Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100201) BTom1970 válasza donjohnson (#100200) üzenetére


BTom1970
tag

Tehát a DP 1.1 bőven elég akkor, mert tudja a 2560x1440-et akár 75 Hz-en. Ennek a T500-nak az még sok is. Videoban, játékban nyilván. De a nagy asztalterület miatt megérné.
A TV-nél HDMI 2.0 van, ebbe nem lenne probléma 1.4-es? Végül is találtam 2.0-ást is jó árban.

Ilyenenk megfelelnének a 2560x1440-hez? 3000 Ft-ból kijönne a kettő:

https://www.ebay.com/itm/DisplayPort-Mini-DP-Male-to-HDMI-Active-Adapter-Supports-Ultra-HD-4K2K-25cm/323318483642?hash=item4b47488aba:m:mBJ_IT0t6o_8Vyu1kaqgHhw:rk:2:pf:0

https://www.ebay.com/itm/Premium-HDMI-Cable-V2-0-For-Bluray-3D-4K-DVD-PS3-HDTV-XBOX-LCD-HD-TV-1080P-GX/223284398667?hash=item33fcc98a4b:m:mX6EUHeksUhPbafPILer1gw:rk:26:pf:0

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#100202) donjohnson válasza BTom1970 (#100201) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem ezzel a nagyobbfajta átalakítóval működne.
amit te linkeltél átlakító az ugyanúgy néz ki, mint a magyar boltos aminél full hd van említve maximumnak.
a hdmi kábel pedig mindegy milyen.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100203) BTom1970 válasza donjohnson (#100202) üzenetére


BTom1970
tag

De ez meg DP1.2. A T500 meg DP1.1.
Meg hát árban is lehetne jobb.

A rajta lévő 4K?
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#100204) donjohnson válasza BTom1970 (#100203) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor vedd az olcsóbbat, nem buksz rajta sokat ha nem jó. :)
csak nekem így ránézésre nem tűnik "aktív" átalakítónak, amit linkeltél. hiába van odaírva.
ha nem működik az olcsó, akkor megveszed utána a drágábbat és kész.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100205) BTom1970 válasza donjohnson (#100204) üzenetére


BTom1970
tag

De ha a T500-ban 1.1-es DP van, akkor DP 1.2 -es adapter lehet hozzá?
Különben amit mutattál van kínából több mint felével olcsóbban.

[link]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#100206) donjohnson válasza BTom1970 (#100205) üzenetére


donjohnson
addikt

mehet hozzá igen. visszafelé kompatibilis egymással az 1.2 és az 1.1

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100207) BTom1970 válasza donjohnson (#100206) üzenetére


BTom1970
tag

Köszi a válaszokat! :R

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#100208) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Magyarországon 2018-ban vásárolt L570 ThinkPad masina. Olyan gond van vele, hogy egyszerűen nem lehet normális színbeállítást eszközölni a kijelzőjén, egyszerűen nem bírtam piros színt megjeleníteni. Minden drivere naprakész.
Biztosan kijelenthető, hogy valami gond van vagy a videokártyájával vagy a kijelzőjével, mert két ilyen gépet is vettünk egy időben, a másiknak szép színei/kontrasztja van, ez beállíthatatlan.

Tudtok Ti esetleg ilyen gyakrabban jelentkező hibáról?

A gép még garanciális. Ki lehet erőszakolni Lenovotól helyszíni szervizbe szállítást majd javítás utáni visszaszállítást?
Köszönöm a válaszokat.

(#100209) Tikakukac válasza Bunt (#100208) üzenetére


Tikakukac
titán

Hívd fel a megfelelő szervizt és ki fog derülni.

Szokásos mondókám: kolorimétert neki és ha utána is rossz, akkor mehet kijelzőcserére.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100210) Bunt válasza Tikakukac (#100209) üzenetére


Bunt
csendes tag

Na koloriméter eszközöm nincs sajna!
Egyéb ötlet?

(#100211) sqpp


sqpp
őstag

Na az első házifeladat is kész!

Szeva HDD, üdv Samu :D

Egy kérdés, valaki resetelt már CMOS-t? Lett egy bibi és mikor az Optane benne van a gépben, akkor nem indul, arra hivatkozva, hogy hardverváltozás van, na most ilyen esetben a BIOS-ba se tudok belépni.
(Kiderült, hogy elvileg a Rapid Storage-t kellene engedélyezni, na de ez nekem meg sem jelenik már a BIOS-ba, eddig ott volt..)

Arra gondoltam, hogy esetleg kiveszem a bios elemet pár percre, had reseteljen (mikor benne van az Optane) vagy ennek így semmi értelme? Mit kellene szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#100212) Tikakukac válasza Bunt (#100210) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is kell legyen, ezért van sok más embernek, akik megcsinálják ezt a feladatot neked.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100213) donjohnson válasza sqpp (#100211) üzenetére


donjohnson
addikt

ha olyan hardvert raktál bele, ami nincs rajta a lenovo whitelist-jén, akkor nem fog elindulni sajnos.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100214) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok!

A w520-as billentyűzetét belehet rakni a w510-be mindenféle faragás és szoftveres telepítgetés nélkül?

Üdv:

vargas0502

(#100215) Tim82 válasza vargas0502 (#100214) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100216) vargas0502 válasza Tim82 (#100215) üzenetére


vargas0502
tag

Köszönöm a gyors válaszodat.

(#100217) Tim82 válasza vargas0502 (#100216) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs mit.

A W510, W520, T410, T420, T400s, T410s, T420s, T510, T520, X220, X220 tablet modellek billentyűzetei 100%-ig csereszabatosak, semmilyen mókolás nem kell hozzájuk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100218) Butcher82 válasza Tim82 (#100217) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hmm... ezt én sem tudtam :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100219) Oldman2 válasza Tim82 (#100217) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez csak a TABLET modellekre vonatkozik, ahogyan fogalmaztad?

(#100220) thgergo válasza Oldman2 (#100219) üzenetére


thgergo
tag

Mindenre igaz. Továbbá még ez az USB-s thinkpad billentyűzet is kompatibilis, de egy csavar, és a power gomb műanyagja nincs rajta.

-

(#100221) Tim82 válasza Oldman2 (#100219) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, pontosan milyen következtetést is vontál le. Egy felsorolást írtam, amelyben az X220 tablet is szerepel. A kompatibilis billentyűzettel rendelkező modellek nevei jól láthatóan vesszőkkel el vannak elválasztva. Úgy gondolom, ennél egyértelműbben nehezen lehet fogalmazni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100222) sqpp válasza donjohnson (#100213) üzenetére


sqpp
őstag

Nem erről van szó, gyári az Optane

[ Szerkesztve ]

(#100223) J0shu4M1ll3r válasza Tikakukac (#100172) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

@ Tikakukac és azbest:

Köszi a gyors s kimerítő válaszokat. További keresgélés, olvasás és gondolkodás után letettem a lapcseréről, mivel annyira nagy előnyre nem tennék szert vele de cserébe magasabb lenne a fogyasztás + melegedés.
A procit is átgondoltam és szerintem marad egy 35W-os 4magos, ha találok de annyira nem égető, első körben csak elméleti síkon érdekel a dolog.
Panaszom nem lehet a gépre, 1600*900-as kijelzővel, samu 840 pro 256gb ssd-vel és i5-3320m procival sikerül hozzájutnom. Azóta 16 giga ram is kerül bele. Az aksi 50% körüli, lehet azt fogom cserélni hamarabb.
Szeintem ma le tudom tesztelni, hogy egy pár játék hogy fut rajta, amit csak kb utazások közepette játszanék, nem gamer gép kell :D
Köszi mégegyszer az érveket, szerintem sikerült döntenem :)

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#100224) donjohnson válasza sqpp (#100222) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor itt a solution rész alapján próbáld meg.
ssd mellé amúgy kell optane? szerintem felesleges.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100225) sqpp válasza donjohnson (#100224) üzenetére


sqpp
őstag

Az a gubesz, hogy ha az Optane benne van a BIOS-ig sem jutok :/

(#100226) donjohnson válasza sqpp (#100225) üzenetére


donjohnson
addikt

és ha visszateszed arra az időre a régi hdd-t + optane-t? vagy már úgy sem engedi?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100227) sqpp válasza donjohnson (#100226) üzenetére


sqpp
őstag

Bocsi, valószínűleg nem érted a helyzetet, kicsit túltoltam szóval most elég zavaros.

Na szóval a lényeg, hogy megyek vissza Win10-re.. Nosza.. indítanám újra a gépet, hogy bootoljak, erre jelzi az imént említett hibát. Oké.. olvastam utána.. kiszedtem az Optane-t.. úgy semmi baj nem volt.. tudtam bootolni is már..

Mivel HDD-n nem akartam szórakozni, eközben vettem egy Samsung EVO-t, így megy a gép frankón az SSD-vel, akár csak HDD-vel és Optane nélkül.

Ha pedig Optane-el, egyik meghajtóval sem megy, se SSD, se HDD..

Közben a Lenovo USA-val beszéltem, hát mit mondjak.. vannak bajok.. konkrétan még el kellett magyarázni, hogy ők adnak T480-at, Optane-al együtt.. Azt írták, hogy küldenek egy új modult. Remélhetőleg azzal rendben lesz. (SSD-nél már felesleges lehet, de azért ha már megvan tudjam használni, mert ezt még a hazai gépbe se tudom a mérete miatt berakni)

Egyébként már gondoltam arra, hogy a bibi az lehetett, hogy az Optane-t kikapcsoltam a BIOS-ban és azóta nem ismerheti fel.. ugye így BIOS-ba lépni sem tudok, ha pedig ki van véve, akkor az opció nincs ott, hogy bekapcsoljam.

Ha végül sehogy sem lesz jó, akkor feladom. Marad az SSD és örülök.

[ Szerkesztve ]

(#100228) donjohnson válasza sqpp (#100227) üzenetére


donjohnson
addikt

így már világos, de sajnos nincs ötletem. :(
várd meg akkor az új modult.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100229) darvinya válasza sqpp (#100227) üzenetére


darvinya
titán

Optaine nélkül visszaállítottad BIOS-t alap állapotra?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#100230) Cruising6


Cruising6
csendes tag

Üdv.

A következő notebook megrendelésén gondolkozom:

[link]

Touch padja szerintetek milyen minőségű? Sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak az újabb gépekével.

Windows7 drivereket esetleg össze lehet hozzá vadászni?

(#100231) sqpp válasza darvinya (#100229) üzenetére


sqpp
őstag

Persze, de semmi :/

(#100232) darvinya válasza sqpp (#100231) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan jó Optane?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#100233) Fegyoka


Fegyoka
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy valakinek volt-e dolga P71 vagy P72 példányokkal, és mik a tapasztalatok?
Szeretnék beszerezni egy ilyen masinát munkára, és nagy kérdés számomra, hogy a P72 megér-e +1000 usd-t. (PS és Premier futna főként).
Illetve tudjátok-e, hogy a gyári "refurbished" kategóriában érdemes-e gondolkozni?

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#100234) donjohnson válasza darvinya (#100232) üzenetére


donjohnson
addikt

írta, hogy kapni fog másikat a lenovo-tól, aztán kiderül. olvass vissza.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100235) Francia91 válasza Fegyoka (#100233) üzenetére


Francia91
veterán

"A Refurbished termékek köre az egyes gyártók által felújított modelleket foglalja magában, amelyek vagy gyári hibás példányok voltak, vagy nagyobb részt sérült csomagolású termékek, amelyeket a gyártó a minőség ellenőrzést követően újracsomagolt, és kereskedelmi forgalomba bocsátott. Sokszor tényleg csupán arról van szó, hogy eredetileg sérült csomagolásúak voltak a termékek, nem hibásak.

Az egyes gyártók esetében más és más a garanciavállalás a Refurbished modellekre, de általában ugyanazok a garanciális feltételek érvényesek, mint a normál csomagolású termékre."

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#100236) Fegyoka válasza Francia91 (#100235) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Köszi az infót. Nem tettem hozzá, hogy a Lenovo árulja ezeket is a nagy vizen túl, egy év garival.
Ezek alapján nem lehet túl rossz gép, mert megkapta a kitüntetett figyelmüket és átnézhették.

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#100237) Tikakukac válasza Fegyoka (#100236) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezek alapján nem lehet túl rossz gép, mert megkapta a kitüntetett figyelmüket és átnézhették.

Mondjuk itt azért röhögtem egyet :P

Nem refurb gépeket bírnak úgy eladni, hogy 3-ból 3 megy vissza, mert DOA.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100238) Fegyoka válasza Tikakukac (#100237) üzenetére


Fegyoka
csendes tag

Látod ezért kérdezek inkább...
Bugyuta vagyok ehhez, mivel azt gondolom, ha van egy sérült, vagy hibás termékem, akkor azt átnézem legalább, mielőtt megpróbálok rajta túladni. Lehet nagyot tévedek, és nem kalkulálom bele a gyártó bevételmaximalizáló hevületét.

Mindjárt, csak lepihenek öt percre...

(#100239) sqpp válasza darvinya (#100232) üzenetére


sqpp
őstag

Tekintve, hogy pár órával előtte Windowssal működött, nem hinném, hogy baja lenne. Inkább az lehet a para, amit mondtam. Illetve ha jól emlékszem formáztam a partícióját is, de ennek nem kellene szerintem gondnak lennie.

(#100240) Tikakukac válasza Fegyoka (#100238) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig hevesek. El sem hiszed mennyire hevesek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100241) azbest válasza sqpp (#100239) üzenetére


azbest
félisten

amúgy még logikusnak is tűnik, hogy nem indul az oprendszer, s esetleg még bios szinten blokkol, mert a chipset varázsolja össze a gyorsító cache-t az optane kártyán és a háttértáron.

Amikor kivetted és másik háttértárra újratelepítettél, akkor egy teljesen másik rendszer került arra. Az optain pedig a régi rendszer tartalmából tartalmaz gyorsítótárat. Szóval nincs szinkronban a kettő és ezért nem tudja elindítani a kettejükből képzett együttes háttértárat. Merthogy az optane eltávolításához is végig kell menni egy folyamaton, hogy letakarítsa. [link]

Az hogy nem tudsz a biosba lépni, gondolom némileg több információt tartalmaz, mint amit közöltél. Esetleg van még valami szöveg. Vagy esc gombra mégis továbbmegy... egy fotót a képernyőrőt betehettél volna.

Amúgy tippre, ha adnak egy üres optane ssd kártyát, akkor azzal elindul, mert nincs még inicializálva. Talán csak egy másik gépben, ahol nincs optane kellene törölni a tartalmát a mostaninak. Esetleg optane nélkül indulva a biosban kikapcsolni, hogy használja és utána betenni, s akkor a tartalmát rendes meghajtóként törölni.
De csak tipp, nem használtam ilyet.

Amúgy meg páran írtak nemrég, hogy a biosban kikapcsolt optane esetén 1802-es hibával képes blokkolni a gép [link] és talán egy bug a biosban. Talán ez jött ki nálad is.

[ Szerkesztve ]

(#100242) darvinya válasza sqpp (#100239) üzenetére


darvinya
titán

Ha gyárilag volt formázva, akkor valószínű formázásoddal kinyírtad.
Mivel ezeknél, ha jól olvastam van védelem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#100243) sqpp válasza azbest (#100241) üzenetére


sqpp
őstag

Nem így történt, alapvetően már akkor sem indult be, mikor még ki sem vettem semmit a gépből. Azért vettem ki mert nem indult sehogy. Újratelepíteni sem tudtam.

Tekintve, hogy 15 éve fogalkozok IT ügyben, valószínűleg betudok lépni egy BIOS-ba, ha van rá mód, de nincs :)

Másik gépbe nem tudom 2242-es NVMe-ről van szó. ehhez egy hasonló kaliberő laptop kellene, esetleg adapter, ha létezik.

Olvasd el kérlek, amit írtam.. Optane nélkül nincs rá mód bekapcsolni a Rapid Technology-t. Ez volt az első gondolat, már az elején.

Köszönöm azért, de inkább megvárom az új modult, már elég volt 2 napot rápazarolni :)

darvinya
Máshol is olvastam ilyen hibát, de ott nem formázták sajnos. Szóval elég ködös az egész.

[ Szerkesztve ]

(#100244) Flashcash válasza Cruising6 (#100230) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

E580 teszt
Szerintem elég kedvező árúnak tűnik, új ThinkPad 3 év garival, quad processzorral.
Touchpad
The touchpad/TrackPoint combo is identical to that in the E480, which means that compared to the E570 it has grown a bit and is now 10 x 6.8 cm (~3.9 x 2.7 in). The touchpad’s plastic surface does not feel as good as a glass surface would, and it is also not as smooth in comparison. Overall, its smoothness was still decent enough, although this does not apply to moist fingers. Microsoft’s Windows Precision drivers worked very well, and input was very precise and accurate.

The mouse buttons right above the touchpad are associated with the red TrackPoint, which as usual is located between the B/G/H keys. The iconic red ThinkPad TrackPoint is very comfortable and pleasant to use and a more than decent pointing device for accurate and fast input without taking your hands off the keyboard.

[ Szerkesztve ]

(#100245) Tikakukac válasza Flashcash (#100244) üzenetére


Tikakukac
titán

60 fokos kasztni és számológép órajelek 10 perc után. Micsoda gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100246) sqpp válasza sqpp (#100243) üzenetére


sqpp
őstag

Meg is jött az új :) Ezt már felismeri!

(#100247) Flashcash válasza Tikakukac (#100245) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Munka miatt használok most egy kb. 800 000Ft értékű 17" quad core Macbook pro-t, annak is elég brutális hőmérsékletei vannak terhelés alatt, meg repülő hajtómű szerű hangja mellé.

Otthon én maradok a T520-nál. :)

(#100248) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Épp játszogatok a W520-on egekbe csapott GPU OC-val.
GPU: 76 C CPU 78. Kaphatnánk még ilyen workstationöket, kedves gyártók? :D

(#100249) Kiki18 válasza FoxiestFox (#100248) üzenetére


Kiki18
őstag

Gobdolom nem mai játékokkal tolod.

Jó lenne egy ugyanilyen hűtésteljesítménnyel rendelkező, de naprakész hardveres felszereltségű noti.
Vinnék mint a cukrot.

(#100250) FoxiestFox válasza Kiki18 (#100249) üzenetére


FoxiestFox
félisten

World of Warships megy most. GTA alatt a CPU kicsit melegebb, de nem szignifikáns (pedig az jobban húzza a CPU-t).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.