Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Azie válasza Mukucs (#10400) üzenetére


Azie
őstag

igen, mindkettőt használom, roma nyári, kora őszi (20 fok felett), inkább délutáni esti, pólóval, inggel, bármivel kellemes.
F black hasonló, de hideg időben is kijön a tartóssága, sokkal édesebb, a citrusos jegyek helyett fűszeresebb

mindkettőt szeretem, mindkettő édes, az F blacket szerintem könnyebb hordani, nem kell hozzá hangulat. :P

keresés funkció a barátod a topicban ;)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10402) slick-adam válasza Mukucs (#10400) üzenetére


slick-adam
aktív tag

Parfumo.net-en (KATT) rakeresel a parfümre, majd "Diagram" és megkapod ezeket az infokat.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10403) Mukucs


Mukucs
senior tag

Kösssz Nektek! :R :R

(#10404) gubabela


gubabela
senior tag

Üdv! Ismèt lehet comme des garcons mintát kèrni ingyen. [link]

(#10405) kk831228 válasza gubabela (#10404) üzenetére


kk831228
addikt

Ha Black Pepper, nem is èr az többet... :N

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10406) gubabela válasza kk831228 (#10405) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem ez valami új (concrete), de ingyen a black pepper minta is jó volt. Pènzt azèr èn sem adtam volna èrte.

(#10407) Jhonny06 válasza gubabela (#10404) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi. :) Itt a közvetlen link is, hogy ne kelljen végignyomogatni: [link]

Amúgy nem számítok semmi jóra, a CdG már régen nem hozott ki semmi érdekeset. A korábbi parfümjeiket viszont érdemes próbálgatni (főleg az Incense-szériát).

Az üveg így képen nagyon jól néz ki, bár kétlem, hogy ténylegesen betonból lenne a külseje:

[ Szerkesztve ]

(#10408) slick-adam válasza kk831228 (#10405) üzenetére


slick-adam
aktív tag

naaaaaa

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10409) slick-adam válasza gubabela (#10404) üzenetére


slick-adam
aktív tag

köszi az info-t! kivancsi vagyok a Concrete-re

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10410) Léolo válasza slick-adam (#10207) üzenetére


Léolo
csendes tag

Spektrum - A haladás csapdái sorozat... Legyen szó azbesztről, ólmos benzinről, vagy cigarettáról (meg ami még) MINDIG ugyanaz a szcenárió
- először vígan használjuk
- Nagyon hamar kiderül káros mivolta
- de aki pénzt keres rajta, annak fontosabb ez a pénz, mint az unokái épsége, vagy hogy lesznek-e egyáltalán unokái.
-> Hír titokban tartása, amíg csak lehetséges. Általában nagyon sokáig. Akár ellenpropaganda megfizetése (a cigi egészséges).
- Kiderül.

Amúgy ajánlom a Krémmánia oldalt, az adatbázisban szereplő termékek összes összetevőjét csekkolni lehet, hogy van-e bizonyított allergén, toxikus, rákkeltő, stb. hatása. Teljesen up-to-date. (És az is egy közösségi, kézműves oldal -- te viszed be a termékeket úgy, hogy elkezded beírni az az első összetevőt, és három betűnél már feldob egy kis listát, és rákattintasz arra, amelyik kell, és így tovább.)

(#10411) Léolo válasza slick-adam (#10202) üzenetére


Léolo
csendes tag

Az egész DIY támához. Én idén nyáron belekezdtem. DPG + ethanol alapú, először pacsuli majd levendula-kompozíciókat kevertem ki. Érdekel, hogy te hova jutsz, meg a részletek.
Ha van kedv ehhez a témához, szívesen folytatok eszmecserét róla. Alapvetően itt azért ragadtam klaviatúrát, mert nekem ez az essence.de egy kicsit gyanús, hogy azt a minőséget hozza, amire én is ráköltöttem kb 15 e ft-t, csak hogy rájöjjek, hogy tényleg nem szabad olcsó illatolajakat rendelni, SOHA! Én ennek az angol cégnek a cuccaiból rendeltem, és egytől egyig használhatatlan:

http://www.sensoryperfection.co.uk/ourshop/cat_917545-Fragrance-Oils.html

Egy ideig átcsoportosítgattam őket, nem akartam elhinni, néztem, hogy "á, végül is a fahéjuk tűrhető, tonka meg így is, úgy is kell..." aztán már mind a "nem kell, eladom" kategóriába ment. Nagyon olcsó tisztítószerekre gondolj, vagy nagyon olcsó kocsiillatosítókra, kábé ez. :/ És aztán, amikor kedvem volt keverni, akkor már rácsaptam a saját kezemre ha feléjük nyúltam, és csak a 100%-os illóolajaimat használtam a továbbiakban.

Példák, amikről tudok, ahonnan minőségi lötyiket rendelhetsz:
- Hermitage Oils -- de az lehet, hogy csak az USÁ-ban létezik (?)
- Pell Wall (pellwall.com)

Itt nem feltétlenül úgy találod meg, hogy banán, málna, csokoládé, akármi, hanem vegyületekként megnevezve, némi tájékozódást igényel. :/

Még annyit nagyon röviden: a fixálás nem egyszerű. Ehhez (angolul):

https://www.edenbotanicals.com/eden-botanicals-blog/fixatives-and-their-function-in-natural-perfumery

tartósságban, szilázsban ne legyen nagy elvárásod... egy-két olaj van pl jázmin, pacsuli, amik nagyon ottmaradósak, de kérdés, hogy ezeket tisztán mennyire viseli el az ember... a pacsulinál fontos, hogy el kell tudni bújtatni, lehetőleg úgy, hogy a drydown se tiszta pacsulira fusson ki, mert magában szinte ugyanaz, mint a falpenész...

Ja és a rózsa és társaik (említetted) ... az úgy néz ki, hogy egy tonna sziromból készül egy kilógramm olaj, szóval, ja. Annak tényleg az a reális ára. Ugyanígy osmanthus, stb.

(#10412) slick-adam válasza Léolo (#10411) üzenetére


slick-adam
aktív tag

na várjá! ILLATolajokat vettel elöször? azok kukaba valok mind. hogy jön ehhez az essence.de? naluk inkabb ILLOolajok vannak, nyilvan azokat fogok venni. árban közeptajt vannak. talaltam nehany nemet oldalt, amik tenyleg olyan olcsok, hogy az mar a vicc kategoria. egyikre ra is irtam erdeklödve 1 hete ---> semmi valasz. erröl ennyit. de majd az essence-röl is egy kisebb csomit rendelek csak elöször.

hermitage az UK, de most költöznek valahova mashova EU-ban ugy tunik. illetve van egy ausztral oldaluk is.

pellwall a legjobb EU-ban (amig az UK EU... :D ), ja. jo nagy a kinalatuk. de összessegeben tul draga sztem (elsö körben legalabbis, ha kellenek majd csak naluk kaphato dragabb anyagok, akkor ugyis rendelek majd). van egy holland webshop, ahol szinten sok az aroma chemical es jo a hírük. azt tesztelem elöször.

hidd el alaposan utanajarok a dolgoknak, mielött kiadok 1 eurot is. tartossag es egyebek nyilvanvalo gondok ja, de ugy tunik AC-kkel is. mindenesetre DEP es egyeb mocskokat nem fogok bevetni, mert lehetö legtisztabban akarok tevekenykedni. DPG-t se akarom, ha nem muszaj. de kicsit rendelek kiserletezgetni. Ethanol baromi draga, ja. de mar talaltam egy jo nemet szeszfözdet, naluk a "legolcsobb". ok valaszoltak is es irtak, hogy rengetegen rendelnek tölük parfümész célra.

na meg a kellekek ugye... pipettak, tesztcsikok, külön üvegcsek keverni, higitani, experimentaciokat tarolni, ...

vagyis mar adtam ki penzt DIY-re. egy mindent atfogo, jo draga 800 oldalas könyvre (business-el kezd, de ugy durrbele mod, tiszta agyfasz :D ). sajnos nem sok van, ami jo, de ez annak tünik igy hirtelen. mondjuk egyböl feltüntek olyan hianyossagok, mint pl az ISO E Super teljes tavollete. pedig 93-as a könyv elsö kiadasa, az ISO E meg 1975 ota jelen van a parfümökben. manapsag kabe mindben... mindegy, az ugyis devil a szememben.

meg eltart egy ideig, mig belekezdek, de majd beszelhetünk, ja. ha nagyon zavarja az ittenieket a zigassag, akkor max privat.

szerk.: pacsuli falpenesz?! :D azt ismerem magaban is illoolajkent, imadom. :DD

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10413) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Ha valakinek van felesleges Notino kuponja és nem használná fel, az kérem jelezze nekem. :) :B

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#10414) slick-adam válasza sarkanyolo2 (#10413) üzenetére


slick-adam
aktív tag

eleg jelezni vagy szeretned te a kupont? :DD

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10415) sarkanyolo2 válasza slick-adam (#10414) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Őhm, szívesen beváltanám. :) Azzaro Chrome újra bejön... :B

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#10416) Mercutio_ válasza sarkanyolo2 (#10413) üzenetére


Mercutio_
félisten

Notino-ra létezik kupon? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10417) sarkanyolo2 válasza Mercutio_ (#10416) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Igen. :)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#10418) Mercutio_ válasza sarkanyolo2 (#10417) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor úgy kérdezem: mekkora kedvezmént ad és mire (csak teljes árú, akciós is, stb.) lehet felhasználni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10419) tibbike01 válasza sarkanyolo2 (#10413) üzenetére


tibbike01
őstag

Hogy lehet Notinora kupont szerezni?

(#10420) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Van valakinél eladó amouage reflection for men?

(#10421) kk831228 válasza Sanyi.il (#10420) üzenetére


kk831228
addikt

Sajnos nincs... :O :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10422) mufi válasza tibbike01 (#10419) üzenetére


mufi
senior tag

Minek amúgy kupon...de komolyan. Nem tökmindegy hogy milyen a fizetési mód...? :F

Sanyi.il: árultam tt áron alul hónapokig, de ez általában így van...késő bánat...

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10423) Jhonny06 válasza mufi (#10422) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem ők ilyen "rendes" kuponra gondoltak, amiket neten is lehet találni, hogy beírod a kódot checkout-nál és levonja. Az amerikai Notino-nál most pl. van 25% (talán Black Friday-re, de mindegy is igazából), nálunk semmi ilyesmi.

(#10424) mufi válasza Jhonny06 (#10423) üzenetére


mufi
senior tag

Ja hát így más...de amúgy...legyünk reálisak...notino alapból ennyivel olcsóbb mint sok más bolt, döglesz pl...azé' tényleg ne ingyen akarjunk már mindent :U
Én is aláírom, hogy minél olcsóbb jobb :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10425) Jhonny06 válasza mufi (#10424) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, ezt én is hozzá akartam tenni. Gyakran látok amúgy screenshotokat amcsi FB groupokban és nálunk arányaiban barátságosabbak az árak Notino-n, a rendes francia import árakról pedig ne is beszéljünk.

(#10426) mufi válasza Jhonny06 (#10425) üzenetére


mufi
senior tag

Mert ott nem számít luxuscikknek annyira mint felénk...

más: hétfőig mindenki gondolja meg mennyi LADDM kellene mert akkor utalnék...

más 2: Interlude man, Very iressistible és egy CDG2 unisex eladó sorba került, mindegyik dobozos, egyedül a legutóbbiból hiányzik picit több, olyan 10 ml max...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10427) tibbike01


tibbike01
őstag

Barátnőmet szeretném meglepni valami klassz illattal mikulásra.
Tudnátok ajánlani illatokat? Eddig YSL Manifestot használt. Nem szereti a "brutál" parfümöket, mint pl a Dior poison.

[ Szerkesztve ]

(#10428) kk831228 válasza mufi (#10426) üzenetére


kk831228
addikt

Eddig tartott az interlude..? :B Bazz, Journey elèg brutális... Volt alkalmam beleszagolni... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10429) mufi válasza kk831228 (#10428) üzenetére


mufi
senior tag

Mennie kell. Az asszony nem tűri... :( :(((

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10430) Gyick válasza tibbike01 (#10427) üzenetére


Gyick
őstag

Coco Chanel Mademoiselle illetve Chanel No.5 nekem a két kedvenc női illatom.Bár elég keveset ismerek.Nem akarok nagyon bele menni a részletekbe de némi fizikai tünete van ha megérzem ezeket egy nőn :DDD

(#10431) Azie válasza Gyick (#10430) üzenetére


Azie
őstag

nekem is: hányinger

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10432) Blackmirror válasza Azie (#10431) üzenetére


Blackmirror
senior tag

:C
Ez jó volt.

iPhone X@R, iPad Pro

(#10433) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Téli parfümöt keresek eddig a D&G - The One-t illetve a 1 Milliont ajánlottátok.

Nem rossz illatok ellenben nem vagyok biztos benne, hogy az én karakterem.

Elég régimódi vagyok, fontosak az értékek. Pipázom, klasszikust, jazzet, rockot, metált hallgatok. Szeretem a karakteres italokat, egy jó vörösbor, egy finom whisky, egy ízletes pohár sör.

Imádom a zsebórákat, a könyveket, mindent ami régi vágású.

Alapból egy nyugodt karakternek mondanám magam, szeretek beszélgetni, társaságban lenni, de ez is változó. Esetenként azért engem is elkap a hév, de alapból nem vagyok lobbanékony mindaddig amig tényleg el nem szakad a cérna.

Szóval kissé túlzottan a hétköznapi divat jut eszembe ezekről az illatokról bármennyire jók is.

Ennek fényében merre érdemes nézelődnöm inkább? Azt sem szeretném, hogy túl " öreges " legyen, csak valami mélyebb, karakteresebb illatra vágyom.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#10434) Gyick válasza freelanced (#10433) üzenetére


Gyick
őstag

Thierry Mugler A-Men Pure Malt vagy a Pure Malt Creation (szinte uaz a kettő) a te embered. Whikey-s beütésű,meg még annyiban hasonlít rá hogy állitólag 6 hétig tölgyfa hordóban érlelik. Ha tudod próbáld ki.

(#10435) Golota válasza freelanced (#10433) üzenetére


Golota
aktív tag

Szerintem ezek mind rettenetesen tolakodó, édes-cukros borzalmak. A 1 Millionnel (szerintem) irtani lehetne, annyira túlzó és hatásvadász. Sajnos a legtöbb Mugler is hasonló.

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik, de én a Dior Dune, Burberry London és az Encre Noire (sport, sima, extreme) vonalon szétnéznék a leírtak alapján.

(#10436) tibbike01 válasza freelanced (#10433) üzenetére


tibbike01
őstag

A Terre D Hermes-t is kipróbálhatod vagy a Burberry London-t, bár utóbbi nem a tartósságáról híres.

(#10437) ToBeY válasza freelanced (#10433) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Dior Fahrenheit? 40év alatti emberen nem tudnám elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#10438) Jhonny06 válasza freelanced (#10433) üzenetére


Jhonny06
veterán

Burberry London, Dior Homme/Intense

(#10439) Azie válasza freelanced (#10433) üzenetére


Azie
őstag

vánmiljönt itt nem sokan ajánlhattak, max titokban valami rosszakaród. :)

"Pipázom, klasszikust, jazzet, rockot, metált hallgatok. Szeretem a karakteres italokat, egy jó vörösbor, egy finom whisky, egy ízletes pohár sör."

bentley man absolute
jacques bogart pour homme
lanvin avant garde
givenchy only gentleman intense
dunhill icon

nicsét ajánl majd a nicse szakasz :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10440) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Páromnak nagyon bejött a MOSCHINO I Love Love.
Van esetleg hasonló illatú, karakterű parfüm a DG light blue-n kívül, vagy esetleg olyan ami télre megfelelőbb?
A MOSCHINO Light Clouds mennyire tér el tőle?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10441) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

az lehetséges, hogy egy minta (2ml, neroliból, reflection) szombaton próbálva eszméletlen jó volt, ma meg teljesen más illatot érzek ha ujra próbálom? elbizonytalanodtam a amouage reflection vásárlásban, ma teljesen más illatot érzek...

(#10442) tibbike01 válasza freelanced (#10433) üzenetére


tibbike01
őstag

Ahh eszembe jutott még egy brutál 40 év feletti komoly, szivaros parfüm: Cartier - Declaration
Ez nézd meg, tetszeni fog! :)

[ Szerkesztve ]

(#10443) lazov válasza ×HULK× (#8333) üzenetére


lazov
csendes tag

Engem átvertek itt, mint szart a palánkon.
100 ml-s Elizabeth Arden-féle Untold parfümöt vettem, megesküdtek hogy igazi, a páromnak vettem ajákdékba, és ő azonnal kiszúrta, hogy kamu. Irány a DM, ahol van ilyen parfüm (csak a honlapjukon nem írták, hogy menjenek a fenébe, különben nem mentem volna egy kínaihoz parfümért). Bementünk, mondtam az eladónak h mi a stájsz, össze szeretném vetni őket. Megengedték, és egyértelműen teljesen más az illata, illetve az üveg kidolgozása sem klappol.
Ma megyek vissza vele, hogy ide a pénzem, de kurva gyorsan.

(#10444) Azie válasza lazov (#10443) üzenetére


Azie
őstag

azért felmerül a kérdés, hogy egy random elizabeth arden parfümöt, amiből évente eladnak 1 üveggel, miért hamisítana bárki? :) :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10445) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , barátnőmnek nagyon szeretné ezt a parfümöt Valentino - valentina hol tudnám a legolcsóbban megvenni ?

(#10446) Mercutio_ válasza tibbike01 (#10442) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább gázolajos/petrolos mint szivaros:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10447) freelanced válasza ToBeY (#10437) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat !

Jelenleg 23 vagyok szóval azért ezt bele kell kalkulálnom ha lehetséges :U

Van egy pár illat ami még ha tetszik is most biztos nem venném fel, maximum egy jó 20 év múlva.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#10448) Safranek válasza nepszter1 (#10445) üzenetére


Safranek
aktív tag

Best friend

Tádám

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#10449) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
http://illatszerbolt.eu ajánlott?

(#10450) mufi


mufi
senior tag

Notinón black firday :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.