Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30401) Renegade100 válasza adidas4death (#30400) üzenetére


Renegade100
csendes tag

nagyon örülök!!!

végre egy boldog ember :)

most már csak nekem kell kivárnom a végét :)

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30402) Tothgera30 válasza Dell XPS (#30398) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Uh... köszönöm szépen. Ezzel sokat segítettél, mivel nekem a lapi teljesítménye bőven elég, csak a tárhely lett kicsit szűkös.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30403) adidas4death válasza Renegade100 (#30401) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Mért, veled mi a helyzet? Nálad sem kerek valami? :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#30404) Renegade100 válasza adidas4death (#30403) üzenetére


Renegade100
csendes tag

No nekem 2 bajom van

1, a wifi kártya feltehetően elbukott és szervíz a vége csak valahogy nem úgy rendeződik ahogy kellene ( garancia stb)...

2, a gyári driverek mindent lefednek, de mint itt olvasható a videó drivert egy kicsit sem fejlesztik és sokan panaszkodnak laggolásra, képernyő csúszásra(fekete csík jobb oldalt, bal oldalt) és nekem kell kihalásznom az internetről ami jó lehet

Itt köszöném meg a kedves fórumtárs segítségét.

A garanciális problémákról többet szeretnél privi :)

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#30405) Répapüré


Répapüré
tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy egy hp dv5-nél alapban a 63 fok mennyre számít soknak?Mi a normális?
Egy üvegasztalon használom.
Ha a tankjéték.hu-n lévő játékkal játszom akkor képes elérni a 90 fokot...
Hőfokban mennyi a különbség egy drágább és egy olcsóbb, 2-3 ezer forintos hű alátát esetén?
Az a jobb ha van három kis ventilátora, vagy egy nagy?
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy én a hp oldaláról akartam drivereket frissíteni és valami elszúrhattam,mert az érintő felületen a némítás pirosra váltott és nem lehetett visszakapcsolni, ezért rendszer visszaállítás minden ok.
Végül is ne érdekel engem a legfrissebb driver ha minden rendben működik.:)

Köszi szépen.

(#30406) Répapüré


Répapüré
tag

Ja és még valami...
Mivel nem kaptam hozzá kézikönyvet,az is időbe telt ameddig rájöttem, hogy a funkcióbillentyűknél a fényerőt az "fn" lenyomásával együtt lehet használni.:)
Viszont kérdezek egy alap dolgot, amire gúnyos válaszokat ne kérek, de most kíváncsi vagyok, mit jelentenek a bal alsó sarokba a világító ledek?
Az első a bekapacsolt mód, ok. A másik kettő??
Nem lényeges ez, csak érdekel.

(#30407) Hisztogram válasza Répapüré (#30405) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

A mind a 63, mind a 90 fok nagyon sok, azt a gépet ki kell takarítani és újra kell pasztázni, mielőtt az alkatrészek élettartama elkezd zuhanni.

Azt hiszem a HPna van saját kis programja a hardveres gombokra amit ráadásul a win8 magátül frissít is.

A rengeteg dv5 kezdetű laptop van, álalában a kék a Wifi a narancssága a HDD, egy a bekapcsolás és egy, ha áram alatt van/tölt.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30408) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

első körben üdvözlet Litvániából!

második körben most történt velem egy olyan kis aranyos dolog, hogy az ujjlenyomat olvasóm valamiért nem akar működni a DV6 6B08eh-mon. minden rendben volt vele egészen tegnap estig, amikor nyomtam a gépnek egy újraindítást (adig szépen működött, ahogyan kellett), de akkor nem tudtam már belépni vele. azóta csak a jelszavammal tudok mindenhova belépni.

az eszközkezelőben viszont eltűnt az ikonja, és kis sárga felkiáltó jellel van az eszköz. a win nem talál hozzá illesztőprogramot, és ha manuálisan adom meg, hogy mi az illesztője, akkor meg azt írja ki, hogy a windows leállította az eszközt, mert hibát észlelt.

mi lehet a gond?

megpróbáltam javítani is a drivert, de nem akar működni. :(

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#30409) V1 zolee


V1 zolee
tag

-OFF

Üdv mindenkinek, segítséget szeretnék kérni.
Lenne egy Compaq nc6120 tipusu HP notebookom és monitorként szeretném használni egy másik géphez. (hogy ne keljen monitort vennem)
Persze ezt a notit szoktam rendszeresen használni, de van egy kisebb játék konfigom is monitor nélkül, és ahhoz kellene ez a fajta megoldás. :)
Ehhez milyen átalakítót, illetve csatlakozót kellene vennem? és hol tudok ilyet beszerezni? egyáltalán meg lehet ezt csinálni? :)
Előre is köszönöm a segítséget!
Szép estét kívánok!
:R

(#30410) Hisztogram válasza V1 zolee (#30409) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Nincs bemeneti port így csak etherneten keresztül, távoli asztallal vagy virtuális driverrel lehet ezt megoldani. http://www.maxivista.com/ http://www.zoneos.com/zonescreen.htm

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30411) pethYeti válasza deathtania (#30408) üzenetére


pethYeti
addikt

Akku ki, hálózatról le, bekapcs gonb több mint fél percig nyomva tartani, ezután bekapcs akksi nélkül hálózatról, majd ha minden oké visszarakhatod azt akkut.

(#30412) V1 zolee válasza Hisztogram (#30410) üzenetére


V1 zolee
tag

Értem, köszönöm. :)

(#30413) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Szeretném SSd-re telepíteni a rendszert. Ugyanúgy erre is mehet az UEFI support, meg a többi?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30414) deathtania válasza pethYeti (#30411) üzenetére


deathtania
senior tag

hm, bios resetre nem is gondoltam. egy próbát megér. :)

www.brczart.hu

(#30415) NEMO1968 válasza pethYeti (#30411) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem kötözködni akarok,de ez nem a BIOS reset.
Ez az SM BUS reset.
A BIOS resethez az elemet is ki kell venni.
Bocsi,mellé ment.

alexan kollégának szántam.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30416) WimmerZoli válasza WimmerZoli (#30376) üzenetére


WimmerZoli
csendes tag

Sikerült megoldanom,csak silány angollal ez nehéz......szoval mikor a biosban beállitottam hogy honnan bootoljon,nem volt elég hogy f10-el elmentettem de egy koddal és enterrel is kellett mikor indult a gép.

(#30417) WimmerZoli válasza Dell XPS (#30375) üzenetére


WimmerZoli
csendes tag

Sikerült megoldanom,csak silány angollal ez nehéz......szoval mikor a biosban beállitottam hogy honnan bootoljon,nem volt elég hogy f10-el elmentettem de egy koddal és enterrel is kellett mikor indult a gép.

(#30418) WimmerZoli


WimmerZoli
csendes tag

Nem a legjobb topikba irok azthiszem,de egy hp 650 es notebookom van win 8-al,szeretnék egeret használni,de valamiért a gép nem akarja. Bekell állitani hozzá valamit???

(#30419) Dell XPS válasza Répapüré (#30405) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ahogy a kolléga is jelezte, ez meglehetősen erős és kellene egy "takarítás+hőelvező" csere. A hűtőpaddal -10°-ot tudsz nyerni, de nem ez lenne a megoldás rá. Amennyiben mégis vásárolnál egyet, akkor "egy" nagy ventilátorost kellene beszerezned.

Üdv, Dell XPS

(#30420) Dell XPS válasza WimmerZoli (#30417) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

akkor mégiscsak sikerült a telepítése a Win7-nek, viszont az kevésbé értem, hogy miért említed a Win8 op.rendszert, amit teljesen letöröltél.

Üdv, Dell XPS

(#30421) WimmerZoli válasza Dell XPS (#30420) üzenetére


WimmerZoli
csendes tag

Szia!
Igen sikerült,és visszatettem a win 8 at,igy egy nap után már elég kezelhető,igaz némi gondom mindig van vele,de majd belejövök. :)

(#30422) deathtania válasza NEMO1968 (#30415) üzenetére


deathtania
senior tag

hm, oké. akkor sm bus reset. nekem mindegy, a lényeg, hogy megoldódott a dolog. :)

másik kérdés:

most vettem észre, hogy a kis 1TB-s Toshiba winyómon van 16db kis badsector. Mivel éppenséggel 1200km-re vagyok kis hazánktól, és még itt is leszek a következő fél évben, így azt akarom kérdezni, hogy vajon ez a hdd kihúzza még mondjuk júniusig? az itteni HP szervizet nem akarom megpróbálni a garanciális cserére, az otthoniakat már ismerem. meg ha valami krach beütne, akkor mégis egyszerűbb otthon verni az asztalt, mint egy tök idegen országban.

www.brczart.hu

(#30423) sdombi


sdombi
tag

Sziasztok!

Kaptam egy DV9821EA gépet, hogy nincsen rajta hang és meg kéne csináljam. Viszont a hp oldaláról leszedett vista x64 hang driverek egyike sem működött. Mit tudok tenni? A másik, hogy az eszközkezelőben egy ilyen barom furcsa "Társprocesszor" eszköz is van. Azt meg tudja valaki mondani hogy micsoda? Minden drivert feltettem a hp oldaláról ami csak kellhet egyébként.
Linux-al most próbálkozom, hátha
Oprendszer: win8 pro x64.
Előre is kösz

(#30424) Hisztogram válasza sdombi (#30423) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

a társprocesszor a floating point számító egységekre utal (a floatig point alatt azokat a számokat értik, amelyeket úgy írunk hogy a x-szer tíz az ipszilonadikuon. Réges régen ezeket egy külön matematikai társprocesszorral számolták ami aztán szépen beköltözött a processzorba, de még mindig önálló egységekként léteznek a processzor lapkán, valószínűleg ezt látod most.

Az audio nagyon baffling, kizárt az alternatív problémákat? Ha nincs más én szétszedném s megnézném mit írtak a hangcsipp hátára.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30425) sdombi válasza Hisztogram (#30424) üzenetére


sdombi
tag

Kössz a tippet, már úgy is azon gondolkodtam, hogy itt szétszedés lesz... Amúgy live ubuntu nem akart felmenni, vmi vga hiba miatt. Egyébként hang van, mert BIOS-ban pl pittyeg a noti, ha valamit rosszul nyomogatok.

(#30426) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

HP NC 6220-ra felnyomtam a SD kártya drivert, az eszközkezelőben is ok. De mégse ismeri fel mikor bedugom a kártyát. Ötlet? Volt újraindítás!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30427) Répapüré válasza Dell XPS (#30420) üzenetére


Répapüré
tag

Köszi szépen mindkettőtöknek.
Remélem, nem fürödtem be nagyon, használtan vettem...:)
Tudsz hozzávetőleges árat mondani egy hőelvezetőt illetően?
Először megnézném, mennyit segít a tisztítás, ha nem elég akkor hőelvezető...

(#30428) Répapüré


Répapüré
tag

Bocsánat, hogy értetlenkedek, de lenne még egy kérdésem, remélem, az utolsó.:)
A Speed fan nevű programot töltöttem le hőmérséklet mérésére.
Három hőmérséklet jelenik meg:

HD0 : 36 fok
Temp1 :64 fok
Core :62 fok

Melyik mit jelent?

Gondolom,a HD0-nál a 36 fok nem sok, inkább a másik kettő...

(#30429) albi31 válasza sdombi (#30425) üzenetére


albi31
senior tag

A bip-nek nem sok köze van a hangkártya által előállított hanghoz,félek,hogy az hardver hiba lesz!

(#30430) NEMO1968 válasza deathtania (#30422) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nézd,annak én is örülök,hogy megoldotta a gondod.
Viszont itt a lényeg a pontos fogalmazás.
Ha valaki visszaolvassa a topicot,és ez alapján azt hiszi,hogy BIOS reset-et csinált,jön sírva,hogy mégsem jó :K .
Tényleg nem kötözködő és szőrszálhasogató akarok lenni,de így van sajnos.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30431) Tirexi


Tirexi
addikt

Helló.

A haveromnak van egy HP Pavilion G7 2250-es notebook-ja és a következő hibája van.
A film és a youtube-os videó lejátszás is akadozik rajta. Próbáltuk 5 féle lejátszóval és win 7/win 8-ban is ugyan ez a hiba.
Minden driver fel van rakva. Megy a film és megakad 1-1 másodpercre és utána el kezd késni vagy sietni a hang.
Mi lehet a gondja?

Előre is THX. :R

(#30432) Pocok256 válasza Tirexi (#30431) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ott valami el van cseszve mert ennek a hardvernek bármit vinnie kéne röhögve :)
Nem kell más ehhez mint az amd aktuálisan legfrisebb cata verziója meg egy vlc vagy egy mplayer classic home cinema és ennyi. Ha tettél fel valami kodek pakkot vagy egyéb hülyeséget akkor szedd le gyorsan az csak elbassza a lejátszást.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#30433) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.

A következőben szeretném a segítségeteket kérni. Van egy HP NX9420 laptopom. Tettem bele egy Samsung 830 64GB SSD-t, XP prof 32-et tettem rá. Az előző laposom száguldott vele, de most nem érzek különbséget.
BOOT idő, nagyon hosszú, már az XP telepítése is hosszú ideig tartott. És még 1 furcsaság: Az elején annyi idő alatt formázta le, mint egy HDD-t. Van valami ötlet? A BIOST már átnéztem, de nem lettem okosabb.

Köszönöm, Balázs.

[ Szerkesztve ]

(#30434) sagit válasza Bodin (#30433) üzenetére


sagit
addikt

Sata controller ahci-n van?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30435) Bodin válasza sagit (#30434) üzenetére


Bodin
aktív tag

Mindkettőn próbáltam.

(#30436) Hisztogram válasza Répapüré (#30428) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

A Core1/2/3/4 pedig az egyes processzormagokét jelzi, míg a Temp 1/2 jelentéseváltozó: vagy a processzor vagy az alaplapi chipseté. Itt valszeg a processzor egészét méri.

A hatvannégy fok alacsony terhelés mellett sok.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30437) NEMO1968 válasza Bodin (#30435) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Az XP nem igazán SSD barát OP rendszer.
Ellenőrizned kéne,hogy a TRIM működik-e.
Valszeg nem.
Van itt Neked egy kis olvasnivaló.
Ez után a cikk után már Te is tudsz nyomozni egy kicsit.
Amúgy mi lenne,ha WIN 7-et tennél rá?
Kevesebb a nyűg vele.
Sz.v.sz a formázás ideje nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30438) Répapüré válasza Hisztogram (#30436) üzenetére


Répapüré
tag

Köszönöm szépen.
Remélem, elég egy tisztítás!
Közben leírom a tapasztalatom, hátha segít valakinek.:)
A szám.gép asztalomon a pc-m van ,így a laptopot üvegasztalra tettem.
Ma a megnéztem, a laptop ventilátora már alig hűtött,/lecsökkent a hőfok/,viszont az üveglapot alulról megfogtam és totál meleg volt amit visszasugároz a gépre.Az asztal gyártásához használt üvegtípus sokáig tartja a hőt,de rosszul vezeti...
Az üveg rossz hővezető, nem jó rajta laptopot használni.
A munkám miatt sokat kellene tudnom az üvegről, ezt is tudtam, de valamiért ha nem dolgozom,nem érdekel az üveg hővezető képessége.:)
Bárki kipróbálhatja.A gép alatt meleg, 20 centivel távolabb jóval hidegebb.

[ Szerkesztve ]

(#30439) Hisztogram válasza Répapüré (#30438) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Én a gép egy pár könyvön nyugtatom, így a gépe fenéklemezén lévő ventillátornyílás sincs blokkolva. örülök, hogy megoldósott aprobléma de sajnos a takarítást általában két-három havonta meg kell ismételni - persze ez használattól, a lakás levegőjének porosságától és pesze modelltől függően ez változhat. Régen voltak olyan sorozatok ahol a légcsatorna nem fedte le az egész oldalnyílást így ott szépen lassan kilépült egy fekete porszivacs.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#30440) Breeze


Breeze
aktív tag

üdv!lenne egy nagy problêmám!hpg62 notebook-om van...tegnap este leraktam alvoba és kicsit késöbb szerettem volna használni de vmiért nem kapcsol be!felpörög a venti dvd iro is forog egyet,de aztán semmi!Kikapcsolom akkor is furán áll le..semmi kattanás,eddig volt a hdd miatt.Most már ez sincs.Valaki tudna segiteni?elöre is köszi!

(#30441) Breeze


Breeze
aktív tag

Hmm egyszer véletlenszerüen bekapcsolt...utánna lekapcsoltam mondom megnézem hogy bekapcsol-e ujra de nem....foggalmam nincs mi lehet a baj:-*

(#30442) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!
Van egy HP 4520s notim, és van vele egy kis bajom, mégpedig pittyeg.
Billentyűzet hibára gondolok.
Mikor elkezd pittyegni, nem reagál semmire. Se billentyűre, se egérre, mintha nyomnék egy pause gombot a gépen és pittyeg.
Ilyenkor elkezdem nyomkodni a billentyűzetet, majd abbahadja. Illetve a shift+gomb kombinációra néha két karaktert hoz be.
A pittyegés nemcsak win7 alatt jön elő, hanem inditásnál is már a hp logónál.
Szétkaptam, kivettem a billt, és úgy inditottam el, akkor nem pittyeget.

Erősitsetek meg, hogy bill baja van és nyugodt szivvel vehetek bele másikat.

(#30443) Bodin válasza NEMO1968 (#30437) üzenetére


Bodin
aktív tag

Már sok gépre(laptopra is) raktam XP-t SSD-vel, és száguldott. :F

(#30444) szpal17 válasza Sperafico (#30442) üzenetére


szpal17
őstag

Az lesz...valamelyik bill. be van ragadva. Nem lett beleöntve semmi?

(#30445) Dell XPS válasza Breeze (#30440) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nagyon úgy néz ki, hogy az alaplappal van gond sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#30446) Dell XPS válasza Sperafico (#30442) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez billentyűzet probléma, teljes megerősítést nyerhetsz, ha külső USB-és billentyűzettel is megnézed...

Üdv, Dell XPS

(#30447) Sperafico válasza Dell XPS (#30446) üzenetére


Sperafico
tag

Letiltani nem tudtam a billt, csak eltávolítani, azt viszont folyamatosan megtalálja és telepíti.
Fogtam, kibontottam és lehúztam a szalagkábelét, most usb-billel nyomom, aztán meglátjuk.
Eddig semmi pittyegés....szerencsére sikerült találni közben hozzá itt ph-n billt, elég kedvező áron.

(#30448) NEMO1968 válasza Bodin (#30443) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hőfokok rendben?
Proci nem throttingol esetleg?
Memóriád nem kevés?
Esetleg itt is rákérdezhetsz.
Kimondottan az SSD problémákkal foglalkoznak.
Ha minden OK,és nem tudsz vele mit kezdeni,akkor(ne adj Isten)észki híd problémás lett a géped talán.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30449) sgery


sgery
őstag

Van nekem egy elitebook 2760p notim windows 8-al.
Latency gondok vannak, ugyanis az intel lan driver hibás. Feltettem a hp support oldalán lévőt, azzal gond van. Feltettem az intel oldaláról a legújabbat (3hónappal frissebb) ezzel is ugyan úgy gond van, akadozik a hang sokat.
Mi lehet a megoldás a gondra? Nagyon zavaró :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#30450) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

sziasztok, van egy hp dv5 1190eh laposom, és akksit szeretnék bele venni.

amikor az akksit kiveszem, fel van rajta sorolva egy két HSTNN-**** szám, de csak olyat típusút nézzek, vagy azért még mehet bele másmilyen is?

ha valaki egy kis útmutatót adna megköszönném :R

powered by Tiger Lake & GA10x

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.