Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100501) Polarstar válasza donjohnson (#100500) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az lesz... Kicsit még várok vele, más is fontosabb, de el van döntve, hogy az lesz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#100502) Tikakukac válasza Polarstar (#100496) üzenetére


Tikakukac
titán

Globálisan HP és Dell is tesztelt. Szerintem azt mennyire lehet valami gagyit eladni üzletinek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100503) tgtom válasza Flashcash (#100491) üzenetére


tgtom
tag

Köszi a tippet, de sajnos nem vált be. Próbáltam csak a külső akksit rádugni, de épp csak felvillan vele (szerintem le van merülve). Ezután próbáltam csak a belsővel, töröltem az ACPI-t kikapcs, töltő ki, várok, majd töltő be, bekapcs, viszont még mindig nem töltötte a 11%-on lévő akksit :/

(#100504) Trialbiker válasza tgtom (#100503) üzenetére


Trialbiker
tag

Vedd is ki az akksit és úgy kapcsold be miután winfosba van utána tedd bele.

Samsung Galaxy A72

(#100505) tgtom válasza Trialbiker (#100504) üzenetére


tgtom
tag

így is próbáltam, bár igaz, csak a külsővel. Amint bekattan, lekapcsol a gép, mintha kihúztam volna a töltőt...

(#100506) carr


carr
őstag

Van olyan gyártó T430s.-hez ami közelíti a gyári értékeket?
Ezzel van valakinek tapasztalata? Milyen gyártó?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100507) carr válasza carr (#100506) üzenetére


carr
őstag

Ez szimpatikus. Lejárt a szerk.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100508) donjohnson


donjohnson
addikt

tech.hu-nál járt egy t440p és egy idepad 330
kár, hogy pont a 40-es szériával hasonlították össze :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100509) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!
Lenovo T500 hoz szeretnék a Dvd Rom helyére hdd caddyt vásárolni. Van, aki használ itt ilyen megoldást? Ha igen ezt érdemes rendelni vagy a drágább jobb? link

(#100510) carr válasza roti86 (#100509) üzenetére


carr
őstag

T430s-em ilyenben pörgeti a 7200as Japán HDD-t. Kb fél eve. Működik.
Van Slim, vagy normál kivitel! Arra figyelj.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100511) yodee_


yodee_
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy T430 és 1 napja a Lenovo Vantage-val szenvedek. Eddig ilyen gondom sosem volt. Hiába telepítem a SIF-et majd a Vantage-t egyszerűen nem indul. Mi lehet a baj?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#100512) donjohnson válasza yodee_ (#100511) üzenetére


donjohnson
addikt

biztos a windows 10 hibája.
próbáld meg win 8.1 vagy win 7 alatt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100513) yodee_ válasza donjohnson (#100512) üzenetére


yodee_
őstag

Közben sikerült :) Ha valakinek hasonló gondja lenne, nekem ez segített!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#100514) Frawly válasza #42365184 (#100269) üzenetére


Frawly
veterán

Nem mondom, hogy a Win10 nem trágyahalom, de amiket itt leírtál, azok többsége user error.

Win10-nek úgy érdemes nekimenni, hogy nem Win7-ről frissítesz, hanem új telepítést csinálsz. Ehhez a MS oldaláról töltsd le a telepítőt, ami már hónapok óta a legújabb, 1809-es (2018. októberi nagy frissítéssel integrált) verzió, nem fog újabb nagy update-et letölteni mindjárt telepítés után.

A frissítés azért is vesz 8 órát igénybe, mert nem tettél alá SSD-t. Win10 alá SSD mindenképp KELL. Linux, Win7, Win8.1 alatt még elmegy a HDD, Win10 már túl lassú vele. 6k-ért már van belépő szintű 120 gigás SATA3-as SSD.

Corel X4-re megoldás itt van.

Az OS-váltás azért egy nagyobb feladat, nem ész nélkül kell nekiesni, meg nem az első sikertelenségnél az előzőt visszapattintani vagy a gépet a szekrénybe visszavágni, a helyét sóval behinteni. Rá kell szánni az időt, többször próbálkozni, utánaolvasni, ha úgy sem megy, fórumon kérdezni. Tudom, addig nem tudod használni a gépet. De a leírásod alapján minimum van egy másik géped, de gyanítom egy harmadik is, addig használod azokat.

Vantage-ből azt hiszem csak a legújabbat kellett volna letöltened a Lenovo oldaláról. A 3rd gen. Core i Thinkpadek hivatalosan is támogatják a Win10-et. De még 2nd gen-re is fel lehet hegeszteni, de akkor tényleg trükközni kell, ha normális energia/akkugazdálkodást meg hasonlót akar az ember.

(#100515) carr válasza carr (#100507) üzenetére


carr
őstag

Valaki akku mizériára vmit? :-)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100516) Tikakukac válasza Frawly (#100514) üzenetére


Tikakukac
titán

Rá kell szánni az időt, többször próbálkozni, utánaolvasni, ha úgy sem megy, fórumon kérdezni. Tudom, addig nem tudod használni a gépet. De a leírásod alapján minimum van egy másik géped, de gyanítom egy harmadik is, addig használod azokat.

3 lépéssel hátrébb is olvasd ezt fel és gondold át, hogy ez így valóban rendben van-e.
Nem. Nincs rendben. Az, hogy konkrétan 5-6 óra elmegy arra, hogy bármit fel tudjak rakni, úgy, hogy egy évtizede konkrétan erre koncentrálva tolom az ipart baromira nem jó. Én a szánalmast írnám rá. És ez rendszeres, hétről-hétre küzdök ilyenekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100517) Penguin95


Penguin95
senior tag

Azóta én is feladtam ezt a W10 dolgot végleg. Csinálhattam akármit, hajlamos volt úgy lelassulni, hogy a 17 éves P4-em is simán köröket verne rá Vistával, az Ericsson 5521-hez hiába pakoltam fel bármit, az 28-as hibakóddal cseszett működni, és ha épp úgy döntött, fél napon keresztül szórakoztatott BSOD-vel 1-2 perccel minden bejelentkezés után. Most visszatértem 7-re, ezek közül egyetlen hiba sem jelentkezik. Volt helyette ugyan egy olyan, hogy egy idő után eltűnt a hang teljesen (az eszközt más alkalmazás használja, vagy hogy is írta a Windows), de ezt a Realtek driver kiirtása orvosolta. Egyetlen kínom maradt, az SD kártyaolvasó. Az esetek döntő többségében észre sem veszi, hogy amúgy fel kéne ismerni a kártyát, mint eszközt. Ha meg fel is ismeri épp, akkor is kell hozzá 1-2 perc neki, és újraindítás után megint nem ismeri fel. Próbáltam már itt is driverekkel szórakozni, másik adaptert, kártyát használni, UEFI-t frissíteni, kipucolni a foglalatot, megmozgatni az adaptert és a kártyát, de semmi. Ugyanezek az eszközök a T500 olvasójában hibátlanul működnek. Van erre esetleg valamilyen megoldás, vagy barátkozzak meg a gondolattal, hogy ez már így marad a gép életének végéig?

(#100518) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Inteles T500-ra (win7 64) akarom feltelepíteni a Stelláriumot, de a telepítés végén kiírja, hogy vmi OpenGL problémája van és össze is omlik a program, amint bármit csinálok benne.
A SU nem talál újabb video drivert. Ezzel a VGA-val nem fog működni vagy esetleg van vmi driver, amivel jó lehet?

Köszi a válaszokat!

(#100519) roti86 válasza xcds (#100518) üzenetére


roti86
őstag

Intel X4500 a videókártya típusa? Van hozzá egy driverem, ami támogatja az open gl-t, ha gondolod feltöltöm neked.

(#100520) Balinov


Balinov
félisten

W7 vs w8. X vs w10 témában :melyik t4xx széria ahol nyugodtan lehet w10et telepíteni? Elkezdtem szemezni i7es 450el és 460al

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#100521) donjohnson válasza Balinov (#100520) üzenetére


donjohnson
addikt

azok már támogatottak win10 szinten, t450-től felfelé egészen biztosan.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100522) xcds válasza roti86 (#100519) üzenetére


xcds
őstag

Szerintem igen, bár az eszközkezelőben így nem látom. Próbáljuk meg, mi bajunk lehet. :)
Köszi!

(#100523) RoboGuru válasza Balinov (#100520) üzenetére


RoboGuru
tag

Az összes i processzoros Thinkpadre mehet.

www.rendszerguru.hu

(#100524) roti86 válasza xcds (#100522) üzenetére


roti86
őstag

Itt lesz. Előtte nézd meg, hogy az eszközkezelőben a 8.15.10.2702 driver van e fent, elvileg csak azzal működik.

(#100525) xcds válasza roti86 (#100524) üzenetére


xcds
őstag

Vmi nem stimmel akkor. Sztem enyémhez nem jó a 8.15.10.2702 win7 64-re.
Aida szerint GM45 van az enyémben.

[ Szerkesztve ]

(#100526) Tim82 válasza Frawly (#100514) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor is jeleztem, hogy zárjuk le a "Windows 10 szar"-vonalat, van erre való szakmai és offtopik is a PH!-n.

A későn jövő régészek kedvéért újra es nyomatékosabban felhívnám a figyelmet erre.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100527) Tikakukac válasza Tim82 (#100526) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha egy adott oprendszeren egy alapvető ThinkPad rendszerprogram feltelepítése gondokkal küzd, sőt, olykor lehetetlen megoldani, akkor én azért tartom, hogy ON és van helye. De ezt mérlegeljétek közösen, én csak a csepp vagyok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100528) Tim82 válasza Tikakukac (#100527) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szóval úgy gondolod, hogy attól függetlenül, hogy 1. ki lett tárgyalva, 2. napi régész újra előássa, mert olyanja van és nem veszi figyelembe, hogy X számú, nem igazán konstruktív off után szóltam a múltkor is és egy újabb ilyen kört szeretnék elkerülni, jóvanazúgy?

Én azért tartom, hogy erről van szó, bármi mást is szeretnél belőle kihozni.

Neked is köszi a megértést.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100529) Frawly válasza Tim82 (#100528) üzenetére


Frawly
veterán

Elnézést. A figyelmeztetést nem vettem észre. Nem akartam Win10 flame-be belekezdeni, csak leírtam néhány alapvetést. Egy hozzászólásért nem sok értelme lett volna átmenni a Win10 topikba, ahol azt sem tudják, hogy mire fel válaszoltam, mert nem lesz ott előzménye.

Itt meg azért mégse teljesen off, mivel a TP-osok főleg régebbi gépeket használnak, és ez a Win10 kompatibilitás rendszeresen visszatérő téma.

(#100530) Tim82 válasza Frawly (#100529) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézd, részemről ez csak arról szól, hogy "maradjunk a témánál".

Normális, nem túlzó keretek között és többé-kevésbé a Thinkpad-eknél maradva teljesen rendben van.

Topikgazdaként úgy gondolom, hogy ilyen irányban nézve nincs több feladatom (vagy jogosultságom) annál, minthogy erre felhívjam a figyelmet. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100531) Tikakukac válasza Tim82 (#100528) üzenetére


Tikakukac
titán

Elbeszélünk, szerintem nem, nem ugyanaz a felállás. De nekem mindegy. Csak a kényszeres Win10 áttolás az egyre felkapottabb lesz és továbbra sem ajánlom azt, hogy ráfrissítsenek a népek vagy azt tegyenek fel régebbi hardverekre. Mert lehet user errorozni, de sajnos a win10 hemzseg azoktól a végtelen időrabló bugoktól, amikre a gatyát el lehet költeni a szervizben egy idő után, mert otthon ez nem fog menni sokaknak.

Megköszönni nem kell, megértettem, csak szerintem ez másik eset :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100532) Tim82 válasza Tikakukac (#100531) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leírtam, miért nem gondolom úgy, hogy itt kellene folytatni. Részemről erről van szó, hogy te ebbe mit szeretnél belelátni, megint külön történet. Itt tennék is a magam részéről pontot. (Az iróniát meg remélem, értetted az előbbi köszönetnél.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100533) Frawly válasza Tikakukac (#100531) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kényszeres áttolás, de nem lehet végtelenségig Win7-en maradni. Igaz most 2020 helyett kapott még 2023-ig kegyelmet, de csak spéci céges support keretében, amit nem tudom hogy fognak a magánfelhasználók megszerezni.

Mondom ezt úgy, hogy én sem szeretem a Win10-et, Linuxot ajánlok bárkinek helyette. Nem is bugok, az is inkább a support hiánya, adott gyártó lustasága miatt van, nem a Win10 hibájából. Ritkábban az MS tol el valamit, mert nem tesztelik rendesen a frissítéseket (1803-as update SSD bugjai, 1809-es update automatikus fájltörléses bugja, stb.).

A Win10-zel nekem ez az állandó frissítési mánia a bajom, meg hogy nem tesztelik rendesen a frissítéseket. Állandóan tekeri a kib. lemezt a Windows Update, akkor is, ha SSD van alatta. Nálam ez az, ami beteszi a kaput.

Lényegében a Win10 egy Non Stop Update System, amit két system update között esetleg tudsz használni saját célra is, ha gyors vagy és mákod van, de ez az MS részéről inkább bug, még egyelőre dolgoznak rajta, hogy egyáltalán ne tudd használni a gépet, az csakis dedikált szerver legyen vírusirtóknak, telemetriának, p2p frissítések hostolására. Szinte hihetetlen, hogy húzza le a 100 kiló frissítést, vagy 5× indítja újra a gépet, de még akkor is a Ne kapcsolja ki a gépet... Frissítések telepítése 85% baromság megy, aztán végre mikor újra visszakapod a rendszert, megint csak arra lesz figyelmes az ember, hogy a lemezkihasználtság SSD-vel is 100%, mert az nyomorult Installer Ti Worker folyamat megint tekeri a lemezt valami újabb frissítés miatt. Ez kevésbé érint valakit, ha minden nap Windowst használ, de én csak sok hetente egyszer bootolok át rá valami játékért, vagy hétvégi 1080p-s netflixezésért, és baromi idegesítő, hogy nem tudom használni a gépet, mert frissítéshegyek vannak frissítéshegyek hátán. És itt nem is a frissítések mennyisége és gyakorisága fontos, hanem a rossz implementációja az egésznek.

Pedig Linuxból is az Arch Linuxot használom, azon is rengeteg frissítés van, hiszen eleve rolling disztró, meg még rá Testing tárolókkal használom (ez még hatványoz a frissítéseken), heti 1-2 giga frissítés is lazán megvan, néha több, gyakran frissülnek a csomagok, de ennél mégse zavaró, mert
1) én döntöm el mikor legyen frissítés, amikor futtatom kézzel a pacman-t terminálban (gyorsbillentyűre van bedrótozva, nem kell gépelgetnem egy rendszergazdai jelszón kívül semmit)
2) először előre tájékoztat, hogy miket tervez frissíteni, mennyit fog lehúzni, abból látszik is, meddig fog tartani a frissítés, ha meggondolom magam, ezen a ponton egyszerűen kösz nem-et nyomok neki, vagy csak szimplán bezárom a terminálablakot. Ha beleegyezek a frissítésbe, akkor
3) szépen maximum sávszéllel úgy húzza le a csomagokat, hogy lehet mellette mégis netezni (és nem vesz el pár percnél többet a csomagok letöltése, nincs p2p vergődés, ahogy Windowson), ha valami tárolót nem érne el, vagy az belassulna, automatikusan átvált egy másik, gyorsabb tárolóra
4) a legnagyobb frissítési pakknál is, mikor akár 200-300 csomag is frissül, SSD-n letöltés után lefrissül az egész 2-3 perc alatt, közben zavartalanul lehet használni a gépet, anélkül, hogy belassulna, hiszen csak ellenőrzi a csomagok integritását, aláírását, és kibontja őket, meg a legvégén lefut egy nagyon kevés post install script, szinte 0 erőforrásigénye van az egésznek (semmi rejtett svchost folyamat nem reszeli a lemezt, meg nincs registrybe irkálás, meg 20 biztonsági másolat rittyentése), és terminálos kimenetben szépen látszik hol tart, mennyi idő van hátra, mik frissültek, van-e valami hibaüzenet
4) én döntöm el mikor indul újra (mivel kézileg én indíthatom csak újra), és akkor is csak max. egyszer kell újraindítani (ha kernel, systemd, mesa, glibc, valami más alapvető rendszerösszetevő frissül), de sok olyan frissítés is van, ami egyáltalán nem igényel újrabootoltatást, elég csak a vonatkozó frissített szoftvert újraindítani ha épp futna (LibreOffice, Wine, és hasonló nem rendszercsomagok), hogy a változások életbe tudjanak lépni.
5) ha valami mégis félremenni, hiba adódna, helyre lehet hozni, vissza lehet downgrade-elni a régi csomagra, bár erre nem szokott szükség lenni. De jó tudni, ha mégis ilyen előfordul, nem cseszi szét a rendszert.
6) a csomagkezelő frissítéskor nem kezd partizánakcióba, csak azt frissíti, amibe beleegyeztél, és nem állítgat vissza rendszerbeállításokat a tudtod nélkül (mint pl. Win10-en rendszeresen visszakapcsolódik nagyobb update-ek után a Gyorsindítás) meg nem rak vissza gerinctelenül szoftvereket (magától a gépre visszamászó Candy Crush meg live csempék Win10 esetén), nem távolít el neki nem tetsző szoftvereket.

(#100534) Tikakukac válasza Tim82 (#100532) üzenetére


Tikakukac
titán

Értettem, azért is írtam úgy :B

Hogy ki mit lát bele, az meg nyilván egyéni is marad, én másképp láttam. De ez ilyen popszakma, engem sem érint tovább és mást se érintsen: csak ilyenek miatt ne menjen senki zsákutcába, ennyit tudok javasolni. :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100535) Penguin95 válasza Tim82 (#100526) üzenetére


Penguin95
senior tag

Részemről is elnézést, ha gondot okozott valamelyik hozzászólásom ez ügyben. Én azért írtam le amit, hogy megosszam a tapasztalataimat arról, melyik rendszerrel mire jutottam, hátha hasznos lesz másnak. Főleg hogy saját magamon tapasztaltam, mennyire bosszantó tud lenni, mikor az amúgy imádott gépemen még egy filmet sem nézhetek meg, mert valami mindig közbejön. De mostantól kerülöm a 10-es dolgot, pláne hogy további tapasztalatot nem gyűjtök a témában.

(#100536) Tim82


Tim82
nagyúr

Félreértés ne essék: ha a topikközösség részéről igény van rá, hogy úgy általában itt legyen megvitatva pro és kontra a Win 10 haszna vagy kára, akkor tőlem legyen. "Mediátori" feladatköröm van szerintem, nem "moderátori".

De vannak erre jobban passzoló topikok és ennek a topiknak elviekben nem ez lenne a témája.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100537) Tikakukac válasza Tim82 (#100536) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért mondtam elbeszélünk egymás mellett. Én kifejezetten ThinkPad és abból is a régebbi gépek tulajairól beszéltem. Az általános vita és pro-kontra az a Win topikba való. A TP specifikus esetek pedig ide, nem pedig oda. Szerintem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100538) Tim82 válasza Tikakukac (#100537) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még egyszer és most már tényleg utoljára rámutatnék, hogy leírtam az okot. Jómúltkorában is többször megtörtént már a parttalan és nem konstruktív, 10-20 hozzászóláson át menő "a Win 10 szar" thread a topikban - és egy ilyen thread nyitó hsz.-ének előbányászása sem hiszem, hogy más eredménnyel jár. Ezt akartam megelőzni, a TP-specifikus rész pedig amúgy konstruktívabban is többször ki lett tárgyalva a topikban, csak vissza kellene keresni.

Szóval tőlem nyomd csak továbbra is, ha nem akarod megérteni, hogy miről is van szó.

[link]: kiemelem: "egy ilyen thread nyitó hsz.-ének előbányászása sem hiszem, hogy más eredménnyel jár". Még mindig, én konkrét eset miatt írtam, amit írtam és amibe belekötöttél.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100539) Tikakukac válasza Tim82 (#100538) üzenetére


Tikakukac
titán

Vesszek meg, de elengedem akkor, teljes mértékben esküszöm, hogy nem értem most mi van, legyen így.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100540) carr válasza carr (#100507) üzenetére


carr
őstag

A nagy win 10 a szar flamebe belefér némi TP 430s akku vita is? :DD (am télleg szar a win 10, pl. net nélkül nem nyit meg nálam office doksit.... :W )
ez, és ez ami közt vacilálok. Valakinek van tapasztalata?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100541) HELLAFLUSH válasza carr (#100540) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

szerintem itt nem kell számítani segítségre... csak a win10 fikázás megy állandóan meg ilyen-olyan user error.
pár hozzászólással feljebb én is kérdeztem, hogy X220T-hez milyen akkut ajánlott venni(mivel gyárit már nem kapni), de azóta is várom a segítő válasz :U

(#100542) donjohnson


donjohnson
addikt

tudtátok, hogy a prohardver is csinált videót a t450-ről?
miért lett így "le-dislike-olva"? :D

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100543) darvinya válasza HELLAFLUSH (#100541) üzenetére


darvinya
titán

Mivel kérdésedre megadtad választ.
…hogy X220T-hez milyen akkut ajánlott venni(mivel gyárit már nem kapni)…

Utángyártott olyan amilyen, senki sem jós/médium, hogy jövőbe lásson mit kap az ember.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#100544) Tikakukac válasza HELLAFLUSH (#100541) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugodj meg, attól nyugodt leszel :K

A választ várhatod, mert 1 fix és stabilan megálló válasz van erre, amire a kereső kisebb regényeket kiad évek óta. Gyárit. Aprón lehet kapni akár még értelmes áron is, ha nem, akkor pedig kapható az, csak külön árat kell kérni, mert a webshopok már nem listázzák ki, annyira nem viszi senki.

carr: Én mindkettőt skippelném. Ezek a nagyon szép u.gy. akkuk nekem mindig azt juttatják eszembe amikor az egyik aprós kolléga eladott egy ilyennel a gépet és amit művelt vele a laptop... csoda volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100545) carr válasza Tikakukac (#100544) üzenetére


carr
őstag

Szuper. Legalább elengedtük a win10 egy fos vonatot. :D
Jó, ez ebben a formában segítség... de akkor hol nézzek szét?
Magyar importőr?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100546) Penguin95 válasza HELLAFLUSH (#100541) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azért nem kaptatok választ, mert az utángyártottak mindig olyanok, mint a szerencsejáték. Vagy bejön és jót kapsz, vagy nem, és szaladhatsz a pénzed után. Példának okáért faterom tavaly novemberben döntött úgy, hogy 3 gépe új akkumulátorokat kap. Mivel eredetit emberi áron egyikbe sem lehet már kapni, így maradt az utángyártott. Meg is rendelte őket egy megbízható, hazai webshopból. Két hónap alatt ott tart, hogy az egyik akku nagyon jó, a másik elmegy, a harmadik pedig gyenge, és lassan is tölt. Pedig direkt nem a legolcsóbbat vette. De történt már ilyen velem is. Rendeltem két akkut telefonba, az egyiket fel sem lehetett tölteni, a másik meg bele sem ment a telefonba. És akkor ezek tapasztaltabb eladóktól jöttek. De ha még valaki tesz is ajánlást, mert neki bevált az adott típus, mi lesz, ha ti rosszat kaptok? Nektek rossz lesz, mert szaladhattok a pénzetek után, és annak is rossz lesz aki ajánlotta, mert hiába akart jót, csak bajt okozott vele.

A 10 pedig nem véletlenül kerül szóba egyre gyakrabban. 2019 februárja van, tehát már 1 év sincs vissza a Windows 7 életéből az átlagemberek számára. Sokan szeretik ezt a rendszert, mert bizonyított az utóbbi 10 évben. De most már el kell kezdeni keresni az utódot, hisz ha véget ér a támogatás, napról-napra lesz egyre veszélyesebb, nehézkesebb a 7 használata. Ez az utód a Microsoft szerint a Windows 10 lenne, viszont mint azt láthatod szerte az interneten, ezt elég sokan fenntartásokkal kezelik, vagy épp ellenzik. És azért valljuk be, nem alaptalanul teszik. Itt pedig különösen fontossá válhat a téma, mivel az üzleti gépeket sokan munkára veszik, ahol nem fér bele az, hogy egyszer ezzel van gond, máskor azzal, és meg kell találni a megoldást. Ha viszont leírod, hogy mit tapasztaltál, és milyen megoldást találtál az esetleges gondokra, azzal tudsz segíteni másoknak, és magadnak a könnyebb váltás érdekében. Nyilván ezek egy része mehetne a Windows 10 topikba is, de sok olyan dologról is szó esik, ami a ThinkPad gépek esetén merül fel kizárólag. Persze tény és való, hogy könnyű elvetni a sulykot, és átmenni szidásba (nekem is sikerült), de ezen meg lehet segíteni.

(#100547) Tim82


Tim82
nagyúr

Úgy általában az utángyártott akkuk témájában megjegyezném, hogy biztosan elfogadható minőségű utángyártott akku sem lesz olcsó. Van ilyen azért, pl. a németországi Patona márkanéven futó akkukkal vannak jó tapasztalatok, eBay rá az egyik beszerzési forrás, illetve egy-két éve még volt hazai forgalmazó is, azt nem tudom, hogy létezik-e még.

X220t-nél ez ugye sima liba, T430s-nél viszont valószínűleg a sokszor megénekelt Lenovo-féle "védelem" miatt vélhetően flash-elni kell az Embedded Controllert, hogy működjön. Erről ugye van az Összefoglalót lenyitva egy fórumtársunk írása linkelve ott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100548) Donki Hóte válasza Penguin95 (#100546) üzenetére


Donki Hóte
veterán

mivel az üzleti gépeket sokan munkára veszik, ahol nem fér bele az, hogy egyszer ezzel van gond, máskor azzal, és meg kell találni a megoldást

Ezzel annyiban nem értek egyet, hogy ha munkára veszik a gépet, akkor miért akarnak sokan belehegeszteni a gépbe gyárilag bele nem illő dolgokat, akár a whitelist BIOS meghekkelésével is :F

Valószínűleg már a Lenovo sem véletlenül próbált kizárni sok hardver egységet, a juzer meg "csodálkozik", hogy a vasvillával összehány gépe nem viselkedik tökéletesen Win10 alatt.

Nekem T530 van, ez annyira tökéletes a Win10-el, hogy egy pillanatra sem kívánom vissza a Win7Ultimate verziót.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#100549) Tim82 válasza Donki Hóte (#100548) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezzel annyiban nem értek egyet, hogy ha munkára veszik a gépet, akkor miért akarnak sokan belehegeszteni a gépbe gyárilag bele nem illő dolgokat, akár a whitelist BIOS meghekkelésével is

Példát mondok: whitelist-mentes BIOS nélkül a *40-es széria előtt nincs gyári AC-s WLAN, a *30-as széria előtt meg LTE modem. Nekem X220-on mindkettő kellett, R61-en a WLAN. Persze ezek privát tulajdonú és használatú gépek.

Nyilván ezek nélkül is el lehet lenni, dolgozni N-es és G-s wifin meg amúgy a nem épp gyors gyári HSDPA/3G kártyával is lehet, meg hát miért nem szórakozik az ember tetheringgel telefonról vagy külön MiFi-ről.

Lehet, csak épp nem lesz kényelmes. Stabilitással mindenesetre egyik "hekkelés" miatt sem lett gondom hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100550) azbest válasza donjohnson (#100542) üzenetére


azbest
félisten

lehet nem is a gép, hanem a videó lett dislike-olva. Hihetetlen ügyesen töltötték fel, bekapcsolva hagyva a video optimalizáló varázslatokat, amitől a gép nyomkodása közben görbül a tér és nem a keze mozog, hanem a laptop tekeredik köré :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.