válasza Dexar007 (#32725) üzenetére


anrab
addikt

nem vagyok benne otthon én csak felhívtam rá a figyelmed! kérdezd meg a plazma topicot.
mintha tavaly a PG sorozat ment volna de nem biztos. nem elriasztani akartalak!

(#32728) anrab válasza Henry06 (#32726) üzenetére


anrab
addikt

50hz-n mennek a tv-k.
60hz-t használ ha a számítógépet kötöd rá.
100-hz a gyors mozgásokhoz kell hogy ne legyen utánhúzás.

[ Szerkesztve ]

(#32729) fury71 válasza he7edik. (#32715) üzenetére


fury71
aktív tag

Én úgy tudom egyik sem. Nincs benne böngésző.
Csak a netes widgeteket támogatja amivel esetleg az időjárást, híreket, filmelőzeteseket, stb tudod megnézni.
Komolyabb böngészésre, netezésre nem alkalmas csak ha összekötöd PC-vel és a PC képét küldöd a TV-re.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#32730) lancy


lancy
tag

orok hala Ati007 kolleganak tulajdonosa lettem egy wireless lan adapternek. minden muxik mint a meseben.

(#32731) preacher


preacher
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy SHARP LC-26SB25E TV-t.
([link])

A következő képformátumot lehet rajta választani és ez --> velük a problémám:
- Szuper zoom nagyítás --> minden látszik, de a kép két függőleges széle torzul
- 4:3 --> ezzel nincs problémám
- 14:9 --> ez levág egy 2-3 centis csíkot alulról és felülről is
- 16:9 --> ez annyit vág, hogy nem látszik se a csatorna logója, se a besorolást jelző karika
- Szélesvásznú --> ezzel nincs problémám
- Felirat látható --> ez a tetejéről vág le annyit, hogy nem látszik a csatorna logója

Ez a TV elvileg tudja a 16:9-es képformátumot, de akkor miért nem látszik a teljes kép???

(#32732) Alex91 válasza preacher (#32731) üzenetére


Alex91
félisten

Mert 4:3-ast kell valahogy megjeleniteni a 16:9-en, ezert! :W :W

Majd, ha 16:9-ben sugaroznak, akkor jo lesz. Nezz rajta DVD-t, bar ott is lesz, amikor fekete csik lesz rajta, es akkor majd gyere megkerdezni, hogy ugyan miert? :C :Y :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32733) tothl válasza preacher (#32731) üzenetére


tothl
addikt

Komolyan mondom miert kell ennek mindig elojonnie ?
Egy 4:3 -as adas 4:3mas marad ha a fene fenet eszik is, nem tudom mi ebben a bonyolult.
Lehet trukkozni, van amelyik TV jobb trukkot tud van amelyik szarabbat. De a trukk trukk marad, en a magam reszerol 4:3mas adast 4:3ban nezek es ennyi.
Mikor bigdigit volt nalam tesztelni, es magyarazta, hogy a philipsnel ez mennyivel jobb mint a samunal akkor is csak neztem bamban. A trukk az trukk... :)

(#32734) tothl válasza Henry06 (#32726) üzenetére


tothl
addikt

Ezek kozul szerintem a 656 a nyero.
Ne ulj fol a pletykaknak, en idaig akarmit dugtam bele franko volt.

(#32735) FRN válasza syC (#32714) üzenetére


FRN
tag

Na tegnap este kilenckor megvettem a LE32B530-t.
A digitális csatornákat gond nélkül megtalálta, tehát tényleg van DVB-C. :D
Az automatikus idő, illetve a műsorújság, Digivel felejtős. 2 óra mínuszban, az már nem kis eltérés, ráadásul a műsorújság csak részletes módban mutatja a valós műsort.
A HBO kódolását egészen jól szűri, de azért előfizetés nélkül nem állnék neki nézni.
A képernyő aránya itt is probléma, de egészen jól beállítható. Illetve a legöbb csatornánál automatán is megfelelően beállítja, így állítgatni sem kell. (bár némelyik csatornánál annyira lassú, hogy lehet látni, ahogy szétrántja a képet)
A hangtól elsőre egy kicsit megijedtem, de aztán kiderült, hogy csak a gyári alapbeállítás valami iszonyatos doboz.

[ Szerkesztve ]

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32736) FRN


FRN
tag

Új TV, új gondok, új kérdések:

Tud valaki optimális beállítást adni ehhez a TV-hez? Persze tudom, hogy ahány hely, annyi beállítás, de talán mégis...
Illetve, ha valakinek van tapasztalata, hogy Gigabyte 9600GT kártyáról milyen kimenettel érdemes 4 méterre áthozni a jeleket, akkor megköszönnék egy választ. (még azt sem néztem, hogy egyáltalán van-e hangkártya bekötés a kártyán, vagy külön kábel kell.)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32737) cintula187 válasza FRN (#32736) üzenetére


cintula187
addikt

Szia!

Nekem 37b530 van tehát szinte rokonok. :)
Mond már meg mire érdemes beállítani a hangot, h ne legyen "doboz".
Én 4830 -al hajtottam meg HDMI-DVI on keresztül. Hangot is kiadta azon keresztül.

Nekem olyan profi kéne, aki a fehéregyensúly beállításohoz nyújt segítséget, példát, hogy mire érdemes változtatni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32738) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Kedves Fórumtársak!
Lemértem a pontyos távolságot a fal(-a tv "vastagsága") és a fotel között.
295cm.
A mostani 72 centis(68) tv-n a dvd filmeknek a 16:9 mód miatt csak 56! centis ugye az átlója.
Én egy LG42LH3000 tv-t szeretnék venni, de azt hallom a boltban, hogy közel lesz!

Higyjétek el, bennetek jobban megbízom :R :R :R , ezért TI világosítsatok fel legyetek szívesek, hogy mekkora az akkora :DDD :DDD .

Godzilla is megmondta: a méret a lényeg ! :C :C :C

thx :K :K

[ Szerkesztve ]

(#32739) hdmi válasza Tizedes1 (#32738) üzenetére


hdmi
tag

Attól függ, mit nézel rajta, ha az analóg kábel tv adást, akkor lehet, hogy nagy lesz, mert szemcsés, illetve pixeles lehet a kép az analóg jel miatt. Ha Blu-ray-t nézel, akkor meg még lehet, hogy messze van, mert nem látod a Blu-ray adta előnyöket.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#32740) Alex91 válasza Tizedes1 (#32738) üzenetére


Alex91
félisten

Igazat mondtak, meg nem is :). Szerintem SD adashoz kozel lesz, HD-nel meg nem. De IMHO nyugodtan vedd meg, ha elfer a szobaban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32741) FRN válasza cintula187 (#32737) üzenetére


FRN
tag

Így fejből nem tudom, de majd megnézem mi volt az. (amúgy sajna nem túl sok lehetőség van)
Aki szekrénysorba rakja, ne vegyen lefelé sugárzó hangszórót! :(

A képbeállításoknál viszont tényleg van mit állítani, így szívesen venném valami tapasztaltabb ember tanácsát. :R

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#32742) Symbio válasza Tizedes1 (#32738) üzenetére


Symbio
senior tag

3m-ről egy 42-es nem túl nagy, teljesen jó.

(#32745) copperhead


copperhead
aktív tag

Samsung LE-40B750-ről mit lehet tudni.A kereső nem talált semmi hozzászólást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.