Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) janos1988 válasza FerNandor (#4300) üzenetére


janos1988
addikt

Hello. Igaz nem megoldas, de nalam egy Wd 1TB-os kulso vinyo csinalja ezt firewire porttal Win 7 x86/x64 alatt, sot neha teljesen kihal a vinyo, ki kell huzni a tapcsatit, aztan vissza, utanna daral is vagy 1-2 percig rendesen... Csak e-satarol vagy usbrol mukodik tokeletesen.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4302) ludsimon


ludsimon
veterán

Külső USB-s, gyors merevlemezt keresek, 500GB-1TB között.

SÜRGŐS!!!!!
Milyet érdemes venni?
Köszönöm!

undefined

(#4303) Alex91 válasza ludsimon (#4302) üzenetére


Alex91
félisten

Gyors mind, csak az USB lassu! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4304) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Bocs, ha amatőr kérdés, de inkább kérdezek, mint hogy hülyeség süljön ki belőle:
a WD My Passport Elite (WDBAAC6400ARD) (640 GB-os, 2,5") külső USB-s vinyót lehet bekapcsolt állapotban lévő gépbe bedugni? Biztosan nem tesz kárt benne? (Hotplug?)

Sk8erPeter

(#4305) Alex91 válasza Sk8erPeter (#4304) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, pendrive-ot lehet :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4306) janos1988 válasza Sk8erPeter (#4304) üzenetére


janos1988
addikt

Ne haragudj, de ezen most nevettem :C

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4307) Sk8erPeter válasza Alex91 (#4305) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alex91, janos1988: jó, hát vaze, mittudomén, hogy így nem kap-e túlfeszt, inkább parázom, minthogy tönkrevágjak egy vinyót. Mondtam, hogy hülye kérdés lesz, de inkább kérdezgetek, mielőtt elb@szok valamit. Azért a pendrive számomra egy kicsit más, mivel abban nincsenek forgó alkatrészek... :U De nevetni lehet - és persze normális választ is adni.

Sk8erPeter

(#4308) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok,

Új külső HDD vásárlásán gondolozom, és ezen a kettőn ragadt meg a szemem:
WD My Book Essential 1TB USB 2.0
WD Elements Desktop 1TB USB 2.0

Pro és kontra? Ha jól láttam, csak annyiban különböznek, hogy a My Book rendelkezik ilyen "telítettség visszajelző" ledekkel, és ennyi?

Előre is köszi

(#4309) Alex91 válasza Integrator (#4308) üzenetére


Alex91
félisten

Meg szoftverben kulonboznek. De ha nincs kulonosebb igeny, akkor amelyik olcsobb... (Vagy jobban tetszik :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4310) Integrator válasza Alex91 (#4309) üzenetére


Integrator
aktív tag

Szoftver alatt mit kell érteni?

(#4311) Alex91 válasza Integrator (#4310) üzenetére


Alex91
félisten

Megnezed a honlapon....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4312) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok egy általános kérdésem lenne.

A "közeljövőben" szeretnék venni valami nagyobb külső gyári HD-t 500Gbtól felfelé

Elsősorban (HD)filmek letöltésére/tárolására használnám. Tehát valószínűleg folyamatosan rá lenne kötve gépre és menne (míg be nem telik).

kérdés: ezek a külső adattárolók alkalmasak ilyen folyamatos munkára vagy eleve csak "alkalmi" adat fel és letöltésre tervezték őket?

Ha alkalmasak, akkor a mai 2,5 külsők vagy inkább 3,5 eket nézzek, vagy igazából ebből a szempontból nincs különbség 2,5 ill 3,5 közt (hűtés tartóság stb.)? (2,5 praktikusabb)

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4313) Integrator válasza Alex91 (#4311) üzenetére


Integrator
aktív tag

Ennél már csak az lett volna tipikusabb, hogy ha beírod: Google. Köszi a segítséged, innentől mástól várnám el, hátha tud segíteni.

A kérdésem STILL:

Új külső HDD vásárlásán gondolozom, és ezen a kettőn ragadt meg a szemem:
WD My Book Essential 1TB USB 2.0
WD Elements Desktop 1TB USB 2.0

Pro és kontra? Ha jól láttam, csak annyiban különböznek, hogy a My Book rendelkezik ilyen "telítettség visszajelző" ledekkel, és ennyi?

Köszi, Üdv,

(#4314) Alex91 válasza Integrator (#4313) üzenetére


Alex91
félisten

Most belinkelni betudod, elolvasni meg nem :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4315) Sk8erPeter válasza janos1988 (#4306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Létezik normális válasz is, kedves János... :U
Csak hogy okulj: [link]
Ez egy szakmai jellegű, érdemi tartalommal bővített, segítőkész hozzászólás, nem egy lekezelő oltogatás, mint amit nektek sikerült összehozni Alex91-gyel.
Kár, hogy nem a másik topicban kezdtem - számomra is az a válasz volt a teljesen logikus, hogy IGEN, nyugodtan rá lehet dugni működésben lévő gépre is külső USB-s merevlemezt (amiben ugye forgó-mozgó egységek is vannak, amennyiben nem pl. flash memóriás tároló), ebben az esetben nem jelent veszélyt az esetleges instabil csatlakoztatás (nyilván USB-re sem tudod kapásból tökéletesen csatlakoztatni az adathordozót, így ez előfordul(hat)), DE normális emberben felmerülnek az esetleges veszélyek, ha nincs közvetlen tapasztalata az ügyben, vagy nem olvasott/hallott a kételyeit teljesen eloszlató egyértelmű információról.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4316) Alex91 válasza Sk8erPeter (#4315) üzenetére


Alex91
félisten

Most sajat hulyeseged miatt minket okolsz... :F

(Amugy a pendrive-ot se sokkal veszelytelenebb ki/be dugdosni... De azt azert vedd figyelembe, hogy a 2,5-ossal lehetnek gondok, mert ugye az a tapot is az USB-rol kapja... :D)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4317) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

tudtok segíteni ? Mitől lehet az, hogy a 2TB-os vinyót is támogató USB 2.0-s külső 3.5" HDD házamban nem látszik a 1.5TB-s WD vinyóm ?

Külső ház: Thermaltake SilverRiver II.
HDD: WD Caviar Green 1.5TB (WD15EARS).

Tippjeim, amivel baja lehet a külső egységnek:

- GTP ? (ilyen formátumú a particiós tábla, mivel "Advanced Format Hard Drive" a vinyó, tehát nem 512byte-os blokkméret való rá (bár lehet).. ergo nem MBR-eztem, GPT lett).

- dinamikus kötetek (ezt csináltam köv lépésben).

- a kettő együtt.

WD 1 terás WD10FAEX Caviar Black gyönyörűen látható benne Win7 ultimate alatt. Ez a Green nem.

Ha a Green-t rákötöm direkt SATA kábellel belülre, gyönyörűen látszanak az idegen kötetek, importálom őket lemezkezelőben és lám ott van minden adatom.

A külső SilverRiver házban azonban a Win7 hibát jelez, hogy érvénytelen meghajtó vagy mi, mérete pedig nulla. Se import, se semmi.

Ennyit a 2TB vinyó támogatásról ? :F :F :Y

ITT a bűnös.

[ Szerkesztve ]

(#4318) #40935168 válasza #40935168 (#4317) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja ez az USB-s verzió, semmi eSATA (aki azt javasolná, próbáljam meg úgy). De USB-n is mennie kéne :F

(#4319) Alex91 válasza #40935168 (#4317) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy mondod... Valamelyik a ketto kozul vagy mindketto, szerintem. (Esetleg megse tamogatja a 2 TB-ot.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4320) Antonio válasza Antonio (#4312) üzenetére


Antonio
senior tag

valaki? ... :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4321) Sk8erPeter válasza Alex91 (#4316) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Most sajat hulyeseged miatt minket okolsz..."
Érdeklődni, kérdezni nem "hülyeség", különben mégis mi a francnak létezik fórum? :U (Különben gondolkozz már el a stílusodon egy kicsit.) A hülyeség az, ha másba belekötsz, amikor az feltesz egy számodra teljesen ártalmatlan kérdést, Te pontosan ezt teszed.
Zárjuk le a vitát, nincs szükség flame-re.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4322) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Mondjuk olyat, hogy választ kaphatnák erre?
#4296

Megköszönném!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4323) Alex91 válasza bluobluo (#4322) üzenetére


Alex91
félisten

Erre most mit lehetne mondani :F Google?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4324) Alex91 válasza Sk8erPeter (#4321) üzenetére


Alex91
félisten

Te meg egy artalmatlan valaszon megsertodsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4325) King Unique válasza Integrator (#4313) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit későn írok,nem tudom megvetted.e már vmelyiket. Az Elements a fapados progi nélkül,csak 2.0 USB-vel,max kap. 2 TB. Az My Book Essential-hoz adják a WD Smartware progit,amivel többek közt tudod hardweresen jelszóval titkosítani,ami nagyon jó és még pár hasznos funkció+USB 3.0 & USB 2.0 dual interface,2.0-ba bedugva is simán megy,max kap. 3 TB. Telítettség kijelző nincs egyiken se ,legalábbis a WD honlapján nézve,mintha az Essentialon korábban lett volna,vagy az lehet az Elit korábbi szériája volt.A mostani szériáknál, az Eliten van kijelző,E-label vagy mi,de abba még nincs 3.0 USB,meg drágább...

Én My Book Essential 3.0-át vennék,nem sima My Book 3.0-át mert ahhoz nincs Smartware,hanem Essential 3.0-át,a sima 2.0-nál nem sokkal drágább(pár ezer talán),igaz az Elements a fenti okok miatt olcsóbb az tény,de fapados,bár így is az adattárolási célnak nyilván ez is megfelel.Korábban írták páran,hogy ez nem kapcsol ki magától üresjárat után,az Essentiálnál a Smartware progiban,be lehet állítani az alvó módot.
Meg persze mennyi pénzt vagy hajlandó kifezetni érte az a döntő tényező főleg gondolom.
Remélem tudtam segíteni!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4326) bluobluo válasza Alex91 (#4323) üzenetére


bluobluo
aktív tag

erre most inkább azt mondom, hogy már volt!
De ha itt kérdezek minek a prohardver???

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4327) Alex91 válasza bluobluo (#4326) üzenetére


Alex91
félisten

Most elvarod, hogy valaki keresse meg, hogy hol, mi a legolcsobb :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4328) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Lenne egy olyan kényes kérdésem hogy:
Silicon Power Armor 640 es winyó, ami ugye 1 USB kábelről/csatlakozóról képes működni, használható-e egy BESTCONNECTION USB 2.0 4+1 portos PCI usb kártyával. Tud ez neki elég áramot adni?! Lehet ezzel probléma vagy csak én vagyok túl elővigyázatos? :D

(#4329) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. A segítségetekre lenne szükségem. Az asztali gépem tönkrement és a merevlemezekről nem tudtam lementeni a személyes adataimat. Erre szeretnék valakitől kölcsönkérni egy külső merevlemez házat 1 napra. Bp-n a 17.kerületben lakom de természetesen elmennék a merevlemezházért és vissza is vinném. Ha valami ellenszolgáltatás kérnél azt is megbeszélhetjük. Megbízhatóságom ha számít akkor "ph megbízhatóságon" megnézhettek. Aki tud segíteni az kérem írjon egy privátot. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Ja és ha ezt megveszem akkor ebbe bele tudom tenni az asztali gépből való merevlemezem és rá tudom kötni a laptopra? :R

[ Szerkesztve ]

(#4330) Alex91 válasza fireproof (#4329) üzenetére


Alex91
félisten

Ha 2,5"-os az asztali geped merevlemeze... Tan Mac Minid van? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4331) Integrator válasza King Unique (#4325) üzenetére


Integrator
aktív tag

Köszi :)

(#4332) Antonio válasza Antonio (#4312) üzenetére


Antonio
senior tag

Továbbra is várom a választ ... :U

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4333) King Unique válasza Antonio (#4332) üzenetére


King Unique
titán

Na akkor gyorsan: Külön veszel mobilracket+vinyót (praktikusabb talán),vagy vmely neves gyártó egybeépített cuccát(úgy is lehet)? Általában a Samsung,WD ajánlott ilyenbe,de van egy csomó ami jó és ajánlható,OLVASS VISSZA,másik HDD topikba is! Ha csak otthoni asztali használatra kell,folyamatos letöltéshez,meg nem akarod hordozni,akkor 3,5".Nekem van egy Samsung Story Station 2 TB Usb 3.0,erre a célra jó,hosszabb hajtás után se nagyon melegszik,igaz csak 5400 RPM...De WD My Book is jó,Iomega se rossz,Seagate Freeagent Desktop stb.Meg van egy 2,5" WD My Passport 3.0-ám 5 órán keresztül másoltam rá egyfolytában, 37 °C fölé nem melegedett.
Egyszóval ezek a külső cuccok alkalmasak,folyamatos letöltésekhez szerintem,legalábbis nekem még nem sült meg egyik se,de ha éjjel-nappal nyúzod egyhuzamban megállás nélkül sokáig,több napon keresztül,azért gondolom van egy határ,amikor már 40 °C - 50 °C fokig is felmegy és nem biztos,hogy hosszú távon jót tesz neki...

[ Szerkesztve ]

(#4334) Antonio válasza King Unique (#4333) üzenetére


Antonio
senior tag

Köszönöm

egybeépített cuccra gondoltam persze típust majd kiválasztom azzal nincs gond, csak általánosságban kérdeztem. Szóval bírják a strapát (ne menne egész nap csak munka után lefekvésig, napi 5-6 óra + hétvége)

Jelenleg is egy 320-as 2,5 WDm van.

köszönöm, a lényeg hogy nyugodtan keresgélhetek külső meghajtókat ere acélra is

THX

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4335) chelepke


chelepke
csendes tag

üdv!
először is, nincs időm végigolvasni most az itteni hozzászólásokat, lehet már kérdeztek itt hasonlót, és a kérdésem csak részben tartozik ebbe a témakörbe, de azért örülnék, ha valaki segítene.
szóval van egy 250 gb-os maxtor, elvileg sata2-s winchesterem, ami eddig külsőként szolgált, usb-n keresztül, de problémák voltak a gépnek a felismerésével (gyakran csak 5-6. bekapcsolásra sikerült neki felismernie). na ezt én most bele szeretném tenni a gépbe, mert az alaplapi sata csatlakozók jelenleg üresek, a gépben két külön ide csatlakozón van egy dvd író, és egy 80gb-os winchester. a külső vinyó majdnem 100%-ig tele van most adatokkal, amiket én nem szeretnék róla elveszíteni. lehetséges-e így belerakni a számítógépbe, és mit kell tennem, hogy ez egy második meghajtó maradjon, és az ide-s legyen a rendszervinyó?
(mivel ezen nincsenek jumperek, mint az ide-s cuccokon, és ilyesmit én még nem szereltem, ezért kérek most itt némi segítséget)
az alaplapom ilyen: ECS 865PE-A V2
a válaszokat előre is köszönöm!
balázs

(#4336) Alex91 válasza chelepke (#4335) üzenetére


Alex91
félisten

SATA kabellel bekotod a vinyot, azt bekapcsolod a gepet... Ha nem boot-ol, akkor BIOS-ban allitasz boot sorrrendet. Ha ez sem segit, akkor meg ugyis tudod, hogy hol kell kerdezni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4337) #40935168 válasza Alex91 (#4319) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na, lementettem mindent a vinyóról..

A külső tár a GPT-t hálistennek támogatja, szerintem így a 3TB-t is vagy többet, hiába ír csak kettőt a gyártó.

A dinamikus kötetekkel volt baja, töröltem őket, GPT típusú partíciós táblán alapköteteket tud. Ez már nekem bőven jó :C

Csak infó, ha vki szintén beleszaladna ilyenbe.. (természetesen MBR típust is tud nem advanced format hdd-khez).

(#4338) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés: Samsung külső merevlemezt szét lehet-e szedni minden probléma nélkül? (és hogy) Mert az USB-s csatlakozója lötyög benne és gondolom ezért nem működik.
A másik meg az, hogy szervízben egyáltalán javítják ezeket, vagy adnak egy újat? Az adatok miatt ez utóbbi megoldás nem lenne valami jó.:-/

Bocs, ha nem ide tartozik, de nem akartam új témát nyitni.

(#4339) Antonio válasza King Unique (#4333) üzenetére


Antonio
senior tag

Most ahogy így nézegettem a teszteket elmondható hogy 3,5 külső meghajtókhoz kell külön adapter míg 2,5 esek csak és kizárólag USB-n keresztül veszik fel a az áramot?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4340) Alex91 válasza Antonio (#4339) üzenetére


Alex91
félisten

A 2,5-osok altalaban USB-n veszik fel, de van, amihez rakhato kulso tap is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4341) Antonio válasza Alex91 (#4340) üzenetére


Antonio
senior tag

De a 3,5-esekhez mindig kell külön táp?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4342) Alex91 válasza Antonio (#4341) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4343) King Unique válasza Antonio (#4339) üzenetére


King Unique
titán

Bocs csak most reagálok,hétvégén OFF-on voltam...Megerősíteni tudom kolléga válaszát,3,5"-hoz mindig kell külön adapter,2,5" külső vinyóhoz ált.nem.Illetve láttam egy-két 2,5" megoldást,ahol adapter ugyan nem kell,de pl.2,5" eSATA külsőnél az eSATA kábel mellé külön usb tápkábel kellett áramellátáshoz,illetve 3.0-nál pl.noname Aldiban kapható Tevion szarhoz a 3.0 kábel mellé is adnak külön tábkábelt (csak USB 2.0 interfaceben való castlakozáshoz,3.0-ba dugva nem kell),de WD my passport 3.0-nál elég 1 db 3.0 kábel mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#4344) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

A következő dilemmában kéne egy kis segítség. Mennyire fontos egy külső merevlemeznél, amit csak adattárolásra ill. szállításra használok, hogy mekkora a fordulatszám? Nagyon fontos a 7200rpm? Az 5400rpm nagyon gáz?

Az a baj, hogy nekem az esztétika is számít (mindenem fekete a PC-körül) és van ez a merevlemez a meg ez is?

Melyiket érdemesebb?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4345) King Unique válasza BenJoe80 (#4344) üzenetére


King Unique
titán

7200 gyorsabb vmivel,de jobban melegszik,de azért nem fog megsülni.A mostani külső 3,5" vinyóknál is sok már csak 5400 (Pl. Samsung Story Station),5900 (Iomega),lasabbak picivel,de nem olyan vészes,viszont kevésbé melegszenek.
De amiket Te nézel 2,5" az mind ált, 5400 RPM,illetve Seagate gyárt 2,5" freeagent goflex pro külső vinyót 7200 RPM-el,de drágábbak is a többinél.
WD és samsung is nagyon jók,mindkettőhöz adnak programokat,mindkettő USB 3.0. WD Smartware-ben egyszerőbb a titkosítás (hardwares),csak begépeled a jelszót azt kész,Samsung secret zone-ban (softwareres)virt meghajtót formáz újra,ami eltart egy darabig...+ WD gyárilag NTFS,Samsung FAT32.
-WD műanyag házás, meg különösen feketében eléggé meglátszanak rajta az ujjlenyomatok,karc,por - ezzel szívtam én is(más színben,ha van inkább,de a fekete tény megy az otthoni konfigurációdhoz),de vettem hozzá my passport tokot.Samsung ezüst az ok,jól néz ki,feketében van-e azt nem tudom.Talán fémházás?
Mindkettővel jól jársz,de,hogy melyiket,azt a fentiek alapján már Te döntsd el!

[ Szerkesztve ]

(#4346) BenJoe80 válasza King Unique (#4345) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Ez a dolog a melegedéssel teljesen ki is ment a fejemből, pedig nálam ez akut probléma nyáron a tetőtéri lakásban (éppen emiatt vannak olyan ventilátorok a gépházban mint egy turbinában).

Asz'szem akkor mégis inkább a fekete WD-t veszem... nem mintha a Samsunggal bajom lenne, de ha már minden fekete akkor legyen ez is.

Még egyszer nagyon köszönöm a választ! :R

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#4347) bluobluo válasza Alex91 (#4327) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Akkor újrafogalmaznám: mi ajánlott, ami olyat tud mint ez: 3TB WD 3.5" MyBook Essential WDBACW0030HBK külső winchester USB 3.0
Így már érthető??
Lényeg, hogy minnél nagyobb legyen (kiírom már végig a gyengébbek kedvéért TERRABÁJT)
MEG UESBÉ HÁÁROOOM PONT NULLAA azaz USB 3.0
világos már??

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4348) Alex91 válasza bluobluo (#4347) üzenetére


Alex91
félisten

A meg gyengebbekert: terabyte, az a terrabajt :DD!

Erteni ertem, de meg mindig az a kerdes, hogy mennyit fizetsz, ha beirom a google-ba? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4349) bluobluo válasza Alex91 (#4316) üzenetére


bluobluo
aktív tag

De látom más hsz-nél sem vagy toppon! :DD
Ittál öreg? :D

.......majd megkérném a moderátorokat, hogy olyanok írjanak már ide akik normálisak!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#4350) Alex91 válasza bluobluo (#4349) üzenetére


Alex91
félisten

Na, most mit varsz, te mennyi 3 TB-s kulso HDD-t lattal? Mert en meg ezt se nagyon latom az itthoni boltok listajan... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.