Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29601) philoxenia válasza Steady74 (#29599) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem hiszek benne, csak találtam.... :N
Kutyavécé jobb ötlet...
Ebben a blogban sok jó megoldást olvasható, a kutya és a kert harmonikusabb együttélésére.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29602) bb0t válasza Gergello (#29593) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nekünk ilyen eddig csak a kocsin volt, azt pedig egyedül a Sonax Clay and Spray távolította el. ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29603) Rivaul válasza bb0t (#29602) üzenetére


Rivaul
addikt

Kocsin? Nekem akkor a lapát távolítaná el. Nem a foltot ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29604) Gergello válasza bb0t (#29602) üzenetére


Gergello
addikt

Van cimke eltávolító spraym, autóról azzal szoktam mert sajnos még csak fenyőfa alatt tudok állni. Azt a kutyára még se fújnám rá. ;] Majd megkapja az étolajast kezelést, amit ajánlottak. Köszi mindenkinek !

(#29605) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Tegnap voltam fotózni ismerős kérésére a beagle fajtamentésnél. Nagyon cukkerek voltak mind egy szálig, attól függetlenül, hogy önfejű kutyák, kemény dió egytől egyig, de nagyon aranyosak. Elment a nap és egy pillanatig sem maradtak nyugton, szóval nem lettek valami jók a képek. Volt köztük olyan akin kísérleteztek, volt olyan akit valami baz megyei faluban vertek az orkok, meg olyan is volt aki egy éves kora előtt lefialt. Egyiken se látszott a nehéz sors, nem vagyok egy beagle fan, de jó fejek voltak. :)

Fotók

Ha mindenki hazavisz innen kettőt-hármat, akkor egy időre megoldódik a probléma. ;] ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29606) Rivaul válasza bb0t (#29605) üzenetére


Rivaul
addikt

Én gondolkodok valami menhelyes kutyán már egy ideje. De valami tacsi félét nézegetek, a beagle már túl nagy Bonci mellé.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29607) bb0t válasza Rivaul (#29606) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ezek között voltak kisebbek is. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29608) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Ma lett 8 hetes az ónémet-juhász kiskutyánk, és az lenne a kérdésem, hogy már lehet-e őt ilyen idős korban fürdetni? Ebben a nagy melegben igen jól esne neki szerintem. :)

S9+

(#29609) Rivaul válasza Yasuo (#29608) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet csak töröljétek át rendesen mert ha vizesen hagyod akkor ebbe az időbe is megfázik. Jó kis bolyhos :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29610) Yasuo válasza Rivaul (#29609) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Oké, rendben, köszi! :) Akkor holnap meglesz az első fürdőzés. :D
Itt egy növekedős összehasonlítós videó róla, holnap készül a 8. hetes kép. :))

S9+

(#29611) bb0t válasza Yasuo (#29610) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ő nálatok született, vagy öt hetesen hoztátok el? :Y

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29612) Yasuo válasza bb0t (#29611) üzenetére


Yasuo
aktív tag

5 hét és 1 napos korában hoztuk el. Tudjuk, hogy nem a legjobb döntés volt, de egyrészt kb 300km-re voltak, másrészt már 2 testvérét elvitték akkor. Ez a 3 hét alatt mindig volt vele valaki, nagyon ügyeltünk rá. Szerencsére nem lett semmi baja, egészséges kiskutya. :)

S9+

(#29613) bb0t válasza Yasuo (#29612) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Az immunitás amit az anyatejjel nyer 8 hetes koráig csak egy dolog. Egy másik, nem kevésbé fontos tényező, hogy 5 és 8 hetes kora között kimaradt neki az anyai szocializáció. De ez van, mit lehet tenni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29614) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ide jönnèk a problémámmal.(hajnali 2-kor ismét erre ébredve)

Szembe szomszéd kutyájával (nèmet juhász , szuka 5+ èves) mit tudnék kezdeni?
Nem az első eset, hogy villámlik vagy dörög és a kutya a kerítést átmászva kijön és hozzánk (csak este, éjjel...mikor sötét van) akarna jönni (mancsával kinyitná az ajtót, vagy átmászva jönne be, ha pl.zárva van az ajtó) de a 2 kutyám (drót szőrű tacskó mind2 sziklák, okosak és jól neveltek , 8 ès 10 èves) fog rendesen és a hülye kutya csak áll az ajtó előtt és kutyáim végig ugatják....
Szépen becsengettem és szóltam neki hogy csináljon valamit a kutyájával... közbe másik szomszéd is felébredt és kijött erkélyre. Ez már lassan kezd számomra kellemetlen lenni és még a végén engem jelentenek majd fel, mert az én kutyáim ugatnak "fognak".. (jogosan)
Menjek be a polgármesteri hivatalba és tegyek bejelentést vagy mi? :F
Hát ha a hülye gazdája mást nem tesz, akkor ezt a lépést leszek hajlandó megtenni...(kezdetnek) de más megoldást is szívesen várok. :R
Ui.:
Jahn és még annyi, hogy az a német juhász kutya úgy félre van nevelve... gazdáinak nincs gyereke (nem is lehetett / már 60+ mind2 személy) és vannak a fejbe bajok! (Kutya a nőnek olyan mint a gyerek(e) lenne kb.) A kutyát megkötik mikor nincs itthon senki a 2 ember közül, mert ha nem teszik, akkor a kutya kimászik. (Érdekes mód akkor az utcán garázdálkodik és max a focipályán van kint...) Megkötésétől az elengedèsig folyamatosan ugat, elég zavaró napközben is! Ha éjjel van megkötve úgy hogy a gazdája ügye otthon van...na akkor síri csend van (nem ugat)

Asszem nem hagytam ki semmit. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#29615) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Egy egyszerűkérdésem lenne csak, bolhanyakörv a jobb vagy a cseppes amit nyakba kell nyomni? Esetleg egyszerre?

(#29616) bb0t válasza MaxxDamage (#29614) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát ez nehéz kérdés, nem tudsz nagyon mit csinálni a magatartásbéli problémákkal, meg a nevelési gondokkal sem. Esetleg elcsukod a tacsikat, vagy változtatsz a kerítésen, mást nem tudok. Megkötni kutyát már nem lehet, azért esetleg jelentheted őket, de nem tudom jobb lenne-e a helyzet. Ha fél a viharban, miért nem engedik be? Annyira mégsem tekinti gyerekének. Próbáld velük megbeszélni a problémát, erre nincs egzakt megoldás.

Tarill
Attól függ mekkora kutya, hova jártok sétálni stb.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29617) MaxxDamage válasza bb0t (#29616) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi a választ! :R
A mintha a "gyereke" arra értem, hogy nevelés szempontjából érdekes a dolog...
2 gazdája van ügye, míg az egyik megengedett neki mindent (másik fél nem volt otthon), addig a másik épp az ellenkezője...nem egyszerű eset ez biztos! (max nagyon komoly kutya iskola a megoldás, de annak én nem látnám sok értelmét, mert vissza haza kerülne és elszúrnák az egészet. Magam részéről a kerítést nem bántom, mert full vas kerítés, lábazata most lett hálózva, felújítva és kerítés festve. (lemezzel biztos nem vonom be a 20-25m hosszú kerítést. :N

Én kutyáim igazi vadász kutyák és az ösztön is bennük van, ahogy lennie kell. Másrészt meg csak a saját területüket védik. (ösztönösen) így ez lényegében nem az én problémám, hanem a német juhász kutya gazda problémája. Eddig mindig ilyen kutyájuk volt (korábban is) és azok is nem a legmegfelelőbb mód voltak nevelve, de ennyire rossz egyik sem volt mint ez...

Tacsijaim 1x nem voltak láncra kötve vagy bezárva.... (nem is lesznek) ha a kapu nyitva van, akkor sem mennek ki az utcára, ha valaki megy a járdán, akkor is a kerítésen belül maradva ugatják meg. Másik dolog, hogy póráz nélkül is lehet őket sétáltatni, szót fogadnak és mellettem marad mind2

Korábban volt fajtiszta erdélyi kopó kutyánk is, na azzal is voltak gondok és megfogadtuk, hogy többet nagytestű kutya nem kell. Legyen inkább kicsi, de abból lehet 2 is egyszerre és azokkal nincs semmi gond, ha megfelelő nevelést kapják. :B /így is lett/

MD
L.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#29618) bb0t válasza MaxxDamage (#29617) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

ez lényegében nem az én problémám, hanem a német juhász kutya gazda problémája

Azt hittem téged zavar, hogy felvernek kettőkor. ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29619) MaxxDamage válasza bb0t (#29618) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen! (nem csak engem, családom is zavarja)
Az által neki kell a problémát megoldani. Nem az én kutyám, nem az én felelősségem. ;]
Amennyiben nem oldja meg, úgy ez a helyzetet sokáig már nem tolerálható. (ahogy nézem most meg van kötve pl.)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#29620) Gergello


Gergello
addikt

Sajnos úgy tűnik, hogy a Taste of the wild-tól korpásodik a kutya bundája. :(
Ma van a második nap, hogy ezt kapja.

Mondjuk tettem rá vasárnap egy strongholdot is nem tudom, hogy az befolyásolja-e.
Próbaként vissza kell térni a Royal canine tápra.

(#29621) bb0t válasza Gergello (#29620) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

2 nap után elő tudja idézni a táp? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29622) Dorian válasza Gergello (#29620) üzenetére


Dorian
félisten

Etesd még ezzel, sztem kizárt dolog, h 2 nap alatt ilyesmi előjöjjön. És az össze-vissza tápváltogatásoknak sincs értelme, én legalább 3-4 hétig etetném az új táppal, mielőtt megint váltanék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29623) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy csak Szeged ennyire zűrös-e kutyaügyileg de itt most megint áll a bál. :F Eltűnt egy mopsz a napokban, aki végül is meglett, de mikor a gazdájának át akarták adni és kivették volna a kocsiból, addigra elpusztult. Először azt mondták hőgutát kapott, mert a csomagtartóba rakták. Később kiderült, hogy orvos is látta a kutyát, aki kiadta, hogy vigyék a Tapmancshoz, mert nem tudták elérni a gazdáját. 14:30-kor mentek el a kutyával, de a tappancshoz már nem értek el, 16 óra után még a kocsiban volt a kutya és addigra elpusztult szegény. Most mutogatnak az orvosra, a gazdára és a megtalálóra is, nem lehet tudni mi történt. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29624) Gergello válasza Dorian (#29622) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm a válaszokat, orvos is ezt javasolta végül.
Közben azon is gondolkodtam, hogy sokat volt kint, megnedvesedett a kis háta sokszor, amit én törülközővel töröltem, lehet az kiszárította kicsit. Annyira durván nem korpás amúgy, vakarózás nem lett több, bőre se piros.

(#29625) monti0222w válasza bb0t (#29623) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát az a helyzet itt nálunk is annyian nézegetik a lányokat, meg a fiút is, (jó tudom hogy cuki pofák) hogy kajakra már azt nézzem ki vinné el! :Y
Oszt csodálkoznak, ha kinyílik a szerszám. :D

(#29626) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Ezen a képen annyira aranyos a Zorro :))

(#29627) Rivaul válasza Cseri0058 (#29626) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyon kis szép :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29628) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Megint én vagyok, ezúttal két kérdéssel fordulnék hozzátok.
Adott egy 8,5 hetes ónémetjuhász külyökkutya, és kíváncsi volnék rá, hogy mikor fognak állni körülbelül a fülei 100%-osan. Már a jobb füle picit áll, de az is csak oldalra. :DD
A másik az, hogy milyen tápot ajánlanátok neki? Eddig házi kosztot, és tápot kapott felváltva, és igazából mindent megeszik, nem válogatós. Most át szeretnénk térni valami jobb minőségű kutyatápra, csak nem tudom milyet nézzek.. Netes rendelés is játszik.
Köszi előre is! :))

S9+

(#29629) bb0t válasza Yasuo (#29628) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

A csoport tagjai gabonamentes tápot szoktak ajánlani, mert a jó minőségű állati fehérje nagyon fontos, főleg kölyök korban. Picit visszaolvasol nemrég volt téma, többen is ajánlottunk a másik kollégának. :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29630) philoxenia válasza Yasuo (#29628) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

3-4 hónapos kora körül már állnia kell kb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29631) Daffni2 válasza bb0t (#29629) üzenetére


Daffni2
addikt

Porcerősítő,porcerősítő,porcerősítő!

Nem lehet elég sokszor ismételni.

Seatone a legjobb, ár érték arányban is.

Nagytestű kutyáknak létfontosságú kiegészítő, németjuhászoknak főleg,mivel igen terheltek genetikailag a mozgásszervi betegségekre.
Nem mellesleg a füle is gyönyörű és erős lesz.

"Aki ad,az nyer"

(#29632) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor szerzek neki porcerősítőt, meg valami jóféle tápot. Mondjuk az elég érdekes, hogy az egyik füle már két napja gyönyörűen áll, de a másik teljesen lent van. Igazából így nagyon aranyos, de azért remélem a másik is fel fog állni. :) :D

S9+

(#29633) bb0t válasza Yasuo (#29632) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem ebben semmi érdekes nincs, egyszerűen csak kajla. :D Az enyémnek is ilyen volt, és sajnos ilyen is maradt. Bár engem ez nem igazán érdekel. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29634) philoxenia válasza bb0t (#29633) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Német juhász füle nem kornyadozhat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29635) Yasuo válasza bb0t (#29633) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Köszi! Hát majd meglátjuk milyen lesz.. :D
Viszont lenne még egy fontos kérdésem: Hogyan tudnám lenyugtatni mikor teljesen beindul? Szóval vannak olyan percei amikor annyira be tud indulni, hogy egyszerűen már szinte veszélyes.. Kezemen 10-20 karmolás, egy-egy játékkal véresre tud karmolni, meg harapni. :N Próbálom úgy kezelni hogy ilyenkor picit játszok vele, aztán próbálom arrébb lökdösni picit kézzel, hogy tudja hol a határ. Tudom, hogy ő még kölyök, de félek, hogyha egyre nagyobb lesz ezek a "támadások" csak fokozódnak, és ne adj isten valakit jobban megharap... Tudtok módszereket, hogy hogyan tanítsam a kicsit nagyobb fegyelemre? :)

S9+

(#29636) Gergello válasza Yasuo (#29635) üzenetére


Gergello
addikt

Üdv a klubban !
Kíváncsi vagyok milyen válaszok érkeznek.
Én már eljutottam oda/rájöttem, hogy nem is a játék durvul el vagy az éhség bolondítja meg. Néha ha nem tetszik neki valami lehajtott fejjel, morogva támad faterom lábára, rám nem mer (én etetem).

(#29637) bb0t válasza Yasuo (#29635) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a mi borderünknél nem volt rosszabb kölyök a világon. :D Mi munkavédelmi kesztyűben tudtunk csak játszani vele, és ő is nagyon be tudott indulni. Következetesnek kell lenni, mert feszegeti a határokat. Nálam volt olyan, hogy annyira bepörgött, hogy megfogtam, beraktam a kádba és letusoltam. Hát, attól megnyugodott. ;] Olyan hirtelen bedobtam a kádba és ráengedtem a vizet, hogy teljesen meglepődött, még megijedni sem volt ideje, egyszerűen csak nézett ki a fejéből, hogy ez most mi. :DDD

philoxenia: borderé se, de mégis megteszi :P

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29638) Yasuo válasza bb0t (#29637) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Hehe, köszi ezen jót nevettem. :DD :C
Na majd én is kitalálok valamit, hogy meglegyen az ideje a játéknak, és a nyuginak is szigorúan határok között.. :D

S9+

(#29639) Rivaul válasza Yasuo (#29635) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem veheti a szájába a kezed se játékból, se harapásnak, se semmiből. Határozott tiltás és ha nem elég akkor a nyakánál fogva földre "vágni" (formálj harapó száj szerű fogást az ujjaiddal a nyakán) és úgy tiltani határozottan. Tudatnod kell vele hogy te vagy a főnök és nem harap semmi szín alatt. Nekünk pitbullunk van, tudom milyen mikor a későbbi problémák elkerülésére kell koncentrálni. Soha semmilyen körülmények között nem vehette a szájába egyikünk kezét, lábát vagy bármijét sem. Volt hogy el is pics...tam bizony, de szépen megtanulta. Inkább pár kellemetlen élmény ilyen formában a kutyának mint a későbbi még kellemetlenebb :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29640) philoxenia válasza bb0t (#29637) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]
[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29641) bajnokpityu válasza Rivaul (#29639) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez nevelési módszer kérdése. tükrösök még ágyról is letiltják. ugyan Alfa még sose volt ágyon, de abszolút nem ezen múlik, h ki a főnök. Athene is ágyon alszik Daffni mellett, és mégis tud viselkedni.

hát nemtom. nekem rághatja a kezem (másét nem, és az enyémet is csak jutalomból) ha ügyesen megcsinált egy feladatot, akkor rám ugrálhat. volt régi tükrös tanáraim meg csodálkoznak, hogy mégse kérdőjelezi meg ki a főnök, és mindig első szóra végrahajtja parancsom, kérésem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29642) philoxenia válasza bajnokpityu (#29641) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két hónapos macska sem harap csak játékosan fog. Tudja a kutya, hogy mi a játék.
Rivaul szerintem inkább arra gondol, hogy a pit/amstaff máshol húzza meg a határt. Játékból is erősebben harap.
Az agresszió az teljesen más tészta, nem nőhet a fejedre a kutya, nem irányíthat. Kérhet, de nem parancsolhat. A következetességen műlik. Nálunk a nagyobbik kicsi például erőszakos nyüszítéssel akar befolyásolni. A kisebbik meg kapkod játékosan. Az ivartalanítás tényleg elnyújtja a gyerekkorukat....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29643) bajnokpityu válasza philoxenia (#29642) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amikor kicsi a kutya, akkor még fejlődnek a fogai, és az izomzata. minden kutya átmegy egy időszakon, amikor véletlenül túl erősen harap, és nem bántási céllal sérülést okoz. igy van, ezt nem szabad keverni az agressziv harapással. ez magától elmúlik, amikor képes lesz szabályozni harapásának erejét.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29644) Rivaul válasza bajnokpityu (#29643) üzenetére


Rivaul
addikt

4 gyerek mellett nem válogathatok mi milyen harapás. Nem engedhetem meg ezt a luxust. Ha nincs az elejétől harapás akkor nem kell válogatnom és figyelnem sem egy véletlen túlkapást. Ez más ha tényleg csak a kutyával foglalkozik az ember és megteheti hogy úgy állítsa be ahogy neki szimpatikus, mint ti is az iskolával és a sok figyelemmel, de ez nálunk nem opció ennyi embernél :) A biztonság volt az első és jelenleg úgy gondolom hogy megfelelően döntöttem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29645) monti0222w válasza philoxenia (#29642) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, náluk (bull tipusú terrierek) más a játék fogalma, így a harapás is kicsit feljebb van náluk skálázva. De ha jobban belegondolok elég sok nagy testű fajnál is ugyanígy működik, rotik is elvetik kölyökként a sulykot a játék folyamán. :K

Rivaul: Nem döntöttél rosszul, az a kis verés, fegyelmezés szinte nyomtalan elmúlik, ahogy bennem is elmúlt amit anno a tanároktól kaptam, ha elszaladt velem ló, a farkas falkában a szülök is fegyelmezik a kölyköket elég szigorúan, hisz ezen a kölyköknek az életük múlhat rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#29646) bb0t válasza philoxenia (#29640) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Bordernek standard szerint félig állónak kell lennie, de úgy értettem, hogy egyáltalán nem álló.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29647) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan egy sheltie kiskutya boldog gazdái leszünk (9 hetesen hozzuk el). Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy kölyök kutyának milyen nyakörvet és pórázt javasoltok? Éremes megvenni a Julius K9-ből valamelyiket, vagy amíg növésben van addig nincs értelme?

(#29648) monti0222w válasza mm00 (#29647) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem amíg nővésben van az olcsók is meg teszik, amikor pedig megáll a nővésben, akkor megvenni a véglegest.
Gratula a kis sheltihez. :)

(#29649) mm00 válasza monti0222w (#29648) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Addigis néhány kép 4 hetesen :)
[kép] [kép] [kép]

(#29650) Gergello


Gergello
addikt

Kutyaovikról mi a véleményetek ? Volt már valaki ?
Ajánlottak egyet, itt azt mondták 3-7 hónapos kor között, pont jó Kormosnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.