Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tomic


tomic
addikt

Tájékoztasson valaki legyen kedves ,igaz hogy nem lehet ezeket tuningolni majd?
Vagy hogy is van ez?
Ill milyen memoriákkal mennek majd?

(#302) tomic válasza tomic (#301) üzenetére


tomic
addikt

Elfelejtettem leírni ,hogy sandy-bridgeről lenne szó.

(#303) csucsbicep válasza tomic (#301) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Engem még a várható megjelenés érdekelne.

(#304) chrisnagy13 válasza tomic (#301) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A 'K' végződésű procikat lehet és az "Extreme Edition" modellt, ill. jön majd egy lapkakészlet (Z68) amivel az összeset lehet majd tuningolni.

Gyakorlatilag minden DDR3-as ramot mellé tehetsz, ami max. 1.5V-os feszültségen üzemel.

(#303) csucsbicep: 2011. jan. 9.

[ Szerkesztve ]

(#305) chrisnagy13 válasza chrisnagy13 (#304) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Bocs, elírtam... :B Január 5. :)

(#306) csucsbicep válasza chrisnagy13 (#305) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi az infót.

(#307) dangerzone válasza chrisnagy13 (#305) üzenetére


dangerzone
addikt

Huhh, az már csak 3 nap...
Na kíváncsi leszek :)

(#308) dangerzone válasza dangerzone (#307) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát mégsem 3 volt :)

(#309) csucsbicep válasza dangerzone (#308) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Most már csak a boltokba kéne eljusson.

(#310) i are robot válasza csucsbicep (#309) üzenetére


i are robot
senior tag

Még mindig jan.9. a bolti forgalmazás kezdete, addig fölösleges panaszkodni, majd ráérünk utána. :DDD

(#311) csucsbicep válasza i are robot (#310) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én venni szeretnék már és a konkrét ára érdekel.

(#312) dangerzone


dangerzone
addikt

A combosabb Sandy-k mikor jönnek? Vagy ennyi volt? i7 2600k a max? :)

(#313) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#314) oneiros


oneiros
tag

Érkezik a Z68-as széria.Asus P8Z68-V PRO
Fura egy ATX-es lapon D-Sub+DVI-D csatlakozót látni, gondolom az IGP-t is lehet majd húzni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#315) gV


gV
őstag

ivy bridge diák

kár h nincs OGL 4.x támogatás még jövőre sem, az OCL-re is kiváncsi leszek h fog is müködni nem csak támogatva lesz és az power gating is érdekes lesz a igp-nél
mindenesetre már most jól hangzik 1 olyan notebook amiben van 1 22nm-en gyártott i7-2630qm mellette 1 olyan 28nm-es gf ami a gtx 485m-nek megfelelő erejü, teszem azt jövő ilyenkor 2-300e ft-ért, ~100w max fogyival, le is cserélném rá az asztalit 1ből

(#316) korcsi


korcsi
veterán

(#317) korcsi


korcsi
veterán

Sandy Bridge-E Launch In 2011,Ivy Bridge In March-April 2012

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#318) t72killer válasza gV (#315) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3DHD-t és a hozzátartozó HDMI 1.4-et támogatni fogja vajon? Nekemis komoly terveim vannak a mobil ivy-vel, remélhetőleg az alapmodell többet tud majd az i7-2920xm-nél:)) (ez kb teljesült a korábbi váltásoknál, a 2630qm nagyjából hozza a 2vel korábbi extrém 920xm teljesítményét)

#316: elég korai tesztek ezek még. A c2c teljesítmény óriási javulására én sem számítottam, igazából az a kérdés, mennyre lehet majd húzni az új cuccot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#319) dangerzone


dangerzone
addikt

Egyébként az Ivy Bridge utódja mi lesz majd?
Van esetleg valami normális roadmap ? Mert én mindig csak valami 2012- ig levőeket találok a legjobb esetben.

(#320) hugo chávez válasza dangerzone (#319) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

A Haswell lesz az Ivy utódja, pc vonalon valószínűleg 2013-ban jön valamikor (ha minden jól megy, akkor, az eddigiek szerint, valószínűleg Q1-ben).
Szerver roadmap már van: Részletes, szervereket érintő útiterv az Inteltől

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#321) korcsi


korcsi
veterán

Ivy Bridge Early Sneak Performance Peek: Any Faster Than Sandy Bridge?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#322) korcsi


korcsi
veterán

Ivy Bridge Core i5 3570K Quick Sync 2.0 Performance Test
A tesztekben szerepel a cpu-s videó tömörítés sebessége is, megfigyelhető, hogy azonos órajelen jelentős a fejlődés a két processzor között.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#323) korcsi


korcsi
veterán

14 nm "Broadwell" A True System-on-Chip (SoC)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#325) fatallerror válasza korcsi (#324) üzenetére


fatallerror
addikt

ezt a 20x kisebb mutatót túlzásnak érzem, az igp részt nem

don't tell me what i can't do!

(#326) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Anandtech: Intel's Haswell Architecture Analyzed (10/5/2012 2:45:00 AM)

[ Szerkesztve ]

(#327) Klikodesh válasza Ric4m0nd (#326) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Mar ketszer elolvastam, s pont be akartam linkelni.

Szerintem kihagyhatatlan cikk, nagyon varom mar a procit ezeket a sorokat olvasva.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#328) kovsol válasza Ric4m0nd (#326) üzenetére


kovsol
titán

pont most akartam linkelni :)

May the Force be with you!

(#329) Klikodesh válasza kovsol (#328) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ki koran kel... :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#330) Ric4m0nd válasza Klikodesh (#329) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

...hamarabb elfárad! ;) Haswell-re ez a torzított közmondás már nem érvényes!

A cikk számomra legértékesebb része az új AVX2 utasításkészlet, és azon belül az FMA ciklusidejének szűkítése volt! A fejlesztéssel megduplázódik a másodpercenkénti lebegőpontos műveletek kibocsájtása. Ha számszerűsíteni akarjuk a teljesítményt, Ivy Bridge i7-3770 CPU nagyjából ~90FLOP/s (sp) kibocsájtással rendelkezik. Összehasonlításként egy Radeon HD7870-es GPU 2500GFLOP/s (sp) teljesítményt produkál. ~75ezer forint árkategóriában CPU és GPU közt, ebből a szempontból a GPU ~28x hatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#331) hugo chávez válasza Ric4m0nd (#330) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Ha számszerűsíteni akarjuk a teljesítményt, Ivy Bridge i7-3770 CPU nagyjából ~90FLOP/s (sp) kibocsájtással rendelkezik."

Kicsit alábecsülöd szegény 3770-est... "AVX-szel" 217,6 GFLOP/s a single prec. peak teljesítménye. ;)

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#332) Ric4m0nd válasza hugo chávez (#331) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Számomra is nehéz elhinni ezt a teljesítményt, de a mérés alapját az Intel Burn Test képezi. A 2.54-es verziót futtattam normál beállításokkal, melynek eredménye 82 GFLOPs. Ha tudsz más tesztelőprogramot, ami a GFLOPs teljesítményét méri, szívesen tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#333) hugo chávez válasza Ric4m0nd (#332) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

64 bites, vagyis double prec. módban futott. ;) A single precision-höz át kéne állítanod 32 bitesre, úgy nagyjából a dupláját kapnád. A 217,6 GFLOP/s az elméleti maximum (mint ahogy a HD 7870-nél is a 2560 GFLOP/s), ebből az IBT alatt ki tud préselni magából olyan 160-at.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#334) hugo chávez válasza Ric4m0nd (#332) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Egyébként LinX-szel szoktak még tesztelni, de nem hiszem, hogy túlzottan eltérő eredményt kapnál, mivel ugyanúgy az Intel Linpack benchét használja, mint az IBT. :)

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#335) Ric4m0nd válasza hugo chávez (#334) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Mindig tanul az ember! Köszönöm a felvilágosítást! ;) Már futtatom is a Linx tesztet! 64-bites 82GFlops teljesítményt mutat ami igazolja az IntelBurnTest eredményét. 32-bites teszt pedig érdekes módon csak 69GFlops értéket! Akárhogy is nézzük nagy különbség a csúcs GPU-khoz viszonyítva. Ezért is fogom váltani a BOINC kutatásokat CPU-ról GPU-ra. ;]

(#336) hugo chávez válasza Ric4m0nd (#335) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"32-bites teszt pedig érdekes módon csak 69GFlops értéket! "

Nem tudom, hogy az mitől lehet, talán a LinX valamiért nem szereti a 32 bit+AVX-et... :F

Persze, ha GPU-ra váltasz az nagy előrelépés lesz. :K Fogyasztásban is. ;]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#337) fatallerror


fatallerror
addikt

[link]

"We expect an increase in inventory reserves as we start production on our next-generation micro architecture product code-named Haswell, which we expect to qualify for sale in the first quarter of 2013," said Stacy Smith, chief financial officer of Intel.

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#338) Taposo válasza fatallerror (#337) üzenetére


Taposo
aktív tag

Mindenfajta további információt nagy szeretettel és kiváncsisággal várunk :R

[ Szerkesztve ]

(#339) P.H. válasza hugo chávez (#336) üzenetére


P.H.
senior tag

Nem a LinX nem szereti a 32 bit + AVX-et, hanem 32 bites programokból csak 8 db 256 bites YMM-regiszter használható, 64 bites programok viszont 16 db-ot használhatnak (ugyanúgy, ahogy 128 bites XMM-regiszterből - ezt az SSE-utasítások használják - is csak 8 van 32 bit alatt, 64 biten viszont 16).

"1.3.1 256-Bit Wide SIMD Register Support
Intel AVX introduces support for 256-bit wide SIMD registers (YMM0-YMM7 in operating modes that are 32-bit or less, YMM0-YMM15 in 64-bit mode). The lower 128-bits of the YMM registers are aliased to the respective 128-bit XMM registers. "
[link]

A kevesebb regiszter több memóriaolvasást és -írást jelent, ami a számítási kapacitás rovására megy. Ez kézzelfogható - és bizonyos programoknál konkrétan számszerűsíthető - előnye a 64 bites programoknak már 4 GB vagy kevesebb memóriánál is.
Nem mellesleg általános célú integer regiszterből is 16 db áll a 64 bites programok rendelkezésére, míg a 32 bites programok csak az x86 8 db regiszterét látják.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#340) hugo chávez válasza P.H. (#339) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Így már érthető az az eredmény... Köszi. :)

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#341) fatallerror


fatallerror
addikt

(#342) sniper elite


sniper elite
senior tag

Nagyon áll ez a topic, ennyire nincsenek új infók? Engem pedig érdekelne minden apróság amit lehet csipegetni.

(#343) Taposo válasza sniper elite (#342) üzenetére


Taposo
aktív tag

Ha kicsit feljebb körülnézel találsz azért olvasgatni valót a fórumban, ám ha minden igaz akkor az új dögöt(Haswell) már tavasszal a saját gépedben vizsgálhatod ;)

(#344) sniper elite válasza Taposo (#343) üzenetére


sniper elite
senior tag

Igen már olvasgattam az eddigi hozzászólásokat is meg pár oldalon írtak róla. Tavasszal meg tervben van a beszerzése. Gondolom hetek múlva már kezdenek kijönni a frissebb adatok is.

[ Szerkesztve ]

(#345) fatallerror


fatallerror
addikt

lesz lga továbbra is

don't tell me what i can't do!

(#346) Taposo válasza fatallerror (#345) üzenetére


Taposo
aktív tag

Igen ezt irták a pár nappal ezelőtti hirekben is amikor még a BGA tokozás bevezetéséről beszéltek, de akkor is hozzá fűzték hogy a felső kategória továbbra is cserélhető marad, ezzel mely tipusokra gondolhattak ? :F A extrém besorolású procikra ? , vagy még beletartozik az ilyen i7 870, i72700, i73770 procik is ? elvégre ez is felső kategória nem ?

(#347) fatallerror válasza Taposo (#346) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem a mainstream (pentium, celeron, i3) lehet bga simán

don't tell me what i can't do!

(#348) korcsi válasza fatallerror (#347) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem még az i5 is bele fog esni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#349) fatallerror válasza korcsi (#348) üzenetére


fatallerror
addikt

szerintem 4 magos még nem, bár mire ez az eksön végbemegy már kitudja mi lesz :D nekem mondjuk mind1 mert én platformokat cserélek x évente. így használhatóságban mind1 viszont ez a minden egyben sok hibalehetőséget rejt és ez a legnagyobb baja az integrációnak h ha csak vmi kis szar megdöglik akkor kuka az egész. és ki biztos nem cserélik, szerintem minél több minden lesz egyben annál korlátozottabb lesz a garancia is

don't tell me what i can't do!

(#350) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Valóban csak 2013. második felében jönnek a Haswell procik? Eddig úgy tudtam, hogy már márciustól forgalmazzák őket. Ebben a cikkben ezt írják:
"Szeptemberben, az IDF-en (Intel Developer Forum) minden szem az Intel új, Haswell APU-jára figyelt, mely a jövő év második felében debütál majd."
Ha így van, nem fogom kivárni, beruházok február környékén inkább egy Ivy Bridge-be, LGA775 kicsit már döcögős.

osu-no seishin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.