Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DeckardCain válasza gV (#85) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nem tudom, de én ettől nem estem hasra.
Mindig próbálok nyitottam hozzáállni a dolgokhoz, de ennek nem látom sok értelmét(Kizárólag játékos szemmel nézve).
Akinek van egy C2D p35/p45el és ha cserélni akar, akkor vegyen egy Yorkot, azt kakukk. Nem sok értelmét látom teljes lap+ram cserének. De ez csak az én véleményem. Persze a York elfog tűnni. Vagy ott a phenom II amiből jön hamarosan a köv stepping.

BlueGene: ez a Clarkdale is érdekes, akkora teljesítménynövekedést nem hiszem hogy hoz egy c2D-hoz képest. Hacsak a York és i5 viszonyára gondolok.
Volt valami 2,4ghz-es példány 4mb cache-l amiről keringtek a neten a super pis eredmények.
Ami inkább érdekes, hogy árban ez a típus(gondolok itt a cache méretre)az e5x00-et vagy az e7x00-et váltja. Mert nem mindegy. Kíváncsi leszek, hogy tudja majd felvenni a versenyt pl egy x3 710el.

[ Szerkesztve ]

(#102) Bluegene válasza DeckardCain (#101) üzenetére


Bluegene
addikt

az i5 legalább másfél-2 évig lesz a középkategóriás zászlóshajója az intelnek

persze eleinte drága lesz és nem éri meg, de később lejjebb viszik az árakat és akkor sokan azt fogják mondani h majdnem olyan jó mint az i7 és olcsó is, tehát megéri, ráadásul a négymagos quadok gyártását lehet befejezik lehet, és attól is erősebb

tehát 1 év múlva lehet azt dogod mondani milyen jó ez az i5

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#103) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Intel's New Brand Structure Explained [link]

Fewer Brands, Greater Impact [link]

Ezek szerint mégis csak lesznek i3 és i5 termékek, csak sajnos nem úgy ahogy logikus lenne, fizikai chip felépítéshez rendelve. Persze mindig lehet olyan besorolást találni valamiféle csoportosítási alapon amire rá lehet húzni hogy logikus, így ugyanazt a kínálatot kismilló féle képpen lehet kategóriákba sorolni. Nagyon úgy néz ki a marketingesek megint találtak egy nem túl logikus variációt. Addig oké hogy az i3 jelentse az alsó, az i5 a közép, az i7 pedig a felső kategóriát, de az már nem túl jó megközelítés hogy így egy adott kategóriába teljesen eltérő fizikai felépítésű architechtúrával rendelkező chipek is besorolhatók, amiknek ráadásul teljesen más socketje, chipsetje, piaci pozícionálása van.

(#104) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Intel Quietly Announces Core i5 and Core i3 Branding [link]

(#105) keIdor válasza shabbarulez (#104) üzenetére


keIdor
titán

Ehh mégse lesz a 4 magos i5 8 szálas?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106) CsíkosMókus válasza keIdor (#105) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

akkor ki venne i7-et?

(#107) Oliverda válasza keIdor (#105) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy fest. Mondjuk ez szerintem logikus. Az már kevésbé hogy miért csinálnak LGA-1156 i7-et is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#108) szki


szki
őstag

(#109) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

infók és összesítő táblázat

sweetlou6.wordpress.com

(#110) gV


gV
őstag

talán ide elfér
Sandy Bridge die

(#112) westlake


westlake
félisten

nehany kep coolaler tollamcsolasaban
i5 750, i7 870
az eddigi infok alapjan a 700-as szeria lesz az i5, es a 800-as szeria az i7.. az osszes lynnfield proci socket 1156-os tokozasu lesz.. a 700-as szeriaban nem, de a 800-asban mukodik a ht..

Play nice!

(#114) keIdor válasza Overlocker (#113) üzenetére


keIdor
titán

Ez elég kemény!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#115) Oliverda válasza keIdor (#114) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy 32nm-es 2 magos proci ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#116) Overlocker válasza keIdor (#114) üzenetére


Overlocker
veterán

jah, 32nm :D. 5Ghz léggel meglesz szerintem^^

Oliverda: igen, 2 mag + HT.

[ Szerkesztve ]

(#117) Zájec válasza Overlocker (#113) üzenetére


Zájec
veterán

klassz :C

már megijedtem hogy stabil is ennyi feszen... :D

(#118) Overlocker válasza Zájec (#117) üzenetére


Overlocker
veterán

0,9v-vel már lehet stabil :DDD

(#119) keIdor válasza Oliverda (#115) üzenetére


keIdor
titán

Nem tévedsz, de az ES-ek ma már gyengébben mennek, mint a Retail... a rendes bolti kíváncsi leszek mire lesz képes... 5GHz is talán meglehet majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#120) DeckardCain válasza Overlocker (#113) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Eh, mi ez a fesz? :DDD Hm, franc kivan, lehet ki kellene próbálni majd egy ilyet. Kíváncsi leszek teljesítményre C2D-hoz illetve Phenom II x2/X3-hoz képest. Aztán majd meglátjuk mi lesz az upgrade, már ha lesz..

(#121) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

[link]
Vannak árak a lap alján, elsősorban I3 miatt linkeltem. Hát érdekes.... Kiváncsi leszek, hogy az árak mennyire lesznek igazak.

[ Szerkesztve ]

(#122) Overlocker


Overlocker
veterán

Core i5 750 @ 242 bclk by coolaler.com

(#123) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

mien ddr3 ramot érdemes i5 höz venni? ( elkezdtem böjtölni rá... ) fesz, órajel, márka, méret, mire figyeljek?

(#125) Cclone válasza Overlocker (#113) üzenetére


Cclone
csendes tag

:Y Nagyon komoly ez a fesz.

Eladó R2E hf blokkok+csatik 10K

(#126) Bluegene válasza Overlocker (#113) üzenetére


Bluegene
addikt

az igen, sztem meglesz léggel az 5 giga simán, sőt vízzel talán a 6 giga is

nagyon komoly :C , ráadásul ez kvázi négymagos a HT-nak köszönhetően

sztem télen, boldog boldogtalan ilyet akar :W még hogy gagyi az i5 :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#127) g@bo válasza Bluegene (#126) üzenetére


g@bo
nagyúr

i3 i5 egy lapba megy? remélem nem. :DDD

(#128) Bluegene válasza g@bo (#127) üzenetére


Bluegene
addikt

miért belefog menni a kétmagos clarksdale is sztem

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#129) CHIPman válasza g@bo (#127) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A legtöbb i3 marad ugyanaz, mint a Core2, csak más néven és kcisit jobb utasításkészlettel.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#131) g@bo válasza CHIPman (#129) üzenetére


g@bo
nagyúr

i5 alá nem megyünk. de mien ram kell majd? alacsonyfesz ddr3?

(#132) CHIPman válasza g@bo (#131) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem tudom, én is erre keresem épp a választ, hogy ennek is 1.65V-e a maximuma. Gondolom igen, mivel itt is a prociban van a vezérlő.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#133) g@bo válasza CHIPman (#132) üzenetére


g@bo
nagyúr

ettől félek, mert most kéne ddr3 ramot venni, hátha szeptemberre meghüjülnek az árak, nomeg, a forint se túl stabil...

(#134) CHIPman válasza g@bo (#133) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én sztem akkor is Kingmaxot vennék. :) Lehet, hogy érdemes lenne most megvenni a RAM-ot? Hmm...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#135) CHIPman válasza g@bo (#133) üzenetére


CHIPman
nagyúr

[link] Pont, ahogy gondoltam :( Vsz most nem érdemes ilyet venni(maximum 1333 CL9-rst), mert ami van mostanában, azok a következők:
1: Trichannel=<1.65V
2: Dual channel>1.65V
3: Dual channel<1.65V, de szvsz ezek a legritkábbak, mert az AMD és az Intel régebbi termékei bírták a nagyobb feszt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#136) g@bo válasza CHIPman (#135) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor az 1600 as felejtő. valszeg. bár láttam corsair dominator 1600-ast, tri channel..

egyszerűen nem irja ki a gyártó, mennyi fesz kell a cuccnak. ocz sajna kiirja, 1.7 - 1.9 v. szinte nem látok náluk alacsony fesszel operáló ramot, v a kereskedőnél nincs.

1333 cl9 ( corsair ) is fura, cl9.... nem értem ezeket.

(#137) Zin


Zin
senior tag

sziasztok
Core i5 mikor jön?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#138) gV válasza Zin (#137) üzenetére


gV
őstag

2009 szeptember Lynnfield 45nm 4 magos
2010Q1 Clarksdale 32nm 2 magos + GPU ez remélem nem így lesz mégsem mert ezzel buknák a tik-takot ami nem önmagába még nem akkora gebasz, de én már nagyon kiváncsi vok a AES-re és a új gyártás technológiára szal az lenne a jó ha minél előbb (vagyis ah eredetileg szerepelet, idén) megjelenne

[ Szerkesztve ]

(#139) MSI.inc válasza gV (#138) üzenetére


MSI.inc
csendes tag

CSAk tudnám az intel miért cserél állandoan cpu foglalatot?Állandó alaplapcsere stb két lassan már évente...

Micro Star International...

(#140) gV válasza MSI.inc (#139) üzenetére


gV
őstag

mert változnak a procik felépítései 2/3 csatornás int memoria vezérlő + gpu chip aztán cpu+gpu 1 chipben
am vegyél lga1366-ot az változatlanul fog maradni, jelenállás szerint

(#141) MSI.inc válasza gV (#140) üzenetére


MSI.inc
csendes tag

Ja,hogy kompatíbilis lessz az 1360-al?Akkor már mindjárt másképp hangzik! :R

Micro Star International...

(#142) toyone válasza MSI.inc (#141) üzenetére


toyone
őstag

Nem lesz(1366-al). Arra értette hogy akkor vegyél X58-as cuccot.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#143) g@bo válasza MSI.inc (#141) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem. 1366 az i7 nek kell.

i5/i3 lga1156, aztán a 2010es cuccok lga1155........ lehet jobban járunk az i7-el. :U

(#144) gV válasza MSI.inc (#141) üzenetére


gV
őstag

khm, nem, rosszul fogalmaztam ezekszerint...
szal az LGA1366 marad kompatibilis magával legalábbis a 45->32nm váltásnál biztosan majd mindenbizonnyal jönni fog a következő generációból a Sandy Bridgeből is ebbe a foglalatba az LGA1155 mellett 1 proci, mondjuk 8 maggal, ami ha már nem fog gpu-t tatalmazni és egyébként is ugyanugy 32nm-es lesz mint a 6 magos Core i7 müködhetőnek kéne lennie a jelenlegi X58-as lapokban, akkor pedig 2012/3-ig kilehetne evvel a foglalattal huzni mindig a legfrissebb cuccokkal

(#145) Oliverda


Oliverda
félisten

Intel’s 32nm Clarkdale Processor Review Emerges

Az alapfesz ezek szerint 1.25V körül van. Mondjuk ez alapján kíváncsi vagyok hogy korábban húzták fel 4GHz-re 0.83 volt mellett.

"The reviewer notes that Clarkdale 3.06GHz can’t be overclocked any higher than 4GHz, even with higher voltage. Don’t forget it’s just an engineering sample."

Úgy látom hogy ez sem egy gamer CPU lesz. Mondjuk 256KB L2 és 4MB megosztott L3 mellett nem csoda hogy megveri a Wolfdale.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#146) DeckardCain válasza Oliverda (#145) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Szerintem drága lesz, 4 thread ide vagy oda...
[link]

(#147) gV válasza Oliverda (#145) üzenetére


gV
őstag

alulfeszelték
bár nincs köze a 32nm-hez, de 65nm-en sem nagy cucc pl e4300-nak a 1.325v helyett elég 1.14v alapórajelen, 3Ghz-hez meg 1.27v

[ Szerkesztve ]

(#148) Bluegene válasza Oliverda (#145) üzenetére


Bluegene
addikt

hát ha ez tényleg így lesz, sok értelme nem lesz erre sem vátani

de sztem nem így lesz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#149) westlake


westlake
félisten

itt van nekunk egy kis finomsag, melynek kodneve gulftown ;)
mire is jo 24 thread :D

igazan mutathatna mar valamit az amd is ;] :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#150) Lauda válasza westlake (#149) üzenetére


Lauda
félisten

Baz, honna szedtek azt a procit.

Keldor papa: mire gondolsz? ha csodakra nem is, de jo dolgokra :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.