Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) Kidus


Kidus
őstag

Van egy olyan poraz is, amit a fejen kell rogziteni, es ha huz, oldalra huzodik tole a feje, ez megakadalyozza abban, hogy huzzon, mert oldalra kenyszeritett fejjel nem latja, hova is huz, ezt nagyon szoktak ajanlani olyan kutyanak, amivel nem lehet birni meg fojtoval sem.
Amint megy melletted rendesen, tud elore nezni.

Szobatisztasagra neveles: Kaja utan, jatek utan, es alvas utan. Ha kell az elejen tizenotszor naponta. Kozben mondani neki a vezenyszot, az enyem szinte azonnal megtanulta, osszesen ket kis baleset volt, abbol az egyik az elso nap, azt akar ki is hagyhatjuk :)
Most mar ha viszem, mondom neki hogy mit csinaljon, es csinalja. Probaltam mar sok mindent, ez valt be a legjobban.

Staffinal ami nagyon fontos, szocializalni, gyakran menni vele kutyak es emberek koze, kovetkezetesen es jutalmazva nevelni, hogy kiegyensulyozott legyen, de tudja a szabalyokat. Tulajdonkeppen ugy, mint barmilyen mas kutyat, csak meg annal is jobban, mert ha nem fogad szot, lehetnek eleg kemeny kovetkezmenyek.
Ha jol van nevelve, az egyik legjobb kutya, nem eri utol egyik masik fajta sem imadatban, talan a boxer kozelit :)

Assuming Control

(#11302) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

14 hetes labradornak lehet már adni, főtt csirkenyakat, valaki halott már erről a tápról: ferdogfood :F

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#11303) Idiofil válasza Gaberiellb (#11302) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát attól függ, hogy mit adsz még neki? A Ferdogfood-ról még nem hallottam, bár nem valami bizalomgerjesztő, hogy minden menüpont "Feltöltés alatt"
Hát szerintem amúgy hangyagold a csirkenyakat. Semmirekellő eledel, nem való egy annyira növekedési szakaszban lévő kutyusnak.

"Those who want respect, give respect"

(#11304) mexicanraven válasza Kidus (#11301) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Koszonom!:R
Te setaltatasra hamot agy nyakorvet ajanlasz amstaffhoz?:)

when the sun shines, we'll shine together

(#11305) lacos001 válasza mexicanraven (#11304) üzenetére


lacos001
senior tag

Hámmal csak húzni fog.....akármit csinálsz vele........nyakörvvel korrigálsz és érez téged,hámmal viszont reakciót váltassz ki belőle......
Esetleg hátrahúzod,ő előrefog menni,természetes reakció,nem fajtafüggő.Húzni,vontatni fog,csak győzzed majd megtartani.......Ezért szerintem felesleges a hám,nyakörv rulz.A kis majmunk,francia bulldog,csupán 10 kg,de feleségem igencsak nehezen tartja meg nyakörvvel is,ha meglát engem. ( másra nem gerjed ennyire :)) )Képzelj el egy staffordot hámmal..........sosem fogod meg.Közelünkben van pár,egyiken sincsen hám,éppen ezért,csakis nyakörv.

Én ezt olvastam,tapasztaltam,hallottam okosabbaktól,akik kutyákkal foglalkoznak.....

[ Szerkesztve ]

(#11306) .bruszli. válasza mexicanraven (#11304) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Szerintem hámot csak ha súlyt akarsz vele húzatni...de ahhoz is csak akkor érdemes elkezdeni hozzászoktatni,miután már pórázon rendesen közlekedik. Szóval szoktatáshoz,sétához egyértelműen póráz-nyakörv.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#11307) Gaberiellb válasza Idiofil (#11303) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Igen nekemse bizalom gerjesztő, a honlap alapján, viszont a tasakon amit vettem jó tápanyag értéket írnak pl fehérje 30. A hölgy azt mondta ez egy magyar táp és elég új kb 2 hónapos dolog. Elég jó árban van, közbe telefonszámot is találtam majd utánna kérdezek mi is ez pontosan. Amugy nyakon kivűl szokott kapni, rizst, fött répát, májat, gyökeret, plusz a táp, csont erősitő, izület erősitőt. Házikaját nem mindig, sok a meló, szerintetek ez így kb jó?

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#11308) Idiofil válasza Gaberiellb (#11307) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Általában a cégek ragaszkodnak a 30/20as felálláshoz kölyöktápok terén, tehát 30! fehérje, 20% zsíradék. Ám ettől még nem lesz jó egy táp. A csomagoláson azt kell megnézni, hogy milyen arányban van állati-növényi eredetű fehérje abban a 30%ban...Mert ha annak a 80%a növényi, akkor nemsokmindent ér...Amúgy szerintem egész jó az étrend. A csirkenyakat max én úgy adnám, hogy valami, amivel elmojol. Tehát tápértéke nem sok van, de szeretik a kutyuk. ;)

"Those who want respect, give respect"

(#11309) Kidus válasza mexicanraven (#11304) üzenetére


Kidus
őstag

Nyakorvet :)

Assuming Control

(#11310) Winner_hun válasza Kidus (#11301) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erről a fejes pórázról van valami videó / további infó? Meg hogy hogy néz ki?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11311) Kidus válasza Winner_hun (#11310) üzenetére


Kidus
őstag

Tess :)

Meg ez is.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#11312) .bruszli. válasza Winner_hun (#11310) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Itt 'halti' néven van forgalomban...persze ebből is több fajta van. Elég hatásos.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#11313) Winner_hun válasza Kidus (#11311) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm :R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11314) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Hátha tudtok segíteni. Mit csinálja, ha Zara teliholdkor vagy telihold közelében (pl most is ). Éjszaka ugat....De nézem az ablakon és csak úgy összevissza ugat, tehát nem patkányt/macskát/betörőt, hanem csak úgy...Értem én hogy farkas ősök, meg ilyenek, de nekem meg aludni is kellene :)
Erre van valami ötletetek?

"Those who want respect, give respect"

(#11315) lacos001 válasza Idiofil (#11314) üzenetére


lacos001
senior tag

Pontosan én nem tudom,de ha a Loló ugat,csámcsog,gitározik,( holott csajszi :D ) remeg,izgul,morog........tehát szinte minden esetben ha rászólok,akkor abbahagyja azt a tevékenységét,amit éppen művel.....

Lehet megszállja valami szellemes okosság Zarát....... ;]

A szomszédban is van ilyen elvetemült vadállat :D,persze a kis okoska ottvan mellette.Ő 8 éves boxer......
régi képek,videó....

[ Szerkesztve ]

(#11316) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Találtam egy cikket a veszélyes kutyák ebadójáról: LINK :W :W :W

Z

(#11317) .bruszli. válasza z00li (#11316) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Hiteles forrás...rengeteg konkrétummal...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#11318) Idiofil válasza lacos001 (#11315) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Az a gond, hogy 1x már bedőltem, azt hittem valami baja van...Hajnal 2 kor felkeltem, felöltöztem, kimentem. Kint voltam vele majdnem 1.5 órát...mire lenyugodott...
Aztán visszajöttem, hogy akkor alszok, erre megint elkezdte...

"Those who want respect, give respect"

(#11319) canniball válasza fero02 (#11291) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha nem zavar, h húz ..."
Ha nem zavarna nem kérdezném. :)

opeter87!
"A fojtónyakörv helyes használata az..."
Próbáltam már ezt is (bőr nyakörvvel). Meg azt is hogy kicsit oldalba billentem (ahogy azt hiszem a kutyadokiban láttam). Meg azt is hogy ha húz akkor ül és csak kis várakozás után indulunk tovább, az ellentétes irányba. Semmi sem segített, ha sétáról van szó akkor "elborul" de olyan szinten hogy kifötör a beton járdán.

"Az enyémnek az csak a szöges fojtó vált be."
Áuccs, ezt még olvasni is fáj... Ráadásul egy Golden Retrivernek? :F

Idiofil!
Nagyjából érthető. :D

z00li!
Már megint/még mindig ez a harci kutyázás... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11320) opeter87 válasza canniball (#11319) üzenetére


opeter87
senior tag

Az hogy egy adott kutyának kell-e fojtó szerintem nem a kutya fajtája határozza meg, hanem a kutya személyisége, viselkedése.
Igen egy goldennek is kellhet fojtó/szöges fojtó, sőt labladornak is, de láttam már magyar vizslán is.

(#11321) canniball válasza opeter87 (#11320) üzenetére


canniball
nagyúr

Én azt hiszem ezek mind bamba fajták, egytől egyig bamba egyedekkel... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11322) opeter87 válasza canniball (#11321) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezt most nem értem :F

Ha arra gondolsz, hogy mennek a saját fejük/szag után ha úgy van kedvük és akkor se nem látnak/hallanak, akkor értem. Ha nem erre, akkor nem értem.

(#11323) canniball válasza opeter87 (#11322) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, bennem valamiért az a kép élt róluk hogy mind angyalok akikkel bármit meg lehet tenni (mondjuk gyerek kézel a szőrükbe csimpaszkodni), akik csak a gazdi kívánságát lesik és eszükben sincs olyan "extrém" dolgokat művelni mint pl. húzni az őket sétáltatót. Hozzátenném (bár gondolom látható) személyes tapasztalatom nincs a nevezett fajtákkal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11324) fero02 válasza canniball (#11319) üzenetére


fero02
veterán

Nálad az a helyzet, h nem fogad szót a kutya a gazdának. Ezen jobb minél hamarabb javítani, mert később nem lesz könnyebb.

Határozott fellépés, jó időben és nem ráhagyni a dolgokat. Ez meghozza a várt eredményt. És ami nagyon nagyon fontos, h ha a feladatot úgy hajtja végre, ahogyan azt Te elvárod Tőle, akkor hatalmas dicséret/simogatás jutalom.

(#11325) opeter87 válasza canniball (#11323) üzenetére


opeter87
senior tag

Namost amiket írtál mind igaz. bármeddig tűri, hogy szekálja bárki, a kisgyerekekkel nagyon kedves, nyalj az arcukat stb. :DDD

De van egy rossz tulajdonsága, illetve már csak volt, hogy húzott/öntorvényűen viselkedett séta közben. Ezt én csak a megfelelő nyakörvvel tudtam megtanítani neki ennyi.

(#11326) canniball válasza fero02 (#11324) üzenetére


canniball
nagyúr

Pontosítanék: nem fogad szót ha sétáról van szó. Vagy más állatról vagy kerekekről. :D Ezektől eltekintve alapjában véve nincs probléma, ha pl. azt mondom ül akkor ül de akár a csontot is kivehetem a szájából.

opeter87!
Ezek szerint akkor csak félig voltam dezinformált. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11327) Idiofil válasza canniball (#11319) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Nem kell a kutyusokat sajnálni...Szöges fojtóval nincs semmi gond, de próbálnád egy komondoron....Amúgy jól mondja opeter87, hogy nem a fajta fogja megválasztani, hogy hogyan álljunk egy kutyához, hanem a viselkedése. De amúgy ha nem tévedek, pont a felsorolt fajták elég erősen apporto/vadászösztönnel vannak megáldva. Tehát viszi az orra...Zara eddig hámmal húzott, fojtóval nem...Mondjuk ha ember közeledik, így alig lehet visszafogni, mert úgy örül mindenkinek....csak nem örül mindenki annak, hogy ha egy huszonX kilós kutyus nagyon örül Neki....
De tegnap pont sikerült jókor kimenni. szomszéd kutyával kerítésen keresztük balhézott, gyorsan rádobtam a nyakörvet, leültünk a szomszéd kutyának háttal és vártunk. Az ugathatott mint a hülye, de ha Zara reagált rá, akár csak azzal, hogy odanézett, megrántottam a pórázt. 3 perc múlva olyan nyugodtan ült, minthogyha a 4 évszak szólna a fülében, nem egy idegbeteg módon ugató puli....

cannibal:Tipikus példája, hogy ha nincs rendesen hozzászokatva, szocializálva. Nálunk is ez a helyzet sajnos. Túlontúl izgatott lesz. Megyünk bármerre, majdnem a pórázt is rárakhatnám a hátára, jön mellettem. De ha jön egy ember -aki pláne hogy ha rögtön gügyög meg játszik vele- akkor alig lehet megtartani. De pl másik emberrel, aki odajött, de ügyet sem vetett a kutyusra, semmi gond nem volt vele...

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#11328) canniball válasza Idiofil (#11327) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha esetleg én jönnék szembe nyugodtan engedd! :D

Mod.
Kb. ahogy mondod. :B De náluk az is elég az izgatottsághoz ha meglátja a pórázt. Az emberekre viszont ügyet sem vet. Ha valaki jön szembe leültetem a járda mellé (nehogy esetleg megijedjenek tőle), ő meg csak néz mintha azt mondaná mi van már, mikor megyünk tovább?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11329) z00li válasza canniball (#11323) üzenetére


z00li
senior tag

Nekünk egy labradorunk van, állatorvos szerint 2 év körüli (úgy fogadtuk be). Mi sima bőr nyakörvet vettünk neki, ezzel is sétáltatjuk. Első alkalommal még ki sem akart jönni az udvarról (gondolom rossz emlékei lehettek). Aztán séta közben össze-vissza szaglászott, olyankor rántottam a pórázon és jött tovább. Erről már leszokott, de ha kicsit ritkítunk a sétákon, akkor mindig elkanászodik. :) Tegnap pl. húzott rendesen és hiába rántottam a pórázon le se sz...ta. Rendesen éreztem a vállam utána. :B

Egyébként azt hogy angyal lenne megcáfolnám. :K Tegnap mire hazaértünk munkából szétszedte a lépcsőn lévő szőnyeget, valamint a vízműs csekk sarkát is lerágta kicsit(kiesett a postaládából). :D És ezeken kívül is vannak csibészségei. :K

(#11330) philoxenia válasza z00li (#11329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pórázon vezetést/láb melletti ügetést minden szakember szerint nem folyamatos húzással, hanem erős rövid rántásokkal kell megtanítani nekik... A legtöbb nagyobb kutyának az ember gyaloglási tempója túl lassú, vagy túl gyors... Persze a szaglászást meg kell időnként engedni, mert azért a séta erről is szól.... :) /Engedelmesség/pórázon vezetés/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11331) z00li válasza philoxenia (#11330) üzenetére


z00li
senior tag

"A pórázon vezetést/láb melletti ügetést minden szakember szerint nem folyamatos húzással, hanem erős rövid rántásokkal kell megtanítani nekik..."
Nem én húztam őt, hanem ő engem. :U Én ilyen rövid rántásokkal próbáltam visszafogni. ;)

(#11332) philoxenia válasza z00li (#11331) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..és a vezényszó? azt nem tévesztetted el? [link] ;] /csak azért ez, mert szeretem.... :) /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11333) z00li válasza philoxenia (#11332) üzenetére


z00li
senior tag

:DDD

Vezényszónak a lábhozt használtam. :P

(#11334) philoxenia válasza z00li (#11333) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

.. és hiába? mert, ha előszörre nem használtad, nem a kutya a hibás.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11335) z00li válasza philoxenia (#11334) üzenetére


z00li
senior tag

Tegnap nem igazán hallgatott rá. :( Mondjuk tény hogy nem egy komoly tempót diktáltam. :B

(#11336) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ugy nez ki, holnap jon a kis amstaff!
Ti milyen kajakat, melyik markakbol ajanlotok?:)

when the sun shines, we'll shine together

(#11337) .bruszli. válasza mexicanraven (#11336) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Először kérdezd meg a tenyésztőt ( vagy ahonnét hozod ) hogy miket evett eddig. Eleinte hasonló kajákat adj neki,fokozatosan áttérve olyan táplálékra,amivel a későbbiekben etetni akarod.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#11338) philoxenia válasza z00li (#11335) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kutya tudja mi a jó Neked, nekünk a rhodesian ridgebackünk az udvaron van, futtatva nincs, mire elértem vele az oltási helyre, /bő kilométer/ már nem volt annyira virgonc, hazafelé már nem nagyon rángatta a pórázt.... :D Mondjuk én eléggé gyorsan tudok gyalogolni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11339) Idiofil válasza mexicanraven (#11336) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Mindenképpen egyeztess azzal, akitől elhozod. Ha úgy van, kérj tóle egy kiló tápot. Aztán kb 6-7 nap alatt lehet fokozatosan áttérni az új tápra.
15%-85%-->2%5-75%-->40%-60%-->50%-50%-->6%5-35%-->80%-20%. Egy elég fokozatos, elméletben nem szabad, hogy gondja legyen belőle....
Szívből ajánlom a ProPlan Puppy Sensitive-jét. Amikor először megláttam, ettem is belőle :)
Emellett szerintem az Eukanubával nem nagyon lőhetsz mellé. Állítólag a Royal Canin-nel vigyázni kell, mert nagyon erős táp. Illetve amit én használtam az a Propac Performance Puppy. Apró szemű, olyan mint valami csokis reggelizógolyó. Az is finom :)
Tejet nekünk nem ajánlottak, helyette egy-két teáskanálnyi kefírt ajánlottak.

"Those who want respect, give respect"

(#11340) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Ismét egy ugatós este....olyan 7ttől ugat... kisebb nagyobb megszakításokkal. Remélem holnapig kiugatja magát, mert csütörtökön reggel állásinterjú, nem szeretnék mosott rongyként kinézni....

"Those who want respect, give respect"

(#11341) philoxenia válasza Idiofil (#11340) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tanulj meg így aludni, de meg is nyugtathatod, vagy fegyelmezheted, nem kötelező egy kutyának feszt ugatni... Bocs, hogy belevaú.... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11342) Idiofil válasza philoxenia (#11341) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Az a baj, hogy nyugtatás volt...Szerencsére nem állandósult dologról van szó, az esték nagy részében nyugodtan szörtyög a házában :)
Fegyelmezéssel az a gond, hogy ha kimegyek, akkor meg sem vakkan, tehát értelmetlen a fegyelmezés, mert nem tudja az ugatással összekapcsolni...
Arról meg szoktam győződni, hogy nem valami szokatlanság miatt ugat. Múltkor nyitva maradt a köztes kapu az udvaron, ugatott.Bezártam a kaput és elhallgatott. Aztán nyitva maradt a garázs oldalsó ajtaja -garázsba tilos a bemenetele - akkor is ugatott, kimentem, bezártam az ajtót, abbahagyta. Tehát szól ha valami nem okés, de ilyenkor nem tudom mi lehet a baj...
Szerintem unatkozik...

Egy kicsit jobb idő lesz, vacsora előtt elmegyünk egy nagyot futni. Hagy vezesse le az energiáját...Illetve én is és legyen annyira fáradt, hogy leszarom, ha ugat XD

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#11343) GaborGh


GaborGh
őstag

Pihe puha, meleg kutyacipő kapható a hideg téli napokra, érdeklődni nálam, PH-eseknek kedvezmény... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11344) lacos001 válasza GaborGh (#11343) üzenetére


lacos001
senior tag

ó anyám....elég sok emberke létezik,aki ilyen dolgokkal szopatja a kutyáját,hogy milyen jól áll neki,milyen aranyos.........

mennyi a matek? ;]

(#11345) Lauda válasza Idiofil (#11342) üzenetére


Lauda
félisten

Ne menj ki hozza, mert akkor celt er es csak csinalni fogja. Tehat soha ne menj ki, ha ugat. Szolj ra bentrol, hogy kussoljon. Ha nem hallgat, akkor meg erejesebben. De csak akkor szolj ra, mikor ugat, tehat ne utana fel percel. Ha ezt betartod hamar le lehet szoktatni.
Nalunk ugyanez volt, de leszokott rola. Ha neha megint rajon, akkor ha megunom, kimegyek az eloszobaba es raszolok ugy, hogy leszakad a csillar es akkor kussban van reggelig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11346) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Itt van Vinny, képek nemsokára!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#11347) sagit


sagit
addikt

Ma elszökött a kis boxerem :O
Szerencsébe a faluba ahol lakom egy kedves ismerősöm találta meg és hozta is vissza. :R

Egy olyan kis résen kipréselte magát a nagykapu mellett amire nem gondoltam, de msotmár nem tudja mert lezártam a rést.

Azonban a lényeg hogy nicns semmi baja :)))

Viszont hogyan fegyelmezzem ilyenkor? Ha leszidom, elfenekelem, megbüntetem akkor nemlehet hogy ha véletlen eltéved nem mer majd hazajönni? Viszont ha nem kapom el időben akkor ha nagyobb lesz elkószálhat....

Előre is köszi a tanácsokat! :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11348) philoxenia válasza sagit (#11347) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mi ridgebackünk ha nyitva van a kapu, akkor sem jön ki engedély nélkül, ha próbálna egy szóra visszajön. Meg kell neki tanítani, hol a határa a területnek, ami az övé. Magától nehezebben tanulja meg, ráadásul sok kutya direkt "értetlen" úgy csinál, mintha véletlen lenne, vagy nem tudná... El kell kezdeni a fegyelmező gyakorlatokat, ilyenkor még könnyebb, míg kölyök.
Ha másképp nem megy eleinte esetleg pórázzal tanítani arra, hogy nem mehet ki a kapun engedély nélkül. Ez az Ő érdeke is, hiszen az úton elgázolhatják, kóbor kutyának nézhetik stb...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11349) Lauda válasza sagit (#11347) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyenkor mar nem tudod fegyelmezni es nem is szabad.

(#11350) sagit válasza Lauda (#11349) üzenetére


sagit
addikt

én is arra gondoltam hogy utólag felesleges.. mert nem érti hogy miért kap ki

így végül csak megfürdettem mert nyakig sáros lett :))

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.