Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Klikodesh válasza csucsbicep (#550) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Az hogy most nem esik a 775 ara nem jelent semmit, azt kell megnezned mikor kijott az utodja hogy reagalt a piac. Teljesen biztos lehetsz benne hogy nagyon jo dolgokat lehet fogni ivybol majd a haswell megjelenesekor.

Ha nem hasznalt piacrol beszelunk akkor meg miert esne az ar ? Annyiba kerul amennyiert az intel adja, mivel a haswell egesz evben egy szamjegyu piaci reszesedet fog kiharcolni miert csokkentene az intel az ivyk arat amibol adja el a pcorik zomet.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#552) Klikodesh válasza fatallerror (#545) üzenetére


Klikodesh
senior tag

"mindig fel jön ez a hülye sírás meg h fél éven belül nincs semmi forradalmi innováció semmilyen területen sem (telefonokon át a hardverekig), az emberek jó dolgukban már csak így viselkednek, nagy elvárások meg a követelőzés :(("

Hatarozottan jobb az iparganak a kovetelozes es az erdeklodes mint az erdeklodes teljes hianya ami a fogyasztok zome reszerol jellemzi most a pc piacot.

Az elobbi miatt senki nem huzta le a rolot, ellenben a 14% os eses miatt, amit mult heten jelentettek a pc piacon hatassal lesz a a Q1 es eredmenyekre, nagyon kivancsi vagyok AMD milyen eredmenyt fog fog kozolni csutortokon.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#553) csucsbicep válasza Klikodesh (#551) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hogy jó dolgokat ki lehet majd fogni azzal egyetértek, mivel sokan rohannak majd Haswell venni és a korábbitól meg akarnak majd szabadulni. Csak szemfülesnek kell lenni.

Másik rész meg nem értem, ugyanezt írtam/gondolom.

(#554) Klikodesh válasza csucsbicep (#553) üzenetére


Klikodesh
senior tag

A masik reszben csak kifejtettem miert nem fog esni a bolti ara a procinak, es ezen okokbol fel sem merult bennem, hogy uj termekek aranak esesre gondolt a kerdezo, ezert valaszoltam a hasznalt piacra hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#555) Gróf...


Gróf...
aktív tag

A használt piac fel sem merült bennem eddig. Talán nem is fog. Viszont közben értekeztem cpu ár ügyben és arra a következtetésre jutottunk, hogy pont az intel fogja nagy ívben leszarni, hogy előző generációs terméket szeretnék megvenni. Az E8400-om is szépen tartotta az árát, sőt!
Legfeljebb a lapon foghatok némi aprópénzt. Innentől kezdve már csak a valuta árfolyamnak drukkolhatok. Mindent összevetve 5-10 pengőről beszélünk amibe nem halok bele a 300-as végeredményt tekintve. Ez a beruházás nálam 4-5 évig húzza majd.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#556) fenergie84 válasza Gróf... (#555) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerinte az borítékolható, h elég magas áron fognak debütálni az új procik.
Most a 3770K 80e felett van árban és olvastam valahol, hogy az utód, a 4770K átszámítva 100e körül, vagy a felett lesz :K

(#557) Klikodesh válasza fenergie84 (#556) üzenetére


Klikodesh
senior tag

5-13% al magasabb arat irtak eddig modeltol fuggoen, de ezek nem az intel altal megadott arak hanem viszonteladoke, azaz nem feltetlenul jelenti hogy dragabban startolnak a procik, lehet ez a szokasos elso honapos felar is.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#558) fenergie84 válasza Klikodesh (#557) üzenetére


fenergie84
addikt

Én is úgy látom, h a megjelenéskor jóval drágábbak lesznek :K
Kérdés, h aki most akar majd új gépet, az áldoz-e ennyivel többet érte, vagy vár míg az árak beállnak...

(#559) Klikodesh válasza fenergie84 (#558) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mindig vannak akiknek a legujabb kell legyen az proci vga vagy mobil.
Voltak akik 5870-rol valtottak 480-ra, vagy akik 7970-rol 680-ra kozben nagyokat bukva regi kartyajuk eladasakor, es ujra vettek valamit felfujt indulo aron.

Bar mivel a haswellel inkabb a meg jobb fogyasztas*teljesitmenyre, illetve vgara koncentral az intel ami az asztali proknal szerintem nem olyan igazan eletbevago, es az avx2 se fog meg egy ideig szarnyakat bontani nem lesz sok ertelme kapkodni erte.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#560) fenergie84 válasza Klikodesh (#559) üzenetére


fenergie84
addikt

Csak a saját helyzetemből kiindulva, biztos lesznek mások is, akik inkább kivárják az árak "normalizálódását", mint sem a megjelenéskor drágábban megvenni. Én is újabb 3 évig nem kívánok gépre költeni, és reménykedem benne, hogy a 1150 időtállóbb lesz mint, a mondjuk a 1155...

(#561) Klikodesh válasza fenergie84 (#560) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem hinnem hogy a 1150 idotalobb lenne mint a 1155, a foglalat szinte biztos nem, a proci mar annak kerdese mire is hasznalod. Az intel nagyon hajt az integraciora, amit a foglalalt hatraltat, mar ha egyaltalan marad meg valami ok ami miatt megeri nem bgas procikat gyartaniuk 2015 ben.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#562) max-pain


max-pain
senior tag

Haswell i5 @ 2600MHz vs Ivy Bridge i5-3570k @ 2600MHz

http://diybbs.zol.com.cn/11/11_106368.html

(#563) Klikodesh válasza max-pain (#562) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mediacoder valoszinuleg avx2 vagy quicksyncet hasznal azert akkor a valtozas a tobbi eleg gyatra kepet fest. Erdekes modon a THs eredmenyek jobbak.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#564) Abu85 válasza Klikodesh (#563) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

QuickSyncet használ a MediaCoder. Valszeg lesz majd AVX2-es alkalmazás is, de azt hatékonyan OpenCL-lel lehet kihasználni. Az Intel már elérhetővé is tette a végleges OpenCL SDK-t, hogy menjenek rá a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#565) Klikodesh válasza Abu85 (#564) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Jo tudni, viszont az szep eredmeny az uj quicksynctol ( mondjuk a kepminosegre kivancsi vagyok), nagyon remelem, hogy dolgoznak a HEVC supporton is de Eric, a quicksync software programozoja nem volt hajlando erre semmit sem mondani sajnos.

Tudsz valami OpenCl HEVC fejlesztesrol ?

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#566) Abu85 válasza Klikodesh (#565) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mármint, hogy az IGP támogathatja-e a HEVC-t dedikált egységek nélkül? Nem lehetetlen megoldani, de olyan architektúrával, mint a HD Graphics nehéz. Realitása ennek egy GCN-en van, mert azok a CU-k nagymértékben hasonlítanak a CPU-k logikai felépítéséhez, de szerintem erre sem lesz projekt, mert egyszerűbb licencelni egy kész fixfunkciós feldolgozót, ami jóval energiahatékonyabban megoldja.

Szerintem OpenCL-es HEVC dekóderre ne számíts.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#567) Klikodesh válasza Abu85 (#566) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem a HD graphics miatt kerdeztem, biztos hogy az Intel a quicksyncet fogja erre hasznalni, bar valoszinuleg erre a broadwellig varni kell majd. Pont a GCN miatt merult fel bennem, az AMD apukba is lassan az kerul.

Sajnos az X264 olyan regi hogy sosem tudtak ledolgozni azt az elonyt a softwares megoldasokkal szemben igy kenytelenek voltunk 2011 et hasznalni a munkahoz, de most hogy a HEVC vel effektiv mindenki tiszta lappal indul nagyon valoszinu hogy az AMD apuk/vgak es a quicksync lesz az optimalis megoldas.

Fixfunkcios feldolgozok allitolag nem lesznek kaphatoak iden nagy mennyisegben.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#568) Abu85 válasza Klikodesh (#567) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A QuickSyncet erre nehéz lesz használni, mert nem támogatja a HEVC-t. Maga a DSP használható, ahogy az NV és az AMD DSP-je is, csak ennyi nem elég. Nem mellesleg egyedül az AMD rendszere van úgy bekötve az adott hardverbe, hogy az megoszthassa a feldolgozást a compute egységekkel. Ezért van ennek egy full és egy hibrid működési módja. Az NV és az Intel megoldása csak full, azaz önálló módban üzemképes.

Lehet megoldás, csak hamarabb lesznek itt a fixfunkciós hardverek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#569) fatallerror


fatallerror
addikt

Intel 9-series Chipset

don't tell me what i can't do!

(#570) Gróf... válasza fatallerror (#569) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ez a szomorú!
Még ki sem jött a 1150, de már effektív elavult.
Remélem az intelnél gyógyszerre költik a pénzem!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#571) adamssss válasza Gróf... (#570) üzenetére


adamssss
veterán

Neked az a szomorú, hogy nem áll le a fejlesztés?
Érdekesen gondolkodhatsz...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#572) jim bcs válasza adamssss (#571) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K , a 1150-el egy új korszak kezdődik mind sebességben mind csatolófelületekben, több matx és mitx lap lesz a jövőben ez szerintem jó hír

nem mintha az amd nem ugyanezt csinálná csak lassabban

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#573) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Haswell notebook fronton megközelítőleg mikor fog megjelenni?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#574) adamssss válasza Immy (#573) üzenetére


adamssss
veterán

Június kb

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#575) fatallerror


fatallerror
addikt

haswell árak, mint mindig most is azonos áron jönnek az újak (nem mintha meglepő lenne)

don't tell me what i can't do!

(#576) Taposo


Taposo
aktív tag

(#577) Gróf... válasza adamssss (#571) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Erre a témára leginkább egy kocsma teraszán, deres malátaszörpös poharak társaságában tudnék reagálni. De hogy képet kapj, szerintem ez nem A fejlődés, hanem annak az okosan-precízen kivitelezett visszatartása a nyereség függvényében!
Elhitetik velünk, hogy most megint mekkorát alkottak, és ennek bizony ára van. Közben meg már rég kacaghatnánk a mai teljesítményeken.
Erre te azt mondanád, hogy összeesküvés elméleteket gyártok, meg hogy idealista vagyok!

(Kisasszony! Kérnénk szépen még két pohár (korsó) sört!)
Közben beesteledik. Jövő héten ugyanitt!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#578) adamssss válasza Gróf... (#577) üzenetére


adamssss
veterán

1. Az Intel profitorientált vállalat, úgyhogy nem kell csodálkozni azon, hogy nem áll le a fejlesztés.
2. Nem hiszem, hogy annyira értesz a dologhoz, hogy meg tudd állapítani, hogy mi számít nagy fejlesztésnek. Sajnos ma már eljutottunk oda, hogy kezdjük súrolni a fizika határait, így addig amíg nem jön valami radikális újítás (pl áttérés a fény alapú CPU-kra) addig örülni kell annak is, hogy ha 10-20%-ot gyorsulnak a termékek éves szinten.
3. Senki nem mondta, hogy meg kell venni. Tényleg nem értem, hogy az emberek miért hőbörögnek, ha kijön egy újabb széria. Én 3.5 éve vettem a procim, és kb két játék ha van, ahol proci limitbe tudok ütközni. Értelmesen kell vásárolni, és akkor az ember úgy olvassa a PH-s híreket, hogy ok kijött az újabb proci, de akármilyen is lett nekem jó az eddigi.

Tényleg nem értem azokat akik egy találgatós topikba beírnak ilyen negatív hozzászólásokat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#579) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

AVX2 X264 optimalizaciorol egy kis info es van benne reszletes erdmeny is mennyit gyorsit majd ez ha kijonek az ezt tamogato procik.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#580) BalaNce87 válasza adamssss (#578) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem akarok kötekedni, de az I7-920 soha nem volt egy ár-érték bajnok :D Szóval az értelmes vásárlás kategória az így elég tág fogalom... :))

(#581) fatallerror


fatallerror
addikt

kicsit off: ivy bridge-e kb 10%-al gyorsabb a réginél egyes források szerint

don't tell me what i can't do!

(#582) Klikodesh válasza fatallerror (#581) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mert ezt nem tudtuk a sandy Ivy valtas ota.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#583) Gróf... válasza adamssss (#578) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Azért nem érted, mert nem vetted a fáradtságot, hogy tájékozódj. Továbbá egy fórum azért van, hogy eszmét cseréljünk.

Tessék még egy kis információ:
E8400 - X38-at szeretném leváltani, ami öt éves (kb) Ami a hőbörgést illeti: Az az összeállítás került annyiba (proc; hűtő; alapl; vga; mem; winc; mint most egy processzor plusz a deszka. Nehogy azt merd mondani, hogy ennyit fejlődött a technika, vagy inflálódott a forint!

Én meg azokat az embereket nem értem akik azt mondják, hogy: "Hát igen. Ennyibe kerül". Egy frászt! Ennyit BÍRNAK elkérni érte! A sok hülye és néhány szerencsétlen meg kifizeti.

"nem kell megvenni"? Hanem melyiket KELL? A kétszer ennyi áramot fogyasztó két éves technikát, aminek még mindig ugyanannyi az ára mint két évvel ezelőtt? Vagy...?

Az ár - érték arány nem ugyanaz! MI ezért hőbörgünk. TE majd csak egy-két év múlva fogsz! De MI akkor ÉRTENI fogjuk!

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#584) fatallerror


fatallerror
addikt

4770k dobozka

don't tell me what i can't do!

(#585) adamssss válasza Gróf... (#583) üzenetére


adamssss
veterán

Számold ki az inflációt, az árfolyam esését, és az áfa emelkedését, stb... Lehet meglepődnél.
Ez van, ilyen a világ és kész. Persze küzdeni kell ellene, de az ember élete menjen rá arra, hogy folyamatosan az árral szemben evez, és mindenben csak a rosszat keresi? Szerintem nem éri meg, ha játszani szeretnél akkor vegyél procit annyiért amennyiért tudsz, vagy láncold ki magad a bolt elé, hogy addig nem tágítasz amíg oda nem adják a terméket, az öt évvel ezelőtti árszínvonalon. ;)
És ezt most nem bántásból írom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#586) F34R


F34R
nagyúr

(#587) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Haswell inkompatibilis a régebbi tápokkal.

forrás:

Tom's Hardware

Xbit Labs

(#588) fatallerror válasza Ric4m0nd (#587) üzenetére


fatallerror
addikt

ez várható volt, az integrált vrm miatt én számítottam ilyesmire. bár ez a probléma se érint sokmindenkit, nem mindenkinek van 8 éves tápja mint nekem :DDD

don't tell me what i can't do!

(#589) Klikodesh válasza Ric4m0nd (#587) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Csak a low power state-ek fognak kiesni emiatt, nem hiszem hogy igazan szamit desktopon, de kivancsi vagyok ra mennyit jelent, biztos lesz ra egy teszt valahol.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#590) Ric4m0nd válasza fatallerror (#588) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Egyel több indok a váltásra! ;]

Nekem tetszik ez a low power state! Elég nagy a különbség az előző generációk energiagazdálkodásához képest.

[ Szerkesztve ]

(#591) fatallerror válasza Ric4m0nd (#590) üzenetére


fatallerror
addikt

majd azért még várjuk ki h ténylegesen mennyivel fog kevesebbet fogyasztani :K
remélem ez a generáció már nekem is meglesz

don't tell me what i can't do!

(#592) Attix82 válasza fatallerror (#591) üzenetére


Attix82
őstag

Érdekes, hogy eddig egy tápnál az volt a gond, hogy elbírja e rendszert terhelés alatt. Most már az is okozhat gondot, hogy túl keveset eszik. :)

(#593) Klikodesh válasza Ric4m0nd (#590) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mennyit eszik egy ivy idleben ? 10W ot ? Innen mar nem tunik kulonosebben erdekes dolognak ez desktopon.
Nehany ev alatt lehet hogy behozza a tapcsere arat. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#594) fatallerror válasza Attix82 (#592) üzenetére


fatallerror
addikt

eljön majd az idő amikor adni fogja az áramot és nem igényelni :DDD nem kell majd villanyszámlát fizetni xD

don't tell me what i can't do!

(#595) ST05


ST05
őstag

(#596) fatallerror


fatallerror
addikt

4770k 7ghz-en

don't tell me what i can't do!

(#597) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Ha már találgatunk; Ennél már vette a fáradtságot az intel, hogy odaforrasztatja a kupakját, vagy ezt is nekünk kell "befejeznünk" otthon, mint az ivy-t?

(Már megint mindenben a rosszat keresem!?!?!?)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#598) Attix82 válasza fatallerror (#596) üzenetére


Attix82
őstag

2.5 V? Nane.

(#599) fatallerror válasza Attix82 (#598) üzenetére


fatallerror
addikt

integrált vrm-je van, lehet h elbírja :D
ugye most már tulképpen mind1 milyen az alaplapod és kitudod préselni a maxot belőle

don't tell me what i can't do!

(#600) Klikodesh válasza Gróf... (#597) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Arra a gyartastechnologia miatt kenyszerult az Intel, es nem lesz most sem odaforrasztva de kevesebb fejfajast fog okozni mint ivy alatt.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.