Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) Varoz válasza Tothgera30 (#12050) üzenetére


Varoz
őstag

Azért érdekes lenne fordítva. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12052) Tothgera30 válasza Varoz (#12051) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igen, bár nem hiszem hogy két lábon olyan sokáig kibírná a kutyus. Most épp játszottunk, néha azért nagyokat harap!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12053) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

Ma voltunk a kutyusommal dokinál, mert az allergia nem múlt!
Kontakt vagy ételallergia lehet, de mivel nem fekszik a helyén 2 hete, az előbbit kizárnám!
Ti mi ajánlotok, hogy direkt antiallergén vagy bárány/halas tápot vegyek neki?
Eddig baromfit kapott!

when the sun shines, we'll shine together

(#12054) Eagl3 válasza mexicanraven (#12053) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt

(#12055) Idiofil válasza mexicanraven (#12053) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Szerintem is halas tápot inkább. Pro Plan Puppy Sensitive (lazac)
Ha jársz Nyíregyháza fele, tudok mondani egy boltot, ahol szerintem a legjobb áron lehet venni ProPlan-t.

"Those who want respect, give respect"

(#12056) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Köszi fiúk!

Idiofil: Köszi az ajánlást, de sürgős részemről a dolog, úh holnap szerzem be Debrecenben, de tényleg hála! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#12057) fulltime4wd


fulltime4wd
tag

Sziasztok, èn màrc. 15-èn meggondolatlanul kivittem a 8hònapos labra-dog(?) kevert kutyànkat a szabadsàg-térre, erre pont belecsöppentünk egy gàrda felvonulàsba. Egy lobogòlòbàlò egyéntől ùgy megijedt a majom, hogy odarohant hozzàm, és hazàig húzott, pedig amùgy alig lehet megfogni.

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#12058) Lompos48 válasza fulltime4wd (#12057) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy lobogòlòbàlò egyéntől ùgy megijedt a majom... :C

(#12059) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok!
Most egy kis segítséget kérnék.
A kutyus megkapta a régi kutyus helyét. Viszont van egy kis probléma az átszokatással. A dolgát nem hajlandó a mostani új elkerített részén végezni, hanem ott csinálja, ahol eddig. Ami télen nem volt akkora gond, mert megfagyott. De majd jön most a meleg és ha elkezd párologni, akkor... :)
Mivel a kaja után egyből van, azért úgy csinálom, hogy etetek, akkor be is zárom, de ott maradok, aztán végzi a dolgát, dícséret és mehet ki. Viszont este ott álltam egy fél órát, nem volt hajlandó produkálni. Viszont most reggelre 2 kupacot is hagyott a régi - nem jó- helyén. Hogyan lehet normálisan arról a részről a szagot eltüntetni? Fellocsoltam jópár locsolónyi vízzel, de semmi. Esetleg valami ötlet?
Előre is köszi ;)

"Those who want respect, give respect"

(#12060) Lompos48 válasza Idiofil (#12059) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Esetleg valami ötlet?

Ecet, klórmész... csak legyen minél áthatóbb, erős szaga.

(#12061) Idiofil válasza Lompos48 (#12060) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Én is valami erős szagúra gondoltam, csak nem tudom, hogy mi az, ami elég erős, de a kutyusnak sem lesz baja, hogy ha esetleg elkezdi enni a füvet/földet...
Az ecetet kipróbálom ;)
Köszi :R

"Those who want respect, give respect"

(#12062) Lompos48 válasza Idiofil (#12061) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem eszik az meg olyat, aminek a szaga riasztja.

(#12063) Idiofil válasza Lompos48 (#12062) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Na fogtam az ecetet, fél lityis flakonba kb 2-2.5 deci, a maradék víz, kupakot rá. Kupakot szeggel átszúrni, aztán fröcsögtem egyet, szagolgatta, aztán elment prüszkölni :)
Ma a tanítás fél virslikarikával ment, fasza, csak ez a márka szerintem nagyon sós, mert nagyon sokat iszik... :O
Köszönöm a tanácsokat :)

"Those who want respect, give respect"

(#12064) Lompos48 válasza Idiofil (#12063) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A víz mindenképp nagyon kell nekik, azt biztosítani kell. Az enyém ha éjjel kimegy a konyhába vizet inni és véletlenül elfelejtettem eleget hagyni neki, olyan sifitelést rendez a fémtálkájával, hogy az egész ház rohan vizet adni. :)

(#12065) fulltime4wd válasza Lompos48 (#12064) üzenetére


fulltime4wd
tag

Nàlunk ha rajtakapom, hogy a zuhanytàlcàt nyalja (a wc-tetőt lehajtjuk), akkor megyek is feltölteni a vizesedényèt. Néha màr a csapbòl is követeli!

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#12066) Idiofil válasza Lompos48 (#12062) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ezt az ecetes mulatságot ismételni kell, illetve milyen gyakran? Meg simán ment és elvégezte a dolgát...

"Those who want respect, give respect"

(#12067) Lompos48 válasza Idiofil (#12066) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egyéni tapasztalat és következtetések alapján. :)

(#12068) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Tapasztaltabb kutyásoktól szeretnék kérdezni valamit. Arról lenne szó, hogy szeretnék egy kutyát. Viszont még soha nem volt kutyám. Tehát egyáltalán nincs tapasztalatom a kutyanevelésben. Persze több ismerősömnek is van és nagyon kedvelem az állatokat. Egyik ismerősöm fél éve vett egy doberman-t, eszembe nem jutott volna, hogy nekem egy ilyen kutya kéne, de fél éve nagyjából együtt neveljük, mivel állandóan találkozom ezzel az ismerősömmel, megyünk a kutyával sétálni az erdőbe, még a tenyésztőtől is együtt hoztuk el. Nagyon megszerettem ezt az állatot, tetszik a jelleme, egyénisége, persze még kölyök (6 hónapos) de nagyon a szívembe lopta magát. Sokat van emberek között, általában majdnem mindenkihez nagyon kedves, egy két kivételtől eltekintve, némely embernél érzem rajta, hogy kissé bizalmatlan, de ez elég ritka. A lényeg, hogy nekem annyira megtetszett, hogy elgondolkoztam rajta, hogy egy doberman-t vennék magamnak. Azt tudom, hogy nagyon nagy a mozgásigénye, de ezt szerintem meg tudnám oldani, hogy sokat mozogjon. Szerintetek elsőre ne vegyek doberman-t? Vagy igen?
Ja és egy lányt szeretnék, a tenyésztő is ezt javasolta elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#12069) Idiofil válasza Runner_fxr (#12068) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Szerintem elsőnek nagy falat a dober-woman. Persze nem ismerlek, de így látatlanban én azt tanácsolom, hogy inkább nem. 6 hónapos korig mindegyik kutya drága és mindegyik az ember szívébe tudja lopni magát. Tehát kutyát nem az első 6 hónapra vesz az ember.

"Those who want respect, give respect"

(#12070) Runner_fxr válasza Idiofil (#12069) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Értem, természetesen azért érdeklődök mert nem szeretnék felelőtlen döntést hozni. Én sem 6 hónapra szeretnék kutyát és tisztában vagyok vele, hogy ez komoly felelősség, pláne ha egy nagytestű és erős kutyánk van. Én a doberman tenyésztőtől kérdeztem ezt először, hogy szerinte be lehet e vállalni egy dobermant elsőre, azt mondta, hogy egy lányt szerinte igen. De javasolta, hogy vigyem el kb 6 hónapos kora körül egy kutyaiskolába ahol engem mint gazdát is megtanítanak a nevelésére. Ez esetben és ha sokat mozgatom, jól bánok vele, nem lesz gond. Én nagyon szeretek túrázni, sportolni, mindenképpen valami sportos kutyát szeretnék, ezért is gondoltam a dobira. És tetszik is.

Pár kép az említett kutyáról, a neve Yoko :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Egyébként a másik fajta amire gondoltam az a weimari vizsla. Az is nagyon tetszik.

(#12071) Lompos48 válasza Runner_fxr (#12070) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nagyon szép kutyi. Simán gyönyörűbb, mint Yoko Ono. :D Vigyázzatok rá!

A vizsla is nagyon szép és talán sokkal kezesebb. Méretekben pedig valahol ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12072) Idiofil válasza Runner_fxr (#12070) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Természetes és nem vonom kétségbe szándékod tisztaságát és átgondoltságát. :)
Természetesen a kutyasuli sokat tud dobni ezen a dolgon, illetve ha olyan helyről hozzátok el, ahol bármikor és nagyon szívesen segítenek - és nem csak mondják-.
A ki van mozgatva a kutya akkor sokkal könnyebb kezelni. Nincs vagy nem annyi a fölös energiája, amit le akar majd vezetni máshol :)

*privát megjegyzés*
Nekem a barna doberman annyira nem tetszik, a fekete szebb, viszont a weinmari vizsla gyönyörű kutya :)
Yoko Ono-tól szinte minden szebb :D

"Those who want respect, give respect"

(#12073) Runner_fxr válasza Idiofil (#12072) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a tenyésztő akitől elhoztuk elég messze lakik tőlünk, de ajánlott egy ismerősét, aki szintén doberman-t tenyészt és ő segít mindenben.
Egyébként nem kell hozzá túl nagy logika, hogy az ember rájöjjön mennyire fontos egy kutyának a mozgás (bár az embernek se kevésbé), láttam már jó pár kutyát akik keveset voltak sétáltatva, ahol inkább csak egy nyűg volt a kutya és csak levitték, pisilt kakilt jól van mehetünk haza. Na ezek a kutyák tényleg kivétel nélkül mind megbolondultak, függetlenül a fajtától. Ilyenkor van az, hogy állandóan agresszívek az idegenekkel, csak azt a pár embert fogadják el akiket kiskoruktól fogva ismernek.
Na én ezt egyáltalán nem így képzelem el, nekem is jót tesz a mozgás és a kutyának is, nálam mozgásban nem lesz hiány az biztos.

Érdekes, nekem meg pont, hogy a barna doberman jobban tetszik. :) A fekete népszerűbb ez igaz, de szerintem sokkal szebb a barna. Élőben egész más mint ezeken a képeken.
Ettől a tenyésztőtől származik: [link

Lompos48: Bizony szép, nagyon szeretjük és vigyázunk is rá! Jó dolga van Yoko-nak! :)

(#12074) Idiofil válasza Runner_fxr (#12073) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát igen, ez már egyéni ízlés, hogy kinek melyik tetszik :)
Pl nekem boxerem van, de nincs se kupírozva, se kurtítva.
Természetesen ha mindenáron doberman-t szeretnél és úgy gondolod, hogy tudnád vezetni, akkor rajta. Okos kutya, van benne lehetőség és azért nem egy Csehszolvák farkaskutya, tehát nincs akadálya annak, hogy tökéletes legyen, csak arra mondtam, hogy lehet elsőre nagy falat. De természetesen valahol el kell kezdeni. ;)
Hajrá :)

"Those who want respect, give respect"

(#12075) Runner_fxr válasza Idiofil (#12074) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Leginkább doberman-t szeretnék, de nem zárkózom el más fajtától sem, még azért mindenképpen várok vele egy kicsit, kíváncsi vagyok arra is, hogy a Yoko hogy fog viselkedni kicsit később, lesznek e vele problémák, egyenlőre imád minket és rám is ugyan úgy hallgat mint a haveromra. Igen tényleg nagyon okos kutya, a tekintetén is látom, hogy milyen értelmes. Első szóra tudja, hogy mit akarunk tőle, ezt látom rajta, de persze nem mindig csinálja meg rögtön amit kérünk tőle. Eléggé akaratos kutya, könnyen az ember fejére tud nőni az is látszik rajta. Sokat kell vele foglalkozni az biztos. Olyan mint egy kisgyerek.

(#12076) opeter87 válasza Runner_fxr (#12075) üzenetére


opeter87
senior tag

Én azt mondom, hogy nem tanácsos első kutyának dobermant választani.
Rendkívül jó fajta kutya ezt tény és nagyon okosak is.
Ahova én járok kutyaiskolába az enyémmel (golden retriver) rengeteg doberman van és csak pozitív tapasztalat van, de senkinek nem ez volt az első kutyája.

Ha mégis ezt a fajtát választod, akkor iszonyatosan sokat kell vele foglalkozni, napi szinten legalább 1-2 órát komolyan az első 3-4 évben.

Zárójelben jegyzem meg, hogy egy kiváló örző-védő fajta, így ha ez is szempont, akkor nagyon jó választás.

(#12077) Lauda


Lauda
félisten

(#12078) z00li válasza Lauda (#12077) üzenetére


z00li
senior tag

:DDD :DDD :DDD :C Végigröhögtem az egész videót! Óriási!

(#12079) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Alvin pár képben:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12080) .bruszli. válasza Tothgera30 (#12079) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Az első képen gondolom a mókusokat figyeli olyan komolyan... :))

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#12081) Tothgera30 válasza .bruszli. (#12080) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább a macsekot :D . Amúgy nagyon rosszalkodik, egy kis fenyőt elültettem, karót tettem mellé, erre ő simán letaposta a nagy mancsával, azután még párszor ráfeküdt. Persze ha rászólok, akkor még jobban vérszemet kap és kötekedésképpen direkt csinálja, ha nem nézek oda. Így vagyunk a harapdálásával is, egy óvatlan pillanatban annyi egy nadrágnak vagy pulcsinak, bár eddig 3 nadrágot rágott meg, két papucsot még szintén, hiába zárom el a papucsokat is, ahogy és abban a pillanatban teheti, simán elrabolja őket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12082) opeter87 válasza Tothgera30 (#12079) üzenetére


opeter87
senior tag

Grat nagyon szép :C

milyen kölyök még :DD

nekem a 3. kép tetszik legjobban, az enyém is így fetreng állandóan, pedig már "felnőtt" :DD

(#12083) Lompos48 válasza Tothgera30 (#12081) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Múltkorában említettem, hogy egy időre a lebensraum-ot át kell szervezni 1.5m-től felfelé...
Nagyon szép kutyi! A csínyekből ítélve egészséges is. :K

(#12084) Tothgera30 válasza opeter87 (#12082) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszi, vannak még testhelyzetei és huncut nézései... Nagyon gyerek még, de ez a viselkedéséből ítélve látszik.

#12083 Lompos48: Átszerveztem, de mindig van valami baki, amit abban a pillanatban ki is használ.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12085) Lauda válasza Tothgera30 (#12079) üzenetére


Lauda
félisten

Szep kis dog. :)

(#12086) Tothgera30 válasza Lauda (#12085) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszöni szépen :R . Már alukál, holnap reggel 6-kor úgy is ott hogy kuksol majd az ajtó előtt :K . Eh, tényleg, ma óraállítás van :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12087) Lauda


Lauda
félisten

(#12088) hossszú válasza Lauda (#12087) üzenetére


hossszú
őstag

Ez hatalmas :C

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12089) Idiofil válasza Lauda (#12087) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Micsoda allatviadal.... :DD

"Those who want respect, give respect"

(#12090) Lauda


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#12091) canniball válasza Lauda (#12090) üzenetére


canniball
nagyúr

Öleb. :DD
Jobban megnézve nem sok híja volt hogy a bal hátsó lába komoly fájdalmat okozzon... :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12092) Lauda válasza canniball (#12091) üzenetére


Lauda
félisten

Kicentizte a cerkat. :D

(#12093) Tothgera30 válasza Lauda (#12092) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...még nem is a cerka fájna igazán... :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12094) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sziasztok!

A kis amstaffem a heten az allergia miatt volt a dokinal, vagy kontakt vagy etelallergia volt a diagnozis!
Kapott egy immunerosito oltast es irt fel a doki kenocsot!
A helyen mar nem fekszik, az udvaron alszik a kajaja pedig bojtolos volt, tesztat, rizset es minosegi barany/lazac tapot kapott es hat eleinte ugy tunt hasznal a dolog, de tegnap ota a kutyusom kedvetlen es enni sem eszik annyit es olyan etvaggyal, mint eddig! Plusz vakarozik is meg!
Szerintetek mi lehet a baj? Vigyem vissza a dokihoz vagy allatkorhaz?
Nagyon felek, nehogy nagyobb baj legyen!:(

when the sun shines, we'll shine together

(#12095) Lompos48 válasza mexicanraven (#12094) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A diétát talán még karcsúsítani kellene 1-2 napig, hátha kizárásos alapon kiderül az oka. A doki se rossz ötlet, de lehet ugyanazt mondja.

[ Szerkesztve ]

(#12096) Idiofil válasza Lompos48 (#12095) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Sajnos a kizárásos diéta nagyon körülményes....Lehet hogy az étel okozza, lehet hogy pollen, lehet hogy élősködő, madárürülék.Embernél is körülményes, kutyánál még inkább...
Persze megpróbálni meg lehet, csak nem kell 100%nak venni.
Ha kedvetlen marad, akkor mindenképp doki. Hasa ment a kutyának? Lehet hogy egy kicsit a gyors tápváltás viseli meg...

"Those who want respect, give respect"

(#12097) mexicanraven válasza Lompos48 (#12095) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nah elvittük egy jobb orvoshoz, rendesen megvizsgálta, egy kullancs okozta a bajt, kapott oltásokat, szóval megnyugodtam!
Köszönöm azért Neked és Idiofilnek is! :R

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#12098) Lompos48 válasza mexicanraven (#12097) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Jó hír! Ellenben aggasztó, hogy így alig pár nappal a fagyok után már támadnak a kullancsok.

(#12099) mexicanraven válasza Lompos48 (#12098) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

A doki azt mondta, hogy ket hete kullancsos kutyakkal foglalkozik...:/

when the sun shines, we'll shine together

(#12100) Lompos48 válasza mexicanraven (#12099) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mi lesz akkor nyáron :F Gazdi keresi kutyiban, kutyi gazdiban aztán együtt a doki(k)hoz injekcióra. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.