Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93501) HUTCHDB válasza matyi19 (#93498) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb. egy éve vettem meg androidra, nagyságrendileg ennyiért, nagyon elégedett voltam vele.
Folyamatosan frissítették, szóval a térképekkel sem volt gond.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93502) Ragnar95 válasza matyi19 (#93498) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Volt ez már jóval olcsóbb is, de ennyiért is eléggé megéri :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93503) matyi19 válasza B-L-A-C-K (#93500) üzenetére


matyi19
őstag

Ok köszönöm!
A sygic leírásában, azt írja életre szóló licence, azt hittem limitált, hogy hány telefonra tölthetem majd le. (nem tudom honnan, nekem 5 rémlett). Arra gondoltam, hogy ha maradok iPhone-nál, 2-3 éven belül lehet 5x cserélek telefont, és akkor tovább mi van...
De ha úgy van, ahogy Te írtad akkor nincs mit ezen izgulnom. :)

(#93504) buci30 válasza matyi19 (#93503) üzenetére


buci30
addikt

Plusz iOS 8 Családi megosztás akkor akit felveszel pl párod akkor ő is leszedheti és használhatja ;)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93505) buci30


buci30
addikt

Még egy nagyon hasznos tweak JB után BioProtect amivel az iPhone-on bármelyik app zárolható és csak a Touch ID-vel nyitható csak ki!
A videon i5s iOS7-et mutat de megvettem és már iOS8-on is megy és iPhone6 is kompatibilis. S mindez 770Ft PayPal-on keresztül…

YouTube

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93506) matyi19 válasza HUTCHDB (#93501) üzenetére


matyi19
őstag

Én több mint egy éve, megvettem az IGO Hu&Ro változatát, ha jól emlékszem 18,99$-volt.
Napokban, letöltöttem a sygic-et (7 napig ingyenes), nekem sokkal jobban tetszik, azért is gondoltam, hogy megvenném.

Ragnar95
Mennyi?
Végül is nekem annyira nem számít, mivel a Free My Apps-al összegyűjtött, pénzem költöm el.
Jelenleg van ~20$-om, remélem dec. 28-ig összejön, még egy 10$-os, és akkor megveszem.

(#93507) Ragnar95 válasza matyi19 (#93506) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most visszanéztem és mégsem volt ennél olcsóbb, ez volt a legalacsonyabb ára, de jelenleg nincs is leárazva, most nézem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93508) HUTCHDB válasza buci30 (#93505) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha már bújod te is a JB alkalmazásokat, akkor ha találnál külső applikáció jelzőhangjának lecserélésre (gmail) megoldást, illetve bluetooth fájlküldésre (korábban a Celeste 2, és az Airblue működött így) akkor jelezd már légyszíves!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93509) matyi19 válasza buci30 (#93504) üzenetére


matyi19
őstag

Az, hogy?
Én ha vásároltam valamit, és "kölcsön adtam" egy barátnak, mindig úgy csináltam, hogy bejelentkeztem a telefonján, az én ID-mal.

(#93507) Ragnar95 Nálam, mint a screenshot-on is láttad, 50%-os kedvezményt ír.

[ Szerkesztve ]

(#93510) buci30 válasza HUTCHDB (#93508) üzenetére


buci30
addikt

Rendbe és ha Te találsz bármit vagy amid van 1 mondatos magyar leírással mire jó azt megoszthatod :)
Vagy itt hátha mást is érdekel vagy privibe mert engem érdekel :) :R :R :R :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93511) HUTCHDB válasza buci30 (#93510) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Néhány nap múlva majd írok egy kis összefoglalót, mert szeretném őket kipróbálni, hogy érnek-e egyáltalán valamit vagy sem, jól működnek-e vagy sem, és akkor megalapozottan ajánlhatok,vagy éppen nem, egy adott tweak-ket. ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93512) buci30 válasza HUTCHDB (#93511) üzenetére


buci30
addikt

:R :C

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93513) buci30 válasza matyi19 (#93509) üzenetére


buci30
addikt

[link]

[link]

Sygic: 50%-os igen most néztem én is az alkalmazáson belül....

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93514) szekra


szekra
őstag

Kérdés: ha van egy meglévő mentésem iCloud-ban illetve ha átnevezem a telefont és iTunes is ugye újnak ismeri fel, akkor ha restore-olom a telefont majd ki fogja dobni azt a lehetőséget, hogy választhatok, hogy az egyik vagy a másik telefon mentését állítsam vissza? Sorry, nehéz volt egy mondatba foglalni. :R

(#93515) Gsx-rr válasza HUTCHDB (#93496) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tudom miként kezel egy Iphone egy pendrive-ot háttértárként!

(#93516) HUTCHDB válasza Gsx-rr (#93515) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a baj, hogy én sem... :DDD
Ahogy olvasgatok, azt látom, hogy leginkább sehogy, vagyis az iStick, az egyetlen ilyen dolog, ami árban erős...
Részben ezért keresnék JB-kelt rendszerhez bluetooth megosztási tweak-ket, mert azzal majdnem, hogy át tudnám hidalni a problémámat.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93517) Ragnar95 válasza Gsx-rr (#93515) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

JB nélkül sehogy és JB-el sem túl rózsás a helyzet, legalábbis iPad + CameraConnectionKit kombóval körülményes volt a dolog és nem tartom valószínűnek, hogy egy gyárilag nem is létező kiegészítővel jobb lenne a helyzet...
HUTCHDB: azt azért jobb, ha tudod, hogy csak FAT32 és HFS+ fájlrendszereket kezel az iOS és a lightning csati elég kis áramerősséget tud csak leadni, ami nem elég minden pendrive-nak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93518) szekra válasza HUTCHDB (#93516) üzenetére


szekra
őstag

Én pl. alternatívaként dropboxot használok ami automatikusan feltölti a képeket amint wifire kapcsolódik, s amint megtelik átmásolom gépre. Kb 1-2 havonta áthúzom őket.

(#93519) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#93517) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De akkor elvileg a korábban linkelt lightning/otg usb kábellel működne? :Y

(#93518) szekra!
Nem jó sajnos, a cél nem ez, mert a napi helyzetben (ami miatt az első felvetésem is íródott) nincs erre lehetőségem, amúgy a dropboxot én is használom. ;)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93520) matyi19 válasza HUTCHDB (#93516) üzenetére


matyi19
őstag

Ha van Wifi, a legjobb a Dropbox szerintem,
Nekem be van kapcsolva a camera upload is, a lightning kábelt csak töltővel használom.

(#93521) hdanit610 válasza madle (#93497) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Speedshopban vettem egy Energizert, ami Apple tanúsítványos, az teljesen hibátlanul működik. Most éppen úgy látom, hogy nincs.

(#93522) agabe válasza buci30 (#93505) üzenetére


agabe
addikt

+1
Ennek alapbol benne kellene lennie a rendszerben mar regota.
Nagyon egyszeruen hasznalhato, es mindent vedeni lehet amit nem akarsz, hogy meg csak veletlenul se tudja mas megnezni.
Ami szinten kiraly, hogy kikapcsolni sem engedi a telot ha ugy van beallitva.
SwipeSelection is nagyon kiraly, sokkal konnyebb vele hosszabb iras kozben visszamenni, kijelolni mint a gyari beepitett modszerrel.
Mostani kedvenceim kozul a kinezetet szolidan valtoztatja a Cylinder ami kb ugyanaz mint a Barrel csak free.
Batterylife erdekes infokat ad, ReachAll jo lenne, de meg nem az igazi 5S-en, es sima 6-osra ajanlom az sbflip-et is amivel a kijelzo elforgatasakor a tajolas ugyanugy valtozik mint a 6plusznal. 5S-en meg ez sem mukodik jo aranyokkal...talan kesobb.
Azt vettem eszre, hogy BioProtect-et kicsit akadajozta vagy a ReachAll, vagy az sbflip, de miutan egyik sem mukodott meg jol azokat konnyen elengedtem.
Nagyon nem mindegy miket telepitunk egymasra, mert bizony ha beleszolnak ugyanabba a rendszerbe akkor nem fognak hibatlanul mukodni.

(#93523) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#93519) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iFile-al talán, de nem biztos, hiszen gyárilag nem létezik ilyen kiegészítő iPhone-hoz.
iPad + CameraConnectionKit kombóval ment a dolog JB után, de a fájlrendszer korlátozás + a gyenge áramerősség miatt elég korlátozottan volt csak használható és a lightning csati csak rontott a helyzeten.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93524) zolee1988 válasza matyi19 (#93506) üzenetére


zolee1988
tag

Ez a freemyapps működik magyar apple id-vel? Korábban néztem hasonlókat, de csak USA id-vel működtek.

(#93525) matyi19 válasza zolee1988 (#93524) üzenetére


matyi19
őstag

Csak usa ID-vel tudod beváltani a pénzt...
De mi azzal a gond?
Két perc és megvan az USA ID.

(#93526) erdoke válasza HUTCHDB (#93496) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg egy Kingston MobileLite Wireless G2?

A legjobb aláírás a héten

(#93527) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

Régi zenéimet gépről,hogyan tudom legegyszerűbben áttenni a telefonra?

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#93528) rayoliviero válasza erdoke (#93526) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hasonló cuccot lehetett Zodiáktól 5000-ért venni Debrecenben, prototípus volt. Memóriakártyát és pendrive-ot is rá lehet dugni és wifin hozzáférni. Ilyen kellene HUTCH-nak.

[ Szerkesztve ]

(#93529) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#93523) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a baj, hogy nem tudom kipróbálni sem normálisan, mert ez az átalakító kábel sincs itt a sarki elektronikai boltban, hogy beszaladok, aztán teszek egy próbát.
A kábel, plusz az iFile program összesen már közel 5e, amit nem nagyon dobnék ki, ha nem muszáj.

(#93526) erdoke!
Mindjárt utána nézek!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93530) HUTCHDB válasza erdoke (#93526) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Maga a funkcionalitása nagyon jó több dolog egyben, viszont a mobilitása a mérete miatt nekem már határeset. olyan, mintha két telefont hordoznék magammal...
Köszi a tippet, de ez sajna nem nyerte el a tetszésemet, pedig a powerbank része is hasznos.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93531) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#93529) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iFile-nak van próbaverziója, a kábelt pedig PayPallal fizesd és akkor visszakérheted a pénzed, ha baj van, de én a helyedben nem ugranék bele a dologba, mert még ha működik is, akkor sem lesz túl nagy élmény a használata.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93532) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#93531) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, én is így gondolom.
Nyilván itt az androidos könnyű használat után fáj a fogam, és tudom, hogy hogyan lehetne ezt egyszerűen megoldani...de nem adom fel, most gőzerővel keresem a bluetooth megosztásra lehetőséget a JB-s tweak között, már azzal is sokkal előrébb lennék.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93533) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Valaki segítsen! Ma megpróbáltuk a kollégákkal beállítani, hogy iMessage-en keresztül tudjunk kommunikálni (mindenki másnak i5C-je van 8.1-el). Contacts-ban van olyan, hogy meg tudják adni, hogy iPhone-ja van-e az adott számnak, vagy sem. Na nekem nincs ilyen opció, és ha küldenek elvileg iMessage-et, azt sms-ként kapok meg. Mit csinálok rosszul?

(#93534) Ragnar95 válasza HUTCHDB (#93532) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

El kell, hogy szomorítsalak, arra sem valószínű, hogy találsz normális megoldást, legalábbis régebben tuti nem volt, de azért sok sikert hozzá :D
A felhőszolgáltatások elterjedtségét nézve nem igazán van ma már értelme a BT fájlküldésnek, így nem is nagyon próbálkoznak ilyen jellegű tweakekkel egy ideje.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93535) Ragnar95 válasza Yiggdrasil (#93533) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az teljesen mindegy, hogy iPhone-ként szerepel-e a szám a kontaktokban.
Beállítások>Üzenetek>iMessage alatt aktiválva van a szolgáltatás? Szerepel a telefonszámod, mint elérhetőség ott vagy csak az email cím?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93536) HUTCHDB válasza Ragnar95 (#93534) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb 1 het alatt 1-2 gb adatot kellene neha megosztamon olyan helyen, ahol nincs wifi.
Milyen net dijcsomagot vegyek, hogy ezt a mennyiseget felhobe tegyem? :)
De szerintem nem is nagyon van ekkora adatmennyisegre elofizetes...
No mindegy, probalkozgatom, keresem a megoldast. Minden esetre koszonom a segitseget!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93537) rayoliviero válasza Yiggdrasil (#93533) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nálam egyszer magától meghülyült az iMessage nem akart működni, restore segített csak új iPhone-ként beálítva.

(#93538) Yiggdrasil válasza Ragnar95 (#93535) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Aktív, és a számom is be lett írva. Eddig úgy teszteltük, hogy próbáltak a többiek nekem küldeni, de smsként jött át.

(#93539) Ragnar95 válasza Yiggdrasil (#93538) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kapcsold ki-be az iMessage-et, ha ez nem segít, akkor network reset.
Esetleg ha semmi nem válik be, akkor próbálják meg a mail címedre küldeni, úgy átmegy-e.
Amúgy amikor elküldik, kéken mutatja a telefonszámodat vagy egyből zöld náluk?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93540) br4adam válasza Yiggdrasil (#93533) üzenetére


br4adam
aktív tag

Dátum/időzóna jól be van állítva a telefonodon?

(#93541) Ákinard válasza pr0bi (#93407) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Azok a pöttyök nem a járatok, hanem a megállók helyei, így nem mozognak. A mobil alkalmazáson nincs olyan, hogy pöttykénr mozognak a járatok.

Arra jó, hogy rákattintasz az adott megálló pöttyére, akkor felül bejön a neve, és arra ismét kattintva kiîrja mikor jön legközelebb járat. Ha valamelyiket azon belül is kibálasztod, a vonalcsíkon megnézheted hol jár épp az adott jármű, de csak akkor, ha van már rá bejelentkezve jármű. (Elindult már a végallomásról. )

(#93542) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kicsit le vagyok maradva ezzel a gariztatás szolgáltatós változásról...

Akkor most hogy is van, ha van egy szolgáltatós telefonom, amin lecsekkolva az apple oldalán van még gari, minden papír nélkül legariztathatom olyan helyeken ahol a függetleneket is le lehet?

(#93543) Asbee válasza B-L-A-C-K (#93542) üzenetére


Asbee
veterán

T-mobileost azt igen. Nekem tegnap vitte be ismerős az i6-ot, iCentre Allee-ba. Egyébként ott azt mondták, hogy Andrássy útra viszik át. Ott nem iStyle szerviz van? Vagy valami közös?

[ Szerkesztve ]

(#93544) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Úgy néz ki, hogy a héten megjelenhet a 8.1.1. A beta 1-et már nem írja alá az Apple. :K

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#93545) B-L-A-C-K válasza Asbee (#93543) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak azért kérdezem mert vettem egy 5S-t aminek mindene megvan kivéve a gari papírt, de még garis lenne, így ha úgy adódik tudnám e gariztatni papír nélkül ugyan úgy mint a független készülékeket...

(#93546) Asbee válasza B-L-A-C-K (#93545) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem nem kellett számlát küldenem.

(#93547) Kommy válasza szekfizsolt (#93544) üzenetére


Kommy
veterán

Nem nagyon értem azt a cikket, mivel a fejlesztői oldalon fenn van a beta 1 így muszáj aláírnia az Apple-nek, persze csak a fejlesztőknek.

(#93548) szekfizsolt válasza Kommy (#93547) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Én meg mióta megjelent ezt használom. Furcsa nekem is kicsit a cikk, de gondoltam ha így van, megosztom veletek... Remélem ha más nem is, legalább annyi igaz, hogy a héten jön a "nem beta" 8.1.1 :K
Már csak azért is érdekes, mert mintha azt olvastam volna, mikor feltettem, hogy 2015. januárig használható a beta 1. Nem nagyon tudok olyanról, hogy fejlesztőknek nem írja alá a fő szoftver megjelenése előtt a beta-t... :F

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#93549) _Csaba_ válasza B-L-A-C-K (#93545) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Tudod, amíg bekapcsol a készülék. Ha már nem kapcsol be akkor kell papír is hozzá. (iStyle-ban ezt mondták).

(#93550) Kommy válasza szekfizsolt (#93548) üzenetére


Kommy
veterán

Nem is azért írtam, csak kicsit furcsa, de reménykedjünk benne, hogy igaz mivel rengeteg gondot megold. Pl.: Safari oldal újratöltések, sokkal kevesebb van mint ezelőtt. Például 8 alatt ha megnyitottam egy videót másik oldalon akkor az összes oldal újratöltődött, most viszont akár másik tabon lehet futtatni is a videót, akár csak hallgatni mi megy rajta, mert eddig ha átmentem másik tabra a videóról akkor leállt a lejátszás, most megy szépen.

Míg nem raktam fel a 8.1.1 beta 1 -et az iPad 2-re addig azon gondolkodtam, hogy eladom és veszek egy újabbat, viszont mióta rajta van, biztos vagyok benne, hogy nincs szükségem rá, amire használom arra az iPad 2 is tökéletes.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.