Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) CharlieDrop válasza B-L-A-C-K (#93099) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:O :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#93102) B-L-A-C-K válasza TigerCat (#93100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha működik és nem zavar akkor én nem cseréltetném. Amúgy Őt ajánlom.

(#93103) kali válasza TigerCat (#93100) üzenetére


kali
legenda

hátha; link

(#93104) HUTCHDB válasza kali (#93103) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez viszont egy nagyon korrekt hozzáállás! :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93105) FET-MEN válasza kali (#93103) üzenetére


FET-MEN
veterán

home gombot írt :)

Iphone 7

(#93106) kali válasza FET-MEN (#93105) üzenetére


kali
legenda

valóban, valamiért félreolvastam, vagy rosszra gondoltam...
arra nincs, csak főkapcsolóra meg akkumulátorra van csereprogram i5 esetén.

(#93107) TigerCat válasza B-L-A-C-K (#93102) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet!
Az a nagy probléma, hogy veszprémi vagyok és nem tudom nélkülözni napokig, szóval itt kellene keresnem valakit. Amúgy ha szétszedik, az nem árt a készüléknek? Összerakás után olyan lesz, mint volt? Pár hónapig még megtartanám...

kali:
Home gomb, amúgy nem vagyok jogosult és gondom sincs vele. Valójában az egész telefon hibátlan, karcmentes, sosem ejtettem le és kizárólag tokban tartva használtam, csak ez fura kicsit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#93108) bull84ghia válasza CharlieDrop (#93098) üzenetére


bull84ghia
őstag

https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+4S+Headphone+Jack+Cable+Replacement/7281

Nem drága a csere akit Black ajánlott ő megbízható.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#93109) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A find my iphone csak úgy működik, ha a helymeghatározás alapból be van kapcsolva? Miért nem tudja magától bekapcsolni? Mert próbáltam és azt írta, hogy a készülék offline.

(#93110) TheMarci válasza rayoliviero (#93109) üzenetére


TheMarci
addikt

Egyik program sem tudja magának bekapcsolni a gps-t, wifit, stb..

Do You Dream?

(#93111) CharlieDrop válasza bull84ghia (#93108) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszönöm szépen
és ez egy olyan dolog, ami egyik pillanatról a másikra bekakil?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#93112) kali válasza rayoliviero (#93109) üzenetére


kali
legenda

igen, de nem probléma, mert ha nyugiban van a helymeghatározás, akkor nem pörgeti a rendszert, nem meríti feleslegesen az akkumulátort, csak akkor aktív, ha épp konkrétan hozzányúl valamelyik alkalmazás/folyamat.

(#93113) HUTCHDB válasza kali (#93112) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

de így hogyan találom meg?
nem az a lényeg, hogy ha eltűnik, vagy ellopják, tudjam, hogy hol van?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93114) rayoliviero válasza HUTCHDB (#93113) üzenetére


rayoliviero
veterán

+1

(#93115) Gergőke88 válasza HUTCHDB (#93113) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kivulrol ilyenkor keres erkezik a telefonra, es hasznalni fogja a GPS-t.

(#93116) kali válasza HUTCHDB (#93113) üzenetére


kali
legenda

a helymeghatározás készenlétben van, távolról érkezik egy kérés, amire az válaszol, elküldi a megfelelő adatokat, majd visszamegy készenlétbe, ha már nincs rá szükség.

(#93117) B-L-A-C-K válasza HUTCHDB (#93113) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnos ha nincs wifi vagy 3G b@szhatod mert nem tudsz rákeresni, és ha ellopják azaz első a rutinosabbaknak hogy kikapcsolják, onnantól már meg keresheted. Szerintem az lenne normális hogy kikapcsoláshoz is kérné a jelkódot, illetve a kereséshez elég lenne GPS, azaz nem kellene wifi/3G kapocslat.

(#93107) TigerCat: Ugyan olyan lesz ha szétszedik utána, persze ha olyanhoz viszed aki sose cserélt gombot eltudja b@szni...

[ Szerkesztve ]

(#93118) HUTCHDB válasza kali (#93116) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ez ok., de akkor Gazsi00 kolléga hogy nem látja?

(#93117) B-L-A-C-K!
a JB emiatt is kellene nekem, mert úgy tudom, hogy erre a kikapcsolásra is nyújt valamely tweak megoldást.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93119) kali válasza HUTCHDB (#93118) üzenetére


kali
legenda

több helyen is engedélyezni kell - nem elég bekapcsolni a helymeghatározást, az iphone keresése opciót is engedélyezni kell -, talán nem mindenhol történt meg, vagy nincs (adat)kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#93120) rayoliviero válasza kali (#93119) üzenetére


rayoliviero
veterán

iPhone keresése be volt kapcsolva, wifi is ment. A helymeghatározás egyedül nem volt bekapcsolva, mert pont azt akartam kipróbálni, hogy magától be tudja-e kapcsolni. De akkor nem... Úgy lett volna jó ez a funkció, ha magától be tud távolról is kapcsolni bármit, ami szükséges a működéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#93121) Noxy válasza HUTCHDB (#93118) üzenetére


Noxy
veterán

Én ezt meg vettem, használnám is, de egyenlőre még nem komp...s az iOS 8-l. iCaughtU Pro
Na ha ez fent van, lehet nyomkodni a kikapcs.. gombot.
Remek képeket készít akció közben a tolvajról, bekapcsolja a 3G-t küldi a mailt koordinátákkal, sms-t, stb..

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93122) HUTCHDB válasza kali (#93119) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én úgy tartom logikusnak, ahogy B-L-A-C-K kollega írta a 93117 hsz-ben, vagyis a telefon neten (legyen ez mobilnet, vagy wifi) kap egy utasítást, hogy adjon jelet (gps-bekapcsolásal).
Magyarul cseszhetjük, ha nincs net, mert az életben nem lesz meg.
Mondjuk holnap ki fogom próbálni, hogy ez hogyan is működik "élesben".

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93123) Noxy válasza HUTCHDB (#93122) üzenetére


Noxy
veterán

Mi a baj a GPS-l? Miért akarja mindenki kikapcsolni? :U
Már írták hogy csak akkor megy, amikor a programnak szűksége van rá.
Amúgy meg kussban van, 0 fogyasztással.
A nincs netről meg feletted írtam.
Persze a SIM-t is ki lehet lökni de azért nem olyan egyszerű, mint kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93124) HUTCHDB válasza Noxy (#93123) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A gps kikapcsolast nem en hoztam fel...
De nem is ez a lenyeg, hanem az, hogy a vegso megoldas csak az lehetne, ha tenyleg nem lehetne kikapcsolni a telefont, es en spec meg a statusbart sem engednem lehuzni...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93125) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#93124) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jah es az also kezelogombokat is fel lehet huzni lezart kepernyonel, ahol jb-nel en pl kirakom a mobilnet kapcsolot, es a wifi kapcsolot is, igy mar ki is lehet kapcsolni minden net eleresi lehetoseget.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93126) kali válasza rayoliviero (#93120) üzenetére


kali
legenda

android alatt én is úgy szoktam meg korábban, be és ki is kapcsolta a gps-t - bár ez a telefon típusának a függvénye is volt, a gyengébbeknél sokszor csak a bekapcsolás megy, kikapcsolni már nem tudja -, cserébe ios alatt jobban megoldva a készenléti állapot, és ez nem csak a gps, hanem a wifi tekintetében is igaz.
mind a két módozatnak van előnye és hátránya is, mindegyiket elfogadom és használom.

HUTCHDB; más rendszer alatt is bekéri a helymeghatározás a netes rásegítést, anélkül elég problémás, ha csak hosszas intervallum letelte után fog pozíciót az eszköz, már fog egyáltalán, mert épületben simán akadályokba ütközhet mobilinternetes/wifi rásegítés nélkül.
azt a funkciót kapcsold ki, hogy lezárt képernyőnél is megjeleníthető legyen a vezérlő; beállítások -> vezérlőközpont -> hozzáférés zárolásnál -> ki!

[ Szerkesztve ]

(#93127) Noxy válasza HUTCHDB (#93124) üzenetére


Noxy
veterán

vegso megoldas csak az lehetne, ha tenyleg nem lehetne kikapcsolni a telefont,

Van rá megoldás már írtam. Sajnos csak JB-l + 800Ft-l leszel szegényebb.
Pár nap, oszt komp.. lessz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93128) Noxy válasza HUTCHDB (#93125) üzenetére


Noxy
veterán

Jaj ne má.
Beáll..-->Vezérlőközpont. Nézd már meg mi van ott. :U

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#93129) HUTCHDB válasza kali (#93126) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Na ezt sem tudtam, koszonom!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93130) bull84ghia válasza CharlieDrop (#93111) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nálam úgy volt ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#93131) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ha van Jailbreak egy telefonon amin 7.x-van ,hogy érdemes 8.1-re frissíteni?

Simán és utána új telefonként beállítani? Úgy nem marad semmi a régi szemetekből?

(#93132) Tibee86 válasza Gsx-rr (#93131) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha a "simán" alatt iTunes restore-ra gondolsz, akkor igen (máshogy nem is menne). :)

(#93133) szekra


szekra
őstag

Lehetseges kulon allitani a csengohang, media, ertesitesek, media hangerejet? Vagy marad az oldalso gomb, ami egyszerre allit mindent?

(#93134) Tibee86 válasza szekra (#93133) üzenetére


Tibee86
veterán

A média hangerejét tudod külön állítani, a többit nem.

(#93135) Gsx-rr válasza Tibee86 (#93132) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Arra gondoltam ,hogy simán engedjem rá ,vagy DFU-ból kell ,hogy biztos minden adatot töröljön

(#93136) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Tegnap renddeltem egy iphone6-ot t-től. Valami gond volt a webshoppal, így telefonon keresztül rendeltem meg, ahol azt mondta a csaj, hogy hiába írja a webshop hogy van készleten, hetek mier megérkezik, mert készlethiány van. Valóban ennyire nagy a kereslet?

(#93137) Tibee86 válasza Gsx-rr (#93135) üzenetére


Tibee86
veterán

Baj nem lehet belőle, én soha nem tettem DFU-ba előtte, igaz ezzel a kínai JB-vel nincs tapasztalatom. Amíg a virtual home nem lesz kompatibilis, addig nem is lesz.

Kephamos: Mindig évben ez van, nem kell ezen csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#93138) Gsx-rr válasza Tibee86 (#93137) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem a Kinai volt ,most néztem a régi telóm még 7.0.4-et használtam.
Jailbreak nem is kell ,gondoltam frissítem ezt is ,mert külföldön használom ,és tele van sok felesleges dologgal ami miatt néha be is lassult az egész.

(#93139) samgar válasza Kephamos (#93136) üzenetére


samgar
őstag

Én éppen Győrben jártam, beugrottam az Árkádba és vettem egyet. Minden színből es tárolókapacitásból volt nekik. (Telekom)

Oppo Find X5 PRO

(#93140) B-L-A-C-K válasza samgar (#93139) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te csak így nyomod hogy spontán beugrasz egy plazába mert éppen arra jártál, és ha már ott vagy veszel egy i6-ot? :D ;]

(#93141) kali válasza Kephamos (#93136) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem tudom, hogy milyen webshop a téma, de például a telekom esetén elég pontos szokott lenni a készlet tekintetében.
van kereslet, de sokan úgy gondolják, hogy a gyártó mesterségesen is rátesz egy lapáttal...

(#93142) samgar válasza B-L-A-C-K (#93140) üzenetére


samgar
őstag

Persze hogy nem, nyilvan keszultem ra bizonyos fokig, elotte mar elmeletben elpasszoltam az otost. Azert leptem meg mert nem voltam biztos benne, hogy Sopronban lesz keszleten.

Oppo Find X5 PRO

(#93143) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Akik jailbreak-et használnak:
Nálatok a billentyűzet nem késik, lassú?
A gyári is, és a customok is késnek...nálam.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#93144) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Hol van az a beállítási lehetőség ,hogy ha hívásom van az a másik készüléken is csörögjön IOS 8 alatt?

(#93145) Kephamos válasza kali (#93141) üzenetére


Kephamos
addikt

Konkrétan a telekom webshopjáról van szó. Ott úgy írja, hogy van készleten és 1-2 munkanap alatt kiküldik, ehhez képest azt mondta az ügyintéző a 1435-ön, hogy ne is számítsak rá, hogy 1-2 munkanapon belül megjön, hanem inkább 2 héttel későbbre számítsak (emiatt egy másik szállítási címet kellett megadnom neki, mert 2 hét múlva a jelenlegi tartózkodási helyemen nem fog elérni).

(#93146) kali válasza Kephamos (#93145) üzenetére


kali
legenda

ott pedig nem jellemző az ilyesmi, sőt!
a legjobb 24 órás nyitvatartású ppp átvételt kérni, az a leggyorsabb.
volt, hogy pénteken délelőtt rendeltem a telefon, a házhoz történő kiszállítás ilyenkor ugye legkorábban hétfőn történhet meg, azt az időpontot kaptam tájékoztatásul a ppp átvételre is, erre szombaton hajnalban jött az sms és e-mail, hogy átvehető (a benzinkút mindig nyitva), át is vettem még szombaton! (nem volt munkanap a szombat!)

(#93147) kchris78 válasza HUTCHDB (#93122) üzenetére


kchris78
veterán

ez ok. de ha ellopjak a telefonom, tegyuk fel, es ujrahuzzak, akkor elobb utobb beletesznek egy uj simet. mar ha nem alkatresznek adjak el. namarmost, mivel a telefon serial/imei number alapjan az EN iCloud accountomhoz van hozzarendelve, a telefon nem lesz ujra hasznalhato. ha megis vhogy netet kap a telefon azonnal le lehet tiltani/etc.. erositsen meg valaki de hiaba huzzak ujra akar DFUval a telefont akkor sem lesz hasznalhato, mivel az egesz uzembeallitas apple szerverekkel megy. errol cikkeztek is h nincs sok teteje ellopni iphonet.

(#93148) Gicz válasza HUTCHDB (#93143) üzenetére


Gicz
addikt

Mert az összes custom egy rakat fos. Töröld le őket és a gyári sem fog késni.

[ Szerkesztve ]

(#93149) kali válasza kchris78 (#93147) üzenetére


kali
legenda

ios 7 óta, ha bekapcsolt állapotban van az iphone keresése, akkor nem működik - dfu módban sem -, hogy újrahúzzák és használják.

(#93150) HUTCHDB válasza Gicz (#93148) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No ezt meg is csinálom, köszi a tanácsot!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.