Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) szimcsi válasza King Unique (#4600) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nekem ilyen van pont:)

XP

(#4602) King Unique válasza szimcsi (#4601) üzenetére


King Unique
titán

Az jó,nekem is van 1,meg vagyok vele elégedve :) ,csak a hardveres titkosítást hiányolom,mintami WD-nél van. :( Mert a Secret Zona mire külön létrehoz egy új titkosított meghajtót (pl.1TB-ost),hát az eltartana egy ideig,bár még nem próbáltam...

(#4603) ruti válasza King Unique (#4602) üzenetére


ruti
Közösségépítő

de azért azzal a hw-es titkosítással csak óvatosan... ;)
ne is ez legyen a fő szempont, mert meghibásodás esetén szinte menthetetlen a tartalom

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4604) Attici válasza szimcsi (#4593) üzenetére


Attici
őstag

13500 még belefér?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4605) dylan69 válasza Attici (#4604) üzenetére


dylan69
csendes tag

tetszetős nagyon.. én tartok egy kicsit a nem ütésálló winyóktól..ugye köztudott hogy a winyónak nemjó a rázkódás és egy esetleges ütés sem..

néha elgondolkodok hogy miért nem az összes ilyen külső winyó ütésálló?

nekem ezek nem tünnek annyira időtállónak mint pl a silicon power armor széria

de ez a wd usb3 al jó árban van

(#4606) Attici válasza dylan69 (#4605) üzenetére


Attici
őstag

Csak a z a kérdés, hogy ki mire és hogyan használja. Mennyire tud rá vigyázni. Ha tényleg leejted, akkor lehet akármennyire ütésálló, attól még belekarmolhat a fej a lemeztányérba.
Nekem ez van a TV- re kötve és teljesen jól működik. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4607) dylan69 válasza Attici (#4606) üzenetére


dylan69
csendes tag

én azért venném hogy kiváltsa nálam a pendrive-ot.. én egy külső winyót jobbnak tartok egy pendrivenál

ebböl következik hogy hurcolásznám is magammal.
tetszik ez a wd..de egy ütésálló winyót nyugodtabb szivvel raknám el a hátizsákba ha viszem el mondjuk barátnőmhöz

(#4608) King Unique válasza ruti (#4603) üzenetére


King Unique
titán

Persze, értem mit mondasz,én is agyaltam már ezen :))Tényleg nem ez a fő szempont,de nem is az utolsó. Csak azért fontos nekem,mert pl.rokonok jöttek vendégségbe,azt a hülye kölkük gépezni akart,leült,rádugva hagytam a vinyót,ő meg beleturkált,s "véletlenül" formázta :((( :W WD-nél legalább abszolút hozzá se tud férni,igaz,ha beüt a krach lehet h én se. Ezért kell több helyre menteni,akár 2 v több hdd-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#4609) dylan69 válasza King Unique (#4608) üzenetére


dylan69
csendes tag

én ettől nem tartok, nálam nem szempont ez a hozzáférhetetlenség, mert tudom hogy csak én használom :)

nálam az a lényeg h tartós legyen.

kinézetre nekem a wd sokkal jobban bejön mint az Armor A80.. de talán az armor tartósabb :)

tetszik még az Armor A50 de abban meg nincs usb 3.. igaz most még nemtudom kihasználni, de késöbb ha gépet újtiok már elképzelhető

(#4610) King Unique válasza dylan69 (#4609) üzenetére


King Unique
titán

Tartós,tartósabb...Most belsejét nézve,ha normálisan,rendeltetésszerűen használja az ember,nem hiszem, h WD előbb tönkremegy,meg vesz hozzá egy tokot és külső hatások ellen is védve lesz vmelyest. Azonban tény, h az A80 strapabíróbb és gyorsabb is (3.0-án),csak hát dizájz,support,color kavalkád,szoftver nem olyan pazar mint WD-nél,ilyenekbe egzotikus SP nyilván nem márka WD-hez képest,de hát kinek ez - kinek az.Amúgy ennek ellenére nagyon ajánlott vétel. :K

[ Szerkesztve ]

(#4611) mexel


mexel
veterán

Kérdésem lenne esata ügyben, nem próbáltam még ilyet. A lapomon nincs esata csati, csak sata. Ha veszek egy külső dokkolót amin van esata csatlakozó is, össze tudom kötni úgy a gépemmel hogy menet közben csatlakoztatható és leválasztható legyen? (ráadásul win xp) Vagy csak az usb-t tudom használni?
Esetleg kellene vennem egy pci slotba illeszthető esata kivezetést? Persze akkor már jobban járok ha egy USB3 kivezetést veszek és egy usb 3-as dokkolót, több mindennel kompatibilis lesz talán.

(#4612) King Unique válasza mexel (#4611) üzenetére


King Unique
titán

Nem én vok itt a szaki ilyenekbe,de,ha nincs esata kivezetés,lehet kéne egy PCI-E.bővítőkártya,bár asztali PC-nél lehet turkálni,kábelezni a belsejében,de nem próbáltam még.
3.0 usb kényelmesebb,felkapottabb manapság,esata problémásabb picit - bios AHCI állítás,bizonyos lapok nem kezelik hot-swap,emiatt macerás a menet közbeni csatlakoztatás,leválasztás,de megoldható vhogy. Itt van,meg itt pár hasonló hsz

[ Szerkesztve ]

(#4613) dylan69 válasza King Unique (#4610) üzenetére


dylan69
csendes tag

gondoltam erre én is. de ha veszek egy jo tokot hozzá akkor árban ott vagyok mintha SP-t vettem volna

(#4614) King Unique válasza dylan69 (#4613) üzenetére


King Unique
titán

Most az a + 1-2 ezer,nem tudok mit mondani erre,vedd az SP-t,azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#4615) mexel válasza King Unique (#4612) üzenetére


mexel
veterán

Közben olvasgattam, jobban járok inkább egy usb3 bővítőkártyával, és usb3-as dokkolóval. Az usb 3 bővítőkártyát több mindenhez tudom majd használni.

(#4616) ruti válasza mexel (#4615) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jobbfajta eSATA-s dokkolókhoz és rack-ekhez tartozékba adják a hátlapi eSATA kivezetést (sőt még az eSATA kábelt is)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4617) Attici válasza mexel (#4611) üzenetére


Attici
őstag

Árban és kompatibilitás terén jobban jársz az USB3-mal! :K
Nekem van mindkettő és én is a USB3-at preferálom. Ha elviszed egy másik gépre kicsi az esélye, hogy van rajta e-SATA, de legalább USB2 minden gépen van! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4618) gg72 válasza Attici (#4617) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem minden esata külső házon van USB 2.0 kimenet is, tehát ilyen szempontból nem lehet gond ott sem a kompatibilitás.

Amúgy én is most gondolkodtam, hogy lecserélem a 2.5-ös esata házam egy USB 3.0-ra, de túl macerásnak és költségesnek találtam a váltást: PCIe kártya (ill. ennek kompatibilitási problémái, PCIe 2.0 4X hely a gépben) , kábelek, stb. Így maradt az esata... Majd ha lesz USB 3.0 alaplapom, akkor fogok váltani. Meg aztán mindenhol azt olvasom, hogy az esata még mindig gyorsabb, főleg kisebb fájlok olvasásánál/írásánal, mint az USB 3.0.

(#4619) xmad válasza King Unique (#4614) üzenetére


xmad
őstag

néztem én is azt a wd-t.. itt helybe nálunk a boltba 15k.. annyit megér?

(#4620) Attici válasza gg72 (#4618) üzenetére


Attici
őstag

Igazad van! :R
Magamból indultam ki, mert én úgy használom az e-SATA-t, hogy közvetlenül dugdosom a HDD-kre. Illetve használtam amíg nem vettem meg a My Book-ot. Mivel több oprendszert, meg HDD-ket használok egyszerűbbnek tűnt az USB3, és az is! Igaz, hogy sebességben jobb az e-SATA, de nem érezhetően. Viszont sokkal egyszerűbb az USB3-as. A bővítőkártya se túl drága nézd meg ezt. Nekem bejött. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4621) gg72 válasza Attici (#4620) üzenetére


gg72
veterán

Nekem az már drága lenne, én ezt néztem ki: [link]
De én egyelőre maradok az esata-nál, nem olyan nagy nyűg 1 kábel (=USB 3.0) helyett kettőt dugdosni... :D

(#4622) mexel válasza gg72 (#4621) üzenetére


mexel
veterán

Ezek jók lehetnek usb3 használatra teljesen?

(#4623) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Sziasztok!

Most tervezek venni külső HDD-t, kb. 500GB-osat. Jópárral szemezgettem és külföldi teszteket is olvasgattam róluk, de szeretnék itteni ötleteket is kérni.
Tehát olyan 2,5"-os 500GB-os külső HDD-re lenne szükségem, ami USB 3.0-ás támogatással bír, kellően gyors és USB 2.0-án is hozza a formát.
Ha van egy jó tippetek valami tuti vételről, akkor kérlek titeket, osszátok meg velem! :R

(#4624) gg72 válasza mexel (#4622) üzenetére


gg72
veterán

Állatólag ugyanaz az NEC chipset van a Transcend kártyában is, mint a többiben és drágábbakban.

(#4625) gg72 válasza ThaBoss (#4623) üzenetére


gg72
veterán

Én a [Transcend StoreJet 25D3 500GB] ajánlom, ebben Samsung HM501II merevlemez van, ami gyors, halk és hűvös. Pár napja ilyenem van egy külső házban és tökéletesen elégedett vagyok vele. :K
A Transcendről:
[link]
[link]

(#4626) ThaBoss válasza gg72 (#4625) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ohh... :)
Na ez nem semmi! Nagyon tetszik, és linkelt tesztekben is szépen megy!
Kicsit zavaró az a második USB a tápellátásnak, de amúgy teljesen rendben van!
A lengyel oldal tesztje pedig végképp eldöntötte bennem amit kellett!
Köszi a segítséget! :R

(#4627) gg72 válasza ThaBoss (#4626) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem az USB tápellátás-csatlakozó csak a biztonság kedvéért van rajta, nem hiszem, hogy gyakran használni kéne. ;)
A benne lévő Samsung HM501II vinyó viszont egy ritka jó merevlemez, a legjobb idáig, amivel dolgom volt. :K

(#4628) ThaBoss válasza gg72 (#4627) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szóval at mondod, hogy egy kábellel is simán eldöcög? :)

[ Szerkesztve ]

(#4629) gg72 válasza ThaBoss (#4628) üzenetére


gg72
veterán

Nekem ugyanez a Samsung vinyó egy Revoltec külső házban simán megy egy USB-ről (igaz ez 2.0).

(#4630) ThaBoss válasza gg72 (#4629) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Értem, tehát elképzelhető, hogy megy egyel is...
Igazából annyira nem baj, ha feltétlenül kell hozzá mind a kettő.

(#4631) Attici válasza gg72 (#4621) üzenetére


Attici
őstag

Az tényleg olcsóbb, de az enyémen van SATA3 is! :K Később, ha cserélem a HDD-ket még jól jöhet!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4632) vlevi


vlevi
nagyúr

Mostanában kezdtem szemezgetni egy nagyobb külső vinyóval. Kezd tele lenni a hócipőm azzal, hogy a kiírt DVD-ket később csak szenvedve olvassa viszza a gépem.
A topicot visszaolvasva a kétterás mybook essentials tetszett meg. Ha semmilyen drivert izé lótrutyit nem telepítek, akkor is fel fogja ismerni a gép a vinyót? És vajon a tévém is? Mert adattároláson kívül filmnézésre is használnám, és az nagy szívás lenne, ha a TV nem látná...
Másik lehetőségnek persze ott a Samsung, az még olcsóbb is, igaz, csak USB 2. De mivel jelenleg nincs USB3 a gépemben (és pár évig nem is lesz), ezért ez talán nem akkora hátrány.
A WD Elements desktopot néztem ki korábban, de azt írtátok, hogy melexik. Ammeg nemonnadonjó :(
Vajon a Samsung Story Stationnak van kikapcs gombja, vagy ki-be húzgálni kell? Persze a legeslegjobb az lenne, ha a tápon lenne power gomb, de asszem ilyenről ne is álmodjak, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#4633) krupitomi


krupitomi
tag

Sziasztok!

Létezik olyan külső hdd "ház" amibe 2db vinyót lehet tenni? Ha igen hol tudnék ilyet venni? Válaszokat előre is köszönöm!

(#4634) Alex91 válasza krupitomi (#4633) üzenetére


Alex91
félisten

Raidsonic Icy Box IB-3221StU-B
Raidsonic Icy Box IB-RD4320StUS2
Raidsonic Icy Box IB-3218StU-B

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4635) King Unique válasza vlevi (#4632) üzenetére


King Unique
titán

A Story-nak van kikapcs "tekerője",meg amúgy is leállitja a forgást kb. 5 perc üresjárat után. :D WD esetében,hogy nem telepítesz semmit,úgy müxik-e,hát... a Smartware-t nem kell,anélkül is használható,de a drivert azért nem árt,bár nekem a 3.0-áshoz feltelepült automatikusan a Sys driver (kifejezetten usb 3.0-hoz kellett),aztán lehet anélkül is ment volna. :F Sima 2.0-nál talán nem is kell semmi,natúrba is megy. Kompatibilitás terén a WD elég jó,az egyik legjobb supporttal rendelkeznek, TV-re kötve mennie kell,a Sony cuccaival kompatibilis,de hogy más márkákból melyikkel igen,illetve nem, azt nem vágom. De ha visszaolvasnál,látnád h másoknál működik Még annyi, h gyárilag NTFS-re formázott,ami külső media playerhez kötve (fűzve) nem gond már,de h a TV felismeri-e direktbe rákötve - az újabbak már igen,úgy tudom (fenti hsz alapján is),csak pl. asztali DVD lejátszók nem,azok csak a FAT32-t kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#4636) vlevi válasza King Unique (#4635) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi a kimerítő választ!
Azt a hozzászólást olvastam, de azért csak rákérdeztem :)
A tévém egyébkén megemészti az NTFS-t, a 8G-s pendrive-t is úgy adom oda neki, máshogy egy valamirevaló film rá se menne (2G FAT32 korlát miatt).

(#4637) King Unique válasza vlevi (#4636) üzenetére


King Unique
titán

Nem akartam én itt rizsázni,kimerítő kérdésre,kímerítő válasz sikeredett. Ha tudod,akkor meg minek kérded? Az a lényeg most már megvan az info,lehet menni vásárolni! :D

(#4638) martin66


martin66
senior tag

Hi!
Vagy egy kis problémám. A külső vinyómon elindítottam egy partíció javítót és mikor végzett nem tudtam olvasni, hozzáférni a meghajtóhoz. A számítógép--->kezelés--->partícióknál azt írja ki, hogy a meghajtó fájlrendszere RAW, holott NTFS volt eddig. 64 bites az oprendszerem, konfig az adatlapomon.
Előre is megköszönöm a segítségeteket!

(#4639) stimea


stimea
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérek!
Külső merevlemezt szeretnék vásárolni adat tárolásra, film szerkesztésre.
Az alaplapon van eSATA csati.
Ezeket néztem:
Verbatim 3,5" 2TB USB 2.0 + eSATA
Samsung 3,5" 2TB Story Station Plus USB 2.0 + eSATA
Vagy valami mást?

Köszönöm a segítséget!

(#4640) King Unique válasza stimea (#4639) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem tudom árban mennyi a különbség 2 közt,de inkább a Samsung. Bevált,jó széria a Story Station,meg jobb a szoftveres körítése,mint a Verbának (Nero).Igaz a Verba belseje is Samsung,de inkább a samu.
Más:elsőre talán a WD MyBook-t mondanám,de abban nincs csak eSATA-s,a quad interface-es meg drágább,továbbá Freecom Hard Drive Quattro 1TB is cool,de abból az 1 TB is 38 K,szóval... Illetve külön veszel eSATA házát+ bele pl.egy 2 TB samsung vinyót,de nem jössz ki nagyon olcsóbban,meg progit se kapsz,ha ez számít.
Storyt veheted,nem jársz rosszul vele,nekem is ilyen van. :)

[ Szerkesztve ]

(#4641) Attici válasza martin66 (#4638) üzenetére


Attici
őstag

Milyen partíció javítót indítottál el és miért? Mit csináltál vele? :Y
Ha fontosak az adataid, akkor ne csinálj semmi hülyeséget, mert akkor még talán a Get Data Back-kel visszatudod nyerni az adataidat! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4642) stimea válasza King Unique (#4640) üzenetére


stimea
tag

Köszi a gyors választ!

Ismerősnek van 1TB-s Samsung USB2-es és nagyon elégedett vele! Az a fekete ház, bekapcsoló gombbal, alul fehér világítással. Kellene az USB is, mert a TV-re is rákapcsolhatnám.
Igazából a kereséskor dobott fel Verbatimot is.
Nem vagyok jártas, de a gépben is samuk vannak, amik jól működnek!

Köszi mégegyszer! :K

[ Szerkesztve ]

(#4643) Attici válasza King Unique (#4640) üzenetére


Attici
őstag

Én sem értem miért nincs e-SATA-s WD! :N
Azt sem, hogy miért nincs már a Passport Elite-ből USB3-as verzió, amikor a dokkoló nélküliből igen! :O Olyan nehéz lenne USB3-as dokkolót csinálniuk? :U
Türelem USB3-as Passport Elite-t terem! :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4644) King Unique válasza stimea (#4642) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit,nagyon szívesen! :) Usb 2.0 is van rajta külön,de ezt gondolom tudtad eddig is. A ház az ezüst színű,szálcsiszolt aluminium,feketébe én még nem láttam.

(#4645) King Unique válasza Attici (#4643) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen nem ártana már egy 3.0 Passport Elite,elvégre az a prémium kategóriás cucc,ahhoz képest némi lemaradással... :U Először azt akartam venni én is,dokkoló,meg kevésbé kényes felület stb,de nem volt 3.0,ezért vettem SE-t (meg persze az 1 TB miatt is).Az Elite fémházás,vagy csak műanyag az is?

[ Szerkesztve ]

(#4646) Ayg0


Ayg0
senior tag

sziasztok!

szükségem lenne némi segítségre, mert vinyó csatlakoztatásos problémába futottam. adott egy usb 2.0 és esata kivezetéssel felszerelt winchi dokkoló. esata-val szerettem volna használni, de egy winchestert se tudtam vele használni, mert bár felpörögtek a ketyerék, nem látta őket se a bios, se a win 7. előbb az eszközre, majd az alaplapra kezdtem gyanakodni, végül kipróbáltam a 2.5" seagate noti hdd-t és azt pöccre vitte minden alkalommal, akárhányszor indítottam újra a rendszert vagy magát a hdd-t. mi lehet a gond a többivel?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#4647) vlevi


vlevi
nagyúr

Most látom, hogy a Story Stationból van már USB 3-as is.

(#4648) King Unique válasza vlevi (#4647) üzenetére


King Unique
titán

Ja már egy ideje és nem is rossz,íme :K

[ Szerkesztve ]

(#4649) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

1 terrásban Samu vagy Western Digital?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4650) Scrym


Scrym
tag

Üdv!

Még mindig nem találtam megoldást a problémámra. Nem tudom, használ e itt valaki Kingmax HDD-t?! Egyszerűen nem tudom úgy leválasztani, hogy ki is kapcsoljon rendesen (leválasztás után kiírja, hogy biztonságosan eltávolíthatom - de mikor lehúzom, hallom hogy akkor kapcsol le). Nincs erre valami szoftver? Gondolom nem tesz jót neki, hogy úgy húzom le, hogy pörögnek a lemezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.