Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) hdanit610 válasza bajusz15 (#93748) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Igen, ez akksigond lesz, nálam anno ugyanezt csinálta a "frissen" vásárolt használt 4S-em. :) Kicseréltettem és azóta minden oké vele (családban maradt, miután a fél telót kicseréltettem: kijelző, bekapcs gomb, akksi).

(#93752) Ragnar95 válasza Wiz Khalifa (#93749) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A gyári Fotók appot nem tudod, de 3rd party appot le tudsz jelszavazni és abban tárolni a fotókat.
Itt van egy például, ami képes erre, de próbálni nem próbáltam, mert amit én használok, az már nincs fent az AppStore-ban sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#93753) Tejföl


Tejföl
tag

Sziasztok,
Ma ismét bepróbálkoztam az applenél hátha tudnak segíteni a talált iphone ügyében, de sajnos csak azt a választ kaptam hogy az adott személy adatait nem adhatják ki, még az email címét sem, mindezt biztonsági okokból. Ez persze érthető, de azért megkérdeztem hogy esetleg, ha ki nem is adják az adatokat, akkor mégis erre a mail címrenem tudnának őkegy emailt írni? És bizony a válasz szintén nemleges volt. Érdekes.
Vigyázzatok a telefonotokra, mert az Apple úgysem sem segít!

(#93754) kali válasza Tejföl (#93753) üzenetére


kali
legenda

szia,

érdekes ezt hallani, akkor legalább egy dolog van, ami magyarországon jobban működik, mint angliában.

Gicz; itt válaszoltam; link

(#93755) Tibee86 válasza HUTCHDB (#93741) üzenetére


Tibee86
veterán

5 perc Angry Birds Transformers és eldobod olyan forró lesz (5S legalábbis tuti). :D

(#93756) buci30


buci30
addikt

Ki tudja mi a különbség facetime viber skype faceebuk?
Mindegyiken lehet videó beszélgetést? Ha igen mi alapján döntőtők hol több az ismeros?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93757) Wiz Khalifa válasza Ragnar95 (#93752) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszi most töltöm le. Hátha ez jó lesz. :)

Smoke some weed nigga!

(#93758) Zjunior válasza buci30 (#93756) üzenetére


Zjunior
veterán

Az ikonok;]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#93759) B-L-A-C-K válasza buci30 (#93756) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Néha elgondolkodok hogy az ehhez hasonló kérdéseket poénból teszed fel, vagy halál komolyan....

(#93760) Ringloszilva válasza kali (#93740) üzenetére


Ringloszilva
tag

Nagy tévedésben vagy kis barátom. A Facebookos beírás az nem trollkodás volt. Hanem célzás neked, hogy b@szhatod a 4G hálózatod, ha sok alkalmazás eleve fosul van megírva és ott dobol az ember az ujjaival, mire történik valami. Lehet wifi is, bármi. Sajnos az iOS kezd a WP szintjére sűllyedni. És céloztam a kérdezőnek is, hogy jó lenne, ha használná a guglit, mert még én -aki itt mindenki szerint hülye vagyok- is tudom, hogy hogyan kell sebességet mérni és már unalmas a "milyen tokot vegyek, hány fóliát nyaljak a telómra nincs térerő az ájfónszámára vett atombunkerben" téma. De se te, se ő nem vették a lapot.
Az meg, hogy moderátori segítséggel állítottak le, az azért volt, mert a hozzád hasonló "jajj a cúna báci josszat monydott asz ájfón djáááágaszááágomja" típusú emberek bepanaszoltak amiért leírtam mi a nagy harci helyzet a djágaszággal. Bár érdekes módon már látom kezd ébredezni a nép, mert a saját topicjában az ájfónoknak is egyre gyakrabban látok elégedettlenkedést. Már eleve az mindent elmond a parasztvakításról, hogy a nagy ámerikánosz terméken 3 mm-es betűkkel ott van, hogy médin csájná. Nevetséges. Értem én, hogy neked ez a világ első csodája, de nekem nem és nem is tudnak engem becsapni a marketingfogásokkal. Azt meg rád hagyom, hogy szerinted, ahol nincsen HÁLÓZATI KAPCSOLAT SEM vagyis telefonálni sem lehet és nem csak nálam, hanem mellettem még két ember "halló, halló recseg, nem hallak" dumával hőbörög, ott majd te LTE hálózaton szörfözöl a való világ lakóinak adatlapján. Ne legyél már közröhely tárgya. Ne azon lovagolj, hogy a 3G nem egyenlő a 4G-vel, felfogtam. Arra adj magyarázatot, hogy miért nem lehet telefonálni se sok helyen 3 hónapos simkártyával és több telefonnal. Mind rossz? Mert így ezzel a hozzáállással, amit te képviselsz, így azt kell értelmeznem, hogy eztán senki nem fog telefonálni, csak kizárólag az, akinek LTE képes telefonja van. Tán még az is követelmény, hogy ájfónja legyen, de legalább 7-es ájfón, ami ugye még meg se jelent, de itt már lehet kérdezősködni, hogy mikóó jelenik mándt meg? Melyiket vegyem? A hetest, vagy várjak a nyócasra?? Kabaré vagy barátom komolyan.Nem lehet azt megtenni, hogy csak 4G telefonon lehessen telefonálni meg netezni, abból nagyobb botrány lenne mint a netadóból.

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#93761) buci30 válasza B-L-A-C-K (#93759) üzenetére


buci30
addikt

:DD
Ez komoly volt :D :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#93762) galaxys80


galaxys80
veterán

Vodásoknál minden rendben van?
Ma reggelre az fogadott, hogy képtelen vagyok telefonálni. Állandóan hálózatot keres, majd beugrik 1-2 pötty térerő és megint kezdi.
Resetet nyomtam és utána meg kiírta, hogy sikeresen frissült a telefonom, de aktiválásra van szükség.
iCloud fiókommal újra kellett bejelentkezni.
Ettől függetlenül továbbra sem jó a térerő.

Most megint magától aktiválást kért. De most meg el sem fogadja az apple id-m. :W

[ Szerkesztve ]

(#93763) galaxys80 válasza galaxys80 (#93762) üzenetére


galaxys80
veterán

Újabb restart és most elfogadta.
De továbbra is max 1-es térerő van, vagy keresés.
Mi az isten ez?

(#93764) Gicz válasza Ringloszilva (#93760) üzenetére


Gicz
addikt

Picit szükszéged lenne mobilos továbbképzésre mielőtt leüvöltesz valakit. Simán elképzelhető ugyanis hogy van olyan hely ahol nincs a GSM lefedettség a toppon, ergo szakadozva, vagy egyáltalán nem is tudsz telefonálni, viszont mérsz 10Mbitet LTE-n. Főleg kis lakottságú falvakban ahol most kapcsoltak LTE800-at.

(#93765) Tibee86 válasza Ringloszilva (#93760) üzenetére


Tibee86
veterán

Azért pihentél, mert folyton személyeskedsz, remélhetőleg most is fogsz.

(#93766) galaxys80 válasza galaxys80 (#93762) üzenetére


galaxys80
veterán

Senkinek nincsen ötlete? Nem tudom per pillanat használni a telefonom.

(#93767) Ringloszilva válasza Gicz (#93764) üzenetére


Ringloszilva
tag

És ezt mennyire fogja tolerálni marinéni az Alcatel telefonjával, amit az 5kg-os mosóporhoz kapott ajándékba? Szóval értem azt, hogy fizikailag ez így van, de életszerűtlen, amiből nagy balhé lesz ha nem állítják vissza a rencert :). Lényegében erre akartam utalni, csak hát mindig kell a magyarázó lábjegyzet :).

(#93762) galaxys80
Kapcsold az ötödik sebessééééget :D. Tedd LTE-re és akkor minden rendben lesz :D.

[ Szerkesztve ]

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#93768) galaxys80 válasza Ringloszilva (#93767) üzenetére


galaxys80
veterán

Rettentő vicces gyerek vagy. :W

(#93769) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést, most nem olvastam vissza, nem volt rá időm.

Megvan a Sygic GPS applikációja, egyenlőre csak a free változata. Kérdéseim ezzel kapcsolatban a következők lennének:

1. Ha lejár a 7 napos Prémium időszak, akkor miben korlátozzák az applikációt?
2. Maga az app tartalma mikor frissül?
3. Valakinek megvan a HUD kiegészítő funkció? Megéri a 10 EUR-t? Mivel jobb, mint ha magát a telót nézném és nem a kivetített képet a szélvédőm?

Köszi a segítséget, üdv:
A

(#93770) Zjunior válasza Ringloszilva (#93760) üzenetére


Zjunior
veterán

Ezt most komolyan írtad?
Mert ha igen, nagyon nagy baj van nálad!:D

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#93771) Gicz válasza Ringloszilva (#93767) üzenetére


Gicz
addikt

marinénit eddig sem érdekelte a 3g, 4g, ők általában vezetékesen beszélgetnek a nyugdíjas csomaggal a szomszéd faluba.

"ha nem állítják vissza a rendszert" - mármint mit kéne visszaállítaniuk :F

(#93772) Edi77 válasza Ringloszilva (#93767) üzenetére


Edi77
őstag

Szerintem, ha nem tudsz segíteni valakinek, csak beszólni, maradj csöndben légyszíves

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#93773) galaxys80


galaxys80
veterán

Most meg 10 percenként aktiváltatja az iPhone-om.
Komolyan mondom mindjárt kivágom a francba.

(#93774) galaxys80


galaxys80
veterán

Na jól van.Nekem ebből elég is volt.
Állandóan aktiválást kér. Minden másodikat fogadja el. Képtelen vagyok telefonálni. Ma meg még a szervizbe sem tudok elmenni. Itt maradtam telefon nélkül.
Így hosszú androidos pályafutásom alatt egyszer sem jártam.
Ha kiderül, hogy nem a Vodafone, hanem az Iphone ebben a hibás,akkor megy a háztól az tuti.

(#93775) Noxy válasza galaxys80 (#93766) üzenetére


Noxy
veterán

Vodafone üfszolg..

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93776) galaxys80 válasza Noxy (#93775) üzenetére


galaxys80
veterán

Kösz. És mivel hívjam fel?
Bár miért akarná állandóan a telefon újra és újra aktiváltatni magát a Voda miatt?

[ Szerkesztve ]

(#93778) Noxy válasza anytime (#93769) üzenetére


Noxy
veterán

Nem lessz hang alapú navi. Magyarul elnémul, meg pár apróság de erre már nem emlékszek. Ha meg veszed akkor ezt törölni kell, és ujra leszedni a fizetőset, amit most sztm nagyon elrontottak a régi verzióhoz képest. Beállítás közben folyamatosan ki lépkedett, nincs fotó alapú keresés, nincs koordináta alapú keresés, nincs beépített zene lejátszó, magyar TTS hang használhatatlan.
Frissítés csak jövőre várható.
A HUD meg egy paraszt vakítás.
Rásüt a nap a szélvédőre semmit sem fogsz látni. Nyáron megfőződ a napon a telót.
Akkor még ott van a rögzítés, meg a töltés problémája is. Ja, egy sötét garázsban állás közben jól mutat, mint ahogy a marketing képen is látszik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93779) StLui válasza Ringloszilva (#93777) üzenetére


StLui
veterán

Nem vezényelt, megkért. Kulturált írásbeli kommunikációra képtelen vagy úgy tűnik egyelőre, hozzáteszem, ezzel nem vagy egyedül a fórumok világában. Azt meg csak remélni merem, hogy a hozzád hasonlók nem így kommunikálnak a való világban.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#93780) Noxy válasza galaxys80 (#93776) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom, de tőled csak állandó paranormális problémákról olvasok.
Más nincs csak folyamatos problémák, mintha te ezeket direkt keresnéd, vagy teszel róla, hogy legyen.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93781) Kicsirics77 válasza Ringloszilva (#93777) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szerintem majd vezénylek én...
Nekem van is rá jogosultságom.
De tény,hogy képtelen vagy normális kommunikációra.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#93782) Noxy válasza galaxys80 (#93776) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom, de tőled csak állandóan paranormális problémákról olvasok.
Más nincs csak folyamatos problémák, mintha te ezeket direkt keresnéd, vagy teszel róla, hogy legyen.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93783) Tanbá-apó


Tanbá-apó
tag

Megjelent a VainGlory ;) kiváncsi leszek! ;)

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#93784) galaxys80 válasza Noxy (#93782) üzenetére


galaxys80
veterán

Na elmész te a francba. Mit gondolsz te arra van nekem időm,hogy problémákat gyártsak magamnak?
Ha nem tudsz segíteni akkor inkább ne dumálj.

(#93785) kchris78 válasza kali (#93721) üzenetére


kchris78
veterán

Lefedettséghez: Simán lehet hogy van ahol LTE800 van, de telefonálni nem lehet mert VoLTE itthon még nem működik tudtommal egy szolgáltatónál sem, és a 800 ha nem sokkal is de jobban terjed mint a 900MHz. Arról nem beszélve hogy manapság még az LTE képes telefon nem az átlag nemhogy a 800/2600MHz-et tudó fajta... Ringloszilvával meg kicsit elbeszéltek egymás mellett mert te a 3G/4Gn lovagolsz, Ringloszilva meg azon hogy vidéken igenis sok hely van ahol NINCS térerő. SEMMI. És ebben sajnos igaza van. Gyalogtúrázni szoktál vidéken? Mert ha nem, akkor sok helyen lehet találkozni azzal hogy volt térerő nincs térerő. Az hogy autóval elgurul az ember erre arra, és közben van akár LTE1800is, az nem bizonyíték semmire. Ha szakértő vagy akkor nyilván Te is tudod hogy hálózatfejlesztéskor nem egy kategóriába esik egy főútnak a lefedettsége egy félreeső zsákfalu (én Somogyban találkoztam ilyennel...) lefedésével... De hasonlóan király az Északi-középhegység is, igaz ott egyszerűbb térerőt fogni ha kimászik egy magasabban lévő pontra egy "völgyből".

(#93786) rayoliviero válasza galaxys80 (#93784) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azért lueszt ne kívánj senkinek.

(#93787) Tibee86 válasza galaxys80 (#93774) üzenetére


Tibee86
veterán

Meg tudlak érteni, hasonlóan
járnék el, ha ezt csinálná.

Gazsi00: a "francba" össze lehet szedni?

[ Szerkesztve ]

(#93788) Noxy válasza galaxys80 (#93784) üzenetére


Noxy
veterán

Te ugy gondolod hogy ez a fórum egyben a Voda üf szolgálata is? De ha az is lenne, akkor is azt mondanák, hogy vidd be a telefont, mert a hálózati problémákat nem lehet így meg oldani. SIM csere, próba egy másik telefonal, ect..
Amit meglehetett, azt meg már meg csináltad.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93789) Gicz válasza kchris78 (#93785) üzenetére


Gicz
addikt

"Gyalogtúrázni szoktál vidéken?"

Miért lenne érdeke egy szolgáltatónak, hogy olyan helyen nyújtson lefedettséget évente százezres-milliós költségeken, mert arra megy havonta 10 gyalogtúrázó, amiből 1 akar 1 percet telefonálni? :)

Mit mondanál akkor ha azt mondanák, h OK, legyen, cserébe 50%-al növeljük minden szolgáltatás árát, mert az iylen helyek lefedése sokkal költségesebb mint lakott területeké.

" igaz ott egyszerűbb térerőt fogni ha kimászik egy magasabban lévő pontra egy "völgyből"."
A hullámterjedés sajnos ilyen gonosz dolog, nem megy be a völgyekbe. Hatalmas szopó hegyek között hálózatot tervezni egyébként :))

[ Szerkesztve ]

(#93790) anytime válasza Noxy (#93778) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Köszönöm válaszod, akkor marad a nem fizetős verzió és kész.
A HUD-ot én is így éreztem, a technikai problémákról meg nem is beszélve :)

Üdv:
A

(#93791) Gsx-rr válasza Noxy (#93788) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sosem értettem ,ezt a sim cserét!

látnotok kellene a 3 éves sim kártyámat amit én vágtam ki ollóval Nano-ra! :)

kb 0,5 mm-el kissebb szélességében és nem is nagyon egyenes ,mégis tökéletesen működik! :)

Amúgy valakinél megy az LTE Vodafone-on?

A belvárosban se volt nekem. Gyanítom frissítés fog kelleni hozzá.
Előfizetésem ,céges üzleti!

(#93792) kchris78 válasza Gicz (#93789) üzenetére


kchris78
veterán

De akkor meg ne rajzoljanak full lefedettséget jelző térképeket, felfele kerekítve a modellező szoftverek eredményeit... Meg ne példálózzanak a 99%-os területi lefedettséggel ami nyilvánvalóan nem felel meg a valóságnak:URL Ebben soksok fehér pöttynek kellene lennie, legalább a dimbes-dombos vidéken.

Persze hogy nem érdeke de ha ez a fajta hatékonyság lenne az elsődleges cél akkor fedjék le a városokat meg az autópályákat LTE-vel a többi le van bszva... Érdeke elsősorban az lehet hogy (nyilván tudom hogy a GSM hálózat nem erre való..) ha túrázás közben valami történik lehessen segítséget kérni. De vannak egész falvak is lefedetlenül, mindenféle tisztító meg léböjt táborokat szerveznek ilyen helyekre, ha akrja sem nagyon van netje/elérhetősége az embernek :D .

Persze kérdés milyen nyereségű antennákkal kell rendelkezni egy telefonnak, erre vonatkozóan nem nagyon vannak információk hogy milyen telefon mennyire jó ebből a szempontból, pedig érdekes lenne :), a SAR értékeket kötelezővé tették de az más.

(#93793) Noxy válasza Gsx-rr (#93791) üzenetére


Noxy
veterán

Most ha bemész ilyen problémával ezzel kezdik, mert ez a leg1xübb. Ezután jön a többi, ha igy sem jó.
Amúgy én is magam vágom ollóval nano SIM-re, és eddig minden 1 hibátlanul müxik. ( Az elrontottakat, meg hálózati hibára hivatkozva cseréltetem.) :)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93794) Kbali válasza kchris78 (#93792) üzenetére


Kbali
nagyúr

A belinkelt térkép apróbetűjét is olvastad ugye? "Az egyesített definiciók* szerint megadott szolgáltatási területre vonatkoztatva az esetek 80%-ában a GPRS-alapú mobilinternet szolgáltatással elérhető sebesség
legalább 0,03 Mbps (letöltés), illetve 0,008 Mbps (feltöltés). A megadott területen a mobil internet szolgáltatás kültérben és bizonyos esetekben ezen területen belül az épületekben is igénybe vehető.
*A „Mobil Internet Fórum MATRIX tervezet V14” (2008.12.11.) dokumentumban rögzített, a mobil szolgáltatók
által elfogadott definíció."

Másrészt a lefedettséget tipikusan lakosságra vetítve adják meg a plakátokon (lásd, Voda 98%) - azaz a lakosság 98%-a él olyan területen, ahol a kültéri lefedettség elérhető.

(#93795) Kbali válasza Kbali (#93794) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#93796) _Csaba_ válasza Kbali (#93795) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Apró pénz nekik.. :D

(#93797) kchris78 válasza Kbali (#93794) üzenetére


kchris78
veterán

yepp ezért nem a vodát hoztam fel mert ott az a 98.4 az lakosság, ott volt. Ez a tervezet amit ír 3-5 perc időrszánással nem található de a nevéből következően az internetre vonatkozik. Laikus (és nem jogász) hozzáállással ez a T-s 99% területre vonatkozik. Régebbről rémlik nekem egy T-s lefedettség GSM-re ami sokkal jobban hasonlított a _valós_ lefedettséghez.. Persze az nem nézett ki ennyire jól, és amíg ki nem mozdul az ember addig észre sem veszi hogy van difi. Ezekhez a térképekhez olyan dumát szoktak még rakni hogy szigorúan kültér, 2W készülék.. (sötétebb szürke beltér)

[ Szerkesztve ]

(#93798) Gicz válasza kchris78 (#93792) üzenetére


Gicz
addikt

aki tisztító meg léböjt táborokba jár, az inkább örül neki h nem éri "sugárzás" szóval ez inkább feature mint bug ebből a szempontból :D

Mellesleg a lefedettséget az nmhh méri, autóval az utakon, a többi az következtetés és szimuláció eredménye.
A túrázók általában erdőkben túráznak, márpedig az erdő egy nagyon nagy csillapítással rendelkezik, erre csak rátesz, ha még dimbes-dombos is. Sajnos ez az elvárás amit támasztasz, teljesen irreális. :(

Előbb lesz ott LTE800 mint GSM, mert alacsonyabb freki picit jobban terjed 800vs900, plusz az LTE moduláció gyengébb jelszintek esetén is hatékonyabb. GSM-nél -108dbm-el nem tudsz telefonálni, LTE -108 RSRP-vel meg még mérhetsz 5-10Mbitet.

(#93799) legiaap válasza Tanbá-apó (#93783) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na töltöm is le. Köszi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#93800) #43301120


#43301120
törölt tag

Sziasztok! Az iTunesbol a keszulekre szinkronizalt kepeket nem akarja biztosagimenteskent felrakni a felhobe. Csak azokat a kepeket rakja fel, amiket a kameraval keszitettem. Van megoldas arra, hogy az osszes kepet felrakja a felhobe?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.