Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) SharpSA válasza Downsampling (#27450) üzenetére


SharpSA
veterán

Pont ezt akartam kérdezni, hogy melyik fiókban vannak a kontaktok? Vagy netán vegyesen?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27452) Downsampling válasza SharpSA (#27451) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hááát, az iCloud volt beállítva. Ezért lepődtem meg, ahogy egyenként hozzáadtam a 8 emailcímem (munka, privát, üzleti, szemét, stb.), úgy nőtt a telefonos kontaktjaimnak a száma. Ki az a hülye, aki össze-vissza tárolja őket? Ezek szerint én, de ez nem igaz... Valami nem oké... (bár most megvannak a kontaktok)….

(#27453) Cyberbeni válasza Downsampling (#27452) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Nekem is szét voltak szórva, felraktam egy appot, amivel kiexportáltam egy fájlba aztán újra behúztam őket úgy, hogy csak az iCloud volt bekapcsolva a névjegyekhez és továbbra is csak az van.

(#27454) zioncsabi


zioncsabi
tag

Ezek a beallitasok vannak bekapcsolva, elvileg 75 mb az egesz, amit ezek elfoglalnak, 25 kep van osszesen az ipad-en ( annak a mentese sincs bekapcsolva).

Megis az a vegeredmeny, hogy nem tud biztonsagi mentest csinalni a rendszer

MERT NINCS ELEG HELY!

Es mar 4 vagy 5 hete nem tudom atvagni ezt a csomot.

Valakinek valami tippje van, hogy mit kene csinalnom?

Elore is koszi

(#27455) zioncsabi


zioncsabi
tag

(#27456) SharpSA válasza Downsampling (#27452) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam a gugli fiókban van mind, mert androidos voltam. Majd még kiderül, hogy később átrakom-e az iCloud fiókba. Lehet nem sok értelme van variálni...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27457) totron


totron
addikt

Van-e iPadra használható Opera Mini port? Lassított net esetén az egyetlen használható böngésző, eszméletlen jó tömörítéssel bír, nyilván csak képre-szövegre értendő.

Van-e valahol betekintési szögeket, de főleg kontrasztarányokat taglaló összefoglalótáblázat?

(#27458) Downsampling válasza Cyberbeni (#27453) üzenetére


Downsampling
senior tag

Esetleg nem tudod véletlenül, mi ez az app? Ha legközelebb szükségem lenne...

(#27459) Noxy válasza totron (#27457) üzenetére


Noxy
veterán

AppStore keres, mivel máshonnan sehogy nem tudsz felrakni.
A másik gondra meg Google, Bing, Yahoo, stb..
Ennyi lenne.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27460) Cyberbeni válasza Downsampling (#27458) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Én ezt használtam: [link]

(#27461) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

Ipadnál megoldható, h kitegyek egy olyan shortcutot a desktopra, ami MS Edge-t indít és egy bizonyos weblapra mutat?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27462) r3dsnake válasza Magnat (#27461) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Safarival igen.

(#27463) Magnat válasza r3dsnake (#27462) üzenetére


Magnat
veterán

Az sajnos nem jó, lanon lévő weblapot kéne megnyitni internet nélküli wifin és a Safari pampog h nincs internet ... azért köszi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27464) WolfiMusic


WolfiMusic
csendes tag

Sziasztok!
Egy Ipad 2017-hez szeretnék vásárolni billentyűzetes tokot. Eddig egy Logitech Slim Folio-t használtam, már a másodikat nyúzom, de kiesnek billentyűk és egyre instabilabbá válik az egész. Gariba cseréltettem 1x, de nem szeretnék még 1x ezzel vesződni. Inkább vennék egy megbízható kiegészítőt....
Napi szinten használom hosszabb mail-ek megírására, így kiemelten fontos a jó gépelési élmény, a normál méretű, nem miniatűr billentyűk, valamint a tartósság is. Ha védi az eszközt, az már csak hab lenne a tortán....
Sok no name termék van a piacon, de szeretnék tapasztalatokat gyűjteni mielőtt vásárlásra adnám a fejem és a pénztárcám....
Köszönöm!

http://soundcloud.com/wolfimusic

(#27465) VD válasza WolfiMusic (#27464) üzenetére


VD
őstag

Eddigi tapasztalatom, hogy ezek a tok és billentyűzet egyben kombók eléggé öszvér megoldások! Soha nem lesz teljes értékű billentyűzet (vékony, így nincs normális billentyűleütés út, a méret is fix az iPad miatt), cserébe viszont rohadt vastag és nehéz lesz vele az iPad. Szóval ez ilyen praktikusnak tűnő valami, amiről a használat során kiderül, hogy baromira nem az. Az Apple saját smart keyboard case-e ráadásul nem is egy tartós darab, szerencsére viszont qrva drága is!

Csak egy javaslat, de ha ennyire fontos a gépelés, miért nem jó egy normális és tartós wireless billentyűzet? Az iPad OS-vel már a trackpados verziók is jól működnek.
És ahova az iPad befér tokkal együtt, oda egy billentyűzetnek is simán van hely.

(#27466) zioncsabi


zioncsabi
tag

Valakinek van tippje a #27454, #27455-re?

Koszi előre is

(#27467) kátú


kátú
őstag


Még mindig egyedüli vagyok ezzel? Mondjuk mostmár változatos, mert eddig csak fent volt, mostmár jobboldalt is van :U :U Csak egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet :W Feloldás után vagy affinity photo/designerből való való kilépés okozza ezt.

It still works!

(#27468) Luck Dragon válasza kátú (#27467) üzenetére

Szerintem még mindig igen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27469) kuntics válasza kátú (#27467) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nekem ilyen, csak mar hozzaszoktam :)

(#27470) kátú válasza kuntics (#27469) üzenetére


kátú
őstag

Végre valaki, mostmár van valaki, aki átérzi :DDD

It still works!

(#27471) Cyberbeni válasza Magnat (#27463) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Shortcutsban csinálsz egy olyat, hogy Safarinál kiválasztod az "Open URLs"-t és oda "microsoft-edge-https://"-el kezdve adod meg a címet (illetve még normál http verzió is van) és akkor úgy tesz majd, mintha a Shortcuts appot nyitná meg, de egyből kérdés nélkül átdob Edgebe.

(#27467) kátú: feedbackassistant.apple.com

[ Szerkesztve ]

(#27472) kkdesign válasza kátú (#27470) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nálam is ilyen a 2017es ipadem óta :D Alma allergiás haverom jókat derül rajta mikor a kezébe adom kicsit a tabletet :D Nála rengetegszer előjön, de kb hetente fixen jön nálam is ez a csoda fícsör :)

[ Szerkesztve ]

(#27473) zadir1


zadir1
tag

Hali!

Rendeltem egy sima 32gb-os iPad-ot. Főleg tanulás, jegyzetelés, könyvolvasásra kellene.
Az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék venni ár/ érték arányban legmegfelelőbb tokot, fóliát és ceruzát?

(#27474) Magnat válasza Cyberbeni (#27471) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi a tippet, kipróbálom!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27475) Serpiko válasza zadir1 (#27473) üzenetére


Serpiko
addikt

Például itt apron nézz körül.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#27476) hitchins


hitchins
őstag

Meg en is vasarlas elott allok. Egyelore meg csak MM-ben tudtam megnezni par percig a ipadet.
Ez a 4/3 keparany eleg furcsa mennyire jo ez abhetkoznapi hasznalat soran.
Videokat (pl Youtube) szet lehet huzni valahogy teljes kepernyore?

(#27477) Sn00k


Sn00k
veterán

Miota lehet netezni bekapcsolt repulogep mod mellett? Par napja vettem eszre hogy bekapcsolva maradt es siman tudok netezni :U nem az lenne a lenyege hogy nincs semmifele kommunikacio :F

3njoy the Lif3

(#27478) *Mukeey* válasza Sn00k (#27477) üzenetére


*Mukeey*
addikt

4g-n vagy wifin? Mert wifi megy repülőgép-módban, 4g-nek nem kellene...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#27479) Sn00k válasza *Mukeey* (#27478) üzenetére


Sn00k
veterán

Aha akkor azért. Wifin néztem. köszi az infót

3njoy the Lif3

(#27480) SidCorky válasza Sn00k (#27479) üzenetére


SidCorky
senior tag

A Bluetooth is megy, ne lepődj meg. :) A repülőmód egyedül a sim kártyához tartozó kapcsolatot tiltja le, ezt csak így lehet kikapcsolni, míg a BT és WiFi külön-külön is kapcsolgatható, ha kell.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#27481) Downsampling válasza Cyberbeni (#27460) üzenetére


Downsampling
senior tag

:R

(#27482) Zilliax


Zilliax
lelkes újonc

Szerintetek mennyit ér jelenleg használtan egy 5 hónapos , makulátlan ,mikrokarcmentes,dobozos,eredeti toltovel egy iPad pro 11 64gb wi-fi + cellular modell?

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#27483) koma106 válasza Zilliax (#27482) üzenetére


koma106
senior tag

Szerintem 260-270 körül (wifis új 255, cellular 300].

-

(#27484) Zilliax válasza koma106 (#27483) üzenetére


Zilliax
lelkes újonc

köszi ;)

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#27485) Thewent12


Thewent12
aktív tag

iPad Pro mennyire használható jegyzetelésre hosszútávon? Egyetemre gondoltam pencillel együtt. Sanszosan jön majd az új pro márciusban, érdemes most megvenni 260 körül a sima wifiset vagy az új majd jobban lejjebb nyomja az árát szerintetek?

(#27486) jófejsrác válasza Thewent12 (#27485) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én erre használom és tökéletes a notability-vel. Ha pedig tényleg csak erre kell arra elég a sima ipad is szerintem. Évekig kihúzzák ezek az eszközök.

(#27487) Thewent12 válasza jófejsrác (#27486) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Jelenleg egy sima Ipadem van. Viszont bementem az Istyleba és elég jónak tűnt a pro-nak az írásélménye. Ha hosszútávon is használható akkor kifogástalan lenne számomra. Emellett persze néznék néha filmeket rajta utazáskor, és itthon sima tartalomfogyasztásra használnám. Utazáshoz ilyen esetekben nem is vinném a MacBook-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27488) Cyberbeni válasza Thewent12 (#27487) üzenetére


Cyberbeni
addikt

És normál iPad+ceruzát nem próbáltál ki? Ha amúgy elégetnéd azt a pénzt, akkor nyugodtan vedd meg a Pro-t, de arra amit írtál, szerintem bőven elég egy iPad 6/7.

(#27489) Thewent12 válasza Cyberbeni (#27488) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Próbáltam 10.5-ös pro-val a jegyzetelést. De valahogy nem tudta elérni a jó érzés hatást nálam. Új pencilnél kicsit jobban éreztem a hasonlatot a hagyományos papír-toll kombóhoz. Plusz néha vannak olyan dolgok amikhez kevésnek érzem a sima 6-os Ipadem. Pl. szoktam kijelzőként használni a macbookhoz és laggol rajta a kurzor.

[ Szerkesztve ]

(#27490) B.i.L válasza Thewent12 (#27489) üzenetére


B.i.L
senior tag

Akkor az igényeidenek megfelelően válaszd ki :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#27491) csabiks


csabiks
senior tag

Sziasztok!

Ismét beléptem a klubba egy fehér ipad mini 5-el. Ezelőtt mindig fekete keretes ipadem volt, valahogy sose jött be a fehér, viszont most, hogy használom, sokkal jobban tetszik 😀

Ipad prom volt ezelott, de csak netezésre sok volt, így eladtam, aztan kozel 1 ev kihagyas utan ujra itt.

Egyetlen egy bajom van, játék kozben a kezem letakarja a hangszórót, de majd megszokom :) talan ha megjon a tokom az segít (kicsit kiemel majd a hangszórónál).

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#27492) jófejsrác válasza Thewent12 (#27489) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én 10,5 prorol váltottam 11 prora. A ceruza fogása kényelmesebb és a töltés mechanizmusa is. Ezenfelül szerintem jobb ez a mágneses Smart tok megoldás is.

Ezektol eltekintve igenyeidnek szerintem elég lehet a 10,5 is vagy az alap iPad.

De ha van keret akkor én nem beszéllek le az újrol 😊

(#27493) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

iPad 7-hez jó lehet bármilyen wifi-s billentyűzet? Ha igen, mire figyeljek? Milyen?
Köszi!

(#27494) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Melyik generációk azok, amik használtan ma még vállalhatók? Sima iPad, Air, Mini is jöhet akár (de inkább előbbi kettő).

Főleg netezésre, videónézésre (Youtube, Netflix) lenne használva, olykor szöveg gépelés is benne lenne (non-Apple wireless billentyűzettel) és nem baj ha még legalább egy-két évig van rá iOS support.

Ezen gondolkozom, vagy használt üzleti subnotebookon (valami IPS kijelzős példány). Ha van olyan üzlet ahol áfás számlával árulnak használt iPadeket, az nekem nem baj, sőt!

Android telefon és iPad között van valami kényelmes és jól működő megoldás a fotók mozgatására?

(#27495) Noxy válasza Stauffenberg (#27494) üzenetére


Noxy
veterán

Google fotos, vagy NAS.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27496) Rage47 válasza Stauffenberg (#27494) üzenetére


Rage47
veterán

van egy 2014-es ipad mini 2 a családban, egy régi ipad air 1, és egy ipad 2018
ipad 2018 > ipad mini 2 > ipad air 1
sztem a 2018-as ipad tökéletes most is - gyors, nem gondolkodik, akár a pencil is megy vele és hosszú távon is bírni fogja, mert még a mini 2-nk is teljesen jó akksiban és vállalható gyorsaságban is - egyedül az ipad air 1-t nem ajánlanám, az borzasztó már sztem

[ Szerkesztve ]

(#27497) btudos válasza Rage47 (#27496) üzenetére


btudos
veterán

iPad Air és a Mini 2 tök ugyanaz a felszín alatt, szóval normál esetben nem kéne egetverő különbségnek lennie a kettő között.

Nekem Air 2-m van, már ezt se ajánlanám jó szívvel, és a 2017-es iPad A9-es procija is hamar szűk keresztmetszet lehet, mindenképp minimum iPad 2018-ban vagy annál újabb készülékben gondolkodnék.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27498) |AP|


|AP|
veterán

van valakinek bevált bluetooth billenytűzet javaslata iPad Pro 11 mellé?
Ezeket szeretném:
-viszonylag kompakt, de azért kezelhető méret
-touchpad, gombokkal
-teljes magyar ékezetes kiosztás

MM-ben végignyomogattam párat, a Logitech K400plus van legközelebb az igényeimhez, de az árához képest nagyon olcsó műanyag hatása van. Más javaslata lenne valakinek? :R

(#27499) Downsampling válasza |AP| (#27498) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ez engem is érdekelne, iPad 2019-hez...

(#27500) Rage47 válasza btudos (#27497) üzenetére


Rage47
veterán

nagyobb kijelző megeszi az airt sztem.
vagy ott jobban látszik, ha beszaggat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.