Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) tibbike01 válasza Petyke77 (#10747) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt én is alá tudom támasztani. Én a nyakamra szoktam fújni és a kabátom nyaka körül napok óta a Dareej érződik. Fura, hogy ruhán jobban teljesít, mint bőrön.

Most a Afnan Supremacy Silver van rajtam, iszonyat ez az illat is. :C

(#10752) Azie válasza HurkaLES (#10745) üzenetére


Azie
őstag

nem mondanám, de szagolok, olvasok, videózok :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10753) noaa válasza noaa (#10722) üzenetére


noaa
csendes tag

Erre valakinek ötlet?

(#10754) Jhonny06 válasza noaa (#10753) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha BP-i vagy, akkor ezek mind vannak a Douglas-ben. Bárhonnan rendelsz amúgy, annyira drága, hogy egyszerűen nem éri meg. eBay-en pl. rákeresnék, hátha van olyan eladó, aki nem dob rá 5000ft-os postaköltséget, de a minta akkor is legalább 2000/db.

(#10755) noaa válasza Jhonny06 (#10754) üzenetére


noaa
csendes tag

Köszi! A napokban erre jöttem én is rá. 6 GBP a posta 3 GBP a minta. Tényleg nem éri meg. Douglas lesz a vége. Kár hogy a vidéki üzletekben nem tartanak TF termékeket...

(#10756) #72797440


#72797440
törölt tag

Én 10ezerért akartam eladni 70db mintát és nem kellett a kutyának sem. Mellesleg Tuscan Leather is van benne. Szóval fura.

Még mielőtt megkérdezi valaki nem adok 1-2 darabot. És nem írok listát. Már nem akarom eladni.

[ Szerkesztve ]

(#10757) Jhonny06 válasza #72797440 (#10756) üzenetére


Jhonny06
veterán

Külföldi FB csoportokba ez simán elmenne még úgy is, hogy + postaköltség. Amúgy az a baj ezekkel a csomagokkal, hogy van 1-2 benne, ami érdekel, a többi meg baromira nem. Így nézve meg már sok a 10k.

Amúgy feltételezem, hogy nem mind ilyen Tuscan Leather-szintű cucc. De ha igen, akkor viszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#10758) Godimodi


Godimodi
tag

Üdv!

Elfogyott a Davidoff Cool Waterem,amit nagyon szerettem,de mindenképpen kipróbálnék valami újat/mást,ezért elmentem néhány illatot megszagolni.Kettő parfüm fogott meg igazán: Zegna - Italian Bergamot(random reptéri szaglászás volt) és a Terre D'Hermes, bár bevallom 8-10 illatnál többet nem próbáltam,ezek is jellemzően mainstreamek voltak.Az előbb említett két versenyző viszont kiesik,mivel most ennyit nem tudok rászánni egy parfümre.Ahogy olvastam, az Italian Bergamotra a Mugler - Cologne,a Terrére pedig Lalique - Encre Noire illata hasonlít valamelyest, emiatt alternatívák lehetnek számomra.E kettő közül az EN érdekelne jobban,viszont azt is olvastam,hogy volt akinél nem volt annyira tartós.A kérdésem az volna, hogy ezt hányan tapasztaltátok,illetve,hogy Notino boltjában,vagy máshol van-e lehetőség megpróbálni akár a sima Encre Noire-t,akár a Sportot,mert az talán még jobban tetszene.Emellett,ha eszetekbe jut még pár alternatíva,amik akár ezekre hasonlítanak,akár best buyok jelenleg,azt szívesen olvasnám.A Rasasi - Daarej-ről olvastam,viszont azt nem tudom mihez hasonlít és úgy tudom,nem tudom kipróbálni sehol.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#10759) slick-adam válasza Godimodi (#10758) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"Italian Bergamotra a Mugler - Cologne,a Terrére pedig Lalique - Encre Noire illata hasonlít"

ööö... nem tudom hol olvastad ezeket, de sztem kerüld azt a helyet inkabb! :D Terre és Encre... nem is allhatnanak tavolabb egymastol.

Encre sajnos atesett egy reformulacion. mar nem olyan jo az illata, mint egykor volt, tartossaga meg föleg nem... en nem ajanlom. inkabb az uj Extreme verziojat.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10760) Godimodi válasza slick-adam (#10759) üzenetére


Godimodi
tag

Azt hiszem fragranticán olvastam kommenteknél,meg még valahol,de voltak ellentmondások,csak nem volt miből kiindulnom,elfogadom amit írtok :) Így akkor más irányban kell keresnem:tudnátok valamit ajánlani 10k huf alatt (50-100ml),ami szerintetek passzolhat 30 év alatti korosztálynak?Friss-fás illat illene hozzám leginkább,illetve azok tetszenek igazán.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#10761) Azie válasza Godimodi (#10758) üzenetére


Azie
őstag

TdH - új Zara illat ~90%-ban hasonló, erősségre gyengébb a zara, tartóssága nem rossz, ha bátor vagy nem szagolósan, akkor franck olivier black touch, ez 100% tdh, de kicsit frissebb, "esőázatta föld inkább"

Mugler - télre nem javaslom, nagyon gyenge, hidegben pedig kb elveszik

Daarej - Dunhill Iconra + Mont blanc individuel keveréke nekem, de ezeket sem nagyon tudod szagolni. :)
Édes BB kékszőlő italt képzelj el, kicsit keverve más gyümölcsökkel.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10762) Azie válasza Godimodi (#10760) üzenetére


Azie
őstag

he wood rocky mountain wood.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10763) freelanced


freelanced
addikt

Milyen esetben lehet gond a teszterek tartósságával? 99%, hogy eredeti.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#10764) ToBeY válasza Godimodi (#10760) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem cool Walter után volt Versace eau fraiche és Bvlgari aqua pour homme ezek elég haaonló alvás illatok,de inkább nyárra valóak.

[ Szerkesztve ]

(#10765) Azie válasza ToBeY (#10764) üzenetére


Azie
őstag

- mindenképpen kipróbálnék valami újat/mást
- Friss-fás illat illene hozzám leginkább,illetve azok tetszenek igazán.

amit kihagytam és szagolható: narciso rodriguez for him EDT ez felülről súrolja a 10k-t
meg persze a többi vetiveres illat

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10766) F34R válasza Godimodi (#10758) üzenetére


F34R
nagyúr

Mr Smelly ajanlasaval van egy Terre D'Hermes alternativa.
[link]

fragrantica jegyek:
[link]

kremmania ertekelesek:
[link]

es egy vevohely:
[link]

(#10767) ToBeY válasza Azie (#10765) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok,akkor ezt benézem,nem szóltam :U

(#10768) r3dsnake válasza Azie (#10761) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Zarából pontosan melyik TdH jellegű?

(#10769) Azie válasza r3dsnake (#10768) üzenetére


Azie
őstag

írtam korábban :) pill.
https://mobilarena.hu/tema/ki_milyen_parfumot_hasznal_felmeres/hsz_9694-9694.html

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10770) Azie válasza F34R (#10766) üzenetére


Azie
őstag

szagoltam 1x volt árkád müllerben egy üveg, amiben már alig volt, következő hétre eltűnt. :) Tartósságáról nem tudok nyilatkotni, inkább citrusos-fás volt, kevésbé "earthy". :)

a linkelt helyen "nem rendelhető", valamint 50ml/6k -> annyiba kerül majdnem, mint a tdH. :) a zara 6k/100ml és teljesen rendben van, csak azért nem vettem meg, mert hasonló illatom már van 4-5-6. :(

yardley-t leginkább UKból érdemes rendelni, ha nagyon ráizgul valaki. :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10771) mufi


mufi
senior tag

FYI

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10772) Piftuka válasza Azie (#10721) üzenetére


Piftuka
veterán

"10k alatt nem kapsz semmit douglasban/müllerben, ami jobb. :) plusz ott nem vásárolnak a fórumozók. ;)"

Nem értem a logikát a fenti kijelentésedben!? :F

Miért ne vásárolhatna valaki a Müller drogériában, ha a kedvenc illatát éppen ott találja meg?

Hát hol vásárolnak a fórumozók? Talán a Neroli üzletében vBudapesten, netán a Floris-t látogatják, Londonban?

"Aquila non captat muscas."

(#10773) r3dsnake válasza Piftuka (#10772) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Online

(#10774) Piftuka válasza kk831228 (#10741) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ha nagyon sok pènzem lenne biztos kiadnèk, de akkor mar valami Grasse-ban őrzőtt "kincset" vennèk, ami normalisan volt tárolva ès idősebb.."

Egyértelmű. Bár, nekem is volt bontott parfümöm, ami sok évig kitartott, és nem romlott a minősége. Édesanyámnak is tudtam egyszer venni egy meglehetősen régi üveg "Violetta di Parma" parfümöt, és kifogástalan volt az illata.

"Szerintem aki mar benne van egy ideje, mint te is, nagyjából tudja mi az ami illik magához, ès azon belül is, mi az ami tetszik..."

Nagyon egyetértek veled. Ahogyan már említettem, már tinédzser koromban elég hamar körvonalazódott számomra, hogy melyik illatvilág, illetve illat a sajátom. :K

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bármilyen parfümszakértő attól eltérőt tudna velem megkedveltetni.

Mondjuk az mókás volt, amikor tavaly, karácsony előtt éppen a Müller-ben nézelődtem, és a parfüm osztályukon kisegítőként dolgozott vagy fél tucatnyi, fiatal kis hostess lány.

Egyikük kedvesen és serényen elkezdett nekem ajánlgatni mindenféle illatot... Ugye mondanom sem kell, hogy még véletlenül sem tudott egy olyat sem mutatni, ami csak egy kicsit is passzolt volna hozzám, vagy egyáltalán kedveltem volna az illatát... :N

Jöttek a tipikus, "tizenkettő egy tucat", manapság minden második ~20-40 éves által viselt Armani, Boss, Gucci, Trussardi, Kenzo, Paco Rabanne, stb. illatok (amelyek nagy részét már egyébként is ismertem), úgyhogy mondtam is neki, hogy köszönöm, de úgysem fog tudni olyat, ami nekem tetszik. :)

"Aquila non captat muscas."

(#10775) kk831228 válasza Piftuka (#10774) üzenetére


kk831228
addikt

Kb. Így szokott lenni, azert gyorsan lekoptatom az eladòkat, hogy tudjak nyugodtan szagolgatni... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10776) Piftuka válasza r3dsnake (#10773) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem, de ugye azért nem "Ördögtől való dolog" ugyanazt az illatot a Notino, vagy az eBAY helyett a helyi Müllerben, vagy Marionnaud parfümériában megvásárolni? :U

"Aquila non captat muscas."

(#10777) r3dsnake válasza Piftuka (#10776) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem tudom, nekem nem szokásom 2-3x annyit fizetni dolgokért.

(#10778) ToBeY válasza Piftuka (#10776) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez ízlés dolga.Ha neked nem gáz dupla árat fizetni egy müllerben való vásárlásért hajrá -Én nem vagyok a saját pénzem ellensége. :N

[ Szerkesztve ]

(#10779) -secret- válasza ToBeY (#10778) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Sok ismerősöm is inkább megveszi a Müllerben mint, hogy olcsóbban megrendelje mert szerintük csak az az eredeti.

(#10780) #72797440 válasza -secret- (#10779) üzenetére


#72797440
törölt tag

Egyik sem garantált.

(#10781) Piftuka válasza #72797440 (#10780) üzenetére


Piftuka
veterán

És vettem én már a Müllerben is akcióban nem egyszer úgy illatszert, hogy akkor ott volt a legolcsóbb. (Igen, az online áruházaknál is olcsóbb.) :K

A tudatos vásárló keresgél, éppen azért mert nem ellensége saját magának és a pénztárcájának. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#10782) mufi válasza -secret- (#10779) üzenetére


mufi
senior tag

jah...annyi hogy notinóra visszaküldheted...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10783) szizoka


szizoka
csendes tag

Heló!
Prada l'homme . Mi a véleményetek róla?

(#10784) mufi válasza szizoka (#10783) üzenetére


mufi
senior tag

Kb minden harmadik ember ezt használja...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10785) Gyick válasza Piftuka (#10776) üzenetére


Gyick
őstag

Elöszőr én is a Müllerben szoktam venni parfümöt,aztán tértem át az online vásárlásra(notino leginkább).Most meg már csak decantot illetve használt fél/harmad üveget veszek.Nem drágább így se és több félét tudok venni kb ugyanannyiból.Meg sokszor nincs is szükségem 100ml-re kb sose fogyna el mert már van mellette sok más is.

(#10786) slick-adam válasza szizoka (#10783) üzenetére


slick-adam
aktív tag

dzseremi nem volt eleg meggyözö? majd a tech-oldal forumban megmonnyak a valót E! :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10787) Mukucs


Mukucs
senior tag

S annak mi az oka, hogy mondjuk egy 60ml.-es parfüm 21.000 Ft aztán ugyanabból egy 120ml-es 25 ezer mondjuk!?

Miért nem visznek bele egy kis reálisságot!? :(

(#10788) -secret- válasza Mukucs (#10787) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fél literes Coca-Cola 250 ft 1,75-ös 350 ft.

[ Szerkesztve ]

(#10789) ElRamos


ElRamos
tag

Most jövök a Douglas-ből. Szűk 1 órát töltöttem ott a feleségemmel, megszaglásztunk jó néhány férfi parfümöt. Kicsit idegesített, hogy nem is 1, hanem 2 eladó volt ott állandóan, nem hagytak kibontakozni :)

Amit ki kell emelnem, hogy elsőre egyik illat sem fogott meg, pedig vannak "nagyágyúk" is. Jöjjön a mai nap termése:

Burberry London: Ez volt az első parfüm, amit kipróbáltam. A tesztcsíkra fújva megcsapott egy nagyon édes, már-már kellemetlen illat. Akkor nem tetszett. A Dougles-ből a karácsonyi vásárra mentünk, kaja után gondoltam előveszem a tesztcsíkot. Brutális. Olyan kellemes férfi parfüm csapta meg az orrom, hogy szinte percekig úgy mászkáltam, hogy szagoltam a tesztcsíkot. A feleségemnek is tetszett, azt mondta, ezt az illatot el tudja rajtam képzelni. Örülök hogy nem dobtam ki a tesztcsíkot, azt hiszem, ezt mindenképpen megveszem őszi/téli illatnak.

Prada Luna Rossa Carbon: Tesztcsíkra fújva ez sem tetszett, de most már tetszik. Friss, akvás beütés, inkább tavaszi-nyári illatnak mondanám. Határozottan kellemes az illata.

Hugo Boss Boss Bottled Tonic: Tetszik, kellemes illatú.

Montblanc Emblem (2014): Nagyon édeskés, nem tetszik. Unisex?

Hugo Boss Boss Bottled: Nem rossz ez sem, bár a Tonic jobban tetszett.

Davidoff Cool Water: Ennek az illata egyáltalán nem tetszik, WC illatosítóhoz tudnám hasonlítani. Akinek bejön, attól elnézést kérek, de nekem abszolút csalódás volt.

Dolce & Gabbana Pour Homme: Édes, de ugyanakkor szúrós szaga van. Nem tetszett.

Versace Pour Homme: Kellemes illatú, nyárra tudom elképzelni.

Carolina Herrera 212 Men NYC: Nagyon kellemes, édes illatú. Egyszer beszerzem majd.

Carolina Herrera 212 Men VIP Black: Nem tetszett. Még most sem, órákkal később.

Carolina Herrera 212 Men VIP: Nem rossz, de a NYC jobb szerintem.

Issey Miyake Nuit D'issey Pour Homme: Ezt az illatot nem tudom hova tenni. Tetszik is meg nem is. Egyszer kellemes, egyszer szúrós szagú.

Giorgio Armani Acqua Di Gio: Kellemes, friss, de magamnak nem biztos hogy megvenném.

Majd elfelejtettem, pénteken fújtam magamra egy kis Bvlgari Aqua Amara parfümöt. Először ez sem tetszett, aztán az utcán sétálva a feleségem azt mondta, nagyon jó ez az illat. Még most is érződik a kabátomon, nagyon kellemes az illata, tetszik. Az Azzaro Chrome után valószínűleg ilyet veszek, bár a Douglas-ban azt mondták a csajok, hogy már nem gyártják, ott nem is volt.

Összegezve, őszre/télre veszek egy Burberry Londont, tavaszra/nyárra pedig egy Azzaro Chrome-ot.

[ Szerkesztve ]

(#10790) kk831228 válasza ElRamos (#10789) üzenetére


kk831228
addikt

Na látod, megerte ráfordìtani egy kis időt... ;)

Nem is êrtem, hogy sikerült..? :B ;]

Azert meg a dior palettát + ysl - t se hagyd ki... ;) Fahrenheit, Homme, YSL - La nuit stb...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10791) #72797440


#72797440
törölt tag

A titok 15 perc. Ennyi idő múlva szabad megszagolni. Ha akkor sem tetszik nem szabad megvenni. Emiatt a kellemetlen szituáció miatt - eladók - veszek inkább mintákat.

(#10792) Golota


Golota
aktív tag

Újabb tesztek:

Creed Aventus
Értem a "hájpot" körülötte. Kifújva ananászos, idővel kisimul, eltűnik a hatalmas gyümölcsbomba és átveszi a helyét egy elég domináns, férfias illat. A hatótáv masszív, a tartósságáról annyit, hogy a feleségem még kb 36 óra és 2 fürdés után is érezte rajtam, kb 1 méterről is. Két dolog miatt nem venném meg: 1) az ára (nyilván szubjektív, kinek mennyit ér. Nekem egy parfüm ennyit nem ér). 2) Az én ízlésemnek kicsit harsány, eléggé "csajozós" parfüm.

Mancrea Cedrat Boise
Nekem ez túlságosan is nőies. Egy idősebb, kiforrott, magabiztos női illat, 40 év felett. Tartós ez is.

És akkor részemről a verdikt Encre Noire témában:

Hosszabb ideje tesztelem mindhárom verzót, vettem belőlük 5 ml mintákat. Számomra egyértelműen a sport a nyerő. Az első fújásra valószínűleg jobban meg van a wow-faktor az extreme és a sima változatban. Órákon/napokon át tartó viselésnél azonban teljesen megváltozik a rangsor.

Nálam utolsó helyezett az extreme. Nagyon fakitermelés feelinget ad, ez tényleg nem egy mindennapi a parfüm. A "probléma", hogy ez a wow-faktor elmúlik és egy idő után kissé egysíkú, unalmas. Nincs meg benne a másik két verzió komplexitása.Nem akarom egész napra fűrészmalomban érezni magam.

2. helyzett a sima változat. Ennek a füstössége, sötétsége elsőre magával ragadó, de hosszabb távon nehezebb viselni, van benne egy kicsit fojtogató, émelyítő karakter, ami nem tetszik. Pár órára, egy estére teljesen megfelelő választás. Egész napos parfümnek semmiképpen nem tudom elképzelni.

A győztes pedig a sport. Tisztázzuk: a sporthoz ennek semmi köze, mindössze kicsit kevésbé súlyos, mint a másik kettő. Elég közel áll a sima verzióhoz, de van benne egy kicsi "füvesség", cserébe nem fojtogat, kevésbé édeskés. Tényleg olyan,mint egy erdőben ébredni, eső után. Nem egy hétköznapi illat, valószínűleg nem egy crowd pleaser. Fiatal csajok között sem feltétlenül lesz sikere a viselújének, de kiforrottabb (30-as) korosztályban többen felkapták rá a fejüket.

Mint mindig: szubjektív vélemény. :K

(#10793) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszíves. :)
Paco Rabanne - Lady Million parfümöt szeretnék rendelni, de nem tudom, hogy honnan merjek.
Melyek azok az üzletek, amik megbízhatóak? Köszönöm.

(#10794) F34R válasza slick-adam (#10786) üzenetére


F34R
nagyúr

Pl ott van a GentScent aki a felesegevel is szokott tesztelni, nah azert az a csajszi ert hozza, nem ugy mint a JeremyGirl-k :DDD

(#10795) kk831228 válasza nobiand (#10793) üzenetére


kk831228
addikt

Notino...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10796) mufi válasza ElRamos (#10789) üzenetére


mufi
senior tag

Total fail lista...total fail..inkább akkor már zseremi top 10 moszkamplimentd....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10797) Golota válasza mufi (#10796) üzenetére


Golota
aktív tag

Miért lenne fail? Nekem pl a Dzseremi féle listák totálisan nem jönnek be, ezzel meg nagyjából egyetértek.. Jeremy szerint a MB INdividuell is remek illat, szerintem meg vállalhatatlan. Lehet, hogy nem a legdivatosabb illatok vannak ElRamos listáján, de attól még lehet jó választás.

(#10798) mufi válasza Golota (#10797) üzenetére


mufi
senior tag

Az a lista a belépő. Eros, Allure sport extreme, dg the one la nuit..ezekkel kell kezdeni aztán menni tovább...mindenkinek ezt ajánlom.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10799) Golota válasza mufi (#10798) üzenetére


Golota
aktív tag

Na, speciel az Eros szerintem egy kifejezetten öreguras illat, a DG one teljesen kommersz, az Allure sport extreme meg a leggyengébben sikerült Allure. Miért kellene, hogy mindenkinek ugyanaz tetszen? Utánajárt, megszagolta, ezek tetszenek neki, megosztotta. Erre most ki kellene löknie, csak mert valaki más listáján nem szerepelnek?

(#10800) mufi válasza Golota (#10799) üzenetére


mufi
senior tag

Allure extreme a leggyengébben sikerült allure? :U hát a blanche? mesélj még... :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.