Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok

SP A80 -t néztem ki magamnak, van különbség a 320-as és az 500-as gyorsaságában? vagy mivel mindkettő egytányéros ezért nincs különbség a kettő között? Pendrive helyett veszem, szóval a 320as is elég lenne, vagy van vmi indok arra, hogy az 500as legyen?! üdv

(#4252) Alex91 válasza Jim-Y (#4251) üzenetére


Alex91
félisten

A nagyobb meret, esetleg a jobb ar/kapacitas arany... (Szerintem sebessegben nagy kulonbseg nem lehet.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4253) combrader válasza ruti (#4247) üzenetére


combrader
tag

De attól még egy 32 bites op rendszer látná a 3TB-t?

(#4254) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek:
Van egy 1TB Toshiba külső merevlemezem. Egy HP Pavilion DV5 1120eh gépről rámásoltam az összes adatot (kb. 250GB, dokumentumok, képek, videók, zenék, stb.). Ezek már régóta rajta voltak, itt tároltam őket. Mivel a HP gép elromlott, így lecseréltem egy Toshiba A660 13V-re. Át szerettem volna rakni a külső vinyóról néhány fájlt (főleg zenét). Hozzákötöttem a külső vinyót a toshiba géphez, majd megjelent a nero backup szoftvere, ami felkínálta a biztonsági mentést a merevlemezre (iagz h pár napos a gép, de a levelezések miatt szerettem volna a mentést). Igent nyomtam, meg is csinálta nero a friss gépről a mentést.
Viszont itt jött a meglepetés: úgy látom, hogy vmiért felülírta a Nero BackUp a merevlemez tartalmát, pedig szerintem egy külön mappát kellett volna rajta létrehoznia, mondjuk Nero BakUp néven és abba menteni, nem pedig felülírni a vinyót!
Eddig a vinyó Toshoba HDD néven jelent meg a gépen, most meg már New volume az elnevezése.

A kérdésem: lehet egyáltalán visszaállítani a biztonsági mentés előtti állapotot a viinyóra? Vagy a törölt adatokat hogyan lehet visszanyerni (úgy tudom egy letörölt vinyóról is vissza lehet állítani az adatokat)?

Segítségeteket előre is köszönöm és Kellemes Ünnepeket!

üdv.

ferikek

(#4255) #43960832 válasza ferikek (#4254) üzenetére


#43960832
törölt tag

GetDataBack nevű programot tudom ajánlani, engem többször kisegített már. Lényege, hogy hacsak nem volt teljes formázás vagy egész vinyót érintő lemezművelet a vinyón, akkor képes visszaállítani az adatok nagy részét.

(#4256) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, akinek van WD Passport Essential SE 750GB USB2.0-ás külső winyója, hogy mennyivel megy rá az írás és róla az olvasás Total Commanderben? :)

Köszi előre is! :)

(#4257) Alex91 válasza cascada (#4256) üzenetére


Alex91
félisten

Ne Totallal masolj, es akkor gyorsabb lesz :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4258) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy WD MyBook Essentials-nál, ha a gép kikapcsolásakor nem választom le, hanem egyszerűen csak kikapcsolom a gépet, az okozhat a WD-nek gondot?

(#4259) Alex91 válasza germinator66 (#4258) üzenetére


Alex91
félisten

Ha szabalyosan allitod le a geped, akkor nem okoz gondod. (Az OS szabalyosan levalasztja kikapcsolaskor.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4260) germinator66 válasza Alex91 (#4259) üzenetére


germinator66
aktív tag

Rendben, köszi!

(#4261) cascada válasza Alex91 (#4257) üzenetére


cascada
senior tag

De én a Total-t szeretem :) 20MB/sec-el ír és kb ennyivel is olvas róla. Az normális ugye? :)

(#4262) benvolio válasza cascada (#4261) üzenetére


benvolio
őstag

Megnézheted ezzel is, mit tud azért kíváncsiságból.

(#4263) benvolio


benvolio
őstag

Én ezt a külső HDD-mel teszteltem: [link] - a bal oldali sebesség, laptopra kötve, a jobb oldali asztali pc-re kötve. Lehet ilyen különbség? A laptop-al miért kevesebb?

(#4264) #40629504


#40629504
törölt tag

Lenne egy kérdésem.
Van egy pendrive-om, 16 GB-os. Az asztali pc-n felmásolok rá filmet képet meg ilyesmiket. Mikor visszanézem, csak kriksz krakszok vannak fájlok helyett, meg nevenincs mappák. Ha csak egy videot másolok rá, és szeretném megnézni mondjuk egy usb-s házimozin, akkor, ha nagy kegyesen el is indítja a filmet, könnyen előfordul, hogy megakad.
A gépen win7 van, és tc-t használok a másoláshoz.
Próbáltam már formázni fat32-re, meg ntfs-re is. Akkor sem lett jobb.

Kuka a pendrive? Vagy van még némi remény, hogy megbízhatóan használható legyen?

Előre is köszi.

(#4265) Alex91 válasza benvolio (#4263) üzenetére


Alex91
félisten

Mert lassu a belso HDD-je :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4266) benvolio válasza Alex91 (#4265) üzenetére


benvolio
őstag

Ezt most komolyból írtad, mert erre csak azt tudom mondani, hogy a laptopom belső HDD-je gyorsabb ugyanezzel a teszttel. Egyébként a laptopom egész speckója jobb az asztali pc-mnél. Ezért nem értem, hogy a külsővel miért lassabb. /de még azt megfigyeltem, hogy nem mindig ugyanaz az érték lesz a végeredmény, van, hogy gyorsabb van, hogy lassabb :F . Ez is miért van?/

(#4267) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! 1TB-os külső wichestert szeretnék venni, valami jó ár/érték arányút! WD MyBook Elite-re gondoltam, de örülnék ha ti is segítenétek! Előre is köszönöm.

(#4268) Alex91 válasza benvolio (#4266) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor az USB driver esetleg, vagy mas is log az USB csatornan nem csak a wincsi.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4269) germinator66


germinator66
aktív tag

Egyébként mennyire biztonságos ez a WD-féle titkosítás? (ill. mivel törhető?)

(#4270) Mr-dark


Mr-dark
csendes tag

Sziasztok.
Tudom hogy ez a téma nem ide tertozik de nem tudom hol kérdezzem meg.
Van egy 40 gbos IDE winyom azon van a windows.
Meg van egy 750 SATA az a D:/ .
az az IDE winyo az lassíthatja a rendszert?

Gergő

(#4271) Alex91 válasza Mr-dark (#4270) üzenetére


Alex91
félisten

Dodb ki azt a 40 GB-osat! Vegyel egy uj SATA-st, vagy rakd a 750-esre a rendszert!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4272) ther


ther
aktív tag

Hali!

WD Elements Desktop 1TB-s külső USB-s vinyóval kapcsolatosan lenne pár kérdésem. A neten keresgéltem értelmes manual után, de pl WD honlapján nem nagyon találtam, csak egy 2 oldalas specifikációt, ha valaki tudna egyet linkelni, azt megköszönném.

Alkalmanként (pár naponta) másolgatok rá filmeket zenéket, szóval tárolóként szolgál elsősorban. Ennek fényében érdekelne, hogy hogy lenne érdemes tárolni közben? Pl. mindig húzzam ki az USB-t, a dugót a konnektorból, majd vissza, amikor kell? Kapcsoló nincs rajta, de gondolom automatikusan kikapcsol, csak kérdés, hogy mennyi idő után. Ha esetleg lehúzom az usb-t a gépről, és áramtalanítom a vinyót, de az adaptert a konnektorban hagyom az árthat neki?

Hirtelen ennyi jutott eszembe, szeretném kímélni a vinyót, ha tudna valaki segíteni, azt megköszönném.

Aálírás

(#4273) Alex91 válasza ther (#4272) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ritkan hasznalod, akkor a konnektorbol, es ne az USB-bol huzd ki...

Ehhez nem kell hasznalati, egyszeru, mint a faek!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4274) ther válasza Alex91 (#4273) üzenetére


ther
aktív tag

Jó, az nem számít, az usb csati az kell másra is, viszont az tényleg érdekelne, hogy az adapternek mennyire fáj, ha üresben van bedugva a konnektorba (egyszerűbb úgy áramtalanítgatni a vinyót, ha abból húzom ki, mint hogy a konnektorral brékeljek).

Aálírás

(#4275) Alex91 válasza ther (#4274) üzenetére


Alex91
félisten

Nem faj neki, csak akkor is valamennyit fogyaszt, melegedik, elettartama hamarabb csokken.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4276) strasse


strasse
csendes tag

Western Digital, Iomega márkákról mik a vélemények, megbízhatóak?
Másik kérdés:
Az összes külső merevlemezhez kell hálózati adapter+usb csatlakozás, vagy van olyan is ami simán csak USB-ről működik?

(#4277) Alex91 válasza strasse (#4276) üzenetére


Alex91
félisten

A 2,5 collosok mennek külön tap nélkül.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4278) strasse


strasse
csendes tag

Értem, gondolom azért, mert kisebbhez nem kell annyi áram hogy meghajtsa.

Ezeket a külső usb-s merevlemezeket a windows egyből simán felismeri ha csatlakoztatjuk mint a pendrive-nál, vagy pedig ahhoz előbb újra kell indítani a gépet és csak utána látja?

Operációs rendszer lehet rá telepíteni hogy utána arról bootoljon? (tudom hogy nem érdemes, mert usb-ről valszeg lassú lenne, inkább csak mint lehetőség van-e rá érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#4279) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Van egy 512GB-os külső USB 2.0 merevlemeze itt a barátomnak. Le lett formatálva NTFS-be, de így nem ismeri fel az Orion DVD lejátszó, ha bedugom az USB portjába. Vissza kéne alakítani FAT32-vé. Elkezdte formázni FAT32-be és a végén kiírt valami ilyet, hogy "nincs elegendő hely a művelet végrehajtásához". Hogy lehetne megcsinálni a lemezt?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4280) Alex91 válasza JetiRulez (#4279) üzenetére


Alex91
félisten

Tolts le egy FAT32 formazo progit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4281) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Erről a rackről mi a véleményetek?
LC Power LC-25BUB3
Nagyon jó ajánlatnak tűnik, csak nagyon olcsó a többi USB 3-as hoz képest!
Üdv
István

(#4282) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső HDD-t...

1TB mérete legyen, legyen rajta firewire és ami a lefgontosabb hogy LEGYEN HALK!

Ez alatt azt értem, hogy ne rezonáljon mint az állat ha megy (nyilván ezeknek már hűtése nem nagyon van, szóval az nem érdekes)

Volt egy WD MyBook Studio II-m, 2 napig bírtam, mert úgy zúgott és morgott mint a hétszentség.

Freecom Quattro-ról ki mit tud?
:R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#4283) #43960832 válasza Alex91 (#4277) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem mindegyik.

(#4284) JetiRulez válasza JetiRulez (#4279) üzenetére


JetiRulez
őstag

Valami csak nem stimmel. Parancssorból lett leformázva a lemez. A formázást megcsinálta, de amikor kötetcímkét kéne megadni, mindig a "A meghajtóhoz megadott kötetcimke hibás." üzenetet dobja. Így nem lehet befejezni a műveletet. Az se jó neki, ha üresen hagyom.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4285) Alex91 válasza JetiRulez (#4284) üzenetére


Alex91
félisten

Mondom, tolts le egy FAT32-re formazo progit!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4286) Alex91 válasza #43960832 (#4283) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mast nem, Y USB kabellel :). A maiak tobbsege elvileg megy, persze fugg, hogy az ellenoldali USB el tudja-e latni powerrel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4287) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy külső HDD-t 500GB - 1TB között. Legyen halk és ne kelljen hozzá külön tápegység. Mi lenne az ideális? PC és ASUS O!Play R3 Media player között lenne hurcolva. :)
Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
Fecó

(#4288) JetiRulez válasza Alex91 (#4285) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor az lesz mindenképpen. Kösz!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4289) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy van egy 500gb-os külső winchesterem, usb-s. Eddig nem volt vele, baj, leginkább divx-es filmeket mentegettem rá. De ma megpróbáltam egy 4,5gb-os dvd képfilet áthúzni, másolta is, de 95%-nál kiírta hogy a merevlemez megtelt, nincs elegendő szabad terület. Holott még 300gb szabad hely van:)
Valami ötlet/javaslat?
Előre is köszi

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4290) vfeco válasza thomeef (#4289) üzenetére


vfeco
aktív tag

FAT32 filerendszered van, formázd NTFS-re és jó lesz.

Üdv,
Fecó

(#4291) JetiRulez válasza JetiRulez (#4279) üzenetére


JetiRulez
őstag

Jó, sikerült!
HP USB Disk Storage Format Tool nem indult el,
SwissKnife indításánál nem lehetett kikerülni a regisztrációt,
RidgeCrop FAT 32 Formatter végre meg tudta csinálni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4292) Blaise85


Blaise85
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WD My Passport 500GB-os külső vinyó. Ha rákötöm az elölapi USB-re, néha lefagy a gépem (monitor no signal). Resetelés után tökéletesen működik. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a problémája? Mert elég idegesítő! :W

Előre is köszi!

u.i.: A vinyónak szerintem semmi gondja, mert a notim simán kezeli, illetve, volt már másik gépen is használva.

(#4293) thomeef válasza vfeco (#4290) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi:)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4294) Alex91 válasza Blaise85 (#4292) üzenetére


Alex91
félisten

Dugd hatulra! :)

(Szerintem rosszul van bekotve az elolapi, rovidre zarsz valamit, amikor bedugod a kabelt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4295) Blaise85 válasza Alex91 (#4294) üzenetére


Blaise85
csendes tag

Köszi szépen, én is erre gyanakodtam. Remélem nem tett kárt az alaplapba. :DDD

(#4296) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Keresek egy olyan külső tárat ami lehetőleg minnél nagyobb, és USB 3.0 legyen rajta, kb egy hasonlót: [link]
Csak olcsóbbat :U
Nem muszáj wd-nak lenni
Előre is köszi!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4297) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Külső merevlemez vásárlása előtt és már ki is néztem egyet. Ez lenne az:

WD 1000GB Elements Desktop WDBAAU0010HBK

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire megbízható a WD? Nagyobb mennyiségű és fontos adatokat szeretnék rajta tárolni és nem szeretném, ha egyszer csak minden ok nélkül elszállna. Köszi előre is a segítséget!

(#4298) #40629504


#40629504
törölt tag

Az átmásolt adatok helyett (zene) a következő dolgokat műveli a pendrive, jobb hasáb:

Valaki segítsen!

Nagyon idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#4299) janos1988


janos1988
addikt

Egy ilyet tenyleg nem bir meghajtani az usb 2.0?
Allandoan a gepre lenne kotve, sajat keszitesu zenekkel lenne tele amit persze allandoan hallgatnek :)

A-Data Portable HDD 640Gb Black Nobility NH01 Vagy ez mennyivel roszabb vagy jobb?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4300) FerNandor


FerNandor
őstag

ja.. lehet, hogy rossz helyre raktam az elöbb, barakom ide is...:

Hellosztok,
kéne egy kis segítség, már nagyon elegem van..
Van egy 1Tb-os külsö hdd-m. Szeretnék róla másolni a gépre filmet és azt csinálja, hogy elkezd villogni párat, akkor megáll egy 10 másodpercre, megint villog párat megáll és így tovább, tehát valamiért nem folyamatosan megy, és így baromi lassan, 1-2000kb/s-mal kb.
Vista volt fent, most felraktam win7-et, a legelején másoltam egy filmet próbaképpen a külsö hdd-röl és frankón akadásmentesen ment 30-31MB/s-mal. Azóta felraktam tüzfalat(outpost) meg avastot és megint ezt csinálja. Mi lehet a gond? Kegyetlenül bosszantó. :W

Egyébként USB3.0-ás, de a laptop 2.0, de ez nem lehet gond, mert akkor a 2.0 sebességével megy, és ezt igazolja, hogy ment rendesen gyorsan 30MB/s-mal is..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.