Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33451) Sanyabá válasza knbs (#33449) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ufff....jól szóltál fehér bőrű testvírem. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33452) tuso válasza muki669 (#33447) üzenetére


tuso
tag

Valóban így van. Fél évente mi is megkapjuk az európai LCD eladási statisztikákat, és valóban csak kis hazánkba annyira "népszerű" a Samsung. A németeknél, a szigetországban, a franciáknál 3-5 helyen áll. (Sony, Sharp...Pioneer plazma, Panasonic a vezető lapos TV-k). Sőt a lengyeleknél és a cseheknél is csak a második. Valószinüleg a konkurenciához képest alacsonyabb ár a legfőbb befolyásoló tényező nálunk.

(#33453) mcdokika válasza tuso (#33452) üzenetére


mcdokika
tag

Csakis a képminőségért vettem 3. jára Samut.Tegnap is MM ben voltam, 650 legyaláz mindent , plazmástól mindenestől.Egyszerüen a 6 os sorozat felső közép kategóriában mindent visz.

(#33454) hdmi


hdmi
tag

Ismeri valaki közelebbről a Hitachi LCD-ket? Mit tudhat ez az LCD ennyi pénzért, s még csak nem is Full HD.

Hitachi 37LD6600 400,000 Ft [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33455) z67


z67
őstag

33443-ra valaki esetleg?

Köszönöm szépen!

(#33456) tuso válasza mcdokika (#33453) üzenetére


tuso
tag

Ezt így konkréten kijelenteni ,elég merész. Most arra alapozol, hogy bemész az MM-be, és a sok kirakott TV közül ,amik nincsenek kalibrálva beállítva (valószinűleg a gyári beállításokkal) mennek, a samu a legjobb. Bár tény ,hogy a 650-es egy jól sikerült darab ,ahhoz képest, hogy milyenek voltak az elődjei.Ebben a kategóriában már tényleg a márkahűség illetve az ár fog dönteni.

(#33457) muki669 válasza knbs (#33449) üzenetére


muki669
csendes tag

Kedves knbs!
Csak a saját nevdben nyilatkozz!
nem szeretjük...,szívesen látjuk stb.
Csupán azt merészeltem 0 naposként szóvá tenni, hogy a világ nyugati felén nincs
ekkora Samsung és LG őrület mint nálunk. Vajon ennek mi lehet az oka?Talán nem
értenek a tvk-hez ?

(#33458) sanko7777


sanko7777
csendes tag

sziasztok! Samsung B650 széria játékra jó? X 360 vagy PS3 hoz, nem csúszik vagy akadozik a kép? válaszokat előre is köszönöm.

(#33459) VGYke


VGYke
addikt

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a kábel DigiTV-től arra a kérdésre hogy SD, HD adásokat mikor közvetítenek, az alábbi levelet kaptam:
A kábel TV szolgáltatásban már elindítottuk a kódolatlan digitális műsorszórást a kábelen keresztül. Ennek vételére alkalmas TV készülékre (DVBC tunerrel rendelkező) van szükség.
A digitálisan továbbított adók közül, azon csatornák, melyek tartalmazzák a electronic program guide-ot, természetesen elérhetőek kábel televíziós csomagjaink esetén is.

A honlapjukon erre vonatkozó konkrét infót nem találok, vagy vak vagyok. Szóval milyen csatornákat nyomnak milyen minőségben? Vagy minden jön digitálisan? Nem értem, igaz eme rejtelmekkel csak most kezdek ismerkedni, TV-m is csak 2-3 hét múlva lesz (vagy később, mert képtelen vagyok dönteni)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33460) knbs válasza hdmi (#33454) üzenetére


knbs
senior tag

Ez csak valami vicc lehet az a tv a felet se eri meg. :B

Sanko: 4 nap mulva lesz nalam egy ps3 akkor meg tudom neked mondnai, tobben vitaztak rola kulfoldi forumon, van aki latott egy pici lagot, volt aki aztmondta tokeletes. AA sajat szememnek hiszek szoval 4 nap es megmondom milyen.

muki: Nem kell megsertodni, mint mondtam tessek szakmai erveket allitani, nem azt hogy a statisztikak mit mutatnak. Konyorgom meg valaki hisz a statisztikaban :W
Tobb mint 4 eve elek hollandiaban itt minden bolt tele van samu tv-el 3 kollegamnal jartam naluk is samu van ez nem azt jelenti hogy csak ez megy,de ilyen statisztika szoveggel ne jojjunk mar :W
Nyugaton nem veszik a samsung es lg tv-ket, mert mindenki a tularazott sonyt veszi... biztos vagyok benne. Elhiheted mo-n jobban megy a rongyrazas, tulkotekezes mint nyugaton... de ebbe mar nem megyek bele mert semmi koze a temahoz.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#33461) metál_mackó


metál_mackó
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni:
A téma adott, szeretnék egy LCD tv-t venni, és lenne is két jelöltem:
Samsung LE32A558P3F illetve az ugyancsak Samu LE37A556P1F.
A gondom ott kezdődik, hogy nem tudom hogy a képernyő méretén kívül miben különbözik a két modell (a gyártó oldalán nem találtam termékleírásokat) illetve mennyire jók ezek (gondolom itt is vannak jó illetve kevésbé jó szériák).

Tehát ha tudnátok valamit mondani, hogy megéri e ezek közül egyet venni, azt nagyon megköszönném.

(#33462) tuso válasza sanko7777 (#33458) üzenetére


tuso
tag

Talán ebben nem teljesít igazán jól 84-100ms az input lag.Bár game módba csökenthető, de még így is egy picit elmarad a vetélytársaitól.

[ Szerkesztve ]

(#33463) VGYke válasza tuso (#33462) üzenetére


VGYke
addikt

Játék módban, kikapcsolva minden javító fityfenét is ennyi (10x-e kelletének)?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33464) dh66e válasza VGYke (#33459) üzenetére


dh66e
veterán

Itt megtalálod a digitális csati listát a 98.oldalon.[link]

(#33465) sanko7777


sanko7777
csendes tag

köszönöm a válaszotokat, knbs kiváncsian várom a teszt eredményét előreis köszi, full hd lcd tv-t tudtok esetleg amelyiknél nincs imput lag?esetleg ez? http://digitalko.hu/index.php?lh=10&rendez=markanev,%20nev&epo=10&oldal=1&marka=9&markanev=PHILIPS&o=0&m=PHILIPS&n=32PFL7404H&k=LCD%20Telev%C3%ADzi%C3%B3&id=637&kat=2 vagy ez? http://digitalko.hu/index.php?lh=10&rendez=markanev,%20nev&marka=6&markanev=SAMSUNG&o=0&oldal=3&epo=10&m=SAMSUNG&n=LE-37B650%20T2W&k=LCD%20Telev%C3%ADzi%C3%B3&kat=2&id=454 tanácstalan vagyok.

(#33466) hdmi válasza sanko7777 (#33465) üzenetére


hdmi
tag

A tavalyi Sony W4000/W4500 sorozat az egyik legjobb input lag szempontjából.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33467) AMATŐR válasza hdmi (#33466) üzenetére


AMATŐR
őstag

+ a Z4500 as sorozat!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#33468) tuso válasza AMATŐR (#33467) üzenetére


tuso
tag

+ E4000-es sorozat

(#33469) sanko7777


sanko7777
csendes tag

köszönöm mindenkinek

(#33470) Fidel76 válasza muki669 (#33457) üzenetére


Fidel76
tag

Szerintem 1x az oka. Nagyobb az életszínvonal mint nálunk pld ha itt is milla felett lenne az átlagkereset akkor itt se samsung menne a legjobban, ahogy gondolom a suzuki se vezet eladási listákat németeknél,briteknél,franciáknál. Másik meg samsung,lg-n belül rengeteg model van, nem hinném hogy a b650 kint rosszabbúl állna mint itthon ha csak ezt az 1 tipust néznénk, biztos vagyok benne, hogy nem ez a tipus nyomja meg az itthoni eladást. Gondolom itt a forumozók is tudják, hogy nem a samsung,lg a legjobb, de nálnuk ár/érték arányba ezek a legjobbak. Kis pénz kis foci...

[ Szerkesztve ]

(#33471) Fidel76 válasza tuso (#33462) üzenetére


Fidel76
tag

HDTVtest szerint game modba 17-33ms. Lehet csak én gondolom úgy ha 1x az a neve akkor abba kell használni konzolhoz.:) A monitorok nagy része se tud jobbat , sőt inkább több az input lagjuk.

(#33472) mad1


mad1
veterán

Lcd tv 26-30 cm hd ready ben mit tudnatok ajanlani 60k korul?
Elsosorban gamer pc hez kellene.

Ne szemetelj ! = Steam

(#33473) mad1


mad1
veterán

Full hd is johet de gondolom 70ert nem nagyon kappni ilyesmit.

Ne szemetelj ! = Steam

(#33474) dabadab válasza mad1 (#33472) üzenetére


dabadab
titán

"Lcd tv 26-30 cm hd ready ben mit tudnatok ajanlani 60k korul?"

Semmit, azok mind TN paneles vackok (gondolom a cm eliras, huvelyk lesz az inkabb).

DRM is theft

(#33475) mad1


mad1
veterán

Es a Aktív-Mátrix elnevezes az mit takar?

Ne szemetelj ! = Steam

(#33476) mcdokika válasza tuso (#33456) üzenetére


mcdokika
tag

Nem a MM re alapozok, amúgy ha nagyon akarod állítgathatod a tv ket, azért van ott az írányító szoktam is.Bár van aminek annyira jó képe van alapból tetszik.Az A656 ot pl nagyon sok helyen összahasonlították plazmával pl.vagy összehasonlították az AV fórumon w4000 el.
A B650 ről a külföldi tesztek csak áradozni tudnak, 1 hónapja ezeket nézem, nagyon sok pozitívat írnak róla végül az ára miatt nem vettem azt , 30 al olcsóbban kaptam az A656 ot amit ráadásul ismerek is mert 1 éve nézzük a 40 colos testvérét. :)

(#33477) mcdokika válasza knbs (#33460) üzenetére


mcdokika
tag

"Elhiheted mo-n jobban megy a rongyrazas, tulkotekezes mint nyugaton... de ebbe mar nem megyek bele mert semmi koze a temahoz.''

Egyetértek.

(#33478) mcdokika válasza Fidel76 (#33470) üzenetére


mcdokika
tag

Így van, ár érték arányban is verhetetlen.
"Kis pénz kis foci..." :)) :))

(#33479) fila válasza tuso (#33452) üzenetére


fila
senior tag

Én nem úgy tudom, ahogy te. Kíváncsi vagyok arra az eladási statisztikára amit neked küldenek.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#33480) wesson válasza tuso (#33462) üzenetére


wesson
csendes tag

Már nem is azért, de zavart valakit itt eddig Samsung B650 input lag-ja játék közben? Most komolyan. milliszekundumokról beszélünk! Aki nem HARDCORE GAMER, soha nem fogja észre venni. Én nem hiszem el, hogy megérné több tízezerrel többért Sony-t venni, mert hogy jobb az input lag-ja. Hiába savazod a Samsung tv-ket, a B650 képe magáért beszél. A legnagyobb negatívum, amit fel szoktak róni neki, hogy tükröződik a képernyő. Ez pedig külcsíny kérdés. Akinek nem tetszik nem tetszik. De ettől még gyönyörű képe van, és rengeteg jól használható szolgáltatása. Sajnos sok ember képtelen objektíven nézni a tv márkákat, mert pl. a Sony rajongók hulla elfogultak a Sony-val, a Samsungosok a Samsunggal stb. Olyan ember véleményét halgassák meg az ilyen emberek, mint pl Scoobyka, akinek volt már KÖZELEBBI tapasztalata is egyes modellekkel, és (bár az is valamennyire szubjektív) tud róluk véleményt alkotni. Nem csak abból amit egy áruházban lát, hogy milyen kirakva...

(#33481) z67 válasza wesson (#33480) üzenetére


z67
őstag

Évek óta olvasni lehet arról, hogy a mértékadó fórumokat, ahol esetleg a vásárlás előtt állók tájékozódnak, ellepik a cégek fizetett kommentelői, hogy esetleg egyik vagy másik irányba tereljék a vásárlókat.

Nehéz ma már objektív véleményt kapni, de én mindenképpen elsősorban a régebbi motorosokra támaszkodnék ezügyben (nem Téged támadlak ezzel), bár ez sem jelent garanciát

(#33482) Tutu7030 válasza wesson (#33480) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nálam a kiskölyök most is éppen a motorstormot nyomja (32b650+ps3). Vagy emlékezetből játszik,vagy nem zavarja az inputlag,mert az előbb is elsőként ért a célba. :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#33483) sanko7777


sanko7777
csendes tag

sziasztok! Ezaz, ez a kérdés hogy zavart e valakit játék közben a B650 imput lagja? Nagyon szép tv, ilyet szeretnék venni csak nem láttam még hogy konzollal hogy viselkedik, ezért kérdezek.Nem akarok úgy járni hogy megveszem és játékra nem jó :W

(#33484) dabadab válasza mad1 (#33475) üzenetére


dabadab
titán

"Es a Aktív-Mátrix elnevezes az mit takar?"

Semmit. Illetve, persze, van jelentese, de tekintve, hogy az osszes LCD TV meg monitor aktivmatrixos, ezert ez semmi pluszinfot nem ad, csak jol nez ki.

DRM is theft

(#33485) tuso válasza wesson (#33480) üzenetére


tuso
tag

Miért van az, ha valaki esetleg nem pozitív véleményt mond az agyon ajnározott Samsungról, egyből neki esnek. :F A fórum arról szól ,hogy aki véleményt kér ,az objektív valós információhoz jusson (segítő szándékból). Ha az input lagja gyengébb akkor azt kell megírni. Az ,hogy tükröződik a képernyője nálam már kizáró ok, mivel nem egy jó dolog a nappali ablakát tükröződni a képernyőn. A tapasztalataimat nem az áruházak polcairól szerzem. Többet vagyok LCD Tv-kel egy nap,mint a családommal.

(#33486) mad1 válasza dabadab (#33484) üzenetére


mad1
veterán

Koszi mindent udvi. :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#33487) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Nem akarok értelmetlen/felesleges flamebe kezdeni,de..;
- akik állandóan a tükröződő kijelzővel jönnek: azok anno a crt képernyőt homokszórózták,hogy ne tükröződjön? Én már a crt-t sem képernyővel az ablak felé állítottam be.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#33488) Alex91 válasza Tutu7030 (#33487) üzenetére


Alex91
félisten

Tudjuk, mas meg a TN+film-es panelt is csak szembol nezi, azt nem erti, hogy masoknak miert xarok a TN betekintesi szogei. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33489) wesson válasza tuso (#33485) üzenetére


wesson
csendes tag

Én nem szólok le senkit, éppen erről beszélek. Azt tartom értemetlennek, hogy valaki ilyeneket írjon:

"Úgy látom tuso egyedül maradtál a véleményeddel. Ha megnyugtat a világ boldogabbik
felén vagy nem ismerik vagy körberöhögik ezeket a két betüs és ung végű lcdket. "

Meg hogy eladási statisztikákkal jöjjön valaki... Minden országban másmilyen egy márka marketing-je, piaca, még ha itt többen is vesznek Samsungot, nem biztos hogy azért, mert "olcsó." De kár ezt tovább firtatni...

(#33490) mcdokika válasza B-L-A-C-K (#33439) üzenetére


mcdokika
tag

Na bementem megnéztem az A656 ot az Elektro Outletbe.3-4 karc volt a tv káváján, igy adták volna 249 ért.Az a baj hogy túlságosan magasak az igényeim, nem tudnám elviselni ha azt kéne otthon nézni, még akkor is ha nem látszódik.Amúgy szerinztem mindenki ilyen, szereti ha valamit vesz és főleg ilyen drágán akkor az tökéletes. :o

eladó : "- van aki elviszi mert a gyerek még több ilyet is csinál rajta otthon"

Na ja ahol van gyerek.Más kérdés hogyha 3 gyerekem lenne, sem engedném hogy ilyet csináljon,én is voltam gyerek, soha nem karcoltam össze a tévénket, de ha a faasztalon toltam egy mecsit, már azért is rámszóltak.(vagy ha nekitoltam a bútornak :Y )
Nevelés kérdése, de ez nem idevaló téma.

Szóval marad a drágábbik de vadiúj 290 ért.

(más kérdés hogy a karcon kivül vajon mióta megy már vagy ment valahol)

Black!Azért köszi a tippet, egy próbát megért. :)

(#33491) dabadab válasza mcdokika (#33490) üzenetére


dabadab
titán

"ha 3 gyerekem lenne, sem engedném hogy ilyet csináljon"

Majd megtudod :D A gyerekneveles egyik eleg megterhelo idoszaka az, amikor ugy egyeves koruk korul nekiallnak onalloan maszkalni, viszont meg nem beszelnek es persze egy csomo dolgot fel se fognak meg. Olyankor tenyleg allandoan figyelni kell oket (ami azert onmagaban veve sem egyszeru, ha meg meg mellette egy-ket masikra is figyelni kellene...), mert kulonben az ember orulhet, hogy ha csak par karc lesz a TV kavajan, nem pedig megoli magat. :)

DRM is theft

(#33492) B-L-A-C-K válasza mcdokika (#33490) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudtam van rajta karc, mondjuk nem is kérdeztem, de átnéztem nem láttam rajta, azért nekem 40 ezret a talpon lévő karc bőven megérne...:)

Enyémen karc sem volt, mert a fóliát én szedtem le, monjuk talpon rajta hagytam...:)

Te tudod, ha van rá pénzed akkor azt vedd ami neked tetszik, sok sikert hozzá... :R

(#33493) mcdokika válasza B-L-A-C-K (#33492) üzenetére


mcdokika
tag

Nem a talpon van, a káván fent.

(#33494) Cyrin válasza dabadab (#33491) üzenetére


Cyrin
addikt

Így van, az én gyerekem szobájába betettem a régi LCD tv-met, így aztán nekünk nincs is, ő meg traktorzik rajta, vagy néha üti is valamivel, meg összetapogatja természetesen, Persze rászólok, ha éppen látom, tudja, hogy nem szabad, nem is csinálja gyakran, de előfordul. Ezért nem töröm le a kezét, az ő tv-je. A gyerek többet ér, mint egy hülye tárgy. Egyébként hetente letisztítom ablaktisztítóval és portörlő ronggyal, és ha hiszitek ha nem egy feltűnő, vagy látható karc nincs rajta. Pedig már régóta kapja a kiképzést, és elég régi tv már. Na ennyit erről, csak mosolygok, amikor valaki azon témázik, hogy most milyen speckó törlőkendővel, meg folyadékkal tisztogassa a tv-t. Mondjuk az enyém matt kijelzős szerencsére, nem is akarnék fényeset.

[ Szerkesztve ]

(#33495) knbs válasza Tutu7030 (#33482) üzenetére


knbs
senior tag

"Vagy emlékezetből játszik,vagy nem zavarja az inputlag,mert az előbb is elsőként ért a célba"
Ezen bazi nagyot rohogtem, majd leestem a szekrol komolyan mondom tesokam ez jo poen volt!!! :D

"Évek óta olvasni lehet arról, hogy a mértékadó fórumokat, ahol esetleg a vásárlás előtt állók tájékozódnak, ellepik a cégek fizetett kommentelői, hogy esetleg egyik vagy másik irányba tereljék a vásárlókat.
Nehéz ma már objektív véleményt kapni, de én mindenképpen elsősorban a régebbi motorosokra támaszkodnék ezügyben (nem Téged támadlak ezzel), bár ez sem jelent garanciát."
Ezt en is ismerem, ismerek is olyan arcot aki fizetett forumozo! Celszeru tenyleg az oreg rokak valamenyere alapozni. Olyanokera akik evek ota ezzel foglalkoznak!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#33496) MAXIMIZE


MAXIMIZE
tag

[link]

"A márkák bevételei alapján a Samsung a piacvezető már tíz egymást követő hónapja, és É/É 52%-os erőteljes növekedéssel 22,8%-ra emelte részesedését, ami új rekordnak számít, és több mint 10 százalékponttal előzi meg a 2. helyen álló Sony-t. A darabszámot tekintve is a Samsung áll az élen, és vezeti mind az LCD TV-k, mind a HVTV-k mennyiségi és bevételi rangsorát."

Nem Samsung párti vagyok, sőt semmilyen párti nem vagyok csak is a képminőség érdekel de, azért a tényeket ne ferdítsük el. (tudom nem a legfrissebb a statisztika, de az óta sem változott a sorrend)

(#33497) alex89


alex89
senior tag

üdv!

Az 37lg3000 ugye nem full hd :F , a napokban vettem ilyen készüléket,de érdekes módon minden probléma nélkül megbirkózik ezzel a felbontással.

Egyébként elégedett vagyok vele, az eladó beszélt rá az üzletben (cora) ,de nem bántam meg és ráadásul ez volt a legolcsóbb a kinézett darabok közül...

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#33498) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Latta mar valaki a Sharp LC-52DH65E keszulek kepet? 300 ezer a digitalkoban, csak gondolom a Sharp az Sharp (semmi extra funkciot nem latok amit tudna, egyetlen elonye a kepmerete).

(#33499) tuso válasza MAXIMIZE (#33496) üzenetére


tuso
tag

Ezek világpiaci adatok ( benne az ázsiai adatokkal) .Azt azért tegyük hozzá, én Nyugat Eu-ról beszéltem. Ha már nem akarunk tényeket ferdíteni :Y

(#33500) nRu3 válasza mcdokika (#33490) üzenetére


nRu3
addikt

csak megsugom neked , pár honap allat a vadi új tv-d tele lesz hatalmas karcokal, pedig vigyázni fogsz rá meg ovatosan fogod törölni a port rajta és mégis karcos lesz,

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.