Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) regener válasza Dtomka (#1100) üzenetére


regener
veterán

Első linked csak 4790-re mutat :P

6700K ~136k

(#1102) Dtomka válasza regener (#1101) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor el...tam. Azt akartam én is...elég drága nem?

(#1103) regener válasza Dtomka (#1102) üzenetére


regener
veterán

De-de, mint friss hús és amíg a piacvezető cég a gyártója így horror árron fog menni egy jó darabig.

ASRock Z170 Extreme7+ magyar bemutató

(#1104) Dtomka válasza regener (#1103) üzenetére


Dtomka
veterán

Ejj, ez nem jó hír... És aki vált megvan milyen lapot választ? Én Asus-t szeretnék, de max 40k-t szánok rá.
Jó lapnak tűnik ;)

[ Szerkesztve ]

(#1105) Dtomka


Dtomka
veterán

Akkor lehet, hogy én ezek közül fogok választani, mert:
Az ASUS bemutatta Z170-es alaplapjait

[ Szerkesztve ]

(#1106) Dtomka válasza akoska07 (#1096) üzenetére


Dtomka
veterán

(#1107) akoska07 válasza Dtomka (#1106) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én már megrendeltem az M7-et.
Kint vár rám,és a 6700K is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1108) Dtomka válasza akoska07 (#1107) üzenetére


Dtomka
veterán

:C
Szép:

Mennyibe kerül(t)?

[ Szerkesztve ]

(#1109) Crytek


Crytek
veterán

Amúgy arra nyilatkozott valamit az intel hogy a csúcs IGP-s cpu-t miért csak laptopokba adja ki?

Next PC Upgrade: 2022

(#1110) akoska07 válasza Dtomka (#1108) üzenetére


akoska07
nagyúr

Elég szép lap. :K
És volt benne 2V-on 6.5GHz-es 6700K valid. :))
Szal elég erős lap szvsz.

Egyébként ACK M9-cet akartam venni,de szokás szerint késik.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1111) Dtomka válasza akoska07 (#1110) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, de az árról nem akarsz nyilatkozni ?:) (A cpu-t tudom több mint 100k jócskán, de a lap 40-50k?)

(#1112) akoska07 válasza Dtomka (#1111) üzenetére


akoska07
nagyúr

OcUK-n volt egy elég komoly akció limitálva.
Adtak az M7 mellé egy CM Nepton 120XL vizet ingyen (az 70gbp).
190gbp-t fizettem postával együtt a lapért.

Procit is olcsóbban vettem,mert a Scan.uk-nél törzsvásárlónak számítok.
Kaptam e-mail-t tőlük,hogy 286gbp-ért megkaphatom a procit.
Postával együtt fizettem 292gbp-t a 6700K-ért.
Listázva 320gbp-ért van mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1113) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

H170, B150 chipsetek később lesznek bemutatva, elindítva?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1114) Dtomka


Dtomka
veterán

Csokorba szedtük az ASRock Z170-es alaplapjait Van egy pár... sajnos az árak még magasak.

(#1115) Dtomka


Dtomka
veterán

A gigabyte alaplapjai is megérkeztek.Sosem volt, még ettől a márkától alaplapom, nem tudom milyen minőséget képviselnek.
A Gigabyte bemutatta Z170-es alaplapjait

(#1116) Bjørgersson válasza Dtomka (#1115) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem jó lapokat gyártanak. Legalábbis nekem még nem volt velük gondom. S ezek még normálisan is néznek ki, nem úgy, mint az eddigi lapok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1117) bsh válasza Bjørgersson (#1116) üzenetére


bsh
őstag

+1 :K

kár, hogy ezek közt se találtam olyat, ami nekem tökéletes kialakítású lenne :( de az ud5 az majdnem.

(#1118) Bjørgersson válasza bsh (#1117) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én GA-Z170X-UD3-at vennék, ha vennék. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1119) Dtomka válasza Bjørgersson (#1116) üzenetére


Dtomka
veterán

Hiszek neked mert nem tudom megcáfolni :). Én 2011 ben azért vettem asrockot mert akkor az volt a favorit márka. 10 ből 8 ember azt ajánlotta. Illetve az asrock árhoz képest felszereltségben sokat ad. Nem tudom, mostanában is így van e de akkor még így volt :).
Amúgy egész jól néz ki az alap. ;)

(#1120) bsh válasza Bjørgersson (#1118) üzenetére


bsh
őstag

nem értem mi célból raknak az összes z170-es lapra 3 darab monitorkimenetet, amiből egy ráadásul dvi? emiatt meg alig fér rá pár darab usb port. ezen lapok célközönségének szerintem 1%-a használja az igpu-t 1-nél több monitorral. rakjanak rá 1db dp-t, azt oda átalakítózza az ember ahová akarja. vagy 3db dp vagy hdmi-t egy oszlopba. a maradék helyre meg odaférne még +4 usb. :O
hihetetlen, hogy a 4 nagyobb gyártó öszesen minimum félszáz alaplapos palettájáról nem találtam eddig egy nekem megfelelőt sem :O
de bizonyára nem velem lehet a gond! :N :DDD

(#1121) Bjørgersson válasza bsh (#1120) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vegyél Gigabyte GA-Z170X-Gaming G1-et, azon rengeteg hátlapi USB csatlakozó van. :P :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1122) bsh válasza Bjørgersson (#1121) üzenetére


bsh
őstag

ja, csak az eatx, meg bazári burkolatos, meg fölösleges wifi, szar killer vezérlő és nyilván valamilyen plx chip is van rajta. :((

(#1123) Bici


Bici
félisten

Vajon ebből mi igaz?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1124) Chiller válasza Bici (#1123) üzenetére


Chiller
őstag

Hát jó kérdés. Mindenesetre ezen az egy szál SPEC2006-on kívül én nem láttam (ilyen mértékű) előrelépést egyik tesztben sem.

(#1125) Balala2007 válasza Bici (#1123) üzenetére


Balala2007
tag

Tokeletes az idozites, holnap IDF, boritanak a Skylake-rol, itt az utolso alkalom az abrandozasra. :)

AIDA64.com

(#1126) Oliverda válasza Bici (#1123) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy a Skylake tudná azt kétlem, de voltak erre vonatkozó kutatások: Anaphase

...illetve ezt egy hasonló szintű pletyka szerint az AMD már rég megcsinálta.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1127) namaste válasza Bici (#1123) üzenetére


namaste
tag

Egy tesztből nem lehet megmondani, látni kellene mit mutat hasonló tesztekben. A 470.lbm sok memóriát használ, az is lehetséges, hogy egy Skylake mag kimaxolja a memória sávszélességet és a többi mag már nem nagyon tud hozzátenni.

Holnap kezdődik az IDF, kiderül mi a helyzet.

(#1128) Jammalan


Jammalan
tag

Arról nincs semmi belső infoja valakinek esetleg, hogy mikorra várhatóak a Skylake nem K i5, i3, pentium processzorok és hozzájuk a B,H lapok?

[ Szerkesztve ]

(#1129) blu79 válasza Jammalan (#1128) üzenetére


blu79
addikt

szia, én úgy tudom hogy valamikor év vége fele

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1130) Jammalan válasza blu79 (#1129) üzenetére


Jammalan
tag

Egy kicsit előbbre vártam őket, így több mint negyed év telik el k végűek releasetől. :/ Köszi azért!

(#1131) Mahrenburg válasza Jammalan (#1130) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

E szerint Szeptemberben.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1132) Jammalan válasza Mahrenburg (#1131) üzenetére


Jammalan
tag

Ez egyből jobban hangzik, így még év végéig van ideje normalizálódni is az árnak. :)

(#1133) Jammalan válasza Jammalan (#1132) üzenetére


Jammalan
tag

De a legjobban az hangzana ha az intel végre combosítaná az i3akat 3 vagy 4 magra az i5 meg kapna extra 2 szálat ht-ből. Talán az unokám megéri azt a kort is. :) Bocs a dupláért, csak elgondolkodtam miért is nem lépte még meg ezt az intel, egyből nem filóznának az emberek azon, hogy fx 6300at vegyenek a "6 mag" miatt vagy 3 magos i3at a közép kategóriás gépükbe, mert az i5 túl drága.

(#1134) blu79


blu79
addikt

Érdekesség :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1135) Dtomka


Dtomka
veterán

Infóképpen:
2020-ra már az Intel is az 5 nm-es csíkszélességnél tarthat
A Skylakre szerettem volna váltani (lehet, hogy fogok is) de eléggé visszakozok. Meghajolhatnak, illetve hibásan számolnak...

"Előtte azonban egy újabb 14 nm-es csíkszélességre támaszkodó processzorcsalád érkezésére számíthatunk, ez pedig nem más, mint az idénre várt Kaby Lake. "
A Skylake után, idén mikor érkezik a következő generáció?

Találtam egy korábbi hírt:
Intel 14nm Kaby Lake “Skylake Refresh” Platform Detailed
Read more: http://wccftech.com/intel-14nm-kaby-lake-haswell-refresh-platform-detailed-launching-2h-2016-256-mb-edram-hseries-91w-kseries-unveiled/#ixzz3xtA8vpnd

Persze felmerül a kérdés, hogy a korábbi problémákat orvosolni fogják?Ha nem akkor Lehet várni a következőt...Cannonlake -t. (Bár ez is idén jön elméletileg...)

[ Szerkesztve ]

(#1136) Fred23


Fred23
nagyúr

Cannonlake-re várok, talán 10nm-en lesz már valami érdemi gyorsulás is. Nagyon remélem azt is, hogy több GT4-es IGP-t terveznek vele, mint ahogy szokták! Egy jó GT4-es IGP mellé nekem már nem is lenne igényem dedikált VGA-ra. ( AC IV: Black Flag menjen medium beállításokkal. Ez a szint már kielégítô. )

(#1137) Dtomka válasza Fred23 (#1136) üzenetére


Dtomka
veterán

És a Skylake-hez képest vajon jobb lesz?Most elég jó áron adják a 6700 k-t:
INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151 BOX (119k, de volt 152k is)
Jó lenne ha jönne már valamilyen hír.

(#1138) Fücsök007 válasza Dtomka (#1137) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem nem lesz nagy ugrás IPC teljesítményben egy darabig. Egyedül az eDram-os processzorok gyorsultak jelentősen, ha 3Ghz-en vagy alatta nézzük a teljesítményt, 4GHz-en már jóval kisebb az előnyük. Egyébként a 119K még mindig túl sok egy 4 magos prociért, és ezt ha 200-as árfolyammal számolnánk (ami kb. 600 dodó lenne), akkor még az amcsik is sokallanák az árát. Szándékosan nem az aktuális árfolyammal számoltam, szemléltetve, hogy ha nekik is drága, akkor nekünk meg mennyire az.

(#1139) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon meredek:

AMD might sell GPU technology to Intel

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1140) Dtomka válasza Fücsök007 (#1138) üzenetére


Dtomka
veterán

Vége az Intel Tick-Tock stratégiájának

Ezek szerint a Cannonlake teljesítménye jobb lesz\lehet a Skylake-nél.

Alakul a Skylake ára:
INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151 BOX 113 069 Ft helyett 110 852 Ft (Ipon) Vajon mennyit csökken még? 90k -ra "lemehet"?

[ Szerkesztve ]

(#1141) t72killer válasza Dtomka (#1140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamit kéne robbantani, most jutottam el arra a szintre, hogy a 4770k nem elég. Elkezdtem feldolgozni a fényképezőgép 4k videóit, és majd 2 órát szüttyög egy sima deshaker egy 5perces klipen.

Egy teljesítményduplázást (=magszámduplázás) nagyon tudnék értékelni. Ez ugyebár a jelenlegi tech szinten teljes mértékben lehetséges, simán csak lga2011-re kéne váltani, csak ezt nagyon húzós áron mérik, hiába van már évek óta a piacon. A cannon-nal igazán szórhatnák a 8 magot a <500$-os konzumer szegmensbe is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1142) HalasKYO válasza t72killer (#1141) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Erre a célra (renderelés) én egy dual x5650 es rendszert raktam össze.
2x6 mag +HT +32GB ram + Supermicro szerver lap használtam 130 ből kijött.
Annyiért egy 6700k t kapsz, és erősebb annál.
Fogyaszt is, de erős.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#1143) t72killer válasza HalasKYO (#1142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az masszív, tartok tőle, hogy a villanyszámla inkább a húzott 4770k mellett szólna.:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1144) HalasKYO válasza t72killer (#1143) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Ár/Érték aránya jó, igaz a fogyasztása magas.
Valamit-valamiért.
Én meguntam, hogy napokat várjak egy kissebb renderre, árból meg egy 4770k-t se tudtam volna kihozni.
Cserébe arányosan nagyobb a fogyasztás a VGA eléggé megrúgja.
Lehet később külön lesz csak mint "render node", akkor valszeg kevesebbel is beéri.
Most talán még Dual 2011 en az e5-2670 lenne jó.
E-bay en 20-25k/8 magos procc, de ugye hozzá a lap ~ 75-100k +ram .
Tehát olyan 200ból jönne ki egy 16 magos 32 szálas erőgép.
Ez ugye 4x annyi mag, igaz alacsonyabb órajelen. Ha így nézed jobban megéri ez, mind 4x vagy 3x 4770 mert kevesebbet fogyaszt (egyéni vélemény)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#1145) t72killer válasza HalasKYO (#1144) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ütős ez az e5-2670, 8mag ~3GHz-el, nem is értem, hogy árulják 70$-ért:Y. Nem tudom, mennyi a Sandy Bridge -> Haswell ipc javulás, de sacc/kb egy darab ilyen önmagában hozza egy 4.5GHz-re tuningolt 4770k eredményeit (jól párhuzamosított progit feltételezve*). 4770k-ból sajna nem lehet 2db-ot tenni egy alaplapba, így ez a sandy megoldhatná a feladatot.

*A párhuzamosítás "jóságában" annyira nem vagyok biztos, inkább kicsit kevesebb mag/magasabb freki (tuning!) kombót preferálnék.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1146) Dtomka


Dtomka
veterán

Idén akkor érkezik a Kaby Lake?
Kaby Lake

Ez Skylake alap, csak jobban lesz optimalizálva.

(#1147) HalasKYO válasza t72killer (#1145) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Az a baj a jövő nem erre tendál.
Amúgy azért éri meg több procit tenni egy szerver lapba, mert ugye addig okés, hogy egy szerver lap többet eszik pl északi híd stb, de ugye azt is hozzá kell venni, hogy azt csak 1x teszi , mert 2 db 4770k nál ugye 2 gép van.
Ez renderelésnél működik, tud egyszerre több gép egy projekten együtt dolgozni szépen, videónál már nem vagyok benne biztos.

Ami még ugye ott van az a GPU, nekem 1080 ig nem volt gond, azt szépen vitta a gtx. Lehet 4k re is lassan jönnek lehet azzal jobban jársz mint egy E5-2699 v4 el :D (vagy 2 vel XD)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#1148) t72killer válasza HalasKYO (#1147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ennek a GPU-s dolognak utánanézek. Az ugrás 4k-ra 4x-es teljesítménytöbbletet igényelne, ami kvázi 4.5GHz-en futó 16db Haswell-Broadwell-Skylake magból lehetne kisajtolni, ez nagyon brutál. Minőségromlást semmiképp sem akarok (nem azért vettem 4k képes kamerát, hogy aztán a béna feldolgozás elmaszatolja a képet), régebben azt írták fórumokon, hogy nem érdemes GPU-ra hagyni a kódolást. Hogy manapság ez mennyire baj, ill a feldolgozás+tömörítés minden lépése megy-e minőségi és sebességi problémák nélkül GPU-n nem tudom (kétlem).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1149) joczo1337


joczo1337
tag

Üdv az uraknak!
Kezdő inteles vagyok,egy 2500k-t leszámítva csak AMD-m volt idáig.Problémám az lenne,hogy nemrég szereztem egy Xeon X5450-et,és frissen pasztázva,alapbeállításokkal is a 70fokot veri terhelés alatt,pedig egy Arctic Freezer 7 Pro van rajta.Ez normális?Vagy delidelni kéne?Vagy valami más a gond?
Hogy a többi lehetőséget kizárjuk,pasztázni tudok,és coolermaster paszta van rajta,ami előtte egy FX-6300-at és egy 2500k-t simán hűtött 4.5GHz-en.Szóval segítség,még húzni is szeretném de így esélytelen :D

(#1150) HalasKYO válasza joczo1337 (#1149) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Nekem 2 x5650 esem van (6 mag turbó 2,97Ghz 95W)
Szerver lapban a gyári 2U-s hűtéssel (5-7k felszállási sebesség)
Simán elérte a 90 fokot gyenge pasztával és mármár throtingolt asztalon más venti nélkül.
MX2 vel asztalon már 80-85 fokot tudott, de házban raktam rá vizet, így nem megy 45-50 fok fölé egy GTX470 mellett.
Kazán.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.