Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33151) hdmi válasza anrab (#33148) üzenetére


hdmi
tag

Google translate: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33152) anrab válasza hdmi (#33151) üzenetére


anrab
addikt

nagyon köszönöm!
én ha valamit a translate-el lefordítottam abból egy kukkot nem lehetett megérteni, ezért nem is próbáltam. de az nem is ilyen volt ott be kellett másolni a szöveget.

(#33153) Bazs- válasza mcdokika (#33144) üzenetére


Bazs-
tag

B650-t én is külső vinyóról használom. Simán lejátsza full a hd-s filmeket is. Sajnos egy nagy hibája van, hogy a DTS hanggal nem boldogul.

(#33154) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Egy sima 72 cm-es tv-nél mennyivel fogyaszt többet egy 46" LCD tv?

(#33155) anrab


anrab
addikt

na skacok ebben a pillanatban megjelent a tv-n: TVersity Media Server felirat és gép név azonosító fut a bal felső sarokban. mellette fentről lefelé, és azokból tovább, a választási lehetőségek.

(#33156) fokukac válasza Bazs- (#33153) üzenetére


fokukac
nagyúr

a feliratot is lejátssza?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33157) anrab válasza B-L-A-C-K (#33154) üzenetére


anrab
addikt

nem biztos hogy többet fogyaszt. a 72 cm-es kb. 160 w az lcd-re pedig max fogyasztást írnak . mondjuk ha csúcsra járatod biztos megkajál vagy 260 w-ot.
míg a crt állandó fogyasztó ha jól tudom, az lcd pedig a megjelenített képtől függ.

(#33158) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

LCD TV vásárlás előtt állok. Az igények:

- 40"- 42"
- Full HD
- 100 Hz
- mpeg4 nem szükséges

Keret kb 200.000 forint.

Kiszemelt áldozat: Samsung LE40A656

Ebben a kategóriában, minőségben egyéb versenyzőt tundátok ajánlani? Vélemény?

(#33159) hdmi válasza anrab (#33157) üzenetére


hdmi
tag

Szerintem a 160 W az rengeteg. Nekem a Sony 82 cm-es CRT fogyasztása 102 W.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33160) #41635072 válasza hdmi (#33159) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem 94 centis LCD névlegesen max 180W.
De mivel a fényerő a legtöbb esetben 50%-on van, ezért bőven ez alatt van. Főleg, hogyha 4:3 arányban nézek valamit, akkor ott a két nagy "csík", inkább tégla. Ettől még kevesebbet eszik.

(#33161) mcdokika válasza Bazs- (#33153) üzenetére


mcdokika
tag

Tehát akkor annyi hogy rádugom a vinyót és látom mi van rajta ?
Az MKV kiterjesztésnél felismeri a több hangot és képet ?Ha igen akkor hogy tudom változtatni ?
Írj légyszíves hogy milyen formátumokat ismer még fel, valamit írj arról is hogy milyen a B530 as Samu, Samu LCD ben gondolkozom, ha jókat írsz lehet azt veszem, élőben még nem láttam.

(#33162) anrab válasza hdmi (#33159) üzenetére


anrab
addikt

azért írtam a 160w-ot mert tavaly amit eladtam samsung 72cm-es plano crt tv-t annyi volt ráírva a hátsó cimkére.
más televiziókét még soha nem néztem. én se akkor néztem mikor megvettem hanem mikor eladtam akkor láttam és majd le hidaltam.

[ Szerkesztve ]

(#33163) hdmi válasza anrab (#33162) üzenetére


hdmi
tag

Hát az tényleg rengeteg, nem gondoltam volna, hogy a CRT-k között ekkora különbség lehet. A 102 W nekem is a hátsó matricára van írva.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33164) wesson


wesson
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, ha veszek egy Cryptoworks CAM modult, és beleteszek egy UPC-s kártyát, - (jelenleg Digital Gold DVR csomagom van HBO nélkül) - majd mindezt beleteszem a TV CI slotjába (Samsung LE-40B650), akkor a HD csatornákat, és az HBO-t is fogom tudni nézni a CAM modul miatt, vagy a UPC-kártya tárolja valahogy az előfizetési csomagomat, és nem fogok tudni behozni több adót mint most hogy az STB-ben van?

A válaszokat előre is köszi!!

(#33165) c41r0^


c41r0^
őstag

Megrendeltem az LG 32LH4000-et (br. 138.800 ft, Digitalszalon), ha minden jól megy, vasárnap vagy hétfőn már tudok írni róla tapasztalatokat, elsősorban dvi-hmdi-n fogom gépről monitorként hajtani 1920x1080-ban (desktop/net, game (már amit elbír fullHD-ban a HD4770, CS 1.6-ot és Source-motoros játékokat biztos és nekem egyelőre ennyi elég), HD ripek, divx filmek), de van digitális T-s kábeltv is SD adásra.

Apropó, Pesten a XVII. kerben be lehet fogni a digitális mpeg4 tunerrel a TV-n ingyenes földi HD adókból valamit? Földi HD antenna kell hozzá (ha igen, milyen?), vagy az van a TV-be építve is (spec.-ek között persze nem látok ilyet), hogy elfogadható minőségben, legalább tesztügyileg megnézzem? Pl. m2 HD fogható már így?

(#33166) anrab


anrab
addikt

na basszus valamit nagyon elállítgattam mert mostmár a beállításokba se enged be a tvesity.
ebből ujrahúzás lessz. hiányolt dolgokat az előbb is, de legalább már megjelenítette a képeket. igaz hogy csak a képernyő közepén egy kis kockába. és az 1280x1024-es képhez írta hogy 600x480 :F

(#33167) anrab válasza c41r0^ (#33165) üzenetére


anrab
addikt

hát ha van digitális kábel tv akkor minek a földi?
nekem jön rajta a duna hd- m1hd-m2hd. ezek se nagyon adnak hd-ben de a minőségük mégis jobb mint a többi digi csatorna.
de most jut eszembe hogy lehet hogy a T-kábelnél nem lehet ezeket fogni csak előfizetéssel.

(#33168) VGYke válasza Bazs- (#33153) üzenetére


VGYke
addikt

Milyen külső vinyóval? Külön tápja van, vagy mondjuk WD MyPassport?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33169) asus27


asus27
tag

Sziasztok
Tisztelt hölgyeim és uraim.

Egy nagy kérdésem lenne hozátok, elkészült a HTPC-m, KB. 2.5-3m ről nézegetném a kijelzőt, ki milyen lcd tv-t kötne a HTPC-re.
Ami fontos hogy nem csak filmekre készült, hanem internet, windows talózgatás, és még egyéb müveletekre, ja és ezt 2.5-3m-ről lássam is.

(#33170) c41r0^ válasza anrab (#33167) üzenetére


c41r0^
őstag

Így van, T-Home kábelTV-nél STB+konax kártya van és a HD adások kódoltak, csak előfizetéssel megtekinthetőek (HD minicsomag), én erre nem dobnék ki plussz pénzt (lévén alig TV-zek), de ha ingyen fogható a TV-vel a földi HD adás, akkor azt lecsekkolnám, csak ezért kérdeztem. De antenna nélkül befogja a free földi HD adást, vagy csak antennával és ha azzal, akkor milyennel? Sima UHF/VHF?

Azt tudom, hogy legtöbbször SD adást konvertálnak csak fel 720i-re vagy 1080i-re, nem natív 1080i vagy 1080p adást sugároznak.

[ Szerkesztve ]

(#33171) VGYke válasza Scoobyka (#33066) üzenetére


VGYke
addikt

Hát ne legyen igazam, de szerintem a 3D-s dolog nem új és nem ilyen egyszerű.
Nekem volt (van csak nyugdíjas) egy Nvidia kártyám, 3d-s szemüveggel, CRT monitorral működött a frissítések miatt.
Szerintem nem elég hogy a TV 120 (240) hz-es, tudnia kell a (PAL esetén) 60-60 Hz-et, váltottsoros (i) módban. Pl. 60Hz páros, 60Hz páratlan sor.
Aztán a szemüveget valahogy össze kell kötni a TV-vel a szinkron miatt és a szemüveg páros sornál pl. a bal szemedet, páratlan sornál a jobb szemedet takarja el.
Nekem kb. 10 éve volt először ilyenem, szerintem a technológia semmit nem változott...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33172) SonGosu


SonGosu
csendes tag

Hosszas fórumolvasás után úgy döntöttem, hogy csakazértsem B650-et veszek. Kb ugyanannyiért kaptam LG 42LH5000-et.
Mivel elég új a TV, és nagyon kevés írás van róla, gondoltam írok pár sort, mint tapasztalatot.
Digitális SD adás van otthon, képe olyan amilyen, semmi extra. 1080p-s filmek nagyon jól néznek ki rajta, viszi USB-n keresztül is MKV-t is, feliratot is, szal elég korrekt.
Ami viszont feltűnt, hogy a feketéje elég halovány. Nézegettem a többi TV-t is mellette, igazából csak LED-es TV-nél láttam érezhetően jobb feketét, ami viszont már kicsit fentebbi árkategória. Bár aki annyira kényes a feketére, az úgyis plazmát fog venni.
Összekötöttem laptoppal is (Sony VAIO), semmi gond nem volt. HDMI-HDMI
Távirányítója is faja, érdekes kamukrokodilből mintázattal.
Hang nem szól rosszul, bőven elég TV-zéshez.

Design is nagyon szép, bár elég jól szívja magához a port, és ez a csillogó lakkfekete burkolaton és a talpon is hamar meglátszik. Igaz, adtak hozzá spéci törlőkendőt.
Egyéb technikai dologról sajna nemtok írni, lag ilyesmi, nem játszom rajta.

(#33173) Bazs- válasza mcdokika (#33161) üzenetére


Bazs-
tag

Rádugod a vinyót, amin rajt vannak a filmek, bemész a media menübe és megkeresed amit meg szeretnél nézni. MKV-nál nem tudtam hangot választani. Ha jól rémlik az elsődleges hangot használja. Általában egy programmal ki szoktam szedni a felesleges hangokat és feliratokat az mkv-ból. Remélem valamikor egy szoftverfrissítéssel ezen változtatnak ( és talán a DTS-en is ).
Fileformátumokat valaki már írta itt az oldalon, de nem találom. Legegyszerűbb, ha letöltöd a tv kézikönyvét a samsung oldaláról és abban megkeresed.
B530-ast nem ismerem, de szerintem vásárlás előtt mindenképp nézd meg. Elvileg abban gyengébb panel van, mint az enyémben.
Ha valami még érdekel nyugodtan kérdezz.

[ Szerkesztve ]

(#33174) wesson


wesson
csendes tag

Senki nem tudja? Vagy láma kérdést tettem volna fel?

Nekem az lenne a kérdésem, ha veszek egy Cryptoworks CAM modult, és beleteszek egy UPC-s kártyát, - (jelenleg Digital Gold DVR csomagom van HBO nélkül) - majd mindezt beleteszem a TV CI slotjába (Samsung LE-40B650), akkor a HD csatornákat, és az HBO-t is fogom tudni nézni a CAM modul miatt, vagy a UPC-kártya tárolja valahogy az előfizetési csomagomat, és hiába veszek CAM modult, nem fogok tudni behozni több adót mint most, hogy a UPC card az STB-ben van?

(#33175) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy összekötöttem hdmi kábelen a tv-t (37LH4000) a géppel, beállítom az asztalon, hogy a tv-t kiterjesztésnek kezelje, a felbontás a 1920x1080.
Elindítom a lejátszót (media player classic), áthúzom a TV-re, kijelölöm az 1080p-s full HD filmet, amit elkezd középen, ablakban futtatni. Dupla kattintásra kiteszi "teljes képernyőre", azaz alul-felül-jobbra-balra fekete keret van... (még pluszban bosszantó, hogy néha be-beszaggat, pedig a konfig alapján nem kéne neki... - kétmagos, 2Ghz proci, 2Gb Ram, HD3850-es videókari).
Ha a lejátszó menüjében kiválasztom, hogy dupla méret, akkor kitölti az egész képernyőt, viszont levágja a széleket.
Az arány automatikus (de már próbáltam manuálisan is 16:9-re tenni), a film és a TV is full hd...
Mi lehet a hiba? :F
Esetleg másik lejátszót kellene választanom?

(#33176) VGYke


VGYke
addikt

Kicsit OFF bocsánat! 46-55"-os LCD TV-hez keresnék nagyon korrekt TV állványt (asztalt) üvegből (az minden bútorhoz megy), ami 3 polcos és min. 45cm magas. Kérlek javasoljatok típusokat, köszönöm!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#33177) gabitoo88 válasza VGYke (#33176) üzenetére


gabitoo88
tag

46-55?! :Y én még most tervezek egy 22"-os asus moncsit venni!Levagyok maradva :U :O

Tel.: 3630három343638

(#33178) c41r0^ válasza x64 (#33175) üzenetére


c41r0^
őstag

Én arra tippelek, hogy a másodlagos (kiterjesztett) képernyőnél overscan van beállítva, a CCC-ben (ha integrált Radeon van, ahogy az adatlapodon látni az alaplap alapján) vedd 0%-ra, azaz teljes képernyőnyi méretre a csúszkát a megfelelő menüpontja alatt (most nem tudom fejből, talán "méretezés"). A TV-n nem tudom, hogy HDMI-nél kell-e állítani pixel-mappinget (VGA bemenetnél, azaz PC-RGB-nél lehet és néha kellhet is), de ha kell, akkor ott is 1920x1080-at állíts be.

A HDMI1-be dugtad a PC-vel összekötve, ugye? Mert az a 100%-ig támogatott portja PC-re (fel is van tüntetve, hogy HDMI/DVI).

Media Player Classic Home Cinema szoftvert (free) érdemes használni, mert a DXVA-s mkv filmeknél leveszi a prociról a terhet és a GPU-t számoltatja (persze ezt be kell állítani a szoftverben a képkimenetnél), a VGA-d pedig talán alkalmas rá, de ezt nem tudom így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#33179) anrab válasza c41r0^ (#33170) üzenetére


anrab
addikt

nem is érdemes érta pénzt adni.
kell hozzá külön antenna. de én nem tudok többet róla. de biztos kapsz választ valakitől hogy milyen antenna kell.

(#33180) x64 válasza c41r0^ (#33178) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi a választ, ha hazaérek kipróbálom! :R

A "cuccok" pontot frissítettem, a HD3850-es videókari nem volt még benne (pedig már nem mai darab), elvileg erősen támogatnia kellene a HD lejátszást, de azt hittem ezt magától, állítgatás nélkül is teszi... :B

(#33181) anrab válasza wesson (#33174) üzenetére


anrab
addikt

a kártya tárolja az előfizetésed szerint nézhető csatikat és csak azokat fogod látni ha beteszed a tv-be. és azt írták hogy időnként vissza kell rakni a stb.-ba frissíteni.

(#33182) anrab válasza x64 (#33180) üzenetére


anrab
addikt

jó is, nekem 3650 van és gond nélkül ment a home cinema-val. most a vlc 1.0-át raktam fel abba benne van minden.
valóban az overscant kell 0-ra húzni. a menüben a DTV opcióban a scaling options-ban.

(#33183) c41r0^ válasza x64 (#33180) üzenetére


c41r0^
őstag

Megnéztem és a cuccok alapján a 690G is támogatta volna (X1200), de a HD3850 meg pláne támogatja a DXVA-t, úgyhogy mindenképp ajánlott az MPC-HC. És így kell beállítani:

"- Windows XP users, select Overlay Mixer, VMR7, VMR9 or VMR9 renderless
- Vista users, select EVR or EVR custom renderer"

Itt bővebben: KATT

anrab: én úgy tudom, hogy a VLC-ben nincs DXVA támogatás (igaz én a 0.98-el és 0.99-el néztem)...én is ezért váltottam róla MPC-HC-ra...az 1.0-ban ezek szerint már van?

[ Szerkesztve ]

(#33184) Végzet


Végzet
csendes tag

Sziasztok!

LCD tv vásárlás elött állok,de még nagyon kezdő vagyok ebben a témában! Kinéztem egyet és kicsit keresgettem...Mivel szinte semmit nem találtam,ezért úgy gondoltam,hogy itt utána kérdezek.Szóval ezt találtam: Samsung LE 37 A 552 P3R. Erről a tv-ről szeretném kikérni a véleményeteket.(Pl.:milyen a képe HD és sima adásnál?,szokott-e pixel hibásodni?,egyáltalán érdemes-e megvenni?)
Vagy ha tudnátok ajánlani egy nagyon jó készüléket 100-200 ezer körül,amivel kapcsolatban jó tapasztalatok, visszajelzések vannak,azt nagyon megköszönném! :R

Válaszokat előre is köszönöm!

(#33185) Alex91 válasza Végzet (#33184) üzenetére


Alex91
félisten

Tavalyi modell, ara mennyi?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33186) Végzet válasza Alex91 (#33185) üzenetére


Végzet
csendes tag

140 ezerért láttam!Egy kicsit bővebben tudsz róla írni?! :B

[ Szerkesztve ]

(#33187) schrank válasza VGYke (#33176) üzenetére


schrank
tag

ekkora üvegasztalt vagy mit már érdemesebb csináltatni ...

(#33188) schrank válasza Végzet (#33184) üzenetére


schrank
tag

37" 100k-tól ? :B

(#33189) Alex91 válasza Végzet (#33186) üzenetére


Alex91
félisten

[link], itt a manualja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33190) mcdokika


mcdokika
tag

Samu A és B sorozat között mi a kül. ? A B sorozatosok azok a 2009 esek az A meg még 2008 ?Lemaradtam egy picit, utoljára a saját tv mnél néztem sokáig a fórumot, ezzel jó vásárt kötöttem (Samu Le 32 R82 ).
B ben mit érdemes venni most ?Itt is gondolom a kisebb számú a gyengébb panelos , a nagyobb a drágább jobb, stb.?

(#33191) Végzet válasza schrank (#33188) üzenetére


Végzet
csendes tag

Ez mit jelent schrank? :B Sokalod az árát vagy kevesled? És valaki tud tapasztalatot mondani róla?

[ Szerkesztve ]

(#33192) #41635072 válasza Végzet (#33191) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát figyelj.
Nekem LG 37LH3000 van, és teljesen meg vagyok elégedve vele.
Megbánni nem fogod, ha ilyet veszel. :))
Nekem Samuk tükröződő panelja nagyon nem tetszik. :P (B550/B650)

(#33193) anrab válasza c41r0^ (#33183) üzenetére


anrab
addikt

elindítottam a Tokyo drift-et és 11%-on megy az overdrive-ban az activity.

[ Szerkesztve ]

(#33194) decoder válasza anrab (#33193) üzenetére


decoder
csendes tag

anrab!

A képminőséggel mennyire vagy megelégedve? (színek, elmosódás, 4:3 képarány konvertálás stb...) Én 37"-ban szeretnék 8694-et. Nekem elsősorban sima tévézésre kellene. Még a Sony w5500-on gondolkozom, nehéz dönteni. Tudsz a digitalkonál olcsóbb helyet ahol lehet Philipset venni?

Előre is köszi!

(#33195) anrab válasza decoder (#33194) üzenetére


anrab
addikt

37"8694-ben nem tudok ólcsóbb áruházat az említettnél.
az sd adással tökéletesen megvagyok elégedve nincsenek elmosódások. az 1080-ba konvertálása olyan jó, hogy míg a tavalyi 7613-nál ha nézted nagyon a képernyő széle felé a képet láttad a torzulást. főleg ha egy fej volt, akkor lehetett látni hogy nyúlik mig középen 100-as volt. az ideieknél nem tudom hogy csinálják de ez eltűnt.nincs is 4:3 képarány!

(#33196) Yahhher válasza Végzet (#33186) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem volt ilyen tv-m. Jó kis tv volt. Inkább monitornak használtam, arra nagyon jó volt. Tv adást néztem kábelről, és műholdról. Képe jó volt, minősége a kapott jeltől függ. 140-ért sztem nem rossz vétel. Matt a képernyője.

(#33197) Yahhher válasza #41635072 (#33192) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem mindegyik Samsung tükröződik, pl a 37a551 sem...

(#33198) shez válasza anrab (#33195) üzenetére


shez
tag

Szia

Nézegetem én is az új Philipseket a ...04 végű sorozatúakat. Nem nagyon értem a dolgot ezek szerint nem lehet kézzel beállítani a 4:3 képernyőarányt? Egy másik fórumon írják a követkzőket:

"Nincs 4:3 üzemmód ami annyit jelent, hogy a képméret gomb menüje nem is kínálja fel azt. Ez az opció csak akkor válik választhatóvá, ha a "Számítógépes üzemmód"-ot választjuk ki a menüből, ekkor már ott van a képméret menüben a 4:3, na ezt tartottam én gáznak, főleg a kép alján és tetején esetlegesen megjelenő nem odavaló "zavarok" miatt. Sőt még azt is gáznak tartom, hogy alaphelyzetben a háttérvilágításnak sincsen szabályozhatósága. Ez annyit jelent, hogy hiába lépkedsz végig mondjuk a "Szabványos" képnézeti módon, ott nem található a háttérvilágításnak beállítása."

A fenti két probléma zavaró-e szeinted?

(#33199) anrab válasza shez (#33198) üzenetére


anrab
addikt

csak egy 04 végű van a 8404 az első a 8000-es sorozatból, a többi az már 86-os. nincs szükség 4:3 képarányra! úgy jeleníti meg mintha 16:9-ben lett volna felvéve. a kép alján és tetején nem jelenik meg semmilyen nem oda való zavaró jel! de máshol sem. a sz. gépes üzem módot ha külön bekapcsolod valóban lessz 4:3 képarány! ez gondolom azért ha meg akarod klónozni az 1280x1024-es monitorodat.
van dinamikus háttérvilágítás és abban három opció: -ki
-legjobb teljesítmény
-legjobb kép
de olyan komplex az egész Pixel Precise HD képjavító elektronika hogy gondolom ennyi elég.

(#33200) toeki válasza anrab (#33199) üzenetére


toeki
senior tag

hali
jól látom, hogy a 8404 és a 8694 között gyakorlatilag csak a HDnaturalMotion -> PerfectnaturalMotion és a 8694 ben a BBE hangrendszer a különbség?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.