Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Azie válasza Fr0z3n (#10900) üzenetére


Azie
őstag

Éles próba? Borotvára fújod?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10902) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! A Paco Rabanne 1 Million férfi parfüm női változata a Paco Rabanne Lady Million?

(#10903) Gyick válasza Putyin90 (#10902) üzenetére


Gyick
őstag

Szerintem mind a kettő női :DD De igen az.

(#10904) Fr0z3n válasza Azie (#10901) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Neem, a kenyérvágó késre gondoltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#10905) Azie válasza Gyick (#10903) üzenetére


Azie
őstag

:C

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10906) tonermagus válasza Mercutio_ (#10894) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Szerencsére csak mintát rendeltem belőle. Ez a sima?

(#10907) Mercutio_ válasza tonermagus (#10906) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez elvileg az "alap" Hermés :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10908) tibbike01 válasza tonermagus (#10906) üzenetére


tibbike01
őstag

Nincs ezzel sem baj. Nekem mindkettő van és mindkettőt imádom.

(#10909) Léolo


Léolo
csendes tag

Vettem egy ilyet, mert megérősnek tűnt (18000 ft), és megdöbbenve azt tapasztaltam, hogy sokkal hígabb, mint a korábbi verzió. Érzésre vagy négyszer-ötször... Miközben már az eredeti is nagyon gyengus (de szuper illat) volt. Más is tapasztalt hasonlót az újabban árusított Lush klasszikusokkal? Ha ez nem véletlen (ami sajnos belefér kézművesparfümöknél, így reklamációnak helye nincs), hanem tudatos üzleti stratégia, akkor olyan szintű sz :)) rfejség, hogy nem hiszem el.

(#10910) Léolo


Léolo
csendes tag

(#10911) slick-adam válasza Léolo (#10909) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem poenbol csinaljak, IFRA es egyeb szabalyok miatt inkabb. nemreg lett "betiltva"/korlatozva az egyik legfontosabb gyöngyvirag összetevö peldaul (nagyon sok parfümbe kell, meg ha nem is erzed), na azt meg kell oldani valahogy. ami mas vagy csak siman gyengebb illatot eredmenyezhet. es ez csak 1...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10912) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok. Bocsánat amiért nem jelentkeztem eddig de törökben ragadtunk ahol még csak netem sem volt - adminok megnézhetik mikor jelentkeztem be utoljára. A parfümöket kimértem viszont van egy kis gond. A q aliexpress két hónapja már nem küldte el az olyan decantos üvegeket mint amilyen itt egy fórumtásrunknak van , azok a 10 ml-es üvegek. Az aaszony volt olyan jó és szétbontotta (sajnos teljesen) az üvegeket és kimérte azokba a gyógyszerészes üvegekbe a parfümöt, viszont mivel vastagabb az átmérőjük mint 2,5 cm ezért levélként már nem lehet elküldeni és így már csak sima csomagként tudom elküldeni....am drágább.
Mivel az én hibám miatt történt ez így hajlandó vagyok a decantosoknak a felét fizetni ha ez így megfelel.
Bocsánat fiúk nem tudtam, hogy ez lesz de most per pillanat örülök, hogy hazajutottunk.

Írjátok meg, hogy hogyan lenne jobb esetleg ha tudtok gyorsabb megoldást a postánál pl futár ami kijön 1000 forintból - viszont gyorsabb - akkor a felét mindenkinél fizetném.... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10913) mufi válasza mufi (#10912) üzenetére


mufi
senior tag

Fiúk olvastam a priviket, de próbáljunk meg itt összehozni valamit... :O

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10914) Piftuka válasza tibbike01 (#10908) üzenetére


Piftuka
veterán

Kíváncsi vagyok már erre az illatra, olyan sokat dicséritek itt! :K

Én most a "Van Cleef & Arpels" TSAR elnevezésű illatát próbáltam ki Eau de Tolilette változatban:

Azt kell mondjam, hogy nagyon meglepett az illat; pozitív értelemben.

Nagy általánosságban nem szeretem a túlságosan fás illatokat, de ez kifejezetten tetszik. Azért kerestem rá, mert olvastam az egyik külföldi témában, hogy hasonlít az IQUITOS illatra. Nos, arra csak nyomokban, de ettől függetlenül ez egy jó illat a kategóriájában. Ráadásul nem is tartozik a drága termékek közé.

Ha valaki megkérne, hogy fogalmazzam meg egy illat formájában, hogy mit jelent a "zöld", akkor a TSAR lenne a válaszom. :K Mintha egy zöldellő, kanadai fenyőerdő kellős közepén járna az ember tavasszal.

Már azért is tetszik, mert az ilyen illatok esetében jellemzően engem már a fejillat elriaszt. Rendkívül erős, és "nyers" szokott lenni közvetlenül a kifújást követően. Itt viszont messze nem tolakodó az a cédrusos, mohás, fenyős jegy, ami fokozatosan bontakozik ki az idő múlásával.

És pár perc után egy meglepő citrusos, nyomokban fanyar gyümölcsös, ízlésesen kacér, fűszeres jegy is megjelenik a szív illatban, érezhetően lágyul is egy kicsit, és ez teszi szerintem izgalmassá.

Abszolút nem "tömegillat", és nagy valószínűséggel a fiatalak körében egyáltalán nem népszerű az ilyen illatjegyekkel felvértezett parfüm.

Talán ezért (is) szimpatikus számomra. :)

Százszor előbb viselném meleg időben, sportoláshoz, mint bármelyik tipikus, divatos, légiesen könnyed "tengervíz" jellegű, citrusos "SPORT" illatot.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#10915) HurkaLES


HurkaLES
tag

Lassacskán tényleg kezdek egyetérteni néhány Notino-t szidó emberkével. Szétnéztem így karácsony közeledtével, és megnéztem hogy menyiért van a Davidoff CoolWater, ami igazából jó áron, viszont akkora parasztvakítás már ez a Notino hogy nem igaz. Ki van írva hogy -70% 22.300 Ft-ról van leértékelve. Aha csak az a baj hogy én amióta nézem az oldalt soha nem került még ennyibe a parfüm... :D Jó persze aki először van az oldalon, vagy nem ismeri a parfüm árát annak leesik az álla, hogy mennyivel olcsóbb. Szóval ez kisit számomra röhej. Persze szinte mindenhol ez meg de azért nem hiszem hogy ennyire feltűnően. A másik dolog. Akciósok között néztem, és elég sok parfümnél ingyenes a kiszállítás. Egyből ki is szúrtam egy parfümöt, hogy akciós + ingyenes szállítás is. Na mondom telitalálat. Aztán amikor rendelnék akkor figyelem, hogy a 100 ml változat ami akciós, ott nem is ingyenes a szállítás, csak a 150 ml-nél ami már nem igazán akciós... :D De persze az akciósoknál a 100ml-re írta h ingyenes. Azért picit ez is felháborít.

+ egy kérdés Ha rendelek egy olyan parfümöt ami ingyenes szállítással van, és rendelni akarok egy másik parfümöt is amire viszont ez nem vonatozik, olyankor mi a helyzet? Rendesek és belerakják az ingyenes mellé és kiküldik, vagy külön külön az egyikért fizetni kell a másikért nem? :D

(#10916) Ron Swanson válasza HurkaLES (#10915) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Igen, vannak ilyen pofátlan 'akciók', pl. Calvin Klein Eterntiy for Men 100ml 20k helyett 7k :DD soha nem került 20k-ba egy CK parfüm. :U

Viszont van 300ml CK One 10490-ért, akinek bejön az illat annak nem rossz deal. :DDD

A kérdésedre: ingyen szállítják akkor is.

(#10917) tibbike01 válasza HurkaLES (#10915) üzenetére


tibbike01
őstag

De miért haragszol ezért a notinóra? Egyszerűen csak sétálj arrébb...elitparfum.hu; luxoryshop.hu...stb
Árukeresőt is biztosan ismered. Olyan ez mintha egy piacon sétálnál és a legolcsóbb helyen vennél meg valamit. Ott sem haragszol valakire, aki drágán ad valamit. Lassan 2018-ban élünk. :R

Amúgy a kérdésedre a válasz: ha rendelsz valamit, ami ingyen szállítással van, onnantól ingyen lesz a szállítás és bármit dobhatsz még a kosárba.

[ Szerkesztve ]

(#10918) Mercutio_ válasza HurkaLES (#10915) üzenetére


Mercutio_
félisten

Karácsony előtt minden drágább, nem egy nagy felfedezés, azt pedig csak a balekok nézik, hogy mekkora számot húztak át, az a kérdés az eladási ár jó vagy sem. Ennyike ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10919) #72797440 válasza HurkaLES (#10915) üzenetére


#72797440
törölt tag

Ne vegyél Cool Water-t!
[link]

(#10920) HurkaLES válasza tibbike01 (#10917) üzenetére


HurkaLES
tag

Jogos, viszont eddig csíptem a notinot, mindig innen rendeltem. A választ pedig köszi. :)

Mercutio_ : Nem hinném, hogy balek az aki megnéz egy eredeti árat és az akciós árhoz viszonyítja.

(#10921) Jhonny06 válasza HurkaLES (#10915) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván mindig lesz olyan áruház, ahol valami olcsóbb (de ez már fillérbaszás kategória), mint a Notino-n, de ez legalább stabil, megbízható hely. Összességében sokkal jobb, mint bármelyik. A felárazás pedig egyszerű marketing, ezt mindenki csinálja.

(#10922) slick-adam válasza #72797440 (#10919) üzenetére


slick-adam
aktív tag

miert is ne?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10923) Jhonny06 válasza #72797440 (#10919) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez egy elég hülye poszt, mert a Tres Nuit egy GIT klón, nem Cool Water. A GIT-nek meg kb. semmi köze illatban a CW-hez.

(#10924) slick-adam válasza Jhonny06 (#10923) üzenetére


slick-adam
aktív tag

na ez is egy eleg hülye post...
SEMMI köze, azt mondja... :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10925) Jhonny06 válasza slick-adam (#10924) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hordtad már a GIT-et és CW-t huzamosabb ideig? Mert én igen és teljesen más illat. :) A Fragrantica poszt pedig arról szólt, hogy nem érdemes megvenni az egyiket, mert a "másiknak ugyanaz az illata". Nem.

[ Szerkesztve ]

(#10926) mufi


mufi
senior tag

Kérni fogom a házigazdát, hogy tiltsa be ezt a klónok háborúját. Normális emberek itt karácsony előtt egymás nyakának ugranak :Y

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10927) slick-adam válasza mufi (#10926) üzenetére


slick-adam
aktív tag

kik?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10928) -secret- válasza mufi (#10926) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem látok semmi szabálytól eltérőt.

(#10929) slick-adam válasza Jhonny06 (#10925) üzenetére


slick-adam
aktív tag

hordtam.
nem ugyanaz a ket illat, föleg nekünk, illatbuziknak nem. de hogy S E M M I közük ne lenne egymashoz... ettöl nagyobb hülyeseget reg nem pötyögött be itt senki.
vegülis kb. 10-böl 10 ember mondana a GIT-re az utcan, hogy CW (felteve ha ismerik a CW-t)...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10930) sonkabence válasza slick-adam (#10929) üzenetére


sonkabence
csendes tag

A CW a szegény ember GIT-je.

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#10931) sonkabence válasza Jhonny06 (#10921) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Szerintem meg semmi fillérbaszás nincs abban, ha egy illatot 2-3 ezerrel megtudok olcsóbban venni. Sokan még csomagolási költséget is felszámolnak itt, 100-200 forintokat, inkább ez a fillérbaszás. :D Én most vettem egy illatot, 12200 fizettem érte a futárnak. Ez Notinonál 14400 lenne. Egyébként az AdG-nál már 4000 forintot tudok fogni, annyival drágább a Notino. Ha 4000 forint fillérbaszás ebben az árkategóriában, akkor valami nem oké.

[ Szerkesztve ]

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#10932) tibbike01


tibbike01
őstag

Update: 2 hét után is azt tudom mondani, hogy a Daarej nagyon jól teljesít, baromi jó illat és eddigi életem legjobb vétele volt. 2 fújást még a nap végén is lehet érezni. Dicséretet is kaptam rá.

(#10933) kk831228


kk831228
addikt

Na most mar megszagolom ezt a Cw-t... :D Egyébként a Git is f.. S, nem is értem minek hordtok ilyeneket....🤔 ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#10934) Jhonny06 válasza slick-adam (#10929) üzenetére


Jhonny06
veterán

Utcán megszogaltatni emberekkel, akik életükben először próbálják.. nagyon legit :) :R

(#10935) Azie


Azie
őstag

fillérbaszás hely/idő és helyzetfüggő :)

sima fizikai termékeknél ötször megnézem, hogy hol vegyem és ár/gari/minőség alapján döntök, szolgáltatásnál meg van amikor adok 30% jattot, van amikor meg az árat sem fizetem szívesen ki, mert egy szart kaptam.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10936) Azie válasza kk831228 (#10933) üzenetére


Azie
őstag

a cw szerintem is egy jellegtelen cucc, gitet megszagolnám, csak hogy azt is helyén tudjam kezelni. :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#10937) #72797440


#72797440
törölt tag

Az úgy történt, hogy a Cool Water egy népszerű illattá vált. És a Creed megpróbált egy annál is jobbat készíteni ami sikerült is, csupán az ára lett hétszer annyi. Az Armaf a Creedet másolta hisz az a jobb Cool Water áron.

(#10938) slick-adam válasza #72797440 (#10937) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nem igaz. GIT a regebbi illat. allitolag Pierre Bourdon keszitette el Creed-nek (vagy coop volt).
aztan Davidoff akart egy olcsobb verzat, ugyhogy Bourdon megcsinalta nekik. hogy ujrakomponalas volt-e avagy "masolas" (idezöjel azert, mert elegge mas, nem az utobbi evek csótány masolatairol van szo...), sosenemtudjukmeg.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10939) #72797440 válasza slick-adam (#10938) üzenetére


#72797440
törölt tag

Akkor nem tudom mivel kevertem össze. Elnézést a félretájékoztatásért.

(#10940) slick-adam válasza #72797440 (#10939) üzenetére


slick-adam
aktív tag

valszeg a "bosszúval" :D

Mont Blanc Individuel szinten Bourdon kreacio. na a Creed Original Santal azutan jött ki, jol megmutattak.:D haha. vagyis azt hittek, mert nem valami nagy a különbseg.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10941) #72797440 válasza slick-adam (#10940) üzenetére


#72797440
törölt tag

Nem. Az Original Vetiver-rel és a Mugler Cologne-nal kevertem. Régi történet. Már elfelejtettem.

(#10942) ödönke


ödönke
aktív tag

Ilyenben nem gondolkodik valaki?

Ha van jó áron 20-25ml-t vinnék szívesen.

(#10943) Piftuka válasza slick-adam (#10929) üzenetére


Piftuka
veterán

"vegülis kb. 10-böl 10 ember mondana a GIT-re az utcan, hogy CW (felteve ha ismerik a CW-t)..."

Biztos vagy ebben? Csak mert ha a Fragrantica oldalán felsorolt összetevőket és illatjegyeket nézem, az alapján maximum távoli hasonlóság lehet a kettő között.

Egyébként - mint írtam fentebb - nem vagyok rajongója ezeknek a "tenger illatú" sport parfümöknek, amely családba a "Cool Water" is tartozik, de szerintem hiba úgy vélekedni, hogy "jellegtelen" illat.

Éppen azok közé az illatok közé tartozik, amit ezer közül is elsőre megismer az ember. (Én legalábbis.)

Persze ezek alapján nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a "Green Irish Tweed" milyen lehet... :)

"Aquila non captat muscas."

(#10944) Piftuka válasza tibbike01 (#10932) üzenetére


Piftuka
veterán

Erről az illatról van szó?

A leírás alapján meglehetősen izgalmasnak tűnik. Ráadásul nem is drága... Ezt muszáj lesz valahol megszaglásznom. :K

Úgy látom, hogy legalábbis az alapvető "csapásirányt" illetően nagyon hasonló az ízlésünk. Kíváncsi vagyok, hogy Neked például a TSAR illata tetszik-e!? :)

"Aquila non captat muscas."

(#10945) slick-adam válasza Piftuka (#10943) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"Biztos vagy ebben?"

igen. leszaradas közepen hasonlitanak a legjobban. edzetlen orr siman CW-t kialt.
en mutogattam ismerösöknek GIT-et papirra fujva. paran ismerik a CW-t eleg jol es azonnal ravagtak, hogy az. masok meg csak siman azt valaszoltak, hogy ezt mar ismerik valahonnan. na vajon honnan...?

amugy szerintem se jellegtelen. nem veletlenül egy mestermü legenda. sokkal karakteresebb, mint ezek a modern generic fosok (Versace Pour Homme, Eau Fraiche, ...). friss es NINCS benne citrus illatjegy.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#10946) #72797440


#72797440
törölt tag

Ha valaki karácsonyra kapna egy nem kívánt GUERLAIN Homme L´Eau Boisée-t annak segítek megszabadulni tőle.

(#10947) ×HULK× válasza ödönke (#10942) üzenetére


×HULK×
csendes tag

Szerintem felejtsd el.Roja legujjabb parfümje.Fragnaticán a Bleu de Chanelhez hasonlítják,és 300 dollár körüli árról írnak.100ezer plusszos árkategoria lesz itthon majd valamikor a Madisonban :K

Elysium Pour Homme (Parfüm Köln).Roja Dove egy aromás Fougere illata férfiaknak. Ez egy új illata. Elysium Pour Homme (Parfum Köln) 2017-ben indult. Az illat mögött az orr Roja Dove . A legfelső jegyzetek a citrom, bergamott, grapefruit, kakukkfű, lime, artemisia és galbanum; a középső jegyek a liliom, rózsa, jázmin, fekete ribizli, alma,rózsaborsó, cipriololaj vagy a nagarmotha, vetiver, cédrus és a boróka bogyók; alapjegyei benzoin, vanília, labdanum, bőr és az ambergris.

[ Szerkesztve ]

(#10948) tibbike01 válasza Piftuka (#10944) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, erről az illatról beszéltem. Ennyiért vicc, simán veri a designer illatokat minőségben, tartósságban és illatban egyaránt.
Hétvégén voltam a Müllerben szaglászni, kipróbáltam a Hugo Boss The Scent illatot az Azzaro Chrome-ot (ez most úgy is felkapott a fórumon). Mindkettő vicc volt a daarejhez szokott orromnak.

Keress rá a fórumon a Daarej szóra, sok mindenkinek van, hátha valaki a környékeden lakik és meg tudod illatozni.

(#10949) Gyick válasza tibbike01 (#10948) üzenetére


Gyick
őstag

Mihez hasonlitható ez a parfüm?Gondolkodok hogy én is veszek egyet.

(#10950) mufi


mufi
senior tag

LADDM csomagokat feladtam, mindenki kérése szerint - express, postán maradó stb...
Kb 1500 ft volt, másképp nem ment. Egyetlen egy rohadt futárszolgálat sem volt hajlandó csomagot felvenni és ezt igazolni tudom a tőlük kapott levelekkel ha valakit érdekel.
Kérlek jelezzétek ha megérkeztek a csomagok.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.