Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) CsonkaImo válasza akoska07 (#699) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi szépen a gyors választ! Esetleg egy linket tudsz nekem dobni?

(#702) akoska07 válasza CsonkaImo (#701) üzenetére


akoska07
nagyúr

Már nem emlékszem pontosan,hogy hol olvastam.
Szerintem te is rátalálsz,ha keresgélsz a google-ban.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#703) ST05


ST05
őstag

Corsair és seasonic kompaktibilitások
Az én tápom "valószinű jó lesz" :C

(#704) akoska07 válasza ST05 (#703) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tudom mi baja lehet a TX950-nek,hogy kihagyták. :D

Ami még mindig bosszantó,hogy még nem lehet itt sem előrendelni. :o
Amerikából meg nem postázzák ide.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#705) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Június harmadikán rajtolnak el.

Facebook oldalukon tették közzé április 26-án. Kérdés már csak az mikor jut el hozzánk :)

(#706) Gróf... válasza CsonkaImo (#705) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Gondolom Onedinnek először el kell hajóznia Malájziába, onnan Európába, majd a magyar importőrnek eszébe kell jutnia, hogy akár be is hozhatna az országba párat "hátha el lehet adni valahogy" a nagykereknek. Onnan már csak 1-3 nap! Jó szelet Charlotte Rhodes!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#707) CsonkaImo válasza Gróf... (#706) üzenetére


CsonkaImo
addikt

:DDD :C

(#708) fenergie84 válasza CsonkaImo (#705) üzenetére


fenergie84
addikt

Ahhoz képest h harmadikán startol elvileg, elég nagy a cseng :(((
Legalább lenne itthon is jele, mondjuk előrendelhető lenne, vagy ilyesmi...

(#709) Bear


Bear
aktív tag

Oliverda már biztos készíti nekünk a tesztet.... :)

(#710) Klikodesh válasza fenergie84 (#708) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ugy irod mintha valaha lehetett volna itt valamilyen procit elorendelni... Masodik heten 50% felarral megveheted szokott menni, ha idoben eszbe kapnak.

Nem mintha szamitana a jelenleg hozza kaphato lapok tengere mellett. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#711) fenergie84 válasza Klikodesh (#710) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem is akartam előrendelni, csak ha lehetne, az már mutatna valamit :K

[ Szerkesztve ]

(#712) akoska07 válasza fenergie84 (#708) üzenetére


akoska07
nagyúr

+1

Tul nagy a csend.

A legnagyobb webshop-ban sem lehet még előrendelni,pedig ott mindig minden van időben,de még listázva sincs.
Abban biztos vagyok,hogy a megjelenés napján ott is lesz.

De amugy tényleg... se alaplap,se proci,sehol sem látszik a készülődés.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#713) fenergie84 válasza akoska07 (#712) üzenetére


fenergie84
addikt

"se alaplap,se proci,sehol sem látszik a készülődés."
...csak olvasgatjuk, h ez a táp is "haswellkompatibilisám", meg az is ;]

(#714) Attix82


Attix82
őstag

Aszem az SB-met már lecserélem egy ilyen csodára :)....nagy a csend tényleg, biztos ott van már a raktárakba, tesztelőknél. Csak ugye nem akar senki se az Intellel ujjat húzni :D

[ Szerkesztve ]

(#715) akoska07 válasza fenergie84 (#713) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az a fura,hogy még alaplap sincs,pedig előtte már picon szoktak lenni,mielőtt kijön az uj proci.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#716) fenergie84 válasza akoska07 (#715) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem hamarosan úgy is kiderül mi lesz :K
Az induló árak miatt én még várni fogok a vásárlással :)
(meg persze a mostani konfigomból is el kellene adni a cuccokat)...

(#717) akoska07 válasza fenergie84 (#716) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kiderűűűűű , mondtam csináljunk déénees tesztett

Várjuk a megjelenést.... :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#718) Klikodesh válasza akoska07 (#712) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ott van rakutenen es amazonon is.

Tokioban mar a boltokban ki vannak allitva a lapok is. A hetvegen gondolom majd felteszik hany orakor jar le az nda es viheto, igy volt az ivynal is.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#719) akoska07 válasza Klikodesh (#718) üzenetére


akoska07
nagyúr

Biztosan bennem van a hiba,de én kvára nem találtam egyiken sem. :)
Na mindegy...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#720) Klikodesh válasza akoska07 (#719) üzenetére


Klikodesh
senior tag

i7 4770

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#721) akoska07 válasza Klikodesh (#720) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én alapból a 4770K-t irtam talán ezért nem dobott ki rá semmit. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#722) ffodi


ffodi
veterán

4770k review. Nem tudom, volt-e már.

Még mindig kérdéses, hogy érdemes-e váltanom a 2600k-ról. :U :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#723) akoska07 válasza ffodi (#722) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is arról váltok és nem kérdés a csere (nálam). :)

Lehet egyébként,hogy nem az elsők között akarok majd lenni,mert jó lenne tudni nem-e melegedős ez is,mint az Ivy.

Jó kis teszt,még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#724) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Eszetekbe ne jusson!
A 2600k-nál semmivel nem jobb a 3770k Aminél viszont semmivel sem jobb a 4770k.

Kicsit gondolkodni is kellene!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#725) akoska07 válasza Gróf... (#724) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor megtartom a 2600K-t is. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#726) CsonkaImo válasza Gróf... (#724) üzenetére


CsonkaImo
addikt

i7-ről én sem váltanék, viszont ha ivy procim lenne mindenképp fontolóra venném a váltást mert marhán melegednek. A haswell cpu-k meg jelentősen kevesebbet fogyasztanak így remélhetőleg nem is lesz gond a hőmérséklettel.

(#727) ffodi válasza akoska07 (#725) üzenetére


ffodi
veterán

A 3770k sem győzött meg anno, most pedig ez sem. A jelenlegi 2600k-mat 5 GHz-en hajtom, így azért ez elég korrekt, az IGP pedig nem igazán érdekel. Tippre a 4770k-t olyan 4,2-4,5 GHz környékére kell majd tuningolni, hogy elérjem vele a jelenlegi 2600k teljesítményét általánosságban. Valószínű a példányok többsége menni is fog ennyit.

Kérdés a melegedés (inkább hőátadás), bár láttam erről is többféle tesztet, és az IVY-hez hasonlították. A "hivatalos" tesztekből és a felhasználói tapasztalatokból ez majd úgyis kiderül, reméljük a legjobbakat.

CsonkaImo:

Üresjáratban fogyaszt kevesebbet. 3770k TDP-je 77W, a 4770k-nek pedig elvileg 84W lesz.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#728) ST05 válasza Gróf... (#724) üzenetére


ST05
őstag

lol

ffodi márpedig kevesebbet kellene egyen ,abba csak bele van számolva a 84w-ba a hd4600 nagyobbik igpu

[ Szerkesztve ]

(#729) Attix82 válasza ffodi (#727) üzenetére


Attix82
őstag

"Üresjáratban fogyaszt kevesebbet. 3770k TDP-je 77W, a 4770k-nek pedig elvileg 84W lesz."

IGP-vel együtt, de ebbe erősebb is. Mindenképpen kevesebbet eszik maga a CPU.

(#730) ffodi válasza Attix82 (#729) üzenetére


ffodi
veterán

Ez igaz, hogy valamennyivel kevesebbet eszik, de ha megint ez a pasztás történet lesz, akkor mindegy lesz az a néhány W különbség.

Szerk.: De egyébként miért kéne "jelentősen" kevesebbet ennie, ha a csíkszélesség pl. nem változott, és a TDP is hasonló?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#731) CsonkaImo válasza ffodi (#727) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen, igp-vel együtt ami kicsit combosabb így érthető a nagyobb fogyasztás.

Megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#732) Attix82 válasza ffodi (#730) üzenetére


Attix82
őstag

Valószínű pasztás lesz, mivel forrasztáskor megsérülhet a mag....ezért is választották ezt már az IVYnél is.

1 szálon való számolás erősebb mindenképpen az IVYnél is, és nem egy elhanyagolható szempont.

(#733) ffodi válasza Attix82 (#732) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, ezzel tisztában vagyok, éppen ezért írtam.

Ez is igaz, ahogy a tesztekből látszik IVY+5-10%. Kérdés ez így megéri -e. Jelen állás szerint nekem nem feltétlen, főleg ha az ára 100k körül lesz.

Szerk.: Most látom, hogy volt fogyasztás mérés is a linkelt tesztben, amit eddig nem is vettem észre. Tessék azt is megnézni. :) (ezt nem konkrétan neked írtam)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#734) akoska07 válasza ffodi (#727) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezért nem leszek én sem az elsők között akik megveszik.

Mágvárom az első fecskéket. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#735) Klikodesh válasza ffodi (#730) üzenetére


Klikodesh
senior tag

A platform fog kevesebbet fog enni, az uj pwm miatt es meg jobban a kedvezobb fogyasztasra fektettek a hangsulyt mint ivynal. Nem csak a gyartastechnologian mulik, es azok nyujtotta elony is rendre csokken, mig a koltsegek csak nonek.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#736) ffodi válasza Klikodesh (#735) üzenetére


ffodi
veterán

Nem is azt írtam, hogy kizárólag azon múlik. A tápkört illetően csak a VRM vezérlő került a prociba ha jól rémlik, azt pedig nagy fogyasztáskülönbséget nem okozhat teljes kihasználtság mellett.

Mindegy, ezen szerintem jelen pillanatban nem érdemes vitatkozni. Ha kijönnek a tesztek, rögtön kiderül. Mindenesetre, egyelőre marad az a véleményem, hogy üresjáratban (kevés terhelés mellett) lehet jelentősebb különbség a fogyasztást illetően, full (vagy közel full) terhelés mellet pedig nem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#737) Klikodesh válasza ffodi (#736) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ez nyilvanvalo volt mar az uj pstatek miatt is, ez egy mobilproci amit asztalra is kiadnak ennyi, ott pedig szamit.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#738) stratova


stratova
veterán

Bár iGPU vadászatra indultam, de itt egy röpke 51 oldalas i7-4770K tesztbe botlottam.
Google fordító: kínai -> angol.

Látom volt már :)

[ Szerkesztve ]

(#739) akoska07


akoska07
nagyúr

Mennyire lehet hiteles ha vki 4770K procit árul most, 5.-én történő szállítással ? :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#740) Klikodesh válasza akoska07 (#739) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Teljesen realis, 2 nappal az ivy megjelenese utan mar egyenileg osszevalogatott konfigokat szallitottak ki europaban is, ami azt jelenti megjelenes napjan mar ott volt a boltokban, hogy masnap futarnak a tudjak adni a kesz osszeszerelt gepet.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#741) akoska07 válasza Klikodesh (#740) üzenetére


akoska07
nagyúr

2 nappal az ivy megjelenese utan

Akkor most nem 7.-én van a megjelenés. :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#742) ST05 válasza akoska07 (#741) üzenetére


ST05
őstag

4. től 8. ikáig van a computex, ahol bemutatkozik.
neked feltétlen ott lenne a helyed, azthiszem 200 dodó a beugró :C

itt már irtam, csak félre olvastad az infóm
:R
ha már ott vagy hozz nekünk is párat ;]

[ Szerkesztve ]

(#743) akoska07 válasza ST05 (#742) üzenetére


akoska07
nagyúr

Miért pont nekem ? :)

Egyébként,ha nem igényeltem volna már más hónapra a szabadságomat akkor még el is mennék. :D
Jövőre ott leszek... :))
Amugy sokat nem látnék az alkatrészekből,mert a csajok elvennék a figyelmemet. ;]

Ott már meg is lehet vásárolni gondolom....
Hoztam volna,csak hát a postaköltség.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#744) ST05 válasza akoska07 (#743) üzenetére


ST05
őstag

intel stand
szomszédba meg ott sorakoznak majd az asus lapok tyűh
ja balrol meg az asrock vett egy kissebb standot, gondolom ők csak 9 csilliárdot költöttek arra a 6 négyzetméterre :C

[ Szerkesztve ]

(#745) akoska07 válasza ST05 (#744) üzenetére


akoska07
nagyúr

Biostar is nagyon közel lesz ... ;]

:DDD

A lényeg.... lehet mégis első fecske leszek a procit illetően. :U
Nem tudom addig honnan szerzek hozzá alaplapot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#746) Klikodesh válasza akoska07 (#741) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Vasrnap szokott felkerulni az intel proci a polcra es masnap hetfon pedig a reviewk mennek ki, igy volt ez az ivynal is tavaly. Tehat a 7.ei megjelenes az eleg szokatlan lenne. :U

[link] 2. an mar viheto.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#747) akoska07


akoska07
nagyúr

Nos...

Én már vettem egy 4770K-t. :K

Kellene keríteni alá egy lapot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#748) ffodi válasza akoska07 (#747) üzenetére


ffodi
veterán

Mégsem vártad meg az első fecskéket. :D Legalább hamar lesz tapasztalat, és én is el tudom dönteni megéri-e vagy sem. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#749) akoska07 válasza ffodi (#748) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jött egy alkalom és nem hagytam ki. ;)
Remélem nem fog csuszni a szállítás sem.

Szeretek tesztelő lenni... csak mostmár itt lehetne. :D

Én csak a hőfokokra leszek kiváncsi.
Ha azzal nem lesz gond akkor megmarad.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#750) SRII


SRII
őstag

hi!
Én is haswell-re várok, de nekem elég egy i5-is, már vagy 4 hónapja várom hogy megjelenjen..
szerintem és ahogy olvasom játékok terén nem sok eltérés van az i7 és az i5 között, árban viszont nagyon is eltérőek. így reménykedem hogy tá elég lesz.. :(
remélhetőleg az alaplapok is megindulnak, és nem csak a felső kat, bár ahogy olvasgatok a cikkeket lesz augusztus vége mire minden helyreáll...és még ott van a táp kérdése is, aki haswell procit vesz az vegyen hozzá kompatibilis tápot is, ha konfig csere akkor meg...

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.