Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Safranek válasza -secret- (#11150) üzenetére


Safranek
aktív tag

A budapesti üzletükbe lehetett kérni , BUD1 kóddal.
Bejelentkezéskor a képernyőn jobb alul volt.
Erre emlékszem.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#11156) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Notinon érdemes ezt a biztosítást bepipálni rendeléskor? Nem azért a 200 forintért de ha sérült a doboz amúgy se veszem át a futártól a csomagot.

(#11157) Azie válasza -secret- (#11156) üzenetére


Azie
őstag

nem

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#11164) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Megérkeztek a parfüm minták a Notino-ból. 1 ml-es mintákat rendeltem vegyesen. Ma már kipróbáltam az egyik Tommy Hilfiger parfümöt, viszont kb. 20 perc után már nemigen lehetett érezni. Ezek az 1ml-s minták ugyan olyan tartósságúak mintha normál kiszerelésben vettem volna, vagy ezek sokkal gyorsabban eltűnnek?

Úgy tervezem a tesztet, hogy minden nap fogok egy mintát, a felét magamra "locsolom" reggel, a másik felét pedig délben. Nap végén leírom a tapasztalataimat, illat/tartósság szempontjából.

(#11165) szaki04


szaki04
senior tag

Lalique Encre Noire for Men parfümöt vásároltam a Notino.hu oldalról.
A Issey Miyake Nuit D'Issey parfümmel erős rokonságot ápol ez az illat, úgy érzem. Szinte egy az egyben ugyanaz.

Vettem RASASI Daarej for Men parfümöt is. Ez Nekem egy kicsit nyúlós illat, de nem rossz. Elég tartós.

Az árát mindkét parfüm megérte, szerintem.

A MANCERA Cedrat Boise le volt akciózva december 30.-án 16900.-re, a 60 ml-es kiszerelés. Már bánom hogy nem vettem, azóta stabilan 20000 felett van az ára... :-(

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#11166) Léolo


Léolo
csendes tag

Sokáig kerestem hónaljstiftet ami nem generikus borzadály és nem interferál a viselt parfümökkel. Úgy tűnik, ma megtaláltam a befutót és ezzel már egy top 3-at is fel tudnék álllítani, illetve meg is teszem.

number one: Dove Pure (stift, nem fújós):
- illatmentes
- parabénmentes
- valószínűleg a nőiknél kell keresni, de kit érdekel -- illatmentes

number two: Dove Minerals and Sage:
- illata rendkívül halvány, szerintem 1-2 óra után már nem érezhető
- és emellett tűrhető balzsamos, nagyjából természetesként jellemezhető

number three avagy a kakukktojás: Dermaflora Natural Aloe:
- illata fruktózos édes, sárgadinnyés, én nagyon megszerettem
- de: aluminiummentes, így pár óra múltán már jó eséllyel nem gátolja a nem kívánatos szagokat.
(Eleddig, ugye, nincs bizonyíték a deókban használt aluminium-formulák rákkeltő hatására.)

(#11167) tibbike01 válasza Léolo (#11166) üzenetére


tibbike01
őstag

Én a Dove clean comfortot használom már egy jó ideje nagy megelégedéssel.

(#11168) Godimodi válasza szaki04 (#11165) üzenetére


Godimodi
tag

Az Encre Noire a te bőrödön meddig érezhető?Én is nagyon gondolkodtam rajta,de végül lebeszéltem magam,mert itt többen azt tapasztalták hogy xy dátum után készült darabok már nem olyan tartósak mint az eleje-széria.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#11169) szaki04 válasza Godimodi (#11168) üzenetére


szaki04
senior tag

Reggel hétkor fújtam magamra. Délig kitartott. Most már semmi nyoma sincs rajtam. Talán a ruhán jobban megmarad.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#11170) mufi válasza Godimodi (#11168) üzenetére


mufi
senior tag

Bazz mit vártok ennyiért...de komolyan. Rajtam az extreme változat is nagyon tartós.
Sőtt. Nem is tudom hogy ezt valaki is elhiszi -e itt, de, ma 6 fújás byredo gypsy ment a nyakamra kettő jobbra kettő balra kettő áll alá...ez olyan délelőtt fél10 tájékán volt...még most is meg-megcsapja az orromat.
Igaz, ma valami irgalmatlan dolgok történtek velem így talán a kémiám is más volt, de akkor is, még számomra is hihetetlen...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#11171) kk831228 válasza mufi (#11170) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen irgalmatlan dolgok..? 🤔🙄

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11173) kk831228 válasza ödönke (#11172) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem johetne ha elpostaznad valamikor... Sajnos nem BP - n vagyok.. :(((

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#11174) freelanced válasza Léolo (#11166) üzenetére


freelanced
addikt

Nem teljesen kapcsolódik ehhez mert viszonylag intenzív illatuk van de én Old Spice-t használok. Amit furcsállok, hogy például ezekben nincs aluminium ellenben egész napos viselés után is jó illatú maradok, egyáltalán nincs izzadtságszagom a nap végére sem. Igaz nem feltétlen vagyok olyan aki nagyon izzad de érdekes, hogy valahogy az aluminium nélkül is lehet hatásos a dolog...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11175) Unsign válasza tibbike01 (#11167) üzenetére


Unsign
tag

Én is a fujosat már egy jó ideje, meg hozzá a tusfürdőt. Nem váltanék, nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#11176) slick-adam válasza freelanced (#11174) üzenetére


slick-adam
aktív tag

izzadsagszagot nem aluminiummal semlegesitik. az arra van, hogy "blokkolja" az izzadsagmirigyeket.

en egy kis nemet ceg 100% termeszetes deo-KREMjeit hasznalom. fura, hogy ujjal kell felkenni, de hamar megszokja az ember. az a poen, hogy en is old spice-t hasznaltam sok-sok evig ill. probaltam mindenfele varazstermeket, de egyik se müködött tökeletesen. ez a krem basszus müködik. a sensitive verzio teljesen illatmentes es egyszerüen nem vagyok büdös meg a nap vegen se. pedig en nagyon büdös tudok am lenni.
teljesen meglepett, mert probaltam sok mas ilyen "natur" termeket is, de azok termeszetesen mind röhejesen teljesitettek.

egy dolgot nem csinal: nem allitja meg az izzadast. ugyanugy izzadsz, de ez szvsz igazabol jo, mert izzadni marpedig kell. csak teljesen közömbösiti a büzt. pedig csak olyanok vannak benne, hogy kokuszolaj, shea-vaj, ...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#11177) -secret- válasza Léolo (#11166) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én fújós Adidas Adipure spray-t használok.

(#11178) F34R válasza Léolo (#11166) üzenetére


F34R
nagyúr

Az alu nem rakkeltol hanem toxikus... a BHT viszont rakkelto..... ami a legtobb stiftben benne van. Szoval ilyen szempontbol a ket Dove is hulladek. Nekem volt megannyi deo-m, natural, vegan stb.... most is van ketto itthon, meg egy Crystal stick de ezek nalam nem ernek semmit (
1. Nagyon stresszelt vagyok.
2. Porgos munkat vegzek.)

Igy fel ev kihagyas utan, visszaterek valami kevesbe rossz, de alu-s deohoz.
Akinek teljesen silk a honalja az ovatosan, mert egyes valtozatok, felszivodnak a boron keresztul a veraramba, ebbol jon a toxikussaga amikor atlep egy bizonyos mennyiseget. pl minden nap kened akar ketszer is. /Alkalomtol fuggoen/

(#11176) slick-adam

Van valami powder lush vagy mi a tokom, en meg abban bizok hogy valamit erhet es nem toxic bullshit.. bar topiknal mardva a parfum is az... :D nah de ezt legalabb szeretjuk mert becsapja az agyat :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#11179) slick-adam válasza F34R (#11178) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"Akinek teljesen silk a honalja az ovatosan, mert egyes valtozatok, felszivodnak a boron keresztul a veraramba"

egyes?! :U mind! amugy a deo kencek talan meg rosszabbak is, mint a parfümök, hiszen a nyirokrendszered egyik nagy csomopontjara kened a kemikaliat. oda igencsak nem kene...

ITT van neked is az altalam emlitett krem linkje. csekkoltam, ugy tünik postaznak Nemeto-on kivülre is (10 euro). Mo-t nem listazzak, de szerintem az se gond

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#11180) -secret- válasza slick-adam (#11179) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Rossz a link.

(#11181) slick-adam válasza -secret- (#11180) üzenetére


slick-adam
aktív tag

javitottam

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#11182) Gyick válasza Léolo (#11166) üzenetére


Gyick
őstag

Én Dove Clean Fresh 0% Aluminium-ot használok.Vicces mert tartósabb sokszor mint néhány parfüm.Dior Sauvage-hoz egész jól menne mert ahhoz hasonló illata van bár nekem olyanom nincs.

(#11183) Golota válasza mufi (#11170) üzenetére


Golota
aktív tag

Szerintem az Encre Noire sorozat mindegyik tagja kifejezetten tartós. Rajtam egész nap jól érezhető, pedig nem fújom agyon magam 2-3 fújás a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#11184) Golota válasza Gyick (#11182) üzenetére


Golota
aktív tag

Én a Gilette zselés "hónaljazót" használom, főleg a cool wave-t. Nekem a legtöbb hasonló terméktől kipirul, viszket a bőröm. Ettől soha. Nem tolakodó, friss illat, csak bőrön érezhető. Mondjuk én elég szerencsés vagyok, mert nem nagyon izzadok és ha izzadok sem vagyok büdös.

(#11185) szaki04


szaki04
senior tag

Én ezt használom
...
Én ezt használom...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#11186) F34R válasza Gyick (#11182) üzenetére


F34R
nagyúr

Dove Men-be nem letezik aluminummentes.. szoval csekkold az osszetevoket.

(#11184) Golota

Az is volt, futott helysegben, az en kemiammal + eszeveszett hajtas ===> stink like a hell...
de azert mert gel. Nalam a gel, meg a golyos az mind stink lesz egy ido utan.

(#11185) szaki04

Vot'ma illatat szerettem, de ez utan kezdtem elborulni, latvan mi van a hatoldalan.... durvabb mint egy diszperzios festek, vagy egy alapozo :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#11187) Gyick válasza F34R (#11186) üzenetére


Gyick
őstag


Hát pedig ebbe nincs vagy nem írták rá...

(#11188) F34R válasza Gyick (#11187) üzenetére


F34R
nagyúr

Hmmm valoban... a drogerias dove-kban mindben van az osszes golyosban es stickben, sot meg a fujosban is. lehet hogy ez uj? Nah de mindegy mert a COUMARIN szinten rakkelto :DDD ;]

Egyebkent a masik nagy brand az Old Spice, en is hasznaltam megannyit belole. A kek az nem antiperspirant, de neki sem szebbek az osszetevoi... en garantaltan vakaroztam tole.

-Wolfthorn
-Bearglove
-Whitewater
-Lagoon
-Sweet Defense (Sport)
-Fiji

Csak azt nem tudom, hogy vajon melyik osszetevore.

[ Szerkesztve ]

(#11189) -secret- válasza F34R (#11188) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már vagy 2 éve biztos van.

Nekem ez a fajtája van. (Bocsi a rendetlenségért. :D )

[ Szerkesztve ]

(#11190) F34R


F34R
nagyúr

Mas....

A Tobacco Blaze-t probalta valaki Rasasi-tol?

(#11191) F34R


F34R
nagyúr

Uristen,

Sauvage Eau De Parfume

[link]

mi ez a szenny?? 2018-ban is divat kiadni masodjara megszarabbul?

(#11192) Jhonny06 válasza F34R (#11191) üzenetére


Jhonny06
veterán

Még lesz egy Intense, egy Sport és egy Cologne változata is gondolom.. :DDD Csak a szokásos.

[ Szerkesztve ]

(#11193) F34R válasza Jhonny06 (#11192) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg body spray.....vagy mi f*sz..m :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11194) Gyick válasza F34R (#11191) üzenetére


Gyick
őstag

Koncentrált babaszappan :)

(#11195) slick-adam válasza F34R (#11191) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ki is jött mar, vagy csak a szokasos rinya pre-release lepontozas megy (mert maaaaaas)?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#11196) mufi válasza slick-adam (#11176) üzenetére


mufi
senior tag

Magyarázd meg annak, hogy izzadni jó akinek egy tárgyaláson már égett a pofája ez miatt...kijön az a mennyiség lábon, háton....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#11197) Léolo


Léolo
csendes tag

még a deókról
- A Food and Drug Administration és az American Cancer Society is vizsgálta a deókban használatos aluminium klorihidrátot, azt találva, hogy akár 25%-os koncentrációban használva is teljesen veszélytelen. Jelenleg a földkerekségen nincs tudományos igényű irodalom, ami azt támasztja alá, hogy nem biztonságos, illetve, ha tudtok ilyenről, ki vele! A hosszú táv valid érv, de ilyen alapon nem a létező összes kozmetikai összetevőtől félnünk kéne?
Én eddig azt találtam, hogy amiben nincs, az nekem nem működik.
Igen, azt csinálja, hogy összehúzza a pórusokat, és egészségesebb lenne teljes szabad utat engedni az izzadásnak, de még mindig jobb kicsit szűkíteni őket, mint eltömíteni, és erős a gyanúm, hogy az olajaktól kitelik ez. A hónalj egy nagyon pici része az egész bőrfelületnek, és ha itt csökkentem az izzadás mértékét, attól még máshol távozhat nyugodtan az a kis mennyiség, ha akar... Csak ott, ahol nem hajlat, könnyebben elillan, nem hagyva időt a baktériumoknak, hogy elkezdje zabálni, bűzt generálva.
- korábban még az Adidas Extreme Powert szerettem, és kombináltam Lush T'eoval, amit késsel porrá reszeltem, és szódával még kicsit felütöttem. De azt az Adidast beszüntették... hála az égenek, mert így megtaláltam a sokkal jobb Dove Sage-et. A porral meg mostanában nincs kedvem még fürdés után vacakolni már jó ideje...
- amúgy a szóda elképesztő deodoráns, van aki csak ezt pacsmagol a hónaljára fürdés után. Gyanítom, hogy az a különbség az áttetsző és fehér stiftek között, hogy a fehérekben több sodium kezdetű összetevő van. Nekem a fehérek jobban szoktak működni.

(#11198) F34R válasza Léolo (#11197) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze, csak az a legnagyobb gond, hogy masban is van aluminium.... nem csak a clorohydrate-rol van szo hanem a tobbi modositott alu-rol is.... kicsi a molekula, igy a boron keresztul abszorvalodik. ezert toxikus... es a sok toxin elobb utobb rakos sejte valtoztatja az egessegest.

Pl amit en hasznalok, annak nagyok a molekulai, viszont nem sok mindent er extreme kornyezetben..... egy sima hetkoznapi felhasznalast siman elvisel.

[link]

A baj inkabb a BHT, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional (Lilial) van... es minel tobb ilyen van benne, annal elgondolkodtatobb a hasznalata.

Ugyanez a tusfurdo, krem, fogkrem, stb..... A parfumot azert hagyjuk ki mert az mar inkabb szenvedely mint esszeru felhasznalas a boron :DDD

(#11199) slick-adam válasza mufi (#11196) üzenetére


slick-adam
aktív tag

aki targyal, az locsoljon aluminiumot a honaljaba!

ez engem nem erdekel. biologiarol van szo.
ha felesleges lenne a nagyfoku izzadas honaljban, akkor nem izzadna az ember. mother nature nem hülye. ne akarjuk mar allandoan megb.-ni a biologiat es a fizikat! humanity... mehh

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#11200) slick-adam válasza Léolo (#11197) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"A hosszú táv valid érv, de ilyen alapon nem a létező összes kozmetikai összetevőtől félnünk kéne?"

de, kéne.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.