Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) csucsbicep válasza fatallerror (#449) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tudomásom szerint már Júni 2 előtt elkezdik szállítani.

(#452) fenergie84


fenergie84
addikt

Nem követtem a Sandy/Ivy startot anno, szóval gondolom borítékolható, h kell egy-két hónap az árak beállásáig, vagy nem? :U
Nekem mondjuk karácsonykor lesz esedékes a csere, addig csak beáll...

(#453) fatallerror válasza csucsbicep (#451) üzenetére


fatallerror
addikt

igen de arra nincs garancia h nálunk is lesz már azonnal :B

don't tell me what i can't do!

(#454) ST05 válasza F34R (#450) üzenetére


ST05
őstag

ugy olvastam i3 nál ugyanúgy , i5 től viszont mind megkapja a HD4600-ot, nagy kérdés lesz-e 40 számolóegysége vagy mennyit csipnek abbol le.
Deszkát is választhattok :R

(#455) roliat


roliat
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már kérdezték, de sehol sem találok rá választ:
Az LGA1155/56-tal kompatibilis processzorhűtők egységesen jók lesznek az 1150-re is? Vagy ez egy másfajta foglalat lesz ebből a szempontból? Nekem egy CM Hyper 212 EVO-m van, és érdekelne, hogy jó lesz-e az LGA1150-re.

(#456) fenergie84 válasza roliat (#455) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem 99%, h jó lesz rá :K

(#457) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Amúgy az igaz, hogy a feszültség szabályzást beleépítik a prociba?
Ha jól gondolom akkor a fogyasztás csökkenése a hatékonyság növekedése ellenére még jobban fog melegedni mint az Ivy mondjuk...
Szerintem ezzel az új rendszerrel a mobilitás irányába mozdulnak és nem a nyers erő lesz a lényeg hanem a kisebb fogyasztás és a minél jobban felhasznált energia. Pont most olvastm, hogy valalmi újfajat sleep state is lesz beépítve.

(#458) fenergie84 válasza BalaNce87 (#457) üzenetére


fenergie84
addikt

Ivy-nél a kupakkal b@szták el a dolgot, azét melegednek, én személy szerint remélem, h orvosolják a hibát...

(#459) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

(#460) korcsi


korcsi
veterán

Csak nekem tünik úgy, hogy nem változott az alaplapok tápáramköre? Nem úgy volt, hogy a processzorba kerül a VRM?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#461) BalaNce87 válasza korcsi (#460) üzenetére


BalaNce87
addikt

Tényleg fura.
Idézem: " It uses a 10-phase VRM to power the CPU..."

(#462) fatallerror


fatallerror
addikt

Intel Core i7-4770K "Haswell" Tested

közvetlen link

persze ez csak toms hw szóval nem érdemes semmi extrát levonni belőle

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#463) BalaNce87 válasza fatallerror (#462) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ezek alapján nem sokan fognak Haswell-re váltani a második Sandy-ről.

(#464) ST05 válasza BalaNce87 (#463) üzenetére


ST05
őstag

ja eddig se vették a 10% ért ,.ezután se fogják igaz?
Azért is gyártják meg fejlesztik évente mert nem veszik sokan, igaz?
Enniy erővel még mindig a coppermine-t rugatnánk
Egyébként van neve a második sandy-t Ivy-nak nevezték el :R

(#465) korcsi válasza ST05 (#464) üzenetére


korcsi
veterán

A "Ezek alapján nem sokan fognak Haswell-re váltani a második Sandy-ről" az elsőről már inkább van értelme, tudod valakinek még az van, sőt régebbi is lehet, akár egy coopermine.

Vagy szerinted aki lemarad az kimarad? :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#466) fatallerror válasza BalaNce87 (#463) üzenetére


fatallerror
addikt

tudjuk jól h nem fogja megváltani a világot, nem is kell. és miért feltételezed h minden felhasználónak ivy bridge van a gépében vagy h csak ők a potenciális vásárlók? :U
sokan vannak 3-4 éves platformmal (én is) akik most már váltani fognak....

de hozzáteszem viszonylag sok kocka van akiket nem érdekel a pénz v h hülyeség e de leváltják az ivy bridge-et is erre a "nehogy már ne a legújabb intelem legyen" alapon :K

legtöbb embernek még az i5 is feleslegesen van a gépében

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#467) fenergie84 válasza fatallerror (#466) üzenetére


fenergie84
addikt

Ugyan így látom én is, ahogy Te, sőt én is lecserélem a 3 éves gépem az új intelre, mert megint legalább 3 évig nem akarok gépet fejleszeni :N
Nekem az a legfontosabb érv e mellett, h valószínű "időtállóbb" lesz, mint az ivy. :K

(#468) ST05 válasza korcsi (#465) üzenetére


ST05
őstag

pontosan aki lemarad az kimarad, akinek kell megveszi akinek nem kell,
az meg ne irkálja be, hogy én se veszem meg, én se veszem meg ,
szerintem senkit se érdekel ki mit nem vesz meg, igy is értettem :K

Azt bánom ,hogy a GT3 kimarad az asztali vonalbol ( ugy tünik a 40sp-s nem lesz csak a 20 sp vel rendelkező GT" HD4600 az asztalikban,
a nagyobbik GT3 at meghagyják laptop vonalba, kár mert az lenne pedig a nagyobb lépés :(((

fatallerror: +1 :K

nem akarom elkiabálni ,de az összes i5 megkapja a HD4600-ot, és félő, hogy ez árban is látszódni fog, de ne legyen igazam, de ha igen ebböl még "balhé" is lehet,
mert már igy is voltak felhasználók akik azon problémáztak hogy van grafikus motor a cpu-ban
holott nekik feleslegesen

[ Szerkesztve ]

(#469) korcsi válasza ST05 (#468) üzenetére


korcsi
veterán

"az meg ne irkálja be, hogy én se veszem meg, én se veszem meg"

Senki nem írt semmit ezzel kapcsolatban. Amúgy bal lábbal kelt diktátor úr?

Az hogy a GT3 kimarad bizonyos processzorokból az intel piac politikájából ered, igazándiból nem igen törődnek azzal mi kell az embereknek, majd ők "mutatják" az utat.

A processzorral együtt skálázódik a beépített grafikus mag.
Olcsó kétmagosok erős grafikus maggal nincsenek, ezekkel építhető lenne VGA nélküli gép amivel azért koca szinten lehet játszani is, lásd AMD APU-k.

Sebaj legalább az AMD-nek is megmarad a mozgástere ezeken a piacokon, brazostól a A10-es APU-ig ár/teljesítményben Intel nem nagyon domborít ha a felhasználói élményt tekintjük mérvadónak és nem a tesztprogramokat.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#470) ST05 válasza korcsi (#469) üzenetére


ST05
őstag

A processzorral együtt skálázódik a beépített grafikus mag

valóban ezt akkor vettem észre, amikor i3-hd4000, és az i5-hd4000 között is volt/van
nem kis különbség, pedig azt gondoltam ugyanugy teljesitenek ,pedig nem

a bal lábért pedig elnézést kérek :R

(#471) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Ha lehet hinni a cikknek, kb. ilyen növekedést vártam. Jó ideje 10%-os lépcsőkben növekszik a teljesítmény. A mostani konfigomra C2Dről váltottam. Teljesen emberfüggő ki mikor lépi meg a fejlesztést, én például 5 év után tettem meg. 10%os növekedésekért szerintem sem éri meg a váltás. De kinek mi a fontos, ugye.

osu-no seishin

(#472) fenergie84 válasza Töki bácsi (#471) üzenetére


fenergie84
addikt

Pontosan így van, esetedben meg sokszor 10% növekedés lett :K

[ Szerkesztve ]

(#473) ST05


ST05
őstag

szerintem ugyanúgy pasztás lesz,
esetleg fejlettebb "thermal throttling"-al, vagy hasonló megoldást kitalálnak, hogy ne melegedjen annyira,
bár 4,4ghz-ig nálam nem voltak ilyen problémák béna hütővel sem,
de valahogyan biztos belekalkulálják a sok panaszt,
de le heggeszteni nem fogják mint a sandy-ket, már csak azért sem mert került a tetejére
néhány tranyó
, furcsállnám ha ott rá tudnák heggeszteni a kupakot :U

van egy ezresem rá, hogy kerítettek valamivel jobb pasztát "azt csá"

[ Szerkesztve ]

(#474) ST05


ST05
őstag

4770K ár!

lehet viszonyitani, ha 3770K-260font , 4770K -300 font ( nem kevés)

(#475) F34R válasza fatallerror (#462) üzenetére


F34R
nagyúr

Enyhe csusztatas a Tomshardware-tol a hd4000 kozeleben sincs a 7660d-nek a magasabb fps az i7 magonkenti magasabb orajelen mutatkozik. Kar hogy nem kaptak meg a GT3-s IGP-ket.

(#476) ST05 válasza F34R (#475) üzenetére


ST05
őstag

hagy kérdezzem meg, volt-e alkalmad hd4000-et tesztelni 1600mhz-en közel fél Volt tuningal?

Sajnos AMd vonalhoz nem volt szerencsém még, de ahogy yutub videokat nézem,
a hd4000-en sem ment rosszabbul a bf3, ( persze nem HD ban kell játszatni)

7660d csinál 740 3d pontot itt
hd4000 pedig egy zotac zboxba 2,5ghz támogatással csinál 460 pontot huzás nélkül ?

szerintem igenis közel van hozzá, ( most nem találom a passmark eredményem de ugy emlékszem 800 at csináltam a hd4000-el, ok tudom benchmark, de valós grafikán mér

[ Szerkesztve ]

(#477) korcsi válasza ST05 (#473) üzenetére


korcsi
veterán

Forrasztva van (abból is a speciálisabb fajta), nem hegesztve.
És nem biztos, hogy tranzisztorok az említett elemek.
(#476) ST05 : Most akkor a tuningolt eredményeket hasonlítsuk a másik termék gyári beállításihoz?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#478) F34R válasza ST05 (#476) üzenetére


F34R
nagyúr

[link]
[link]

IGP maga erosebb joval, BF3-nal intel erosebb az APU-nak megy gyengebb a CPU resze, szoval vannak kompromisszumok ami miatt kozel verdesi a hd4000 a 7600d-t

(#479) ST05 válasza ST05 (#476) üzenetére


ST05
őstag

megtaláltam egy kisebb eredményem hd4000 (665p)

korcsi: ja értem a szóhasználatom nem volt megfelelő, értem köszi :R

F34R: világos köszi, :R ne érts félre, nem kötődni akarnék vagy hasonló,
csak sokan nem tudják elég nagy a tartalék az intel graphicban is
példa:
650mhz en valahol 3-6 wattot eszik
1100-1200mhz en 10-12w
1550mhz körül pedig sikerült 30w fölötti ! tdp-ket kicsikarni belőle ( itt már külön érezhető volt a melegedése) , ezért is lenne jó az a 40 számolóegység,
amd nek jó sokba kerülhetett, hogy intel ne dobja asztaliba a 40sp-set :K

[ Szerkesztve ]

(#480) fatallerror


fatallerror
addikt

elne kezdjétek már itt az amd vs intel bunyót főleg h még nem is ismerjük a haswell igp teljesítményét....

don't tell me what i can't do!

(#481) F34R válasza fatallerror (#480) üzenetére


F34R
nagyúr

Senki nem fogja , en nem vagyok egyik mellett sem amelyik meg tud gyozni azt valasztom majd.
Annak orulnek mar ha a dvga-tol megtudnek szabadulni vegre :D

(#482) ST05 válasza korcsi (#477) üzenetére


ST05
őstag

linkeltem a 2 eredményt a passmark oldalárol, mely átlagot számol,( többezer feltöltött átlagját)
tehát ugyanugy lehettek tuningoltak a 7660d-k is :K
Én a tuning eredményt csak amiatt mutattam, hogy van még ott tartalék,
és mint látható a 3570k-m sem volt huzva, mivel h67 lapban volt, tehát a proci orajelére sem lehet fogni a jó eredményt az én esetemben ( valamint a ramok sem 1866 on hanem csak 1333 ban ketyegtek.

(#483) F34R válasza ST05 (#482) üzenetére


F34R
nagyúr

(#484) ST05 válasza F34R (#483) üzenetére


ST05
őstag

ezt az oldalt sem ismertem még köszi :)
Valójában szerintem mindketten gyerekcipőben járnak , amd is akkor lesz buli, ha már a gcn-t rakják be ddr5 el :K Engem még nem nyügözött le a trinity de már közel jár, ok intel is egy használhatatlan játékra sokak szerint,
de legalább azt a keveset már 8 wattbol elintézi :C

hd4600 állitólag még kevesebb mint fele energiával ( 8w/17w) hozta egy bemutatón ugyanazt a ,heaven benchmark sebességet, mint az elődje, az azért nem semmi,
persze ez majd a tablet, és notebook piacon tudja majd kamatoztatni :K

(#485) BalaNce87 válasza korcsi (#469) üzenetére


BalaNce87
addikt

+1.

ST05:
Legközelebb már véleményt se írok, mert valamelyik diktátor unalomból beleköt a hsz-be. :F
Azt meg, hogy mennyien váltanak nem globálisan írtam hanem inkább az itteni szűk közösségre meg Magyarországra.
Ez a proci akkor tud majd igazán teret nyerni, ha a mobil kategóriában is olyat mutat fel, amit mások nem tudnak.
Ha úgy hoz szűk 10%-ot, hogy a fogyasztás csökken és az árszínvonal nem változik, akkor parádés lesz.
Összességében az asztali szegmens szűkül így nem csoda, hogy nem mennek rá a teljesítményre és inkább a mobilitás meg a hatékonyság kerül a fókuszba.
Ugye a kövi lépcsőben már a proci integrálva lesz a lapra.

(#486) jim bcs válasza BalaNce87 (#485) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K +1, egyenlőre i5-ig az alsó szegmensben 100% hogy a kövi lépcsőben már a proci integrálva lesz a lapra

nem lesz ennek jó vége hosszú távon ;]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#487) fatallerror válasza BalaNce87 (#485) üzenetére


fatallerror
addikt

senki sem szólt be, nem kell mártirkodni :N más is csak leírta a véleményét :K

don't tell me what i can't do!

(#488) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok! Itt egy friss hír aki még nem olvasta volna, MÉGSEM LESZ BGA TOKOZÁS MÉG AZ ALSÓ SZEGMENSBEN SEM EGY JÓ DARABIG, az illetékesek hivatalosan még nem reagáltak, de ez igencsak elképzelhető, ha meglépik a BGA tokozást akár az alsó szegmensben azzal igencsak kivágják maguk alatt a fát, érthető ha elgondokoztak. :U
[link]

Az Intel a jelek szerint a vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközött azon tervével, amely keretében a processzorok és az alaplap egybeépítését, és ezen keresztül azok külön-külön frissítésének ellehetetlenítését vezette volna be a cég jövőbeni architektúráiban. Annyira, hogy a vállalat a jelek szerint kénytelen-kelletlen megmásította úgy döntött: mégse vezeti be ezen, komoly korlátozást jelentő változtatást asztali platformjai új kiadásában.
Legalábbis ezt állítja tajvani forrásokra (gyk. alaplapgyártókra) hivatkozva a DigiTimes magazin, amelynek értesülései szerint az Intel még két év múlva megjelenő architektúrájában is kivétel nélkül - az alsókategóriás szegmensben is - teljes mértékben cserélhetők maradnak majd a processzorok az alaplapokban.
A korábbi tervek szerint ezt a lehetőséget az Intel csak a felsőkategóriás szegmensben biztosította volna, az olcsóbb modellek esetében azonban a chipeket csak olyan tokozásban (BGA) szállította volna, amely csak annak az alaplapra fixen történő ráforrasztására adott volna módot a gyártók számára - ezáltal ellehetetlenítve azok utólagos cseréjét, frissítését a végfelhasználók által. Az első ilyen platform a várhatóan jövő év első felében megjelenő, 14 nanométeres technológiával készülő Broadwell lett volna, a magazin értesülései szerint azonban az új tervek szerint erre még a másfél évvel később, 2015-ben megjelenő Skylake architektúra esetében sem kell számítani.

Ugyanakkor ennek ellenére az Intel vélhetően finoman megpróbálja majd a korábbi agendát is tolni, aminek legjobb bizonyítéka, hogy azért már a Haswell esetében is lesznek olyan lapkák, amiket a cég a fixen beépítést lehetővé tevő BGA tokozásban fog szállítani.

Az értesüléseket a chipgyártó egyenlőre hivatalosan nem erősítette meg.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#489) BalaNce87 válasza jim bcs (#488) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ez jó hírnek tűnik :)

(#490) csucsbicep válasza jim bcs (#488) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én nem bánom, ha igaz a hír.

(#491) Töki bácsi válasza jim bcs (#488) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Na, ennek én is örülök :)

osu-no seishin

(#492) korcsi


korcsi
veterán

Engem nem zavar, hogy a e350-es brazosom BGA tokozású, és bár cseréltem a jelenlegi alaplapomban processzort, de meglettem volna nélküle is, szerintem a vevők nagy többségének aztán tökmindegy milyen tokozású a központi egység, úgyse fejleszt, csak időnként vesz egy új gépet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#493) aAron_ válasza korcsi (#492) üzenetére


aAron_
őstag

igen, de számold ki hányféle processzor - alaplap kombináció létezik! most vagy ebből vennének vissza, vagy hatalmas káosz lenne. szerintem semelyik sem lenne jó

What is your ikigai?

(#494) korcsi válasza aAron_ (#493) üzenetére


korcsi
veterán

Véleményem szerint ha kisebb lesz a választék akkor sem dől össze a világ.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#495) jim bcs válasza korcsi (#494) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a BGA tokozással 2 dolog jöhet számitásba, vagy kisebb lesz a választék, vagy a 1,5-2x-esére nő a mostaninak , mindenféleképpen káosz lenne, mivel a BGA tokozással is minden felhasználási területre biztositani kell egy olcsóbb-közép illetve felsőkategóriás egységet ez most is megvan de egy lapba azért van prociválasztási lehetőség, a BGA-nál nem lesz most gondolj bele ez mekkora káosz lenne mivel az emberek többsége az alsó és középkategóriából választ az anyagiak miatt a felsőkategória ehhez képest elenyésző, ha BGA-val minden területre biztositani kell ehhez nem elég 3-3 vagy 4-4 bga-s lap ha a csatlakozókat és extrákat nézzük ezzel felborulna az évtizedek óta jól működő kategória mivel minden vevőnek más és más dolgok kellenek a lap használatánál mindenkinek a kedvére nem lehet eleget tenni BGA tokozással, az intel eladásai a felére csökkennének azonnal később méglejebb az AMD át is venné a botot, nem kellett sok idő hogy rájöjjenek ha ezt meglépik az intel lehúzhatja a rolót természetesen ez később meg fog történni de most korai lépés a felhasználók mást diktálnak, ettől függetlenül irodai célra szánt lapoknál én látnám értelmét a BGA tokozásnak egy külön családban mintahogy ez jelen van egyes termékeknél

A felső kategóriát meghagyták volna és közben leesett a tantusz hogy az alsó és közép kategóriában több termék fogy mint a felsőkategóriában tehát a profit jelentős részét ezen két kategória teszi ki.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#496) korcsi válasza jim bcs (#495) üzenetére


korcsi
veterán

Ezt így egy levegővel kisbetűvel kezdve 1 ponttal a végén? :D

Cerka, penyó, i3 mindegyikből gyártónként két lap, egy jobb meg egy gyengébb, nem értem a problémát, ha valami extra kell, megoldod bővítőkártyával, vagy USB-vel, ez most is ugyanúgy fennáll.

Másképpen: képzeld el a jelenlegi alaplap választékot úgy, hogy mindegyikbe a kategóriájához illő processzor van. Az hogy valakinek meg az a heppje, hogy cserélgesse a processzorait az Intelt hidegen hagyja, az az ezrelék vegyen AMD-t, a cégek meg megveszik az Intelt 5Ft-al olcsóbban mint eddig és minden megy tovább.

Jelenleg szerintem az alaplapoknál eleve túl nagy a választék, persze ha megvan a márka akkor már elfogadható mértékű.

Az idő meg véleményünktől függetlenül megmutatja majd a valót.

El kellene mennem aludni, húzós napom volt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#497) jim bcs válasza korcsi (#496) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD Dolgoztam mikor írtam, ilyenkor pont, vessző, nagybetű, ékezet hiánya előfordul, hát igen tippelgetni lehet de majd az idő eldönti merre is haladunk.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#498) sg22


sg22
senior tag

itt nyuzunk egy haswell cput a cegnel :D mire vagytok kivancsiak? :Y

what should I do about this?!

(#499) csucsbicep válasza sg22 (#498) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Amit elárulhtasz. Egyébként milyen proci pontosan?

(#500) sg22 válasza csucsbicep (#499) üzenetére


sg22
senior tag

intel confidental ES
2.60 ghz ennyi van rairva.
majd kesobb odaulok es megnezem a gepnel

what should I do about this?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.