Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Jhonny06 válasza Ron Swanson (#10849) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na ezért kell a Notino-ról rendelni. Lehet őket szidni, hogy "valahol még olcsóbb" (bár ennél már minek legyen olcsóbb..), meg nem adnak kupont, de legalább ilyenek nem fordulnak elő és garantáltan jó cuccot kapsz, nem úgy, mint ezekből a pincéből üzemeltetett webshopokból.

(#10852) Ron Swanson válasza Jhonny06 (#10851) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Pont most böngészem a Notinot, szerintem innen fogok rendelni. Remélem nem csak poénból van kiírva az oldalukra, hogy "Több mint 20 db raktáron a központi raktárban" :))

(#10853) sonkabence válasza Jhonny06 (#10851) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Én bevállalós vagyok és elég sok "garázs parfümériából" rendeltem már és soha semmi baj nem volt az illatok eredetével. Annyi, hogy nem minden van raktáron, amit jelez a rendszer. Viszont ha meegnézed messze elhúzott árban a notino. Pl AdG átlagára 100ml 16k Notinon akcióba 20+shipping. Amouage illatokat 10 ezerrel is olcsóbban lehet máshonnan beszerezni. Nyilván ezek a kis shopok az áfát megkerülik ezért is olcsóbbak, de ez nekem nem hátrány :)

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#10854) Petyke77 válasza tonermagus (#10844) üzenetére


Petyke77
tag

Perry Ellis - red. Hasonló vonal mint az ADG de mégis kicsit más és jó árban is van.
https://www.fragrantica.com/perfume/Perry-Ellis/360-Red-for-Men-1906.html

(#10855) #72797440


#72797440
törölt tag

Valóban a Perry Red is hasonló, de a Happy annál is jobb.

(#10856) Petyke77 válasza #72797440 (#10855) üzenetére


Petyke77
tag

Clinique happy? Első parfümöm volt anno. Jó illat de kb 10percig tartott rajtam...

(#10857) lapoe válasza Fr0z3n (#10839) üzenetére


lapoe
csendes tag

Szia! Bár 1-2 ml-es minta üvegem most nincs, de ha budapesti vagy, akkor a Savoya Parknál vagy Diósdon kipróbálhatod őket előre egyeztetett időpontban. :)

(#10858) HurkaLES válasza sonkabence (#10843) üzenetére


HurkaLES
tag

Megnéztem pár parfümöt de egyik sem volt olcsóbb a notinonal. Igaz nem nagy eltérések, de nekem a notino olcsóbbnak tűnt. Bár lehet hogy amiket te használsz olcsóbb ott. Egyébként nem rossz oldalnak tűnik. Holnap jobban böngészek.

(#10859) Fr0z3n válasza lapoe (#10857) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Békéscsaba sajnos, de rendeltem egy bentleyt, ha nem jó, megy vissza és jön a rasasi :D De köszönöm a segítséget :)

(#10860) tibbike01


tibbike01
őstag

Én parfümöt csak a https://www.luxoryshop.com ról rendelek. Szerintem a legolcsóbb és sosem csalódtam még bennük.

(#10861) Azie válasza Fr0z3n (#10859) üzenetére


Azie
őstag

a kettő tök más illat, a bentley nehezebb, édesebb, ámbrás, alkoholos
a rasasi gyümölcsös, itt-ott savanykás. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10862) Jhonny06 válasza sonkabence (#10853) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Amouage illatokat 10 ezerrel is olcsóbban lehet máshonnan beszerezni"

Mármint mihez képest? Én mindig tesztert veszek, azokat biztos nem üti 10k-val.

(#10863) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Köszönöm a sok tippet.

Időközben berendeltem egy Armani Acqua di Gio-t (ezzel tuti nem nyúlok mellé :D) egy Burberry London-t és egy Davidoff Cool Water-t. Viszont a tanácsotokra rendeltem mintából Clinique happy-t, Azzaro Chrome-ot, Hermès Terre D'Hermes, Guerlain Guerlain Homme. Aztán lehet válogatnom :D

[ Szerkesztve ]

(#10864) ToBeY válasza tonermagus (#10863) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet,hogy a Davidoffból is csak mintát kellett volna berendelned,ha a eau fraiche nem tetszik lehet ez sem fog.

(#10865) tonermagus válasza ToBeY (#10864) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Az eau fraiche tetszik, csak az a gond hogy már 10 sec múlva sem érzem. Kérdés hogy más érzi-e rajtam :D

(#10866) tibbike01 válasza tonermagus (#10863) üzenetére


tibbike01
őstag

Úgyis az utolsó két parfüm lesz majd a kedvenced, ha nem is egyből de egy idő után biztos. :K
Egyszer megunod a focimeccs utáni öltözőben keringő dezodor illatot ;] persze ez szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#10867) tonermagus válasza tibbike01 (#10866) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Kíváncsian várom őket!
Egyébként melyik parfüm érződik egy focimeccs utáni öltözőben ? :D

(#10868) ToBeY válasza tonermagus (#10867) üzenetére


ToBeY
nagyúr

PR Vánmilliön ;] :P

(#10869) slick-adam válasza ToBeY (#10864) üzenetére


slick-adam
aktív tag

CW az szvsz kötelezö akar egy par üveges kollekcioba is. föleg, ha nem ismeri. nagyon-nagyon ritka, hogy ne jöjjön be valakinek. földbe tiporja az ilyen Eau Fraiche cuccokat. nem veletlenül van meg mindig a piacon.
raadasul olcso is. ha nagyon mellenyul vele, lesz egy igencsak jofele wc illatositoja.:D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10870) tonermagus válasza slick-adam (#10869) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Remélem nagyon nem nyúlok mellé :D

Ma kicsit nosztalgiázta, és eszembe jutott, hogy fiatal koromban még Denim, Adidas, Axe stb. dezodor-t ismertem csak. Disco-s korszakomban is gyakorlatilag csak ezektől bűzölögtem. Később nagybátyámon éreztem először a Diesel Plus Plus-t. Hát úgy megszerettem hogy legalább 50 üveggel elhasználtam pár év alatt, aztán egy életre meguntam :D Illetve most év elején vettem egyet, de valami iszonyat. Valamit változtathattak rajta, mert teljesen más illatúnak érzem most. Ezután jött a Mexx - Black korszakom. Akkori barátnőim - akik jellemzően 16-20 év közöttiek voltak - gyakorlatilag egyből ledobták a bugyit tőle. Ebből is nagyon sokat vettem, gyakorlatilag egy teljes polc dugig volt Diesel és Mexx üvegekkel. Gyűjtöttem őket, azt hittem menő :D Nem sokkal később jött a Chevignon Best of Chevignon korszak. Ebből már csak max. 20 üveget locsoltam magamra. Aztán egyszer csak megismertem az Armani Acqua di Gio-t. Hát dobtam tőle egy hátast. Minőségi váltás volt az előzőekhez képet :D Azóta próbálok ilyen minőségibb parfümöket használni.

(#10871) tibbike01 válasza tonermagus (#10867) üzenetére


tibbike01
őstag

Azzaro Chrome és Davidoff.

(#10872) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Mai balfaszkodásom: Müllerben egy órán keresztül szaglásztam, ebben a hónapban már negyedszerre. Valami elegáns, visszafogott illatot kerestem és ismét a Bleu de Chanel EDT volt a nyerő. Az EDP-ből nincs kint teszter, de jókat olvastam róla, ezért gondoltam bátor leszek és megveszem az EDP-t. Meg is néztem a Notinon, hogy ott mennyibe kerül. 50 ml 32.560 Ft. Müllerben kereken 27.000 Ft. Mellette volt szintén 27.000 Ft-ért 3x20ml EDP refill. Elvettem egy dobozt a sima 50ml EDP helyéről. Kifizettem, hazajöttem, kibontottam... hát persze, hogy az utántöltős változatot vettem meg. :W Gyorsan visszamentem és kértem, hogy cseréljék ki. A pénztáros hölgy rögtön rávágta, hogy nem tudják visszavenni/kicserélni, mert leszedtem róla a fóliát és így már nem tudják eladni. Végül megkérdezte az üzletvezetőt és megengedte, hogy kicseréljem.

Más: Dior Sauvage-ról mi a véleményetek? Olyan furcsa ez az illat, nem is tudom mihez lehetne hasonlítani... de nagyon tetszik. :B
Illetve még ezek tetszenek: Chanel Antaeus (nagyon vad férfias, tetszik de nem biztos, hogy illik hozzám), Dior Homme Intense (kicsit édes, talán túl nőies? nem tudtam eldönteni), Guerlain L'Homme Ideal (EDP változat).

Szerk: így karácsony előtt szerintetek hány nap alatt szállítja ki a csomagot a Notino? Ma dél körül adtam le egy rendelést.

[ Szerkesztve ]

(#10873) tonermagus válasza Ron Swanson (#10872) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Én tegnap 14:00 körül rendeltem meg de még csak a megrendelésről jött visszaigazolás, a csomag összekészítéséről még nem. Tehát nekem hétfőnél hamarabb nem jön meg tuti. 2-3 nappal nyugodtan számolhatsz :D

Szerk: pont ebben a pillanatban kaptam meg a levelet, hogy átadták a futárnak... lehet holnap megkapom :D

[ Szerkesztve ]

(#10874) tibbike01 válasza Ron Swanson (#10872) üzenetére


tibbike01
őstag

Eleve az butaság, hogy 27ezret fizetsz 50ml illatért, holott 24ezerért 100ml is kaphattál volna. :C

(#10875) Ron Swanson válasza tibbike01 (#10874) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Tudom, rossz az 50 milisek ár/érték aránya, főleg ha üzletben veszem. De nem nagyon szoktam 100 miliset venni, az 50-es is baromi sokáig elég, mert általában hetente max 2-szer használom ugyanazt. :) Valamelyik nap amúgy rendeltem belőle tesztert, de törölve lett a rendelésem, mert nem tudták beszerezni. Lehet, hogy ennél a webshopnál is így jártam volna.

(#10876) Azie válasza Ron Swanson (#10872) üzenetére


Azie
őstag

1. hogy nem tudják visszavenni/kicserélni, mert leszedtem róla a fóliát és így már nem tudják eladni.

ez bullshit, vásárlók könyve+fogyvéd, ha ellenkeznek

2. üzletben nem veszünk parfümöt, csak ami olyan áron van/máshol nincs

3. sauvage jó, de elég mainstream, ha topicban rákeresel olvashatsz róla, esetleg a szavázs szóra is kereshetsz :D van belőle normális zara klón is

4. Antaeus: 35-40 év alatti nőknek nem nagyon fog tetszeni, nagypapásnak fogják tartani jó eséllyel, ha tetszik, akkor van jó pár hasonló "régi" illat - Xeryus, 1881, PR Homme, és még sorolhatnánk

5. DHI. virágos, de nem nőies, bár nők is veszik előszeretettel

6. Ideal - jó cucc, a legtöbb verziója mindig kedvelt lesz

7. Random, min. 2 nap a szállítás, cseh raktárból jön.

8. Notinonál ami raktáron van írva, az van is - én még nem futottam bele.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10877) Ron Swanson válasza tonermagus (#10873) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Én is most kaptam mailt, hogy átadták a futárnak. Jó gyorsak. :Y

#10876: :R

[ Szerkesztve ]

(#10878) #72797440 válasza Ron Swanson (#10872) üzenetére


#72797440
törölt tag

Sauvage nekem olyan mint amikor szóda után böffentek és felmegy az orromba. Egyáltalán nem kellemes. Van egy része ami jó kis tusfürdő, vagy régi dezodor illat de annyira irritálja az orromat, hogy ingyen se kéne.
Dior Homme Intense-nek női ajakrúzs illata van. Nem értem. A Sport változatot használom. Az kellemes édes citrusos illat.

[ Szerkesztve ]

(#10879) freelanced


freelanced
addikt

Üdv ! Nincs valakinek a fővárosban Rasasi La Yuqawam egy szippantás erejéig? :D

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#10880) lapoe válasza freelanced (#10879) üzenetére


lapoe
csendes tag

Szia!
Nekem van.. szombat délelőtt az Alle mellett leszek a Váli utcában..ha gondolod elviszem magammal és ki tudod próbálni.

(#10881) freelanced válasza lapoe (#10880) üzenetére


freelanced
addikt

Tökéletes köszönöm !

Körülbelül hány óra tájt?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#10882) Ron Swanson válasza Ron Swanson (#10877) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Meg is érkezett a csomagom. Pont 24 óra telt el a rendelés leadása és a kiszállítás között. :)

(#10883) tibbike01 válasza Ron Swanson (#10882) üzenetére


tibbike01
őstag

Mit rendeltél?

(#10884) Handball94 válasza Ron Swanson (#10882) üzenetére


Handball94
aktív tag

Szerda esti notino rendelésem nekem is megjött ma. :)

(#10885) Ron Swanson válasza tibbike01 (#10883) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Terre D'Hermes-ből egy 50 miliset. 5 ml mintám volt belőle és nagyon tetszett, pár napja fogyott el.
Illetve még 6 féle mintát, köztük egy Creed Royal Oud. Nem fújtam még belőle, csak a kis üvegcsét szagolom már 10 perce és eszméletlenül jó. :B
+ egy női parfüm ajándékba.

(#10886) kk831228 válasza Ron Swanson (#10885) üzenetére


kk831228
addikt

Eddig a Creedből nekem is az ami nem rossz persze az árát nem eri... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10887) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Pár órája érkezett meg nekem is a rendelésem.

Figyelem! Egyiket sem hordtam még, magamra fújtam, vártam míg eltűnt a "fej" és ezután írtam meg róluk a véleményt.

Davidoff Cool Water : Nem tűnik rossznak. Nyilván nem egy acqua di gio, de teljesen hordhatónak tűnik.

Burberry London: Elég érdekes illat, nem is tudom mihez hasonlítani, ígéretesnek tűnik.

A Bvulgari Man in Black, Hermes Terre D'Hermes, Guerlain Guerlain számomra felejtős. Lehet hogy még fiatal vagyok ezekhez (33 éves), de nekem ezek túl férfiasak/idősek. Hölgy kollégák szerint is TÚL sok mind a három.

Arazzo Chrome pedig tényleg mindenkinek tetszett. Egyébként nem egy nagy durranás, teljesen átlagos.

Kenzo Kenzo pour Homme: Találomra rendeltem, hulladék...

[ Szerkesztve ]

(#10888) Mercutio_ válasza tonermagus (#10887) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem biztos, hogy van értelme pár óra alatt magadra fújkálni több illatot :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10889) tonermagus válasza Mercutio_ (#10888) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Nyilván :D

3-an osztozkodtunk rajta :D
Tudom-tudom, könnyen lehet más az illat más bőrén.

[ Szerkesztve ]

(#10890) #72797440 válasza Ron Swanson (#10885) üzenetére


#72797440
törölt tag

A Royal Oud-ról nekem iskolás koromban a zeruza illata jut eszembe. Az megvan?

(#10891) Azie válasza tonermagus (#10889) üzenetére


Azie
őstag

az esemény és leírás alapján kicsit ilyen "kisgyerek beszabadul a játékboltba" kép van előttem, aminek az a vége, hogy ez se jó, az se, amaz se jó, mert pisti miért kapta a piros autót. :D

mellesleg: tdh-ból a tres fraichét írtam, nem a simát, guerlainból pedig a l'eau boisée-t :D

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10892) sonkabence válasza tonermagus (#10887) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Ha a Hermes túl idős, akkor próbáld ki a Habit Rouge-t. Na az igazi drakula illat :D

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#10893) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Megjött az elárazott bvlgari, engem megvett kilóra :D Kicsit tdh, kicsit issey miyake. Majd kiderül mennyire tartós.

(#10894) Mercutio_ válasza tonermagus (#10889) üzenetére


Mercutio_
félisten

TdH-ból véletlenül nem ezt rendeltétek meg: Terre D'Hermes H Bottle Limited Edition

Mert a sima az minden csak nem öreges, egy friss citrusdomináns illat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10895) vvh


vvh
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a hozzáértők segítségét, hogy rendeltem egy parfümöt, és rákerestem a batch kódja alapján, és valóban eredeti ezzel semmi probléma, csak egy Acqua di dio profumo-rol van szó. A gyártási évére azt írja, hogy 2014 október, 2015-ben jelent meg a parfüm, ami még mindig reális, hogy akkor gyártották le, csak tudomásom szerint egy parfüm szavatossági ideje 36 hónap, ez pedig a 38. hónapnál jár.

Aggodalomra semmi ok, vagy valóban lejárt ennyi időn belül?

(#10896) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A bentley viszont nagyon nem jön be. Olyan mint a piros brut.... Azt kb légfrissitőnek használom itthon. Valakivel esetleg csere?

(#10897) Azie válasza sonkabence (#10892) üzenetére


Azie
őstag

drakula illat :)) :)) :C :C

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10898) lapoe válasza freelanced (#10881) üzenetére


lapoe
csendes tag

10.30. és 11.30 között tuti ott leszek.
Privátban írj egy telefonszámot légyszi.
Köszi!

(#10899) Godimodi válasza Fr0z3n (#10893) üzenetére


Godimodi
tag

Rajtam úgy alakult,hogy 1-2 óráig szinte nem is éreztem mást azon kívül,és még 10 óra után is éreztem magamon.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#10900) Fr0z3n válasza Godimodi (#10899) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Egyet fújtam kézfejre ahogy megjött, ennek már 5-6 órája és még mindig érzem. Nagyon orrba mászó.

A bentley is 2 óra után kezdett alakulni, lecseng az a nagyfater szag, utána egész kellemes édes, füstös, kicsit nehéz illat. Na majd egy éles próba holnap este aztán kiderül mit tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.