Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1001) ody42 válasza Winner_hun (#999) üzenetére


ody42
senior tag

FF 3.5-tol, de lehet, h. mar 3-tol van ilyen funkcio, hogy megjegyzi a textarea tartalmat.
Opera meg mar jo regota tudja.

(#1002) Lenry válasza ody42 (#1001) üzenetére


Lenry
félisten

beállításaid módosítása:
Apróhirdetések - Rendezés - utolsó up szerint csökkenő

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1003) Lenry válasza Winner_hun (#999) üzenetére


Lenry
félisten

meglátásom szerint oldalfüggő a dolog.
PH-s szövegdoboz tartalmát nekem még egy kékhalál után is visszarakta, az index fórumján viszont már egy sima visszára se kapom vissza

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1004) ody42 válasza Lenry (#1002) üzenetére


ody42
senior tag

aaah, kosz, gondoltam, h. nalam lesz a hiba :)

(#1005) Winner_hun válasza Lenry (#1003) üzenetére


Winner_hun
félisten

Firefoxhoz van jó kiterjesztés ami az utoljára begépelt szöveget folyamatosan menti és ha valami miatt elszállna az írás akkor egy kattintással visszahozza:)
Ha valakit érdekel, AutoSaveText a neve a kiterjesztésnek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1006) 5teve


5teve
senior tag

sziasztok.
újra felvetném az 1000 karakteres problémát az apróhirdetéseknél, mivel újra és újra belefutok. (gondolom nem csak én).
lásd mellékelt példa [link]
ha tisztességesen el akarom látni információkkal a leendő érdeklődőket, egyszerüen nem elég az 1000 karakter, mert "megeszik" a linkek.
Kérném szépen a illetékeseket, ha nem jár sok munkával, és technikailag lehetséges, emeljék meg ezt a kvótát 2000-re legalább. :R

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1007) B.Gaboo válasza 5teve (#1006) üzenetére


B.Gaboo
tag

Az olyan hirdetésekkel nem lehetne vmit csinálni (moderátori törlés v ilyesmi?), aminek a gazdája láthatóan nem reagál, sőt hónapok óta be sem jelentkezik?

Bosszantó mikor kinézel vmit s semmi reakció, lehet már a tárgy sincs meg, de mégis élő hirdetés van?

Láttam, h már más is felvetette, de választ nem láttam...

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#1008) Khaal válasza B.Gaboo (#1007) üzenetére


Khaal
őstag

Csatlakozok az indítványhoz, be kellene vezetni valamit az elhagyott hirdetések ellen. Lehetne mondjuk, hogy ha nincs up 30 napig akkor érvénytelenné válna a hirdetés, vagy valami hasonló.

(#1009) D1Rect


D1Rect
félisten

Egy ötlet:
Lehetne-e bővíteni olyan funkcióval a hirdetést, hogy lehet-e hozzászólni, vagy nem?

Azaz a hirdetés feladásakor kiválasztható, hogy a topik nyíljon-e hozzá. Fogalmam sincs mekkora munka lenne, de sok üzletrontástól kímélne meg pár embert. Ha valaki akar vmit akkor meg ott a PÜ.

(a hardverapro.hu-t nem lehetne átnevezni neutaljelőre.hu-ra? :U van akinek még mindig nem esett le....)

[ Szerkesztve ]

(#1010) Lenry válasza Khaal (#1008) üzenetére


Lenry
félisten

ilyen van... illetve lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1011) animatrix11


animatrix11
őstag

Sztem ha valamilyen kedves felhasználót a privát üzeneteknél letiltok, akkor nem csak a privtátot kéne tiltani tőle hanem, hogy a hirdetéseimbe se pofázzon bele, van egy csávó aki nem száll le rólam, tiltva van de belepiszkít a topikokba

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1012) animatrix11 válasza animatrix11 (#1011) üzenetére


animatrix11
őstag

vagy mint vaternán is lehetne ugy hogy a saját hirdetéseimban jogom van törölni a nemkivánatos hszeket, ezzel megkönnyítve a moderátorok munkáját

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1013) ttower válasza animatrix11 (#1012) üzenetére


ttower
aktív tag

ez már tavasszal is szóba került, és el lett vetve, mert minden vérpistike törölné a számára nem tetsző kommenteket.

más:
programozásilag ugyan nem megoldható, de ki kéne találni valami arra hogy ha lehet az árat a hirdetésbe írják le és ne kelljen 1000+1 privátot küldözgetni.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1014) animatrix11 válasza ttower (#1013) üzenetére


animatrix11
őstag

"mert minden vérpistike törölné a számára nem tetsző kommenteket."

pont ez a lényeg... vagy neked még nem rontották a hirdetéseid eddig :)

"programozásilag ugyan nem megoldható, de ki kéne találni valami arra hogy ha lehet az árat a hirdetésbe írják le és ne kelljen 1000+1 privátot küldözgetni."

hogy oldod meg? ha mindenképpen kell, adok 1 ftos árat oszt kész

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1015) D1Rect válasza animatrix11 (#1014) üzenetére


D1Rect
félisten

5 posttal ezelőtt felvetettem, hogy hirdetés feladásakor kilehessen kapcsolni a hozzászólást. Sztem ez megoldaná a problémát.

hogy oldod meg? ha mindenképpen kell, adok 1 ftos árat oszt kész
Ár nélküli hirdetés: Shift+Del

[ Szerkesztve ]

(#1016) Janoska26 válasza animatrix11 (#1014) üzenetére


Janoska26
addikt

Ez a baromság, ez nem a Vatera, szvsz úgy tiszta, ha bizony ki van írva az ára a terméknek, tudja már az eladó mi az amiért hajlandó eladni a termékét és Ne kelljen "1000+1 privit" küldözgetni és arra várni, hogy elárulja mennyi az annyi, na és persze ne harapja le a fejem, ha teszek 1 ajánlatot ami nagyon nem tetszik neki, mert az árgép mást dobott ki éppen, vagy mert 1 éve 4-szer annyiért vette, ez nem neked szól, hanem azoknak akik folyamat ködösítenek és nagy titokzatosan priviben küldözgetik az árakat, mondjuk az ilyeneket meg a "licit"-es hirdetéseket alapból átlépem, jobb a gyors üzlet szvsz mindenkinek, annak is aki venni akar és annak is aki eladni :R És szvsz, az sem árt ha az eladó igenis, legalább a hirdetés idejére kiteszi a telefonszámát, legalább az adatlapjára, ez nagyon nagyon meggyorsítja a dolgokat :K

(#1017) littlelion21 válasza D1Rect (#1015) üzenetére


littlelion21
addikt

Véleményem szerint ezzel inkább lehetne nagyot bukni az aprók hitelességét illetően; eddig is rengeteg olyan hirdetőt buktattak le (gondoljunk csak Misi1979 tevékenységére), akik szabadon "garázdálkodhatnának" és jó pár tapasztalatlan fórumozót lehúznának, mivel nem lenne mód amivel a hitelességüket bárki is megkérdőjelezhetné.

pl.
[link],
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1018) ttower válasza animatrix11 (#1014) üzenetére


ttower
aktív tag

nem csak a hirdetésrontással van a baj, hanem ha valami nagyon túl van árazva és szólnak érte, vérpisti tuti törli, mert neki nem jó.

1. ötlet(amit már írtak): ár nélkül nem lehet hirdetést feladni
2. ötlet: ha valaki 1 forintot ír oda, akkor én azt a dolgot 1 forintért elvihetem(szóval a kiírt ár a minimál ár, és azért is "kötelesnek kéne lennie" odaadni).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1019) littlelion21 válasza ttower (#1018) üzenetére


littlelion21
addikt

3. vagy csak egyszerűen beleírni az alapelvekbe hogy kb. "normális" ár közzététele nélkül azonnal törölhető lenne az apró.

(#1020) ttower válasza littlelion21 (#1019) üzenetére


ttower
aktív tag

a normális relatív. ha nekem egy alaplap mondjuk 500 forintot ér de a bolti ára 20k, akkor azt lehetne nem normálisnak mondani, pedig én annyiért akarom eladni. ezért inkább a "minimálár" kiírása.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1021) animatrix11 válasza Janoska26 (#1016) üzenetére


animatrix11
őstag

igaz én is utálom ha nincs kint ez ára, volt erre sok példa,
azt mégjobban utálom ha kirakok egy árat, kiirom hogy fix, és megkérdezik "és mennyi az alja?" :C de ez megint más téma, erre nincs gyógymód

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1022) animatrix11 válasza ttower (#1018) üzenetére


animatrix11
őstag

na igen de ez nem vatera

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1023) animatrix11 válasza D1Rect (#1015) üzenetére


animatrix11
őstag

ez végülis nem lenne rossz 5let

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1024) D1Rect válasza ttower (#1020) üzenetére


D1Rect
félisten

Az "irányárhoz" mit szólnátok?

(#1023) animatrix11: Igen, de mindenképp csak az értékelési rendszer bevezetése után lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1025) blueMerle


blueMerle
veterán

Csupán egy kérdés:

ha tilos a warez azaz illegális játékok/szoftverek/dvd-k árusítása, akkor a sok esetben nyilvánvalóan illegális navigációs rendszerrel árult PDA/PNA -k hirdetése megengedett? :U

(#1026) RootRulez


RootRulez
félisten

Szerintem sem lenne jó, ha ahirdetés feladója törölgethetné a topikjában a hozzászólásokat :N Én is örültem volna, ha 1-2 topikból ki lehetne venni pár hsz-t, de inkább ez legyen, mint a lehúzók törölgessék, a "te vertél át engem egy hete, ne üzleteljetek vele, mert csaló" típusú hsz-eket :K

═════════════════════════════════════════

(#1027) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Sziasztok!

Csupán csak felvetődött benne egy ötlet, ami talán nem is annyira elvetendő.

Párszor már felmerült, hogy kereskedni csak a személyes adatok megadásával lehessen. Én ezt egy kicsit másképpen közelíteném meg. Ugyanígy lehessen kereskedni, mint most, viszont legyen egy hitelesítési lehetőség. Például, lenne egy olyan funkció, amire ha az illető rákattint, akkor eljut egy olyan oldalra, ahol megadhatja az adatait, illetve személyigazolványának scannelt/lefényképezett képét, esetleg még egy képet magáról, amint a személyit tartja a kezében(a biztonság kedvéért). Az adatok ellenőrzése után, az adott HG-nek nem lenne más dolga, mint a felhasználó adatlapján kipipálni, hogy hitelesítve, és onnantól a rangja alatt megjelenne egy felirat, hogy „hitelesítve”. Az adatokat nem kellene közzé tenni sőt, ki is lehetne írni a szokásos szöveget, hogy „…az adatokat nem hozzuk nyílvánosságra, és nem adjuk ki 3 fél részére…”, viszont közvetlenül utána ezt „…azonban egy esetleges bűntény esetén, átadjuk azokat a rendőrségnek…” Ezzel senki sem lenne kötelezve, hogy megadja az adatait, ha nem szeretné, viszont a potenciális vevők, bátrabban üzletelhetnek majd. Talán a csalások száma is csökkenne.

Üdv. H

(#1028) dbius válasza Hasek (#1027) üzenetére


dbius
veterán

Pont ehhez hasonló javaslat miatt keresgéltem egy topicot.

Engedelmeddel kiegészíteném a saját javaslatommal.

Személyi igazolványon kívül lakcímkártya ugyanúgy kellene (jó ötlet a kézben tartva fényképezés)

Továbbá bankszámla kivonat másolat, amin látszik a bankszámlaszám, ill. a számlatulajdonos adatai.

(ezek azért lennének jók, mert ellenőrzési pontnak megfelelőek lennének, egyeznie kellene mindenen a névnek, lakcímnek)

Sőt én még tovább mennék, mégpedig azzal, hogy kizárólag 18. életévüket betöltött személyek hirdethetnének termékeket. Ennek több oka van, de részletezni most nem akarom. Ha egy kiskorú hirdetni akar valamit, kérje meg a szülei közül az egyiket, hogy segítsen ebben neki.

Így sokkal tisztább lehetne a PH aprója.

Az élet, valamint az itteni problémák bizonyítják, hogy a kötetlen bizalom, óvatlanság ideje lejárt.

Egy magára valamit is adó, apróhirdetésekkel foglalkozó oldalnak pedig elő kell(ene) segítenie a tisztább bizniszelést, igyekezve megóvni tagjaikat a csalóktól. Mert azokból sajnos egyre több és több lesz, elég csak körbenézni... :W

Szép dolog a jelenlegi figyelmeztetés, amik az apróknál megjelennek, de sokkal nyugodtabban lehetne bizniszelni ezekkel az újításokkal.

Természetesen ezt körbe kell járni, hiszen személyes adatok kezeléséről van szó, de szerintem ezt a témát két nap alatt körbe lehetne járni, hogy jogszerűen be lehessen vezetni ilyen, vagy hasonló, korlátozások elfogadása utáni bizniszelést!

(#1029) kaller1


kaller1
veterán

Üdv!

Azt nem lehetne bevezetni,hogy pl. újoncok 3db-nál több hirdetést ne adhassanak fel?

.::> <::.

(#1030) D1Rect


D1Rect
félisten

Van egy egyszerűen megvalósítható ötletem:
A település listához hozzá lehetne adni egy "POSTA" várost?

[ Szerkesztve ]

(#1031) kaller1 válasza D1Rect (#1030) üzenetére


kaller1
veterán

Ez jó! :K

.::> <::.

(#1032) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Hogy tudom kilistázni, hogy egy adott user-nek milyen hirdetései vannak a fórumon?

mod: megvan: &fuser=user neve
mod2: nem működik :))
:B

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1033) Ndruu válasza Motion_Blur (#1032) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=Motion_Blur

De a részletes keresőben ott van a "Szűrés felhasználó szerint" opció.

Harrrr!!!!

(#1034) Foglalt név válasza Motion_Blur (#1032) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hardverapró, keresés, szűrés felhasználó szerint. Feltéve, hogy nem scriptet akarsz írni rá ;)

(#1035) Winner_hun válasza Motion_Blur (#1032) üzenetére


Winner_hun
félisten

/keres.php?suser=nicknév van már egy jó ideje, úgy az R5 indulása óta;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1036) Oliverda


Oliverda
félisten

Meg lehet nézni valahol hogy hányszor kattintottak rá az adott hirdetésemre?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1037) D1Rect válasza Oliverda (#1036) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha jól tudom, jelenleg nem, de lesz ilyen funkció a jövőben.

(#1038) Oliverda válasza D1Rect (#1037) üzenetére


Oliverda
félisten

Időszerű lenne már...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1039) rep3at válasza dbius (#1028) üzenetére


rep3at
őstag

Nagy egyetértés :R
Sokat vagyok aprón és elég sok a gyanús elem..

Forward thinking. كرر

(#1040) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Van egy olyan gondom, h nagyon sokan bejelölnek annyi várost, amennyit csak tudnak.
Egyszerűen megindokolva annyival, h a postás bárhová elmegy. "Hát a jó anyádat!" - legutóbb már így kikeltem magamból, nem vagyok rá büszke. :) De volt, h egy adott városra szűrve megtalált termékkel kapcsolatban már majdnem megegyeztem az eladóval, mikor észreveszem, h ő is kismillió várost jelölt be és az is kiderült, h ezek közül a legtöbb esetben csak a fővárosban lehet átvenni a cuccot. Hát akkor kérdem én, így mi pöcs értelme van egyáltalán a szűrésnek?!?
Felvilágosítottam ennek az opciónak a használatáról már több embert, de párszor már utána akartam nézni az igazamnak, és azt vettem észre, h vhogy nincs benne a szabályzatban ennek a használata. :F
És apró feladásánál sem tájékoztat a rendszer arról, h csak olyan várost jelöljön be a delikvens, ahol személyesen is át tudja adni a terméket.

Ezt bele kellene foglalni jól látható helyen, vagy külön felhívni rá a figyelmet apró feladásakor!
Meg mernék rá esküdni, h annó olvastam erről itt ph!-n, de vhogy mostanra eltűnt ez a szabály. Nem látom sehol sem. Így gáz járatni a szám, ha nem tudok hivatkozni semmire sem (hacsak a józan paraszt észre nem).

Köszönöm, h szólhattam! :)

(#1041) Teasüti válasza dbius (#1028) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Heh, érdekes ötlet. Az újságban is kitennéd a személyid, bankszámlád, lakcímed?
Vagy elég lenne egy telefonszám is névvel?
Üzletelni ésszel kell, csak az ostobák hagyják magukat becsapni.

Amúgy tény, h egyre nagyobb a bizalmatlanság többek közt. A napokban sokkolt az az eset, mikor megtetszik vmi, de a feladó kiköti, h csak előreutalás van.
Mondom neki, engem érdekel a termék, de utánvéttel, mert az mindenkinek jó.
Nem, az nem játszik, mert mivan, ha mégse veszem át. (??? :F )
Utalni meg ugye nem vagyok hajlandó, talán a saját anyámnak igen.

Egy kisebb érv-háború és szócsata után, mikor felvetődött, h nem bízom idegenekben, h előre utaljak bármit is bárkinek, azt kaptam válaszul, h pont ő az, aki itt bizalmatlan lehetne és végülis ő bárkinek elküldi utánvéttel, "ha több pozitív értékelése van, mint neki".
Ez tény, aktívan keseskedik, de nálam akkor sem játszik az utalás. :)

Na ezen ledöbbentem, mondom én örülnék, ha vki egyáltalán érdeklődik az iránt, amit árulok... Aztán ott hagytam. Egy ember minusz. Ha neki nem kell a pénz...

Mit is akartam ebből kihozni? :C
Jah igen. Vhogy ma már más itt a légkör, mint néhány éve. Régebben fel sem merültek ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

(#1042) zsolesz010 válasza Teasüti (#1041) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Hozzájárulok, hogy közzétedd a teljes privát beszélgetésünket képernyőmentés formájában. Nem kihagyva az utolsó, agyonszmájlizott hsz-ed, amiben még te magad írod, hogy buktál már utánvéttel...
Csak a tények:
Hirdetés, benne világosan leírva, hogy mindenki el tudja dönteni, így is érdekli-e:
Pesten, SZEMÉLYESEN átvehető.
POSTA is VAN, előreutalással +600Ft-ért.

Én nem kerestelek meg téged, hogy ugyan vedd már meg bármelyik termékem. A hirdetésben világosan feltüntettem az átvételi lehetőségeket. Neked nem tetszik, hogy nem az van, amit szeretnél? Nem tetszik, hogy előre feltüntettem a feltételeket, és nem azt teszem, amit mondasz?
Tedd csak ide fel azt a privát beszélgetést nyugodtan.

Végezetül engedd meg utólag, hogy idézzem a kedvenc részeket az utolsó üzenetedből:
"Biztosíthatlak, ha már meg van beszélve a dolog, akkor nincs olyan, h meggondoltam magam." Pár sorral lentebb:
"Mégis mi a garancia nekem? Az eladó szava? Az kevés. Utánvét a legkényelmesebb." :DDD

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1043) Teasüti válasza zsolesz010 (#1042) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már így megtaláltál... :)
Gondolom látod, nem tűntettem fel nevet, vagyis diszkrét maradtam. Ebből adódóan úgy gondolom, a személyes véleményemen túl, senkinekinek semmi köze a részletekhez, illetve kit akarnék ilyennel untatni? Amit írtam, ahhoz továbbra is tartom magam. Jelenleg az itt uralkodó általános atmoszféráról beszéltem, egy példával alátámasztva, mint tapasztalat.

Ami téged illet:
Nem tehetek róla, h félreértelmezed az üzenetem. :)
(Amit idéztél, a két mondat között mégis milyen kapcsolatot véltél felfedezni? :)) )

Ha elsőre nem volt egyértelmű, akkor engedd meg, h elmagyarázzam. Valamint elnézést kérek érte, ha nem sikerült olyan formában megfogalmazni, hogy érthető legyen!

Az első idézet az az utánvétre vonatkozik, amivel arra szándékozok célozni, h ha én egyszer vkivel megbeszélek vmit, akkor utána már nem csinálok segget a számból. ERGÓ nincs olyan, h elállok a vételtől, ha már úton van a csomag. Ezt eleve undorító dolognak tartom. A legkevésbé sem korrekt.

A második pedig az előre utalásra vonatkozik. Pont. Miszerint én nem bízom meg akárki fiában, h csak úgy elutaljak a nagyvilágba bármiféle garancia nélkül bármilyen pénzösszeget. Ez remélem érthető, vagy ha nem, hát nem. De ez van.

Igen, valóban buktam már utánvéttel. Egyszerű a képlet, a vevő nem vette át. És?
Most akkor mi van? Miben kapcsolódik ez a témához? Vagy mit szeretnél ezzel mondani, bizonyítani?
HA nem lett volna egyértelmű (és megintcsak elnézésedet kérem ha vélhetőleg bizonytalan fogalmazásomért, elvégre nem vagyok se jogász, se nyelvtanár), de itt én arra szándékoztam utalni, h átérzem a helyzet súlyosságát és ebből adódóan tudom milyen az, ha utánvéttel átbaszarintják az ember fejét. VAGYIS ez megintcsak megerősít abban az elvemben, h én nem leszek ilyen és igenis tartom magam a megbeszéltekhez.

Az, h te nem vagy kellően rugalmas az üzletben, azt sajnálattal tudomásul vettem, de én ezeket a feltételeket nem tudom vállalni, így privátban kérleltelek alternatív megoldásra.
Ezt elutasítottad, én megelégeltem, és inkább feladtam a dolgot. Erről nekem született egy magánvéleményem, tapasztalatom, ehhez talán még jogom van.
Feljebb beszéltem vmiről. Konkrét adatok nélkül természetesen. Csupán erre alapozva kár bárkit is elmarasztalni.

Felőlem aztán azt hozol nyílvánosságra, amit akarsz. :P
Ugyan mit akarsz bizonyítani? (és kinek?)
Hogy lekezelő hozzáállásod van az emberekkel?
Nyílván nem azért tettem fel kérdéseket a TERMÉKKEL kapcsolatban, mert nincs jobb dolgom, hanem mert bizonytalan voltam, vagy ellentmondásos infóim voltak, vagy mert egy lusta júzer vagyok, aki baszik keresni a neten, vagy mert analfabéta is vagyok és nem tudom elolvasni a hírdetést. ...ezek közül amelyik tetszik! ÉS nekem kicsit más fogalmaim vannak egy ELADÓVAL kapcsolatban. Ha nekem bármi kérdésem van, akkor illik - nemhogy illendő, szinte köteles - szájbarágósan elmagyarázni, akár ezredszer is, ha vki ezredszer felteszi ugyan azt a kérdést! Lehet velem van a baj, vagy csak túl sokat kérek. De az eladónak az a dolga, h eladjon. Nincs igazam? Ha én bárhol, bármelyik üzletben ilyen válaszokat kapnék, azonnal kirúgatnám azt az embert. Az nem válasz, h "a hírdetésben le van írva!" Ha hülye vagyok és nem értem, akkor márpedig huszadszor is el fogják nekem magyarázni, vagy ha nem, akkor lehet nem is fontos a vevő...
Ennyi.

Nincs több hozzáfűzni valóm.
Elnézést kérek az offért és az extra hosszú post-ért.

(#1044) Teasüti válasza 5teve (#1006) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Írd hsz.-be a maradékot! :K

(#1045) zsolesz010 válasza Teasüti (#1043) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Milyen kapcsolatot? Te nem bízol senkiben, de elvárod, hogy más bízzon benned. Bonyolult... Nem gondolkozol két irányban, nem hiába kértem fent, amit kértem.
A többire nem térnék ki, kérlek, járulj hozzá, hogy betegyem a privát beszélgetéseket.

De az eladónak az a dolga, h eladjon. Nincs igazam? El vagy tévedve. Nem üzletben vagy, hanem egy apróhirdetési portálon. Nem vagyok köteles semmit megtenni neked/helyetted, ha ezzel vállalom, hogy nem lesz belőled vásárló. Itt nem minden vevő fontos és ezt mindenki tapasztalja, aki már került hasonló helyzetbe.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1047) Teasüti válasza zsolesz010 (#1045) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nos. Mennyi az utánvét összege? És mennyi pénzt kellene elküldeni előre?
Egyikre sincs garancia, ez igaz. DE garancia nélkül én nem vagyok hajlandó elküldeni több tízezer forintot senkinek sem. Míg az utánvét az pitiáner összeg ehhez képest.
Én sem várnám el mástól ezt a kockázatot. Ha én vagyok az eladó, akkor mivel tudnám garantálni az ország másik feléből, h nem vágom át? Semmivel. Az én szavam áll az ő szava ellen. És ez a része az, amiért nem küldök el nagy összegeket előre.

Míg utánvétet erre találták ki, a vevő meglesheti mit kapott, azt kapta-e, amit rendelt illetve helyben kifizetheti kényelmesen. Tiszta ügy.

És még én vagyok az, aki nem gondolkozik két irányban...

Amikor az én csomagomat nem vették át, hát ez van, újabb tapasztalat. Megvolt a tanulópénz. Nem vág földhöz egy-két ezer pénz. És legközelebb is így küldük csomagot. De ha soktízezer pénzemről derül ki, h nem jó helyre ment és nem látok viszont semmit belőle, akkor azért kinyílna a bicska a zsebemben. Ez a különbség. Ezt hívják egészséges bizalmatlanságnak.
Nem arról van szó, h senkiben nem bízok. Aki meg feltétel nélkül bízik a másik félben így ismeretlenül, na azt hívják ostobának.

Egyébként itt ph!-n sem javasolják az előre utalást. Talán megvan az oka. De mondom mégegyszer, h én nem feltételezném senkiről sem, h lopna, csalna, hazudna. :)
Csak meg van az az egészséges bizalmatlanság, amirők szó volt feljebb.

A privát beszélgetésünkről pedig, írtam már az előző hozzászólásomban!
(jah kérem, elsőre nem fogta fel az úr? Én leírtam, tisztán olvasható.)

szerk: amúgy tény, nem vagy köteles együttműködni, és az is a te dolgod, h kinek adod el a cuccod. Persze jogod van nem eladni is... Ha nem akarod.

Üdv,
Teasüti

[ Szerkesztve ]

(#1048) zsolesz010


zsolesz010
senior tag

Akit mégis érdekel Teasüti fórumtárs "titka", csak dobjon egy pü-t.
Még a Javaslatok az APRÓHIRDETÉSek jobbá tételére fórumhoz is kapcsolódik 1-2 része.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#1049) Teasüti válasza zsolesz010 (#1048) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Látom feltaláltad magad. Helyes. Pü-ben fogsz kibeszélni? :)
Ennyi erővel ide is berakhatnád, hátha kíváncsi vki rá. (kétlem)
Úgy legalább fel sem merülhet olyan, h a valósággal nem megegyező információkat terjesztenél, de engem még az sem érdekelne. :)

Ugyan mit vársz ettől az akciótól? Mi a tétja a dolognak? A saját lelki békéd?
Tégy belátásod szerint! :K
Remélem sikerül megbírkóznod a dologgal, nem venném a lelkemre, ha emiatt stresszelnél, vagy nem tudnál aludni! :C
...de őszintén, ha ez téged megnyugtat, akkor ne habozz kitálalni! :R
No offense.

Üdv,
Teasüti

(#1050) Oliverda


Oliverda
félisten

Nincs tervben valamiféle limit az apróhirdetések számának korlátozására per júzer? Én pl. 5 felett már fizetőssé tenném a hirdetést. Így van akinek 35 darab hirdetése van amit simán csoportosítani lehetne, ergo össze lehetne húzni kevesebbre, de ugyebár semmi sincs ami miatt rá lennének kényszerítve erre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.